Schadeclaim bij provincie n overweging nemen' Isl Een jaar niet rijden en week cel voor Leusdenaar Ook voor u Tandaag in Qe leusder kranlr Wethouder Jan Wagenaar over besluit GS, grondaankoop niet goed te keuren: O Een huis van Goldewijk leusder krant Expositie in bibliotheek Bijeenkomst diensten bond FNV Hond aangereden Poging tot inbraak Alcohol in verkeer Inbraak bij JUID Rijverboden \7 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Rijden tijdens ontzegging, rijden onder invloed en bedreiging; Geen krant ontvangen? [onijntje in ie Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant; DINSDAG 4 NOVEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 54 m i.- >.- (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Wethouder Jan Wagenaar (WD) wil binnen het college van B&W eerst een aantal mogelijkheden in overweging nemen, alvorens met de gemeenteraad verder van gedachten te wisselen over het besluit van Gedepu teerde Staten, geen goedkeuring te verlenen aan de grond aankoop van de gemeente in 't Ruige Veld. De wethouder noemde als mogelijke stappen, die het college van B&W mogelijk zou kunnen ondernemen, onder meer het indienen van een schade-claim bij de provincie. Dit, omdat hij veronderstelt, dat het besluit van Gedepu teerde Staten de gemeente Leusden geld gaat kosten. En niet weinig ook, zo viel uit zijn woorden op te maken. 'De financiële gevolgen voor Leusden zullen enorm zijn', zo stelde hij, waarbij hij een bedrag noemde, 'dat in de buurt van de twee miljoen gulden zal liggen.' Dat de wethouder allerminst te reken was over het besluit van procinciaal bestuur, was te ver- ichten. Hij trok dan ook donder- gavond ouderwets van leer, larbij hij aantekende, de brief van nog niet te hebben bestudeerd. Dat bleek dan ook wel uit zijn toog, daar waar hij de kostprijs n de grond verdedigde met het gument, dat die grond de ge- ;ente niet meer zou kosten, dan taxatieprijs. Dat wilde zeggen, zoveel als aan de eerste eige- ^\Jar zou zijn betaald. Het college van GS had echter ït alleen betoogd, dat het zo was, het de gemeente Leusden zou ./j 1 die de meerprijs zou moeten talen, het had geconstateerd, dat /p constructie die voor de transac- was gekozen, er toe zou kunnen i: den, dat die meerkosten ergens I ders zouden worden verhaald gelijk in een bouwprojekt buiten ïsden, maar hoe dan ook 'onei Y nhjk.' DNTINGENTEN :en tweede element dat Wage- ir mateloos ergerde was, dat er er de hele gang van zaken uitvoe- was gesproken met dne provin- e ambtenaren, die uit hoofde hun functie met de zaak te ma- hadden. 'Er is in dat stadium >it iets gezegd in de richting van mening, dat de transactie niet kunnen op de manier, waarop ons dat voorstelden', aldus Wa- laar. 'En het is alleen maar jam- r, dat die oorspronkelijk positie- houding met ook tot een positief sluit heeft geleid', zo voegde hij ir aan toe. iaarbij merkte hij nog op, dat de d stap voor stap bij de hele pro- lure betrokken was geweest en hij niet begreep, waarom er ake zou zijn van een prijsverho- id effect, omdat de bouwkavels het bedrijventerrein, die m de transactie betrokken waren, alle maal de gangbare pns zouden op brengen. Bij dat laatste bleven dan even wel nog twee ton buiten schot. Het argument, dat de gemeente had moeten onteigenen, vond hij een onjuist argument, omdat dat des tijds niet mogelijk was Er was toen namelijk nog geen goedgekeurd bestemmingsplan. Dat laatste is voorwaarde, om een onteigenings procedure te begmnen. LEUSDEN'85 Wagenaar verweet daarop Leus den'85, de zaken bij Gedeputeerde Staten anders 'te hebben voorge steld. dan ze m werkelijkheid wa ren. 'Die partij heeft eigenhandig iets aan de stukken toegevoegd Waar oorspronkelijk stond, 'te be talen' heeft Leusden'85 daaraan toe gevoegd; 'door de gemeente', zo strekte de wethouder de beschul digende vinger uit, waarna hij zijn betoog afsloot met de woorden; 'Namens 1.100 woningzoekenden, bedankt. Leusden'85.' BERAAD Daarop ging hij nader in op de mogelijkheden, die de gemeente nu nog heeft. Daartoe wenste Wa genaar eerst binnen het college te overleggen, maar op voorhand noemde hij daarbij, dat men in be roep zou kunnen gaan, dat de ge meente de ontstane schade bij de provincie zou kunnen claimen, en dat het bestemmingsplan zou kun nen worden ingetrokken. Ook wees hij erop, dat er snel een beslissing zou moeten worden genomen