Reformation geeft concert PvdA wil meer informatie over uitgevoerde grondtransacties leusilen krnnt ospelgroep bestaat 16 jaar: leusder krant 1 Schrijven voor Amnesty Handwerk- verkoop Hij komt JokaaL LEUSDEN, Leusden Achterveld J 'n Miele Beter kunt U voor Uw was niet wensen. dD GD Huizenga Miele Zacht herfstweer w mkindejptmte/\ DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws (Van een onzer medewerkers) 1XUSDEN - De Leusdense Gospelgroep Reformation geeft op vrijdag 14 november 1986 een uitvoering in de Dorps kerk te Leusden-Zuid. De aanvang is om 19.45 uur en de toegang is gratis. Hoewel Reformation van huis uit kerkgebonden is, vinden er met enige regelmaat uitvoe- nngen plaats die niet direkt in dienst staat van de Leusdense Hervormde en Gereformeerde Kerk. Het koor is in 1970 opge licht en repeteerde in die tijd in de Dorpskerk. Na enkele wij- pgingen van ruimten vinden de wekelijkse koorrepetities te genwoordig plaats in Het jeugdhonk aan de Hamersveld- seweg 100. Deze avonden - op de woensdagen - vangen aan om half negen en eindigen om den uur en staan onder leiding ran dirigent Gert Mannée. lidmaatschap Geïnteresseerden zijn op deze woensdageavonden van harte welkom om een repetitie mee ie maken. De samenstelling van iet koor is ongeveer als volgt: waalf sopranen, acht alten, vijf tenoren en drie bassen. Boven dien is er een aantal instrumen talisten dat niet onder stoelen af banken steekt, dat het be- ioefte heeft aan versterking: sen basgitarist voor het be gaande combo, enige bassen sn tenoren, terwijl toch ook wel een aantal vrouwenstemmen welkom is. Nieuwe leden kunnen zich aan melden bij de secretaresse van het koor, Rita van de Berg, die telefonisch bereikbaar is onder nummer 033-945564. Er is een jaarcontributie van vijfenvijftig gulden. In ruil voor deze bijdrage kun nen de nieuwe leden veel ple zier verwachten in de vorm van repetities, waar de nodige ge zelligheid en een uitstekende onderlinge sfeer niet ontbre ken. Periodiek vinden er aparte stemrepetities plaats, terwijl het koor vlak vóór uitvoeringen nog wel eens een extra repeti tie wil inlassen. Van tijd tot tijd vinden er gezel lige avonden plaats om de on derlinge (sociale) contacten te verbeteren c.q. te besten digen. Dansavonden, bingo's en gewoon gezellige bijeen komsten vinden plaats onder het genot van een drankje en een hapje. UITVOERINGEN Regelmatig geeft de gospel groep uitvoeringen op scholen en in tehuizen. Ook wordt de medewerking van het koor nogal eens gevraagd bij dc mu zikale omlijsting van kerkdien sten in diverse plaatsen. Het bestuur van het koor laat we ten, dat optredens van het koor eveneens via Rita van de Berg geregeld kunnen worden. De leeftijdsopbouw van het koor is van zestien tot dertig jaar. Ouderen, die de muziek aanspreekt, zijn eveneens wel kom. Het koor laat weten, dat de muziek wel in hoofdzaak op een jong ledenbestand geko zen wordt. Een blik in het mu ziekrepertoire leert al gauw ge noeg dat het koor vierstem mige werken brengt, terwijl ge rust van een breed repertoire gesproken kan worden: gos pelsongs, negro-spirituals, werk van bijvoorbeeld Handel maar ook van Simon and Gar- funkel. Opvallend is, dat veel zettingen en composities van de dingent Gert Mannée. Zowel werken die om begelei ding vragen alsook a capella stukken hebben een plaats in het repertoire gekregen. PROGRAMMA Het is derhalve niet zonder blijdschap, dat het koorbestuur Dingent Gert Mannee