Geef Jantje Beton leef- en speelruimte l i KORTINGv.10% ROLLUIKEN rJS. GROOT ép behoeften van kinderen „Roda'46" M Kleine grote mensen" onderdrukt: Opbrengsten collecten SVA DE LEUSDER KRANT: Jaarlijkse actie van 3 tot 9 november: nationale jeugdcüiiecte Meer ruimte maken voor nationaal jeugd tonds TOTAAL VERENIGINGEN EN COLLECTANTEN sport..,. -iin cijfers- hockeyt KANTOOR LEUSDER KRANT DINSDAG 28 OKTOBER 1986 plaatselijk nieuws 3TOT9 NOVEMBER 1986 jEUSDEN - Van 3 tot 9 november wordt in het record aan tal van ruim 900 plaatsen van ons land de nationale jeugd collecte gehouden, beter bekend als de jaarlijkse actie ran Jantje Beton. Gedurende deze week wordt door zo'n 45.000 collectanten iais-aan-huis gecollecteerd, terwijl op zaterdag 8 novem- ier bovendien in enkele honderden gemeenten een straat collecte wordt gehouden. Iet gaat bij de actie van Jantje teton om geld voor het jeugd werk in ons land. Voor speeltui- ien, kinderboerderijen, club- iiiizen, speel-o-theken en lugdverenigingen, evenals oor nieuwe mogelijkheden en ieuwe voorzieningen, laar ook voor kinderen die in verdrukking dreigen te ko- len. in oude en nieuwe woon- njken. in de stad en op het tetteland. Gevaar en onveilig- eid, integratie van gehandi- apte en gezonde kinderen en et grote gebrek aan veilige en igentijdse speelvoorzienin- ien en clubhuizen zijn in dit erband problemen die veel andacht krijgen. Ie collectanten van de natio- ale jeugdcollecte zijn zelf af- omstig van plaatselijke jeugd verenigingen en jeugdgroe pen. Het is voor hen bijzonder aantrekkelijk om aan deze col lecte deel te nemen, omdat de helft van het ingezamelde geld bestemd is voor de collecte rende vereniging of groep. EIGEN WOONPLAATS Door deze 50-procentsregeling wordt de helft van de giften be steed aan het plaatselijk jeugd werk in de eigen woonplaats. In 1985 is op deze wijze 1,1 mil joen gulden ten goede geko men aan de collecterende ver enigingen. Die hebben zij be steed voor de aanschaf van nieuwe sport- en spelmateriaal of voor de vernieuwing van al lerlei inventaris. De andere helft wordt door het Nationaal Jeugd Fonds ge bruikt voor financiële onder steuning van ruim honderd zin volle voorzieningen ten be hoeve van de jeugd in ons land. Soms gaat het hierbij om een gennge startbijdrage voor een goed initiatief van een groepje ouders, soms ook om een fors bedrag voor een veelbelovend plan van een plaatselijke jeugd vereniging. Uit de opbrengst van de ko mende nationale jeugdcollecte hoopt het Nationaal Jeugd Fonds ruim honderdvijftig ver enigingen, clubs en groepen te kunnen helpen. In het beste dingsplan zijn 30 jeugdaccom- modaties opgenomen, 20 speelvoorzieningen, 5 kinder boerderijen en een fors aantal speel-o-theken en peuterspeel zalen. Bovendien zal aandacht wor den besteed aan voorzieningen voor buitenlandse kinderen in ons land en aan kindervakantie kampen. Concrete hulp voor hel londs van |,int|c bclon g concrete projecten dus. Hier voor is veel geld nodig. Vandaar dat in de week van 3 tot 9 november voor de negen tiende maal de nationale jeugd collecte wordt gehouden. En komt u niemand met een col lectebus of intekenlijst tegen, dan zijn giften van harte wel kom op giro 1247 of bank 70.70.70.511 t.n.v. Nationaal Jeugd Fonds, Utrecht. Verenigingen Collectanten De collecte-opbrengsten van Jantje Beton zijn in de afgelo pen jaren fors gestegen. Hoe fors blijkt overduidelijk uit on derstaand overzichtje. 