Audi 80: volledig nieuw Èsmmm Opel Omega vervangt Rekord Tweede generatie BMW-7-serie Geen luchtkasteel DINSDAG 28 OKTOBER 1986 reportage Eind oktober staat er een gloednieuwe Audi 80 bij de VAG- dealers in de showroom. Een volgens ons bijzonder geslaagd mo del. In 1972 verscheen de eerste Audi 80 op de markt. Deze mid denklasser, voor het eerst voorzien van een zelfcorrigerende stuur inrichting kreeg uiteraard voorwielaandrijving. Medio 1978 lan ceerde Audi de tweede generatie 80 met dezelfde specifieke eigen schappen als zijn voorganger, maar Audi paste koets en techniek aan. Nu dan Audi 80 de derde. Een volledig nieuwe auto goed tot ver in de jaren '90. Begin volgend jaar volgt de Audi 80 Quattro en wat later de Audi 90. Wij reden twee dagen met zowel de Audi 80 voorwiel- aangedreven 1.8 S als de Quattroversie. Wigvorm Op het gebied van aërodynamica blijken de techneuten nog lang niet uitgerangeerd Cw-waarden onder de 0.30 waren tot voor enkele jaren nog toekomstmuziek. Thans duikt menig nieuw model onder die magi sche grens. De Ingolstadters berei ken na vierduizend uur stoeien in de windtunnel voor „Die neue Au di 80" een Cw-waarde van 0.29. Deze lage waarde taste het comfort overigens niet aan. De wagen werd wat korter (4.40 m), maar de bin nenruimte nam toe. Alle lijnen kre gen een rondere vormgeving en de voorruit plaatste men 4.5 vlakker. Standaard warmtewerend glas en een zonwerende strook aan de bo venzijde van de voorruit moeten de hogere opname van zonnewarmte compenseren. Elastische bumpers cn een breuk- bestendige frontspoiler vormen één doorlopende constructie zonder scherpe hoeken of kanten. Door de frontspoiler tot onder de vooras naar achteren door te trekken vormt hij een afsluiting van de mo torruimte, waardoor het geluid naar onderen wordt gedempt De vóór-, achter- en driehoekige zij- ruitjes zijn in de carrosserie ge lijmd. Ook bij de deuren nam Audi het bij de 100 ontwikkelde principe van de uitwendig in de koets geïnte greerde ruiten over. Verzonken deurgrepen zonder uitsteeksels en bolvormige zijspie gels maken de nieuwe Audi 80 compleet. Op onze testwagens be vond zich slechts één spiegel Im porteur Pon verzekerde ons echter, dat de „Nederlandse" 80 met twee spiegels wordt uitgerust. Na de Audi 100/200 verzinkt Audi het plaatstaal van de carrosse rie van de nieuwe 80 nu ook. Tesa- men met hoogwaardige laksvste- Net ah bij de 100 knjgt de Audi 80 een volledig verzinkte body Rij-indruk Over twee weken kunnen we de nieuwe Opel Omega in de showrooms van de Opel dealers begroeten, waarmee gelijk de oude maar vooral vertrouwde naam Rekord verdwijnt. Iets waar aan veel specifieke Opel-fanaten maar moeilijk kunnen wennen. Immers de naam Rekord dateert al van de Olympische spelen in 1936 te Berlijn. Niet alleen de Rekord verdwijnt, ook de Monza zien we met de komst van de Omega niet meer terug, maar, en dat zal menigeen plezier doen, er volgt wel weer een Senator. Deze limousine op basis van de nieuwe Omega zal komende lente op de markt verschijnen. waardering. Strak, zakelijk zonder veel opsmuk, maar wel zeer doel matig. Een in drieën deelbare ach terbank hoort tot de standaartuit- rusting, evenals in hoogte verstel bare autogordels vóór. Dc GL krijgt velours bekleding, verstelbare len- desteun en een hoogteverstelling van de bestuurdersstoel, electrisch verstelbare en verwarmde buiten spiegel links, toerenteller, binnen- verlichting met verstelbare lees lampjes en tijdrelais en een afsluit baar kastje. Ook de GLS beschikt over al de ze zaken plus een speciaal controle systeem over de techniek, boord computer, centrale vergrendeling van portieren, kofferdeksel en vul- dop, tweetonige hoorn, verlichte make-up-spiegel, vierspaaks stuur, electrisch verstelbare en verwarm de