X pkrant S ubilea bij KWF KPJ-revue wekte nodige hilariteit op bij publiek Bloedproef 'uit principe' geweigerd A-28 morgen open ^vandaag in Öe leusder krant" Eigen verklaring doet Leusdenaar de das om Speelgoed beurs krant gemeente Leusden fcjfjl Bingo bij Blijhof 4,4,4> 44- 4- J i nr Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Konijntje in de Wetering Boete en voorwaardelijke ontzegging rijbevoegdheid: Geen krant ontvangen? Vijftienhonderd gulden boete: Mooie opbrengst voor werk pater Visser: EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV 2 DINSDAG 28 OKTOBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 52 Grote belangstelling bij fancy-fair van Zonnebloem en bazar vanTryfose Pag. 3 Het weer m Leusden Pag. 3 Geslaagde promotie-video over gemeente Leusden Pag. 5 Mininatuurtjes Pag. 5 Geef Jantje Beton leef-en speelruimte Pag. 7 Offensief Roda (za.) stuit op Hoogerheide Pag. 9 Wisselvallig optreden Leos Pag. 9 Koude douche voor Roda (zo.) Pag. 11 Zonnig weekeinde voor handballers Pag. 11 Vervolgens een lied op de Leus der Krant. Volgens een geschreven stuk is de krant niet heilig. Een tweemaal m de week verschijnen de krant waar ook met alles m staat. Wel veel nieuws, maar eerst Leus den en dan komt Achterveld ook nog eens aan de beurt. De betref fende persoon is in opkomst als ac trice. Plotseling verandert zij, want mogelijk is er een correspondent m de zaal die haar dan geen goede recensie geeft, wat haar camere kan schaden. Hierdoor komt zij tot heel andere gedachten betreffende de bedoelde krant. Zij eindigt dan ook met: „als Janus Visser met bij de Leusder Krant was weggegaan, had ik nu zeker op de voorpagina gestaan". Tot slot de belevemssen m een bepaald cafetaria in Achterveld, waar men na afloop van avonden vaak naar toe gaat. Cafetariahouder Arie kon met beter worden uitge beeld. Hij leek sprekend op de echte catetana-nouder. Er werd zo danig m gespeeld dat men geen enkel probleem had alles te her kennen. Een heel natuurgetrouwe nabootsing die dan ook met een ge weldig applaus werd beloond. De avond wordt besloten met een afscheidslied. Tijdens deze avond nam de heer Steenkamp geheel belangeloos al les op video op Hij werd hiervoor bedankt en kreeg een geschenk. Ook André Steenbeek werd naar voren gehaald. Hij is de man die alles zelf geschreven heeft. Als dank voor zijn vele werk kreeg hij de videoband van deze avond aan geboden. Het bedrag dat deze avond voor het werk van pater Visser bijeen werd gebracht was ruim 1300, Hierna bleef men nog gezellig tot in de kleine uurtjes bijeen waar op de muziek van Bebo ook nog gezellig kon worden gedanst. Een avond vol humor en realiteit waarvan, zoals uit de reacties bleek, volop is genoten. VERKLARING LEUSDENAAR: een vreemd Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-94911 Jieer Loeber. regionaa] promoter van het K. W.F., reikte de versierselen uit aan de jubilarissen. Donderdagavond werd in het buurthuis „De Woelige Hoek" Btjubileum gevierd van een groot aantal collectanten van het oninging Wilhelminafonds voor de Kankerbestrijding. Het waren: de heer De Lange en 2 dames Van Oosterom, Noorlan- ir.de Lange, Kruismk en van Har- ndie allen al smds 1969 collectant aren. De overige jubilarissen waren: evrouw Boersema (smds 1971), 2vrouw Van De Glind (sinds de dames Zwaan, Mannee, kkers, Nistling (smds 1973), me- ouw Goudswaard (sinds 1975). En tenslotte de dames Elschot, Otter, Roelofszen en Stam, die sinds 1976 collectant zijn. Alle jubilarissen kregen een pen ning opgespeld en een bos bloe men overhandigd uit handen van de heer H. Loeber, regionaal pro motor van het K.W.F, Per collectant