Offensief Roda (za) stuit op Hoogerheide Drie uit drie 1/Visselvallig )ptreden Leos 'Haaien' slaan slag bij Speedoj aar gang Matig begin schakers Leusden leusder krant Arbitrage houdt zaterdag-heren van zege: VOHTIML **'KALAKS eren noteren vierde zege m successie: Achterveld bij Laren simpel naar winst: 1-3 Clubrecord van jan Willem van Dijk op 400 meter vrij: DINSDAG 28 OKTOBER 1986 Veensche Boys - Bloemenkwartier 4-1 WJ - WOO 2-1 Veluwse Boys - WA'71 0-1 SVL-Hercules 1-1 STAND HOOFDKLASSE TOV 9 15 (16-6) Musketiers 8 14 17-5) Hoogerheide 9 12 (18-9) Roda'46 7 10 (14-7) SVL 9 9(11-12) Veensche Boys 9 8(19-21) Bloemenkwartier 9 8 (9-12) WA'71 9 8 (14-21) WJ 8 7 (12-16) Hercules 9 7 (11-16) Veluwse Boys 9 4(14-10) WOO 9 2 (6-18) WINST EN VERLIES Achterveld gaf hekkesluiter La ren in eigen huis geen kans op succes (1-3) en handhaafde zich daarmee in de kopgroep op gepaste afstand van koploper BVC, dat Actif met 2-0 af troefde. Nederhorst ver speelde thuis aan Olympia'25 met 1-2 niet alleen de hoge po sitie in de le klasse A, maarook de imposante ongeslagen sta tus. Roda'46 zakte nog verder af na de afstaffing (6-2) bij Naar- den. EMM en WZA deden niet voor elkaar onder (6-1). Auster- litz tegen Zuiderzeevogels werd afgelast. UITSLAGEN IE KLASSE A: Naarden'79 - Roda'46 6-2 Nederhorst - Olympus'25 1-2 Laren - Achterveld 1-3 BFC - Actif 2-0 Austerlitz - Zuiderzeevogels afg. EMM-WZA 1-1 STAND IE KLASSE A: BFC 9 16(24-11) Naarden'79 9 12 (24-14) Olympia'25 8 11 (12- 9) SC Nederhorst 9 11 (13-10) Achterveld 9 11 (19-17) Roda'46 8 9 (16-16) EMM 9 9(8-4) WZA 9 8 (15-16) Zuiderzeevogels 8 5 (12-20) Austerlitz 8 5 (7-18) Actif 9 4 6-16) Laren 9 3 (10-18) £USDEN - Onbegrijpelijk: toda '46 speelde Hooger- ieide volledig van de mat. Ie Leusdenaren waren ,ver alle linies de meer- lere, maar verzuimden tal- oze uitgespeelde kansen in loelpunten om te zetten, [et killerinstinct ontbrak. )nbegrijpelijk, dat ex- [NVB-ploeg Hoogerheide ich in de koppositie weet e handhaven. De Hilver- ummers kwamen tot wèl- jeteld drie gevaarlijke ac- ies, waarvan er één keeper lerry Buunk verschallrte. foor de rest was het niveau inder de maat. )nbegrijpelijk ook, dat de rbiter een doelpunt van lico Romeijn wegens du- zen afkeurde. Deze weer an een blessure herstelde peler kopte zo vrij als een ogeltje de bal achter waarts in de kruising, cheidsrechter zag het he- aas anders. En Roda '46 ield dan ook een behoor- jke kater over aan dit een- ijdige duel: 1-1. Nico Romeijn:...afgekeurde treffer... Roda '46 leek afgelopen zater dag op het sfeerloze sportpark Crailoo op weg naar een sim pele overwinning. De Leusde naren toonden zich vooral in de openingsfase gretig en trokken onmiddellijk alle registers open. De gelijkmaker van Hoo gerheide kort na rust kwam echter als een koude douche over de zaterdagelf heen. De 'adrenaline' ging weliswaar nog sneller stromen, maar de verdiende/beslissende treffer bleef uit. Menige Roda-speler kreeg een kans, de één nog mooier dan de ander, maar het overzicht en de precisie ont braken. Een logisch gevolg van het feit, dat voetballen tegen een muur van verdedigers en de klok gepaard gaat met té ge haast spel. "In de eerste helft hadden we het af moeten maken", was dan ook de terechte opmerking van trainer Van de Linden. Wout Buerink (kort na begin) en Coen van Dijk (vlak voor rust) kregen de beste mogelijkhe den om succesvol te zijn. Op aangeven van Klaas de Vries kwam Wouter Buennk alleen voor de keeper. Zijn schot evenwel schampte de paal. Coen van Dijk had voor een riante 2-0 voorsprong kunnen zorgen (daarvoor had Karei Ou werkerk 1-0 gescoord), ware het niet, dat zijn inzet op de keeper stuitte. In