A ot o< Roda (za.) houdt hoofd koel in tumultueuze slotfase: 2-1 üMM zet Roda (zo) goed voor schut Mineur )ngelukkige nederlaag Achterveld loemenkwartier slecht verliezer - Iv spiraties Leusdenaren in de ijskast TOETIUIL U'ltJlLANS larden met 2-1 goed weg Kaarttoernooi Hessenkar EUSDEN De altijd interessante ontmoeting tussen de a-zaterdag en Bloemenkwartier kreeg zaterdag op het g. Buiningpark een incidentrijke slotfase. De gemoederen jcten in het Gooise kamp stevig verhit. ide winnende treffer van Roda aaiden de gemoederen in de dug-out van de Hilversumse tegen stander wat al te hoog op. Met name de elftalleider meende m woord en gebaar de scheidsrechter van zijn onvrede over het toegekende Roda-doelpunt te moeten aanspre ken. De heer Van Raaij uit Vreeswijk had hier weinig waardering voor en menkwartier ging m de slotfase op het B.B.-park letterlijk en figuurlijk ten onder. verzocht de man m kwestie zich buiten de afrastering te begeven. Deze weigerde aan dit verzoek ge volg te geven, ook nadat van beide partijen hierop was aangedrongen. De arbiter zag zich hierdoor ge noodzaakt het duel voor enkele mi nuten te staken Na een korte afkoelingsperiode bleven dne spelers van Bloemen kwartier onder de douche. Daar mee kreeg het treffen een romme lig slot. Het was dan ook een wed strijd die met bepaald op een hoog niveau stond. Spitsspeler Coen van Dijk nam met twee gave kopstoten de totale Roda-score voor zijn reke ning en hield zijn ploeg in de titelra ce. Trainer Wim van der Linden toonde zich na afloop uiteraard content over de volle winst, maar was over het veldspel van zijn disci pelen allerminst te spreken. „Geen bezieling, geen overtuiging en een te laag tempo. De beginfase en het laatste kwartier van de tweede helft hebben we voor prima voetbal ge zorgd met enkele goede combina ties. Voor het overige was het maar povertjes". Desondanks zag de oefenmees- ter nog enkele positieve punten: „De laatste lime voor de doelman heeft uitstekend gefunctioneerd. Ik ben van mening, dat we de buiten- spelval op de juiste wijze hebben toegepast". Bloemenkwartier bleek op Burg. Buiningpark over voldoende indivi duele klasse te beschikken om Ro da '46 een lastige middag te bezor gen, maar ook de Hilversummers hadden niet een passend antwoord om de buitenspel te ontwijken. Daarbij kwam dat Roda '46 een las tige middag te bezorgen, maar ook de Hilversummers hadden niet een passend antwoord om de buiten spel te ontwijken Daarbij kwam dat Roda '46 het geluk had, dat een kwartier voor tijd één van de betere spelers van Bloemenkwartier uit het veld werd gestuurd, wegens het beledigen van de scheidsrechter STRAFSCHOP Nadat deze in een voor Roda '46 precaire situatie weigerde een strafschop toe te kennen. De sober acterende Bloemenkwartier- defensie kon het verlies van zijn ex cellerende verdediger niet vol doende compenseren. Het gaf de Leusdenaren daarentegen de in jectie die ze nodig hadden In de eerste helft had de zaterdag-equipe al een voorsprong moeten nemen, maar mede doordat de opbouw te traag verzorgd was kon de achter hoede van Bloemenkwartier zich steeds tijdig organiseren. Wout Buerink zag zijn kopbal kort na het begmsignaal naast gaan en ook Hame Kersies kon zijn schot na éen-twee met Harry Settels met 1 f -x fO Roda 46 op jacht naar winst. de juiste nchting meegeven. Klaas de Vries