omtrent de 52 woningen voor de Woningstichting Leusden. De ontsluitingskosten daarvan han gen namelijk samen met de bebou wing van de rest van het woning bouwgebied. Snelheid, zo zei de Kies uit het uitgebreide programma. Zowel vrij staand als helft van een dubbel va 82.500,- (incl b t w BOUWBEDRIJF BOLDE WIJK B.V. postbus 320. TOO AH DOETINCHEM Iel 08340-34351 Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden iBDUl Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1 38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- l'jks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Jan Wagenaar: '...eventueel be stemmingsplan terugnemen...' wethouder, was daarbij geboden omdat anders de contingenten ge vaar zouden lopen. BILLEKOEK Uit het betoog van Com Verduin (PvdA) kwam een iets andere gang van zaken naar voren, dan de stap- tot-stap betrokkenheid van de raad. De fractievoorzitster van de socialisten stelde, dat de hele raad in de nacht van 29 mei van dit jaar (m een besloten zitting na de nor male raadvergadering, red.) min of meer voor het blok was gezet 'Wij zijn toen met grote moeite akkoord gegaan, omdat het weliswaar om een hogere prijs ging, waarvan de kosten echter niet voor rekening van de gemeente zouden komen. Bovendien zouden de stichtmgs- kosten van de woningen niet hoger worden. Het college heeft ons toen als haar stellige overtuiging voor gehouden, dat er geen sprake zou zijn van hogere grondkosten, inclu sief de ontpachtmg', aldus me vrouw Verduin. Waarbij het aantekening ver dient, dat die ontpachtmg in het fi nanciële verhaal tot nu toe nog he lemaal niet voorkomt. Daarop omschreef Corn Verduin de bnef van Gedeputeerde Staten, waarin de beslissing werd meege deeld, als 'billekoek, omdat we maar aansjoemelen.' Zij wilde ver der weten, wie er momenteel juri disch gesproken eigenaar van de grond was, en of er met die eige naar - UBA BV uit Huizen - ook af spraken waren gemaakt, voor het geval de provincie haar goedkeu ring zou onthouden. Dat laatste werd vanuit het college ontken nend beantwoord. Tenslotte wees zij nog op de mo gelijkheid, alsnog te onteigenen, en op het belang van een tragere voortgang van de bouw m dat deel van 't Ruige Veld dat al eigendom van de gemeente is. Dit, om te voor komen dat op korte termijn naar andere locaties zou moeten worden gezocht. STERKER Ep Oostra (D66) constateerde daarop, dat de wethouder nu wel de beschuldigende vinger naar Leusden'85 kon uitsteken, maar dat de argumenten van die pan ij blijk baar sterker waren geweest, dan die van het college. 'Blijkbaar heb ben de woordvoerders van het col lege de argumenten van Leusden- '85 in Utrecht niet kunnen ont krachten', zo constateerde Oostra. Hij uitte zijn twijfels over de ge dachten van wethouder Wagenaar inzake een in te stellen beroep en/ of schadeclaim, en noemde het 'erg, om te moeten vernemen, dat één van de bezwaren van GS was, dat de verhoudingen vertroebeld zouden worden.' BETREUREN Jan Konijnenbelt (CDA) stelde daarop, het spijtig te vinden, dat de zaak geen doorgang kon vinden. Wel wilde hij graag weten, hoe dat nu was verlopen met het overleg tussen provincie en gemeente. Ver der wenste hij de voorstellen van het college af te wachten. Ook Harm Offereins (GPV/SGP) zei, de gang van zaken te betreu ren. Hij had daarbij echter wel be grip voor de problemen van de pro vincie. Ook hij zag de voorstellen van het college tegemoet. Joop Kool: '...wethouderzou de con sequentie hier uit moeten trex- ken... AFTREDEN Joop Kool (L'85) bleek het volle dig met Alrich Parson eens, waar het de eer betrof. 'Zoveel eer is te veel voor ons De eer komt namelijk volledig aan het college van B&W toe. Want we hebben dit te danken aan het beleid van dit college', al dus Kool Hij vond het verder schandalig, waar zijn partij van werd beticht, en vroeg zich af, of zich in het verleden soms vergelijkbare constructies in het Leusdense hadden voorge daan. 