de periode daartussen liepen de combina- LEUSDEN/ACHTERVELD - De schade viel mee; slechts één duel in de poules van de Leusdenaren kon geen doorgang vinden. En dat was gelet op de weersom standigheden een meeval ler. De resultaten vielen daarentegen een beetje te gen, hoewel Achterveld bij Laren met 1-3 goede zaken deed. Roda-zondag viel bij Naarden echter stevig door de mand met de grootste ne derlaag sinds jaren (6-2), terwijl de zaterdag-elf te gen het weinig impone rende Hoogerheide op een jammerlijk 1-1 gelijkspel bleef steken. Kortom met 3 uit 3 kwamen de Leusdena ren het eerste herfstweek- einde alles behalve vlekke loos voor de dag. In de hoofdklasse bleef Roda'46 weliswaar ongeslagen, maar de kans om te profiteren van het doelpuntloze gelijkspel van de koplopers, TOV en Mus ketiers, in het onderlinge tref fen kon niet worden benut. Hoogerheide wist nl met kunst- en vliegwerk de zater dag-elf van Wim van der Lin den ook op gelijke hoogte (1-1) te houden. Veensche Boys noteerde een ruime 4-1 zege op het wisselval lige Bloemenkwartier, dat de inhaalrace daarmee voorgoed vast zag lopen. SVL bleef in het spoor via een 1-1 puntendeling tegen Hercules. WJ won (2-1) zoals verwacht het onderonsje van stadgenoot WOO, dat met de week steeds meer laat blij ken niets in de hoofdklasse te zoeken te hebben. Veluwse Boys kon de prestatie curve in eigen huis geen posi tieve wending geven; WA ging met winst (0-1) en de pun ten naar huis. UITSLAGEN HOOFD KLASSE Hoogerheide - Roda'46 1-1 TOV - Musketiers 0-0 ■mma Moors (12) en Wendy Bosboom (11) kijken gespannen toe hoe Nadja Gijssen het blok van Voleem sseert. Het zou LEOS de volle winst brengen. wedstrijd had op sommige momen ten meer weg van een ping-pong spelletje en memand keek er dan ook vreemd van op dat Voleem, tot hun eigen verbazing, met 8-15 aan het langste eind trok. SPRONGSERVICE LEUSDEN De dames van LEOS hebben onnodig veel moei- gehad met het zwakke Voleem. Nadat de Leusdenaren in de rste set volledig over hun tegenstanders heenliepen (15-0), erd de tweede net zo makkelijk ingeleverd (8-15). Slechts ten «te van de grootst mogelijke moeite slaagde men er daarna in laatste twee sets in eigen voordeel te beslissen, zodat de •lie winst in Leusden bleef (15-9, 15-6). De heren blijven het voorbeeld van de dames volgen en iteerden afgelopen zaterdag hun vierde achtereenvolgende erwinning. Wellicht geïnspireerd door het feit, dat de selectie van Bert fl Doorn afgelopen zaterdag door een sponsor in het nieuw stoken werd, rekende men snel en vakkundig af met Voleem 0). De heren consolideerden hiermee him leidende positie in tweede klasse. Na de eerste vier ontmoetmgen de derde divisie D begint er eni- tekening te komen in de strijd, na de eerste schermutselingen ide positie van de LEOS-dames bepaald rooskleurig uit. De ag van Ad van Woensel is nog rder puntverlies en staat nu al- a aan de kop. Toch past emge Machtigheid en kunnen hier nog 6n verstrekkende conclusies aan tonden worden. De Leusdena- vonden nog geen echte toppers hun weg en gezien het wisselval- optreden van LEOS is het nog ar de vraag hoe men zich houdt fleer het er echt op aan gaat flen. Het duel dat de Leusdena- afgelopen zaterdag tegen hek- 'luiter Voleem afwerkten laat te dien aangaande nog voldoende ruimte voor twijfel. Dat de Leusdenaren tot veel in staat zijn demonstreerde men op overtuigende wijze in de eerste set. De zwakte van de tegenstander, debutant op derde divisie niveau, werd feilloos aan het licht gebracht en binnen de kortste keren kon er van veld gewisseld worden; 15-0. Maar degenen, en dat waren er on getwijfeld velen, die dachten zich binnen een half uur weer aan de