Momenteel veel onweers Ibuien in agrarische sector" totografie, grassen en keramiek Amersfoortse rotaryclubs houden verkoopdag in Flint jedenvergadermg ABTB: Nieuwe aktie Keurslagers frijdag opening expositie in boerderij 't Claeverenblad: Uit het bevolkings register Jaarvergadering Rooie Vrouwen Inspraakbij eenkomst woonwagenplan 87/93 Volks- dansdag bij Blij hof Geen spreek uur van burgemeestei Actie 'Polio de wereld uit' ACHTERVELD Maandagavond hield de ABTB haar leden- fergadering in Ons Gebouw. Vermoedelijk ten gevolge van de reersomstandigheden was de opkomst minder dan voorgaan- vergaderingen. De voorzitter, de heer G. J. Wouters, opende e bijeenkomst met een gebed. Hierna stelde hij zich aan de anwezigen voor als nieuwe voorzitter. DONDERDAG 23 OKTOBER 1986 plaatselijk nieuws De heer Wouters was in de plaats ekomen van de heer J. Rutte. Deze ioest het op doktersadvies kalmer in gaan doen. Hij had om die re en het voorzitterschap neerge- gd, maar blijft wel als bestuurslid erkzaam. Vervolgens verwelkomde de lorzitter de aanwezigen en hoopte it het een goede vergadering zou orden. In het bijzonder verwel fde hij de heer Zuigjes van de edrijfsvoorlichting en de heer Ten inke van de praktijkschool in Bar- veld, die deze avond een inlei- hield. De heer Ten Brinke kwam m de aats van de heer J. van de Poel, e door familie-omstandigheden Et aanwezig kon zijn om zijn le- ',g te houden. Die werd uitgesteld tar een latere datum. VERZICHT Hierna gaf de voorzitter een kort overzicht betreffende hetgeen mo menteel allemaal speelt in en rond de agrarische sector. „We hebben een mooie zomer en een mooi na jaar achter de rug. Het zou nu eigen lijk mooi en rustig moeten zijn. Dit is echter niet zo. Momenteel veel wind, onweers- en regenbuien. Dit is niet alleen m de natuur zo; ook in de landbouw en veehouderij is dit te verwachten. Als de heer An- driessen zijn zm krijgt, zullen er nog veel stormen, onweers- en regen buien over ons heen gaan." „Er is een aantal nieuwe wetten gekomen en er staat er ook nog een aantal op stapel. Hierbij is onder meer de bodembescherming. La ten we hopen dat de bijdrage zal worden gebruikt voor de voorge stelde verbetering en dat men dit geld niet zal gaan gebruiken als spaarpot." „De vrijheid van de boer en de rust op het platteland is geheel ver dwenen," aldus de heer Wouters. „Er ligt voor ons veel werk te wach ten. We vragen u ons te helpen en te steunen bij ons werk. Met klagen redden we het niet, wel door spij kers met koppen te slaan." Na het afwerken van het agenda punt ingekomen stukken volgde de bestuursverkiezing. Aftredend wa ren G. J. Wouters, W. J. J. van de hengel en G. M. C. van Burgsteden De beide eerste personen waren herkiesbaar. De heer Van Burgste den stelde zich niet meer herkies baar. De heren Wouters en Van de Hengel werden herkozen en m de plaats van de heer Van Burgsteden werd gekozen als meuw bestuurs lid W. H. van Middelaar. ALCOHOLISCH MEDICIJN De gekozén bestuursleden deel den mede de bestuursfunctie te aanvaarden en dankten voor het door de leden in hen gestelde ver trouwen. De voorzitter bedankte hierna de heer J. Rutte voor zijn vele werk als voorzitter en de prettige samenwerking met de andere be stuursleden. Hem werd een alcoho lisch medicijn aangeboden om nu wat tot rust te komen. Vervolgens werd de heer G. M. C. van Burgsteden hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat hij als bestuurslid voor de vereniging had verricht. Twaalf jaar was hij als bestuurslid werkzaam geweest, waarvan vier jaar als secretaris. Als dank en blijk van waardering werd hem een wandbord aangeboden, terwijl zijn echtgenote in de bloe men werd gezet. Zowel de heer Rutte als Van Burgsteden dankten voor de door hen ontvangen attentie Zij brachten veel dank aan de leden voor de steun die zij steeds hadden onder vonden bij hun werk als bestuurs lid. „Er was tussen de bestuursle