8B achter bij verkoop Hakhorst Nieuwbouw elders op perceel bij uitzondering mogelijk' Isl (aadsleden voelen zich bij de neus genomen: ommissie over vernieuwen woningen in buitengebied: SERVA VOLVO vandaag in Qe leusder kranlr Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden donderdag 6 november 1986 - ise jaargang no. 55 leusder kpnnis Avond NCVB Disco-avond bij JUID Nationale collecte voor bestrijding suikerziekte Sinterklaas in Blij hof HERMAN V. D. HENGEL HERMAN V. D. HENGEL CAFE-BAR „DE BROUWERIJ" Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV i" krant l: r 7Y~ 7-7 171711"" .7".T2ÏXÜ"7 7ÜI.~ 7 1.7:77777 77Y7.7777 l fan één onzer medewerkers) LEUSDEN „U hebt ons bij de neus genomen", zo luidde de itspraak van Harm Offereins, raadslid voor het SGP/GPV in de ,eusdense Raad, maandagavond tijdens de vergadering van de ommissie onderwijs en welzijn. De uitspraak was gericht aan et adres van voorzitter Gijs van Woudenberg (CDA), die de ommissie om een uitspraak vroeg over een definitieve huis- esting van de peuterspeelzaal Nijntje. „Bij de neus genomen" ras overigens nog één van de vriendelijkste uitdrukkingen die tffereins bezigde. Eerder had hij de woorden „chantage" en onbehoorlijk" gebruikt omdat duidelijk werd dat rond de ver- oop van De Hakhorst kennelijk informatie achtergehouden as. schuur een pannekoekenrestau- rant beginnen. De schuur van De Hakhorst is tot voor enkele dagen gebruikt voor sociaal-culturele doeleinden. Door het college van B en W is steeds benadrukt dat verkoop van de Hakhorst voor de gemeente een voordelige zaak was. Voor de ge bruikers zou een andere huisves ting beschikbaar zijn of op korte termijn beschikbaar komen. Op vragen of verhuizen van de oor spronkelijke gebruikers geen kos ten voor de gemeente met zich mee zou brengen is steeds geantwoord dat deze kosten geen extra beslag zouden leggen op gemeenschaps gelden. Woordvoerders van PvdA, D66, Leusden '85 en GPV/SGP staken maandagavond met onder stoelen of banken dat ze de mening zijn toegedaan dat het college rond de verkoop van De Hakhorst informa tie heeft achtergehouden. Tijdens de commissievergade- 'ethouder Gijs van Woudenberg VA):... niet mijn stijl. De gemeenteraad is onlangs ak- lord gegaan met de verkoop van Hakhorst. Bij de verkoop was de huur van De Hakhorst inbegre- n. De nieuwe eigenaar wil in die Harm Offerems (GPV/SGP): ...chantage... ring kwam een notitie aan de orde over de peuterspeelzaal Nijntje, die tot voor kort gehuisvest was in de schuur van De Hakhorst. In de noti tie wordt melding gemaakt van het feit dat Nijntje sinds 1 november gebruik maakt van een lokaal in de voormalige kleuterschool De Wip- Wap. Het gaat nadrukkelijk om een tijdelijke oplossmg. Het lokaal is veel te klein en is te ver verwijderd van het verzorgingsgebied van de speelzaal, de wijken Wetenng en Alandsbeek. NOODLOKAAL De notitie somt een aantal moge lijkheden op voor de speelzaal. Ge dacht wordt aan de voormalige kleuterschool De Springplank aan de Asschatterweg of aan het op knappen van een noodlokaal op de hoek Asschatterweg/Middenweg. Aan beide oplossingen kleven ech ter de nodige bezwaren In de noti tie komen B en W tot de conclusie dat nieuwbouw de beste oplossmg is. Er is ook al een offerte gevraagd voor nieuwbouw. De prijs voor een behoorlijk onderkomen zou liggen in de buurt van de driehonderd dui zend gulden. De commissie welzijn en onderwijs werd maandagavond gevraagd een standpunt in te ne men. BOOS De notitie over Nijntje leverde een aantal boze reacties op van raadsleden. De emoties laaiden vooral hoog op nadat de voorzitter van het bestuur van Nijntje ver klaard had dat het college van B en W beloofd had zich te zullen in spannen voor nieuwbouw van een definitief onderkomen voor Nijntje. Voorzitter Bert Jansen verklaarde dat nieuwbouw gelijk zou plaats vinden met de verkoop van Hak horst". Toen het bestuur van Nijntje de indruk kreeg dat De Wip-Wap wel eens een definitief onderkomen zou kunnen gaan worden heeft men bij de diverse raadsfracties aan de bel getrokken. Verder besloot het bestuur om zich dan maar niet uit de schuur van De Hakhorst te laten zet ten. Na een gesprek met vertegen woordigers van de gemeente heeft men echter het verzet opgegeven en is men per 1 november toch uit de schuur getrokken. Dat De Wip-Wap beslist met ge schikt is voor Nijntje is trouwens al na een dag duidelijk geworden. In de eerste plaats blijkt