was nog het dichtstbij een doelpunt. De geconcentreerd spelende vleugelverdediger kogelde snoei hard van grote afstand op het hout werk, maar via de rug van de kee per stuiterde de bal weer in het veld in de veilige armen van de doelman. In tegenstelling tot de rechterkant, waar Hame Kersies en Harry Settels gevaarlijk doorkwa men, werd op de linkervleugel zel den pressie uitgeoefend. DONKERE WOLK In het tweede bedrijf kwamen de Hilversummers, gecoached door ex-semiprof Leen van der Merkt, halverwege tegen de verwachting in aan de leiding. Vlak over de mid denlijn verscheen een Bloemenkwartier-speler totaal vrij en wist van de ruimte afdoende ge bruik te maken, door een té gretig uitlopende Berry Buunk kansloos te passeren. Natuurlijk moet de doel man bij pressiespel zich op de rand van de zestien opstellen, maar hij verslikte zich volledig in de te over bruggen afstand en de bal De donkere wolk voor Roda '46 trok in dezelfde minuut echter al weer over. Met twee kopstoten van Coen van Dijk brak de zon door. Uit een wegdraaiende voorzet van rechterspits Harry Settels kopte Coen van Dijk vanaf elf meter steenhard de bal in het net. Een beauty, die in Ruud Gullit's rubnek: „Het doelpunt van de week", met zou misstaan. Trainer Van der Linden bracht een verse kracht in het veld. Rob Verdier kwam in de plaats van de onzichtbare Ronald de Haas. Later zou Pim Bastiaanse de moegestre den Harry Settels vervangen. Tien minuten voor tijd had de Roda-spits alweer succes. Ditmaal bracht Har- ne Kersies Coen van Dijk in stel ling. Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst, Karei Ouwerkerk, Klaas de Vries. Co de Smalen, Ton Kaspers. Hame Kersies, Wout Bue rink, Harry Settels (Pim Bastiaanse), Coen van Dijk en Ronald de Haas (Rob Verdier). CUSDEN „Een dieptepunt," noemde elftalleider Gerard de Belt het 3-1 verlies van de Roda-zondag bij EMM in rersum. „Een wanprestatie," hoorde je anderen, die de rite hadden genomen om op sportpark Wasmeer in Radio- l, de verrichtingen van de zondag-heren te aanschouwen, steren. 'ant wat was het geval? Om de raties van de zondag-elf in de le klasse A luister bij te zetten, d het na de afgang in Naarden set onnodige puntverlies tegen laaggeklasseerde Austerlitz de formatie van trainer Mein- Vlug weer de hoogste tijd om ilit te halen. Koploper BFC had lers al een ruime voorsprong ebouwd, maar vertoonde de 1e weken een lichte terugval, Ier overigens nog veel punten te raken. kans dat de Bussumers in het •te weekemde van de eerste titiehelft eindelijk lik op stuk zouden knjgen, lag een beetje voor de hand. Voor Roda'46 en de ove rige kapers op de kust een prima uitgangspositie om een goede prestatie neer te zetten. EMM leek voor de Roda-zondag een ideale tegenstander om dit te verwezenlij ken. Want wat de Hilversummers aan mankracht op de grasmat brachten, zou m de reserveklasse niet misstaan. Rondborstige en kalende heren hadden bij EMM zichtbaar de over hand. Het jeugdige Roda'46 moest dit varkentje kunnen wassen, waar mee het geslonken zelfvertrouwen nieuw leven werd ingeblazen. Niets bleek echter minder waar Roda'46 kreeg de lachers op zijn hand en het zich door het luk raak spelende EMM alle uitzichten op een goede eindklassering ontnemen. Het ge loof in eigen kunnen was compleet zoek, zodat het voor EMM feitelijk een koud kunstje was om de fa lende