X I gebruik Beco van start in Leusden Hobbit in a Ballonkaarten bouwdorp 1986 i en foto's inleveren "vandaag in 3e leusder krant» VAN KERSBERGEN krant gemeente Leusden Nieuwe revue vanKPJ Leusdense jazzsociëteit brengt jazz uit de vijftiger jaren Fancy-fair Leusdense Nieuw pand gisteren geopend: Zonnebloem E3DUI EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Docenten en leerlingen van de Hobbit PROFICIAT Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering ïideo over )e Horst Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV ■fr rkrant DINSDAG 21 OKTOBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 50 met de ingebruikneming van jullie school. Wij verzorgden de stoffering. INTERIEURVERZORGING WINKELCENTRUM „HAMERSHOF" LEUSDEN - De ballon nenwedstrijd die aan het Bouwdorp van dit jaar was verbonden, kan inmiddels worden afgesloten. De or ganisatie heeft al een groot aantal kaarten terug ontvangen. Maar het is niet uitgesloten, dat de vinders van de ballonnen de kaarten direct aan de afzenders terug hebben gestuurd. Daarom verzoekt de organi satie, diegenen die hun kaar ten direct opgestuurd hebben gekregen, deze in te leveren bij drogisterij Kniep, 't Ërf 2 in De Hamershof. De kaarten moeten ingele verd worden voor vnjdag 31 oktober. De uitslag wordt via de plaatse lijke pers bekend gemaakt. FOTOWEDSTRIJD Ook voor de foto-wedstrijd, die eveneens aan het Bouw dorp verbonden was, kunnen nog foto's worden ingezonden. Ook dat moet gebeuren voor vnjdag 31 oktober, eveneens bij drogistenj Kniep. Nadere berichten over de prijsuitreiking volgen nog. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel.Ü33- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-94911 Kleurrijke optocht even gedacht dat het om de Regenboogschool ging. Engelse brigadegeneraal op bezoek m Achterveld Pag. 3 Het weer in Leusden: doorbraak Pag. 3 Technische hoogstandjesin nieuw Beco-gebouw Pag. 4 Mininatuurtjes: staartmees Pag. 4 Kees van Kooien in de Korf: lachen om herkenbare tragedies Pag. S Roda (zo.) faalt in afwerking Pag. 7 Roda (za.) rekent af met SVL Pag. 7 Antilopen nadert gevarenzone Pag. 7 Achterveld houdt BFC in bedwang Pag. 9 Belangrijke zege LHV in spijkerhard duel Pag. 9 de uitkering van de verzekering schooljeugd deed dat echter var overschrijden. morgen mets af: ze waren blij mei Aan het enthousiasme van de hun meuwe school. LEUSDEN - De Zonnebloem afdeling Leusden organi seert in het weekend van 25 en 26 oktober in de Til haar tweejaarlijkse fancy-fair. De openingstijden zijn: za terdag 25 oktober van 3 tot 9 uur en zondag 26 oktober van 9 tot 5 uur. Enkele activiteiten op de fancy- fair zullen zijn: - de verkoop van handwerken, welke op de soosmiddagen of door zieken thuis zijn ge maakt. - Het rad-van-avontuur met mooie prijsjes en gedraaid zal LEUSDEN - Komende vrijdag at een videofilm over het be- ijventerrein De Horst in Leus- n in premiere. Met deze film hoopt de gemeente bedrijven warm te maken voor De Horst. De video werd gemaakt door Henk van Leest Audio Visuals in Leusden. De eerste vertoning vindt plaats in het gemeentehuis om 16.30 uur. I—Onafhankelijk BDU ■SMSBhEB nieuwsblad |"T~I Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting e- Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. ill OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. worden door o.a. Piet Wen- del, op zaterdag, en Ben Mul ler, op zondag. - Een loterij met als hoofdprijs een kinderfiets voor slechts 1 per lot. De trekking is op zondag om ca 4 uur op de fancy-fair. - Ook is er een informatie-stand ingericht over het dankbare werk, dat de Zonnebloem doet. - De Zonnebloem Leusden is zeer actief op het gebied van soosmiddagen, die gehou den worden in de WOL, zie kenbezoeken, boottochten en vakantieuitstapjes voor zie ken, gehandicapten en oude ren. Om dit te kunnen bekostigen is de Zonnebloem voor een groot deel aangewezen op de op brengst van deze fancy-fair. Men kan de Zonnebloem ook steunen door lid te worden voor 12,50 per jaar of d.m.v. donaties. Inlichtingen: tel. 943217 of 942337. ACHTERVELD - Zaterdag avond voert de K.PJ. in Ach terveld een revue op in Ons Gebouw. De aanvang is om 20.00 uur. De show duurt onge veer twee uur en is geheel ei gen werk. De opbrengst van de Achterveldse pater Visser in Indonesië. De inhoud van de stukken bevatten onder meer een cursus man versieren bij de kapper, een absurde kijk op het mestoverschot, een be vruchting met hindemissen, een onbekend stuk van Shakespeare over kaniba- lisme en een lied over de Leusder Krant. Gezien de successen van eerder opgevoerde revues van