de combina tie met een schoolklas van de gere formeerde basisschool niet erg ge lukkig te zijn. De schoolklas maakt namelijk gebruik van één van de twee lokalen van de voormalige kleuterschool. Verder is de klas, waar Nijntje in gehuisvest is, vele malen te klein. SPELLETJE Ineke Jansen (PvdA) vond dat het college een spelletje van „verdeel en heers" had gespeeld rond de toezeggingen aan Nijntje en de ver koop van Hakhorst. „Nu krijgen wij de Zwarte Piet", zo meende Ineke Jansen, die inmiddels ook tot de conclusie was gekomen dat aan het bestuur van Nijntje kennelijk toe zeggingen waren gedaan waarover de gemeenteraad met was geïnfor meerd. De fractiewoordvoerder van Leusden '85 noemde de hele gang van zaken „verwarrend en mislei dend". "We zijn accoord gegaan met de verkoop van De Hakhorst omdat met de gebruikers alles ge regeld was. Nu blijkt dat niet het geval te zijn. Integendeel, we moe ten straks gaan betalen om Nijntje aan een onderkomen te helpen. Een curieuze gang van zaken," al dus fractievoorzitter Ben Stoelinga. Oostra (D66) wilde maandag avond met ingaan op de financiéle miskleun van de gemeente. „Want dat had ik al voorspeld", aldus Oo stra. Wel wilde Oostra weten wat het college of de ambtenaren van de gemeente nu eigenlijk toege zegd hadden aan Nijntje. (van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente Leusden heeft een verzoek ge kregen om een bestaande woning in het buitengebied op een andere plaats op hetzelfde perceel te mogen vervan gen. Het gaat om de woning aan de Hessenweg 68. Dat verzoek was voor het College van B&W aanleiding om aan de gemeenteraad de vraag voor te leggen, of het geen zaak zou zijn in principe uit te spreken, dat in uitzon derlijke omstandigheden medewerking aan een dergelijke nieuwbouw moet kunnen worden gegeven. 'fhuis aan de Hessenweg 68 mag - onder meer vanwege de ongunstige ligging - vden vervangen door een nieuwe woning. elders op hetzelfde perceel In het onderhavige geval, waar van overigens werd benadrukt, dat het in het grotere verband slechts een voorbeeld-functie had, gaat het om een woning, die nogal ongeluk kig is gelegen. Het gaat om een oude woning, die vlak aan de weg gelegen is, kort op de weg m de hoek van de Hes senweg en de Engweg. Bovendien ligt het huis ongunstig ten aanzien van de langs de Hessenweg gel dende bebouwingsgrens. Redenen voldoende, om eraan mee te werken dat de vervanging van het huis op een andere plaats op het perceel wordt gerealiseerd, zo vin den B&W. Na emge discussie met betrek king tot het bestemmingsplan voor het buitengebied (oost), waarbin nen een en ander moet worden ge- raliseerd, kwam de commissie tot de conclusie, dat medewerking ter zake geen probleem diende te zijn. Wel werd van meerdere kanten uit drukkelijk gewezen op het feit, dat het hier ging om een uitzondering Toekomstige gevallen zouden dan ook slechts voor een vergelijkbare uitzondering m aanmerking kunnen komen, als zich bijvoorbeeld een vergelijkbaar geval zou voordoen, zo stelde de commissie tenslotte vast. PERMANENTE OPLOSSING Wethouder Van Woudenberg het alle kritiek gelaten over zich heen komen. „Het is mijn stijl niet om informatie achter te houden. 1 Wat wij toegezegd hebben, is dat we een permanente oplossing zou den zoeken voor de peuterspeel zaal. Daarbij heb ik wel eens ge steld dat dit niet onmogelijk is dat I meuwbouw wel eens voordeliger zou kunnen uitvallen dan de kosten van de schuur van De Hakhorst", aldus de wethouder. Evelien Blom nam het een beetje op voor „haar" wethouder, al kwam ook zij tot de conclusie dat Van Woudenberg kennelijk was terug gefloten door zijn collega van finan- cièn. Blom stelde voor om de hele zaak nog eens te laten bezinken en met een beter voorbereid voorstel nog eens terug te komen. Joost de Jongh (WD) was dezelf de memng toegedaan. „Met deze discussie wordt Nijntje helemaal niet geholpen", aldus het liberale raadslid. Voorzitter Van Woudenberg gaf het emd van de hele discussie toe dat de hele notitie „haastwerk" was geweest. Toch bleef de wethouder volhouden dat hij zich niet schuldig voelde met betrekking tot de gang van zaken rond Nijntje in relatie met de verkoop van De Hakhorst. Van Woudenberg zal, zo beloofde hij, nog eens nagaan wat hij allemaal gezegd heeft m gesprekken met het bestuur van Nijntje en in de di verse commissie- en raadsverga deringen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden |BOU| Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'ijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - De Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt komende dins dag haar maandelijkse bijeen komst in 't Trefpunt aan de Amhemseweg 75 te Leusden- Zuid. De aanvang is om 20.00 uur. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 Het thema van de avond is 'Werken als predikante m de psy chiatrische kliniek Willem Arntsz- hoeve'. Als spreekster is uitgeno digd mevrouw J. Liefferink- Oberman, hervormd predikante te Amersfoort. LEUSDEN - Jongerenvereniging JUID houdt morgenavond (vrij dag 7 november) een disco avond voor de jeugd tot 14 jaar De avond begint om 19.00 uur en duurt tot 21.00 uur en wordt ge houden in de Woelige Hoek te Leusden-Zuid. LEUSDEN - Volgende week, om precies te zijn van 10 tot en met 16 september, wordt er in het hele land gecollecteerd voor het Diabetes Fonds Nederland. De opbrengst van de aktie „Geef 's voor diabetes" is be stemd voor wetenschappelijk onderzoek op het gebied van suikerziekte. Diabetes (m de volksmond beter bekend als suikerziekte) is nog al tijd een ongeneeslijke ziekte die ie dereen kan krijgen, van jong tot oud. Het is een stofwisselingsziekte waardoor het voedsel niet meer in het lichaam kan worden verwerkt. Diabeten kunnen wel worden be handeld met insuline, tabletten en/ of een dieet, zodat ze met meer -zo als vroeger- ten dode opgeschre ven zijn. Maar suikerziekte kan wel aller- ici vervelende gevolgen hebben. Bekende complicaties van diabetes zijn onder meer oogproblemen (die tot blindheid kunnen leiden), aan tasting van de bloedvaten en ze nuwstelsel, beschadiging van de nieren en een verhoogd risico voor hartziekten. Veel wetenschappelijk onder zoek richt zich op deze complica ties en er worden behandelmgs- technieken ontwikkeld om deze gevolgen van suikerziekte zoveel mogelijk te voorkomen. Ook wordt er steeds meer bekend over de oorzaken van diabetes, waardoor er hoop ontstaat dat men eens de ziekte de baas zal zijn. In ons land lijden naar schatting 240.000 men sen aan diabetes. Mocht u de collectebus gemist hebben, dan kunt u uw bijdrage al tijd nog storten op girorekening 5766 ten name van het Diabetes Fonds Nederland te Amersfoort. Brand weer garage komt aan de Groene Zoom pag.3 Wethouder Van Woudenberg opende nieuwe Hobbit-school pag.3 Het weer m Leusden pag. 3 Verkoop kavels leidt tot pittige discussie pag. 5 Achterveldse sportzaal te koop pag. 5 Algemene beschouwmgen. De Leusdense partijen over de begroting 1987 pag. 6 Loep op Leusden en In de marge pag. 11 Sport pag. 13 Films pag. 14 Service-pagina pag. 15 DOKTERSDIENST: 033-944600 LEUSDEN - Sinterklaas brengt op zaterdag 29 november een bezoek aan de kinderen in Leusden. Daarbij wordt de Biijhof aan de Ansfriduslaan 49 natuurlijk niet vergeten. De Goedheiligman komt op die dag zelfs twee keer naar de Biijhof, omdat de kinderen hem toch niet allemaal tege lijk kan zien. 's Ochtends komt hij van 10.30 uur tot 12.00 uur en 's middags van 14.00 uur tot 15.30 uur. Het kinderkoor van de muziekschool Leusden on der leiding van Piet-Hein van de Ven haalt Sinterklaas bin nen. Wie één van deze bezoekjes van Sinterklaas wil bijwonen, moet zor gen dat hij of zij in het bezit is van een kaartje. Die toegangskaarten zijn op maandag 10, dinsdag 11 en donderdag 13 november aanstaan de verkrijgbaar tussen 09.00 uur en 11.00 uur in De Biijhof (ingang Lisi- dunalaan 2). Aan het bezoek van de Sint is ook een kleurwedstrijd verbonden. De kleurplaten zijn op de zelfde tijden en het zelfde adres verkrijgbaar. Wie m aanmerking wil komen voor een prijsje, moet de kleurplaat voor 26 november inleveren bij Freek Gemts aan de Pachter 3 te Leus- den. Zowel leden als niet-leden kunnen aan de wedstrijd deelne men en het Sinterklaas-bezoek bij wonen. De deelname-kosten be dragen vijf gulden per land. "(advertentie) Ambachtelijk gebrouwen met het natuurzuivere bronwater uit de Ardennen. 8,5% alcohol met nagisting op de fles. Verkri/gbaar bij: Slijterij-Wijnhandel Hamersveldseweg 56 - Leusden Slijterij-Wijnhandel De Biezenkamp 7 - Leusden Zwarteweg 3 - Leusden Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033- 940691Wanneer hij - om wal voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. COLLEGE VAN B&W: ff. "...maar je hoeft de Raad toch met alles aan de neus te hangen..."

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1