IS JE ALLES GOED BEKIJK' zakelijkheden Vingerhoed verbouwd ïroeneveld opticiens oep op leusden_ GP V-avond Winnaars Masters of the Universe Geen spreek uur van burgemeester Autotocht A.B.T.B. Geslaagd open huis bij Shapely oninklijk (1) Koninklijk (4) Sprookje [oninklijk (2) "S oninklijk (3) Sprookje (2) Sprookje (3) TZ Sprookje (4) Vrolijke Frits (1) Vrolijke Frits (2) Vrouwen... (1) Vrouwen... (2) Trein Toch eens Kosten Ssssssst(l) Ssssssst(2) Vergadering gemeenteraad loep op Leusden DONDERDAG 30 OKTOBER 1986 We vielen vorige week, én deze J5 eek, trouwens, van de ene vei- -1 Lzing in de andere. Naar aanlei- ng van de opening van de A-28 lefoneerden we namelijk met persvoorlichters van het mi serie van verkeer en water aat. Of we misschien ook in aan- erking kwamen voor een uitno- ging, was de vraag. Want alhoewel die nieuwe jksweg grotendeels over Leus- os grondgebied loopt, bleek- op het vlak der publiciteit - nc tLeusdenseaspectnounietdie ie* ndacht te hebben gekregen, cht het ookin Den haag verdien- Pd En wilden we, zo betoogden ei stegen de alleraardigste dame ons te woord stond, ook aan de [oelusdense ingezetenen kond mnen doen van de gebeurtenis, a was het toch wel aardig, om ook bij aanwezig te kunnen Waarmee we bij de voorlo pig laatste mogelijkheid zijn aanbeland. En die is heel gewoon, dat mevrouw Smit-Kroes zich naast een uit financieel opzicht veel te grote mond, ook nog eens koninklijke allures aan heeft ge meten. Nu is daar natuurlijk niets te gen. Wie het breed heeft, laat het breed enzovoorts, waarbij we heus niet te beroerd zijn, om de zon in andervrouws water te kun nen zien schijnen. Maar zou het in dit verband niet aardig zijn, als mevrouw Kroes al die koninklijke allures eens gepaard deed gaan van een oprecht koninklijk gebaar? Van laten we zeggen, vijf mil joen? Nietwaar? Een dergelijke invitatie, zo be rt epen we, behoorde niet tot de -va mogelijkheden en behoefde rhalve niet uitgesloten te wor- d geacht, f La Als we dan de moeite zouden 1 w llen nemen, aan te kondigen e van ons onze krant ter gele- ru™ nheid van de heugelijke ge- v m arte nis zou representeren, dan 2 aden ons de kaarten worden gezonden. Verbazing werd ons deel. Want een uitnodiging op naam - voor zover onze op dat ter- n toch niet helemaal uit te ikken ervaring leert alleen bruikelijk bij een gebeurtenis, ar iemand van het koninklijk s verschijnt. Wat in zo'n geval indien nog voortvloeit uit za- ndie met de veiligheid van het rokken personage te maken iben. Vaarmee de vraag rees, waar- tNeelie zich plotseling allures ïeen dergelijke omvang aan- >e vraag stellen, zo zegt men eens, is hem beantwoorden, dat bleek ook hier het geval, nt wat was logischer dan te l&fken, dat Neelie hem zo onder zo knijpt voor menig bejaar- jebruiker van het openbaar voer, dat zij extra veiligheids- atregelen noodzakelijk acht- r.OTC m (zt [zond 1/11) ms* izou zij dit soort streken uit- met het oog op verbolgen ieu-freaks, die haar haar ver- dngsstunt met bruggetje in de ier na zouden willen dragen, hn een andere mogelijkheid uit te sluiten. En wel, dat par- enoot en Leusdense wethou- Jan Wagenaar kwaad genoeg over de door Neelie toegezeg- nooit betaalde vijf miljoen den als bijdrage in de aan- ikosten van Leusden op voor- mde rijksweg om Neelie iets te kunnen doen. Omdat we nu eenmaal zo graag citeren uit de verschillende par tijbladen, die met enige regel maat op onze burelen dwarrelen gezien de hoeveelheid zou men haast denken, dat de herfst nu pas echt begonnen is wijzen we op een recent verschenen sprookje, zoals dat staat afgedrukt in het nieuwste blad van Leusden'85. In dat sprookje wordt verwezen naar een mooi, welvarend landje, waar de mensen in mooie maar dure huizen wonen. Dat landje nu, had een bestuur, met een koning, ministers en raadsheren en -me vrouwen, zo lezen we. En er was ook een secretaris, die de koning en de ministers, de raadsheren en de raadsmevrouwen, moest hel pen bij het besturen van het land je. Dat laatste nu, wilde niet altijd even goed lukken, zo blijkt uit het sprookje. Want wat wou het geval? „Met de raadsheren en raadsmevrou- wen