1968 265.667,09 1970 394.547,02 1972 529.630,99 1974 753.143,37 1978 1.268.341,04 1981 1.812.544,53 1985 ƒ2.125.846,34 Groningen 97 1452 Friesland 162 1791 Drente 96 2205 Overijssel 191 3753 Gelderland 288 5077 Utrecht 115 1830 Noord-Holland 257 4553 Zuid-Holland 336 6438 Zeeland 72 1160 Noord-Brabant 273 5111 Limburg 200 3357 Kantongerecht ille^ motorrijder uit Leusden P jj id op de snelweg getripleerd, it wil zeggen: als derde een na ito gepasseerd, vlak langs de u d ingrail rijdend. Op de strafzit- oop ig van 23 oktober zei de offi- zwi er hierover: "Als automobilist :hnk je je ongelukkig. Je geeft willekeurige een ruk aan je uur. Als er ongelukken van i w imen, dan is de motorrijder burf eestal het slachtoffer, nq mdat verdachte ook nog een nieo lelheid van 160 kilometer had had, loog de eis er niet om: gulden boete in totaal en in voorwaardelijke ontzetting Ide rijbevoegdheid voor drie :nai landen, zid Vat vindt u van de eis?" wilde edejntonrechter De Klerk weten. ben fout geweest", sprak d irdachte boetvaardig. Daar njkj is iedereen het over eens en werd dan ook conform de mis veroordeeld. et d iakti das; t aDi inzit k vr doo stakel voor de motorrijder, al liep de aanrijding nog redelijk goed af. "Die gasinstallatie was een paar uur daarvoor nog door de garage nagekeken omdat er problemen mee waren. Later is hij er zelfs helemaal uitgehaald omdat ze 'm niet goed konden krijgen. Het defect was de oor zaak; ik kon dus geen voorrang verlenen", verweerde ver dachte zich. Dit beroep op overmacht we gens een mechanisch manke ment ging niet op. "U gaat niet vrijuit omdat uw motor wei gert", verklaarde de kan tonrechter in zijn vonnis. Hij overwoog dat er al eerder pro blemen geweest waren, zodat verdachte een gewaarschuwd man was. Hij vond bovendien dat een motor altijd af kan slaan "en als je zo scherp een voor- rangsweg opdraait, dan neem je een risico en ben je niet zon der schuld als je auto weigert". Boete 125 gulden. anrijding eneens uit Leusden was een iomobilist die een aanrijding :oorzaakten had op de Arn- Jmseweg. De automobilist ei1^ tam van de Maanweg en !de linksafslaan richting j* oudenberg. Op de Arnhem- D; "eg naderde een motoxrij- eli< rdie voorrang had. eS- automobilist stond eerst stil •inifc|verband met het naderen van voorrangsweg, maar trok op nc' dat daar, naar zijn zeggen, g voldoende ruimte voor I va s Door een mankement aan J be* gasinstallatie bleef zijn auto 1 hei hter na een paar meter ste- lha* n en vormde toen een ob- ferro in 9. .)be vz AFD. ZATERDAG Hoogerheide - Roda '46 1-1 Urucum-Roda2 3-5 Roda 3 - Bloemenkwartier 1 -1 Roda 4 - Hoevelaken 4 2-1 Rood Wit 4 - Roda 5 6-0 Roda 6 - Terschuurse Boys 0-2 AFD. ZONDAG Naarden '79 - Roda '46 6-2 Amersf. Boys 2 - Roda 2 afg. Roda3-KWA 2 1-1 Roda 4 - VOOG 4 t.n.o.u. Kieviten 2 - Roda 5 afg. AP WC 4 - Roda 6 afg Veensche Boys 7 - Roda 7 1-1 B'veld 4 - Roda 8 afg. JEUGD Limvio Al - Roda Al 2-2 Amf. Boys A2 - Roda A3 14-1 Roda BI -BVCB1 5-2 Roda B2-HVCB1 2-12 SEC B2 - Roda B3 7-2 Roda Cl - Soest Cl 5-2 WZA C3 - Roda C2 afg. Roda C3 - Quick C2 5-4 Roda C4 - Baarn C2 5-0 Roda C5 - Roda C6 11-2 Roda D1 - Hoogland D1 9-1 Roda D2 - WZ'49 Dl 1-4 Roda D3 - CJW D2 1-4 Roda D4 - Posthoorn Dl 7-0 Roda D5 - IJsselmeerv. D4 afg. Roda El - CJW El 1-0 Spakenburg E3 - Roda E2 afg. Roda E3 - Hoogl.veen El 4-1 Roda E4-TOVE1 3-0 Roda E5-APWCE1 12-0 Spakenburg E4 - Roda E6 1-1 Roda E7 - KWA E2 afg. IJsselmeerv Fl-RodaFl 1-0 Hees F1 - Roda F2 3-1 Roda F3 - Limvio F1 afg. Roda F4 - SEC F2 afg. Roda F5 - IJsselmv. F4 afg Spakenburg F2 - Roda F6 afg. Achterveld 2 SEC 3 11.30 Achterveld 3 WZA 4 11.30 WOG 4 Achterveld 4 11 30 Baarn 5 Achterveld 5 11 30 Achterveld 6 Maluka Muda 3 12.00 Dames Achterveld Fortitudo 10.00 Uitslagen van zaterdag 't Gooi A'veld dames jun. 3-5 EFC '58 A'veld meisjes pup 2-0 Hoogl.veenA2 Achterveld Al 0-1 WZAB2 Achterveld BI afgel Achterveld B2 SO Soest B5 3-2 Achterveld C1 CJW C2 2-1 Achterveld Dl IJsselm.vog D2(vr.schap.) 