:oda (za) bij laf Hercules .et hakken over de sloot LHV succesvol eusdense hockeyers eer op winnend pad Royale oogst Haaien leusilen k Achterveldse dames winnen van Fortitudo leusdenaren nog steeds ongeslagen: Royale overwinningen dames en heren: •ames geveld door dubieuze strafbal: Uitslagen dames- schietclub Kaarters wonnen van biljarters Puzzelrit AMBC '[dinsdag 4 november 1986 ;USDEN - Roda'46 en Hercules hebben zaterdag op het irtcomplex Tuindorp-Oost voor een slaapverwekkende oning gezorgd. Zonder inventiviteit en enig zelfver- lawen drentelden de spelers over de natte grasmat. Het iel liet zich aanzien als een B-film met een inadequate ezetting. Aanvoerder Ton Kaspers typeerde het een- -leldige treffen kortbondig: Ik kan er geen zinnig woord over zeggen, zo slecht heb- we gespeeld. Ik ben blij met de beide punten, maar ee is alles gezegd". De captain liep het vuur uit zijn iffen, maar kon de bal zelden kwijt aan zijn medespe- die zich voortdurend in de dekking ophielden. vorige week tegen Hoo- [heide nog legio kansen tden gecreëerd, kwam de >g onder ad intenm coach Peters, die de zieke Wim der Linden verving, in deze Istnjd nauwelijks tot ge- rlijke aanvalspatronen. nu was Roda'46 sterker zijn opponent, maar de isdenaren konden hun ;p op de wedstrijd niet om- |en in een klinkend resul- Typerend was het dat prstopper Karei Ouwerkerk kwartier voor tijd wederom het enige doelpunt borg id. De mandekker bracht zijn totaalscore op hetgeen de voorste linie mag aantrekken, 'fvoorhoede miste overigens grieperige Ronald de Haas. linkerspits werd node ge- de dreiging vanaf links nu grotendeels weg. Toch startte Roda'46 flitsend. De wedstrijd was nog geen mi nuut oud of Hame Kersies kreeg een kans om zijn team aan een snelle voorsprong te helpen. Via een steekpassje van Harry Settels kwam de mid denvelder alleen voor de kee per, maar een toegesnelde Herculesspeler verhinderde met een sliding dat hij het be slissende tikje kon geven. Daarna kregen de Bumingpar- kers nog enkele vrije trappen op gunstige posities te nemen, maar Ton Kaspers en Co de Smalen faalden in de afwer king. Tevens zag Fokko van Leyenhorst zijn vrije trap in tweede instantie gestopt. Ook arbiter Zooners deelde volop in de malaise. Hij paste zich aan het niveau van de wedstrijd aan. Twee keer verzuimde de man in het zwart de voordeelre- gel toe te passen. Wout Bue- Klaas de Vries:...degelijk. rink en Harry Settels werden in kansnjke posities teruggeflo ten. BUITENSPELVAL Hercules, dat zijn naam dan wel aan deze zeer sterke halfgod der Grieken mag hebben ont leend. bleek allerminst een ge duchte tegenstander De Utrechters trokken zich op ei gen helft terug en loerden op een snelle counter. Ze liepen echter constant in de dit keer sluitende buitenspelval van Roda'46. Dit was achteraf gezien het enige lichtpuntje (de tweepun ten buiten beschouwing gela ten) van de zaterdagelf. dat het zachte 'eitje' Hercules 'uitge kookter' had moeten bespelen. Roda'46 dikteerde het spel, maar combineerde zó onnauw keurig. dat te vaak balbezit ver loren ging. Men wilde wel, maar de overtuiging in de aan vallende acties ontbrak. In de tweede helft was het nog droeviger. Beide elftallen, uit gezonderd Berrry Buunk, mod derden een eind weg op de helft van Hercules en de wei nige toeschowers zagen kort na rust Harrie Kersies een unieke kans onbenut laten. Zijn schot werd evenwel van nchting ver anderd tot corner. Een kwartier voor tijd kon Roda'46 opgelucht ademhalen Uit een vrije trap van Ton Kas pers belandde de bal voor de voeten van Karei