Roda-elf te kijk te zetten in een wedstrijd die m het predikaat „flipperkast-voetbal" een juiste waardering zou hebben LUCHTGEVECHT In de eerste helft deden de ploe gen aanvankelijk niet voor elkaar onder. Met lange halen en de wind in de rug probeerde de EMM de Roda-defensie te verontrusten. De kopsterke Ron van Burgstede had echter weinig moeite om een klem half uur lang orde op zaken te hou- Hildebrand Van de Meer: maal vissen .drie den. Daarna ging de gehele achter hoede van de Leusdenaren echter in de fout, toen een vnje trap van EMM hoog bij de tweede paal ge deponeerd werd en niemand van Roda'46 de moeite nam om het luchtgevecht aan te gaan. Geheel vrijstaand kon de EMM- aanvaller de bal op zijn voorhoofd nemen en richting het vijandelijke doel sturen. De staander bracht echter redding, voor een paar se conden althans. De op de doellijn vrijgelaten centrumspits van EMM kreeg op zijn beurt alle tijd om zijn ploeg aan de leiding te helpen: 1-0. De kans om zelf de score te ope nen had Roda'46 daarvoor achte loos laten liggen. Vooral John Jansen kweet zich slecht van zijn taak als doelpuntenmaker bij uit stek. Na een dieptepass van Perry Wendel schoot de centrumspits recht m de hemden van de clow neske EMM-doelman. In de slotfase voor de rust gooide Roda eindelijk alle schroom van ICHTERVELD De sportvereniging Achterveld is in Naar- i, in de confrontatie met de gelijknamige thuisploeg, tegen ongelukkige nederlaag aangelopen. Ondanks het feit dat Achtervelders negentig minuten lang het beste van het spel Iden, slaagde men er niet in kostbare punten mee naar huis lemen. De nederlaag kwam dubbel hard aan toen na afloop ik dat koploper BFC verrassend onderuit was gegaan, Erdoor de mannen van Jan Drost bij winst naar de tweede Hts in het algemeen klassement hadden kunnen oprukken, moet men zich, op enige afstand van de echte top, met een de plek tevreden stellen. a de competitie na de elfde eldag precies op de helft is ge ien, kan voorzichtig de balans den opgemaakt. En die slaat tlopig ondubbelzinnig door m foordeel van de Achtervelders ondanks de nederlaag van af- ipen zondag, boven verwach- blijven presteren m de eerste ise van de zondagafdeling. Het Wtunisme dat het optreden van ploeg kenmerkte, legde SVA aald geen windeieren. Boven- verdiende de ploeg daarmee sympathie van het pubhek. te louter op aanvallen geba de techniek, die de hand van ter Jan Drost (gezien zijn verle- duidehjk verraadt, stond ga- voor spectaculaire btnjden, die met zelden m doel- tenregens resulteerden. Dat daardoor achter de deur nog eens vergat te sluiten, bleek op niveau niet onoverkomelijk, ter nog, het verhoogde met zei- de attractiviteitswaarde van het tepel. Doordat de aanvallers m heeste gevallen de hiaten m de snsie nant compenseerden, den de critici tot nu toe wijselijk mond. prestaties van de oranjehem- Jan Drost:.aspiraties. den knjgen nog meer glans als we de problemen in aanmerking ne men, waar men voor de aanvang van de competitie mee geconfron teerd werd. Maar liefst vier spelers, die vorig seizoen nog deel uit maakten van de selectie, waren met meer beschikbaar. Het verhes van Marcel Boonen, Cor Horst, Albert Tolboom en Leo Ruitenbeek moest worden opgevangen met spelers uit de eigen gelederen en met name de jeugd. Maar Harrie van Dalen, Jos Koot, Herman van Burg steden. Ruud Tolboom