Onbeslist naast zich dulden: 2-2 ledegen start reserves SVL Achterveld in evenwicht met Nederhorst: 2-2 Antilopen stellen promotie log niet veilig tegen Thor ■eusder krone YttETIML KAL AKS Bedrijfs- bowling Ja teleurstellend gelijkspel: DINSDAG 4 NOVEMBER 1986 7 Nog geen drie minuten later ech ter trok Nederhorst de zaken weer gelijk. Aanleiding vormde een mis verstand tussen Adrie van de Heu vel en Robbie de Vette, waarna de voorstopper van Nederhorst er als de spreekwoordelijke derde hond met het been van tussen trok en de gelijkmaker aantekende. Beide ploegen bleven aanvallend inge steld, maar voor rust leidde dat met meer tot doelpunten. RUSH Ook na de rust bleven beide ploegen voor de volle winst gaan. De offensief ingestelde daden van de kemphanen leidden vaak tot spannende situaties voor beide doelen, maar tot de 70e minuut ble ven treffers uit. Toen lachte het ge luk de Achtervelders toe, want na dat Hans van de Kooy een lange rush langs de rechterzijde van het veld besloot met een loepzuivere voorzet, had Erik de Jong geen moeite om droog in te knallen: 2-1 Toch betekende dit niet de be slissing Nederhorst bleef in eigen mogelijkheden geloven en dat had tot gevolg dat in de 75e minuut de gelijkmaker in het Achterveldse doel lag. Vrouwe Fortuna bleek met te beroerd om ook Nederhorst de helpende hand toe te steken, want er was een struikelpartij van kee per Gerard van de Bedum voor no dig om het pad naar de gelijkmaker te effenen. In de slotfase kwam Achterveld nog wel zwaar onder druk te staan, maar toen de Leusdense arbiter Leijenaar voor de laatste maal floot, kon iedereen zich vinden in het eindresultaat. LEUSDEN „Indien je de pretenties hebt om bovenin mee te Iraaien, dan hadden we vandaag moeten winnen," concludeer- le trainer Meindert Vlugt na het 2-2 gelijkspel tegen Austerlitz. J)e concurrentie levert punten in en prompt doet Roda'46 dat 10k in een wedstrijd die we, gelet op de kansen, winnend iadden moeten afsluiten. Dan waren we de grote winnaar van Ie dag geworden. Nu blijft alles bij het oude en is het weer een [westie van afwachten geblazen," aldus de ietwat teleurgestel- le zondagtrainer. ,Het zit ons ook niet echt mee", vervolgt de Amersfoorter zijn elaas. „Door blessures en dergelijke en tijdens wedstrijden op Ie meest ongunstige momenten persoonlijke fouten, lopen we oortdurend achter de feiten aan. Net als je denkt, we zijn er teer, komt het er niet uit. Kortom, we kunnen steeds opnieuw «giiuien met opladen van de accu," aldus Vlugt in woorden an gelijke strekking. .Austerlitz was zo'n tegenstander aartegen Roda'46 zich na het de- acle m Naarden had kunnen re- ancheren. Door het verkiezen van Hilde- brand van de Meer boven doelman Michel Vnjhoef gaf trainer Meindert Vlugt zelf aan dat de ontmoeting tegen de club uit Austerlitz als een nieuwe start gezien kon worden in de hoop dat het direct zijn vruchten af zou werpen in een puntgave overwinning. Voor de rest, had hij de ovenge spelers het voordeel van de twijfel gegeven, omdat de Amersfoorter er gemakshalve van uit ging dat ie dereen het verlies bij Naarden had verwerkt. Ook op Peter Knijf kon de zondagtrainer zelfs nog een be roep doen De strafcommissie had nog geen uitspraak gedaan, zodat het „vechtersbaasje" in de zondag elf nog gerechtigd was om aan de slag te gaan. En dat was voor de Amersfoortse oefenmeester een hele geruststelling m de confronta tie tegen Austerlitz. De mannen mt Austerlitz kregen van Roda'46 op het Burg. Buining- 'oda liet, dit hoogstandje ten spijt, de kans liggen om dichter bij de top te komen. park een warm onthaal. Middenvel