in spijkerhard duel Achterveld houdt BFC in bedwang Reinier de Jong stal show bij bowlinguur Belangrijke zege LHV! [at optreden heren eusden bijna fataal iusdenaarB. Uneken on van John van der Wiel Dames nodeloos onderuit kwam overrompelend uit de :ht herstel dames tegen Shinty? NOODREM jlNSDAG 21 OKTOBER 1986 5. Miep v. Kampten 1550 (11) 6 Annie Biel 1534 (10) 7. GerduPree 1498 (10) 8 UtieAms 1527 9) 9. Rie de Ridder 1479 8) 10. Truus Beyer 834 5) Hoogste Game Margriet v Toren (164) 2e klasse: 1. Willy v/dLagemaat 2. Dana Paulen 3. Riek v. Oyen 4. Magdav/dKrol 5. Nannie Doeland 6. Jetty v. Donselaar 7. Reinyv. Gils 8. Sue Jansen 9. Trijnie Winkel Hoogste Game: (142) 3e klasse: 1. SietskeHille 1608 (13) 1577 (13) 1527 (12Vi) 1620 (12) 1680 (11 Vi) 1626 (11) 1578 (11) 1390 (11) 1028 6) Christine Steinfort Maasje v/d Braak Clarie v/d Geer Ida de Jong Loes Nederpelt Gre v/d Wel 8 BepHassink 9. Sjane Eggens 10. Henny Holthuis Hoogste Game: Sietske 4e klasse: 1 Sonja v. Alewijn 2. Joke Los 3. Lenie Graaf 4. Dick du Pree 5. Sjefv Oyen 6. Nandav Oort 1614 (15) 1555 (14) 1555 (12) 1411 (10) 1334 (10) 1160 9) 1149 9) 1040 9) 574 5) Hille (142) 1162 (18) 1330 (15) 1110 (15) 1363 (14) 1265 (13) 960 7) Hoogste Game: Lenie Graaf (125) Magda v/d Krol 5e klasse: 1. CintaRoos 1145 (14) 2. Wout Hoefman 1106 (13) 1628 (15) 3. Loes Hoefman 910 (12) 4. Marjo Nederpelt 1528 (11) 5. Majav.d. Berg 1300 9) 6. Marina Bosman 1197 9) 7. Jeltje v. Wügenburg 1125 8) 8. Henk Steenmeijer 714(7) 9. Riav. Pluuren 1020 6) 10. Ansjekel 754 4) Hoogste Game: Jeltje v. Wilgen burg (135) Springklasse: 1. Hanneke de Ruyter 1025 (15) 2. Marie v. Door 892 (14) 3. Els Bakker 1056 (11) 4. Cobyv. Doom 921 (11) 5. Gertie Hofstra 727 8) 6. Marjan de Haan 703 5) 7. Gre v. Balen 195(3) 8. Fiet v. Roozendaal 195 2) Hoogste Game: Marjan de Haan (150). JEN - Het weekeindje rust heeft de ploeg van Rob niet echt goed gedaan. De hockeyers, die opnieuw tn topper in de slag moesten, kwamen door zeer ma- el niet verder dan een bloedeloos gelijk spel tegen in het was met name de verdienste van keeper Fre- van der Lee dat de Leusdenaren aan dit treffen nog int overhielden. mes toonden licht herstel in het duel met Shinty, de ploeg van Bob Ebbink de afgelopen weken forse tn had opgelopen, werd in Driebergen weer eens intje veroverd. se en hockeyers van Leus ken er zondag niet veel e hebben. Met name in rste tien minuten leek volledig overspeeld te EHV bestreed de maren met eigen wa- n overtroefde de Leus- n op alle fronten. Doel- ederik van der Lee leek je te zijn, die in de ope- se beide ogen al hele- n had en het was dan zijn verdienste dat ongeschonden het jsoffensief van de të- ider overleefde, eveer een kwartier ging ker ook voor de rest van tg, waarna de wedstrijd elijk opging. De Leusde- isten zich zelfs een aan- sen te creëren. We me- n in dit verband een be- rafcorner die echter on- i protest van de Leusde- werd afgekeurd. De bal et volledig hebben stil n, alvorens hij werd in- en. Het was voor de rust ge hoogtepunt. ast besloot trainer/coach eers tot een wissel. Door van Vuuren in het veld te brengen voor Bart van Dalen hoopte hij meer diepte in het spel te krijgen. Van Dalen had in de eerste helft talloze malen de vrije ruimte opgezocht, maar de ploeg weigerde hem aan te spelen. Van Vuuren is een speler die meer ballen naar zich toetrekt en iets meer arrogantie leek MHCL op dat moment wel te kunnen gebrui ken. Het bleef niet zonder gevolgen, want reeds in de zevende mi nuut kwam Leusden na een fraai' opgezette aanval op voor sprong. Martijn Marree tikte de bal