den altijd een hele fijne samenwer king geweest, hetgeen het werk wel makkelijker maakte." ONTWIKKELINGSHULP Na een pauze kreeg de heer Ten Brinke het woord. Deze is bij de praktijkschool in Barneveld werk zaam als coordinator voor het ont wikkelingswerk in de arme landen. Hij gaf een kort overzicht van het ontstaan van de ontwikkelingshulp „De Nederlandse ontwikkelings hulp is voortgekomen uit het feit dat al heel veel eeuwen de Nederlan ders overal ter wereld aanwezig waren. Ik heb reeds veel in het bui tenland gewerkt en overal kom je Nederlanders tegen Vroeger haal den we veel in die landen, maar nu gaan we er veel brengen." „Na de zelfstandigheid van die landen is er veel veranderd en daardoor is ook de ontwikkelings hulp op gang gekomen. We heb ben veel in die landen weggehaald en voelen ons nu moreel verplicht1 te helpen." Vervolgens vertoonde hij m sa menwerking met G Tijmensen een groot aantal dia's waarbij het een en ander werd toegelicht. Op een duidelijke en begrijpba re wijze werd naar voren gebracht hoe het een en ander werkt „De 1 hulp die we geven is goed, maar men dient er wel van overtuigd te zijn dat we dan ook voor een goede begeleidmg zorgen. Geen trekkers en dergelijke brengen en dan den ken: je redt het maar. Dat kan niet Ook moet men oppassen dat men geen koehandel gaat drijven zoals het wel voorkomt. Er zijn landen die wel aan ontwikkelingshulp mee werken en dan zeggen: we willen wel kopen en helpen bij jullie, maar dan moeten jullie bij ons ook wel het een en ander kopen." Bij het zien van de dia's kreeg men een duidelijk overzicht van hoe m de betreffende landen wordt gewerkt. Het gaat er soms nog pro visorisch aan toe, maar er zijn ook bij de werkwijze momenten waar de rijke landen nog wel het een en I ander van kunnen leren. De voorzitter dankte de heer Ten Brinke en bood hem een enveloppe met inhoud aan. Vervolgens wer den er nog enkele mededelingen gedaan, onder meer dat het thema van de centrale discussie zal zijn „Onze bedrijven en onze gezond heid" De kring Utrecht bestaat 65 I jaar. Dit zal op 22 januari 1987 m I Houten worden gevierd. Van de rondvraag werd door en kele leden gebruik gemaakt. Hier-1 na sloot de voorzitter de vergade ring met de christelijke groet. LEUSDEN De Keursla gers delen 50.000 rollades uit! Onder dit motto komen de Keurslagers voor de tweede keer dit jaar met een grote landelijke reklame-aktie. 1986 is voor de Keurslagers een bijzonder jaar want de landelijke vereniging bestaat immers 40 jaar. Het succes van de voorjaars-ak- tie, waarbij meer dan 4000 bunga- lowvakanties werden verloot, was enorm Deze aktie is, evenals de vonge. gebaseerd op de zoge naamde sweepstake. Bij elke tien gulden besteding krijgt u bij uw Keurslager (vanaf 20 oktober) een kanskaartje. Elke week een andere kleur. De tweede week ziet u bij de Keurslager een groot bord hangen, met daarop de winnende nummers. Het is een lijst waarop elke week 15 nummers worden bekendgemaakt, die recht geven op een rollade-waardebon, winkelwaarde vijftien gulden. Dit gaat zo vijf weken door. de zesde week is de grote lijst kom pleet met bij elke Keurslager in Ne derland 75 prijswinnende num mers. Wie zo gelukkig is een pnjs te winnen kan met de Keurslager overleggen wanneer de rollade moet worden afgeleverd. Dit kan tot en met 6 december a.s. issen van Riky Kohlmann. USDEN - Op vrijdag 24 okto- om 20.00 uur wordt in 't aeverenblad een tentoonstel- g geopend van Jan Wingen- fotografie; Riky Kohlmann, assen en Bep Franzel, kera- ek. De expositie is open van oktober tot 16 november zaterdag en zondag van .00 tot 17.00 uur, andere tij- in op afspraak. ingender Wingender studeerde voor in technische opleiding in de Ballatie-techniek en kwam het leraarschap aan de LTS zijn huidige baan als lande- consulent voor het leerling zen. In 1974 is hij begonnen it de fotografie: eerst met het itleggen van de privé-sfeer, ama