Buurtschap Oud-Leusden niet naar Amersfoort Avond poëzie trok te weinig publiek TOYOTA zakelijkheden [leusden, leusder krone Jubileum Veredelt Kunst nadert GS in ontwerp-plan: Cursussen voor agrariërs Snelheids controle Achterveld leusder hrent Tuinvuilaktie duurt langer Filmavond van W.N.F. AUTO EEMHAVEN ■JokaaL Leusden Achterveld V Niet voorgekomen in 280 jaar fbm weef in decjemmfe/ DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws dere gezamenlijke inspanning ge leverd moet worden om ook de rest van het bij de grenswijziging be trokken gebied te behouden", zo concludeert WD-er Parson. ADVISERING (Van de redaktie) LEUSDEN - De buurtschap Oud-Leusden, dus ook de to ren en de begraafplaats, wordt niet bij Amersfoort in gedeeld, maar blijft bij Leus den. Dat blijkt uit het ontwerp plan voor gemeentelijke her indeling in Utrecht-Oost, dat Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht vorige week hebben vastgesteld. De politieschool De Boskamp, het voormalige gevangenenkamp Amersfoort en De Hoge Kley willen Gedeputeerde Staten echter nog steeds aan de gemeente Amers foort toevoegen. In het ontwerp-plan gaat het pro vinciale college uitvoerig in op de reacties die gemeentebesturen en Alnch Parson:.winstpunt. bevolking hebben gegeven op het voorontwerp, dat in januari van dit jaar verscheen. Ongeveer tweedui zend mensen verschenen op de hoorzittingen die over het vooront werp zijn gehouden. De inspraak heeft tot een groot aantal aanpas singen geleid. Ook vanuit Leusden is er fel ge protesteerd tegen de m het voor ontwerp genoemde grenscorrec ties. Behalve de gemeenteraad lie ten ook het dagelijks bestuur van het landgoed Den Treek- Henschoten, de Historische Knng Leusden, het college van Kerk voogden van de Hervormde ge meente Leusden en de Stichting Golf in Leusden hun bezwaren ho- AKTIE De plaatselijke WD-afdeling be moeide zich nog eens extra met de voorgestelde grenscorrecties en hield een handtekeningenaktie. De WD-fractie reageerde dan ook po sitief op het besluit van Gedepu teerde Staten van Utrecht om de plannen voor de grenscorrecties betreffende Leusden te wijzigen. „Als eerste winstpunt zien wij dat gebied rond het torentje volgens deze gewijzigde inzichten behou den zal blijven voor Leusden", aldus fractievoorzitter Alrich Parson. En het tweede winstpunt volgens de WD: „Aanvankelijk hadden GS als uitgangspunt genomen het argu ment dat grenswijziging nodig was om een gemakkelijk herkenbare grens te knjgen langs de nieuwe snelweg. Dit principe, dat wij altijd hebben bestreden, kan kennelijk toch doorbroken worden. In feite is dit emge argument vóór de grens wijziging nu van tafel." „Wij menen dan ook dat de ver- Het ontwerp-plan wordt in de sta tencommissie voor bestuurlijke or ganisatie besproken op 1 decem ber aanstaande. GS zullen, na advi sering door de commissie, de da tum van behandeling van het plan door Provinciale Staten vaststellen. Daarna kan het college advies uit brengen aan de staatssecretaris van binnenlandse zaken. „Het behoeft geen betoog dat het rijksbeleid inzake de herindeling van gemeenten smds enige tijd als instabiel kan worden geken schetst", aldus GS. Na het laatste kamerdebat over het onderwerp is het nog steeds niet duidelijk of ge meenten van ongeveer achtdui zend mwoners bij herindelings- plannen moeten worden betrokken of niet. Het provinciale college kondigt dan ook aan na het statendebat over het ontwerp-plan voor Utrecht-Oost de staatssecretaris opheldering te vragen over het be trekken van gemeenten van om en nabij de achtduizend inwoners bij henndelingsplannen. LEUSDEN - De viering van het 60-jarig bestaan van het christelijk gemengd koor Kunst-Veredelt in Leusden- Zuid nadert. Komende zater dag (15 november) starten de feestelijkheden met een re ceptie in 't Trefpunt aan de Arnhemsweg 75A (naast de Dorpskerk) te Leusden-Zuid. Tussen 15.00 uur en 17.00 uur kan men daar de jubilerende vereniging feliciteren. Het hoogtepunt wordt ongetwij feld het lubileumconcert od