«VM«JJ tï LEUSDER KRANT Inde marge m 't 'i NAAST DE MEEST COMPLETE KRANT VAN LEUSDEN HEBBEN WIJ NATUURLIJK MÉÉR TE BIEDEN. Disco in de Zooz I.P.V.O. Prick eslaagd oog ezoek(l) oog lezoek (2) Peter heet Pieter Hoog bezoek (3) -I geboortekaartjes veriovings- en trouwkaarten uitnodigingskaarten rouwkaarten visitekaartjes Geen camera's (1) Geen camera's (2) Geen camera's (3) Loshangend Dictatortjes(l) Dictatortjes (2) Dictatortjes (3) Behoefte Gouden regels Zonnig Rekening Mistig feitd kwas ided wiaktie: Hans Mosterd ie g< jdragen: Martin Herznens DONDERDAG 13 NOVEMBER 1986 loep op Leusden debs van >elpu besb slee Om te beginnen maar eens een ersta; er positief bericht, dat we dezer alle gen mochten ontvangen. In het >nhe,: Jeidingsinstituut 'Zuster van jjngaarden' in Harmeien lagden op 5 november van dit ar J. Foppen, L. Groen, I. 5enb igeterp, A. Hornstra en E. evere eekamp voor de opleiding in na jloma Ziekenverzorging. En wat, vraagt u zich dan sschien af, heeft dat dan met iden te maken? Welnu, zij Igden allen de akt'jkopleiding in rpleeghuis Lisidunahof. indaar dan ook, dat ook osdense felicitaties hier op hun aats zijn. zulle gen u jjj de hoofdvestiging van het 1 rayo drijf, waar deze krant gemaakt acted irdt, de BDU in Barneveld, rs 1P tving men dezer dagen hoog "ord( Wek. nfma! jUle medewerkers van de 'Ppel asder Krant, die zich op deze orde ond vrij hadden kunnen n ai ken, brachten namelijk een UUIroek aan het bedrijf. Daar viel aalles te zien, zoals het nieuwe iteem dat net in gebruik is nomen op de zetterij, om maar iets te noemen. vereii gn tn toe; Het moet behoorlijk gezellig zijn geweest op het Prinsenbal afgelopen weekeinde te Achterveld. Zo gezellig zelfs, dat de onvolprezen Hofschrijver van Puupenkoppenland, die wij rekenen tot één der beste paarden van stal, eventjes in de fout ging. Nou ja, fout. Dat woord klinkt een beetje zwaar. Laten we het houden op een „slip of the pen". Wat is er nu precies gebeurd? Wel, in onze krant van dinsdag jongstleden schreef de Hofschrijver dat ene Peter Boilers de nieuwe Prins Carnaval van Puupenkoppenland is. Maar die Peter Boilers kent men niet in Achterveld. Ach, what's in a name zou je zo zeggen. Maar voor mensen die tot de adelstand worden verheven, liggen de zaakjes toch net iets anders. Daar gaan we dan. De juiste naam van de Prins is Pieter Bokkers. Hij zal begin maart volgend jaar vier dagen lang de scepter zwaaien over Achterveld als Prins Puup Pieter de Xle. Op de foto ziet u hem in gezelschap van zijn adjudant. We hopen dat we op deze hoffelijke wijze de (feestelijke) vergissing weer hebben rechtgezet en dat men zich in Achterveld nu verder ongestoord kan voorbereiden op het grote carnavalsfeest. !n ook bekenden kwam men v tegen. Want tijdens de idleiding struikelde men lhaast over Janus Visser, de n die jaren en jaren de foto's an B( 5r- ondermeer -de Leusder ke v int maakte. Pl 0 daar als u deze krant goed iede s ,ft gelezen, dan weet u het al: »st lat- ;e fotograaf is van foto's de df sigestapt op de video. En van ei idaar dan ook, dat de ten k isdense bezoekers Janus ser aantroffen achter een 1de D< lenaamde montage-tafel, oeg st )at u daar niet te gering over moet denken, mag blijken uit de vraag die één van de aanwezigen stelde, nadat hij dit geheel nieuwe tafereel enige tijd op zich had laten inwerken. 