Ouwerkerk, die bedacht zich geen moment en schoot van dichtbij beheerst zijn ploeg naar een h-0 voor sprong. Trainer Ko Peters wis selde Wout Buerink voor John Verhoeven die kort daarna we gens aanmerkingen op de lei- LEUSDEN - De selecties van de Leusder Handbalver eniging zetten afgelopen weekeind de opmars in hun res pectievelijke klassen voort. De dames boekten hun tweede overwinning op rij en deklasseerden in Bussum SDO. De ploeg van Joop Douma hoefde slechts het laatste kwartier voluit te gaan om een grote overwinning te laten noteren; 5-16. De heren hebben de tegenslag van vorige week redelijk verwerkt. In een weinig tot de verbeelding sprekende partij had men geen enkele moeite met het zwakke HVBS 2, dat met 9-16 achteloos aan de kant werd gezet. Na de derde rondo in de zaalcompetitie zijn zowel bij de dames als bij de heren nog maar twee ploegen zonder ver lies, en voeren de teams van LHV de achtervolgende troe pen aan. Karei Ouwerkerk scoorde het eruge doelpunt ding in het boekje ging. Na de verdiende voorsprong werden in deze turbulente eindfase de rollen omgedraaid Roda'46 werd in de verdediging terug gedrongen. maar wist onder leiding van Berry Buunk het hoofd koel te houden. De eer ste winst op vreemde bodem was daarmee een feit. Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Klaas de Vries, Karei Ouwerkerk, Co de Sma len, Hame Kersies, Ton Kas pers, Wout Buerink Qohn Ver hoeven), Nico Romeijn, Coen van Dijk en Harry Settels. tSDEN De heren hockeyers van „Leusden" deden afge- >n zondag wat er van hen verwacht mocht worden. Het niet hoog geklasseerde Ares werd met 3-1 verslagen en daar- behielden de spelers van de plaatselijke MHC uitzicht op hoge klassering aan het eind van het seizoen, dames voelden zich na afloop van het duel met Kromhou- bestolen. Nadat de Leusdenaren in de tweede helft vanuit gen positie terugkwamen en een 2-0 achterstand goed- :en, kreeg de tegenstander om aanvechtbare redenen een »ush toegewezen, die de genadeklap betekende; 3-2. patient „Leusden" lijkt her inde van een lichte griep. Het smak, dat via een gelijkspel en lederlaag de afgelopen weken iet licht kwam, lijkt na de 3-1 banning op Ares te zijn verhol- ]Toch zullen de komende we- toeten aantonen dat de ploeg lelijk genezen verklaard kan Jen. Want ondanks de duidelij- jfers van zondag, is er nog vol le ruimte om te twijfelen, belangrijkste tekortkomin de ploeg van Rob Weers is jrobleem om tot scoren te ko- Men heeft over het algemeen kansen nodig en hoewel dat cht inherent is aan het concept Zeers hanteert (opereren van- hechte defensie), moeten de in die zich voordoen wel be korden. i problemen van de afgelopen waren voor de jonge trainer le heren dan ook aanleiding taktiek te wijzigen. De op- waarmee Ares tegemoet len werd, verschilde op tal fatsen van de vertrouwde. Zo laatste man Piet Breugel op- ïrd aan de aanvallende aspi- van Weers. Zijn taak werd Jenomen door Martijn Marree, iditioneel uit vier man be- middenveld werd uitge- tot drie, waardoor er ruimte id om de aanval van een ex- letje te voorzien, de Ruiter. Michel van Vu- Maarten Jonges werden de ïn die de offensieve bedoe- i kracht zouden moeten bijzet- dat leek goed uit te pakken, len ontwikkelde in de ope- een veldoverwicht, dat minuten in een doelpunt re- rde. Hans-Robert van der lieerde over rechts tot aan de ïjn en slaagde enn met zijn ït de vrijstaande Thorvald te bereiken, die zich (moment bedacht en hoog ïn- 1-0. Nog geen vijf minuten lig nummer twee achter de peper. Omdat Maarten Jon- 2ijn stick gehakt