buitenspiegel rechts, electrische hoogteregeling koplampen en voor de koude winterdagen handig: ver warming op de ruitesproeiermon- den. De Opel Omega 3000 komt begin volgend jaar op de markt In de vriendelijke omgeving van Wiesbaden reden we de eerste hon derden kilometers met de Omega. Vrijwel alle kilometers met de Omega 2.0 liter injectiekrachtbron. Rijgedrag en wegkarakteristiek van de Omega staat op hoog niveau. Deze „tweeliter" is een razend fij ne auto met een ietsje sportieve in slag. Hij tovert met gemak 200 km/ u op de teller. Kent vrijwel geen onzuiverheid in de besturing, prima rij-eigenschappen en een ongecom pliceerd weggedrag. Op het rechte eind is de achterwielaangedreven Omega mooi koersvast. Ook tijdens snel bochtenwerk treden er weinig problemen op. De vering kan onze goedkeuring eveneens volkomen wegdragen. Hij is niet echt sportief, grote en kleine hobbels worden mooi glad gestreken. Mede dankzij zijn stroomlijn blijft het fijn stil in de cabine. Alleen bij fel optrekken laat de motor een lichte brom horen, maar die is verre van hinderlijk. Melden we dan nog, dat voor- en achtennzittenden over een zee van ruimte beschikken, dan kunnen we concluderen dat Opel een dijk van een Omega op de weg zet Omega weer een klapper. Opel gaat de Omega leveren als vierdeurs sedan en vijfdeurs sta tionwagen. Tevens kan men kiezen uit zeven motoren, waarvan vier benzinemotoren met vier cilinders Deze leveren met een cilinderin houd van 18 liter (carburatie), 1.8 liter (carburatie hoge compres sie), 1.8 liter (inspuiting) en 2.0 liter (inspuiting) respectievelijk 60 kW (82 pk). 66 kW (90 pk), 85 kW (115 pk) en 90 kW (122 pk). Daarnaast zijn er twee diesels ter beschikking al dan niet met turbocompressor. De niet „geblazen" oliestoker brengt 54 kW (73 pk) en de turbo diesel 66 kW (90 pk) op de krukas. Begin volgend jaar verschijnt de Omega 3000. Een sportieveling met de bekende in lengterichting geplaatste zescilmder-in-lijn-motor met een cilinderinhoud van 2969 cm3. Dit blok staat borg voor 130 kW (177 pk). Natuurlijk doet ook Opel mee aan het katalysatorgebeuren. Drie uitvoeringen beschikken over een „Kat". Bij de 1.8 carburateurmoto ren verlaagde Opel de compressie- verhoudmg van 9.2 1. Hiermee voldoet men aan de „Euronorm" Standaard beschikken alle Ome ga's over een vijfversnellingsbak Tegen meerprijs plaatst Opel een viertraps automatische transmissie. Rondom bezit Opel onafhankelijke wielophanging (adieu starre as), vóór volgens het overbekende McPhersonsysteem, achter met nieuw ontwikkelde driehoeks- draagarmen. Rondom zorgen schijfremmen voor het ho-houw- werk. Bij de 2.0 en 3.0 liter motor zelfs vóór geventileerd. Stuurbe krachtiging ontbreekt niet. In-lexterieur Met een Cw-waarde van 0.28 geldt de Opel Omega thans als de best gestroomlijnde fabrieksauto. Opvallend hierbij is, dat er geen ex treem grote spoilers of andere inge nieuze kunstgrepen zijn toegepast. Op het eerste gezicht oogt de Ome ga direct als een echte Opel met fraaie, vloeiende lijnen. Tot de lage luchtweerstand dragen ondermeer bij genng frontaal oppervlak, glad de neus, sterk hellende gelaagde voorruit, vlakke velgen, ontbreken van regengoten op het dak en langs de voorruit, deels afgeschermde ruitewissers en gestroomlijnde bui tenspiegels. Alle Omega's bezitten halogeen koplampen en een kofferbakdek sel, dat tot op de bumper valt. Dat maakt het beladen van de forse ba gageruimte tot een fluitje van een cent. De 3000 krijgt lichtmetalen velgen en een enorme spoiler op de achtersteven In de voorspoiler van dit scheurijzer zitten verstralers. Voor het interieur hebben we veel Na de Opel Kadett wordt de nieuwe zeker weten. men biedt dit een optimale bescher ming tegen roest. Audi zegt dat roest zelfs geen enkele kans meer