Drankgebruik is binnen gemeentehuis geen regel' ilaad akkoord net arbitrage IN NkJKERK: OVERAL GRATIS KE \Miwm Houdt het boek schoon voor de volgende persoon LEUSDEN leustfer krant P DA boos over krante-artikel: Prinsenbal in Achtervelds Ons Gebouw Geslaagde avond KPO Rawie morgen in De Korf leusder krant «lezers. schrijven- Wagenaar bedankt (3) JokaaL DE 125 NWV WINKELIERS Achterveldse verschillen KWIEK DINSDAG 4 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws TOEVOEGEN (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De CDA-fractie in de Leusdense gemeente raad heeft afgelopen donderdag, bij monde van fractie voorzitster Evelien Blom, te kennen gegeven, ernstig ont stemd te zijn over een artikel, dat op 25 oktober verscheen in de Amersfoortse Courant. Dat artikel, dat verscheen onder de 'kop': 'Griep met een dranklucht in het gemeentehuis', handelde over het feit, dat gemeentesecretaris Reier van Gooi op 25 september van dit jaar, na het vallen van de voorzittershamer tot slot van de raadsvergadering, onwel werd. In het betreffende artikel wordt gesuggereerd, dat dat onwel worden mede een gevolg was van het gebruik van alcohol. Evelien Blom bleek over dat ver haal bijzonder verontwaardigd. Na mens haar fractie legde zij een ver klaring af Daarin stelde zij, dat zij het betreffende artikel met zeer ge mengde gevoelens gelezen had. 'Er ajn journalistieke vrijheden en waarden. Maar die waarden blijken al heel lang niet meer te bestaan', aldus mevrouw Blom. In het betreffende artikel wordt een raadslid opgevoerd, dat niet genoemd zou willen worden, en die zijne over de situatie zegt. Ook dat bleek binnen CDA-kringen niet ui goede aarde te zijn gevallen. 'Ik kan niet geloven, dat er raadsleden ajn, die zich als anonieme detecti- ?es voor zoiets lenen', aldus me vrouw Blom. 'Dat ambtenaren tijdens de werk- ïren drinken, men kan dat met ei- jen ogen waarnemen, is niet waar. lis gemeenteraad zijn wij verant woordelijk, maar zo ga je met met iiensen om. Dat zijn woorden, die dit huis nogal eens vallen', zo be- loot Evelien Blom haar verklaring. Ton Voortman (WD) verklaarde laarop namens zijn fractie, het ge heel eens te zijn met de verklaring van mevrouw Blom. SUGGESTIE Desgevraagd lichtte Evelien Blom haar verklaring toe met de stelling, dat in het betreffende arti kel naar haar mening werd gesug gereerd, als zou het gebruik van alcohol in het gemeentehuis, tijdens werkuren, de gewoonste zaak van de wereld zijn. Zij doelde daarmee op de zinsnede: 'Drie politieke frac ties in de gemeenteraad van Leus den zijn vastbesloten de strijd aan te bmden, met de gewoonte op het gemeentehuis, om tijdens werku ren, alcoholische versnaperingen te nuttigen.' 'Dat is een zmsnede, die te ver gaat. Er wordt zoiets gesugge reerd. als dat het er in het ge meentehuis en bij de raad om zou gaan, dat om elf uur de fles op tafel moet', aldus Evelien Blom. MOTIE 'Daar komt nog bij, dat de hele Gemeentesecretaris Reier van Gooi:...ziekte veroorzaakt door combinatie van factoren... zaak in het betreffende artikel is opgehangen aan een motie van drie partijen over het gebruik van alco hol. Dat veronderstelt buitenspon- ge proporties, waar in de werkelijkheid geen sprake van is', zo voegde zij daaraan toe. Bovendien, zo merkte Evelien Blom tenslotte op, was er ook bin nen het gemeentehuis de nodige opschudding ontstaan onder het ambtenarencorps. 