als lid van de Amster- mse Fotoclub NAFV met de er vrije fotografie. Als foto- taf kwam hij in aanraking met Stichts Centrum voor Ama- tt Toneel. Daarvoor maakte veel reportages, onder an te het theatergebeuren rond herdenking van de Unie van 'echtVerder werkte hij voor schillende professionele stergroepen en met de fil- r Jos Stelling in Utrecht. Na loop van tijd zette hij een tep onder deze vorm van fo- tafie. Hij is een andere weg fe fotografie ingeslagen via 'lecten aan de Nieuwe Aca- nie in Utrecht. Dat gebeurt Ier leiding van Peter Schütte Wim Noordhoek. Wingender is betrokken geweest - onder andere met Frans de la Cousine en Paul den Hollander - bij de oprich ting van de stichting SINUS, een werkgroep voor fotografie. Het thema waar Jan Wingender de laatste tijd steeds mee bezig is, komt neer op de relatie van de mens met zijn omgeving. De omgeving, bijna altijd de stede lijke, doet wat de mensen in die omgeving en met de fotograaf. Er kunnen gevoelens zijn van vreugde bij kinderen in hun spel, maar ook die van mensen in eenzaamheid. Jan Wingen der nam in Nederland deel aan talrijke groepsexcursies. Voor 't Claeverenblad verzorgt hij cursussen fotografie. Kohlmann Riky Kohlman werkte aanvan kelijk in de sfeer van het we ven, voornamelijk experimen teel. Met de textiele materialen ontwikkelde ze haar gevoel voor vorm, kleur en afwerking. Inmiddels werkt ze zo'n vijf jaar met gedroogd materiaal: vooral grassen, granen en geperste bladeren. Het was voor haar niet moeilijk de stap van textiel naar natuurmateriaal te maken, want zij vindt dat er een nauwe verwantschap is. Zij laat zich in spireren door de fraaie, dicht bij elkaar liggende kleuren. Riky Kohlmann ervaart het als een uitdaging om gedroogd materiaal zodanig vorm te ge ven dat het een nieuwe funktie krijgt. Door de herhaling van gelijksoortige vormen en mate- LEUSDEN - Uit het bevolkings register van Leusden over de periode van 30 september tot en met 14 oktober 1986, publi ceren we het volgende over zicht: GEBOREN: 30 sep 86 Arjen, z.v G. de Kruijf en M. Melissen. 30 sep 86 Jeanne Arendina, d.v J. Boerstoel en A.H.C. van Kleef. 30 sep 86 Hendrika Aartje, d.v. H. Meerveld en G.H.H. van Zo meren 30 sep 86 Aaldert Jan, z v. A Be rends en W. Admiraal. 01 okt 86 Gerarda Mana, d.v. P Tolboom en G.J.M. Verhoef. 03 okt 86 Neeltje Huibertje, d.v. J. van Eijsden en C. Dee. 03 okt 86 Haijo Theodoor, z.v. H.H. Venema en C.G. van Loe- nen. 09 okt 86 Rosanne Johanna So phia. d.v. T.W.C M Regtien en J M. Witkamp. 09 okt 86 Hannie, d.v. G. de Bie en J.F. van de Lagemaat 09 okt 86 Helma, d.v. J. Huitinga en S. de Hoop. 12 okt 86 Midas Galijn Fernand, z.v. F.K. van Veldhuizen en L.A Haezer. 11 okt 86 Alberta, d.v. J.C. van Eist en A G. Snapper. 11 okt 86 Adnaan Pieter, z.v P. Bal enT.J. Zeevaart 12 okt 86 Ruben Adnanus Jo hannes, z.v. J.A.M. Vincenten enJ.W.M. Vulkers 14 okt 86 Sven, z.v. E.J.M. van den Hoven en C. Versteeg. GEHUWD: 01 okt 86 B D. Poelstra en A.G. den Besten 01 okt 86 A F. Moraal en J.C. Oosterbroek. 02 okt 86 E.M van Staalduinen en H W.M. van 't Klooster. 03 okt 86 J.G.M. Kromwijk en M.J.J. de Jong. 03 okt 86 M.C.G. Foederer en C. Sparreboom. 07 okt 86 H.G. Tessels en A.J. Louw. 08 okt 86 M.T.M. Sturkenboom en M. Wilschut. 10 okt 86 G.G. Verhaar en J.A.A.M. Knjnen. 10 okt 86 W E J. Rutjes en W.J. Traa. OVERLEDEN: 01 okt 86 M.J. van Asch, geh. gew. met H. Lagerweij, oud 84 jaar 01 okt 86 J.P van Eeden, geh. gew met J. Teters, oud 81 jaar. 06 okt 86 A. Janssen, geh. gew. met H.G.J. Raaijmakers, oud 87 jaar. 09 okt 86 G.J. van den Tweel, oud 63 jaar. 11 okt 86 G. Hovestad, geh. gew met H.M. van der Heijden, oud 81 jaar. De mens in zijn omgeving is het thema, waar Jan Wmgender met zijn foto's mee bezig is. rialen weet zij in haar werkstuk ken een sterke suggestie van ritme en beweging te geven. Riky Kohlman exposeerde eer der in Rotterdam en Amers foort