Informatiemarkten »ver chemisch afval endracht speelt ij keurslagers zakelijkheden TOYOTA zien Uit 't VAC-veld geslagen - lakkerij 1 leu sd en knant 3 1 Ski-gymriastiek en buitentraining Bingo Lions leusdei* krant 1 Kledingbeurs in 't Trefpunt AUTO EEMHAVEN GS: 'plan bejaarden oorden aanpassen' Hoog bezoek Hond krijgt schok Historische films in 'De Korf Fietsen kijken Onrustig herfstweer Houten speelgoed maken Leusden Achterveld 1 t'M. JTDONDERDAG 23 OKTOBER 1986 plaatselijk nieuws -IG gUSDEN - Eind oktober organiseren de provincie trecht, de Regionale Inspectie Milieuhygiëne en de Sa menwerkende Kamers uit de provincie twee informatie- jkten chemisch afval. Op deze markten worden bedrij en die chemisch afval hebben in contact gebracht met -ijven die chemisch afval verwerken of inzamelen. de provincie Utrecht ver- njnt jaarlijks ongeveer 10.000 chemisch afval op oncon- Joleerbare wijze. Negentig focent daarvan wordt door Idrijven geproduceerd. Sinds 079, toen de Wet Chemische valstoffen (WCA) van kracht |erd. zijn bedrijven verplicht 1 dit afval apart aan ïnzamel- verwerkigsbedrijven van femisch afval aan te bieden, 'ong jaar organiseerde de pro vincie Utrecht, in samenwer king met de Kamers van Koop handel en de Regionale In spectie Milieuhygiëne een vijf tal voorlichtingsavonden voor bedrijven. Er bleek toen dat er behoefte bestond aan direct contact tussen de aanbieders en de afnemers van chemisch afval. Om aan deze wens tegemoet te komen, worden er op 22 en 29 oktober 1986 twee informatie markten chemisch afval geor ganiseerd. Circa 5000 bedrij ven, die chemisch afval heb ben, zijn uitgenodigd om een bezoek te brengen aan deze in formatiemarkten. Zij kunnen de vragen over het transport, de pnjzen en de aflevermogelijk- heden van afval direct beant- wood krijgen. Op deze twee dagen zijn circa 25 inzamel- en verwerkingsbedrijven verte genwoordigd. Hieronder bevinden zich ver werkers van o.a. fotografisch af val, oplosmiddelen, zware me talen, galvanische baden en af gewerkte olie, inzameldien- sten, regionale depots voor de inzameling van kleine hoeveel heden chemisch afval, produ centen van verpaKKingsmate- riaal en Stichting Reststoffen- beurs. Ook het vorig jaar ver schenen boekje 'Wat doe ik met chemisch afval' en het Max-milieu-pakket voor bedrij ven zijn op de informatiemark ten aanwezig. De informatiemarkt chemisch afval wordt op 22 oktober a s. gehouden in het Mercury Ho tel, Buizerdlaan 10 te Nieuwe- gein. De openingstijden zijn van 12.00 tot 20.00 uur. De ope ningshandeling zal worden ver richt door ir. G.C. van Wijnber gen, milieu-gedeputeerde van de provincie Utrecht Op 29 oktober a.s. zal de tweede informatiemarkt che misch afval worden georgani seerd in Hotel Schimel, Sta tionsweg 243 te Woudenberg. Ook dan zijn de openingsuren van 12.00-20.00 uur. De opening wordt hier om 12.00 vemcht doo mr. F. Korving, voorzitter van de milieucommissie van de Samenwerkende Kamers van Koophandel in de provincie Utrecht. USDEN - Keurslagers uit sel Nederland hebben de af kopen dagen kennis ge- met de Leusdense to- lelvereniging Eendracht. In schouwburg te Wagenin- 1 voerden spelers van Een- lacht drie avonden lang een illenspel op voor de slagers, (at gebeurte in het kader van It veertigjarig bestaan van 1 in Leusden gevestigde ver eniging de Keurslagers. Het leuke van een amateurto neelvereniging is dat je niet al leen toneel speelt voor eigen publiek, maar dat je ook wel wordt gevraagd om ergens an ders op te treden. In dit geval bereikte Eendracht een derge lijk verzoek van de jubilerende Keurslagers. Drie avonden lang waren alle keurslagers van Ne derland welkom in Wagemn- gen om kennis te nemen van de nieuwste produkten en ver kooptechnieken. Centraal stond op elke avond een rollenspel, waarbij de na druk lag op de bediening van