Leusdense Hema open Kunstmarkt in Claeverenblad ivandaag in üe leusder krant" 15.000 artikelen onder één dak: Prinsenbal Gouden Klomp UW-dames verkopen handwerken SERVA V0LV0 Vergadering Zwanenburg krant: gemeente Leusden CÏjl Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Maandag eenrichtingsverkeer op Groene Zoom/Randweg Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Kijk ook voor openingsaanbiedingen Hema Leusden op de kabelkrant. Qj Auto Vandermeer EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaklie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV Reformation geeft concert pag. 3 PvdA wil meer informatie over uitgevoerde grondtransacties pag. 3 Leusden '85 bestaat een jaar: "De burgemeester kwam langs en feliciteerde ons. Hij vond het jammer dat we in de m de raad kwa men" Pa9- 4 De woningbouw m 't Ruige Veld, of hoe het gemeentebestuur en de UBA dat wilden financieren pag. 5 Bluesirit in De Geut pag. 6 Bij Beth ha Tabor zijn relaties met mensen van buiten belangrijk pag. 7 Film: Heartburn, een talenten-volle film pag. 7 Sport: BCL leert Leerdam een lesje pag. 8 Loep op Leusden en In de marge pag. 9 Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: Zaterdag: tel. 943300 Zondag: tel. 03425-1222 DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 57 „Het winkelassortiment is opge bouwd uit textiel, de zogenaamde hardwaren (onder meer velerlei ar tikelen voor huishouding en wo ning) en levensmiddelen." Het Hema-gebouw in Leusden heeft een breedte van 24 meter en een ingangspartij bestaande uit twee keer twee doorslaande deu ren. De verkoopoppervlakte be draagt ongeveer duizend vierkante meter, gelegen op de begane grond. Daarop is zo'n vierhonderd zeventig vierkante meter toon bank geplaatst. Aan de achterzijde op de eerste etage van het gebouw bevinden zich de dienstruimten, waaronder het pnve-kantoor, ad ministratie, kantine, garderobe en toiletten. Het magazijn bevindt zich eveneens op de eerste etage OVERZICHTELIJK De zaak is overzichtelijk inge deeld, waardoor het prettig winke len is. De presentatie is zodanig, dat men gemakkelijk de artikelen kan kiezen. Bovendien zijn de belang rijkste eigenschappen van de arti kelen duidelijk bij de presentatie of op de verpakking vermeld, zodat de zelfkeuze aanmerkelijk wordt bevorderd. Belangrijk is ook de duidelijk zichtbare en daardoor makkelijk te vmden Klantenservice. Daar kan men ten alle tijde terecht voor infor matie, ruilingen en dergelijke. Veel Hema-vestigingen beschikken (nog) met over zo'n klantenservice, wat weer extra werk met zich mee brengt voor de kassieres. Ook wat de kassa's betreft ver schilt de Leusdense Hema van vele andere vestigingen. De 'afreken- punten', zoals men ze zelf noemt, zijn niet verspreid over de hele ver koopoppervlakte, maar staan alle vier voor in de winkel Men hoopt met dit systeem ook op drukke mo menten de klanten vlot te helpen. UITGEKIEND De indeling van de winkel is ook zeer uitgekiend. Mensen die voor de dagelijkse levensmiddelen naar de Hema gaan, moeten helemaal achtenn zijn. Terwijl ze de winkel doorlopen, worden ze geconfron teerd met allerlei aanbiedingen. In de praktijk blijkt dat de consument dan vaak eerder geneigd is om het betreffende artikel te kopen. Een aardige stunt van de directie was om de bestuursleden van de Huisvrouwenvereniging te Leus den uit te nodigen voor de opening Zij kregen een aardige attentie aan geboden. „Ik hoop dat u m de toe komst de winkel nog eens zult ko men bezichten", zei directeur en mede-eigenaar J.H. Rheenen in zijn toespraak. „Wij zijn buitengewoon blij met alle medewerkers hier, die zich en thousiast willen inzetten", besloot hij zijn betoog. En in de nchting van de aanwezigen: „Komt u genist meer naar de Hema." Aan die op roep werd gisteren in ieder geval al goed gehoor gegeven. De hele dag was het een drukte