'Zeg Janus, heb je daar je vliegbrevet voor moeten halen?', zo luidde de vraag. Maar dat bleek net niet nodig te zijn geweest. Hoe dan ook, we konden het niet laten. En vandaar dan ook, dat we hierbij een foto afdrukken van het gezelschap, dat dinsdagavond in Barneveld acte de présence gaf. En, oh ja. Nu vraagt u zich natuurlijk af, waarom er 'hoog bezoek' boven deze korte samenvatting staat. Dat heeft twee redenen. De eerste is, dat we onze medewerkers ook echt als hoog bezoek beschouwen. Want zonder hen, géén krant. De tweede is, dat het gezelschap in Barneveld werd ontvangen op de tweede verdieping van het hoofdgebouw. En dat is echt de allerhoogste, die we daar hebben. rf\ tovergrote deel van de medewerkers van de Leusder Krant „op het hoogste mveau". (advertentie) Eemlï in zal aan oi in eeni en reg ier gio )paave telefo 29 uitst 11- DeK< gepla 30 uui van1 t* Op ons kantoor aan de Asschatterweg (bij de Biezenkamp) kunt u terecht voor: en nog veel meer. Vraag eens informatie. Modellenboeken thuis ter inzage. Asschatterweg 19, Leusden. Telefoon: 033-941495. Dagelijks geopend van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur (behalve op zaterdag). Er komen dus voorlopig géén camera's onder de viaducten op de nieuwe snelweg. Geruchten moet men niet onderschatten. Wat te denken van het volgende gerucht, dat ons vanwege doorgaans betrouwbare bron werd aangereikt: 'Luister eens, het gerucht gaat, dat er op vijf plaatsen langs de nieuwe snelweg tussen Amersfoort en Utrecht camera's geplaatst zijn, die snelheidsovertreders zullen gaan registreren.' En aangezien in dit land niets tot de onmogelijkheden behoort, belden we eens links en rechts met de vraag, of dat zo was. En waar kan een mens dan beter beginnen, dan bij de eigen Rijkspolitie. Maar in Leusden was daar niets over bekend. Dus verder maar, naar het districtskantoor in Zeist. Maar voorlichter Van Haaften wist daar niets van. Als het al zo zou zijn, zo wist hij ons te vertellen, dan zou misschien de Algemene Verkeersdienst in Driebergen ervan weten. En komaan, dus nog maar een telefoontje eraan gewaagd. En dat was aardig. Want bij binnenkomst in de telefooncentrale daar, werd ons belangstellend gevraagd, wie we wilden spreken. De Algemene Verkeersdienst, of de Rijkspolitie te Water. Welk een buitenkans werd ons hier geboden! Want dit stelde ons in staat, nu eindelijk eens ons beklag te doen over dat verschrikkelijke ge-race met al die speedboten op het Valleikanaal. Zodat u, als u daar binnenkort de eerste grijze patrouillevaartuigen van de Rijkspolitie ziet verschijnen, alvast weet hoe dat nu komt. Maar nu nog even over waar het om gaat: er komen dus geen camera's op dat stuk weg. Of er zouden veel ongelukken moeten gebeuren, dan wil men nog wel eens tot dergelijke maatregelen overgaan, zo werd ons verzekerd. Waarmee u tevens weer eens bent ingewijd in de geheimen van de journalistiek: dat is soms dus heel gewoon bezig zijn met niets... Zo af en toe worden er in raads- en commissievergaderingen hele zinnige dingen gezegd. Dat zijn dan uitspraken, die iedereen haast ademloos aanhoort en een „A-ha Erlebnis'veroorzaken. Het zijn woorden die een plaatselijk j politicus even boven zichzelf doen uitstijgen. Vandaag precies een week geleden, tijdens de vergadering van de commissie Algemene Bestuurszaken, was het Harm Offereins die voor de nodige bewondering zorgde. Volgens de voorzitter willen de winkeliers in De Hamershof wat meer lichtpunten in De Brouwerij om eventuele problemen met de j daar samenkomende jeugd te voorkomen. Rademaker, de I voorzitter, vroeg om ondersteuning indien het verzoek officieel aan de orde komt. Harm Offereins vond het allemaal leuk en aardig. „Maar", zo reageerde hij, „We moeten voorkomen dat we allemaal loshangende dingen gaan realiseren." Zo af en toe hebben de heren van het Leusdense college wat weg van kleine dictatortjes. Nu