heeft De tijd zal het leren. Behalve de carrosserie gaan ook componen ten als deur en kofferbakscharnie- ren, motorophanging, schakelstan gen enz. door het zinkbad. Aan de Audi 80 „kleeft" in totaal ongeveer 5.5 kg zink. Bij aanrijdingsschade staat volledig verzinkt plaatwerk belangrijk in het voordeel tegen over niet verzinkt. In de plaatwer kerij krijgen de monteurs te maken met roestvrij staalplaat, wat het las sen vergemakkelijkt. De carrosse rie krijgt door het ontbreken van roest zijn oorspronkelijke stijfheid terug. Veel binnenruimte In de nieuwe Audi 80 aangeland zien we een strak nieuw ontworpen instrumentarium Een sportief vier spaaks stuur laat alle zicht vrij op het klokkenspel. Fijne stoelen, ge lukkig iets hoger dan die in zijn voorganger bieden uitstekend steun aan het hele lichaam. Scherpe hoeken en kanten ontbreken in de koets Vóór kan men de veilig- heidsgordels via een lichtlopende schuif in vijf standen verstellen. Ie dereen vindt daardoor een juist ge- leidingspunt. Tegen meerprijs levert Audi de 80 met een nieuw veiligheidssys teem, het Programmes Contrac tion Tension. In feite bestaat dit Procon/ten-systeem uit drie roest vrijstalen delen, waarvan eén zich boven aan de stuurkolom bevindt. Twee andere delen zijn met de bei de gordeloprolautomaten van de voorstoelen met elkaar verbonden. Bij een frontale botsing verschui ven motor en versnellingsbak naar achteren. Het Procon/ten-systeem maakt daarvan gebruik. Een aan de versnellingsbak bevestigde kabel wordt mee naar achteren getrok ken en daardoor schiet het stuur in de richting van het dashboard. De twee andere kabels worden even eens aangetrokken en spannen de veiligheidsriemen. Dit systeem ver mindert in sterke mate het gevaar van hoofdletsel bij de bestuurder. Net als bij de Audi 100/200 zitten de belangrijkste schakelaars aan de stuurkolom Alle overige knoppen vinden we op rij in de middencon sole Snelheidskabels zijn bij de Au di 80 taboe. De snelheid wordt elec- tronisch aan de piloot doorgege ven, wat zeer nauwkeurig en ge luidloos is. Tegen meerprijs plaatst Audi een Auto-Check-systeem Electronisch meldt dit instrument eventuele storingen op een beeld scherm. In de vrij kleine kofferbak (inhoud 401 liter) ligt het reserve wiel, een zogenaamde thuisbren- ger. Bovendien levert Audi een re servewiel van normaal formaat (meerprijs). Dit staat dan tegen de linkerwielkast. Motoren De potentiele Audi 80 koper kan kiezen uit acht motoren, waaron der twee diesel- en drie katalysator- motoren Drie motoren kan men ook met loodhoudende benzine stoken Alle carburatie-aggregaten start men na een koude nacht via een handchoke in plaats vanmet een automatische Hiermee daalt het percentage schadelijke stoffen in de warmdraaifase, alsmede de verbruikswaarde. De motoren zijn allen „vierpit- ters" In de nieuwe 90 staan natuur lijk de geweldige vijfcilindermoto- ren. Ze leveren al naar gelang de uitvoering tussen de 54 (diesel) en 113 ouderwetse paardekrachten. Ook de versnellingsbak moest er aan geloven. Tot de 90 pk modellen een vierbak en daarna inclusief de turbo-diesel een vijfbak. Aan het onderstel verandert weinig. Lui Dit jaar hoopt Audi een omzet te maken van 10 miljard D-mark. Me de dankzij de „80", waarvan Audi er in 1987 187.000 denkt te verko pen. Ruim 10% meer dan in voor gaande jaren. Vanuit een hangar van vliegveld Frankfurt rijden we de eerste honderden kilometers met een Audi 80 1.8 S. Net als bij zijn voorganger duikt men naar de zetels. De stoelen staan zo laag, dat van instappen weinig sprake is. Toch zitten we zoals gezegd iets hoger dan voorheen. We zien bo ven het prettig in de handen liggen de stuur zelfs een deel van de mo torkap. Op het interieur valt niets af te dingen. Gewoon volgens de Duitse „Gründlichkeit" afgewerkt. Prettig rustig verricht de vierci- linder zijn werkzaamheden. Aan gezien ook windgeruis vrijwel uit blijft, vertoeft men comfortabel stil in de cabine. Na een korte opwarmpenode Audi's ontwerpers van de nieuwe 80 keken met een schuin oog> naar grote broer 100. Even met de 80 Quattro de vette klei in. We kunnen het met laten en we kwamen er weer uit ook trappen we de nieuwe tachtig op zijn staart. Al komen we tot de ont dekking, dat de wagen wat traag reageert. Uiteindelijk krijgen we wel zo'n 190 km/u op de klok (Audi geeft 180 km/u op), maar dat kost veel tijd. Om even snel te passeren moet de bestuurder veel met de pook roeren. Bij rap inhalen draait de motor veel toeren, maar ook weer niet te veel, want dan treedt een toerentalbegrenzer in werking en begint de hele zaak te sputteren. Dat geldt in principe ook voor de Quattro waar we de volgende dag mee sturen. Natuurlijk beschikt de ze vierwielaandrijver over een dijk van een wegligging. Dat kwam des te meer tot uitdrukking op de drijf natte wegen. Oneffenheden in het wegdek en zijwind hebben bij beide wagens geen invloed op de koersvastheid. Het lekker korte pookje dat uit de console, bedient de „vijfbak" (op de 1.8 S niet standaard), makkelijk en direct. Op het moment dat de voorwielaangedreven Audi 80 tij dens snel bochtenwerk in de pro blemen zou komen met alle even tuele nare gevolgen vandien, be gint het met de „80" Quattro pas leuk te worden. De gevaarzone ligt erg ver weg. Wordt de piloot even wel overmoedig en zoekt hij uiter sten, dan kan dat fataal zijn, wan: de wagen waarschuwt niet, maar breekt uit met alle vier wielen. Cor rigeren kan zelfs de beste coureur dan wel vergeten. De Quattro gedraagt zich op elk type wegdek voorbeeldig. Hel comfort staat in de Audi 80 op hoog niveau. Al met al genoeg reden tol tevredenheid over Audi's jongste aanwinst. Wie echt sportief wil nj den moet echter nog enkele maan den wachten op de Audi 90 al dan niet vierwielaangedreven. Over de prijzen wil Audi-impor teur Pon nog niets loslaten. Men mag er van uitgaan dat de nieuwe Audi 80 zo'n 5% meer gaat kosten dan zijn voorganger. Aangezien de 1.3-versie vervalt zal het prijslijstje starten rond de 31.500,- en oplo pen tot pakweg 50 mille. Bijna vergeten we, dat we ook nog een rondje van 15 km met de 3000 reden. Niet echt een parcours om met volle teugen van deze boli de te genieten Smalle heuvelachti ge weggetjes met vele bochten, waarlangs dikke bomen. Dan laatje het wel uit je hoofd om zo'n helse machine op z'n staart te trappen. Toch kwamen we knap onder de indruk van de prestaties. Hij schiet er als een raket vandoor. Opel meldt een acceleratie van 0-100 km/u in 9 sec. en een topsnelheid van 222 km/u. PRIJZEN Ook Opel wacht nog even met het bekendmaken van de prijzen, maar we verwachten, dat de voor deligste Omega rond de 33.5 mille moet gaan kosten. NB Pal voor het ter perse gaan kre gen we toch nog enkele officiële prijzen te pakken voor de voorde ligste Omega 1.8 GL telt men 33.540,- neer. De 2.0 GL kost 36.834,- Pnjzen incl. 20% BTW. Binnenkort start BMW met de levering van een gloednieu we 7-serie wat het begin is van een volledige vernieuwing van het programma. Later wordt het mes in de 5-serie gezet en tot slot krijgt dc 3-serie een op knapbeurt. Over de ont wikkelings- en inves teringskosten van de nieuwe 7-se- rie doen de BM W-kopstukken nog al geheimzinnig. „Houdt het maar tussen de 1.5 en 2.0 miljard D- mark," aldus Dr Ing E. H. Eben- hard v Kuenheim, voorzitter van de Raad van Bestuur van BMW AG tijdens de persintroductie. BMW gaat de nieuwe 7-serie le veren met keus uit drie motoren. Er staan twee zescilinders ter beschik king en wel onder de motorkap van de 730i en de 735i. Het zijn door ontwikkelingen van de bestaande