'En aangezien wij als gemeenteraad verantwoor delijk zijn, vond ik, dat ik mijn nek dan maar moest uitsteken.' DOKTER Op de bewuste avond in septem ber werd de heer Van Gooi, onmid dellijk na het beeindigen van de raadsvergadering, onwel. Hij werd daarop naar een aparte kamer ge bracht. terwijl anderen probeer den, een dokter te bereiken. Dat lukte echter niet vlot,, zodat een aanwezige bode die in het bezit is van een EHBO-diploma, zich naar de betreffende kamer spoedde. Over wat er bij zijn terugkomst gebeurde, verschillen de lezingen. Volgens gemeentelijk woordvoer der Hans Hermans is op basis van de bevindingen van de EHBO-er besloten, geen dokter te waarschu wen Maar volgens eén dergenen, die op dat moment juist probeerde een dokter te bereiken, het PvdA- raadslid Gert de Weerdt, was de gang van zaken anders. „Toen ik zag, wat er met de heer Van Gooi aan de hand was, heb ik onmiddellijk geprobeerd, een dok ter te bellen, terwijl anderen hem naar een aparte kamer brachten. Ik heb in de raadszaal al eens eerder meegemaakt, dat iemand onwel werd, en voor zover ik dat kon beoordelen, zag het er ernstig uit. Telefonisch lukte het echter niet, om een dokter te bellen Er was sprake van een schakelfout of zo, zodat wie probeerde naar buiten te telefoneren, elke keer weer op het toestel aan de balie terecht kwam. We stonden daar nog, toen de bode terug kwam uit de kamer, waar men de heer Van Gooi naartoe had ge bracht. Op onze vraag, of er nu een dokter bij moest komen, of niet, heeft die bode toen geantwoord, dat dat niet nodig was, 'omdat ze gezegd hebben, dat het zo wel be ter zal gaan.' Zo is het gegaan, en niet anders', aldus de heer De Weerdt Namens B&W bestnjdt woord voerder Hans Hermans dat De offi ciële lezing van de gebeurtenis luidt, dat de heer Van Gooi ziek werd 'als gevolg van een combina tie van factoren, te weten een hoge bloeddruk en griep.' Op onze vraag, of tot die factoren mogelijk ook het gebruik van alcohol be hoorde, werd dat noch bevestigd, noch ontkend. 'Ik heb daar niets aan toe te voegen', aldus Hans Her mans, 'en overigens worden deze vragen voor rekening van de Leus der Krant gelaten.' ONDERHOUDEN De weergave van wat er nu werkelijk aan de hand is geweest, komt echter m een vreemd daglicht te staan, waar men verneemt, wat burgemeester Rademaker over de kwestie heeft gezegd in een bijeen komst van het zogenaamde senio renconvent, dat wil zeggen, de ge zamenlijke fractievoorzitters. Daar heeft de burgemeester na melijk opgemerkt, dat het college van B&W de gemeentesecretaris zou onderhouden over de op 25 september 1986 tijdens en na de raadsvergadermg ontstane situatie. De omstandigheden, waarin de gemeentesecretaris zijn werk moet doen, worden er daarmee met ge makkelijker op Er is namelijk nog altijd een commissie uit de ge meenteraad bezig met een onder zoek naar de vertrouwensrelatie tussen hem en de gemeenteraad. Dat onderzoek heeft betrekking op het feit, dat de heer Van Gooi onder ede voor de rechter-commissans in Utrecht een verklaring aflegde m een juridisch geschil tussen de ge meente en een particulier, die re gelrecht in strijd was met de verkla ringen van de fractievoorzitters Evelien Blom (CDA), Ep Oostra (D66) en Com Verduin (PvdA)die eveneens onder ede. in dezelfde zaak, werden afgelegd. De heer van Gooi heeft zijn werk zaamheden overigens inmiddels weer hervat. ACHTERVELD - Zaterdag avond zal het Carnaval sei zoen 1986 - 1987 weer in alle hevigheid over Puupenkop- penland losbarsten. Deze avond zal het carna valseizoen worden geopend met het Prinsenbal. De aan vang is om 20.30 uur. De Pnns, zijn adjudant en de Raad van Elf verwachten deze avond alle Puupen en Puupin- nen weer in Ons Gebouw om I het feest met hen mee te ma ken. De muzikale medewer king zal worden verleend door de Hofkapel en de band Mag num. Daar er een emd gekomen is aan de regeringsperiode van Prins Puup de Xe, zal hij deze avond om 22.00 uur afscheid nemen. Om elf minuten over elf zal dan bekend worden wie de nieuwe Pnns zal zijn die het komende seizoen over Puupenkoppen- land zal regeren. Zoals voor gaande jaren zal het ook nu weer een verrassing zijn wie de nieuwe Prins zal zijn. De Prins nodigt ook degenen uit die nog geen carnaval