3-6 KWA El Achterveld El 3-0 IJsselm vogels F2 Achterveld F1 4-1 TOV F1 Achterveld F2 0-1 Achterveld F3 WZA F3 11-1 Na afloop van de wedstrijden werden de spelers van het B2 en C1 elftal door trainers en bestuur van harte gefelici teerd met hun eerste overwinning in de ze competitie. Programma vor zaterdag 1 novem ber A'veld dames junDVS'33 a 11.00 A'veld meisjes pup. 't Goy a 11.00 Hoogl.veenBl Achterveld BI v 12.15 IJsselm.vogels B5 Achterveld B2 v 10.15 TOV Cl Achterveld Cl v 10.45 Quick D2 Achterveld Dl v 09.15 Achterveld E1 Spakenburg E2 a 1000 Achterveld F2 CJW F1 a 12.00 Achterveld F1 VVZAF1 a 10.00 Achterveld F3 Hoevelaken F3 a 09 15 Achterveld Al vnj Uitslagen van zondag Laren Achterveld 1-3 Alle overige wedstrijden werden afge last. Programma voor zondag 2 novem ber w Achterveld Nederhorst 14.30 advertentie Voordat de winter z'n intrede doet. Profiteer nu van een tijdelijke (Geldig van 15 oktober - 1 november.) voor o.a. isolatie - inbraakwering in vele uitvoeringen - kleuren en prijzen Vraag geheel vrijblijvend advies en prijsopgave L BARNEVELD - HARDERWIJK Br^ THORBECKELAAN 37 - BARNEVELD TEL 03420-15940 Hockey uitslagen 26-10-1986 Dames I - Doom Dames II - Woerden II Loenen II - Dames III Dames IV - SCHCIX GHBS - Heren I Soest II - Heren II Heren III -S'Weyde IX Heren IV-H.'sum VIII Heren V - Soest V Veteranen A - HIC A Soest A - Veterenanen B S'Weyde D - Veteranen C Leusden Jongens A2 - Hinty A1 Jongens A4 - Montfoort A1 Jongens B1 - SCHC Jongens B3 - Gooische B4 Jongens C1 - Schaerweyde C1 Jongens D1 - Soest D1 Jongens D3 - Gooische D5 Meisjes A3 - Nwe Gein A2 Meisjes BI - SCHC BI Meisjes B2 - H'sum B2 Meisjes BS - Kampong B4 Meisjes C3 - A'foort C2 Meisjes D2 - Baarn D2 Meisjes D3 - H'laken D1 Laren A1 - Jongens A1 Kampong A3 - Jongens A3 S'weyde B3 - Jongens B2 Vianen C1 - Jongens C2 Laren C5 - Jongens C3 Baarn D1 - Jongens D2 A'foort D2 - Jongens D4 Kampong A1 - Meisjes A1 Maarssen Al - Meisjes A2 Loenen B1 - Meisjes B3 SCHC Cl - Meisjes Cl Woerden C1 - Meisjes C2 Schaerw. D1 - Meisjes D1 Gooische D5 - Meisjes D4 2-0 afg afg. 2-0 3-1 1-0 afg. afg. 1-0 0-2 3-3 1-3 0- 2 2- 1 3- 3 0-13 4- 3 5- 0 0- 1 3-2 4-0 1-2 5-0 2-0 3-0 0-8 1-1 3-3 1-0 4-2 2-1 6-2 0-1 1-0 2-0 0-0 1-3 1-1 0-0 0-8 LEUSDEN - De plaats van de kinderen van onze tijd is een heel bijzondere. Als eigentijdse kinderen raken ze jong vertrouwd en leren ze omgaan met een heleboel tech- nisch-materiële verworvenheden. Ze lijken dan ook al zo snel op kleine grote mensen dat de échte grote mensen blijkbaar zijn gaan denken dat onze kinderen praktisch geen kinderlijke kinderen meer zijn! Jantje Beton gaat na of dit wel zo is. Onze opvattingen over wonen en werken zijn de afgelopen tientallen jaren sterk ver anderd Daarvan getuigen mo derne woonwijken, flatgebou wen, winkelcentra, en snelle verbindingswegen. Gereno veerde stadsdelen moeten het wonen er weer aantrekkelijk maken om zo het evenwicht tussen wonen en werken wat te herstellen. Werkgebouwen en woonblokken wisselen elkaar af onder het motto 'wonen en woonomgeving moeten wor den beschouwd als één ge heel". Bedrijven en kantoren streven naar een zo groot mogelijke ef ficiency. De werkplek is pas functioneel als deze voldoende ruimte biedt, aantrekkelijk is, goed ingencht ('ergonomisch en creatief verantwoord'), voor zien van planten en uiteraard van diverse communicatiemid delen, van telefoon tot compu ters. Natuurlijk moet de inwendige mens ook goed worden ge sterkt. Koffie, lunch en thee moeten op tijd zijn. Volgens onze opvattingen hebben harde werkers hier recht op. De conjunctuur en techniek hebben een vuist gemaakt om alle veranderingen nog eens in een stroomversnelling te dom pelen. En voor veel mensen in dit volwassen proces gaat het al geruime tijd té hard. Bij hun po gingen het hoofd boven dit snel stromende water te houden verkeren zij in ademnood. De welvaart heeft alle eisen doen toenemen, materieel en imma- teriaal. 