Doe in werktijd eens wat meergan uw hobby Leusden; van 't Klooster Leusden, Hamersveldseweg 14, Tel. 033-941243. Feest bij Sport 2000 25 jaar trouwe dienst Bluespirit in De Geut DE RENAULT 21 NEVADA 50 jaar samen vervolg van pagina 5 Ontdek nu het pure rijplezier van de nieuwe Renault 21 Nevada. De ideale auto waarvan u zowel zake lijk als privé volop zult genieten. Immers, de Renault 21 Nevada is de ideale combinatie van het nuttige en het aan gename. Daar heeft u het volste recht op. De Renault 21 Nevada is leverbaar met verschillende motoren, waaronder een fluisterende diesel en een 2 liter in jectieversie met een top van bijna 200 km/li. Wegligging, veiligheid en remkracht zijn van hetzelfde hoge niveau als het com fort. De gastvrije Renault 21 Nevada biedt plaats aan 5 of 7 passagiers en z'n enorme laadruimte zet u - dankzij de deelbare achterbank (extra) - volledig naar uw hand. Maar ruet, alleen vanuit uw privé- belang is de Renault 21 Nevada een prima investering. De sterke constructie (5 jaar plaat- werkgarantie), de efficiënte motor en de geringe onderhoudskosten resulteren in een extreem lage kilometerprijs. Zakelijk gezien kunt u het zich privé niet beter wensen. Want in de Renault 21 Nevada krijgt u alle ruimte voor uw werk, uw gezin en uw hobby. Kom langs en maak kennis met de nieuwe Renault 21 Nevada. En verbaas u over zoveel ruimte en comfort voor zo'n prijs. Benzine-uitvoering vanaf f28.695,- (incl. BTW). Diesel uitvoering vanaf f34.250,- (incl. BTW'). Afleveringskosten f 450,- (incl. BTW). 5 jaar plaatwerkgarantie. Prijswijzigingen voorbehouden. De Renault dealer informeert u desgewenst over financiering of leasing Renault adviseert el» oliën. DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 LEUSDEN - Vijftig jaar lief en leed delen, dat is ruet mis. Zo'n feit mag je best wel eens even feestelijk vieren Vonge week vnjdag gebeurde dat dan ook bij het echtpaar J.H. van Dijk-Rutten aan de Emelaarseweg te Achterveld. Die dag was het namelijk precies een halve eeuw geleden dat Johannes Hendrikus van Dijk en Johanna Hendnka Rutten elkaar het ja-woord gaven. Ter gelegenheid van dit gouden huwehjk bracht burgemeester Rademaker, samen met zijn vrouw, afgelopen dinsdag een bezoekje aan het echtpaar. Behalve de daarbij behorende fehcitaties had de burgemeester ook een bos bloemen meegenomen. De heer Van Dijk werd geboren in 1910 te Stoutenburg. Mevrouw Van Dijk-Rutten zag éen jaar later het eerste levenslicht m Barneveld. Het huwelijk werd ook in Bameveld voltrokken, maar het echtpaar heeft al die vijftig jaren in Achterveld gewoond. Het huwehjk werd gezegend met veertien kinderen. De heer Van Dijk was landbouwer en, zo bhjkt uit de gegevens uit het bevolkingsregister, loco-burgemeester. beeindigen van zijn diensttijd wel u> deze omgeving blijven. Hij ging werk zoeken en op augustus 1961 werd hij als monteur aangesteld bij de Gebr. De Vor m Achterveld. Het beviel hem daar goed en m werkte er met veel plezier. Inmid- dels had hij hier ook een meisje leren kennen waarmee hi) is ge. trouwd. Op 1 november 1984 verliet hij als monteur de afdeling werk plaats landbouw en werd plannei op de afdeling transport. „Ik woon hier langer dan ik u Rotterdam heb gewoond. Ik zou voor geen geld meer terug willen naar Rotterdam," aldus Van Goes. Het werd een zeer drukke er. heel gezellige receptie waarna bleek dat hij zowel bij zijn werkge ver, zijn collega's als bij de cliënten kring een gewaardeerd medewer ker is. LEUSDEN - Deze week was het feest bij Sport 2000 in Leusden. Tegehjk met de wering van het dne-jang bestaan werden het 499-ste, het 500-ste en het 501-ste hd feestehjk ingehaald. Het steeds groeiende ledenbestand van Sport 2000 is er de ooizaak van dat de sportschool'Gtnesscentrum haast uit zijn jasje is gegroeid. Vandaar dan ook, dat er plannen in voorbereidwg zijn, om de school uit te breiden. 'Die ledengroei is trouwens ruet allien te danken aan de goede begeleiding door vakmensen, maar ook door de goede sfeer die er heerst', aldus een woordvoerder van de sportschool. Mogehjkheden om te trainen zijn er bij Sport 2000 te over. Zo wordt er onder meer in groepsverband getraind, maar ook trainingen met als doel het verhogen van de sportieve prestaties m andere takken van sport zijn mogehjk. En ook de skièrs kunnen bij Sport 2000 terecht: er bestaat een compleet voorbereidend programma. Behalve een fitnesszaal is er een aparte aerobic-zaal, een zonnebank-kamer en een schitterende saunaruimte met dompelbad en whirlpool. Wie zich trouwens van dit alles wil overtuigen, kan gebruik maken van een gratis proefles, die ter gelegenheid van de huidige feestehjkheden wordt aangeboden. - LEUSDEN - De Rotterdams* formatie Bluespirit treedt zj terdag 15 november op in Bi Geut. Het repertoire van d< band kent onder meer diversi bluesnummers uit de twinti ger en dertiger jaren. Bluespint