aan het werk tijdens de wekelijkse repetitie-avond in 't Jeugdhonk. Behalve veel plezier wordt er ook serieus geoefend. Komende vnjdag kunnen we de resultaten beluisteren. melding maakt van het eerst volgende openbare optreden. Een optreden, dat eigenlijk niet gemist mag worden. Enerzijds omdat het gratis gebracht wordt, anderzijds omdat deze sympathieke koorgroep ruim anderhalf jaar heeft gewerkt naar deze uitvoering toe. Op het programma, dat voor jong en oud interessant genoemd mag worden, staan de vol gende werken: Reformation: 'Geef mij Heer' van ds. W. v. Boeijen en A. Bij- vank; 'Leven als de bomen' van H. Bouma en A. in der Maur; 'Vader, ik wil U danken' van L. van de Linden; 'Opdracht', ge toonzet door K. 't Hart en R. Borst; 'I want to be there' van J.W. Peterson; 'Je bent niet dood' van N. Benschop en A. Bijvank. Hierna treedt de gitarist-zanger Michel Patty op. Alvorens de pauze begint komt Reformation nog met 'Morning has broken' van E. Lojeski en E. Farjeon. In de pauze is gelegenheid om zich over het koor te laten infor meren. Daartoe zal een infor matiestand zijn ingericht. Na de pauze zingt Reformation van G. Mannée: 'They hung Him on a cross'. Van K. de Bruine wordt 'Dichtbij' gezon? gen; van J. Hamstra en H. Schoute 'Een nieuw begin' en van J. van Haenngen en W. Har- denbol volgt 'Heer, die onze Vader in de heem'len zijt' Het 'Lied van de oprechtheid' van de hand van C. Letter en R. Bontan is het volgende werkje. Hierna is er een instrumentaal intermezzo, waarna Michel Patty wederom aan bod komt Als slotnummer wordt gezon gen 'The shadow of your smile' van P.F. Webster en J. Mandei. Na afloop van het concert zal een vrijwillige bijdrage worden gevraagd ter bestrijding van de gemaakte onkosten voor deze uitvoering. BEZIEN (Van de redaktie) LEUSDEN - De PvdA-fractie in de Leusdense raad wil inzage in alle beschikbare gegevens betreffende de grondtransacties die in het verleden zijn uitgevoerd. Dat zeiden de socialisten bij monde van Corri Verduin afgelo pen maandagavond in de vergadering van de commissie Financieel Beleid en Beheer. Namens het college deelde wethouder Fons Ummels echter mee daar geen behoefte aan te hebben. „De rekeningen van 1984 en 1985 zijn zon der aantekening door de raad aanvaard", aldus de wethou der. „De rekeningen zijn dan ook afgesloten." De gang van zaken omtrent de erkoop van kavels in de gemeente eusden kwam maandagavond ter prake naar aanleiding van een on- erzoek dat een speciale commis- le over dit onderwerp heeft ver- ;cht Directe aanleiding voor dat nderzoek waren de problemen ie vorig jaar ontstonden bij de ver- oop van kavel 25. De commissie moest nagaan hoe e verkoop van kavels in het verle en gebeurde en wat daar eventu- el aan verbeterd kon worden. Vol- ens Ummels verklaarde die com- ussie unaniem dat er geen onre- elmatigheden waren geconsta- ■erd. „Ik moet lachen om die con fusie", reageerde Com Verduin i „De commissie heeft geen onre- êlmatigheden geconstateerd om it dat niet onderzocht is. Wij ho en dat er geen onregelmatighe- en zijn, maar dat is nog met gecon- lateerd." In haar betoog leverde Com Verduin kritiek op het delegatiebe sluit waarmee het college de be voegdheid kreeg om kavels in de vrije sector te verkopen, mits de daaraan verbonden voorwaarden worden nageleefd. „De gemeente raad blijft altijd verantwoordelijk voor grondverkopen", stelde Ver duin maandagavond. „Ze moet dui delijke voorwaarden stellen bij