van jewelste in en rond de kersverse Hema m Leusden. Veel plaatsgenoten kwa men een kijkje nemen in het prach tige pand, dat werd ontworpen door architectenbureau Chns Smit BV te Leusden en gebouwd door Bouwonderneming T.H. van de Belt BV, eveneens uit Leusden. (Van de redaktie) LEUSDEN - Onder toeziend oog van vele genodigden opende burgemeester J.W.M. Rademaker gisterochtend de Hema-vestiging aan 't Erf in Leusden. Meteen daarna wisten vele plaatsgenoten de weg naar de nieuwe winkel te vinden. Het is de 195ste Hema-vestiging in ons land. Het Leusdense filiaal is eigendom van de firma Van Rheenen Leusden BV. De gebroeders Van Rheenen zijn geen onbekenden in Hema-land. Al sinds 1977 exploiteert de heer J.H. van Rheenen een Hema in Barne- veld. Zijn broer H. van Rheenen houdt sinds 1980 een filiaal in Baarn draaiende. Beide heren vormen nu de directie van de Leusdense He ma. De bedrijfsleiding hier is in handen van de heer G.G. Goor. Hij wordt bijgestaan door een ver loopchef en zo'n dertig mede- iferk(st)ers, zowel full-time als part-time. De Hema in winkelcentrum De Hamershof is, zoals gezegd, de 195ste vestiging in Nederland. Te vens is het het 117de aangesloten bednjf volgens het franchise sys tem. Dat systeem houdt m dat mid denstanders uit provinciale koop centra zich bij de Hema aansluiten met behoud van hun zelfstandig heid. Zij brengen dan het volledige Hema-assortiment tegen dezelfde pnjzen als de zogenaamde eigen vestigingen. Dit houdt in dat de ge broeders Van Rheenen de Hema, waar maar liefst zo'n vijftienduizend artikelen te kv^op zijn, op eigen risi co exploiteren. WAARDERING Bij de opening gisteren was er veel waardering voor de manier waarop de gebroeders Van Rhee nen zich met het exploiteren van Hema-vestigmgen bezighouden. De heer R.N. de Haas, hoofd van de Aangesloten Bedrijven Organisatie van de Hema B. V., stak zijn waarde ring niet onder stoelen of banken. „Ik heb alle respect voor de ma nier waarop wij tot nu toe zaken hebben gedaan met de gebroeders Van Rheenen", aldus De Haas. Hij sprak verder over een zeer loyale basis waarop de samenwerking stoelt. „Ik wil de goede relatie be vestigen met een uniek geschenk", zei hij bij de overhandiging van een speciaal voor deze gelegenheid gebakken wandbord waarop sym bolisch de samenwerking van de Hema B.V. en met Van Rheenen Leusden B.V. wordt weergegeven. „Veel succes met uw prachtige He ma. Ik hoop dat we de samenwer king nog vele jaren met succes kun nen voortzetten." MANMOEDIG Burgemeester Rademaker prees het doorzettingsvermogen van de heren Van Rheenen. Hij wees op de tegenslagen en (planologische) problemen die ervoor zorgden dat_ pas nu, een paar jaar later dan men gehoopt had, de Hema geopend kon worden. „U heeft die periode manmoedig en in goed vertrouwen doorstaan", aldus Leusdens burger vader. LEUSDEN - De Leusdense carnavalsvereniging De Gou den Klomp houdt komende za terdag haar jaarlijkse Prinsen- bal. Dat festijn, dat geldt als het startschot van het carnavalssei zoen 1986/1987 in Leusden, wordt gehouden m de Roda- kantine. Men begint om 20.00 uur. Rademaker noemde de gebroe ders Van Rheenen „ervaren chauf feurs van de trekker" die worden bijgestaan door goede monteurs „De trekker start. Moge de oogst voor hem en alle anderen in de om geving goed zijn Die oogst komt er best wel, want 26.500 fans zijn dich terbij gekomen." De burgemeester had het ook kort over de concurrentie die de Leusdense Hema nu is voor de ves tiging in Amersfoort. „Wij beseffen dat we bij u wat klandizie wegtrek ken", zei Rademaker. „Maar u heeft er Amersfoort-Noord bijgekregen, dus dat trekt wel bij."Na zijn toe spraak knipte hij een rood-wit- blauw lint door dat voor de deuren was gespannen. Die handeling ging gepaard met toepasselijke muziek. KARAKTER Het karakter van de Hema is te omschrijven als consument- vnendeüjk. „De