Bazar Huize St. Jozeph en De Zonnebloem bracht f3850,-op Loysder Hoek vond in jubileum aanleiding tot leuk feest I lensden kif* )ok tweede revue-avond CPJ was groot succes Te weinig speelgoed bij beurs in 't Vooronder Van Ravenhorst heropend Uniek materiaal uit Borneo voor Luchtvaart- Allerhande speelgoed bij De Treeklopertjes museum DINSDAG 11 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws 5 iCHTERVELD - Zaterdag werd in Huize St. Joseph de aarlijkse bazar gehouden, in samenwerking met de Zon- lebloem-afdeling. Naast de verkoop van de door de bewo- iers van huize St. Joseph gemaakte handwerken en de andwerken van de Zonnebloem was er nog een groot iantal attracties. Er was voor ieder wat wils. •r was een rad van avontuur, ten kon raden naar de lengte an een kaars en het aantal iranduren, parapluie hangen, ;op raden, sjoelen, bibberspel, mveloppen en touwtje trek- :en. Bij een aantal attracties wa ren leuke en mooie pnjzen te winnen. Ook waren er enkele personen aanwezig die met hun creativiteit lieten zien wat zij konden. Dit was het grave ren in glas, het beschilderen van voorwerpen, houtsnijwerk waar ook beeldhouwwerk aan te pas kwam, een portretteke naar en het maken van voor werpen met brooddeeg De bazar werd geopend door de directeur van het huis de heer Hilhorst. Mede namens de Zonnebloem hoopt hij dat het een goede en druk bezochte bazar zou worden. Hierna reed mevrouw Van Dijk met haar elektrische rolstoel met een grote sleutel in haar hand door een opgebouwde papieren muur. De sleutel was vervaar i de bazar in Huize St. Jozeph was van alles verkrijgbaar. De bezoekers konden er te kust en te keur terecht digd door de in Wagenberg wonende heer Brunia. In ver band met het sluiten van tehui zen werd de sleutel verborgen. St. Joseph kon blijven. Tevens had het op deze manier openen ook betrekking op de aanpas sing in de tehuizen voor invali den. Al direct na de opening kwa men de bezoekers binnen. Het werd de hele dag een komen en gaan van bezoekers. Een druk bezochte en zeer gezel lige bazar. Er werden goede za ken gedaan en ook de attrac ties trokken veel belangstel ling. Tijdens de bazar was er ook een Play-Backshow voor de Achterveldse jeugd De deelnemers waren in vier groe pen verdeeld zodat men om het uur een playback-optreden had. Geplaybackt werden Ma donna 2x, Erik Mesie, de Trap- pelzakboogie, Agnetha van Abba, Vader Abraham, Och tendhumeur uit Kinderen voor Kinderen en de Dolly Dots. De jury bestond uit de dames An neke van Dijen, Gerda van 't Klooster en de heer Peters. Tegen het einde van de bazar werden de prijzen en de prijs winnaars bekend gemaakt. Bij de playbackshow waren er twee winnaars met een gelijk aantal punten. De trappelzak- Boogie en Ochtendhumeur uit Kinderen voor Kinderen be haalden beide 29 punten. Daar er maar één wisselbeker was, werd besloten dat men om de beurt een tijdje de wisselbeker in huis mocht houden De 2e prijs werd gewonnen door Madonna door Bianca Tol boom met 26 punten. Zij be haalde drie punten meer dan de Madonna die het eerst op trad. Tijdens de middaguren van de bazar was er ook een optreden van ome Jan en tante Jen. Met hun optreden vermaakten zij de aanwezigen door begeleid door hun draaiorgeltje een groot aantal zeer bekende lied jes te zingen. Dit tot groot ge noegen van de vele aanwezige ouderen die steeds naar harte lust meezongen. Na de prijsuitreiking van de playbackshow volgden de vol gende prijsuitreikingen. De kaars had een lengte van 1 me ter en 112 branduren. De kaars werd gewonnen door Jean- nette