en Hans van de Kooy pasten zich bijzonder snel aan aan de nieuwe omstandighe den. Hoe kijkt Jan Drost terug op de eerste helft van de competitie en wat zijn zijn verwachtingen voor het verdere verloop daarvan? Drost: „De grote winst dit seizoen toont aan dat we een éénheid vormen. De sfeer is erg goed, waardoor men bereid is voor elkaar te werken." „We wisten allemaal waar we stonden aan het begin van het sei zoen. Het wegvallen van een stuk routine bleek door een óverdosis werklust te kunnen worden gecom penseerd. Daardoor doen we nu nog steeds mee en gezien de erva ringen van de afgelopen wedstrij den denk ik dat we ons minimaal in de subtop moeten kunnen handha ven. Met een beetje geluk kunnen we ons na de winterstop zelfs nog gaan mengen in de strijd om de hoofdprijzen." NAVRANT Het was enigszins navrant vast te moeten stellen dat juist dat beetje geluk de ploeg zondag opbrak. In de belangrijkste ontmoeting met Naarden'79, dat de tweede plaats m het klassement bezet, waren de Achtervelders steeds de betere ploeg. Slechts de royale steun van Vrouwe Fortuna hield de sidde rende thuisploeg op de been. In de wetenschap dat Naarden een gevaarlijke tegenstander zou zijn, gezien de plaats op de rang lijst, startte Achterveld behoudend Men het de tegenstander komen, daarmee de kat uit de boom kij kend, en gokte in de eerste periode op de counter. Dat pakte aanvan kelijk verrassend goed uit. Naar den bleek moeite te hebben om het spel te maken en gaandeweg de eerste helft maakte aan Achter- veldse zijde voorzichtigheid plaats voor zelfvertrouwen. Dat leidde tot een aantal goede sconngsmogehjkheden, waarvan Hans van de Kooy de beste om zeep hielp. Het was dan ook tegen de verhouding m dat Naarden de score openbrak. In de dertigste mi nuut leek de spits van Naarden een voorzet van rechts met de voet mee te willen nemen. In plaats daarvan kreeg hij de bal op zijn scheenbeen, waarna het leder ter gend langzaam langs de op zijn verkeerde been staande goalie Ge rard van de Bedum over de lijn huppelde: 1-0. Daartoe door de achterstand ge dwongen wierp Achterveld alle schroom van zich af en koos ondub belzinnig voor de aanval. Dat le verde legio mogelijkheden op. Maar de anders zo produktieve aanval, die met weinig kansen ge noegen neemt, kreeg zondag de bal met over de doellijn. In tegen deel, het doelpunt viel aan de an dere kant. Eén van de schaarse uitvallen van Naarden leidde vijf minuten voor rust tot een hoek schop. die door alles en iedereen gemist werd, behalve door de Naarden-speler die positie had ge kozen bij de verste paal. Die had dan ook geen enkele moeite om de tweede treffer binnen te knikken 2-0. Na de rust was het nog slechts Achterveld dat de klok sloeg. Naar den kwam m het verhaal niet meer voor en de vesting, die m de histo rie toch zijn betrouwbaarheid had bewezen, leek door de Achtervel ders te zullen worden gesloopt. In de negende minuut werd de eerste bres in het monumentale bolwerk van Naarden geschoten. Erik de Jong had het beslissende antwoord in huis en tekende 2-1 aan. De gelijkmaker leek hierna slechts een kwestie van tijd. Naar den kwam niet verder dan het luk raak wegtrappen van ballen, daarmee paniek en onmacht de monstrerend. Naar verluidt moet de Naarden-trainer m die fase van de strijd vermoeid verzucht hebben dat hij al blij zou zijn met een puntje en gaf