der Harry Oussoren opende het Leusdense offensief met een schot net naast de verkeerde kant van het houtwerk. Ook Frans van de Berg kogelde van afstand net naast. Toen een dieptepass van verdediger Martin Daatselaar door Peter Knijf langs de zijlijn werd opgepikt en hij direct John Jansen op maat bedien de, was het voor Frans van de Berg na goed aangeven van de Roda- midvoor simpel om de Leusdena- ren met 1-0 aan de leidmg te bren gen. De bal lag voor het intikken, Frans van de Berg hield zijn hoofd koel: 1-0. MISVERSTAND De basis voor een ruime zege was gelegd, dacht het publiek rond het goed bespeelbare hoofdveld op het Leusdense sportpark. Niets bleek echter binnen acht minuten minder waar Een misverstand m de defensie, stelde de Austerlitz spits m staat om doelman Hilde- brand van de Meer het nakijken te geven. Met een bekeken lob, maakte de Austerlitzer het karwei af; 1-1. Roda'46 ging echter niet bij de pakken neer zitten. In tegendeel. In een mum van tijd, stond Austerlitz opnieuw met man en macht te ver dedigen. De lat stond de gasten bij toen Jaap Zweineberg de bal uit een afgeslagen hoekschop op het hout werk deponeerde, waarna John Jansen een vrije trap van ruim twin tig meter op de doelman schoot in plaats van er langs. Even later zocht hij het doel na een goede combina tie met Frans van de Berg. Het leek slechts een kwestie van tijd, maar om onverklaarbare redenen liet Roda'46 m de slotfase van de eerste helft zich het initiatief ontnemen. Dankzij alert optreden van doelman Hüdebrand van de Meer kwamen de Leusdenaren deze fase onge schonden door. Tweemaal over, moest hij corrigerend optreden bij EUSDEN - Ging het eerste achttal vorige week bij de lart van de bondscompetitie strijdend ten onder, het veede team lijkt het daarentegen beter te gaan. De ope- ingswedstrijd tegen de Kasteelridders uit Utrecht zal als e voortekenen niet bedriegen met een positieve 4,5-3,5 indstand worden afgesloten. De huidige 3-3 gelijke tus- enstand zal door H. Bekius en Theo Elschot in de eerste inst worden omgebogen. e basis voor de zege werd ge- gd door Egbert Moed en Jos gterberg, die hun tegenstan- ïrs overtuigend onderuit haai en, terwijl Cees Kerkhof on- inks een loperoffer remise eld. Ron Flohr wilde zich bij in debuut geen buil vallen en nishte zonder risico ook met en remise. Kopman Joop van inten viel samen met Tjerk ilstra hierbij enigszins uit de on. Nadat Van Santen een re- ïse-aanbod in samenspraak met teamchef Johan Gerrits van de hand had gewezen, kreeg hij bij de hervatting van de par tij in een mum van tijd nul op het request. Op een kinderlijke manier ging de Leusdenaar in de fout, waardoor zijn Utrechtse tegenstrever aan slechts drie zetten voldoende had om de volle winst te pak ken. Het is voor Joop van San ten maar goed dat deze mis kleun geen pijnlijke gevolgen heeft voor het eindresultaat, want anders was hij direct met recht de enige kandidaat voor de denkbeeldige blunderbo kaal. REMISES In de huiscompetitie waren bij ontmoetingen tussen spelers uit de top tien de remises niet van de lucht. Zowel Erwin Zijl stra contra Carel Vos alsmede Wim Velker tegen Patrick Huis in 't Veld deden niet voor el kaar onder. De partij tussen Pe ter Sonder, de huidige lijstaan voerder, moest wegens tijdge brek worden afgebroken. De uitslagen in de 8e ronde wa ren: M Bruijnsvoort-J. Jager 0-1 P. Sonder- A. Peperkamp afg. E. Zijlstra- C. Vos Vz-Vz Vz-Vz. 1-0 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 1-0 Z. Vroon- R. Stienen B. Uneken- R. Staal G. Winkel- N Meel P. de Jager-J. Linde E. Verschuur-J. Boot L. Buurlage- E. Barten