Vos. De geboortedatum van de pop werd geraden door Truus Rutte met de juiste datum 1 september, zij kreeg de pop De naam van de andere pop was Vanessa. Deze werd iet ge raden. De deelnemrs waren ge nummerd en via het rad van avontuur werd de winnaar aan gewezen De gelukkige bleek te zijn R. v.d. Burgwal. Het parapluiehangen werd ge wonnen door de jeugdige Ha rold Kok met 2 minuten 31 se conden. Hierna sloot de heer Hilhorst de bazar. Namens St Joseph en mede namens de Zonnebloem dankte hij lederen die had meegewerkt met hun bezoek, om de bazar zo goed te doen slagen. De opbrengsgt was 3850,-. In het bijzonder dankte hij allen die hadden meegewerkt aan het opbou wen, de organiserende wer kers bij de stands en verder al len die op welke manier ook hadden meegewerkt. Ook werd dank gebracht aan ome Jan en tante Jen die met hun optredens voor een gewel dige sfeer hadden gezorgd. Zij kregen een enveloppe met in houd aangeboden Gemeten naar de pubheke belangstelling, was er m 't Vooronder te weirug speelgoed. LEUSDEN - Donderdagavond werd in het Vooronder een speelgoedbeurs gehouden Omstreeks zeven uur stond er een hele rij mensen buiten te wachten, tot aan de fietsenrekken. Zij werden met groepjes naar binnen gelaten. Het liep storm, na dne kwartier waren de stapels speelgoed op de tafels al bijna geheel verdwenen Het was duidelijk dat de belangstelling te groot was voor het aanbod. Er moest een maximum van wat men mee kon nemen, worden ingesteld. De organisatoren hopen dan ook dat er de volgende keer meer speelgoed gebracht wordt. LEUSDEN-ZUID - Afgelo pen vrijdag 7 november vierden kinderen, ouders en team van de chr. basis school Loysder Hoek feest om het feit dat de school 35 jaar oud was geworden. De schoolvlag werd dan ook gehesen die dag. 's Middags was er voor de kinderen uit de groepen 1 t/m 4 een vossenjacht in de buurt. De vreemdsoortige "vossen" werden aan hun staart gegrepen. De groe pen 5 t/m 8 werden de wijk ingestuurd voor een speur tocht. 's Avonds werd het feest voortgezet. Om half acht werden de kinde ren even beziggehouden mid dels een tekenfilmpje, zodat alle ouders rustig konden luis teren naar het huishoudelijke gedeelte van de gecombi neerde jaarvergadering van de Medezeggenschapsraad en Ouderraad, die om praktische redenen aan deze avond ge koppeld was. Om 8 uur "stormden" kinderen uit de groepen 7 en 8 de ge meenschapsruimte binnen en toonden de ouders een zelfbe dachte uitvinding. Al die "uit vindingen" bleken bij elkaar een al bestaande uitvinding te zijn: een fiets, waarop een jon gen vrolijk de zaal binnen kwam rijden. Na de pauze, waann gesmuld werd van zelfgebakken cakes, boterkoeken, soesjes en appel taarten, zong men gezamenlijk een feestlied. Hierna kwamen de groepen 1 en 2 ten tonele. Zij lieten feest en herfstliedjes en gedichten met daarbij behorende attribu ten de revue passeren. Aansluitend kwamen de groe pen 3 en 4 het podium op en toonden een zelfbedachte "musical"rond een poppen kraam. Toen werd de poppen- winkel omgebouwd tot een praktijkruimte van een tand arts, waar een patiënt geholpen werd om van een vreemde kiespijn af te komen. Of de tandarts nu een kleine of grote spuit gebruikte, de verdoving wilde maar niet werken. Toen werd de assistente het zo zat dat ze de patiënt maar met een hamer op z'n hoofd sloeg. De getrokken kies bleek van een enorm formaat te zijn gevuld met snoep. Na dit optreden van de kinde- renuit groep 4/5, kwamen de hoogste groepen aan bod. Zij vertolkten op niet te evenaren wijze het aloude "moppie" van