achterwaarts naar de op tempo inkomende Thorvald Goosman, die op zijn beurt de bal doorschoof naar de vrij staande Frank de Ruiter. Deze tikte, zich op zijn buik op tame lijk onconventionele wijze voortbewegend, de bal be heerst binnen: 1-0. Maar terwijl iedereen ver wachtte dat de ban nu wel ge broken zou zijn, sloeg de ma laise andermaal toe. De ploeg zakte in elkaar en een tegen treffer kon ook niet uitblijven. De manier waarop echter hield de gemoederen langs de lijn nog lang bezig. Waar de scheidsrechter in de eerste helft een strafcorner van Leus den afkeurde, had hij dit keer geen moeite een bal door te fluiten, die naar de waarneming van velen ook niet stil had gele gen. Desalniettemin gaf de ge lijkmaker die achter Frederik van der Lee tegen de plank lag een juist beeld van de krachts verhoudingen op dat moment. De Leusdenaren leken in de twintigste minuut van de tweede helft het pleit alsnog in eigen voordeel te gaan beslis sen toen Frank de Ruiter de bal in de rebound na een strafcor ner binnensloeg; 2-1. Het lot beschikte echter anders en wilde EHV niet met lege han den naar huis sturen. En zo kon het gebeuren dat vijf minuten voor tijd Frederik van der Lee het antwoord schuldig moest blijven op een snoeihard inge slagen strafcorner, waardoor EHV in de slotfase nog langszij kwam: 2-2. PRECISIE Na de rust leken de Leusdena ren de volle winst veilig te stel len, toen in de vijfde minuut Iris Herder een vrije bal met uiter ste precisie binnen schoof. Ze bracht daarmee in cijfers de krachtsverhoudingen op dat moment op treffende wijze tot uitdrukking, want de Leus- dense ploeg, waarin Diederik Textor Clara den Boer was ko men vervangen, had vlak na de thee het beste van het spel. Gaandeweg de tweede helft zakte de ploeg echter wat te rug. maar het duurde tot vier minuten voor tijd voor Shinty de gelijkmaker kon laten noteren. In een overtalsituatie drong een speelster de cirkel van Leusden binnen, waarna het tweede tegendoelpunt een feit werd; 2-2. Leusden deelde de punten. LEUSDEN - Leusdenaar B. Uneken heeft het, als één van de twee, afgelopen zaterdag gepresteerd om tijdens een simul- taan-schaakwedstrijd te winnen van John van der Wiel. De wedstrijd was georganiseerd door de personeelsvereniging van Levob Verzekeringen, en werd in de Amersfoortse Johan- neskerk gehouden. In totaal namen 74 schakers aan de simultaanwedstrijd deeL Zij na men het op tegen John Van der Wiel - grootmeester - die aan veertig borden speelde, en tegen Paul van der Sterren - internationaal meester - die de overige vierendertig bor den voor zijn rekening nam. John van der Wiel boekte aan zijn veertig borden een indrukwek kend resultaat. Hij won 32 partijen, en speelde in zes andere remise, vandaar dan ook, dat de overwin ning van Leusdenaar Uneken nog meer gians Kreeg. De siari van ae wedstrijd was om twee uur. tegen vijf uur was al duidelijk, dat de stelli ng die Uneken had opgebouwd, 1 erg sterk was. Van der Wiel wist de nederlaag nog een tijd lang te rek ken, maar uiteindelijk bleek de stand op het bord niet langer houd baar, waarmee Uneken als één van de weinigen een overwinning boekte. De andere schaker, die er tegen Van der Wiel in slaagde, een over winning te behalen, was de Amers- foorter J. Verboom. LEUSDEN - De heren van LHV hebben in de eerste wed strijd van het zaalseizoen een uiterst belangrijke overwin ning geboekt. In een duel dat meer spannend Han fraai was, bleven de handballers Eendracht met 16-14 de baas in eigen huis. Daarmee werd één van de belangrijkste concurrenten in de strijd om de titel in de derde