H. Mus-J. Gerrits H. Oosting- A. Rietveld W Velker -P. Huisint Veld Vz-Vi H. Post-J. Zaal 0-1 W. v.d. Wetering - G. Alewijn 0-1 R. Visser- H. Egdom 1-0 J. Boemaars- A. Valkenburg Vz-Vz W. Schouten- P. Quelle 0-1 H. Struiwig- J. Nijhof Vz-Vz De top twintig: 1 P. Sonder 2 A. Peperkamp 1741 3 E. Zijlstra 1739 4 T. Zijlstra 1722 5 C. Kerkhof 1718 6J.de Jager 1714 7 J. Snijders 1713 8 W Velker 1709 9B. Uneken 1708 10 T. Elschot 1707 llj.v. Santen 1706 12 R. Flohr 1701 13D.V. Ooik 1701 14 P. Huisint Veld 1700 15 C. Vos 1698 16 E. Moed 1697 17 Z. Vroon 1696 18 W. v.d. Harst 1694 19 N. v.d. Meel 1692 20. H. Bekius 1690 LEUSDEN - Naast de competi tie van de plaatselijke bow- lingbond en het door de weekse bowlinguur, bestaat er ook een bedrijfsbowlingcom- petitie. Dertig teams van be drijven uit Leusden en omge ving binden wekelijks met el kaar de concurrentiestrijd aan. De stand is als volgt: Woensdag A Poule 1. v.d. Hoef 6738 2. Pon 1 6487 3. Morton Chemicals Ned. 1 6352 4 Engel BV. 6271 5. Pon 2 6166 6. Chemco 3 6089 B Poule 1. Scouting Nederland 1 6491 2. Chemco 1 6420 3. Wegenbouwbedrijf Knol 6353 4. Ros Beyaart/De Korf 6265 5. Amersfoortse Verz. 6239 6. Gemeente Leusden 6222 7 D.H.V. 1 6106 8. Mossink Electro 5895 Donderdag A Poule Pinfall 1. Chemco 2 6735 2. Bank Giro 6630 3. PFW 1 6560 4. Morton Chemicals Ned. 2 6491 5. D.H.V. 2 6461 6. Kamerbeek Groep 1 6324 7. Koper Horst 1 6231 8. Scouting Nederland 2 6139 B Poule 1Karwei Hoek 6648 2.Bam HaarHy 6491 3. Schildersbedr v d. Kolk 6484 4. Garage Doornekamp 6379 5. Morton Chemicals Ned. 3 6343 6. Vriendenkring 6273 7. Geurtsen Dranken 6261 8. D.K.R.V. 4173 om Antilopen naast zich te houden. BALANS De balans bleef de hele wedstrijd perfect in evenwicht. Omdat de eerste aanval van Antilopen niet zorgvuldig met de kansen om sprong kreeg Thor al na 6 minuten de gelegenheid om de score te openen, waarna het bijna een half uur zou duren voordat de tweede treffer door de Antilopenkorf ging. Wakker geschud door deze gang van zaken bracht Jan Costa, vrijwel direct na de vakwissel, de Leusdenaren weer in de wedstrijd, door een goed opgezette aanval via een doorbraak doeltreffend af te ronden. Nog voor de pauze trok dezelfde Jan Costa de plooien weer glad door een strafbal door de mand te mikken. Na de pauze leken de Leusdena ren definitief orde op zaken te gaan stellen. De wanhopig en waar schijnlijk vergeefs voor lijfsbehoud vechtende tegenstander vergooide de kans om opnieuw op voor sprong te komen door een strafbal te missen, waarna Koos Meinsma met een afstandschot het derde LEUSDEN Onder weersomstandigheden die een goede tttij korfbal bij voorbaat in de weg stonden, is Antilopen er et in geslaagd om promotie definitief veilig te stellen. Tegen '?stgegner Thor kwam men voor de tweede maal dit seizoen et verder dan een teleurstellend gelijk spel; 4-4. Wet de eerste return van de competitie werd het veld voorlo- i? de rug toegekeerd en kunnen de Leusdenaren zich gaan imaken voor het ongetwijfeld zware seizoen dat de ploeg in de 'al te wachten staat, wanneer men debuteert in de over igs klasse. ACHTERVELD - De zondag-elf van Achterveld hebben op eigen veld de kans laten liggen om de positie in het klassement verder te verbeteren. De mannen van Jan Drost, die overigens nog steeds verrassend goed meedraaien in de eerste klasse, verzuimden het duel met Nederhorst in winst om te zetten. Omdat de concurrentie in de top ook punten inleverde, veran dert er weinig in de stand. Het ou in dat licht bezien voor zelfvertrouwen waarschijnlijk slecht geweest zijn, als de za- Rop het veld wat soepeler