eigen gemaakte stuk ken belooft het een gewel dige avond te worden. Na afloop kan er nog gezellig gedanst worden op de mu ziek van Bebo. De entree van deze avond bedraagt vijf gulden. LEUSDEN - Op zondagmid dag 26 oktober a.s. zal in De Hakhorst optreden de for matie Stablemates. De be zetting is: Joop van Tol - te nor sax; Henk Engels - pia no; Peter van Litsenburg - bas en Ben Schroder - slag werk. De naam van dit kwartet is afgeleid van de compositie Stablemates van Benny Gol- son. Dit nummer werd in de vijftiger jaren door de toen malige muzikaal leider van de Jazz Messengers ge componeerd. Stablemates brengen een repertoire uit die vijftiger jaren: bop, ballads, swing en American standards. Nummers als 'a Night in Tu- nesia', 'Jordu', "Whisper Not', Tour Brothers' en vele andere stukken zullen op zondagmiddag 26 okto ber worden gespeeld. Aanvang 14.30 uur. Entree: donateurs 4,-; anderen 7.- (advertentie) Ondanks de regen werd er enthousiast aan het touw getrokken. LEUSDEN - „Dit is een ge- bouw waar we gerust trots op kunnen zijn." Dan zei één van de vele sprekers gistermid dag tijdens de officiële ope ning van het Beco-pand in Leusden. Enkele honderden mensen, waaronder het voltallige col lege van burgemeester en wethouders van Leusden, wa ren bij die opening aanwezig. Het feestprogramma begon met een lange reeks van toespraken. Daarbij werden natuurlijk ook de nodige cadeaus overhandigd. Me nig spreker memoreerde nog even aan de noodlottige 10 december van 1984 toen tijdens een beursdag het brandalarm ui het pand te Hoe velaken plotseling afging. Een half uur later stond het gebouw in lichter laaie. Veel bewondering was er voor het feit dat men zo snel met nieuw bouw kon beginnen. Eén der spre kers drukte het als volgt uit: „Ik hoop dat we nog jaren kunnen zeg gen dat het ons een eer en genoe gen is om lid van de Beco te zijn." Eén van de vele sprekers bij de opening van het nieuwe Beco-gebouw. GEZOND „Het bedrijfsleven Eemland pnjst zich gelukkig met dit gezonde bedrijf, aldus de heer Chr. Karelse, voorzitter van de Kamer van Koop handel Eemland te Amersfoort. „We zijn verschrikkelijk blij met uw keuze om zich in de Amersfoortse regio de vestigen." Karelse had het ook nog even over de aansluiting van Leusden op de rijksweg A28. Hij vond dat de gemeente /Mnersioon wat meer begrip moest opbrengen voor de Leusdense situatie. „De Kamer van Koophandel in het Eemlandgebied heeft altijd gepleit voor een beter en intensiever overleg tussen de betrokken gemeenten." Tegen half vijf was het tijd voor de receptie, tijdens welke vele ge nodigden het bestuur van Beco feli citeerden met het nieuwe pand. In de commissiekamer werd een vi deo-presentatie over de nieuw bouw gepresenteerd. Een pianist, een draaiorgel en een sneltekenaar waren tijdens de receptie volop be zig. Voor een selecte groep perso nen, vooral personeelsleden en ge nodigden, volgde er nog een avond programma inclusief diner en mu ziek van het White House Orche stra. met pit, zitten op de Hobbit', zo luidt het niet mis te verstane opschrift op het spandoek, dat de leerlingen gistermorgen oegen tijdens hun 'natte' voettocht naar de meuwe school. LEUSDEN - Gisterochtend is het nieuwe schoolgebouw van De Hobbit in gebruik genomen, dat gebeun.e met een kleurige optocht vanaf de noodlokalen naar het nieuwe schoolgebouw. De officiële opening van de nieuwe school zal op vijf november aanstaande plaats vinden. De kleurrijke optocht van gister- chtend was - helaas - vooral te anken aan de vele regenkleding, 1 ie de schoolkinderen genood- aakt waren te dragen, het weer reikte bepaald niet mee bij deze fastelijke gebeurtenis. Zoals bekend, brandde de chool vong jaar af in de nacht, oordat het nieuwe schoolseïzoen egon. dat betekende zowel voor Ie leerlingen, als voor het school- eam, een grote tegenslag. i werd echter adequaat gerea- jeerd op de brand. Er werden, vlakbij De Hamershof, noodlokalen neergezet, terwijl in de tijd, die dat vergde, een pendeldienst met bus sen werd opgezet, naar een tijdelijk onderkomen in buurgemeente Amersfoort Intussen werd al volop gewerkt aan de bouw van de nieuwe schooL Want alhoewel het afgebrande ge bouw relatief nieuw was, bleken er bij het schoolteam toch enige wen sen te bestaan, die in het voormali ge bouwwerk niet te realiseren wa ren geweest, vandaar dan ook, dat de kosten van nieuwbouw die van Jrgemeester Rademaker en wethouder Van Woudenberg bekeken de miingsntuelen met het nieuwe schoolgebouw als steuntje in de rug. ovendien werd je daar, uit de wind, minder nat...

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1