tmAi S Isl Profielschets voor nieuwe joorzitter heeft weinig zin" Aandacht voor Algerijnse wijnen W V üröi Geveld door storm "vandaag in 3e leusder krant- ommelfilm iBlijhof Bijeenkomst landbouw organisaties übsidie oor VAC's Opbrengst collecte Boekje over Princenhof Aktiviteiten in De Geut 'lanadviesgroep in vergadering: olidariteitswinkel: Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV I p krant DONDERDAG 23 OKTOBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 51 jEUSDEN - Speel- en re latievereniging Blijhof itoont zaterdag 25 oktober film Als je begrijpt wat ik Joel. Er staan twee voor- Hingen op het programma: 10.30 uur en om 13.30 uur, •de in het gebouw aan de isfriduslaan 49. Als je begrijpt wat ik bedoel is een fantastische tekenfilm voor jong en oud, die zich af speelt op en rond Slot Bommel- stein. Het draakje Zwelgje brengt Heer Bommel en Tom Poes in de nodige problemen. Gelukkig komt alles, na vele avonturen, toch nog op zijn pootjes terecht. De toegangsprijzen bedra gen twee gulden voor leden en dne gulden voor met-leden. De film duurt zo'n vijfennegentig minuten. Voor meer informatie kan men bellen naar: 033- 94.10.71. LEUSDEN - De ABTB Achter veld, ABTB Hamersveld-Leus- den, ULG Leusden en omstre ken en de CBTB Amersfoort en omstreken houden op dinsdag 28 oktober een gezamenlijke bijeenkomst in jongerence ntrum De Til aan de Hamers- veldseweg. Deze begint om 20.00 uur. Tijdens deze avond zal de heer P. de Leeuw, directeur van het boek- houdbureau van het ULG, een uit eenzetting geven over mestboe- khouding en alles wat daarmee sa menhangt. Ook wordt er ingegaan op de wijzigingen van de WIR en Milieutoeslagen. Ook houdt het Consulentschap een tweetal bijeenkomsten over de mestwetgeving en alles waar daar mee te maken heeft. Op 12 novem ber vmdt die bijeenkomst in Leus den plaats en op 13 november in Achterveld. LEUSDEN/UTRECHT - Ge- pateerde Staten van de pro- Scie Utrecht hebben de pro- bciale Vrouwen Advies Rnmissies voor de Woning- bo-uw een subsidie van 3.400 gulden toegekend voor de cur sus bestemmingsplannen. De VAC wil met dat geld ook een vervolgcursus voor eerdere deel nemers bekostigen. De cursus be stemmingsplannen is bedoeld voor leden van VAC-afdelingen, in- spraakgroepen, buurtcomité's. bouwteams en dergelijke. Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN De collecte ten behoeve van de Vereni ging tot Bescherming van D.cren afdeling Amersfoort heeft een bruto opbrengst van 33.975,60 gulden opge bracht. In totaal 7.805,65 werd binnen de Leusdense gemeentegrenzen opge haald. Het geld komt ten goede aan het Dierentehuis Laan 1914. Van de opbrengst van de collecte 1985 is onder meer een speelweide gereali seerd en een dierenambu lance aangeschaft. De organisatoren van de collecte bedanken alle col lectanten en gulle gevers heel hartelijk voor de mooie opbrengst. LEUSDEN - ..Hoor de wmd waait door de bomen Sinterklaas mag dan nog met in het land zijn, de tekst van een van de aan hem opgedragen Lederen werd afgelopen maandag werkehjkheid. Tijdens de flinke storm, die ons land teisterde, werd ook Leusden met ontzien. De schade viel hier gelukkig mee. Het bleef bij omgewaaide bomen en rondvliegende dakpannen die geen ofnauwehjks schade hebben aangericht. Alleen op de Hamersveldseweg was het even pamek. Een fhnke nj bomen waren door de stevige wind uit de grond genikt en over de weg gesmeten. Daarbij werd het wegdek behoorlijk beschadigd. De pohtie moest het gedeelte tussen de Leusbroekerweg en het Pon-lijntje zelfs emge tijd afzetten omdat verkeer totaal onmogehjk was. LEUSDEN Er is een her druk verschenen van het boek je park Pnncenhof in herfst en winter. Het boekje is opnieuw uitgebracht door de Werk