Franzel Bep Franzel heeft het kera misch werken geleerd aan de Vakschool voor Keramiek in Gouda. Zij heeft zich verder gespecialiseerd aan de vrije Academie te Den Haag. Inmid dels is zij tien jaar als kera- misrte zelfstandig werkzaam. De geëxposeerde werken zijn te groeperen rond de elemen ten "steen", "ijs" en "water" Deze elementen symboliseren als het ware het ontstaan van de keramische grondstof klei De werkstukken met de groen gele craquelé-structuren herin neren aan het aardse begin: steen. De associaties met ijsvor- ming als de veroorzaker van het erosieproces kunnen terug gevonden worden in de kristal- lijne glazuur op de fragiele kommen. De werken in de meer transparante luchtig blauw-groene teinten verwij zen min of meer naar het trans port- en bindmiddel van de steendeeltjes voordat deze tot klei kunnen worden: water. Bep Franzel zoekt alsmaar naar overeenstemming tussen vorm en glazuur. Er is voortdurend een gevecht gaande tussen deze twee exponenten. Het geëxposeerde werk is ge draaid uit steengoedklei en op hoge temperatuur gebakken (ca. 1250 °C). Bep Franzel expo seerde eerder in Den Burg, Geervliet, Maarsbergen, Rot terdam en Amersfoort. LEUSDEN - De Rooie Vrou wengroep in Leusden houdt op woensdag 29 oktober haar jaarvergadering in het vrou wenontmoetingscentrum 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2. Deze avond begint om 20.00 uur en is toe gankelijk voor alle vrouwen uit Leusden en omgeving. Tijdens de jaarvergadering wordt het jaarverslag besproken mei udcirin een overzicht van alle aktiviteiten van het afgelopen jaar Vele daarvan waren geconcen treerd op de gemeenteraadsver kiezingen van februan. Na het officiële gedeelte zal er rond 21.00 uur een video-film ver toond worden met als titel „A por trait of Simone de Beauvoir". Het is een film over een gesprek tussen Simone de Beauvoir en Alice Schwarzer over onder meer de vrouwenbeweging, het huwelijk en de positie van huisvrouwen. LEUSDEN - De provincie Utrecht houdt op woensdag 29 oktober een inspraakbijeen komst voor belanghebbenden uit de regio Amersfoort over het voorontwerp-woonwa genplan 1987-1993. De bijeen komst vindt plaats in gebouw De Drietand aan het Neptu- nusplein te Amersfoort en be gint om 09.30 uur. Het voorontwerp heeft van 1 au gustus tot 1 oktober ter inzage gele gen; gedurende die tijd was het mo gelijk schriftelijk te reageren. Te gen het einde van dit jaar zullen GS het ontwerp-plan vaststellen, waar tegen officiële bezwaarschriften kunnen worden mgediend. Provinciale Staten zullen het plan naar verwachting in het laatste kwartaal van 1987 vaststellen. LEUSDEN - Spel- en rekreatie- vereniging Blijhof aan de Ans- friduslaan 49 houdt op zater dag 1 november een Israëli sche Volksdansd-ag. Deze vindt plaats in het gebouw aan de Ansfriduslaan en duurt van 11.00 uur tot 16.00 uur. Ilona van den Burg treedt op als leidster van de dag. Het programma Modern Israë lisch zal voor de meesten nieuw zijn omdat deze dansen nog maar kort geleden in Nederland geïntrodu ceerd zijn. In pnncipe kan iedereen vanaf 16 jaar deelnemen aan deze volksdansdag. .Eén of twee jaar er varing op dit terrein is echter wel gewenst. De deelnemerskosten be dragen acht gulden voor leden en tien gulden voor met-leden. Naast deze speciale dansdag worden er iedere woensdag en donderdag volksdanscursussen gegeven voor iedere leeftijd. Deze vinden plaats in De Blijhof en De Moespot te Achterveld. Behalve Is raëlische dansen komen ook dan sen uit Rusland, Roemenie, Joego slavië, Griekenland en Bulgarije aan bod. Meer mformatie daarover kan men verkrijgen bij Ilona van den Burg. s*»olr 3n pAn Früv7e>l AMERSFOORT Onder dat motto houden de vier Amersfoort se Rotaryclubs Amersfoort, Amersfoort-West, Amersfoort re gio en Amersfoort-Stad komen de zaterdag 25 en zondag 26 okto ber verkoopdagen van antieke, „bijna" antieke, én kunstvoor werpen in museum, Flehite