een delegatie en deze voorwaarden ook controleren." GEEN RAPPORTAGE Volgens het indertijd genomen delegatie-besluit zou het college regelmatig verslag uitbrengen over de gang van zaken rond verkochte kavels. Maar in de praktijk is daar weinig van terecht gekomen. „We hebben de individuele verkoop van kavels aan het college gedele- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. geerd met de verplichting tot regel matige verslaggeving. Dat is met gebeurd", zo vatte Harm Offerems (GPV/SGP) het probleem kort sa men. „Er is in 1985 een aantal zaken niet volgens afspraak gegaan. Daar hebben wij geen rapportage over gezien Het is het belangrijkste dat het college zich aan de afspraken houdt." Corri Verdum: „Voor onze fractie is een delegatie-alleen aanvaard baar als aan een aantal voorwaar den wordt voldaan." Ze noemde de volgende punten: de gegevens ie dere maand ter inzage in het raads- dossier; de waarborgsom, beta lingsvoorwaarden, prijspeildatum, rente, bouwplicht en reserveringen moeten vastliggen; uitgifte van ka vels moet volgens een wachtlijst met de WT-regeling als basis; en andere beslissingen over deze voorwaarden moeten gemotiveerd aan de raad worden meegedeeld. ADVIES In een reactie op de conclusies/ aanbevelingen van de betreffende commissie schrijven B en W dat het advies over de werkwijze van uit gifte van grondkavels m grote lij nen overeenkomt met wat heden door het college is gevolgd. „Maar de reservenngsvoorwaarden wa ren met vastgelegd en werden bo vendien willekeurig toegepast", al dus Verduin. Zij verwees daarbij onder meer naar de onder ede afgelegde getui genverhoren van drie Leusdena- ren, die verklaarden: „Wij hebben kunnen reserveren zonder voor waarden". Die verklaringen wer den maandag afgelegd in het vijfde voorlopige getuigenverhoor in de rechtszaak rond kavel 25. In het advies van die commissie die het betreffende onderzoek uit voerde, wordt de wens geuit dat het college alsnog inzicht en verant woording geeft in alle verkochte vrije sector kavels m het bestem mingsplan Leusden-Centrum twee de fase. „Dit inzicht wordt ge vraagd om te kunnen beoordelen of de verkopen hebben plaatsgevon- (advertentie) den in overeenstemming met de betreffende raadsbesluiten" zo staat er letterlijk in het advies. De gegevens die ter inzage wer den gelegd, waren niet voldoende volgens de PvdA-fractie. „Graag wil onze fractie nog aanvullende gegevens over de volgende pun ten: -is er vrijstelling verleend buiten de RWT; -Is steeds de juiste prijspeildatum vermeld en welke is dat; -zijn er nog andere meetfouten bo ven de tien procent met vencnuiu dan bij de kavels in Langenbeek; -heeft iedereen een aanbetaling van dne of tien procent gedaan en de rest betaald bij het passeren van de acte; -betalen aannemers bij aankoop van meerdere kavels de grond bij het passeren van de acte of later bij de verkoop aan cliënten; -hebben ambtenaren kavels voor langere tijd kunnen reserveren zonder dat dit bij potentiele kopers bekend was." In haar conclusie deelde Com Verduin mee dat de PvdA-fractie een bedrag van vijftig gulden voor reservering reëel vmdt. Daarnaast willen de socialisten de bevroren kavelpnjs van 186 gulden, zoals die in 1983 werd vastgesteld, bezien. „Zeker nu er zoveel gegadigden zijn en zo weinig kavels", lichtte Verduin dat verzoek toe. In zijn reactie stelde wethouder Ummels zich grotendeels afwijzend op. Hij weigerde om de rekeningen van 1984 en 1985 ter inzage