'Onlangs trok staatssecretaris Brokx zijn conclusies', zo vervolgde hij, 'en ik verwacht dat deze wet houder dat ook doet.' Waarop een lachsalvo losbarstte, De repliek van Jan Wagenaar liet dan ook niet lang op zich wachten: 'Dat is een lachertje Ik zou beter kunnen voorstellen, dat iemand an ders zijn zetel beschikbaar stelde,', zei hij. Tot slot volgde de toezegging, dat het college van B&W zo snel mogelijk met een voorstel op tafel zal komen, om de onstane situatie op te lossen WSL Later op de avond besloot het college nog, om ook de andere voorstellen voor woningbouw m te trekken. Het betrof overeenkom sten met Bouwfonds en Eurowonin gen voor de bouw van 108 wonin gen. en medewerking aan de bouw van 52 womngen voor de Woning Stichting Leusden. Het college besloot daartoe, om dat toegezegde handtekeningen van de twee genoemde bedrijven nog niet onder de betreffende con tracten waren geplaatst In het ge val van de womngen voor de WSL wilde het college eerst nog bekij ken, wat de gevolgen zullen zijn voor de kosten van met name de ontsluiting, als woningbouw in de rest van het gebied wordt ver traagd Wethouder Wagenaar zeg de toe, dat daar binnen veertien da gen verder over zal worden ge sproken. Dit met het oog op de con tingenten, die anders gevaar zou den lopen CDA boos over krante-artikel: ..Drankgebruik is binnen gemeentehuis geen regel" Raad akkoord met arbitrage rond Gereformeerde basisschool Scheldende Prins Theo Puup de X-de vond zijn regeerperiode geweldige tijd Gemeenteraad wil advies over uitbreiden Karweimarkt Morgen officiële opening De Hobbit gaat nooit verloren Instuif bij Klein Duimpje verschaft moeders informatie Sport Roda (zo) moet Austerlitz naast zich dulden Reserves schaakvereniging maken een gedegen start Leusdense hockeyers weer op het winnend pad Royale oogst Haaien pag. 6 pag. 7 pag. 7 pag. 9 pag. 9 EER Alnch Parson (WD) zei, buiten gewoon teleurgesteld te zijn. Hij memoreerde, dat de raad geduren de langere tijd bij de zaak betrok ken was geweest, 'meer dan bij an dere voorstellen' en zei, het te be treuren dat de voortgang in de wo ningbouw nu nog verder zou wor den vertraagd 'Want we zijn al ach tergeraakt. Daarom zijn wij ook van mening, dat we waar dat kan, snel moeten doorbouwen', aldus Par son. Ten aanzien van het betoog van Jan Wagenaar vroeg hij zich af, of deze Leusden'85 niet te veel eer had toegezwaaid. 'Het is tenslotte zo, dat Gedeputeerde Staten de stukken uitvoerig bestuderen. En bovendien zijn we ook in het verle den wel eens geconfronteerd met een raadsbesluit, waar goedkeu ring aan werd onthouden', zo be sloot hij. LEUSDEN - In de openbare bibliotheek Nieuw Langen- beek wordt momenteel een ex positie gehouden van werken van de kunstenares Anneke ten Bruggencate-Zeijlmaker uit Leersum. De tentoonstel ling is tot donderdag 20 no vember te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bi- De expositie bestaat uit pen-, houtskool-, conté- en aquarelteke ningen Er zijn zowel portretten van mensen en dieren als landschap pen. bloemen en planten te zien Alle tentoongestelde werken zijn te koop Anneke ten Bruggencate-Zeijl maker volgde haar opleiding aan de diverse academies en studeer de af in Arnhem Sinds enkele jaren exposeert zij, voornamelijk m de provincie Utrecht. Ze werkt ook in opdracht. Naast het schilderen en tekenen houdt ze zich verder bezig met ontwerpen LEUSDEN/AMERSFOORT - De afdeling Eemland van de Dienstenbond FNV houdt op dinsdag 11 november een al gemene vergadering in De Amershof aan de Snouckaert- laan 11 te Amersfoort. De avond begint om 20.00 uur. Het onderwerp dat op de agenda staat is het arbeidsvoorwaar- den-beleid 1987. „Er zal een antwoord gegeven dienen te worden op de vraag wat er volgend jaar in de collectieve arbeidsovereenkomst komt te staan", aldus de Dienstenbond FNV. Arbeidsduurverkorting, éen van belangrijke middelen ter be strijding van werkloosheid, loons verhoging of een combinatie van beide." Iedereen die wil meedenken over deze en andere onderwerpen wordt van harte uitgenodigd voor deze bijeenkomst ACHTERVELD -W.v.d.K. uit Achterveld deed zaterdag aan gifte van het feit, dat hij een hond had aangereden. Dat ge beurde op de Hessenweg, ter hoogte van de Helweg. De eigenaar van de hond bleek G.B. uit Achterveld te zijn. De aangereden hond. een herdershond, is weggelopen en met weer gesignaleerd. De politie verzoekt diegene, die het dier aantreft, dat te melden, ten behoeve van de eigenaar vain de hond. LEUSDEN - Op de Morgenster is m de nacht van vrijdag op zaterdag een poging tot inbraak in een wo ning gepleegd. Ruitjes van voor- en achterdeur werden vernield. Of er iets gestolen is, was met bekend, omdat de bewoners op het moment dat de inbraak werd geconsta teerd. niet thuis waren. De politie heeft de