was een bedrag van 146,- opgehaald. Elk jaar gaan 140 collectanten op pad om geld op te halen voor het goede doel. Dit jaar was de op brengst 6% hoger dan vorig jaar, ril. 20.528,88 bruto. Er werd eveneens afscheid ge nomen van het wijkhoofd mevrouw Braam. Zij moet wegens verhuizing het werk neerleggen. Mevrouw Braam heeft twee jaar lang de admi nistratie van de plaatselijke afde ling verzorgd. Het KWF hoopt dat iemand an ders gevonden zal worden om dit werk over te nemen. Na het officiële gedeelte van de uitreiking hield dr. T, Kuiper, voor zitter van het KWF een lezing over „Roken". Hierbij werd nogmaals op de grote gevaren van het roken ge wezen. LEUSDEN - Op woensdag 5 no vember van 19.30-21.00 uur or ganiseert de peuterspeelzaal 'De Treeklopertjes' weer een speelgoedbeurs. Schoon en heel speelgoed kan dinsdag 4 november van 13.30-15.00 uur en van 19.00-21.00 uur gebracht worden op de Prinses Juliana- laan 1, Leusden-Zuid. Tien pro cent van het verkochte speel goed is voor de speelzaal. In formatie: (033) 947249. InilCrfmi Onafhankelijk BOUl IGHallCI nieuwsblad m Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm B'J kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten gelijks terecht stond. Nu kon hij re kening houden met de wens van de verdachte om zijn rijbewijs voor zijn werk te mogen behouden. „Een eventuele volgende keer doe ik dat beslist niet," aldus mr. Westerman. Hij eiste twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk, 1500 gulden boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaardelijk, De rechter hield er nog rekening mee dat het verdach- ten's eerste strafzaak was en von niste lager dan was geëist. LEUSDEN/ACHTERVELD Hoewel hij volhield niet met te veel drank op te hebben gereden, werd een 25-jarige inwoner van Leusden daar donderdag door de Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsen- feld, toch voor veroordeeld. De man kreeg als straf: zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaarde lijk en 1000 gulden boete. Het vonnis was vrijwel gelijk aan de eis van de officier, mr. K. Westerman. Op weg van de kroeg naar een paar vrienden m Achterveld zou de verdachte op 21 juli vorig jaar een fietser hebben aangereden. Vol gens de inwoner van Leusden was er niets gebeurd, maar de fietser deed wel aangifte. Enige tijd later werd de Leusde naar door enkele gezagsdragers van zijn bed gelicht toen hij bij de LEUSDEN Een 39-jarige inwoner van Leusden, die „uit principe" de bloedproef had geweigerd, is donderdag door de Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsenfeld, veroor deeld tot 1500 gulden boete en een voorwaardleijke ontzeg ging van de rijbevoegdheid van zes maanden. Tijdens de zitting liet de man weten dat hij dit „princi pe" nu heeft laten varen, „als ik achteraf had geweten wat er allemaal van kon komen, had ik me wel laten prikken," aldus de inwoner van Leus den. Hij werd op 8 december vong jaar in zijn woonplaats aangehou den. Eerlijk biechtte hij op dat hij vijf pilsjes had gedronken. De daar op gevorderde bloedprik liet de man niet toe. „Ik was al vijftien jaar niet naar de dokter geweest," zo legde hij tijdens de terechtzitting LEUSDEN - Op zaterdagavond 1 november zal er, in de grote zaal van het verenigingsge bouw van de speel- en recrea tievereniging Blijhof, een bingo-avond worden georgani seerd. Vanaf 19.30 uur is de zaal open en om 20.00 uur starten we met de eerste ronde. De toegang vrienden iay ic siapcu. i_/o man rook naar drank. Daarom vorderde men hem de bloedproef te onder gaan. Uit die test kwam de Leusde naar 1.90 promille alcohol m zijn bloed had. Tijdens de zitting verkondigde