woens- dag 19 november. Deze muzikale haperung vindt plaats in de Dorps kerk te Leusden-Zuid en begint om 20.00 uur. Behalve het jubilerende koor doet ook het gospelkoor The Living Song daaraan mee. Beide ko ren staan onder leiding van Pieter Leebeek. Als solisten zullen volgende week woensdag optreden Renate Heemskerk (alt), Hanry Blackmon (bas/bariton), Alex van Harten (pia no), Han Kapaan (hobo), Pieter Leebeek (orgel) en Albert Bnnk (orgel). De toegang tot het jubi leumconcert is gratis. LEUSDEN/BARNEVELD - De Middelbare Agrarische School te Bameveld organiseert in sa menwerking met de Praktijk school voor Landbouwmecha- [van een medewerkster) LEUSDEN - Als het de be doeling is van de Culturele Raad om met haar winter- programma '86-'87 een groot aantal Leusdenaren cultureel te verpozen, moe ten we constateren, dat dat vorige week, met het optre den van dichter Jean-Pierre Rawie, niet is gelukt. I"rok de eerste "culturele aadsvergadering" enkele londerden Leusdenaren ïaar De Korf voor Kees van footen, schijnbaar bekend »n bemind tot in Achterveld oe, de vijftien man en rrouw publiek die in de bo- enzaal van de openbare libliotheek plaatsnam, in- lusief organisatoren, dich- ers en de pers, was toch vel wat erg minnetjes, foordeel van de gennge be- ingstelling was misschien dat er een heel direkt contact tus sen dichters en publiek moge lijk was. Dat de weinige Poëzie minnende Leusdenaren overi gens wel "waar voor hun geld" kregen, moge blijken uit het feit dat in een kleine twee uur tijd drie dichters aan het woord kwamen met elk een geheel ei gen stijl. De man waar het tijdens deze culturele avond vooral om draaide, dichter Jean-Pierre Ra- wie, was in zijn voordracht uit eigen werk goed te volgen. Rawie, bekend geworden door zijn optreden tijdens enkele grote Poëzie-manifestaties, droeg voor uit zijn bundels "Het meisje en de dood", "In tensive Care" en "Kwade trouw" Thema's die in zijn werk steeds weerkeren zijn de dood en (kortstondige) liefdes- affaires. Met deze thema's gaat Rawie haast luchthartig en speels te werk. Met hier en daar een flinke scheut cynisme doorspekt hij zijn werk aan gaande de betrekkelijkheid van alles in dit leven. Rawie die in zijn eigen "Graf schrift", (hoewel hij eerder in de "Madenballade" te kennen geeft crematie te prefereren boven begraven) zichzelf een "principe-loze moralist" noemt, bewees zijn toehoor ders, dat hij ook geëngageerd kan dichten met het gedicht "Bkr". Daarin hekelt hij het overheidsbeleid ten aanzien van deze regeling ("de kun stenaar - een beter soort werk loze"), door die overheid te prijzen voor haar "wijs beleid", aangezien echte kunst alleen gedijt bij armoe en tegenslag, met verwijzing naar Rembrandt en Jan Steen. De gedichten van Sylvia Sna- bel, lid van de Dichterskring Amersfoort, waren van een ge heel andere stijl, voor de onge oefende toehoorder moeilijk te volten. De dichteres, getogen in het Leusden van de vijftiger jaren, gaf dan ook een korte uit- Jean-Pierre Rawie las voor, terwijl een (te) klein publiek aandachtig toeluisterde. eenzetting van de gebeurtenis sen en gevoelens die aan elk gedicht ten grondslag lagen Zij droeg werk voor uit haar bundels "Van het donker ben ik", "Een duif op de violen" en "Pijlen in mijn schaduw". Wil Gommers, eveneens van de Amersfoortse Dichters kring, las werk voor uit diverse perioden uit haar leven. "Ook al met zulke opgewekte ge dichten, maar dat schijnt dich ters eigen te zijn", zo zei ze zelf. Uit het door haar voorgedragen werk, onder andere uit haar ei gen bundel "Denkpatronen te kenend", spreekt vooral het meeleven met het verdriet en het lijden van de medemens, zoals bijvoorbeeld in het ge dicht "Maria", dat door ver schillende toehoorders zeer hoog werd aangeslagen. ACHTERVELD - Gisteroch tend hield de Rijkspolitie op de Hessenweg in de be bouwde kom een snel heidscontrole van 07.00 uur tot 09 00 uur. Niet minder dan 25 autobestuurders kregen een proces-verbaal wegens overschrijding van de toegestane snelheid van 50 kilometer per uur. De geconstateerde snelheden lagen tussen de 60 en 78 ki lometer. Ook werd een bromfietsbestuurder ge verbaliseerd wegens over schrijding van de toege stane snelheid van 30 kilo meter per uur. De door hen gereden snelheid was 58 kilomoter. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar. 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ibestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, M duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, rmmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, 'bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en />,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ujnt ook contant betalen op ons kantoor. Léden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling onangt u de gewenste foto('s) thuis. D6.EUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU- krttenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Gezien het enorme aanbod van tuin vuil heeft het gemeentebestuur besloten om de tuin vuil-aktie te verlengen tot 17 november aanstaande. Op 41 plaatsen in de gemeente Leusden kunnen mwoners hun turn- afval storten. De speciaal daarvoor bestemde stortplaatsen worden aangegeven met een oranje of groen bord. Na 17 november mag men alleen tuinvuil storten op de plaatsen met een groen bord Op de betreffende tuinvuüstort- plaatsen mag alleen tuinvuil wor den gestort, eventueel gebundeld, maar beslist met in dozen of plastic zakken. Voor meer informatie kan men terecht op de gemeentewerf, op werkdagen te bereiken van 08 30 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Het telefoonnummer van de gemeentewerf luidt: 033- 94 15.94. LEUSDEN/AMERSFOORT - Het plaatselijk comité Amers foort en omstreken van het Wereld Natuur Fonds houdt op dinsdag 18 november een filmavond in de Ontspan ningszaal van Wolter Dros BV aan de Amsterdamseweg 53 te Amersfoort. Men begint om 20.00 uur. De zaal gaat een half uur eerder open. Op het programma staan twee films. Allereerst „Bespieders Be spied", een prachtige kleurenfilm over de moeilijkheden waar natuur- filmers voor komen te staan. Daar na toont men „Distant Relations", een interessante productie over hét leven en de gedragingen van goril la's en orang utans. De entree bedraagt drie gulden per persoon. Rangers betalen slechts één gulden. Tijdens deze avond is ook de Panda-winkel aanwezig met alle ar tikelen uit de nieuwe catalogus. In Leusden is de Panda-winkel te vin den aan de Bohemen 77. telefomsch bereikbaar onder nummer 033- 94.20.14. nisatie te Ede een tweetal cur sussen met landbouwtechniek als onderwerp. De cursussen worden gedurende een twaalf tal avonden in de maanden no vember tot en met februari in de Praktijkschool te Ede gege- De eerste cursus, genoemd Motorengebruik voor Gevor derden, start donderdagavond 20 november. Deze cursus, die voorheen cursus dieselmoto ren genoemd werd, is bedoeld voor personen die of een be hoorlijke ervaring hebben, of het diploma motorengebruik voor beginners bezitten of het M.A.S.-diploma hebben. Als onderwerpen worden onder meer behandeld: werking en constructie, afstellingen, on derhoud en storingen. Er wordt zoveel mogelijk in praktijkles sen gewerkt De tweede cursus is de cursus Hydrauliek voor gevorderden. Aansluitend op de cursus Hy drauliek voor beginners wor den onder meer de volgende onderwerpen behandeld: schematechniek, storingen, veiligheid, reparaties. Ook hier staat de parktijkgerichte bena dering centraal. Qua vooroplei ding en dergelijke geldt het zelfde als de eerder genoemde cursus. Inlichtingen en/of aanmeldin gen bij de cursuscoördinator van het Agrarisch Onderwijs Centrum Barnveld, overdag 03420-14881, 's avonds 03420- 13023. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033631620 LEUSDEN - Vanwege zijn geweldige inzet op het gebied van Kodak Promotions werd de heer J. Verhoeff, eigenaar van Fotografie Jan Verhoeffin de Hamershof te Leusden en de gelijknamige zaak aan de Wiekslag te Hoevelaken, deze week verrast door de directie van Kodak Nederland BV met een prachtige koffer set door Jan Versteegi Eerst even een kleine rechtzetting van Antoon Hak uit Achterveld. De hoeveel heid neerslag, die hij in de maand oktober mat was geen 122, maar 133,7 mm. Dat maakt het verschil met de hoeveelheid neerslag die ik zelf mat, geringer en daar mee geloofwaardiger. Nog even terug naar het minieme temperatuurver schil tussen september en ok tober. In De Bilt bleek het verschil 0,2 graden te zijn: oktober was 0,2 graden war mer dan september. Als we de boeken erop raadplegen blijkt, dat een dergelijk klein verschil niet is voorgekomen sinds 1706. In 1831 was het verschil 0,4 graden. Dus staat 1986 over een periode van 280 jaar nu aan kop. Maar het kan ook anders. In 1743 bedroeg het verschil tussen september en oktober maar liefst 7 graden in het voordeel van september. Terua nu naar de aktuele weersituatie. Vergeleken met zaterdag viel zondag niet tegen. De zon was erbij en voor het maken van een wan deling was het weer ideaal. Op zondag was op de satel lietopnamen ook een diepe stormdepressie boven Schot land waarneembaar, die op weg was naar het midden van Noorwegen. Die depressie zal zijn sporen inmiddels hebben nagelaten in de vorm van regen en wind. De vrij noordelijke baan van ge noemde depressie was er de oorzaak van, dat het met de hoeveelheid regen wel mee gevallen is. Ook de rest van deze week staat in het teken van een behoorlijke wind en van van tijd tot tijd overtrek kende regengebieden. Er is dus sprake van echt herfst weer. Het blijft overigens zacht weer, doordat er lucht- aanvoer plaatsvindt uit Zuid west Europa. Overigens win tert het nog vrijwel nergens in Europa. De vraag wordt me wel eens gesteld, waarom stor men in de herfst vaker voor komen, dan bijvoorbeeld in het voorjaar of in de zomer. De oorzaak ligt hierin. In sep tember en oktober vindt er op noordelijke breedte een kou- uitval plaats naar het zuiden. Deze polaire stroming botst op de nog aanwezige subtro pische lucht. Bij dit zoge naamde 'polaire front' ont staan depressies. Op het grensgebied van koude en warme lucht worden de ge noemde depressies erg geac tiveerd. Er onstaan grote ver schillen in luchtdruk op een korte afstand. Het gevolg is een krachtig windveld. Als de stroming pal op West- Europa gericht is, en dat ge beurt vaak in het najaar, zijn wij ook slachtoffer. Overigens komen zware stormen ook voor in het voor jaar. Berucht is de zware storm van 2 april 1972. Deze orkaan eiste vier doden en trad al zo'n vijf maanden na de orkaan van 13 november 1972 op. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele benchten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redakt ie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 11 november 20.00 uur: Bijeenkomst van het NC VB m 't Trefpunt aan de Amhem- seweg te Leusden-Zuid. 20.00 uur: KPO-avond m De Kom aan de Hamersveldseweg. Donderdag 13 november 15.30 uur: Openbare raadsverga dering in verband met de begroting voor 1987 in de raadszaal van het gemeentehuis. Met een pauze van 18.00 uur tot 19.30 uur) Vrijdag 14 november 19.45 uur: Concert van de gospel groep Reformation in de Dorps kerk te Leusden-Zuid. Zaterdag 15 november 15.00 uur: Receptie van Kunst- Veredelt naar aanleiding van het 60-jang bestaan in 't Trefpunt aan de Arnhemseweg 75 A te Leusden- Zuid. 21.00 uur: Longway Blues m De Geut aan de Zwarteweg. Woensdag 12 november 09.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. 20.00 uur: KPO-bijeenkomst m D'Ouwe Peerdestal. Donderdag 13 november 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw. Vrijdag 14 november 20.00 uur: Filmvoorstelling m De Moespot: „Het Bubblegum". Zaterdag 15 november 20.00 uur: Disco show in De Kla- veet. 20.00 uur: KPJ disco met Red Star m De Moespot. Zondag 16 november 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 18 november 09.00 uur: Welfareclub van De Zon nebloem in Ons Gebouw

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3