moet u niet meteen boos worden en lange brieven gaan schrijven naar deze krant. We bedoelen echt niet dat het wrede heersers zijn. Wel willen we eventjes duidelijk maken dat de heren, althans twee ervan, het zo af en toe een beetje in him (bijna kale) bol krijgen. Zoals wethouder F ons Ummels, bijvoorbeeld. Hij weigerde afgelopen maandag in de commissie Financieel Beleid en Beheer om de rekeningen van 1984 en 1985 met betrekking tot de verkoop van kavels ter inzage te leggen. „Die zijn zonder aantekening door de raad aanvaard", zei hij kortaf. „Die zaak is afgesloten." Later in dezelfde discussie herhaalde hij dat nog eens. „De zaak is afgesloten. Daar is geen twijfel over. Ik ben daar zeer duidelijk in." Waarna Ummels met een stalen gezicht over ging tot het volgende agendapunt. Nog een voorbeeld uit diezelfde bijeenkomst. Namens Leusden '85 legde Rob Peek een verklaring af. Daarin stelde hij ook enkele vragen, waar hij, begrijpelijk natuurlijk, graag een antwoord op wilde hebben. F ons Ummels dacht daar wat anders over. „U heeft een statement gehouden", zei hij. En terwijl Rob Peek zich verbouwereerd hardop afvroeg „Krijg ik hier geen antwoord op?" was Ummels al weer met zijn eigen zaakjes bezig. En dan burgemeester Rademaker. Ook hij kan er wat van. In de commissie Algemene Bestuurszaken werd vorige week inzage gevraagd in de rekening van 1985. Rademaker weigerde dat. „Wij hebben u informatie gegeven die wij menen u te mogen en te moeten geven", was zijn reactie. Daarmee was voor hem de zaak afgedaan. Voor Ben Stoelinga echter niet. In de rondvraag kwam hij met dezelfde vraag terug. Rademaker bleef weigeren. Ook andere vragen over dezelfe kwestie bleven onbeantwoord. Het argument van Rademaker: „Ik vind het niet van belang om daar nu op in te gaan." Corri Verduin: „Ik wil de exploitatie-rekening van Soccle graag hebben." Fons Ummels: „Die hoef ik u niet te laten zien. Die kunt u zelf in de rekening en de begroting opzoeken." Corri: „Ik wil dat zo graag hebben. Wij willen weten wat u precies aan Soccle heeft gegeven." Fons: „Ik heb niets aan Soccle gegeven." Corri (een beetje pissig): „Niet u persoonlijk, maar wat wij als raad hebben gegeven." De wethouder weigert de betreffende rekening aan Corri te geven. Maar dan, na een wat zeurende discussie: Fons: „Als de rekening naar Soccle gaat, krijgt u er een afschrift van." Ep Oostra, tot dan toe buitenstaander in deze pittige dialoog: „Hè, hè, nu hebt u eindelijk de vraag beantwoord." Regelmatige bezoekers van de bibliotheek hebben er intussen vast wel kennis meegemaakt: de tien Gouden Boekregels. Voor wie ze nog niet kent, vatten we ze even kort samen: -bemin het boek als uw naaste; -beloon het; -bevuil het niet; -voorkom hardhandigheid; -stop er geen natuurlijk groen tussen; -koester het met uw eigen omslag; -mishandel het niet; -straf het niet onnodig; -vertroetel het; -blijf galant. Ook bent u van nu af aan verplicht om uzelf in een plastic tas te vervoeren teneinde onnodige schade aan bibliotheek en inboedel te voorkomen. Wie nog het idee heeft dat het leven één rozengeur en maneschijn is, moeten wij helaas teleurstellen. Recentelijk bereikte ons een bericht waarin hetvolgende staat vermeld: „De Nederlander heeft een te zonnig beeld van het leven dat hem na pensionering te wachten staat." Na wat verder lezen blijkt dat dat een conclusie is uit een onderzoek dat in opdracht van een pensioenverzekeraar werd uitgevoerd. En dan gaat er wel een lampje branden, natuurlijk. Dit is wel een erg vreemde manier van klantenbinding. De eigenlijke conclusie van het hele verhaal, dat twee A-viertjes beslaat, is dat u, als u eenmaal gepensioneerd bent, niet zonder de betreffende pensioenverzekeraar kan. Tja, misschien zijn de vooruitzichten van die firma niet meer zo zonnig als vroeger. 