werd, kre- Leusdenaren een strafpush tend, die door het slachtoffer tout werd. daarna zakte het spel van iusdenaren weer weg naar lenkelijk niveau. De niet te tegenstander kreeg volop om in het spel te komen en dan ook niet meer dan lo- dat Ares nog voor de pauze ïting hervond Een straf- t.die in eerste instantie uitste- lekeerd werd door Fredenk Lee, werd in de rebound ingeslagen: 2-1. Leus- •m in de neriode die vc'nde zwaar onder druk te staan en werd met recht door de gong gered. BESLISSING Ook in de tweede helft slaagden de Leusdenaren er niet in om zich aan de greep van Ares te ontwor stelen. De opdracht om korter te dekken en de vleugels meer te ge bruiken werd niet naar behoren uit gevoerd en toen routinier Frank Roggekamp geblesseerd uit moest vallen leek de gelijkmaker slechte een kwestie van tijd. Het overwicht van Ares werd m het aantal corners treffend uitge drukt. De ploeg uit Apeldoorn kreeg er 12, tegen Leusden 5. Iedereen haalde dan ook opge lucht adem toen Frank de Ruiter, uit één van de schaarse uitvallen, de beslissing forceerde. Met nog één minuut te spelen ging hij alleen op de Ares-doelman af en hield het hoofd koel; 3-1. BESTOLEN De dames van Leusden voelden zich na afloop van het treffen met Kromhouters bestolen. De arbiter, uit de gelederen van de thuisploeg, leek zich m de slotfase geroepen te voelen zijn team de helpende hand toe te steken, door om zeer ondui delijke redenen Kromhouters een strafcorner werd in eerste instantie door doelvrouwe Simone Fokkema gekeerd, maar in de rebound moest ook zij het antwoord schuldig blijven. Fokkema behoedde haar ploeg daarna lange tijd voor een grotere achterstand, maar in de slotfase van de eerste helft kreeg zij nog een velddoelpunt om de oren: 2-0. ACHTERVELD Aan de onder linge schietwedstrijd namen negen leden deel. De dames wisten dit maal boven de 70 punten te blijven. Eerste werd Anneke Oudshoorn met 92 punten. De overige uitslagen waren: aantal punten 86 2. RiaVos 3. BepSmal 4 An Voskuilen 5. Nel Tijmensen 6. InyKok 7. JeannetVos 8. Tmy Tolboom 9. Linda van Rossum De dames van LHV hebben af gelopen zondag m Bussum hun gram gehaald voor de neder laag die de ploeg tegen SDO leed tijdens de veldcompetitie. En gezien het gemak waarmee dat ging, is het steeds minder begrijpelijk waarom het op het veld mis is gegaan Feit blijft in ieder geval dat de Leusdena ren niet tot het uiterste hoefden te gaan om een uitslag te boe ken. die de concurrentie toch wat bleek om de neus moet la ten worden. En wanneer de Leusdenaren wèl een uur lang het eigen spel hadden gespeeld, zou het nog maar de vraag geweest zijn of er in sporthal De Zanderij vol doende cijfermateriaal voorra dig was om de score bij te hou den. Nu duurde het drie kwar tier voordat LHV zich aan de verlammende invloed van het trage SDO-spel wist te ontwor stelen, waarna men de Bussu- mers eenvoudig voorbij liep. DSO schotelde de Leusdena ren een bijzonder rommelig spelletje voor warop de Leus denaren meer verbaasd dan adequaat reageerden. En dat leidde er toe dat er bij rust nog maar weinig tekening in de strijd was, ondanks het feit dat niemand er aan twijfelde wie er over de sterkste ploeg be schikte. Via treffers van Jea- nette Kok (2x), Hetty Tessels, Cara Mossel en ex-juniore Mo nique Hovenkamp beëindig den de Leusdenaren de eerste helft met een veel te kleine marge: 2-5. RELIËF In de tweede helft schakelde LHV een tandje bij en dat wierp vnjwel onmiddellijk vruchten af. Doelvrouwe Marga Radema kers luidde de tempoversnel ling m met het stoppen van een strafworp. SDO, dat