de man dat hij, ten tijde van de aan rijding met de fietser, slechts twee pilsjes achter de kiezen had. later was hij bij de vrienden meer gaan drinken. Met twee pilsjes op zou het alcoholpromillage nooit meer zijn geweest dan 0,5 promille, waarmee luj volgens de wet nog mag worden auto gereden. De rechter las echter in het pro- ces-verbaal van de politie dat de verdachte op het moment van de bloedafname had verklaard dat hij bij de vnenden geen drank meer had genuttigd. Aan die verklaring hield de rechter de inwoner van Leusden. Als hij het tegendeel had willen bewijzen,had hij de vnenden maar als getuigen mee naar de zit ting moeten nemen, vond mr. Weij senfeld. LEUSDEN Morgen is het dan eindelijk zover: de opening van de veelbesproken rijksweg A-28. Minister Smit-Kroes zal de openingshandeling verrichten onder toeziend oog van vele genodigden. De A-28 is een verbindingsweg tussen Utrecht en Amersfoort die een stukje van de enorme drukte op de wegen rond Utrecht moet opvangen. Of ook de kilometers lange files daarmee opgelost zijn, is nog maar zeer de vraag. zijn principiële weigering uit. De officier van justitie, mr. K. Westerman, vond het „mooi mee genomen" dat het de eerste keer was dat de verdachte voor iets der tot de zaal is gratis. Er zijn mooie prijzen beschik baar, die wel licht van pas kun nen komen nu de feestdagen weer in het zicht zijn. Er zullen 5 rondes gespeeld worden, waarin elke keer 3 prijzen te winnen zijn. Een bingo-kaart kost een/ 1,50. De zaal is toegankelijk voor zo wel leden als niet-leden van Blijhof, dus men kan rustig oom, buurvrouw of vriendin meenemen. Blijhof is te vinden aan de Lisidunalaan 2, naast de Til. Het onbekende stuk van Shake Spear speelt zich af m het land van de kannibalen. De kannibaal pro beert op een wrede maruer een ge vangen meisje tot zijn maaltijd te bereiden. Gelukkig voor haar komt een vriend haar te hulp Hoewel zij nog even wat woorden krijgen weet de vnend de kannibaal toch te vangen door hem als verkoper een work mate te demonstreren. Een mysterieuze dans uitge voerd op muziek van James Bond had aller bewondering. Het stuk van de bevruchting bleek een moraal-stuk te zijn. De zaadcel wilde het eitje wel be vruchten. Het eitje voelde daar ech ter niets voor. Zou de bevruchting plaats vinden, dan zou het geboren worden en temidden van alle ellen de in de wereld terecht komen. Ze was gelukkig en wilde dat blijven. Na een heel gesprek blijkt dan, dat er ook nog veel goede en leuke dingen in deze wereld zijn zodat de bevruchting toch plaats zou vinden Met het zingen van het Achter- veldse volkslied kwamen vervol gens twee bejaarde dames op. Het ene vrouwtje is blij dat ze in Ach terveld terecht gekomen is. Nu er plannen waren om het bejaarden huis in Hoogland te gaan sluiten is zij vast op zoek gegaan voor een ander tehuis, wat haar is gelukt. Ze heeft het hier geweldig goed naar haar zin. Als zij verneemt dat het Huis in Hoogland niet dicht gaat vindt zij het wel jammer dat zij er vertrokken is, maar ze gaat ruet meer terug. Het stuk wordt beslo ten met het liedje betreffende mi nister Brinkman. Het probleem betreffende het mestoverschot is iets dat iedereen zal gaan aanspreken. Het zal m de loop van de jaren echter zover ko men dat ook de gewone burger hieraan zal moeten gaan meebeta len. Daarom zullen er in de komen de jaren zelfs toilettariums worden opgencht waar de burger tegen betaling zijn natuurlijke behoefte kwijt kan. Ook bij dit gespeelde stuk kwamen de lachspieren met meer tot bedaren. zoeken vinden zij hun hondje in twee stukken terug. De stukken vertroetelend komen er twee jonge hondjes te