waren Hopen, Nu zit de ploeg nog eds in de gevarenzone, maar wat sschien erger is, de potentie die overvloed aanwezig is, kan maar fcizaam in wedstnjdpunten tot inikking worden gebracht. Trai- Kees van Buren hierover: •Gelet op de wedstrijden die we nu toe hebben gespeeld, kan ik *n maar constateren dat we ons tousch en conditioneel met elke fenstander op dit niveau kunnen ten. Die geluiden vang ik trou ws ook op bij trainers van ploe- waartegen we hebben ge teld. Dat dat dan onvoldoende resultaat leidt, is voor mij een kwestie die maar ten dele te verkla ren valt. Aan de ene kant denk ik toch dat het ons nog aan routine ontbreekt, maar het is ook een mentalifeitskwestie. Wat de trainingen betreft denk ik dat we op het technische en condi tionele vlak genoeg doen, maar in de wedstnjd maakt de ploeg het zich steeds onnodig moeilijk. En ik weet eerlijk gezegd niet wat ik daaraan moet doen Dat is wat mij betreft voer voor psychologen" De woorden van Van Buren wer den tegen Thor treffend geïllu streerd. De ploeg uit Harmeien is een typisch voorbeeld van een ploeg die het gebrek aan techmek en tactisch inzicht moet compense ren met een geweldige vechtlust en inzet. Het bleek zaterdag genoeg /inmopen-aoelpunt inleidde. Hij zag zijn schot nog op de rand van de korf afketsen, maar de attent reage rende Margret Versteeg ving de bal af en stelde Daniel Beekman in staat te scoren. In de 35e minuut leek Jeanette Jekel de wedstnjd te beslissen, toen zij na een fraaie doorbraak 2-4 liet aantekenen. Het bleek niet vol doende. Met nog tien minuten te spelen kwamen de Leusdenaren nog ern stig in de problemen. In de 38e mi nuut kwam Thor via een afstands schot weer in de race, waarna 4 mmuten voor tijd de gelijkmaker door de mand ging Aan de laatste treffer ging overi gens een onduidelijke situatie voor af. Invaller Eddie Hendriks en Jan Costa botsten in de verdediging te gen elkaar aan en boze tongen be weren dat een duw van een tegen stander aan eén en ander ten grondslag lag. Hoe het ook zij, terwijl de Antilopen-heren de kwaliteit van de grasmat van nabij aan een in spectie onderwierpen, kreeg de te genstander van Eddie Hendriks de gelegenheid om rustig aan te leg gen en de gelijkmaker te laten no teren: 4-4. De beginfase was voor Neder horst. De ploeg kwam sterk uit de startblokken en het duurde even voordat Achterveld hierop het ant woord vond. Nadat men het ope ningsoffensief had opgevangen en de stormloop op het eigen doel on geschonden had doorstaan, ont spon zich een duel waarin beide ploegen nauwelijks voor elkaar on der deden. Henk Voorburg en Har ry van Dalen kregen uitzicht op de openmgstreffer, maar hun inzetten misten precisie. Aan de andere kant werd doel man Gerard van de Bedum een aan tal malen op de proef gesteld, maar hij toonde zich voor zijn taak bere kend Het duurde tot de 28e minuut voor de impasse doorbroken werd. Een mgooi van Robbie de Vette werd door Gerard van de Breemer met het hoofd verlengd, waarna Klaas van de Heuvel kon inkoppen: 1-0. Klaas van de Heuvel brengt Achterveld koppend voor de eerste maal aan de leiding. SVL 10 9(13-15) WA'71 10 9(15-22) Veensche Boys 10 8(20-23) WJ 9 8 (13-17) Hercules 10 7(11-17) Veluwse Boys 10 6(17-12) WOO 10 2(6-20) GEMISTE KANS Roda'46 en Achterveld hebben in de le klasse feitelijk een kans voor open doel gemist om te profiteren van het doelpunt loze gelijkspel van koploper BFC bij staartclub Laren. Daar door veranderde nauwelijks iets aan kop. Alleen EMM kon via een 1-3 zege bij Zuiderzeevogels een puntje en een plaats dichterbij komen. Want ook Olympia kwam met Naarden een