zaak in onderzoek. LEUSDEN - Automobiliste A.R. uit Leusden is m de nacht van vrijdag op zeterdag, om ongeveer half dne verbaliseerd wegens het besturen van een auto onder invloed van al cohol De man werd aangehouden op het parkeerterrein bij De Bie- zenkamp LEUSDEN - Bij jongerencen trum JUID m De Woelige Hoek is in de nacht van zaterdag op zondag een fikse kraak gezet, de inbrekers kwamen binnen door het forceren van twee ra men, Ontvreemd werden twee platenspelers, een versterker, een cassette-deck. een meng paneel, een televisie en een video-recorder Dat alles had een waarde van f7.000,-. Ook is nog geld uit de kas gestolen. De technische recherche heeft de zaak m onderzoek. LEUSDEN - In de nacht van zon dag op maandag heeft de Leusden se Rijkspolitie gecontroleerd op al coholgebruik in het verkeer. Dat resulteerde in twee njverboden. Op de kruising van de Dnftakker- weg en de Ursulineweg werd auto mobilist G S. uit Amersfoort staande gehouden Op het parkeerterrein bij De Biezenkamp wilde M.H., eveneens uit Amersfoort, net in zijn auto stappen, toen de politie hem aanhield Beiden kregen een rijver bod van enkele uren opgelegd LEUSDEN/UTRECHT - Ondanks een langdurig pleidooi van zijn advocaat is een 51-jarige inwoner van Leusden maandag veroordeeld tot een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en drie weken gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk. Bovendien legde de Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsen- veld, hem een boete van tweehonderdvijftig gulden op wegens bedreiging van een agent. De gevangenisstraf en de ont zegging waren het gevolg van twee verkeersdelicten. In okto ber was de man gaan rijden, ter wijl hem de rijbevoegdheid was ontzegd. In juli van dit jaar had hij gereden met een alcoholpromil lage dat viermaal zo hoog was als is toegestaan. Bij die gelegenheid zou hij tevens bedreigingen heb ben geuit tegen een politieman, die overigens bij de alcoholcon trole niet aanwezig was. De agent las de dreigementen later in het dagrapport van zijn collega's. VOOI OlUCieei Vtui jasiiue, llll Hl. van Capelle, lagen de zaken be trekkelijk eenvoudig. Hij tilde voor al zwaar aan de overtreding va., de rijontzegging „Om meneer in te pe peren dat je je daaraan moet hou den," eiste hij zes weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging. De bedreiging vond hij vijfhonderd gulden boete en twee weken voor waardelijke gevangenisstraf waard. De advocaat van de Leusdenaar. mr. P. van Loon, ging vervolgens uitgebreid m op de omstandiahe- den waaronder zijn client tot zijn daden was gekomen. Hij had gewe ten dat hij niet mocht rijden, beaam de de raadsman, maar in de bewus te nacht was hij opgebeld door een vriend die „in grote psychische nood" verkeerde. ,,Hij werd gecon fronteerd met een conflict van plichten," aldus de advocaat. Enerzijds stond de plicht om zich aan de ontzegging te houden, an derzijds had hij te maken met de „sociale plicht" zijn vriend te hel pen. „Hij kwam de sociale plicht na," ze mr. Van Loon. Hij bepleitte ontslag van rechtsvervolging we gens overmacht Ook in het geval van het dronken rijden zouden de omstandigheden het gedrag van de Leusdenaar be grijpelijk hebben gemaakt. De dag voorafgaand aan het delict, was verdachtes broer gestorven. Mr Van Loon vroeg de politierechter daar rekening mee te houden. Tenslotte ging de advocaat nog in op de bedreiging die zijn client verweten werd In deze zaak be pleitte hij vrijspraak. De agent zou zich niet bedreigd hebben kunnen voelen, omdat hij de woorden van de Leusdenaar slechts in het dag rapport had gelezen, betoogde mr Van Loon. Bovendien was er vol gens hem wel heel erg veel tijd, enkele weken, verlopen tussen het gepleegde delict en het opstellen van het proces verbaal over de zaak. De politierechter besloot het midden te kiezen tussen de wegen van officier en advocaat. Alle feiten verklaarde hij bewezen en ook ver dachte vond hij schuldig en straf baar Mr. Weijsenveld hield echter nadrukkelijk rekenmg met de om standigheden en kwam aanzienlijk lager uit dan de officier gewenst had. Wanneer u voor dinsdag- resp.donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033- 940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911. SCHADECLAIM WAGENAAR: dat is natuurlijk ook een consequentie.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1