even daar voor wél een strafworp benutte (3-5), kwam daarna in het ver haal niet meer voor Onder meer via een aantal goed uitge voerde break-outs gaf Jeanette Kok met drie treffers op rij de score meer reliëf, waarna Hetty Tessels en Carla Mossel dub bele cijfers heten noteren: 3-10. Een tegendoelpunt van SDO. via een strafworp. was voor LHV echter het sein om echt te laten zien wat het waard was. De laatste tien minuten draaide de machine op volle toeren en resulteerde in nog zes treffers. Monique Hovenkamp had aan een klein gaatje in de hoek vol doende om 4-11 aan te laten te kenen. waarna To Steenbeek het dozijn volmaakte. Het werd SDO nog éénmaal vergund iets terug te doen, voordag Petra Wethly, Hetty Tessels en Jea nette Kok de eindstand bepaal den op 5-16. Door dit resultaat klom LHV een plaatsje in het klassement. Doordat Amersfoort door UHV/Sport op een nederlaag werd onthaald (7-4), is alleen het Utrechtse SHVU nog zonder puntverlies. LHV voert het om vangrijke veld van achtervol gers aan. DIEET De heren zetten afgelopen za terdag hun aanhang op dieet. Het menu vermeldde een zout arme dagschotel, die bij nader inzien een smakeloze hap vormde. Wellicht ging er voor de ploeg zelf een heilzame werking van uit (de reglemen taire nederlaag van vorige week lag nog zwaar op de maag en bleek moeilijk te ver teren). voor het publiek was één en ander duidelijk niet te pruimen. Desalniettemin besloten de he ren het duel met het povere HVBS 2, dat op voorhand tot de belangnjkste degradatiekandi daten behoort, eenvoudig in hun voordeel 9-16 Dat LHV de eerste helft slechts met een minimale voorsprong afsloot (3-6) kan niet verldaard worden uit onderschatting van de tegenstander; die viel name lijk niet te onderschatten. De oorzaken moeten elders ge zocht worden. En waarschijn lijk vormde de afwezigheid van coach van de Willik in deze één van de belangnjkste ver klaringen. Daarbij kwam nog dat een aantal spelers uit de ba sis op het appèl ontbraken en de selectie werd aangevuld met Kees van Kleef en Willem van der Heijden. Zonder afbreuk te willen doen aan de prestaties van beide in vallers (daar was niets op aan te merken), had één en ander wel tot gevolg dat er regelmatig fantasieopstellingen binnen de lijnen verschenen, waardoor het succes meer in individuele acties gezocht werd, dan dat er geprobeerd werd collectief kansen te creëren. Het mocht allemaal van de tegenstander. IMAGO In de tweede helft wist LHV door een tiental treffers het ge schonden imago weer enigs zins op te poetsen. Vooral door een betere conditie liepen de Leusdenaren meteen na de thee over de ploeg uit Bunscho ten heen, Jos de Valk werd drie maal op nj op de cirkel vrij ge speeld en had geen moeite om de geboden buitenkansjes te benutten. Ronald Morren (2x), Arjan Schelders, Will van Kol lenburg en Henk Mentmk zoch ten en vonden allen het doel vanaf de negen meter, waarna de tellers op het scorebord bij 9-16 tot stilstand kwamen. Door de derde zege in de suc cessie, waarvan er ovengens maar twee rechtsgeldigheid bezitten, blijft LHV meedoen in de strijd om de titel. Alleen het Hilversumse HHC is, na de winst op DSO. nog ongeslagen. BACKHANDSHOT Maarten Jonges. strafpush. strafbal toe te kennen. Het buiten kansje werd dankbaar aangegre pen, waarna Leusden met lege han den kwam te staan. Het kostte de dames van Leus den enige tijd om te wennen aan de omstandigheden. Het was voor de ploeg van Bob Ebbmk de eerste wedstnjd op gras en het veld bleek, mede door de omstandigheden, in met al te beste conditie. De