'Het met minder doen' wordt niet, dan wel heel moei lijk geaccepteerd. SPANNINGEN De offers die worden gebracht om het niet met minder te hoe ven doen zijn vaak ontstellend. Spanningen die hierdoor ont staan worden verhuld voor de buitenwereld en per saldo be taalt het persoonlijk welzijn het gelag. Over eerlijke kosten- en werk verdelingen, die onvermijde lijk zullen ingrijpen in wonen, werken en dus léven, is het laatste woord dan ook nog niet gezegd. En de kinderen van onze tijd? Zijn de behoeften van onze kin deren óók veranderd? Hebben zij hun deel, hun ruimte gekre gen waarop zij recht hebben? Met onze welvaart als maatstaf, ons streven naar 'het beste', onze carrière- en bewuste ge zinsplanning als voorbeeld, hebben wij als volwassenen na tuurlijk terdege rekening ge houden met de behoeften van onze kinderen. En als we dan kijken naar de realisatie van onze moderne opvattingen over wonen (dus ook de woon omgeving), dan kan het niet an ders dat de kinderen van onze tijd wezenlijk zijn veranderd. Baby's worden nu geboren met een gevormde en aan hun om geving aangepaste identiteit, peuters en kleuters hebben in plaats van hun eigen behoefte aan veiligheid en pnvacy pre cies dezelfde verlangens als volwassenen, de opgroeiende jeugd kan psychisch net zoveel verwerken en hoeft zich niet meer dnamisch, emotioneel en motorisch te ontwikkelen. Ze zijn meteen al 'kleine grote mensen'. Ze weten wie ze zijn en wat hun plaats in de wereld is. HUILUURTJE De kleine mensjes hebben geen behoefte aan een 'huil- uurtje' om hun stem te oefenen, noch aan luidruchtige 'drift buien' om hun willetje te tes ten, ze spelen met meer uitge laten hun lawaaierige spelletjes om hun energie en emoties af te reageren en lekker eens uit rennen, klimmen en springen om motorisch te oefenen en stoom af te blazen hoeven ze ook met meer. Gebrek aan een eigen plekje thuis, waar ze zich 'op maat' en bij gedempt licht veilig voelen, gebrek aan veilige speelruimte buiten, gebrek aan afwisseling, ach nee, dat deert onze kinde ren niet Ze vervelen zich dan ook nooit, kunnen geen last krijgen van ongezonde agressi viteit en geen leermoeilijkhe den later op school De behoeften van de kinderen zijn dus duidelijk veranderd, want ze zijn immers al minifor maat volwassenen? De manier waarop wij onze kinderen laten wonen, de ruimte die we ze toebedelen - want ze zijn nog wel onveranderd afhankelijk van de beslissingen die de grote mensen nemen - beves tigt dit alleen maar. Zodra peu- tertjes hun eerste wankele wijdbeense stapjes buiten de deur mogen zetten, weten we dat ze zich probleemloos zullen voegen in het uitgebreide ka- zernebestaan. Verordeningen, verboden, gevaren, hekken, muren, asfalt en beton. Een zandbak aan de voet van een flatgebouw op een betegeld pleintje nodigt niet uit tot spe len, een grasveldje waarop je niet mag lopen. Nee, een fijn rustig wandelingetje op de drukke stoep door de week en vullende particulieren ïnitatie- ven vermogen veel. Het voor komen van herhalingen van fouten in de toekomst is één ding. Maar we moeten óók de wer kelijkheid van nü onder