motoren. Het door plaatsing van een katalysator ontstane vermo- gensverlies wordt opgevangen door de cilinderinhoud iets te ver- Nissan's studie-model, de CUE-X is productie-rijp. Op de laatst gehouden Auto Salon te Genève kwamen we Nissans CUE-X tegen. Een pro totype dat wel, maar zeker één waar men zo de weg mee op kan. Alles werkt en nog perfect ook. Een voorbeeld dat de Ja panse industrie het met de ver dere ontwikkeling van de per sonenauto ernstig neemt. Deze fraai gelijnde limousine, van de hand van Tomokazu Tokuda kan bijvoorbeeld binnen vijf jaar van de band afrollen. De CUE-X bezit een extreem la ge Cw-waarde van 0.24. Tevens staat deze lust voor het oog bol van de technische hoogstandjes. Zo be zit de wagen voorzien van een V6 motor met cilinderinhoud van 2960 cm3 met vier kleppen per cilinder over „zelfdenkende" spoilers. Bij lage snelheid ziet men ze vrijwel niet, voert men de snelheid op dan klappen ze naar buiten. Tevens be schikt deze „droom" over snel heidsafhankelijke electronisch be stuurde luchtvering. De voeding van de „zespitter" verloopt onder meer door twee tur bo's. Alles tezamen levert de ma chine zo'n 300 paardekrachten. De aandrijving gaat via alle vier wie len, evenals de besturing die op de vier wielen reageert. Een electro/ hydraulisch besturingssysteem zorgt ervoor, dat de achterwielen rond de 0 5 0 meedraaien Tijdens parkeermanoeuvres zelfs zeven volle graden. Natuurlijk bezit de CUE-X een electronisch antiblok- keersysteem van de remmen. In de cockpit is alles electronica wat de klok slaat Luchtgeveerde met leer beklede zetels vóór en ach ter laten niets te wensen over. Na het omdraaien van de contactsleu tel schittert er een enorm, electro nisch instrumentarium, inclusief een laser/radarsysteem dat auto matisch zorgt voor de juiste afstand tot de voorganger. Al met al een superauto die bijna klaar voor produktie is. Rest de vraag, wie hem kan betalen en waar de piloot zich er mee kan uit leven. Immers, een maximum snel heid van 250 km/u is geen sinecure. groten. Verder hebben beide ma chines veranderde verbrandings ruimten, nieuwe in- en uitlaatkana- len en voor de voeding zorgt een nieuw Motronic ontstekings- en inspuitsysteem, dat een zelftest en diagnosetest bezit. Doet zich tij dens de ritten een kleine of grote storing voor, al is die maar éénma lig dan noteert het geheugen dit foutje In de werkplaats kan de monteur op geavanceerde appara tuur deze onvolkomenheid zo afle zen. Al deze verfijnde electronica zit in een stof-, olie- en watervrije doos. Voor de 730i geeft BMW een max. vermogen op van 135 kW (184 pk) en voor de 735i 155 kW. (211 pk) Daarnaast zien we een enorm hoog koppel van respectie velijk 250 Nm en 305 Nm. Volgend jaar komt de 750i. Dit vlaggeschip krijgt een V12 motor met een in houd van 5 liter. Van dit brok ge weld kan of wil BMW nog geen technische gegevens meedelen. Globaal levert de twaalfpitter meer dan 200 kW (270 pk) en een max. koppel van meer dan 400 Nm. Hij accelereert in minder dan 7.5 sec. van 0-100 km/u. Zijn „top" be draagt meer dan 240 km/u. De koets van de 7-serie heeft een leng te van 491 cm, maar BMW levert de limousine ook in een 11 cm langere versie. De carrosserie is ten opzich te van zijn voorganger uit 20% minder plaatdelen samengesteld Het percentage lasnaden daalde met ruim 30%. Nog enkele getal len: de wagen bezit nu 50% meer weerstand tegen torsiewerking en heeft 67% meer weerstand tegen overlangse buigingen. Een Cw- waarde van 0.32 is goed, maar niet extreem laag. Nog een interressant detail: de voorbumper vangt stoten tot 6 km/ u zonder te vervormen op Ouwe koek zult u zeggen en terecht. Maar achter de bumper bij de bevestigin gen bevinden zich een soort schok dempers (prallbox) in een stalen koker. Die vangen