onwen nigheid leidde op het veld tot te korte passes, waardoor Kromhou ters het initiatief kon nemen. Dat had tot gevolg dat Leusden na een klem kwartier tegen een achter stand moest gaan vechten. Een Toch wenste Leusden zich niet bij de gang van zaken neer te leg gen. Na de rust toog men onverdro ten ten aanval en dat bleef met zon der resultaat. In de tiende minuut kreeg Leusden een strafcorner te i nemen, die door Carolien Meinen, 1 nadat zij eerst twee tegenstanders op het verkeerde been had gezet, werd benut; 2-1. Gesterkt door dit vroegere suc ces hield Leusden de druk op de ketel en omdat men ook conditio neel m het voordeel bleek, kwam Kromhouters in het verhaal nauwe lijks meer voor. Het was dan ook met meer dan verdiend dat de Leusdenaren de gelijkmaker kon den laten noteren. Nadat Clara den Boer haar inzet door de keepster verkeerd beoor deeld zag, was Ins Herder er als de kippen bij om met een backhand shot te scoren. Maar terwijl iedereen verwacht te dat Leusden door zou stoten, viel de beslissing aan de andere kant Tijdens een van schaarse momen ten dat Kromhouters voor het doel van Simone Fokkema opdook, for ceerde men een strafcorner De scheidsrechter meende te consta teren dat Demse Spiekerman hier na de stick van een speelster van Kromhouters haakte en besliste tot een strafpush voor de ploeg uit Tiel. Doordat deze feilloos benut werd kwam Leusden alsnog met lege- handen te staan; 3-2. ACHTERVELD - Vrijdagavond vond in de Hessenkar een kaart- wedstnjd plaats tussen de leden van de biljartclub en de leden van de kaartclub. Daar de kaartclub de ze avond de uitdager was, was de leiding in handen van Piet Smink Jammer was wel, dat de opkomst genng was. Er waren slechts 20 deelnemers De Hessenkeuen moesten het wel afleggen tegen de loterijclub, daar deze 48504 punten behaalde tegen de biljartclub 39256. De prijswinnaars waren: punten J van Putten 5426 Mevr. Van Ruitenbeek 5310 H. van Ruitenbeek 5287 C. Bothof 5261 G Boutens 5184 M. van Wienngen 4896 D. Eggenkamp 4612 Mevr. Burgers 4550 Mevr Van Hamersveld 4425 C. v.d. Breemer 4305 T Lammers 4202 W van Leeuwen 4054 De poedelprijs was voor C van Mar wijk met 3496 punten. LEUSDEN - Zaterdag nam een Haaien-zwemploeg deel aan de Kring A-wedstrijd te Maarssenbroek en een zwem ploeg van pupillen onder de 12 jaar aan de door de Haaien georganiseerde Speedolimietwedstrijd te Driebergen. In Driebergen werden elf limieten en een gelijk aantal ere plaatsen genoteerd. Bij de Kring A-wedstrijd was de oogst iets minder, namelijk drie ereplaatsen. Bij beide wedstrij den werd bovendien een formidabel clubrecord geves tigd. Het meest opvallende clubre cord werd gevestigd door Ro gier Tolboom op de 400 m vrije slag j.o. 10 jaar Rogier die voor het eerst in zijn jonge zwemcar- nère de 400 m zwom reali seerde een uitstekende tijd van 5 24.8. Hiermee dook Rogier maar liefst 14 seconden onder het op naam van Jan Willem van Dijk staande clubrecord uit 1985. Met deze tijd werd Rogier ui teraard eerste In Maarssenbroek was het Chester Marsman die op re- cordjacht ging op de 100 m vnje slag. Met een tijd van 55,9 dook Chester voor het eerst on der de 56 seconden en verbe terde daarmee het clubrecord Ook Chester tikte als eerste aan. SPEEDO Naast de opmerkelijke presta tie van Rogier Tolboom op de ACHTERVELD - Zondagmorgen speelden de Achterveldse dames hun competitiewedstrijd tegen de Fortitudo dames uit Culemborg. De SVA-dames waren getipt dat de tegenpartij veel in de verdediging speelden en zo nu en dan goed in de aanval gingen. De Achterveldse