De Hobbit gaat nooit verloren Feest op 't Palet Instuif peuterspeelzaal Klein Duimpje geslaagd Morgen officiële opening nieuwe school: DINSDAG 4 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws 6 LEUSDEN - Morgen, woensdag 5 november, wordt een bijzon dere dag voor de openbare basisschool De Hobbit. Misschien wordt het wel net zo'n historische dag als 12 augustus 1985, toen de school in vlammen opging. Ruim een jaar na die brand staat er aan De Meent een compleet nieuw schoolgebouw. Met de officiële opening komt er morgen een einde aan het Hobbit- avontuur. Een avontuur overigens met veel opmerkelijke pres taties. We blikken nog eenmaal terug. Maandagochtend 12 augustus 1985, even voor half vijf Omwonen den van De Meent alarmeren de politie en brandweer. De Hobbit staat m brand! Als de brandweer op volle sterkte ter plaatse arriveert, slaan de vlammen al uit het dak van de elf jaar oude school. Tijdens het bluswerk komt er nog een melding binnen: er is rookontwikkeling waargenomen in de sportzaal Groenhouten. De brandweereenheid uit Ach terveld neemt de sportzaal voor haar rekening. De brandweer uit Soesterberg assisteert bij de be strijding van de vuurzee in de school. Brandweercommandant J Upperman later: ,,Er was toen al geen houden meer aan Maar het vuur moest natuurlijk zo snel moge lijk uit om gevaar voor de omgeving te voorkomen." De brand richtte een miljoenen- schade aan. De school ging totaal verloren. Er viel ook een slachtof fer- het schoolkonijn ..Rond half twaalf 's morgens werd de trooste loze aanblik van De Hobbit er met beter op toen met zwaar materieel de buitenmuren van het gebouw werden afgebroken", schreef de verslaggever van de Leusder Krant op 13 augustus. LEDE OGEN Schooldirecteur R. de Boer kon. evenals zovele anderen, slechts met lede ogen de smeulende resten van wat eens zijn schoolgebouw was aanschouwen. „Het school team had de afgelopen tien dagen hard gewerkt ter voorbereiding op het nieuwe basisschooljaar", ver klaarde hij somber.„Alles was ge reed. Ik had net het afgelopen weekeinde de spullen van mijn huis naar de school overgebracht. Het is allemaal verloren gegaan." Voor de 270 leerlingen zat er nog een meevallertje aan vast: ze kre gen een extra week vakantie, om dat er niet direct een noodvoorzie ning voor handen was. Maar de kin deren leefden wel mee. „We vin den het zo zielig voor de meester Die had al zo hard gewerkt en zo veel voorbereid. Dat is allemaal voor mets geweest", aldus enkele Hobbit-leerlmgen Van het begin af aan had de poli tie het vermoeden dat het hier om brandstichting ging. Dat vermoe den werd twee dagen na de brand al bevestigd: een 19-jarige jonge man uit Amersfoort bekende de branden te hebben gesticht. De po litie kwam hem op het spoor na een grootscheeps onderzoek. Daarbij waren negen rechercheurs van de rijkspolitie Leusden en het distnct Utrecht betrokken „Met deze snel le aanhouding wordt gelukkig een stuk angst, dat onder de Leusdense bevolking leefde, weggenomen", verklaarde groepscommandant R. van Doorn na de aanhouding RESULTATEN Ook op andere gebieden wer den zeer snel resultaten geboekt. Zo was er op dinsdag na de brand een overleg tussen school, ge meente en het mimsterie van on derwijs. De leerlingen konden de eerstvolgende negen weken te recht in leegstaande noodlokalen aan de Furglerweg in de Amers- foortse wijk Rustenburg. Ook het vervoer daar naar toe was snel rond: vier bussen zouden de kinde ren naar school brengen en "s mid dags weer naar huis Voor de