'De Leusdense raadsleden voelden zich vorige week door het college van B&W bij de neus genomen. 'Zouden ze daar zo onderhand dan nog neuzen overhebben? 'Of zou het een kwestie van tellen worden, zodat we met een weten, hoeveel edities we nog te gaan hebben? 'De brandweergarage schijnt dus nu naar de Groene Zoom te verhuizen. Zo'n 'groene' omgeving is na- tuurhjk ook zeer passend voor de bestrijders van de Rode Haan. 'Cynische Leusdenaar: Ver dient het hier geen aanbeve ling er voor vooral de opletten de lezer even op te wijzen, dat de Rode Haan iets anders is, dan de Rooie Haan. 'Laurens-Jaru'Daar weet ik er nog eentje op, heel alert, zeg. Want de Leusdense Reus is na- tuurlijk ook heel iemand an ders, dan de Rooie Reus. 'Er wordt in Leusden wat afge- kaveld. Cynische Leusdenaar: 'Ja, er schijnt sprake te zijn van het aanstellen bij de gemeente van een kaveloog.' 'Argeloze WT-er: 'Oh, is dat om de kavels op te meten? 'De Haaien waren weer eens gretig, stond in de krant. 'Laurens-Jan: 'Nooit geweten, dat non-news de krant haalde. 'Falling m Love is volgens de filmrecensent een amuse- mentsniemendalletje. 'Benieuwd, wat zijn echtgeno te daar van vindt. 'Ondanks de drukte was het rustig, op de Hobbieskoop. Argeloze bezoeker: 'Ja, maar er is ons nu beloofd, dat horen en zien ons volgend jaar zal vergaan. Het weer in Leusden is in 280 jaar niet voorgekomen, be ween weerman Jan Versteegt. 'Laurens-Jan: 'Nee, no wonder. Hij bekijkt dat allemaal in Ach terveld. 'In 't Vooronder was te wemig speelgoed. 'Cynische Leusdenaar: 'Dat was dan zeker voor het eerst. 'De Leusdense scholen krij gen straks allemaal hun eigen budget. 'Wethouder Cijs van Wouden berg denkt, dat ze dan de ge bouwen netter achter zullen la ten. 'En hij kan het weten. Een grupstal is tenslotte heel iets anders, als een open loopstal, nietwaar? Burgemeester Rademakers feestwimpel wordt met regel maat gestolen. 'Dat is natuurhjk jammer, want dan valt helemaal niet meer op, dat daar gevlagd wordt. 'Waarbij trouwens heel Leus den nieuwgierig is, naar wat er toch altijd te vieren is. 'Vandaar dan ook dat we voor bereidwillige speurneuzen nog even vermelden, dat het in tegenstelling tot eerdere be richten hier geen rode, maar een oranje 'wimpel betreft. 'Er schijnen in de provincie Utrecht nu dertien stiltegebie- den te zijn. 'Als aard en aantal van die ge bieden iets met elkaar van doen hebben, had men er be ter het zwijgen toe kunnen doen. 'Oud Leusden blijft Leusdens, dankzij de WD. Cynische Leusdenaar:'Ik heb altijd wel geweten, dat de WD niets zag m grensverleggende activiteiten. 'Wethouder Ummels over de publiciteit rond de water schapslasten: 'Allemaal wateroverlast.' 'Argeloze fietser: 'Woont die man aan de Asschatterweg?' 'CS willen minder bejaarden huizen sluiten, dan ze oor- spronkehjk van plan waren. 'Cynische Leusdenaar: Ja, lo gisch. Voordat ze er m Den Haag achter zijn wat m Utrecht eigenlijk het grootste bejaar denhuis is.' "Prijzenregen bij vogelshow" is altijd nog beter dan 'Prijzen- show bij vogelregen. "De inhoud van de Leusder Krant wordt steeds pinniger. "Hoezo?' "Nou, nou gaat het in dat mini- natuurtje ook al over galap pels.' 'Ook gelezen, dat iedereen die m Achterveld afgeschoten was, beloond werd met een vaantje? 'Cynische Leusdenaar: Ja, en volgend jaar wordt dat een me daille met een gat erin. Zou dat Leusden'85 1990 ei genlijk wel halen? 'BECO: Bestuurders Even Conform Omleiding. 