remise (1-1) overeen, terwijl Roda'46 en Achterveld tegen Austerlitz en Nederhorst met 2-2 de pun ten deelden. WZA verloor ver rassend van Actif: 1-2. UITSLAGEN IE KLASSE A: Roda'46 - Austerlitz 2-2 Zuiderzeevogels - EMM 1-2 WZA-Actif 1-2 Laren - BFC 0-0 Achterveld - SC Nederhorst 2-2 Olympia'25 - Naarden'79 1-1 STAND IE KLASSE A: BFC 10 17(24-11) Naarden'79 10 13(25-15) Olympia'25 9 12(13-10) Achterveld 10 12(21-19) SC Nederhorst 10 12(15-12) EMM 10 11(10-5) Roda'46 9 10(18-18) WZA98(16-18) Austerlitz 9 6 (9-20) Actif 10 6(7-18) Zuiderzeevogels 9 5 (13-22) Laren 10 4(10-18) om Austerlitz te kloppen had Ro da'46 al in een eerder stadium laten liggen. De puntendeling was slechts een schrale troost en niet meer dan dat LEUSDEN-ACHTERVELD - Opnieuw gooide Pluvius weinig roet in het voetbal menu. Alle duels in de 10e ronde van de competitie gingen in de hoofdklasse en de le klasse A van de afde ling Utrecht normaal door. En dat leverde de volgende resultaten en balans op. In de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal kwam de Roda-zaterdag bij het im mer lastige Hercules met de hakken over de sloot; 1-0. Een verdiende zege die de Leusdenaren in de hevige stnjd om de koppositie goed konden gebruiken Immers ook Muske tiers - 2-1 winst tegen Veensche Boys - en TO V - 0-2 zege bij hek- kesluiter WOO - trokken aan het langste eind. Hoogerheide raakte echter het spoor bijster door met 3-2 bij Veluwse Boys te verhezen. Bloemenkwartier won met dezelfde cijfers van SVL. WA'71 en WJ hielden el kaar zoals voorspeld in even wicht. Frans van de Berg; openingstreffer. een doorbraak van Austerlitz. Zonder pardon plukte de Roda- doelman de bal van de vijandelijke schoen en zette het foutje van zijn defensie recht. Door het veelvuldig inschuiven van libero Bas Peters, was de rugdekking slecht ver zorgd, waardoor het voor Austerlitz niet echt moeilijk was om door het centrum van de Roda-verdedigmg gevaarlijk door te breken. Na de pauze werd dit euvel snel verholpen en meens liep de Roda- trem weer op volle toeren. Het eni ge wat ontbrak waren echter de doelpunten, maar op het moment dat Bob Schoordijk zijn specialiteit, de kapbeweging, weer eens uit de hoge hoed toverde en John Jansen op de juiste wijze m het spel betrok, lag in no-time nummer twee bij Austerlitz in hetnet; 2-1. De Leusdenaren beseften, dat ze de druk op de ketel moesten hou den om een herhaling van voor de rust te voorkomen. Peter Knijf on derkende dat met een fraaie solo, die net gestopt kon worden, terwijl Frans van de Berg even later een inzet van de lijn gehaald zag wor den Austerlitz hield met hangen en wurgen stand, en mocht met klagen dat de Roda-voorwaartsen zo slor dig met de mogelijkheden om sprongen. Toen een kwartier voor tijd ook nog de gelijkmaker (2-2) op het scorebord verscheen, nadat libero Bas Peters zich in een verre uittrap van de Austerlitz-doelman verslikt had en er voor Hüdebrand van de Meer geen houden meer aan was, stortte het droombeeld van Roda'46 als een kaartenhuis in elkaar Weg was ineens het uitzicht op een goed resultaat, weg waren in UITSLAGEN HOOFD KLASSE: Hercules - Roda'46 0-1 Musketiers - Veensche Boys 2-1 Bloemenkwartier - SVL 3-2 Veluwse Boys - Hoogerheide 3-2 WA'71 - WJ 1-1 WOO - TOV 0-2 STAND HOOFDKLASSE: TOV 10 17(18-6) Musketiers 9 16(19-6) Roda'46 8 12(15-7) Hoogerheide 10 12(20-12) Bloemenkwartier 10 10(12-14) een klap alle goede bedoelingen. Onzekerheid sloop er m de Roda- gelederen. Peter Knijf werd gewis seld voor Wilco Bettmk, het haalde allemaal weimg meer uit. De kans

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7