bar van De Meent te kunnen vervoe gen, kwamen bedrogen uit. Wellicht door onderschatting van het karwei gmg LEOS in de tweede set het spelletje van de te genstander meespelen, in plaats van te kiezen voor snelheid. De Hoewel de derde set aanvanke lijk veelbelovend begon, viel LEOS na een 9-4 voorsprong weer ver te rug. Voleem greep de kansen die geboden werden met beide han den aan en pikten bij 9-9 aan. De ploeg uit Eemnes was te verbou- weerd om door te drukken, anders had het er voor LEOS nog lelijk uit gezien. Nu slaagden de Leusdena ren er in om met hangen en wurgen het eind te halen, en nadat Rona de Koning smashend de serve terug haalde bij 14-9, kon het karwei wor den afgemaakt. De vierde set leverde toen met al teveel problemen meer op, maar dat had meer te maken met het feit dat Voleem niet meer m eigen kan sen geloofde, dan dat LEOS nu plot seling briljant begont te draaien. Ondermeer via de goed serveren de Carmen Dirkse, smashes van Jo- landa Oosterbroek en Nadja Gijs sen werden de puntjes bij elkaar gesprokkeld, waarna Wendy Bos boom nog tijd vond om een specta culaire sprongservice te demon streren. Met 15-6 kwam zodoende een eind aan het treffen, waar in Leusden vermoedelijk met zal wor den stil gestaan. ONGESLAGEN kenmerkte het optreden van de LEOS-dames. De heren lijken langzamerhand serieus van plan de tweede klasse te gaan verlaten. De ploieg van Bert van Doorn is na vier wedstrijden nog ongeslagen en bezet, samen met Surf en Vif 2 de eerste plaatsen. Zaterdag is de ongeslagen status in het duel met Voleem geen mo ment m gevaar geweest. Alleen in de eerste set konden de heren op emge tegenstand van betekenis re kenen. Toen moest men even tot op de bodem gaan om zich van de winst te verzekeren: 16-14. De laatste twee setes werden een gemakkelijke prooi van de Leusde naren. die lekker begonnen te draaien. 15-6, 15-5. Het wordt nu af wachten hoe de ploeg zich zal hou den als de echte toppers bestreden moeten gaan worden. In de maand december zal daarover beslist wor den, als LEOS achtereenvolgens Vif, Surf en Lovoc zal ontmoeten. De ereplaatsen werden be haald door Sandra van Wegen en Jan Willem van Dijk. Sandra behaalde op de 100 m school slag (M'77) een fraaie tweede plaats in een nieuwe persoon lijke tijd van 1.49.8 Bij de jongens hield Jan Willem van Dijk de eer van de Haaien hoog door als derde te ein digen op de 100 m vrije slagö'75) in 1.11.2 en als tweede op de 400 m vnje slag in een nieuwe clubrecordtijd van 5.20.7. De grootste persoonlijke voor uitgang realiseerde Leon van Doornik op de 100 m school- slagü'77 en later). Leon verbe terde zijn tijd met bijna 10 se conden en bracht het van 2 01.5 naar 1.51.6. Bij de meisjes '75 werden zowel op de 100 m vrije slag alsook op de 100 m rugslag door Danny Alewijn, Tamara van Gorkum en Saskia Helsdingen indivi duele records verbeterd. Op de 100 m vrije slag waren de respectievelijke tijden voor Danny, Tamara en Saskia, 1.21.4; 1.18.6 en 1.13.5. Op de 100 m rugslag waren de tijden 1.30.1; 1 30.9 en 1.28 9. Jan Willem van Dijk LEUSDEN - De start van de bondskompetitie in de Stichts- Gooise Schaakbond is voor de schakers van de eerdaags jubilerende Schaak Vereniging Leusden alles behalve flo rissant verlopen. Het paradepaardje, het verjongde eerste achttal, debuteert in de promotieklasse zo goed als zeker met een nederlaag, terwijl voor het vierde team er niet meer dan een puntendeling lijkt in te zitten. Voor het eerste team zat er te gen BSG-3 wel degelijk meer in het vak, als de heren wat doel matiger met hun "stukken" wa ren omgegaan Kopman Harry Vossebeld vergooide zijn kan sen door zijn dame zonder par don op te offeren, terwijl