Catootje. Alle typetjes werden leuk uitgebeeld en ook nu lachte men zich kriek om de lichtmatroos die voorzichtig de lange rok van de barones pro beerde op te tillen om de "mooie benen" te showen. Als klapstuk van de avond moesten enkele uitgelote ou ders het toneel bestijgen. Zij vormden een schoolklas en een meester; ieder had een op dracht gekregen waar de ander niets van wist. Zo had één de opdracht een mop voor de klas te vertellen en de ander moest proberen, 3 keer naar de w.c te mogen. En de arme meester maar proberen onder de prop jesregen orde te houden en de kinderen een gedichtje te le ren. Nadat hij'er geen gat meer in zag, stuurde hij ze allemaal maar op vakantie. Na afloop bedankte mevrouw K. Keiler ieder voor zijn/haar aanwezigheid en in het bijzon der de heer W. Bos, het voor malige hoofd van Loysder Hoek, die van de 35 jaar 21 ja ren de school geleid heeft. De avond werd besloten met dankgebed. roUTENBURG - Na een erbouwing werd vrijdag- liddag om 17.00 uur de ge- eel vernieuwde meubel-en ixtielzaak van de firma an Ravenhorst aan de essenweg te Stoutenburg eropend. )e officiële heropening verd verricht door de bur- emeester J.W.M. Radema- er. Inge veer 18 jaar geleden werd de toen reeds bestaande zaak geheel afgebroken en werd al les opnieuw herbouwd. Wel veel groter en uitgebreider dan de oude zaak. In januari 1984 werd de zaak door een zoon van de heer Van Ravenhorst overgenomen. Voor die tijd waren er al plan nen om te verbouwen, maar in verband met een eventuele overname door één van de kin deren werd daar toen van af ge zien. De huidige heer Van Raven horst en zijn echtgenote beslo ten de zaak nu toch te gaan ver bouwen. Het is een geweldig mooi geheel geworden. Bin nenkomend heeft men nu met een een totaaloverzicht, waar door men makkelijker de goe deren waar men voor komt kan vinden Het geheel is zo ge bouwd dat men de klanten nu ook een optimale service en bediening kan geven. Ook voor rolstoelers is alle nu mak kelijk bereikbaar en ook paska mers zijn hiervoor aangepast. De totale oppervlakte van de zaak beslaat nu ruim 1000 vier kante meter. ACHTERVELD - Na de op voering tijdens de eerste revueavond van de KPJ bleek dit zo'n geweldig suc ces te zijn, dat men besloot ook nog een tweede revue avond te organiseren. Za terdagavond was dan deze tweede avond. Ook dit werd een geweldig succes. Binnen de kortst mogelijke tijd was de zaal geheel vol. Dit had tot gevolg dat een groot aantal mensen dat iets later kwam - zo'n 30 tot 40 personen - niet meer in de zaal kon en weer huis waarts kon keren. Er was deze avond zelfs een groot aantal belangstellenden uit omliggende gemeenten, tot zelfs uit Soest. Het werd ook nu weer een geweldige avond waarbij de opgevoerde stuk ken weer goed aansloegen. Het applaus was niet van de lucht. Tijdens rust tussen de stukken verscheen Prins Puup Pieter de Xle met zijn adjudant in vol or naat op het podium. In zijn eer ste optreden in het openbaar reikte hij aan twee personen zijn persoonlijke onderschei dingen uit. Dit waren André Steenbeek en Johan van den Hengel, als waardering voor wat zij hadden verricht ten be hoeve van hetgeen hier werd gepresteerd. In de aan hen uit gereikte onderscheiding werd overigens wel de hele club be trokken. Het lied op de Leusder Krant bleek ook nu iets te zijn gewij zigd. Nu 'de actrice' in de Leus der Krant wel op de voorpagina had gestaan waren haar kansen op een goede carrière wel gestegen, zo kon men verne men. De opbrengst van deze avond komt ook weer ten goede aan het werk van