de klanten. In vier verschil lende situaties, met verschil lende klanten en verschillende verkopers/ verkoopsters. Het spel was geschreven door Jan de Vlieg en Anton Cop- poolse van de vereniging. Op zoek naar spelers en een regis seur om het spel op te voeren, zochten zij contact met Een dracht, waar de opdracht en thousiast werd ontvangen. On der leiding van Dickey Rep (re gisseuse jeugdtoneel bij de to neelvereniging) studeerden enkele leden en jeugdleden de spelsituatie in. Aan de reacties van het publiek en de schrijver te zien was het driemalige op treden van Eendracht een suc ces. De medespelende Eendracht- leden waren: Nanda van Oort, Marianne Boes, Aliet Tijmen sen, Lisette Visser en Barbara Rep. LEUSDEN - Het idee was zo aardigde Leusdense vrouwen in contact brengen met buitenlandse vrouwen om zo meer begrip te kweken voor eikaars situatie. Helaas werd het niet helemaal wat men graag gezien had. Slechts enkele buitenlandse vrouwen vonden dinsdagochtend de wegnaar 't Vooronder. De Leusdense vrouwen waren echter goed vertegenwoordigd. Jammer dat de eigenlijke opzet van deze ochtend niet zo uit de verf kwam. Hopehjk is men hierdoor echter niet uit het veld geslagen en onderneemt men binnen niet al te lange tijd nogmaals een pogmg om vrouwen uit verschillende culturen bij elkaar te brengen. 'SDEN - Bakker Van den Hengel in winkelcentrum De Hamershof heeft ze behoorlijk bruin gebakken: vonge *k donderdag, tegen het emde van de middag, opende hij zijn geheel nieuwe winkel. Met recht kan zijn naam 1 gekoppeld worden aan het al bekende rijtje van Boer, Bakker, Bolletje, want lekker brood maken is een hele insf. maar om het ook nog eens op een gezelhge en plezierige wijze te verkopen, is een kunst apart. En dat kopen zal Bakker Van den Hengel ongetwijfeld goed afgaan m zijn prima ogende nieuwe zaak. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd. Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker Efndredaktle: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor tiet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar, 33,90 per half iaar. 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ukunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. IDE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- Ikrantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Het gemeentedia- konaat Dorpskerk houdt op woensdagmiddag 29 oktober een kledingbeurs in 't Trefpunt aan de Arrthemseweg 75 te Leusden-Zuid. Deze duurt van 14.00 uur tot 17.00 uur. De op brengst van deze beurs is be stemd voor diverse projecten. Wie goede en nog bruikbare kle ding heeft die men weg wil doen, kan deze inleveren op maandag avond 27 oktober tussen 19.00 urn en 20.00 uur en op dmsdagmiddag 28 oktober tussen 14.00 uur en 15.00 uur, beide malen in 't Trefpunt. VodoSii kunnen ze ook gebrui ken. Die moeten dan wel apart in gepakt worden. Bij afgifte moet ver meld worden dat het om vodden gaat. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN/UTRECHT - Ge deputeerde Staten van de pro vincie Utrecht hebben defini tief besloten om Provinciale Staten voor te stellen het plan voor de bejaardenoorden aan te passen. Zoals het college vorige week vrijdag al be kend maakte, wil het de be- sluit-vorming in december aanstaande beperken tot het plan voor 1987, waarbij de sluitingslijst voor dat jaar van 19 tot 14 oorden wordt terug gebracht. Voor de jaren 1988-1991 zou een heel nieuw plan moeten worden voorbereid. Concreet betekent dit een 'nulsituatie' voor alle bejaar denoorden in de provincie, die niet op de sluitingslijst 1987 voorkomen LEUSDEN - De algemeen overste van de Salesianen, Don Egidio Viganö bezoekt op vrijdag 24 en zaterdag 25 ok tober ons land. Het is voor het eerst sinds 32 jaar, dat een al gemeen overste van de Sale sianen ons land