kleuters was er een an dere opvangmogelijkheid gevon den: de voormalige school De Springplank aan de Asschatterweg 25. Tegelijkertijd werd besloten dat er op het parkeerterrein naast de Koningshofkerk in De Hamershof zeven noodlokalen zouden worden geplaatst Die zouden tot na de herfstvakantie van dit jaar gehuurd worden Vanuit het crisiscentrum in de kelder van het gemeentehuis verklaarde directeur De Boer: „Er is een grote hoeveelheid leer- en hulpmiddelen onderweg naar Leusden." De bouw van het nood gebouw voor De Hobbit liet niet op zich wachten. Al snel verrees op de parkeerplaats naast de Koningshof het geraamte waartegen de buiten wanden werden geplaatst. In een mum van tijd stond de noodbouw er KORTE TIJD Onder toeziend oog van de leer lingen en vele ouders opende wet houder Gijs van Woudenberg op maandag 18 november de deuren van het tijdelijke onderkomen voo De Hobbit „Het is een prachtige school, die in korte tijd keurig ge bouwd is", zei de wethouder bij die gelegenheid. „Ik hoop dat jullie fijn gebruik zullen maken van deze school." „Vanaf vandaag zijn we weer compleet", het Rob de Boer tevre den weten. Hij stak zijn grote waar dering voor de inzet van de ge meente om eén en ander rond te krijgen niet onder stoelen of ban ken. „De medewerking van de ge meentelijke instanties is optimaal geweest", aldus het schoolhoofd. Zo'n dne maanden later volgde het volgende goede bencht. Op maandag 17 februari ging de bouw van de meuwe Hobbit-school op de oude stek aan De Meent van start. En dat ondanks de stevige vorst die ons land toen teisterde Op donder dag 24 apnl was men zover dat de eerste steen gelegd kon worden. Opmeuw mocht wethouder Gijs van Woudenberg (hij heeft het hele avontuur van dichtbij mee mogen maken) opdraven voor de officiële handeling. Dit keer werd hij bijge staan door de vierjarige Pieter Sal- verda, de jongste leerling van de school. UITZONDERLIJK „Het is de tweede keer dat archi tect Van der Par deze school bouwt", zei Gijs van Woudenberg in zijn toespraakje. „En dat is zeer uit zonderlijk. Vooral omdat de oui_e fundamenten gebruikt worden." En nadat de eerste, symbolische, steen gelegd was. riep hij enthousiast: „Ook dit is Leusden." Begin oktober dit jaar was het dan zover: de nieuwe Hobbit- school was klaar. Op 10 oktober, vrijdag voor de herfstvakantie, ver huisde men van de noodbouw naar het pand op de oude stek. Tien da gen later namen de leerlingen hun nieuwe school in gebruik. In de stromende regen weliswaar, maar dat mocht de pret niet drukken. En dit keer was wethouder Gijs van Woudenberg niet alleen gekomen Nee. hij had burgemeester Rade maker meegenomen om getuige te zijn van deze bijzondere gebeurte nis. En morgen volgt dan het slotstuk van het Hobbit-avontuur. Dan wordt, zoals gezegd, de school offi cieel geopend. Dan wordt er een punt gezet achter een stukje unieke samenwerking tussen gemeente en schoolbestuur. Een samenwerking die resulteerde in vele opmerkelij ke prestaties op korte termijn. En dat is zonder meer een felicitatie waard. Mosterd L.K. Met deze instuif wil men de peutermoeders laten zien hoe hun peuter zich op de peuter speelzaal kan vermaken en be zig wordt gehouden. Tevens le ren zij op deze manier ook met andere kinderen omgaan. Even als voorgaande jaren was ook deze instuif weer een groot succes. De instuif werd door een groot aantal moeders met hun peu ters bezocht, die konden zien hoe het is. Uit de reacties van diverse moeders bleek dat men niet wist wat de peuter speelzaal inhield