daarmee te kennen evenmin nog m de kansen van zijn ploeg te geloven. Het geluk had echter een verras sing in petto. De Achtervelders slaagder. cr niet in de vei lossende gelijkmaker te scoren. De beste vooruitzichten daarop had Klaas van de Heuvel, toen deze alleen op de keeper af mocht gaan. In de zenuwen vergat hij echter de meeste elementaire beginselen van het voetbalspel en kwam niet ver der dan een schot, dat door de Naarden-doelman nog tot hoek schop verwerkt kon worden. In een alles-of-niets poging ver ving Jan Drost in de slotfase de moegestreden Erik de Jong en Har rie van Dalen voor Maurits Boersen en Enk Hak De laatste kreeg in de slotseconden nog een goede mo gelijkheid, maar de invaller wilde de gevestigde orde niet te kijk zet ten en besloot, solidair met de an dere aanvallers, niet te scoren zich af en creeerde eruge mogelijk heden. Spelbepaler Harry Ousso- ren mikte echter iets te hoog na een vlotte combinatie met Perry Wen- del en Bob Schoordijk. John Hansen zag zijn inzet via de vingertoppen van de HUversumsse goalie op de paal ketsen. Daarmee kwam EMM dus goed weg, maar Roda miste de overtuiging om de Hilversummers echt met de rug tegen de muur te zetten. Libero Bas Peters kreeg na de hervatting geen kans om ais extra aanvaller in te schuiven, omdat zijn defensie alles behalve vlekkeloos acteerde. Om aanvallend toch meer gewicht in de schaal te bren gen, bracht trainer Meindert Vlugt Wilco Bettingk voor Harry Ousso- ren en Erik Sleeking voor Jaap Zweinenberg in het veld. EMM werd op eigen helft vastgezet. En prompt viel er na balherovenng op de linkerflank voor de Leusdena ren in en buiten het veld wat te juichen. Op maat wist Perry Wendel de ovengens weinig opvallend spe lende Frans van de Berg te vmden, die het klusje simpel met het hoofd klaarde: 1-1. Zou het dan toch nog lukken' Niets van dit alles. Een on nodig weggegeven hoekschop werd door een EMM'er even later in de korte hoek ingekopt. De dek king was slecht verzorgd, terwijl de speler bij de eerste paal niet rea geerde op de te lage inzet, in de hoop dat doelman Hilbrand van de Meer wel zou ingrijpen. Dat bleek een misvatting, die Roda m het verdere verloop duur kwam te staan. Want wat de Leus denaren in het laatste kwartier ook nog probeerden, het was gedoemd om te mislukken omdat de inventi viteit en het karakter ontbrak om EMM in de tang te nemen. Dat Roda tenslotte nog een tegentreffer (3-1) moest incasseren en na het uitval len van Wilco Bettink met tien man de wedstrijd moest uitspelen, maakte de tegenvaller nog pijnlij ker dan die al was. Uithuilen en opnieuw beginnen, luidt nu voor de Roda-zondag het parool om uit de huidige malaise te komen. LEUSDEN/ACHTERVELD - De balans sloeg afgelopen weekeinde naar de negatieve kant door voor de Leusde naren in het afdelingsvoetbal. Naast de krappe winst voor de heren van Roda-zaterdag moesten zowel Roda'46 als Achterveld op zondag een nederlaag slikken. En dat bracht de Leusdense voetballiefhebber toch wel een beetje in mineurstemming. Met pijn en moeite kon de Roda-zaterdag zich van het tra ditioneel lastige Bloemenkwar tier ontdoen en zich bovenin de ranglijst van de hoofdklasse handhaven De winst (2-1) was ondanks het grillige wedstnjd- verloop nuttig omdat koplper TOV thuis tegen WA'71 uit Achterberg niet verder dan een 1-1 gelijkspel kwam. Qua