X Peter Boilers nieuwe prins Puupenkoppen Hobbieskoop druk bezocht ïi r aag m, leusder krant» Spanning op 11-11 bal: leusder krant IVN gaat wandelen Collecte Kinderpostzegels bestaan 60 jaar Kaartavond in De Til BDUI EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden 10 Konijntje in de Wetering Kijk ook voor openingsaanbiedingen Hema Leusden op de kabelkrant. Geen krant ontvangen? Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV p krant DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. (Van één onzer medewerkers) ACHTERVELD - Zaterdagavond werd het carnaval- seizoen 1986-1987 in het Pnnpenkoppenland geopend met het Prinsenbal. Dit vond plaats in het 110 gram gebonw. Omstreeks 21.00 nnr kwam Prins Theo Puup de 10e, voorafgegaand door de hofkapel en de dans mariekes en vergezeld van zijn Raad, de zaal binnen. Hij verwelkomde de aanwezi gen. "Hoewel het momenteel nog niet erg druk is, zullen we er toch een hele gezellige avond van maken. Aan ons zal het niet liggen. En als jullie ook meedoen, zal het best lukken." Hiema volgde een polonaise. Na afloop hiervan wist de band Magnum spoedig de danslief hebbers op de vloer te krijgen. In een hele gezellige sfeer na derde de tijd dat de oude Prins afscheid zou nemen; zijn rege ringsperiode was ten einde. Rond 22.00 uur verscheen hij met zijn hele gezelschap weer op het podium. "Mijn rege ringsperiode zit er op en daarom ga ik nu afscheid ne men", aldus de Prins. TROUWEN Eerst ga ik afscheid nemen van dansmarieke Geja. Daar zij gaat trouwen, gaat zij ons verlaten. Na acht jaar als dansmarieke te hebben meegewerkt is dit de laatste maal. Ik wens haar veel geluk en dank haar voor de vele uren die zij als dansma rieke heeft meegewerkt. Ze was altijd present." Ze kreeg een enveloppe met inhoud en namens de Raad bloemen. Hiema richtte de prins zich tot de andere dansmariekes. "Door jullie optreden weten jullie er altijd goed de stem ming in te brengen. Het kost jullie wel menigmaal nieuwe schoenen. Ze kregen allemaal een porceleinen dansschoentje aangeboden. Vervolgens waren de dames van de Raad aan de beurt. "U staat steeds achter ons en helpt ons met veel dingen. Veel dank daarvoor." Ze ontvingen allen een mooi glas met een bloe menhof Ook oud-voorzitter Willem Hilverts en penning meester Gijs Voskuilen en hun echtgenotes kregen een der gelijk glas aangeboden. OP DE KORREL Vervolgens werd een lid van de Raad even op de korrel ge nomen. Guus. die dit jaar ge trouwd is. had wat problemen. Thuisgekomen van zijn werk had hij zijn auto in de garage geplaatst waarna hij de klap deur had gesloten. Toen zijn echtgenote met de auto weg wilde, kon zij de deur niet open krijgen. Het bleek dat Guus de auto niet ver genoeg had doorgereden waardoor de deur nu aan de auto vastzat. Ook de accu was wel eens leeg en nog enkele problemen. Hij kreeg van de scheidende Prins een mooie porceleinen auto die in tweeën gedeeld als boekensteunen konden dienen. Vervolgens was de Raad van Elf aan de beurt. "Ze hebben steeds geprobeerd mijn Jantje Beton te pakken te knjgen. Dit is hen niet gelukt. Als aanden ken krijgen ze allen een leuk popje lijkend op Jantje Beton opgespeld." Ook Willem Hilverts en Gijs Voskuilen werden niet verge ten. De adjudant Pieter Bokkers werd veel dank gebracht voor het vele werk dat hij als adju dant had gedaan. "We hebben twee hele mooie periodes sa men achter de rug." Hiema werd hij door de Prins ont heven van zijn taak. LEUSDENAAR Vervolgens werd het woord gevoerd door de nieuwe presi dent Harry Voltman. „Prins Theo, je regeringspe riode zit er op. Ik vind het een hele prestatie van je dat je als Leusdenaar twee periodes die Achtervelders in de ban wist te houden. Ondanks dat is het je niet gelukt om die Achtervel ders Leusdenaar te laten wor den. En dat zal nooit lukken ook." "Je hebt het op een geweldige manier gedaan. Door de open heid en je gemoedelijkheid hielden de Puupenkoppen van je. En dat is nodig om iets der gelijks te presteren. Namens al len heel veel dank voor alles. Hiema werd de scheidende prins door de president van z:j- steek en cape ontdaan. "Ik ben pas president van deze vereniging en wist daardoor nog niet zoveel van je. Vanmid dag heb ik nog vlug een blik- semenquête gedaan. Daaruit bleek dat je als beste Pnns van Nederland uit de