dames hielden er rekening mee en speelden ook afwachtend. Ins Herder (L.) en Carohen Meinen tekenden voor de treffers van Leus rfon Daar de Fortitudo-dames voor de rust de wind mee hadden, schoten zij van grote afstand op het doel Dit had echter geen resultaat De meeste ballen gingen hoog over. Linda van Hamersveld kreeg haar eerste kans. Zij kreeg de bal goed aangespeeld en ging er recht streeks mee oo het dopl af De keepster stond echter goed op haar plaats en wist haar doel schoon te houden. Ongeveer vijf minuten voor rust was het wel raak Lmda van Ha mersveld wist bij een doeltrap de bal te bemachtigen. Zij schoot rechtstreeks terug op het doel. Maar een van de verdediosters van uv, t^c^uinj Wcöiiei naar het doel gelopen en wist de bal te ke ren De bal belandde echter weei bij Linda, die haar werk nu goed afmaakte. Ze schoot keihard m, on houdbaar voor de keepster Na de rust werden Martha Schim mel en Rita Wouters gewisseld door Carla Boersen en Ilona Hoog land, en was ongeveer hetzelfde spelbeeld te zien Er waren aan bei de zijden nog diverse goede kan sen, maar deze hadden geen suc ces. Hoewel Fortitudo er alles aan deed, een doelpunt te scoren, lukte dit met Hierdoor eindigde de wed stnjd in een 1-0 voor de Achterveld- 400 m vrije slag j.o. 10 jaar wa ren het Saskia Helsdingen en Jan Willem van Dijk die bij de elfjarigen ieder tweemaal als winnaar eindigden op de 100 m vlinderslag en de 200 m wissel slag. Op beide nummers verbe terden ze beiden bovendien hun persoonlijke record De tijden van Saskia waren 1.29.8 en 3.02.7. Jan Willem zwom 1.24.2 op de vlinderslag en 2.53.8 op de 200 in wissel slag De 100 m vnje slag meisjes ge boren '77 en later werd gewon nen door Sandra van Wegen in een nieuwe toptijd van 1.29.1 Jeroen Verhoeven sloot bij de jongens geb. '76 op de 100 m rugslag eveneens zijn race win nend af Z'n tijd was 1.37.9 Erno Pickee werd hier derde met een tijd van 1 49.9. Op de 100 m schoolslag deed Erno het nog beter Met een tijd van 1.42.1 werd Erno tweede. De laatste ereplaatsen in Drie bergen werden behaald door Tamara van Gorkom en Leon van Doornik, beiden werden tweede. Tamara op de 100 m vlinderslag m.'75 in 1.33.6 en Leon op de 100 m vrije slag j.'77 en later in 1 22.7 KRING A Naast de eerste plaats op de 100 m vrije slag van Chester Marsman waren het Annelieke Jacobs en Alma Verhoeven die een ereplaats veroverden. An nelieke werd tweede op de 100 m rugslag in 1.13.9 en Alma Saskia van Helsdingen. derde op de 100 m schoolslag in 1.28.2 De overige uitslagen in Maars senbroek waren 100 m schoolslag Yolanda van Doornik 1.314 Kann Steijlen 134.5 Simone Sybrandy 1.31.4 Kusten Ruitenbeek 1 32.2 Ruben Tolboom 1.31.3 Ronny Bokkers 134 3 Bons van Gorkom 1.35.3 Esther Hulst 1 30.3 Cheser Marsman 1.16.7 100 m vlinderslag Marjolijn van Dijk 1.21.5 Annelieke Jacobs 117 2 Rob van Wegen 1 17 6 Marco Woerdman 1 17 3 Peter Toes 1.12.2 100 m vnje slag Esther Hulst 1.10.7 EnkKuthe 0.59.3 100 m rugslag Annechien Helsdingen 1.18.5 Marjolijn van Dijk 1.22 8 Adinda Kelder 1 21 1 Rob van Wegen 1 19 3 Peter Toes 1.16.2 ACHTERVELD - De A.MB C. Achterveld zal zondag a.s. weer een puzzelrit organise ren. De rit zal worden verreden opti öiaen i-polpm^nt Fr kan worden deel genomen in de sport en in de tourklasse De uitzetters van deze rit zijn de gebroeders Van Valkengoed. Inschrijven voor deelname aan deze rit is vanaf 13.30 uur in ho tel De Roskam, Hessenweg 212. Tijdens de rit krijgen de deel nemers een kop erwtensoep aarv^ebodpri

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9