'Ongelukkige nederlaag voor Achterveld. 'Laurens-Jan: 'Raar, dat je nooit iets over een gelukkige neder laag leest. 'Koude douche voor Leos. 'Zouden ze daar geen warm water hebben9 'Als je aan iets deelneemt, is dat dan nog informeel? 'Laurens-Jan: 'If not, wel.' 'Inzage m rekeningen is iets heel anders dan rekenen op in zage. 'Thema-ochtend over Vrou wen en Recht. 'Met recht een boeiende och tend, dus. LEUSDEN - Zaterdag 15 novem ber is er een disco-avond in de Zooz. De avond wordt verzorgd door twee mensen van de club zelf. De entree bedraagt fl.50 voor pas jeshouders en twee gulden voor niet-pasjeshouders. De avond begint om 20.00 uur. De Zooz is gevestigd aan de Hamers- veldseweg 100, m het Jeugdhonk. Het blijft een kat en muis spelletje wat daar gespeeld wordt in de roze vesting aan 't Erf. Jan Jacobs (PvdA) wilde in de commissie Algemene Bestuurszaken het algemene delegatiebesluit nog eens bespreken. Dat naar aanleiding van de reacties van het college op het onderzoek dat weer een andere commissie onlangs uitvoerde. De burgemeester had daar geen behoefte aan. „Vorige keer hebt u die behoefte niet gehad", constateerde hij droogjes. „Ik vraag me af hoe vaak je zo'n onderwerp moet aanhalen." Voorlopig kan hij zich dat blijven afvragen. Het betreffende besluit wordt in ieder geval in één van de komende vergaderingen besproken. En zo hoort het ook. Wij noteerden voor u afgelopen maandagavond de volgende discussie. Het bh)ft natuurhjk altijd de vraag, of anderen bepaalde za ken net zo ervaren, zoals je dat zelf overkomt. Zo overkomt mij elk najaar weer hetzelfde: de herfst blijkt een comtemplatief tijdperk. Daarmee wil dus niks meer en niks minder gezegd zijn, dan dat de herfst me wel eens tot nadenken stemt, maar je moet tenslotte laten merken, dat je je dure woorden zo nodig ook uit de kast moet kunnen trekken. Of niet soms? Niet? Daar heb je nou zoiets. Ik weet niet, of het u al eens is opgevallen, maar je merkt dat de algehele verdebilisenng van ons woordgebruik slui pend heeft toegeslagen. Wat kunnen mensen toch een ver schrikkelijke termen gebrui- ken.'Kostenplaatje' is er zo eentje. En de rest ga ik hier met opnoemen, want mijn vroegere leraar Nederlands zou me dat zeer kwalijk nemen, als mini maal een poging tot uitlokking. In het grijze verleden heeft de toneelspeler Ton van Duin hoven ooit eens een fraaie creatie neergezet als fabrieks arbeider. Hij zei in die schep ping niet wat hij als fabrieksar beider dacht. Nee, hij zei, wat hij dacht, dat een fabrieksar beider hoorde te zeggen. Daar moet ik vaak aan den ken. En in de herfst al hele maal, als we haast dagehjks geteisterd worden door be richten of -erger nog - Den Haag Vandaag, waarin je dan sombere mannen in nette pak ken op ziet draven, m wie je degehjke, redelijk fantasielo ze, kortom oer-vaderlandse huisvaders vermoedt. Tot ze hun mond opendoen. 'Was het maar rijstebrij, dat was tenmmste nog eetbaar', denk ik dan vaak. Maar los daarvan: daar wordt met ge zegd, wat wordt gedacht, daar worden dmgen verteld waar van men denkt te weten, dat het zo hoort. Bah. En zoals ik in de herfst in mijn bescheiden automobiel op weg naar mijn werk consta teer, dat de herfstige mist naar mate het seizoen voortschrijdt als maar mistiger wordt, zo vrees ik dat dat ook met het taalgebruik - nou ja - van wat zich in ons land pohticus noemt, het geval is. De proef op de som valt daarbij trouwens dichterbij uw huis te nemen, dan u misschien vermoedt. Vanavond behan delt de Leusdense gemeente raad namelijk het hele begrotmgs-gebeuren.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9