groep Milieueducatie van de Stichting Comité Milieuzorg en de afdeling plantsoenen van de gemeente Leusden. Het geeft niet alleen een be schrijving van alle voorkomen de flora en fauna in het parkje, maar ook een fraaie wandelrou te door het park. Het boekje is gratis te verkrij gen bij de Openbare Biblio theek, Hamersveldseweg 77, het Bureau Voorlichting, het VW-kantoor (Amrobank) en het kantoor van de Leusder Krant, Asschatterweg 19 De boekjes worden niet verzon den. LEUSDEN - In O.J.J.C. De Geut aan de Zwarteweg vin den de komende dagen weer diverse aktiviteiten plaats. Vrijdag is er de gebruikelijke soos/disco-avond. Deze begint om 20.30 uur. Voor zaterdag staat een speciale avond ge pland onder leiding van de disk-jockeys Klaas en Melt, aanvang 20.30 uur. Het tweetal staat borg voor een gezellig avondje met hun eigentijd se platenkeus. Dat bleek eerder deze maand al toen ze het publkiek in De Geut behoorlijk heten swin gen Voor beide avonden geldt een entreepnjs van twee gulden. Men sen met een Geutpasje betalen slechts één gulden. Voor de dran ken gelden nog steeds de gebrui kelijke prijzen. (advertentie) PROFESSIONEEL vreemde talen studeren Inl. 033-729097 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hfj - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-94911 MOESPOT: als dat maar geen lokale kwestie wordt fielschets op te stellen terwijl er al twee kandidaten zijn. In zo'n situatie heeft het weinig zin om een profiel schets te maken, zo luidde het. ,,U moet de voorzitter niet zien als iemand die krachtig gaat zitten stu ren vanuit een bepaald opzicht", zei De Jongh, voor de laatste keer als voorzitter van de Planadviesgroep, tegen de leden afgelopen dinsdag avond. VOORKEUR stra vroeg zich dan ook af hoe dat mogelijk is als het college de voor zitter „plomp verloren tussen ons in gezet wordt". Joost de Jongh kon daar met meer op antwoorden dan: „Er zijn nu eenmaal spelregels afgespro ken. D.e kunnen we met verande ren-." Hij voegde daar aan toe dat deze gang van zaken op zichzelf geen probleem hoeft te zijn. „We doen het al bij zoveel dingen op de manier", aldus De Jongh. Informatiemarkten over chemisch afval Ledenvergadering ABTB- „Momenteel veel onweersbuien in agrarische sector Fotografie, grassen en keramiek in boerderij 't Claeverenblad Film: Rutger Hauer als enge lifter pag. 3 pag.5 pag. 5 pag. 6 Affaire: Waarom de Gereformeerde basisschool ooit veertig centimeter de grond in werd gewerkt, en waar dat uiteindelijk toe leidde pag. 7 Sport: Eerste winst Avanti-dames pag. 7 Loep op Leusden pag. 9 Servicepagina pag. 11 iEUSDEN De Solidari- swinkel Leusden staat ko- nde zaterdag met een stand rinkelcentrum De Hamers- In het kader van de wijn and besteedt men aan- :ht aan Algerijnse wijnen, ze zijn ook in de stand te koop. „Algerije dankt zijn wijnstokken aan de Feniciérs en de kennis van de wijnbouw aan de vroegere kolo nisator Franknjk", zo staat er in een persbericht van de Solidariteitswin- kel Leusden „Na de bloedige onaf hankelijkheidsoorlog van 1962 na men de Fransen de kennis en het geld mee. De sterk op Europa afge stemde economie kreeg toen een gevoelige klap. Franknjk ging als het belangnjkste afzetgebied voor Algerijnse wijnen verloren." Om tot een kwaliteitsverbetering te komen hebben de Algerijnen zich geconcentreerd op zeven wijn- bouwgebonder Medea en Masca ra Voor de betreffende wijnbouw- gebieden zijn de Franse bepalin gen van toepassing, zodat de wij nen worden erkend als vins d'ap- pelation d'ongine garantie „De rode wijnen van Coteau du Mascara zijn robuust, fraai van kleur en sterk (14 In haar prijs klasse is deze wijn zeker met min der dan haar duurdere Franse soortgenoten", aldus de Solidari- teitswinkel. Omdat de S.O.S.