klasse teruggewezen, zodat de weg voor een succesvol seizoen riant open ligt. De dames zijn er niet in geslaagd hun debuut op tweede klasse niveau met een overwinning kracht bij te zetten. Tegen streekgenoot Amersfoort lieten de Leusdenaren kansen daarop voornamelijk in de eerste helft liggen. De 4-9 achterstand waar men bij de rust tegenaan keek was te groot om in de tweede helft nog teniet te doen (9-12). Groot was de opluchting in Leusden toen de scheidsrech ter voor de laatste maal floot en LHV de zege in ontvangst mocht nemen. Gelet op het ka liber van de tegenstander lijkt de veronderstelling gerecht vaardigd dat de eerste klap in dit geval minimaal waard is ge weest. Eendracht, op het veld een ploeg uit de eerste klas. bleek vorig seizoen voor LHV, in de strijd om de afdelingsbe ker, nog een maatje te groot en in Leusden werd aan de voor avond van het zaalseizoen dan ook teleurgesteld gereageerd toen bekend werd dat de ploeg uit Vleuten in dezelfde poule was ingedeeld. Het ambitieuze streven van LHV om de derde klas dit jaar te verlaten leek door de competitieleider op nieuw te worden gedwars boomd. Dat er grote belangen op het spel stonden, werd langs de lijn nog eens onderstreept door het feit dat trainer/coach Joop van de Willik voor de gelegen heid de hulp had ingeroepen van een assistent. Op de bank nam niemand minder dan korf baltrainer Kees van Buren, niet de eerste de beste, plaats en gezien het resultaat moet dit duo in de toekomst, wellicht ook op korfbalgebied, tot grote dingen in staat geacht worden. HEROÏSCHE WEDSTRIJD Na afloop van het voor de Leus denaren zo belangrijke duel nam de winnende coach de woorden "heroïsche wed strijd" in de mond, maar liet zich daarbij waarschijnlijk toch te veel door de emoties mee slepen. Spannend was het wel en vooral spijkerhard, waarbij men zich aan beide zijden niet spaarde Een onvervalste knock-out, een bloedneus en talloze tijdstraffen gaven ander maal aan hoe in het veld over één-en-ander gedacht werd. Tot ver in de tweede helft ging de strijd volkomen gelijk op. In tegenstelling tot de bekerwed strijd vorig seizoen, toen Een dracht al in de openingsfase de genadeklap uitdeelde door een 7-0 voorsprong te nemen, bleek LHV in staat de gevaar lijke opbouwrij van de tegen stander aan banden te leggen. Door goed uit te stappen werd de schade tot aan de rust be perkt tot zeven tegentreffers, waar de Leusdenaren een even groot aantal doelpunten tegen over stelden. Tot 2-3 lag het ini tiatief bij Eendracht, waarna LHV tot tweemaal toe een gat sloeg van twee treffers. Men slaagde er echter niet in de rust met voorsprong te halen: 7-7. Na de thee leken beide ploe gen op dezelfde voet verder te gaan, met dien verstande dat LHV steeds op voorsprong kwam. De beslissing werd een kwartier voor tijd ingeleid met een aantal incidenten. Nadat een Eendracht-speler door de warrig leidende scheidsrech ter met een rode kaart nchting douches was gezonden, kwam Arjan Schneiders ongelukkig in botsing met een tegenstander. Een bloedneus was het gevolg, waardoor het duel voor een aantal minuten stil kwam te lig gen. Uit de ondertal situatie, het ge volg van een twee minuten straf, wist LHV toch te scoren door een fraaie actie van Paul Lindeboom, hetgeen de ge nadeklap bleek. In korte tijd til den de Leusdenaren de voor sprong, via Paul Lindeboom. Theo Prinsen en Arjan Schnei ders naar drie punten (14-11) en Eendracht moest hierop het antwoord schuldig blijven. Uitblinker Matthijs Jantzen hield met een aantal knappe reddingen de schade defensief beperkt tot drie doelpunten m de