bus bent ge komen. Je hebt het tijdens je twee regeringsperiodes gewel dig gedaan en het bleek ook een prestatie te zijn om als Leusdenaar Pnns in Achterveld te worden Hiema speldde de president hem een zilveren 1 op. Na deze ceremonie verdween alles van het podium. In de tijd gelegen tussen het afscheid en het bekend worden van de nieuwe pnns steeg de span ning in de zaal. De band Mag num probeerde met hun ge weldige dansmuziek de span ning te breken, hetgeen aardig lukte. Om elf minuten over elf kwam een kleine trekker de zaal bin nen gereden met daarachter- gekoppeld een aanhangwa- gentje voor het vervoer van honden. Na een rondje door de zaal werd de aanhangwagen geopend. De spanning steeg geweldig, maar er kwam alleen een steek uit. APPLAUS Daarna werd de wagen aan de zijkant geopend waarna de nieuwe Prins te voorschijn kwam onder een geweldig ap plaus van de aanwezigen. De nieuwe Prins is Peter Boilers Na met het gehele gezelschap op het podium te zijn versche nen, maakte de nieuwe Prins zich bekend. Hij zal zijn rege ringsperiode ingaan als Pnns Puup Pieter de Xle. "We waren verdrietig dat de vorige Prins verdween, maar vroeger zong men de Prins is dood, leve de Prins. Ik hoop dat het nuj zal lukken het heel goed te doen; ik zal er zeker heel goed mijn best voor doen." Hiema hing de president hem de grote Puup om. Vervolgens werd de president door de nieuwe Prins bevorderd in de orde van de Puupenkoppen. "Ik kan het niet alleen" volgens de Prins, "dus zal ik ook een adjudant moeten hebben. Hier bij benoem ik Guus Horst tot mijn adjudant Ik ben wel Prins Puup de Elfde, maar de ver eniging bestaat 16 jaar Hiema reikte hij zijn adjudant en de raad van elf zijn persoon lijke onderscheiding uit Ook de president, het reserve raadslid Ad Rozendaal en pen ningmeester Gijs Voskuilen kregen deze onderscheiding uitgereikt. Vervolgens stelde hij de opvolgster van Geja voor. Het nieuwe dansmarieke is Pe tra Baan. Vervolgen deelde de Pnns mee dat er een wedstnjd zal worden gehouden. De Buurtschap Oud-Leusden met naar Amersfoort Avond poezie trok wemig bezoekers Mooie opbrengst bazar Huize St Joseph Leuk feest rond jubileum Loysder Hoek Leusden '85 wil inzage in rekeningen van 1985 Mininatuurlje Wisselend succes Leusdense voetballers Koude douche voor Leos pag. 5 pag. 5 pag. 7 pag. 7 pag. 9 pag. 11 mooiste straat zal dan met een prijs worden beloond. "Het Carnaval is een mooi ge beuren. Laten we proberen er met ons allen iets heel moois van te maken." Ook zijn adju dant werd met een grote on derscheiding onderscheiden Vervolgens richtte hij zich nog tot zijn inmiddels binnengeko men ouders. "In de acht jaar dat ik lid ben van de Raad van Elf en nu gekozen als Prins is het mij voor de eerste maal ge lukt om mijn ouders op een car navalsfeest te knjgen. Ik ben hier heel blij mee." Hij zette vervolgens zijn moeder in de bloemen. Na een grote polonaise werd het feest onder leiding van de band Magnum tot in de kleine uurtjes voortgezet. Beide miniaturen waren zeer vakkundig gemaakt door de heer Van Leeuwen. Hoe en met wat voor resulta ten men het kantklossen be drijft werd duidelijk gede- nonstreerd. Doel De organisatie van de Hobbie- skoop was ook dit jaar weer perfekt. Het stond de hobby isten geheel vrij om hun zelfge maakte artikelen al dan niet te ned? erkef ectro Drató nctie vens verkopen. Bij verkoop was tien procent van de opbrengst voor de Stichting Hobbieskoop, om enigszins de onkosten van stichtingskosten, affiches en dergelijke te compenseren. Het voornaamste doel van de Hobbieskoop is elkaar en an dere belangstellenden laten zien waar men in zijn vrije tijd zoal mee bezig is. Het contact met mede-dorpsbewoners speelt hierin een grote rol. Lekkernijen Ook de inwendige mens werd niet vergeten: het was mogelijk een kopje koffie te drinken, ter- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU 'erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- en. amilieberichten en losse advertenties 43 cent per mm kontrakten belangrijke korting usderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) sse nummers: 75 cent per stuk QNINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR ^kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- ''i<an 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Z*dags gesloten