Hema richt zich tot de grote groep consumenten, die geïnteresseerd is in het doen van scherp prijsgerichte bestedingen in artikelen van goede kwaliteit", zo staat in de persinformatie te lezen. koop vindt plaats in De Wol boom aan de Hamersveldse- weg 2. De deuren gaan 's och tends om 10.00 uur open. Geïn teresseerden hebben dan tot 15.00 uur de tijd om tot kopen over te gaan. Behalve truien zijn er ook degelij ke sokken, speelgoedbeesten en dergelijke te koop. Van de op brengst wordt meuw materiaal ge kocht zodat de dames weer leuke dingen kunnen maken. Het hep gisteren meteen storm bil de HEMA. En bij de kassa 's was het - zeker met tot ongenoegen van de directie, naar aan te nemen valt - op de openings dag een drukte van belang. LEUSDEN - De U.V.V. senioren-soos houdt op zater dag 15 november een hand- werkverkoop van hetgeen dit jaar vervaardigd is. De ver- LEUSDEN - Komende maandag 17 november, zo blijkt uit een persbericht van de gemeente Leusden, zal er een tijdelijke verkeersmaat regel gelden op de Groene Zoom/Randweg. 'In verband met een meu belbeurs in het Beco-gebouw is op maandag 17 november op het gedeelte van de Groe ne Zoom en de Randweg tus sen ae Larikslaan en het kruispunt van de Horsterweg/Zwaxteweg al leen eenrichtingsverkeer mogelijk vanuit de richting Stoutenburg', aldus het pers bericht. 'Verkeer op de Groene Zoom, dat richting Stouten burg gaat, zal worden omge leid via de Larikslaan en de Zwarteweg', zo meldt men van gemeentewege. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lel. 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911. GEMEENTELIJKE GRONDAANKOOP: 't Vuige Veld amersfoort leusden Volgde borden naar Auto Vandermeer Industrieterrein Delsselt Unofficial (advertentie) LEUSDEN - In boerderij 't Claeverenblad aan De Brink 16 in Leusden-Centrum wordt op 21, 22 en 23 november de jaarlijkse kunstmarkt gehou den. Tijdens de openingsuren zijn acht kunstenaars aanwe zig. Enkelen zijn dan ook aan het werk te zien. Het motto van de kunstdriedaagse is „Geef 'ns kunst kado". De kunstenaars bieden op de markt m 't Claeverenblad werk te koop aan voor zowel de kleine als de wat grotere beurs. Het is dus een mooie gelegenheid om kunst te ko pen voor uzelf of voor anderen. Geexposeerd worden onder meer emailles, textiele werkvor men, etsen en andere vormen van grafiek, tekeningen, keramiek, kunstnijverheid en sieraden. Ook is er de mogelijkheid aanwezig om bij de exposanten opdrachten te plaat sen. De exposanten op deze beurs zijn Annet Hamstel uit Sleen (kera miek), Nan Schepers uit Leusden (emailles), Els Knaap uit Baarn (klein-gTafiek), Annie van de Zande uit Leusden (textiele werkvormen), Bé Klem uit Harderwijk (klein- plastiek en grafiek), Ans Hom uit Amsterdam (tekeningen e.a.), Ruud van Amstel uit Wochnum (siera den) en de Novib stand (kunstnij verheid). De kunstmarkt is tijdens de vol gende uren geopend: vnjdag van 19.00 uur en 22.00 uur, zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion LEUSDEN - Niet zaterdag, maar vanavond al vindt de algemene ledenvergade ring van de IJsclub Zwanen burg plaats. Dat gaat plaats vinden in het clubgebouw op het Jan Banrunkpark aan de Bavoortseweg. Men be gint om 20.00 uur. De agen da vermeld onder meer de volgende punten: bestuurs wijziging, schaatsruilbeurs en wijziging entreegelden. Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar De Fiësta. de Escort, de Onon, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten. de nieuwe Ford Transit bestelwagen! U kunt naar hartelust kijken, voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. AL MEER DAN 10 JAAR UW VER7 Fluorweg 49-51 - Amersfoort Tel. 033-15548 VERTROUWEN WAARD Zozeer zelfs, dat men meteen achteraan kon aansluiten. IBIiefflait Onafhankelijk BOUl CUallCI nieuwsblad m' Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1