ogen zien. Een werkelijkheid die des te pijnlijker is omdat het aantal kinderen dat in de verdrukking is geraakt alleen maar is toege nomen. Dit betekent dat voor veel kinderen, die aan het be gin van hun leven in een on gunstige 'startpositie' zijn ge raakt, het in hun latere leven zo niet onmogelijk dan toch wel erg moeilijk is zich goed te ont plooien. VERWAARLOZING Trieste feiten zijn dat een paar honderdduizend kinderen tot veertien jaar betrokken zijn bij problemen als verwaarlozing, geestelijke en/of lichamelijke mishandeling, geweld, onvei ligheid, gebroken gezinnen en de ontoereikende opvang van hetgeen ook diverse keren is gebeurd), startbijdragen spee- lotheken, bijdragen aanschaf spelmateriaal, bijdragen start peuterspeelzaal, bijdragen aan leg recreatief crossterrein, bij dragen inrichting buitenspeel plaats, bijdragen bouw nieuwe jongerencenrum jeugdonder- komen jeugd- en jongeren- ruimte, steun aan kinderthea terprojecten en aanleg kinder dierenpark. DE BUITENJAN Een nieuw initiatief vormde de oprichting van een nationaal va kantie- en ontmoetingscentrum in Veldhoven (N.Br.), dat bij de officiële opening op 30 oktober 1984 door H.K.H. Prinses Ju liana zijn naam kreeg: 'De Bui tenjan'. Buurt- en clubhuizen, wijkcomi- tés, jeugdverenigingen en kin dertehuizen organiseren regel matig vakantieweken voor kin deren die door verschillende oorzaken Gang) niet met vakan- Een speelweide, een van de vele voorzieningen voor kinderen die kunnen worden gerealiseerd met steun van Jantje Beton. op zondag op een paadje in een park. Er zijn natuurlijk nog wel uit zonderingen. Dat zijn leuke, lieve, stoute, spontane kinder lijke kinderen. Op het eerste gezicht valt het niet op dat ze anders zijn, want ze zijn precies hetzelfde gekleed: in echte kin- derkleertjes of met een tik keltje humor in dezelfde vnje- tijdskleding die de grote men sen zo jong moet laten lijken. Maar wat deze kinderen willen doen? Dat is gewoon ouder wets, dat is alles waarmee geen rekening meer is gehouden. Deze kinderen, die óók in onze tijd op moeten groeien, zijn ronduit robbedoezen en beves tigen de - naar wij meenden achterhaalde - wetenschap dat kinderen behoefte hebben aan stimulerende prikkels en dat nog wel in een optimale hoe veelheid Ze hebben variatie nodig en vooral veilige speel ruimte. Voor deze kinderen in de welvaart bedroevend oneer lijk verdeeld. VERDRUKKING Wat zegt u? U ként helemaal geen kinderen die miniformaat volwassenen zijn? U heeft ze echt nog nooit gezien? U hui vert alleen al bij de gedachte aan die keurig als levenloze poppen wandelende volwas sen kazernekinderen en wijst dit van de hand als een enge scène uit een slechte science fiction film? U kent dus alleen die uitzonde ringen? En uw eigen kinderen zijn dat ook nog? Derhalve vindt u de conclusie dat de kin deren van onze tijd wezenlijk zijn veranderd grote nonsens. Maar dan hebben we een pro bleem. Een gecompliceerd probleem waarvan de kinderen de dupe zijn geworden en zullen blijven als we dat niet eerlijk, snel en goed oplossen. De strategie hiervoor is als volgt. Allereerst erkennen dat we de belangen en wezenlijke behoeften van kinderen heb ben overgeslagen in onze jacht naar méér, beter en efficiënter. Daaruit volgt wérken met het inzicht dat als een kind wordt belemmerd in zijn of haar speelmogelijkheden, het kind direct wordt beperkt in ontwik kelingsmogelijkheden en dus in leefmogelijkheden. Om onze opgroeiende genera tie meer leefmogelijkheden te bieden, moeten in alle bouw-en renovatieplannen deze gege vens tot uitdrukking komen in meer en betere speelmogelijk heden buitens- én