-Wereldhandel de wijnen rechtstreeks van de pro ducent betrekt, komt de winst bijna in zijn geheel ten goede aan de Al gerijnse wijnboeren. „Voor hen en hun omgeving betekent een goede omzet een goede verbetering van de sociale voorzieningen en daar door een verhoging van de levens standaard." R.Blauw, eén van de twee PAG- leden namens Leusden '85 sprak een duidelijke voorkeur uit. „Het is aardig als de voorzitter uit de PvdA komt, omdat de wethouder van welzijn uit het CDA komt Dat zou een eerlijke verdeling van de krachten zijn." Blauw doelde daar mee op de heer Seton die van PvdA-huize komt. Seton is ook ge ruime tijd lid geweest van de Pla nadviesgroep. De andere kandi daat, de heer Pekelharing is in de penode van 1978 tot 1981 raadslid geweest voor het CDA. Volgens J.Venselaar, afgevaar digde van D66, is de neutraliteit van de nieuwe voorzitter alleen maar te waarborgen door een „volslagen onkundig persoon" in die functie aan te stellen. „Maar in de praktijk zal dat met mogelijk zijn. Mijn voor keur gaat dan ook uit naar iemand die niet dagelijks m dit werk zit." GEMEENTERAAD Een andere vraag inzake de ver kiezing van de nieuwe voorzitter kwam van mevrouw S.Brilstra. „Waarom wordt de voorzitter door de gemeenteraad benoemd?' vroeg zij zich af. „Straks krijgen wij misschien een voorzitter waarmee we niet kunnen werken." De pla nadviesgroep moet het college van er afhankelijk advies voorzien. Bnl- (Vai\ één onzer verslagge vers) LEUSDEN - In de eerste verga dering in nieuwe samenstel ling heeft de Planadviesgroep haar verbazing uitgesproken over de procedures omtrent de nieuwe voorzitter van deze club. De commissie Algemene Bestuurszaken wilde een ad vies van de Planadviesgroep over de nieuwe vooizitter, ter wijl er twee kandidaten zijn waaruit de raad eind deze maand één persoon voor de betreffende functie moet kie zen. De twee personen die kandidaat staan, zijn de heren Pekelharing en Seton. Volgens ad interim voorzitter Joost de Jongh zijn er twee moge lijkheden: „Of een kandidaat die wat meer afstand neemt, of iemand die er wat gebondener tegen aan kijkt" De Jongh zei dat men niet moest praten over de kwaliteit van de personen. Wel moest er een stukje profiel komen. Diverse leden van de meuwe Pla nadviesgroep noemden het „een beetje merkwaardig" op een pro- ONAFHANKELIJK Uiteindelijk werd er toch een korte profielschets voor de nieuwe voorzitter gemaakt. Men noemde de volgende eisen: onafhankelijk en afstandelijk, van een andere par tij dan de wethouder van welzijn, bestuurlijk goed onderlegd, inzicht in welzijnszaken, deskundigheid en goed kunnen voorzitter. Voorafgaande aan de discussie over de meuwe voorzitter stelden de meuwe leden van de Planad viesgroep zich voor. In dit advies orgaan voor de gemeente zitten de volgende personen: G. van Riezen en R. Blauw namens Leusden '85, J. Schouten en mevrouw D. Konijnen belt namens het CDA, H. Seton en mevrouw J. van de Wiel namens de PvdA, de dames S. Bnlstra en E. van der Hoeve namens de WD. J. Ven- selaar namens D66 en H. Lenselink en mevrouw S. Hogendoorn na mens GPV/SGP Er is nog één vacature, namelijk binnen de afvaardiging van D66. Mocht de heer Seton eind deze maand tot voorzitter gekozen wor den, dan zal de PvdA iemand an ders uit zijn achterban in zijn plaats moeten inzetten. Namens de raad zitten Ineke Jansen (PvdA) en Joost de Jongh (VVD) m de Planadvies groep. Beiden hebben al diverse jaren in deze club meegedraaid. meuwe Planadviesgroep was afgelopen dmsdagavond voor het eerst in vergadering bijeen. Joost de Jongh d voor de laatste keer als voorzitter op. Eind deze maand benoemt de raad zijn opvolger.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1