pater Visser in Flores. Na afloop van de opvoe ring werd er een groot aantal bloemen binnen gebracht. Deze waren bestemd voor de spelers, 'van een stille aanbid der'. zoals driewielers, stond er een 'speciale' robot te wachten op een koper. Deze was uitgerust met een ge weer, dat afging en lawaai maakte, de robot werd dan ver licht en spuwde rook uit zijn mond. Zoals was te verwachten, was er veel belangstelling voor deze beurs Luchtmachtbergmgsofficier G. Zwanenburg en conservator G. Glerum (r) bekijken de wrakstukken van de in 1941 boven Brits Borneo neergeschoten Nederlandse bommenwerper van het ML KNIL. de nieuwe zaak biedt in een oogopslag een totaal overzicht. LEUSDEN/SOEST - De col lectie van het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist bij Soester- berg is recentelijk uitge breid met een aantal kleine wrakstukken van een Glenn Martin bommenwer per van de Militaire Lucht vaart van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger (KNIL). De Glenn L. Martin van het type 139 WH-3A van het ML/KNIL werd op 18 december 1941 bo ven Miri op Brits Borneo neer geschoten door de Japanners. De bemanning bestond uit de Eerste-Luitenant J.H. Groene- veld, de Sergeant-monteur W. Haacke, de Sergeant-bommen- richter C F Cobus en de Briga dier Luchtvaart-radiotelegrafist H.J Prinsen. Ze slaagden erin het vliegtuig tijdig per para chute te verlaten. Na een barre tocht door het dichte oerwoud kwam de bemanning begin 1942 aan in Long Nawang in Ne derlands Borneo en op 27 au gustus 1942 ontdekt door de Ja panners en om het leven ge bracht. Het wrak van de tweemotorige bommenwerper werd verleden ,aar oktober bij toeval ontdekt door bosarbeiders en aanvan kelijk vermoedde men dat het een Engels toestel zou zijn. Bij een nader ingesteld onderzoek dacht men zelfs dat het een Ja pans toestel zou zijn omdat een oranje stip wrd aangezien voor een wat verkleurde rode bal, het kenteken van een militair Japans vliegtuig Bij een nadere identificatie werd vastgesteld dat het echter een Nederlands vliegtuig be trof hetgeen onder meer bleek uit de Nederlandse teksten op het radiopaneel. Het wrak van de bommenwerper ligt diep in een moeras en een Brits- Ghurka-regiment dat in Brunei is gelegerd kon alléén helaas wat kleine wrakstukken bergen waaronder het radiopaneel met de Nederlandse tekst eropp. De heer Gemt Zwanenburg mocht in zijn functie van ber- gings- en identificatie-officier van de Koninklijke Luchtmacht de kist met materiaal tezamen met Gemt Glerum. de conser vator van het Luchtvaart Mu seum, open maken Het Luchtvaart Museum be schikt nu over uniek materiaal, namelijk het enige dat er nog is van een vooroorlogs Neder lands vliegtuig van de ML/ KNIL. De wrakstukken dienen eerst grondig gereinigd te wor den om later gedeeltelijk te worden geëxposeerd in de Snijdershal van het museum. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur en zon dag van 13.00 uur tot 17.00 uur De toegang is gratis. LEUSDEN - Woensdag avond werd de jaarlijkse speelgoedbeurs gehouden in de peuterspeelzaal 'De Treeklopertjes'. Er was veel baby-speel goed te koop, verder lego, poppen en poppekleertjes. Het goedkoopste speelgoed kostte 0,25, dat was een 'sneeuwbol'. Het duurste speelgoed kostte 75,-. Dit was een heel play-mobil circus met extra play-mobil-attributen Er was ook een postkantoor voor de kleintjes, zij konden daarmee oefenen met het om gaan met cheques en telefoon. Behalve veel puzzels, spelletjes en boeken en grote objecten

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5