zwaardere tik ken op. De kokers moeten dan wor den vervangen, wat slechts enkele minuten kost. Zowel de wielbasis als de spoorbreedte nam toe. De 7-serie staat voor en achter op McPherson veerpoten. Tegen meerprijs plaatst BMW een niveau regeling voor sportieve- of comfor tabele vering. Natuurlijk beschik ken de wagens over stuurbekrach tiging. Een snelheidsafhankelijk systeem. Veel hulp bij lage snelhe den, die verminderd naarmate de snelheid toeneemt. Van huis uit krijgt elke „zeven" een antiblokkeersysteem van de remmen. Daarnaast garandeert Automatic Stability Control nog een dosis veiligheid. Dit systeem „noteert" slip aan de (aangedre ven) achterwielen en regelt daar naar het motorkoppel. Hierdoor vermindert, na een foutje van de bestuurder of te fors wegscheuren op een slecht wegdek, de kracht op de wielen, wat spinnen of doorslaan van de wielen voorkomt. Luxe troef. Het spreekt haast vanzelf, dat het interieur van de nieuwe 7-sene vrijwel niets meer te wensen over laat. Super stoelen bieden een per fecte zit, mede dankzij automatisch in hoogte verstelbare veiligheids gordels. Achter bevindt de gesp van de gordels zich aan de buitenzijde, waardoor men er niet op zit en men ze veel vlotter omlegt. Zowel de voorstoelen als buitenspiegels ken nen dne geheugens Erg handig als niet altijd dezelfde bestuurder ach ter het specifieke vierspakig BMW- stuur zit. Over het dashboard niets dan lof, maar dat hadden we voor de instru mentaria van vorige modellen ook al. Vanuit een console steekt de su per korte vijfvcrsnellingspook of de hengel voor automatische trans missie. Wij reden enkele honder den kilometers met de 735i auto maat. Links naast de hendel be vindt zich een schakelaar voor eco nomische, sportieve of normale rij- stijl. Een tripcomputer geeft hande informatie over de rit en in geschreven tekst zowel op computer als op het dashboard. Wi ontdekten tijdens de ritten meer grappen en grollen, maar beschikbare papierruimte id< it1 ito ine I°p ig ons hier „voorlopig" over te zwij er gen. hr Eerste indruk. De eerste kilometers reden vice-versa Munchen-Regensburf ee: En passant brachten we ook na md een kort bezoek aan de gloednieu we BMW fabriek nabij Regensbur§ :ha Deze fabriek wordt volgens BMV zegsmensen over enige maand< de bakermat van de 3-serie, spreekt voor zich, dat de wagen een dijk op de weg ligt. Hij laat zie! IVai ongestraft met hoge snelhede;§nt< door bochten gooien. Maar ovei moed wordt gestraft zoals uit buiteling van twee Oostenrijks ts collega's bleek. Zij gingen met hoge snelheid een bocht in, waarc hun wagen een sprong maakli tweemaal over de kop ging en daai na niet al te strak meer met aD benen op de grond stond. De tenden kwamen met de schrik vr en verlieten de BMW normaal doo de portieren. Het zwaargehav verhicle viel ten prooi aan de v heidstechneuten. Door het vele glaswerk hebbfl we rondom uitstekend zicht wat we missen geven de twee ele: tnsch te verstellen buitenspiegel weer. De rechter heeft een hand- vei noviteitje: schakelt men de versnd lingspook in de achteruit, dan rid de spiegel zich automatisch naar stoeprand. Schadelijk gebeuk vi banden op stoepranden hoort hie: mee tot het verleden. Het algehei hte comfort staat op hoog, welhai eenzaam niveau. Naast een ferm acceleratie van 0-100 km/u in 9i sec. (handgeschakeld 8.3 sec.) b< reikt de wagen een topsnelheid 222 km/u (230 km/u). Prijzen. BMW Nederland maakt één d zer dagen de officiële prijzen bf kend. Wij kunnen nog slechts gol ken. Voor de 730i noteren 95.000,-. De 735i zal om en nal de 115.000,- moeten gaan k® ten, terwijl de 750i dicht in de but' van 150 mille zal komen. He tdi al aar k 1 irdi eilu we rd Een zeldzaam mooie verschijning, de nieuwe BMW 7-sene.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6