binnenshuis Alert reageren op overheids- bestemmingsplannen en aan- de tweede generatie van cultu rele minderheden. Dat twintig duizend kinderen in tehuizen zitten, er per jaar vierduizend nieuwe gevallen van kinder mishandeling bijkomen, ruim achtduizend kinderen het slachtoffer worden van min of meer ernstige ongelukken, er honderdduizend kinderen op groeien in twee culturen en tienduizenden kinderen wonen in wijken waar ze veel tekort komen aan voldoende leef- en speelruimte. Deze kinderen hebben daadwerkelijk hulp no dig. Het Nationaal Jeugd Fonds (NJF), ofwel het fonds vhn 'Jan tje Beton' helpt al daadwerke lijk sinds 1968. Het omhoog ge heven vuistje van Jantje is sym bolisch voor de vuist die grote mensen voor kinderen kunnen maken. Door financiële steun van het NJF worden plannen, veel belovende initiatieven van particulieren, activiteiten en ac ties wél haalbaar, waar deze het zónder NJF steun niet zouden zijn. Voor verbetering van leef- en speelruimte, zowel in de grote steden als op het platte land, werden vong jaar ruim 360 projecten gehonoreerd, die tesamen ruim 6 miljoen gul den kregen uitgekeerd. Elk projekt, dat betrekking kan hebben op jeugd in al zijn fa cetten en vormen, wordt zorg vuldig bekeken door een team deskundigen. Niet alleen op papier, maar ook ter plaatse. Deze vrijwilligers zorgen er voor dat het geld goed wordt besteed. Een aantal willekeurige voor beelden is: speeltuinprojecten (ook voor de integratie van ge handicapte kinderen met met- gehandicapte leeftijdsgenoot jes), bijdragen voor nieuwe clubhuizen (bij calamiteiten zoals brand of inbraak kan het NJF indien nodig binnen 24 uur een bijdrage of overbruggings lening ter beschikking stellen, tie zijn geweest, maar daar hard aan toe zijn. Om deze vakanties door te kun nen laten gaan - en dus betaal baar te maken - verstrekte het NJF vorig jaar garantiebijdra- gen. Zo zijn er meer dan 2200 kinderen op vakantie geweest. 'De Buitenjan' kwam er daarom speciaal om kinderen goed en goedkoop een leuke vakantie te geven. Vier groepen van 25 kinderen kunnen tegelijk en onafhanke lijk van elkaar in het centrum verblijven. Door de indeling en aankleding van het gebouw is de sfeer voor elke groep hui selijk. Over ruim een jaar hoopt het Nationaal Jeugd Fonds zijn twintigste verjaardag te vieren. Maar Jantje Beton zal dan nog steeds dat jonge ventje zijn dat op de bres staat voor alle jonge kinderen. In de komende jaren moet nog een omvangrijke ver langlijst aan de beurt komen. De vraag is: hoeveel projecten kunnen er maximaal worden gerealiseerd vóór de vlag kan worden uitgestoken op die be wuste verjaardag? Een vlag die met ere zal kunnen wapperen omdat er zóveel kinderen méér betere speel- en leefmogelijk heden hebben gekregen? Dat is uiteraard, letterlijk per saldo, een kwestie van geld. Van hoeveel geld het Nationaal Jeugd Fonds ter beschikking kan stellen. Daarvoor wordt ook dit jaar weer de landelijke collecte gehouden en wel van 3 tot 9 november. Uw gift naar vermogen wordt dankbaar aanvaard. Te meer omdat hieruit blijkt dat er in onze opvattingen over wonen en werken écht ruimte wordt gemaakt voor de behoeften van kinderen. Kinderen die kunnen spelen en spelend leren. Hun werken is spelen en hun werk plek is een veilige speelplaats. Kinderen blijven immers kinde ren. advertentie Wat u nog niet wist, vertellen wij Wat u maar wilt, drukken wij Want achter het meest complete nieuwsblad van Leusden staat de meest complete drukkerij van Midden-Nederland. Vraag informatie: Asschatterweg 19. tel. 033-941495.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7