bezoekt. De Salesianen vormen een con gregatie van priesters en le ken, die over de hele wereld ruim 1700Q leden telt. Ook in ons land zijn al lang Sale sianen, en dit jaar vormt ons land veertig jaar een eigen provincie binnen deze congregatie. De bijeenkomsten van vnjdag bij Don Bosco m Leusden hebben een besloten karakter Op zaterdag echter, vindt er een bijeenkomst plaats met de zogenaamde 'Sale- siaarise familie', een groep mensen, die op de een of andere manier bij het werk van Don Bosco en de Sale sianen betrokken is Die bijeen komst begint om 16.00 uur, en om vat de ontmoeting, een gebeds dienst en een broodmaaitijd. LEUSDEN/AMERSFOORT - Za terdag 25 oktober begint om negen uur 's morgens de ski-gymnmastiek en conditietraining, die de Amers- foortse ski-leraar Dick Vervloet ko mend seizoen geeft. Dat gebeurt bij de parkeerplaats van het paviljoen Berghotel. Alhoewel de ski-gymnastiek na tuurlijk in eerste instantie bedoeld is voor skiërs, kunnen ook mensen die niet gaan skiën meedoen. De cursus duurt tot de krokus vakantie en is voor kinderen onde de twaalf jaar onder begeleiding van hun ouders, gratis. Voor jonge lui onder de 18 bedragen de kosten f35,-, boven de achttien zijn de kos ten f65,-. Na afloop van de traming kan er in het Berghotel koffie worden ge dronken en kan men verdere infor matie knjgen over de juiste manier van bewegen, zelf trainan, ski en, en skimatenaal. Vooropgave is mogelijk bij: Ans Hohle, Louise de Colignylaan 2, tel. 632547 of bij Dick Vervloet, Borge- laan 1, beiden m Amersfoort, tel. 632882. LEUSDEN - Een hond heeft vrijdag een behoor lijke schok gekregen op het Ruige Veld. Dat ge beurde toen het beest beet in een electrische kabel. Die kabel was tijdens het bouwrijp maken van het Ruige Veld kapot ge trokken. De hond had enkel wat brandwonden in zijn bek. De Puem heeft nog die zelfde dag de kabel weer hersteld. LEUSDEN - De Historische Kring Leusden zal maandag 27 oktober een aantal films verto nen in 'De Korf, waann te zien is, hoe Leusden er een kwart eeuw geleden uitzag. In de eerste plaats is er de film van Lisiduna uit 1959, waarin men veel kan zien van de eerste uitbreidingen van Leusden. In de tweede plaats beschikt de Historische Knng over twee films mt 1966, die een beeld geven van respec tievelijk Hamersveld en Leus broek. Veel plaatsgenoten zullen zich op die films terug kunnen vinden, zo zijn er veel opnamen van toenmalige schoolklassen bij. Het gaat hierbij daarom om films, die leuk zijn om terug te zien voor degenen, die al lan ger in Leusden wonen, terwijl het voor nieuwe inwoners de moeite waard is, om een indruk te knjgen van de vroeger situa tie m en om Leusden, De films zullen worden voor zien van een deskundige toe lichting. De voorstelling begint om 20.00 uur, de entree be draagt fl,-. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden-Zuid houdt komende zaterdag een fiets-kijk-dag in het bureau aan de Oude Rijks weg. Mensen van wie in de af gelopen tijd de fiets is gestolen, kunnen daar tussen 14.00 uur en 16.00 uur kijken of hun fiets al weer teruggevonden is. egt Het is echt herfst gewor den. Maandag was er een flinke storm met in IJmuiden en op de vliegbasis Valken burg windvlagen van or kaankracht. De westcircula tie is nu goed op dreef. Hij is doorgedrongen tot diep in Rusland. Actieve storingen, behorende bij een zeer diepe depressie nabij IJsland, zor gen voor het onstuimige weer. Sinds zondag is het flink gaan regenen. Op mijn sta tion is die dagen 69,2 millime ter neerslag gevallen. En dat is nog niet alles. De rest van deze week en ook in het weekeinde zal in het teken staan van herfstweer, soms afgewisseld door hele perio den met opklaringen. Er zal periodiek veel wind zijn, maar zo stormachtig als maandag zal het waarschijn lijk niet worden. In de natuur geldt