heb- ben gevierd, maar die dit nu i ook wel eens mee willen ma ken. Niet alleen zij, maar ook de carnavalsvierders uit de naaste omgeving zijn van harte welkom. LEUSDEN - Ruim vijftig da mes en enkele echtgenoten be zochten vorige week dinsdag de gezellige ontspannings avond van de KPO in De Kom aan de Hamersveldseweg. On der het genot van een kopje kof fie werden er allerlei gezel schapsspelletjes gespeeld. Na een drankje en een hapje ging iedereen tevreden naar huis. Volgens de organisatoren is de avond voor herhaling vatbaar. LEUSDEN - De dichter Jean Pierre Rawie komt morgen avond naar Leusden op uitnodi ging van de Culturele Raad Leusden. Rawie, bekend van onder meer de optredens op poezie-festivals, zal dan in bi bliotheek Nieuw Langenbeek aan de Hamersveldseweg voor lezen uit eigen werk Hij begint om 20. IS uur De toegang be draagt 2,S0 gulden. Voor men sen met een 65plus-kaart en een Cultureel Jongeren Paspoort slechts twee gulden. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de biblio theek en bij het kantoor van de Leusder Krant aan de Asschat- terweg 19 (nabij De Biezen- kamp). PRül stol bazai rk, dm (Van eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Leusdense gemeenteraad is vorige week don- erdag akoord gegaan met het voorstel, de aannemer van de ïereformeerde Basisschool aan de Rozengaarde in arbitrage te etrekken. De overgrote meerderheid van de raad bleek van mening, dat CONirbitrage in die kwestie de juiste weg was, om te bewandelen. 'E Uleen Leusden'85 was tegen het voorstel. Irent Het gaat bij die school om gebre- ndcer »n aan de vloer, waarvan de Raad kuilen m Arbitrage in de Bouw nu uit krui|oet gaan maken, of de aannemer, Nijkerkse firma Kroon, aanspra- ïlijk kan worden gesteld. Vorig ir al stelde de gemeenteraad een ediet van ruim een ton beschik- r, om de schade te herstellen, is inmiddels ovengens nog al- niet gebeurd. WD en CDA bleken het voor bij monde van respectievelijk ost de Jongh en Marius Boersen, logische voortzetting te vinden mers, de procedure is al aanhangig gemaakt', aldus Jacobs. 'Het was zuiverder voor de discussie ge weest, als dit voorstel eerst via de commissies was behandeld, nog voordat de eerste daadwerkelijke stappen al waren ondernomen', zo meende hij. 'Je wordt als raad op deze wijze tenslotte in een zekere klem gezet', constateerde Jacobs tot slot. Joop Kool (Leusden'85) kon zich namens zijn fractie niet met het voorstel veremgen. 'De gemeente heeft al tienduizend gulden overge maakt, om de procedure te kunnen starten. Dit gaat weer geld kosten, waarbij we, als we niet uitkijken, in eenzelfde situatie verzeilen als re cent met de grondtransactie in 't Ruige Veld. Namelijk dat het weer geld kost, en niets oplevert', zei hij. Hij betwijfelde of de procedure, ge zien de bestaande jurisprudentie, voor de gemeente wel haalbaar zou blijken in die zm, dat hij van mening was, dat de gemeente waarschijn lijk in het ongelijk zou worden ge steld. Burgemeester Rademaker maak te aan dat betoog een einde, door te stellen dat de kwestie op zich niet in de raad aan de orde was, omdat het de bedoeling was, dat de Raad van Arbitrage in de Bouw zich daar nu juist over uit zou spreken van het raadsbesluit van vong jaar, waarbij genoemd krediet ter be schikking werd gesteld. Daarbij merkte Boersen nog op, dat er vol doende rapporten van verschillen de deskundigen aanwezig waren, om het besluit, arbitrage in het ge schil aan te vragen, te rechtvaardi gen. Jan Jacobs (PvdA) merkte op, dat ook zijn fractie zich wel met het voorstel kon verenigen. Hij vond het alleen wel spijtig, dat de ge meenteraad met dit voorstel eigen lijk achter de feiten aanliep. Tm- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktle-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker. Elndredaktle: Hans Mosterd. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 wi 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt Opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) hij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ukunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. t)E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- kfantenkombinatie te Barneveld. Als reaktie op de brief van dhr. E. Schimmel in de Leusder Krant van 28 oktober, het vol gende: Uit het feit dat u - die geen lid bent van de VVD - zo goed op de hoogte bent van de samen stelling van onze Propaganda Commissie, concludeer ik dat de WD-afdeling Leusden be paald met in verval is geraakt, maar zelfs boven verwachting schijnt te bloeien en in de be langstelling te staan. Wanneer zelfs met-WD-leden ons leden bulletin - dat overigens niet in de bibliotheek ter inzage ligt of in de boekhandel te koop is en niettemin al twee keer binnen zeer korte tijd werd geciteerd - zo uitgebreid spellen, mag de Propaganda Commissie van succes spreken. Het IMAGE van de partij heeft dan hele maal geen vijzel meer nodig. Uw suggestie/vooroordeel als zou Jan Wagenaar NATUUR LIJK snel opdraven en mede werking verlenen alleen als een lid van zijn Propaganda Commissie een vraag stelt, snijdt natuurlijk ook geen hout. U doet het voorkomen alsof ik de enige zou zijn die gebaat is bij de wijziging van het aantal parkeerplaatsen aan de Pelmo lenhof en de andere bewoners daar niet mede om gevraagd zouden hebben. Bovendien, als u de moeite ge nomen zou hebben de commis sievergadering OWRO van 26 september bij te wonen of de notulen van die vergadering te lezen, dan zou u kunnen zijn op gevallen dat ook de bewoners van de Ganzeweihof - die geen van allen lid zijn van de VVD - snel geholpen zijn, toen zij de parkeerplaatsen op hun plein tje wilden laten vervangen door speelwerktuigen. U had dan kunnen horen of lezen dat ook zij Jan Wagenaar bedank ten, iets wat tegenwoordig als abnormaal bestempeld schijnt te worden. Mocht u ondanks alles toch nog blijven volharden in uw voor oordeel dat Jan Wagenaar aan "vriendjespolitiek" zou doen. dan kan ik u alleen maar aanra den de proef op de som te ne men door zélf ook VVD-lid te worden. Een voordeel voor u zou nog kunnen zijn, dat u in dat geval ons ledenbulletin automatisch zélf krijgt toegezonden. Met vriendelijke groet, LEUSDEN - De openbare bi bliotheken in Leusden zijn giste ren, samen met een groot aantal bibliotheken in de provincie Utrecht, gestart met de aktie „Houdt het boek schoon voor de volgende persoon" Doel van deze aktie is om leners voor zichtiger om te laten gaan met boeken van openbare biblio theken. Het personeel van de bibliothe ken in Leusden wordt regelmatig geconfronteerd met natte, vieze, verknipte en zelfs half verbrande boeken Met deze aktie hoopt men deze vernielingen, die voor de bieb extra kosten met zich meebrengen, te bestrijden. Speciaal voor deze aktie zijn de zogenaamde tien gouden boekre- gels ontwikkeld: behoed een boek tegen alle gevaren van buiten; be loon het: reinig de plastic omslag zo nu en dan; bezoedel een boek met met vieze vingerafdrukken; hard handigheid is uit den boze: gooi met met een boek; een boek is geen herbarium, koester een boek met uw eigen omslag; mishandel een boek met door erin te knoeien, te knippen of te scheuren; straf een boek met door onnodige ezelsoren; I gebruik een boekelegger; ver troetel een boek, als ware het uw eigen kind; wees galant, een boek blijft het geesteskind van de auteur Van deze tien gouden boekre- gels zijn een affiche gemaakt die in de bibliotheken hangen. Daarnaast wordt de aktie ondersteund met een tentoonstelling van beschadig de boeken en een verscherpte con trole op de staat waarin de boeken verkeren. Tenslotte wordt het pu bliek verplicht om de boeken en platen in een tas te vervoeren Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 aar per etmaal. Inhoud: aktuele benchten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor paitikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezerikamp. TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- pd. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie; 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikuheren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. mkindejjenm)te/\ Ad de Rek Pelmolenhof 7 3833 KV Leusden Sf'///, door Jan Versteegt Zondagochtend belde An- toon Hak uit Achterveld zijn meetresultaten door over de hoeveelheid neerslag van de maand oktober. Hij kwam op 126,8 mm. Op mijn station is maar liefst 144,3 mm. opge vangen. Waar zit dat verschil nu in? Antoon en ik wonen he melsbreed gemeten niet ver der, dan een kilometer uit el kaar. De volgende verklaring is, denk ik, van toepassing. De regenmeter van Antoon staat in een open terrein. Die van mij staat beschut in een tuin tussen huizen. Als er nu regen valt, vergezeld van veel wind, zal er bij mij meer regen in de meter achterblij ven. Bij Antoon verwaait er nogal wat. Omdat er de laat- -.v .«vee weken, waarin veel regen viel, veel wind optrad, is het verschil verklaarbaar. Bij regenval zonder wind kwamen wij tot dezelfde re sultaten. Hier nu het volledige maandoverzicht van oktober 1986: oktober normaal gemiddelde max. temp. 15.1 14.3 gemiddelde min. temp. 7.5 6.7 gemiddelde temperatuur 11.3 10.5 neerslag 144.3 68 aantal dagen 20 graden 2 0 Conclusie: oktober 1986 was een zachte, maar zeer natte maand. De eerste helft was zeer droog, de tweede helft zeer nat, dus en maand met twee gezichten. Nu de rest van deze week. Naar verwachting zal het wer vrij rustig zijn. Af en toe schijnt de zon, dan weer is het bewolkt. Tot donderdag wordt er weinig of geen re gen verwacht. Met de wind zal het ook wel meevallen. Echte herfststormen worden er op korte termijn niet ver wacht, evenmin als een vroe ge inval van de winter. Anders verliep begin no vember 1980. Op 3 november hadden we toen al een echte ijsdag (temperatuur het hele etmaal onder nul). Toen ook sneeuwval en op 6 november lag er een laagje sneeuw op straat. Ditmaal dus geen winters begin van november, maar deze maand is wel de drem pel naar de winter. In Marseüle woei zaterdag een Mistral, dat is een koude, droge noordelijke valwind aan de Franse kust. Nog even de volksweer- kunde: 'Als Allerheiligen (1 november) zacht begint, vol gen veel regen en wind.' We zullen het wel zien. LEUSDEN Dinsdag 4 november: 20.00 uur vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening, gemeentehuis. Woensdag 5 november: 09.15 uur thema-ochtend over Vrouw en Recht, 't Vooronder Woensdag 5 november: 19.30 uur speelgoedbeurs Treeklopertjes, Leusden Zuid Woensdag 5 november: 20.15 uur poëzie met Jean Pierre Rawie. bi bliotheek Langenbeek ACHTERVELD Woensdag 5 november: 9.00 uur: handwerkhobby club de Moespot. Donderdag 6 november: 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw. Donderdag 6 november: 20.00 uur: ledenvergadering Zonne bloem Ons Gebouw. Donderdag 6 november: leden vergadering Ons Genoegen Ons Gebouw Donderdag 6 november: 20.30 uur: Volksdansen de Moespot. Zaterdag 8 november: 10.30- 12.30 en 13.30-17 00 uur: bazar in huize St. Joseph. Zaterdag 8 november. 20.00 uur: Discoshow de Klaveet. Zaterdag 8 november: Pnnsen- bal de Puupenkoppen, 20.30 uur in Ons Gebouw. Zondag 9 november: 14 00 uur: Disco de Klaveet Zondag 9 november: 20.00 uur: KPJ revueavond Ons Gebouw. Dinsdag 11 november: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem Ons Ge bouw. tekstverwerking? centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824*

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3