wijl ook de tafel met hartige en zoete lekkernijen veel belang stelling genoot. Voor wie iets aparts wilde proeven, was er een stand met Indische en Chi nese hapjes. Het Palet, nog ruikend naar nieuwe verf sinds de pas ge reedgekomen verbouwing, vormde een uitermate ge schikte plek voor de Hobbie skoop. Menig gezellig praatje werd gehouden tussen de dorpsbewoners bij de stands van bijvoorbeeld Hindelooper schilderkunst, verwerking van leer in kledingstukken, weven, portretschilderen, de breima chine, houtsnijwerk, patchworkartikelen, eigenge maakte wenskaarten en niet te vergeten de stand met derde- wereldprodukten, welke elk jaar van de partij is. En dit kontakt tussen de men sen was het doel dat de organi satie voor ogen had. Met an dere woorden: wederom een geslaagde Hobbieskoop. LEUSDEN - Het Instituut Voor Natuureducatie (kortweg IVN) houdt op zondag 16 no vember wederom een wande ling in Den Treek. Het onder werp van deze maandelijkse aktiviteit is dit keer herfstver- schijnselen. Deelnemers worden om 14.00 uur verwacht Jdij de parkeerplaats aan de Paradijsweg. Omdat het bos nogal drassig zal zijn, wordt aange raden om waterdicht schoeisel aan te trekken. Voor meer informatie over deze wandeling kunt u bellen naar éen van de volgende nummers: 033- 72.31.41 of 03495-35.441. LEUSDEN - De collecte van het Diabetes Fonds Neder land wordt deze week ge houden en niet, zoals vorige week abusievelijk vermeld werd, van 10 tot en met 16 september. De opbrengst van deze aktie is bestemd voor het wetenschappelijk onderzoek op het gebied van suikerziekte Naar schatting 240.000 mensen in ons land hjden aan deze stofwisselingsziekte waar van men de precieze oor zaak nog niet weet Veel wetenschappelijk richt zich met name op de bestrijding van complicaties (oogpro blemen, beschadiging van nieren en aantasting van ze nuwstelsel en bloedvaten) die bij suikerziekte kunnen optreden. De nieuwe kinderpostzegels hebben het thema Kind en Cultuur. LEUSDEN - Donderdag 13 no vember wordt in het Jongeren centrum 'De Til' weer een kaartavond gehouden. Ook nu is er weer gelegenheid voor Schutjassen en Klaverjassen. De inschrijving is tussen 19.30 j uur en 19.50 uur De aanvang is om 20.00 uur. Deelnemen kan iedere belangstellende. Deel name is 3,50. Deze avond zijn er ook weer prijzen beschik baar en tellen de punten mee voor het seizoenaantal LEUSDEN - Op 12 november aanstaande (morgen dus) vindt er een historische ge beurtenis plaats: de start van de zestigste kinderpostzegel- aktie. Ook in Leusden wordt daar aandacht aan geschon ken en wel door het plaatselij ke comité voor kinderpostze gels. Vanaf 12 november kunnen be langstellenden terecht in het post kantoor aan de Torenakkerweg om daar hun kinderpostzegels te ko pen. Zoals gebruikelijk zijn er ook kaarten verkrijgbaar; het comité verkoopt een uitgebreide en prachtige collectie wenskaarten voor kerst en nieuwjaar, voor ver jaardagen en voor vele andere doeleinden. „Koop die kaarten en plak er km- derzegels op", zo luidt het advies van het betreffende comité. „Dan wordt dit jubileumjaar met alleen gedenkwaardig voor iedereen die meehelpt, maar ook voor alle kin deren die dankzij uw geld meer kans krijgen op een beter bestaan." HOBBIESKOOP: (advertentie) Diverse hobbies werden zaterdag ook gedemonstreerd. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30uur). Tel 033- 940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 daar zit nog geen muziek in. Peter Boilers is de nieuwe Puupenkoppen-prms en draagt de naam Prins Puup Pieter XJ. (Van één onzer medewerksters) LEUSDEN - "Het enige dat op hobby-gebied ontbreekt is muziek en daar zal vol gend jaar verandering in komen'aldus mevrouw Riet de Gooijer, hoofd-or- ganisatrice van de Hob bieskoop die zaterdag in het Palet te Leusden-Zuid gehouden werd. En dat bleek waar te zijn, want verder waren er vele stands in de hal en drie loka len van de school opgesteld met de meest uiteenlo pende resultaten van hob byisme. Bijzonder veel waardering en belangstel ling oogstte de natuurge trouwe kopie in miniatuur van het knipscheerorgel van de N.H. Kerk te Wouden berg en van het pijporgel uit de concertzaal van Pancras. Er was veel belangstelling voor deze tekeningen en miniaturen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1