ging dat wel eens een beetje moeilijk. Er was zelfs eens een commissie benoemd om te bekijken waarom dat zo moeilijk ging." Dat nu, blijkt uit het sprookje, ging gelukkig niet altijd op, want: „Met de koning en de mi nisters kon de secretaris veel beter opschieten, zo te zien. Ze regelden een heleboel sa men dan hoefden de raads heren en raadsme vrouwen niet zoveel meer na te den ken; die hadden het al zó druk en als het eens een beetje moeilijk werd voor de secre taris, omdat een boze meneer uit een ander land tegen de rechter ging klagen over niets bijzonders, dan zorgden de koning en de ministers voor een goede advocaat voor de secretaris", zo ver haalt het sprookje Maar...er was meer, om met Lou de Jong te spreken. „De koning en de ministers en de secretaris konden zo goed met elkaar opschieten, dat ze ook wel eens samen (advertentie) uur I Dor: TIE- Enkel-, dubbel- of meerfocus van vooraanstaande merken fe Rodenstock^of Zeiss, Maar ook hebben wij ons eigen shelder geprijsde merk "Optiek Gilde Glas". In alle gevallen 31 kwaliteit voorop want daaraan stellen we de hoogste eisen! jOBD Neusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. Een sprookje over Reier van Cool. een borreltje dronken; ook wel eens een paar! Ze vonden dat zo gezellig, dat ze het ook deden, als ze moesten verga deren met de raadsheren en raadsme vrouwen." En dan gaat het sprookje over op een heel verhaal, wat ons allemaal iets vertelt over wat er eigenlijk onder „goed gast heerschap" moet worden verstaan. Maar dan wordt de draad weer opgevat! „Sommige mensen dachten, dat er mis schien wel eens wat teveel borreltjes gedronken wer den. Hoe komen ze erbij, hè?" Waarna de spannende ont knoping volgt. En omdat het de ontknoping van zo'n span nend verhaal is, dat we dit keer eens niet zelf schreven, willen werd het hier ook niet verklappen. Er is echter een troost. De Grote Sprookjesschrijver fluisterde ons namelijk in het oor, dat wie het sprookje he lemaal wil lezen, en geen krantje van Leusden'85 heeft ontvangen, dat via de Grote Sprookjeshoom die waar u uw abonnementsgeld voor aan de PTT betaalt kunt bestellen. Het nummer is 940928. (hm) Tot onze verbijstering ver namen we, dat er komend weekeinde ergens in Leus den een vrolijke popgroep optreedt. Die verbazing schuilt niet zozeer in het feit op zich, maar meer in het feit, dat zulks blijkbaar extra ver melding behoeft. Bij de leek als ondergetekende is, be stond in eerste aanleg het vermoeden, dat alle popmu ziek vrolijk was. Een misvatting, dus. Maar onze verbazing was daarmee nog niet tot een ein de. Want de naam van de groep deed ten burele van on ze krant de stoppen helemaal doorslaan. „Vrolijke Frits en de Con sumentenband." Dat leek ons helemaal te veel van het goede, want één ding is zeker, „ónze" Frits is ze ker weten wel altijd vro lijk. En voor wie het niet gelo ven wil, drukken we hierbij een foto af die, daar doen we een eed op, gemaakt is op wat men noemt een onbewaakt ogenblik... (hm) Vrouwen, vrouwen. Een gevaarlijk onderwerp om over te schrijven, maar toch... Is het misschien wel het onderwerp, waar ook het meeste over is geschreven. Wat te denken van hele na ties, die zijn opgeofferd op bevel van, of om wille van een vrouw. Om maar iets te noemen. In Leusden gaat men welis waar minder ver, maar zo nu en dan bekruipt je het gevoel, dat er niet geheel terecht weer eens een vrouw ten tonele wordt gevoerd. Zo ook afgelopen dinsdag avond. Daar werd, tijdens een vergadering ten gemeentehuize, Jan Wagenaar het verwijt ge maakt, dat hij een aantal raads stukken niet tijdig ter inzage had gelegd. Dat verklaarde Wagenaar ver volgens zo: „Een Frans spreek woord zegt, dat de mooiste vrouw niet meer kan geven, dan ze heeft. Wat overigens niet wil zeg gen, dat ik een vrouw ben..." Nee, dat willen we wel geloven. Maar de vraag die sindsdien aan ons knaagt is, welk verband Jan Wagenaar nu in 's hemelsnaam ziet tussen mooie vrouwen en raadsstukken. Of zou er iets aan zijn oren man keren, zodat hij alleen de laatste lettergrepen verstond? (hm) Als een aannemer halverwege de voorbereiding van een bouw- projekt