Wim Velker volledig misgreep door tijdsoverschrijding. Bert Une- ken moest echter de grootste domper verwerken toen hij een gewonnen stelling prompt uit handen gaf. Weet Erwin Zijlstra bij de voortzetting zijn sterke opening niet met succes te be kronen, en daar ziet het voor SVL helaas naar uit, dan is het helemaal met de koopman ge beurt. De gedegen winst van nieuwkomer Patrick Huis in 't Veld, de fraaie zege van Jan Snijders en de remises van Ca- rel Vos en Pieter de Jager kun nen daar niets meer aan ver anderen."Onnodig verlies" concludeerde teamleider Joop van Santen dan ook zonder wik ken of wegen. Het vierde team lijkt er beter af te komen. Als G. te Winkel zijn zenuwen bij zijn afgebroken partij in bedwang houdt, dan komt SVL-4 waarschijnlijk met een kleine overwinning tegen Hoevelaken weg. Een punten deling (4-4) ligt voor de Leusde naren zeker in het verschiet De partijwinst van Z. Vroon. R Stie- nen en J. Gerrits vormde samen met de remise van H. v. Egdom een stevige basis voor de op handen zijnde remise. Het ver lies van H. Mus, K. Lmse en R Visser blijven dan zonder nade- ACHTERVELD Achterveld kwam de ontmoeting tegen hekkesluiter Laren zonder kleerscheuren door. Met fris aan vallend voetbal wisten de mannen van trainer Jan Drost zich in de subtop van de le klasse A te handhaven. Laren nam welis waar een voorsprong (1-0), maar moest in de rest van het duel toezien hoe Achterveld verdiend de winst (1-3) naar zich toe trok. De Achtervelders kwamen pn- I ma uit de startblokken. Reeds bin nen vier minuten wisten de oranje hemden m de persoon van Hans v.d. Kooij een gaatje in de Laren- defensie te vmden. Om dubieuze redenen keurde de arbiter deze treffer van Achterveld echter af. Het feest gmg niet door. lige gevolgen. L»e zevende ronde van de huis competitie telde twintig par tijen. De opvallendste uitslag kwam op naam van de 76-jarige E. Halkes, die opponent J Ger rits regelrecht naar de slacht bank voerde. Peter Sonder no teerde een nuttige zege op koploper Cees Kerkhof. Joop van Santen en R. Flohr kwamen remise overeen. De uitslagen van de 7e ronde waren. C. Kerkhof-P Sonder 0-1 J Visser - T. Zijlstra 0-1 J. v. Santen - R. Flohr Vz-Vz Z. Vroon-R Staal Vz-Vz D.v Ooik-J. Nijhof 1-0 J. de Jager jr - E Moed 0-1 P Quelle-H Bekius 0-1 L. Boogaard - G te Winkel 0-1 R. Stienen - H S. Trui wig 1-0 G Alewijn - N. v. Meel 0-1 A Wisman-H v Dalen Vz-Vz J. v.d. Tang - H. Oosting 1-0 J. Boot - L Buurlage 0-1 W v.d. Pol-R. Visser 0-1 H v. Egdom-J. Eylders 1-0 C Veenendaal - A. Valkenburg 0-1 A. Rietveld - H. Mus Vz-Vz W Schouten - W. v d Wetering 1-0 A. Peperkamp - W. v.d. Harst 1-0 E Halkes-J. Gemts 1-0 DE TOP TWINTIG BIJ SVL Het eerste team van SVL kende een moeilijke start. 1 E. Zijlstra 2 C Kerkhof 3 P. Sonder 4 A. Peperkamp 5 J de Jager 6 J. Snijders 7 W Velker 8 W Harst 9 T Zijlstra 10 T. Elschot 11 J.v. Santen 12 J. Visser 13 R Flohr 14 R Huis Int Veld 15 C Vos 16 Z. Vroon 17 B. Uneken 18 R Staal 19 H. Voskamp 20 D. Ooik 1740 1733 1729 1726 1714 1713 1709 1709 1707 1707 1706 1702 1701 1700 1697 1696 1693 1690 1687 1686 Even had Achterveld nodig om deze tegenslag te verwerken, het geen Laren in de gelegenheid stel de om het initiatief over te nemen. Prompt lag bij SVA-doelman Ge rard v.,d. Bedum het openingsdoel punt in het net. Tegen de fraaie kopbal van één van de Larenaan- vaÜers had de SVA-keeper geen enkel verweer: 1-0. Wat Achterveld ook probeerde om de achterstand te niet doen, het zou toch nog een klem half uur du ren, voordat de balans weer m evenwicht was gebracht. Gerard v.d. Breemer nam de gelijkmaker voor zijn rekenina (1-1). Het hek leek daarmee meteen van de dam. De