verliespunten zitten de Leusdenaren nu met de Baarnse debutant op het hoog ste afdelingsniveau op gelijke hoogte. Alleen De Musketiers uit Eist staat er nog iets beter voor. Zij gaven SVL in eigen huis geen kans: 0-2. De ontmoe ting tegen Roda'46 over veer tien dagen zal om de voorlo pige hoogste eer gaan. Onderin pakte het Utrechtse WOO de eerste winst (1-2), nota bene bij Veensche Boys dat steeds verder naar de geva renzone dreigt af te zakken. Ook Veluwse Boys zit behoor lijk in de lappenmand. WJ had geen moeite om de Veluwena- ren te ontluisteren: 5-2. Wat er met Hercules allemaal mis is na al die seizoenen als outsider in de hoofdklasse ge fungeerd te hebben, valt moei lijk in een paar woorden uit te leggen, maar dat het toch echt niet zo sterke Hoogerheide met de punten (1-2 zege) naar huis kon gaan, geeft te denken. Uitslagen hoofdklasse: TOV-WA'71 1-1 Roda'46 - Bloemenkwartier 2-1 Hercules - Hoogerheide 1 -2 SVL - Musketiers 0-2 Veensche Boys-WOO 1-2 WJ - Veluwse Boys 5-2 Stand hoofdklasse: Musketiers 10 18 (21-6) TOV 11 18 (19- 7) Roda'46 9 14 (17- 8) Hoogerheide 11 14 (22-13) Bloemenkwartier 11 10 )13-16) WA'71 11 10 (16-23) WJ 10 10 (18-19) SVL 11 9 (13-17) Veensche Boys 11 8 (21-25) Hercules 11 7 (12-19) Veluwse Boys 11 6 (19-17) WOO 11 4 8-21) NEGATIEF De resultaten van de Leusdena ren in de eerste klasse A van het zondag vielen dus zwaar te gen. Zeker van Roda'46 dat bij het weinig imponerende EMM met 3-1 gevoelig klop kreeg. Achterveld zag in de Vesting Naarden ook met 2-1 de deur naar de top en een goede uit gangspositie dichtvallen De punten achterstand op BFC bleef door het verlies welis waar even groot, omdat ook de Bussumers bij WZA tegen hun eerste verlies (1-0) aanliepen. Maai op basis van het ver toonde zit er voor de Leus dense clubs voorlopig niet meer in dan een plaats rond de middenmoot. Olympia maakte progressie door Austerlitz met 2-3 te ver slaan. Zuiderzeevogels ontnam Actif met 0-4 een plek hoger op de ranglijst. Bij Laren is het he lemaal mineur nu halverwege de rit de tweede klasse al ake lig dichtbij begint te komen na het 2-0 verlies bij Nederhorst. Uitslagen le klasse A: EMM-Roda'46 3-1 Naarden'79 - Achterveld 2-1 WZA-BFC 1-0 Austerlitz - Olympia'25 2-3 Actif - Zuiderzeevogels 0-4 SC Nederhorst - Laren 2-0 Stand le klasse A: BFC Naarden'79 Olympia'25 Nederhorst EMM Achterveld Roda'46 WZA Zuiderzeevogels Austerlitz Actif Laren 11 11 10 11 11 11 10 17 (24-12) 15 (27-16) 14 (16-12) 14 (17-12) 13 (13- 6 12 (22-21) 10 (19-21) 10 10 (17-18) 10 10 11 11 7 (17-22 6 (11-23) 6 7-22) 4 (10-20) Enk-Jan Sleeking competitiede buut. ACHTERVELD - Vrijdag avond werd de tweede ronde gespeeld van het Hessenkar kaarttoernooi. Er waren 44 deelnemers. De pnjzen van deze avond waren. 1 Joop Hak 5342 2 Gerrad van de Breemer 5324 3 Annette Voskuilen 5166 4 T Blankenstem 5140 5. Ans Steenbeek 5069 6. Aniue Schimmel 7. D. van de Burgwal 8 Ton Ossendrijver 9. Carl Vos 10. Peter Hilhorst 11. Johan van de Hengel 5056 4982 4969 4961 4956 4935 12. Mevr Van de Burgwal-Lammers 4864 13 A. de Ridder 4793 14 Mevr Ham ink 4638 15. Mevr Prinsen 4613 16. Wim van de Horst 4583 17 Mevr.J. Druiff 4577 18. Mevr Wouters 4551 19. E. Wouters 4549 20 Mevr G van de Breemer 4518 De poedelprijs was voor Marius van Burgsteden met 3177 punten.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9