te leg gen. „Die zijn met goedkeuring van de raad afgesloten", was zijn korte, maar duidelijke commentaar. Wel stemde hij in met een maandelijks overzicht van verkochte kavels in de vrije sector. „Daar heb ik geen enkel probleem mee", aldus Um mels. „Maar we moeten hier geen parlementair enquétetje gaan spe len." Ummels kreeg steun van CDA-er Bram Vroon. „Ik beluister hier een stukje wantrouwen", zei hij. „We moeten bekijken hoe we de ver koop van kavels in de toekomst gaan regelen. Het heeft geen zin om terug in het verleden te gaan. Dat heeft weinig nut. We moeten nu goed op papier zetten hoe we het willen hebben." Leusden '85 vroeg bij monde van Rob Peek om een herziening van het delegatiebesluit. „In het verle den is het meer dan eens gebleken dat het delegatie-beleid niet goed werkte", aldus Peek. „Wij geloven zeer zeker dat de verkopen ge schieden conform de contracten, zoals de onderzoek-commissie meldt, doch met na te gaan is, wat er vooraf is gebeurd. Dit nu willen wij ondervangen door vooraf informa tie er bij te vragen bij de verkoop van de kavels." Wij leveren U het bewijs: MIELE Keukencentrum Zeisi Moniaubanstraat 241 Tel 03404-15750 er is geen betere ACHTERVELD - Maandag avond kan er in Achterveld weer geschreven worden voor Amnesty International. Degenen die hieraan deel wil len nemen zijn maandag avond om 19.30 uur van harte welkom bij Nel Schwager- mann aan de Verjaagde Rui- terweg. Deze maal wordt er geschreven naar de autoriteiten van Algerije, El Salvador en Singapore. In het laat ste geval gaat het om Chia Thye Poh, die al meer dan twintig jaar zonder aanklacht of vorm van pro ces wordt vastgehouden. Voorbeeldbrieven in het Neder lands, maar ook in andere talen, lig gen klaar. Ook papier, postzegels en enveloppen zijn aanwezig. Amnesty International is een on afhankelijke organisatie die op komt voor de naleving van de men senrechten overal ter wereld. Men ziet het schrijven van brieven als een belangrijk middel om schen ding van de mensenrechten tegen te gaan. LEUSDEN - In het verzor gingshuis 't Hamersveld aan de A. Buininggaarde 34 wordt op woensdag 19 november een handwerkverkoop gehou den. Behalve de traditionele handwerken zijn er ook kaar ten en tassen te koop. Belang stellenden kunnen tussen 14.30 uur en 17.00 uur in het tehuis terecht. Wie volgende week woensdag verhinderd is, kan overigens dage lijks in 't Hamersveld terecht voor de verkoop van de handwerken. In de hal staat namelijk een grote vitri ne waann steeds zelfgemaakte werkjes te koop worden aangebo den. LEUSDEN - Hoewel hij nog niet in Nederland is, heeft Sinterklaas al aange kondigd wanneer hij waar zal verschijnen. Zo komt de Goedheiligman op zaterdag 22 november naar Leusden. Om 13.00 uur wordt hij ont vangen op het gemeente huis. Van 13.20 uur tot 14.10 uur bezoekt Sinterklaas ver volgens winkelcentrum De Hamershof. Daarna gaat hij naar winkelcentrum De Bie- zenkamp. Sinterklaas komt natuurlijk met alleen. Tien pietermannen zullen hem tijdens het bezoek aan Leusden begeleiden. Het huidige november weer is ronduit zacht te noe men. De temperatuur komt gemakkelijk op 14 tot 15 gra den en vooral de nachten zijn warm. Gewoonlijk is de tempera tuur over heel Nederland ge meten, overdag 8,8 graden celsius, 's nachts 3,6 graden, en gemiddeld over het et maal 6,0 graden. Als we dan bezien, dat in de nacht van maandag op dinsdag in Achterveld een minimum van 11,4 graden ge meten werd en een