aan de Westsingel. Daarbij gaat het uiteraard niet om voorwerpen uit het museum, maar om door de Amersfoortse rotarians uit eigen bezit voor deze verkoopdagen be schikbaar gestelde voorwerpen. „Een luxe goederenmarkt" noemt dr J. A van Wijk, vooratter van de Rotary- club Amersfoort, het als hij vertelt over het doel van deze verkoopdagen. En de lijst van tot nu toe binnengekomen voor werpen bevestigt dat. Wat te denken van een gouden vin gerhoed, van een antieke koperen staande kerklamp, van eén gTavure van Bnelle, een litho van Aart van Dobben- burg, gouden en bloedkoralen colliers, een antiek zilveren suikerschep, een fles Haut-Bnon uit 1966 en een Oes Lafite Rothschild van het jaar 1973 om enkele voorbeelden te noemen? POLIO Het gaat er om geld bijeen te brengen voor de daartoe speciaal opgerichte landelijke stichting „Polio de wereld uit", die door Rotary Nederland is opge richt in het kader van de wereldwijd door Rotary International gestarte aktie Polio Plus om uiterlijk in 2005 als de Rotary beweging 100 jaar bestaat de ze medische gesel uitgebannen te heb ben De heer Van Wijk vertelt, dat dank zij het Salk-vaccm, later vooral via het Sabin-vaccin populair gezegd het suikerklontje, dat een niet-virulent vac cin bevat polio in de westerse wereld vniwel is uitgebannen en dat dit met name in de derde wereld nog niet het geval is Om daadwerkelijk de polio wereld wijd uit te bannen is een bedrag van 120 miljoen nodig, een bedrag, dat de WHO de Wereldgezondheidsorganisatie niet kan verschaffen. Reden, waarom Rotary International het initiatief heeft genomen om binnen 5 jaar dit bedrag op tafel te bfengen. De bedoeling is daarmee de poliobestnjdmg in de ont wikkelingslanden op te zetten, alle 2 a 3 jarigen met het Sabin-vaccin immuum voor de ziekte te maken, waarna de lan den zelf de taak over moeten nemen om de dan 2 a 3 jarigen met vaccin te ver strekken. Dat voor het Sabin-vaccin is gekozen wordt ook verklaard. In veel landen be schikt men met over mensen, die injek- ties, wat bij het Salk-vaccm nodig is, kunnen geven. Bovendien kunnen nu de Rotaryclubs in de diverse landen zelf de verstrekking regelen INDONESIË VEILING Op verzoek van Rotary Nederland heeft ons land Indonesië toegewezen gekregen, en is de landelijke stichting Polio de wereld uit opgencht met als doel tenminste 15 miljoen bijeen te brengen voor de immunisering van ge heel Indonesië in de jaren 1987-1992. Daarmee kan, blijkens een opgave van het Indonesische ministerie van Volksgezondheid, bereikt worden dat in 1992 95% van de Indonesische bevol king tegen polio is beschermd. De do ses. die nodig zijn lopen van 20 miljoen in 1987 op tot 29 miljoen door het groeiende kindertal in 1992 Het gaat in totaal om ruim 120 miljoen eenheden polio-vaccin. De Nederlandse Rotaryclubs hebben dus op zich genomen 15 miljoen bijeen te brengen en de vier Amersfoortse clubs, die besloten hebben in Amers foort alle akties gezamenlijk te voeren, beginnen hun bijdrage met de verkoop dagen m Flehite Die v/orden zaterdag 2S oktober van 10 tot 17 uur en zondag 26 oktober van 10 tot 15 uur gehouden, ter wijl 's zondagsmiddags om 15 uur een veiling begint van een deel van de inge brachte goederen. De verkoopdagen worden geopend door burgemeester A Schreuder en zijn echtgenote, die als eersten wat mogen kopen. Tijdens de verkoopdagen zal in Flehi te ook een wijn- en kaasstand staan, waar men wijn en kaas kan proeven en bestellen, want ook daarmee kan een bijdrage worden geleverd aan Polio de wereld uit. LEUSDEN Op dinsdag 4 november 1986 is er geen spreekuur van de burgemees ter in Leusden en in Achterveld. In dringende gevallen kan via het secretariaat van Burge meester en Wethouders, tele foon 033-941247, toestel 113, een afspraak worden gemaakt voor het spreekuur van één van de wethouders op 31 oktober of 7 november.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5