Achterveld-aanval draaide meens op volle toeren. Een ziedend afstandschot van Harrie van Dalen kon door de doelman van Laren ternauwernood worden ver werkt Pas in de tweede helft, kon Ach terveld het overwicht verder m de cijfers tot uitdrukking brengen. Na dat een schot van Klaas v d. Heuvel bij Laren van de doellijn was ge haald, wist linksbuiten Enk de Jong eindelijk zijn ploeg aan de leiding te brengen: 2-2. Wie dacht dat Ach terveld hierna de voorsprong met man en macht zou gaan verdedigen had het mis. Uitgaan van eigen kracht staat bij trainer Jan Drost stevig in het vaan del; Achterveld hield Laren stevig onder druk. Meer SVA-treffers konden dan ook niet uitblijven. Toen de libero van Laren simpel m de fout ging, was het voor Gerard v.d. Breemer opnieuw een eenvou dige klus om Achterveld definitief in veilige haven te loodsen: 1-3 ties vloeiend. Keer op keer zaaide Roda '46 onrust in de zwakke Hoogerheide-defensie. Met pressie-voetbal gaf het za terdagteam zijn tegenstander niet de gelegenheid in de wed strijd te komen. Het aanval lende spel van Roda '46 werd in de 42e minuut beloond. Uit een voorzet van de ijverige Harry Settels torende de mee opgekomen voorstopper Karei Ouwerkerk boven iedereen uit en kopte fraai zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong. Met een voldaan gevoel gingen de Leusdenaren naar de kleedca bines. Nadat voor rust groten deels over rechts werd gevoet bald, mocht in de tweede helft de linkerkant zich waar maken. Ook daar werd Roda '46 in eer ste instantie geen strobreed in de weg gelegd. De "linkspo ten" Co de Smalen en Ronald de Haas dolden met hun tegen standers. Zo legde Ronald de Haas zijn bewaker veelvuldig in de luren, maar was in de voort zetting weinig gelukkig. Niets leek Roda '46 van een overwin ning af te houden, doch het te gendeel gebeurde. Een getou cheerde lob verraste Berry Buunk, de bal vloog over de goalie heen in het doel: 1 -1 Tot dusver had de Roda-defen- sie onder leiding van de te pas sieve libero Fokko van Leyen- horst geen enkele moeite met de Hoogerheide-spitsen Na deze fortuinlijke gelijkmaker schakelde de rood-zwarten over tot een fel offensief Met invaller Nico Romeijn voor Wout Buennk werd de accu opgeladen. Het leek een gou den wissel te worden, toen de Roda-speler een kwartier voor tijd met een schitterende kop bal de bevrijdende treffer deed aantekenen. Echter de scheids rechter wees niet naar de mid denstip maar floot tot ieders verbazing voor een vrije trap tégen Roda '46. Nico Romeijn zou zijn tegenstander (die hele maal niet in zijn buurt was) opzij hebben gezet. De ploeg voelde zich bestolen, maar gmg niet bij de pakken neerzitten. Na tuurlijk knakte het geannu leerde doelpunt het zelfver trouwen, maar via de vleugels werden er alsnog in de slotfase kansen gecreëerd. Maar het nodige geluk, de lat (schot Coen van Dijk) en de steeds sterker acterende keeper ver hinderden dat Roda '46 de winst mocht opstrijken. Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Klaas de Vnes, Karei Ouwerkerk, Co de Sma len, Harrie Kersies, Ton Kas pers, Wout Buennk (Nico Ro meijn), Harry Settels, Coen van Dijk en Ronald de Haas. Karei Ouwerkerk openingstreffer. LEUSDEN - Aan de Speedojaargangwedstrijd in het zwembad De Zwoer te Driebergen van afgelopen zaterdag deden zeven Haaien pupillen onder de 12 jaar mee. Er werden weliswaar drie ereplaatsen en een nieuw club record meegenomen naar Leusden, opvallend was echter dat van de in totaal elf persoonlijke nummers er negen persoonlijke records werden verbeterd. De tijd van Eddy Eijnthoven op de 100 m vrije slag j'75 was ten slotte 1 20.5.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9