jnaximum op dinsdag van maar liefst 15 graden, dan leven we ge woon ver boven onze stand. Het kan dus warm zijn in no vember. De hoogste waarden zijn daarbij steeds uit Zuid Lim burg. Verantwoordelijk daar voor is dan een zuid oostelijke stroming, waarbij de lucht eerst tegen de Ar dennen moet opstijgen en dan vocht verliest. Boven Zuid Limburg wordt de stroming dalend. Dat brengt een soort 'Föhn-effect' teweeg, dat we beter uit de Alpen kennen. Begin november 1984 haalde Maastricht daardoor een ma ximum van 18 graden. De rest van deze week ver andert er waarschijnlijk wei nig aan het zachte weerbeeld van deze herfst. Periodiek passeren er storingen vanaf de oceaan, die wat regen ge ven. Daar tussendoor hebben we af en toe zon. Het blijft overigens voorlopig zacht. Mogelijk, dat ons in het weekeinde wat minder zach te lucht zal bereiken. Tijdens het passeren van de genoem de storingen kan de wind tij delijk wat uitschieten. Zware herfststormen zullen naar verwachting nog (even) uit blijven. De grote vraag is nu, wat de maand december ons, als reactie op het zachte weer van november, voor zal schotelen. Opvallend is, dat er de laatste jaren geen kou de december-maand meer is voorgekomen. De laatste da teert uit 1981 met een (vieze) witte Kerst. Statistisch gezien hebben we dus recht op een koude decembermaand, als reactie op het huidige november weer is dat niet ondenkbeel dig. Ik houd er tenminste ern stig rekening mee. Het is overigens opvallend, maar onverklaard, dat rond en ook wel na de Kerst de temperatuur behoorlijk om hoog kan gaan. Dat maakt een daarop volgende aanval van de winter extra spectacu lair. Rond de jaarwisseling van 1978/1979 ging de tempe ratuur in ons land binnen twee etmalen zo'n twintig graden omlaag. Hoe het dit jaar wordt, moeten we ge woon afwachten. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport alctiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- pd. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Donderdag 13 november 19.30 uur Vervolg raadsvergade ring in verband met begroting 1987 in de raadszaal van het gemeente huis, 't Erf 1. 20.00 uur: Vergadering van de IJs club Zwanenburg m het clubge bouw op het Jan Banninkpark. 20.00 uur: Kaartavond in jongeren centrum De Til aan de Hamersveld- seweg. Vrijdag 14 november 19.45 uur: Concert gospelgroep Reformation in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. Zaterdag 15 november 10.00 uur. Handwerkverkoop van de UW m De Wolboom, Hamers- veldseweg 2. 13.30 uur Kwartjesmarkt in De Bongerd, Asschatterweg 36A. 15.00 uur: Receptie in verband met het 60-jarig bestaan van Kunst- Veredelt in 't Trefpunt, Arnhemse- weg 75A te Leusden-Zuid. 20.00 uur Prinsenbal van carna valsvereniging De Gouden Klomp in de Roda-kantine. 21.00 uur: Longway Blues m De Geut, Zwarteweg. Zondag 16 november 14.00 uur: IVN-wandeling in Den Treek. Verzamelen op de parkeer plaats aan de Paradijs weg. Dinsdag 18 november 20.00 uur: Vergadering van de pla- nadviesgroep m het gemeentehuis. 20.00 uur: Thema-avond over sek ten bij de NBPV in 't Vooronder. Vrijdag 14 november 20.00 uur: Filmvoorstelling in De Moespot: „Het Bubblegum". Zaterdag 15 november 20.00 uur: Disco show in De Kla- veet. 20.00 uur: KPJ disco met Red Star in De Moespot. Zondag 16 november 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 18 november 09.00 uur: Welfareclub van De Zon nebloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3