een soort persistentie door een langdu rig aanhouden van een plot seling ingevallen weertype. Dat hebben we gezien in fe bruari, toen de blokkade ont stond en deze tot diep in okto ber voortduurde. Dat kan in houden dat we het wisselval lige herfstweer voorlopig niet kwijt zijn. Gezien de lage grondwa terstanden kan er best nog wat water bij. Maar het ge zegde „Met Sint Severijn (23 oktober) kan het al winter zijn" gaat dit jaar zeker niet op. Overigens is het nog ner gens winter in Europa. Mooi nazomerweer is er nog wel, met name in Zuid- Europa. Vooral Spanje ligt on der de bescherming van het Azoren-hogedruk. Er zijn daar nog mooie temperatu ren van boven de 20 graden. Graag wil ik via dit weer bericht een beroep doen op mensen die mij willen assis teren bij het doen van metin gen. Een groot aantal waar nemers van mij bevindt zich buiten Leusden. In Leusden zelf heb ik momenteel slechts één waarnemer en die zit in het centrum. Het is belangrijk om een neerslag-waarnemer te heb ben in Leusden-Zuid en Stou- tenburg. Ook Achterveld is uiteraard welkom. Hoe meer waarnemers, des te beter de informatie over het weer in deze krant. Inlichtingen via telefoon 03425-1654. LEUSDEN Na de succes volle bingo-avond in de winter van 1986 houdt de Lions Club Leusden wederom een bingo avond op vrijdag 1 november om 19.30 uur in De Korf aan De Smidse. Het bedrijfsleven heeft vele mooie prijzen be schikbaar gesteld. De opbrengst van deze bingo is bestemd voor twee projecten: ten eerste een bijdrage in de kosten voor de aanleg van een dierenwei de op het terrein en ten behoeve van het verpleegtehuis Lisidunahof te Leusden, en ten tweede de actie Redt de Kinderen. Dat is een vacci natie-project voor de kinderen in Afrika. LEUSDEN/AMERSFOORT - De vereniging voor Vrije Opvoedkunst (VOK) organiseert een cursus hou ten speelgoed maken in de Vnje School, Romeostraat 74 in Amers foort. De cursus woirdt gehouden op de volgende data: 6, 13, 20 en 27 november, alle donderdagavonden van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten bedragen f30,-, exclusief het mate riaal. Men kan zich voor 30 oktober opgeven op telefoonnummer 634254. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitaüe-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Donderdag 23 oktober 20.00 uur. Thema-avond over kind en ziekenhuis van de regionale kruisvereniging in De Springplank aan de Asschatterweg. 20.00 uur: Jaarvergadering OVM in Hotel De Roskam te Achterveld. 20.00 uur: Bijeenkomst van het KWF afdeling Leusden in de Woeli ge Hoek te Leusden-Zuid. Vrijdag 24 oktober 14.00 uur Bazar van Tryfosa in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg te Leusden-Zuid (Ook 's avonds na 19.00 uur) 20.30 uur: Disco-avond in De Geut aan de Zwarteweg. Zaterdag 25 oktober 10.00 uur: Solidariteitswinkel Leus den met stand in winkelcentrum De Hamershof. 10.30 uur: Bommel-film in Blijhof, Ansfriduslaan 49. 13.30 uur: Bommel-film in Blijhof, Ansfriduslaan 49. 15.00 uur: Bazar van De Zonne bloem in De Til aan Hamersveldse- weg. 20.30 uur Muziekavond in De Geut aan de Zwarteweg. Zondag 26 oktober 09.00 uur: Fanzy fair van Zonne bloem in De Til aan Hamersveldse- weg. 14.30 uur: Jazz in De Hakhorst met Stablemates. 19.00 uur: Bijeenkomst in het Jeugdhonk aan de Hamersveldse- weg met als thema: praten over God. Maandag 27 oktober 10.00 uur: Regionale quiltdag in Blijhof, Ansfriduslaan 49. Dinsdag 28 oktober 20.00 uur: Gespreksavond voor ou ders van kleuters in het wijkge- bouw te Achterveld. 20.00 uur: KPO avond in De Kom aan de Hamersveldseweg. Zaterdag 25 oktober 20.00 uur: K.P.J. revue in Ons Ge bouw. 20.00 uur: Disco-show in De Kla- veet. Zondag 26 oktober 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 28 oktober 09.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3