voorschijn, waarop de vreugde uitstekend werd ge speeld. Het artiestenbureau was een stuk met een geweldig succes. Nadat de eigenaar enkele solliciterende ar tiesten heeft afgewezen krijgt een artiest wel een kans. Deze heeft zijn schoonmoeder zondanig „afge richt" dat zij allerlei kunsten doet. Dit heeft zij zo geleerd omdat zij bezeten is van de bladen Privé en Story. Om deze bladen te kunnen ACHTERVELD Zaterdagavond organiseerde de plaatselij- [e kpj een revue-avond. De opbrengst van deze avond was lestemd voor het werk van Pater Visser, voor zijn missiewerk n Indonesië. De avond werd door de voorzitter Peter van Middelaar ge- ipend met een welkom tot de aanwezigen. Hij was heel blij dat ir zo veel belangstelling was: 250 mensen woonden de avond •ij- Vervolgens toonde hij enkele dia's ran pater Visser tijdens zijn werk in le Missie. >ater Visser werd 72 jaar geleden n Achterveld geboren. Na zijn iriesterwijding verbleef hij vijfjaar i Nederland waarna hij naar de nissie vertrok. Hij ging naar Flores raar hij nu 40 jaar werkzaam is. Als 72-jarige gaat hij nog telkens e paard de bergen in om daar met «woners de mis te vieren. Dat loet hij op deze manier, om het de «woners gemakkelijker te maken, odat zij niet telkens uit de bergen aar beneden hoeven te komen om le kerkdiensten bij te wonen. Het !oor hem gebouwde kerkje is van muien voorzien van veel mooie randschilderingen. Deze zijn aan- lebracht door een 12-jarige jon- |en. Hierna werd begonnen met de evue. Presentatrice was deze vond Petra Wouters die op een lotte en leuke manier de te bren- fen stukken aankondigde. De re ine werd geopend met een dansje, liema werden de deelnemende peelsters en spelers door Petra oorgesteld. Dit waren André Steenbeek, Johan v.d. Hengel, Peter van Middelaar, Margriet Hak, Wim v.d. Tweel, Anke en Ida Ossendrij ver, Ria Herder, Gerda Jonkman, Ina Torsius.Anke Vos, Lida van Es- veld, Anton v.d. Hengel en Miryam Roest. Hierna was het de beurt van de spelers. Als eerste kwam de zie kenomroep Radio Brancardia. Op een vlotte en originele wijze werd dit door de betrokken speler ver tolkt. Op een eningszins hakkelen de manier kondigde hij zijn ge vraagde plaatjes door de zieken aan. Als afwisseling speelde hij de play back van frater Fernandius. Hierna werd op een geweldig goede manier een stuk gespeeld hoe men als vrouw een man bij een kapper kan „versieren". Zowel de dames als heren klanten werden zowel door de kapper als door de betreffende vrouw op een manier behandeld die de lachspieren ge weldig in beweging brachten. Het slot was dat zij uiteindelijk de kap per wist te versieren. De twee kleuters met hun hondje, dat zij plotseling kwijt waren was ook een heel goed stuk. Na veel Eén van de vele acts van de geslaagde KPJ-revue in Achterveld. bemachtigen doet zij alles. Pootjes geven, door hoepels springen en tot slot door een muurtje willen springen. Dit kost haar echter het leven. Wat roddelblaadjes al niet teweeg kunnen brengen. Nu de ar tiest zijn materiaal kwijt is, presen teert de bureau-eigenaar zijn schoonmoeder als nieuw materiaal De symphonie van de Goudvis werd door vijf dames opgevoerd. Onder leiding van de dirigente brengen zij al gorgelend een aantal leuke melodietjes ten gehore. Men begint met water doch eindigt met een slok uit de jonge klare fles en bier. Hierbij werden enkele melo dieën ten gehore gebracht, die daar betrekking op hebben. Dat drank ook niet alles is blijkt wel uit het feit dat eén van de zangeressen last van de drank krijgt, de goudvis dan in een dolle bui naar binnen spoelt hetgeen haar heel slecht be komt.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1