aan dat projekt gaat deel nemen, dan springt hij op een rij dende trein. Als een grondtransactie onver wacht niet doorgaat, dan komt de trein met een klap tot stilstand. Gezien de recente komst van minister Smit-Kroes naar Leus den zou u misschien verwachten, dat we dit allemaal optekenden in haar direkte omgeving. Maar niks hoor. Dit was beeldspraak uit een Leusdense commissievergade ring. De conclusie van de betreffende trein mocht er trouwens ook zijn: „Hebben ze net die vijf achterlij ke ringen van m'n vel gepoetst, helpen ze me in Leusden tegen de muur. En er loopt niet eens een rails..." (hm) De rapen waren afgelopen dinsdagavond in het gemeente huis weer eens knap gaar. Joop Kool begon zich daar tijdens een vergadering van twee raadscom missies te bedienen van minder diplomatieke termen, anderen wilden eigenlijk dat die termen werden teruggenomen, waarna het hele verhaal er uiteindelijk in resulteerde, dat Jan Wagenaar en Joop Kool tot verbazing van alle aanwezigen, tot dezelfde conclu sie kwamen. Ze waren het erover eens, dat ze het toch nooit eens zouden worden. (hm) dinsdag te melden, waar de wet houders Ummels en Wagenaar de volgende dag naar toe moesten. Naar het provinciehuis. Dat werd bevestigd, waarop Joop Kool meldde, dat hij de vol gende ochtend om kwart over ne gen aan de poort zou staan. Gert de Weerdt van de PvdA had daarop een zinnige sugges tie. „Zouden jullie uit kostenover wegingen niet met elkaar mee kunnen rijden?", vToeg hij. Waarop luid gelach losbarstte. Een nog betere suggestie zou misschien zijn, dat de heren nou eindelijk eens ophielden met het praten over die trein, maar het ding gewoon namen... (hm) Zelden zullen er in een gemeen te zoveel geheime zaken gebeu ren, als hier ter plaatse. Waar schrijver dezes, destijds nog on bekend in deze contreien en dus op alles bedacht, zich nog wel eens schielijk om placht te draai en, bij het vernemen van een sis send geluid achter zich dit alles in het vermoeden dat adders en ratelslangen in de Leusdense wouden nog vrij spel zouden heb ben - haalt hij daar tegenwoordig achteloos de schouders bij op. Er gaat geen dag voorbij, of er gens in het Leusdense valt wel te vernemen: „Ssssssst, het is ver trouwelijk hoor, maar Zo wisten zowel de leden van de PvdA-fractie, als van de frac tie van Leusden'85 afgelopen De enige echte Vrolijke Frits. Dat die inmiddels onverschilli ge houding zo onverstandig nog niet is, bleek deze week. Waar zelfs een serieuze commissie zich bezig houdt met een serieus on derzoek naar zogenaamde „lek ken" was het een wethouder, die ons deze week weer met beide benen op de grond zette. De wethouder, Fons Ummels, verbaasde vriend en vijand, door in een openbare commissie te zeggen: „En ik voeg er vertrou welijk aan toe..." En toen voegde hij er wat aan toe. Nu zullen wij in deze kolommen niet vermelden, wat dat was. Want dan zou de vertrouwelijk heid eraf zijn. En trouwens, als u dat had willen weten, dan was u zelf maar naar die bijeenkomst gegaan. Vervelen hoeft een goed verstaander zich daar niet. Maar toch aardig, dat de wet houder ons allemaal even duide lijk maakte, wat al dat ge.... over „vertrouwelijk" eigenlijk voor stelt... (hm) LEUSDEN - De gemeente raad van Leusden houdt van avond een openbare vergade ring in de raadszaal van het ge meentehuis aan 't Erf 1. Deze begint om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende pun ten: Opening; Mededelingen; Notulen; Ingekomen stukken; Benoeming voorzitter planad viesgroep; Voortzetting gemeenschappelij ke regeling Recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Valleige- bied; Wijziging diverse verordeningen met name m verband met Wet Ver mogenssancties; Betrekken in arbitrage; Aanvullend krediet inrichting personeelsruimte; Inrichting ondertrouwkamer; Scholenplan basisonderwijs 1 au gustus 1987 tot 1 augustus 1990; Aanvraag zonwering voor katho lieke basisschool St. Jozef; Extra krediet openbare basis school 't Palet; Krachtstroomvoorziening toneel zaal De Korf; Voorbereidingsbesluit Oostrand-Groenhouten; Verkoop kavel bouwgrond in het plan Paardenmaat (2x); Verkoop grond in