is een zespersoonsfor matie. In eerdere publicaties wasi nog sprake van een optreden v< The Longway Blues, op deze datum Maar in verband met een ongeval het optreden van deze band uitgi steld. Op het laatste moment is men er in geslaagd, Bluespint te boeken Voor de bluesliefhebber sin Leus den brengt dat twee primeurs me zich mee. Er trad hier namelijk na nooit een bluesband op met pianc en met een zangeres. De band vindt zijn oorsprong i de Rotterdamse folk-, jazz- e bluessociéteit L'Esprit. De muzi kanten hebben allen een enormi ervaring. Bluespirit bestaat uit Betty Gutt* ling: zang; Paul Kersbergen: mond harmonica; Hans van Aanholt drums; Henk Leenderts: bas; Ruim van der Jagt: gitaar en Ruud vai Ingen: piano. De blues-avond begint zaterdac om 21.00 uur. De entree bedraai vijf gulden. Op vertoon van eer Geutpas krijgt men een gulden r< duktie. ACHTERVELD - Op 17 au gustus was J. van de Goes 25 jaar werkzaam bij de firma De Vor te Achterveld. In verband hiermee werd hem vorige week een feest door de direc tie aangeboden. Omstreeks 15.30 uur werd Van de Goes met zijn echtgenote en kin deren bij de woning afgehaald. Op een versierde aanhangwagen, ge trokken door een trekker, werd hij via een omweg door het dorp naar D' Ouwe Peerdestal gereden waar de receptie plaatsvond. In 1959 moest Hans van de Goes, geboren in Rotterdam, zijn dienst tijd doorbrengen in Maarn. In die periode kwam hij vooor het eerst in Achterveld. Daar het hem er heel goed aanstond, wilde hij na het Er waren vele gasten op de receptie van de heer Van de Goes. 't Ruige Veld, een gebied waar ooit nog eens woningen zullen worden gebouwd. De vraag is echter, wanneer. Vanavond zal het college van B&W overigens nadere mededelingen doen over de woningbouw in dat gebied. PACHT Rest nog een vraag met betrek king tot een ander financieel aspect van de zaak. en dat is de ontpach- ting van het haast veertien hectaren grote gebied, waar nu nog agrari sche activiteiten plaatsvinden. Waar de gemeente f675.000,- uit de reserve van het grondbedrijf wilde halen, zou van dat bedrag maar f233.336,- besteed worden aan het voldoen van de bijdrage van Bel- com. Dan blijft er nog een bedrag over van f441.664,-. Was dat geld be doeld, om de ontpachting te rege len? Want ook dat staat zo aardig ver woord in de bnef, die het college van B&W op 17 september van dit jaar aan Gedeputeerde Staten zond. 'Pachters van het verkochte zijn: de heer Schimmel voor ongeveer een halve hectare; de heer van Wou denberg voor het restant.' Dertien-en-een-halve hectare in een gebied van veertien hectare omschrijft het college van B&W als 'het restant.' Maar ja, dat 'restant' van meer dan 95 procent van de grond waar het om gaat, wordt dan ook niet ge pacht door een Van Woudenberg, maar door wethouder Gijs van Woudenberg. Waarmee overigens helemaal niet beweerd wil zijn, dat de wethouder niet net als iedere andere agrariër heel gewoon recht heeft op een normale vergoeding voor de ontpachting. Maar als colle ge dertien-en-een-halve hectare van de veertien als 'restant' om schrijven, dat is toch bij het kinder achtige af. EFFECT Waarna we tot slot nog even te rugkeren naar de felle uithalen van wethouder Wagenaar in de richting van Leusden'85. De vraag, die we aan de voorlichter van de provin cie, Hans Blom, voorlegden was, in hoeverre nou de brief van Leusde n'85 van invloed was geweest op het besluit van Gedeputeerde Sta ten, om de grondaankoop in 't Rui ge Veld af te keuren. Het antwoord sprak voor zich: 'Dat heb ik al gezegd. Bij de provin cie was men al uiterst terughou dend. Het besluit zou er, als die par tij geen brief had gestuurd, hele maal met anders hebben uitgezien. Het aankoopbesluit van de Leus- dense gemeenteraad met de bijbe horende contracten bevatten bepa lingen, die niet uitsloten dat de ge meente meer zou moeten betalen, dan de zeven ton van de taxatie waarde van de grond. Dat zou zelfs nog meer kunnen worden, als Euro woningen en Bouwfonds hun ver plichtingen niet zouden nakomen. Op ons verzoek aan het college van B&W om nadere informatie, naar aanleiding van het schrijven van Leusden'85, heeft het college van B&W daarop een schriftelijke toe lichting gegeven. En die toelichting bevestigde alleen maar, wat hier al werd gevreesd.' Waarmee geconcludeerd kan worden, dat het Leusdense college van B&W niet moet wijzen naar an deren. En wel, omdat ook de pro vincie de algemene reserve van het grondbedrijf beschouwt als beho rend tot gemeentelijke financiën, en de weergave van de feiten zoals het college van B&W die zelf gaf, aanleiding voor GS was, om de be treffende grondaankoop met goed te keuren. Bluespint met van links naar rechts: Henk Leenderts, Paul Kersbergen, Hans van Aanhold, Rinus van der Jagt en Betty Gutteling. Op de foto ontbreekt pianist Ruud van Ingen. (advertentie)

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6