Nu men dit zo eens mee had kunnen maken werden zij geweldig enthou siast en werd er weer een aan tal peuters opgegeven voor deelname. Vier morgens in de week kan De peuters bleken zich prima te vermaken. Na de officiële opening door burgemeester Rademaker werd er een kinderkermis ge houden en vervolgens een play-backshow. De kinderen deden ontzettend hun best. Enkelen sprongen eruit zoals Marius met 'We are the world'. Hij*had die nacht he lemaal niet geslapen en daarna ook niet kunnen eten. Tussen de middag werd er een grootse broodmaaltijd georga niseerd. De hele school zat in de hal te eten. Belegde bollen en melk of karnemelk werden naar binnen gewerkt. Gelukkig was het goed weer. waardoor de vossenjacht ook een succes kon worden. De voorbereidingen van deze dag. door de feestcommissie gedaan, duurden wekenlang Over belangstelling had de jeugd niet te klagenbij de opening. Flitsende belangstelling, zelfs... Een behoorlijke pumhoop was alles wat er overbleef na de brand op de vroege maandagochtend van 12 augustus vorig jaar. De elf jaar oude school moest met de grond gelijk gemaakt worden. „De Hobbit dood", zo luidde de boodschap die de 19-jange brandstichter uit Amersfoort achterliet. Nog op dezelfde dag van de brand ging de Hobbit-vlag bij het gemeente huis omhoog om aan te tonen dat toch alles leefde als nooit tevoren. De eerste negen weken konden de Hobbit-leerlingen terecht in de leeg staande noodlokalen m de Amersfoortse wijk Rustenburg. Op maandagochtend 18 november 1985 om half negen kon de noodbouw betrokken worden. Dat gebeurde on het motto „Hobbit brand new". Terwijl de kinderen tijdelijk in Amersfoort les kregen, werd er op het parkeerterrein naast de Koningshof-kerk snel en hard gewerkt aan de noodbouw voor de Hobbit Donderdag was het feest op 'het Palet'. De kleuterafde ling werd ondergebracht in het gebouw van de basis school. Ter gelegenheid daarvan werden er allerlei activiteiten georganiseerd. Donderdag 24 april werd de volgende historische datum. Op die daa legde wethouder Gijs van Woudenberg, onder toeziend oog van de Hobbit- jeugd, de eerste (symbolische) steen voor de nieuwe school. En toen het grote nieuws: de meuwe Hobbit-school is klaar! De verhuizing vond plaats op 10 oktober, dus vlak voor de herfstvakantie. Op maandagochtend eindigt het Hobbit-avontuur: leerlingen en personeel zijn weer terug op de eigen stek. Onder toezicht van wethouder Cijs van Woudenberg en burgemeester Rademaker gingen de deuren van hel meuwe gebouw open. ACHTERVELD - Woens dagmorgen hield de Peuter speelzaal Klein Duimpje in de Moespot een peuter-in stuif. Daar na de vakanties een aantal peuters naar de kleuterschool zijn gegaan houdt de ouderraad van de peuterspeelzaal reeds en kele jaren een instuif voor moeders met peuters. men de peuter bij Klem Duimpje brengen. Dit zijn de maandag-, de dinsdag-, don derdag- en vrijdagmorgen. De peuters kunnen dan tussen 8.30 en 9.00 uur worden gebracht en tussen 11.30 en 12.00 weer worden afgehaald. De leiding is in handen van Leontien van Wienngen die zich deze morgen, hierbij ge holpen door moeders met de peuters bezig houdt. Ook heeft men momenteel hulp van een meisje uit De Glind dat als sta giaire werkzaam is Op maandag 17 februari gmg, ondanks de vorst, de nieuwbouw op de oude plek aan De Meent van start. Het schoolgebouw zou verrijzen op de oude fundamenten. 's Avonds bezochten vele belangstellenden het meuwe Hobbit-paradijs aan De Meent.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6