het plan Claverenblad/W ïldenburg; Verkoop grond in Achterveld; Diverse onderwijsvoorzieningen; Vervroegde aflossing van geld leningen; Toepassing artikel 19 WRO in verband met uitbreiding sport school Hamersveldseweg 80; Realisatie-overeenkomst voor 't Ruige Veld; Grondverkoop in 't Ruige Veld aan de Woningstichting Leusden; Rondvraag; Sluiting. LEUSDEN - De afdeling Amersfoort en omgeving van het Gereformeerd Politiek Ver bond houdt op 7 november een bijeenkomst in De Eenhoorn aan het Stationsplein te Amers foort. Men begint om 20.00 uur. Spreker is de heer J. van der Jagt uit Arnhem. Hij zal onder meer het kabinetsbeleid nader analyseren. De toegang is vnj en er is royaal tijd voor discus sie. De heer Kohlmarm van de speelgoedwinkel fntertoysm winkelcentrum De Hamershof reikte afgelopen zaterdag de pnjzen uit. LEUSDEN - Afgelopen za terdag maakte speelgoedzaak Kohlmann Intertoys de win naars bekend van de Masters of the Universe-wedstrijd. De hoofdprijs, het grote kasteel Fright Zone, werd gewonnen door Mattijs Uittenbroek. Ver der waren er nog prijzen voor Jeroen van Wijk, Hai Tran, Ra- oul Lucas, Wouter Versteeg, Manon van Wijk, Arnold- Frank Grooters, Arnold Gree- ving, Onno Treur, Leonie Her mans, Marcel van Herp, Bas Kraanen, Egbert van Schoon hoven, Jeroen van Tilburg, Boudewijn van Wijk en Bas Hoksbergen. De deelnemers aan de wedstrijd moesten de namen van tien Master of the Universe figuren raden die in de etalage van de speelgoedzaak stonden. Dat de gelijknamige serie, die op Sky Channel uitgezonden wordt, zeer populair is bleek wel uit de ruim tweehonderdenvijftig in zendingen De bovengenoemde zestien kinderen vielen m de pnj zen. LEUSDEN - Het spreekuur van burgemeester Rademaker in Leusden en Achterveld komt op dinsdag 4 november te ver vallen. In dringende gevallen kan via het secretariaat van B en W, te lefoon 033-94.12.47, toestel 113, een afspraak gemaakt worden voor het spreekuur van één der wethouders op, 31 oktober of 7 november. LEUSDEN - De ABTB afde ling Hamersveld houdt zon dag 2 november een recreatie ve autotocht met een eenvou dige routebeschrijving. Tij dens deze tocht moeten twin tig vragen beantwoord wor den. Belangstellenden kunnen starten tussen 13.00 uur en 14.00 uur vanaf jongerencen trum De Til aan de Hamers veldseweg. De kosten van deelname zijn dne gulden per persoon. Daarbij zijn twee consumpties inbegrepen. Als de weersgesteldheid het toelaat is er een frisdrankje tijdens de route er. bij terugkomst. Aan de beantwoor ding van de vragen zijn enkele prij zen verbonden. ACHTERVELD - Sinds enkele dagen is Achterveld weer een verbouwde en uitgebreide zaak njker: de winkel Vingerhoed van Tiny Bontje. Het geheel is nu veel overzichtehjker geworden en men heeft meer ruimte om de artikelen op het gemak te bekijken Ook zijn er paskamers aangebracht. Het assortiment onderging ook een uitbreiding: naast wol. stoffen, fournituren en naaimachines kan men bij Tiny Bontje nu ook terecht voor de originele Scheepjeswol. Het adres: Jan van Arkelweg 41 in Achterveld. LEUSDEN Met een feestelijk open huis heeft fit ness-gym centre Shapely in Leusden vorige week haar éénjarig bestaan gevierd. Een kleine tweehonderd Leusde- naren bezochten het fitness centre, dat gevestigd is in het danscentrum aan de Lepelaar te Leusden. Onder hen bevond zich ook wethouder Gijs van Woudenberg (sportzaken), die het fitness centre namens de gemeente met haar jonge jubi leum feliciteerde. Cursisten van Shapely gaven voor de bezoekers doorlopend de monstraties op het gebied van li- chaams- en conditietraining. Over de honderd Leusdenaren trainen wekelijks bij dit jonge fitness cen tre, dat inmiddels ook trainingen verzorgt in de buurgemeente Hoogland. De jongste deelnemer is tien jaar en de oudste vierenzeven tig. De training richt zich op het ver beteren van de lichaamshouding en het bereiken van een goede condi tie, zo bleek bij de open huis de monstraties. Shapely geeft aparte cursussen voor junioren en senio ren. Tijdens de open dag bij Shapely waren e:; doorlopend demonstraties.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 11