slotfase. Maar omdat Arjan Schneiders en Will van Kollen burg daar met individuele ac ties twee treffers tegenover zet ten, kwam de overwinning niet meer in gevaar. GEÏMPONEERD De dames hebben in hun eer ste wedstrijd op tweede klasse niveau onnodig veel moeite ge had met Amersfoort. Met name in de eerste helft, toen de ploeg in alle opzichten faalde, liet men de kansen op een goed resultaat liggen. Waar de verdediging normaal gesproken goed sluit, werd nu verzuimd uit te stappen en dat was tegen deze tegenstander fataal. Omdat ook aanvallend de zaken uitermate stroef ver liepen, was het niet meer dan logisch dat LHV bij rust al tegen een onoverbrugbare achter stand aankeek. In de tweede helft kwam LHV nog wel terug, maar de kloof van vijf treffers Winst en verlies voor LHV. ACHTERVELD - Achter veld moest zondagmiddag aantreden tegen koploper BFC uit Bussum. Jos Koot was ditmaal niet van de partij en in zijn plaats werd opgesteld Herman van Burgsteden. De eerste tien minuten ging de strijd gelijk op. Het was Hans van de Kooij die het eerste schot loste op het doel van de tegenpartij. De bal ging net naast. Hierna kwam BFC goed opzetten. Ongeveer twee minu ten later kreeg BFC een hoek schop toegewezen, welke rechtstreeks werd ingescho ten. Achterveld kwam terug en drong BFC goed in de verdruk king. Men kreeg dne hoek schoppen achter elkaar toege wezen. De eerste was geen succes. Ook de tweede niet, hoewel de bal scherp door Robbie de Vette werd voorge bracht. De derde hoekschop werd door Gerard van de Bree- mer fraai ingekopt. Achterveld bleef komen en in de tweeëndertigste minuut was het Harrie van Dalen die een pracht schop op het doel loste. De bal werd via de paal voor het doel langs tot hoekschop verwerkt. Geen doelpunt en dus ook geen voorsprong. TE ZACHT Het was BFC dat wel op voor sprong kwam. In de vijfender tigste minuut was het Hans van de Kooij die de bal veel te zacht op keeper Gerard van de Be- dun terug speelde. De BFC-er Majoor maakt hier een goed gebruik van en wist de stand op 2-1 te brengen. Achterveld deed er alles aan om de gelijkmaker te scoren. Dat lukte niet. In de laatste mi nuut voor de rust gaf Achter veld nog een kadootje weg. Het was BFC-speler Klooster man die hier goed gebruik van maakte en zo de stand op 1-3 bracht. Een achterstand die Achterveld aan zich zelf te dan ken had. Na de rust was er een sterk aan vallend Achterveld dat er alles aan deed om de achterstand weg te werken. BFC werd dan ook goed teruggedrongen. RAAK In de achtste minuut was het raak. Erik de Jong loste op links een goed schot, die de BFC- keeper niet onder controle kon krijgen. Klaas van de Heuvel maakte hier goed gebruik van en bracht de stand op 3-2. Achterveld bleef komen, maar men moest heel goed opletten voor de snelle uitvallen van BFC. Uit één van die uitvallen was het weer bijna raak. Kee per Gerard van de Bedun liep goed uit en wist de bal goed te stoppen. Ongeveer halver wege de tweede helft moest Erik de Jong vervangen wor den. In zijn plaats kwam Man- nus van Burgsteden, die een goede wedstrijd speelde. Ongeveer tien minuten voor tijd liet Gerard van de Breemer zich vervangen door Enk Hak Deze schoot de bal ineens goed in waar de BFC-verdedi- ging geen raad mee wisi. Het was ook nu weer Klaas van de Heuvel die zijn kans goed waar nam en de stand op 3-3 wist te brengen. Zo kwam Achterveld uit een zo goed als verloren wedstrijd toch nog goed terug in een goede en soms spannende wedstrijd 6. IngndBlerk 2018 (11 Vz) 7 Betty Klave 1875 8) 8. Jan de Ridder 1855 8) 9. AgnesKok 892 4) Hoogste Game Renier de Jong (214) le klasse: 1 An Jilderda 1671 (16) 2 Margriet v. Toren 1911 (14) 3 Jo de Wild 1560 (13) 4 Ali Bontje 1691 (12) startblokken en de Leusdena- ren deden niet meer dan geïm poneerd toekijken hoe de streekgenoot met vier doelpun ten op rij snel afstand nam de schaak-simultaan m de Amersfoortse Johanneskerk, waar B. Uneken t/finst behaalde tegen grootmeester John van der LEUSDEN - Met een punt gave score van ruim boven de 200,214 stal 'hoofdklas ser' Reinier de Jong vorige week de show bij het weke lijkse bowlingnur. Nie mand kon aan deze fraaie game tippen. Marjan de Haan, uitkomend in de springklasse, was als nieuwkomer met ISO pun ten nog het dichtst in de buurt. Standen Bowlinguur de Korf. Hoofdklasse: 1. Riav. Bentum 2159 (17) 2. Krijna Groeneveld 2122 (14) 3. Reinier de Jong 2099 (13) 4. Stef Arns 1942 (12»/2) 5. Margriet v. Kalsbeek 1904 (12) Voor de dames was er zondag weer enig succes weggelegd. In Driebergen werd een kost baar punt veroverd dat de Leusdenaren weer in het goede spoor moet helpen. De Leusdenaren kwamen ui terst gemotiveerd uit de start blokken en nadat de dames de kat uit de boom hadden geke ken, werd het initiatief van Shinty overgenomen. Het offen sief van de Leusdenaren resul teerde in een aantal strafcor- ners op rij, die echter geen van alle succes opleverden. Dat was aan de andere kant hoewel tegen de verhoudingen in wel weggelegd voor Shinty. Omdat de Leusdenaren met het hoofd teveel met aanvallende zaken bezig waren, moest er na een uitbraak van de tegenstander aan de noodrem getrokken worden. De doelvrouw van Leusden was kansloos op de strafpush van Shinty; 1-0. De Leusdenaren bleken echter niet van zins zich door deze te genvaller uit het veld te laten slaan. Eensgezind werd de weg richting doel van de te genstander weer ingeslagen en dat leidde ondermeer tot een counter, waarna een fraaie aan val werd opgezet. Esmé van der Hart wist hieruit een straf corner te halen, die door Caro- lien Meinen feilloos benut werd. Hierna ontwikkelde zich een gelijk opgaande wedstrijd, die beide ploegen echter voor rust niets meer zou opleveren. In die fase konden alleen Hetty Tessels (van afstand) en Carla Mossel in doeltreffend opzicht iets terug doen. Aan het begin van het tweede kwartier leek LHV de aansluiting te hervin den toen Hetty Tessels en de in de ploeg teruggekeerde Ria Meyerink de achterstand tot twee treffers terug brachten (4- 6). Daarna moest Joop Douma vanaf de bank machteloos toe zien hoe het initiatief aan Amersfoort gelaten werd. die vain de situatie dankbaar profi teerden en bij de rust derhalve een beslissende 4-9 voor sprong konden laten aanteke nen. DREIGING In de tweede helft leek LHV zich enigszins te hervinden. Er werd hard gewerkt, aanvallend werden er systemen ingezet, alleen werd er zonder bal nog te weinig bewogen, zodat er van het geheel te weinig drei ging uit ging. Desalniettemin was de opening voor LHV en via doelpunten van Petra Wethly, die op de hoek zondag veel kansen liet liggen, en Hetty Tessels kwam men weer terug tot 6-9. Amersfoort bleek echter niet van plan de wed strijd meer uit handen te geven, waarna bij 6-11 de marge van voor de rust weer hersteld was In een laatste wanhoopsoffen sief konden de Leusdenaren daarna nog tot 9-11 terugko men. maar een ongevaarlijk ogend schot van Amersfoort die door de LHV-defensie heen 'rommelde' en tevens keepster Marga Rademakers verraste, maakte definitief een eind aan de aspiraties van de Leusdena ren. le Ruiter scoorde vallend de openingstreffer.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9