br Everard van de Hengel 'Prins Dobber de enige' Keceptie Kunst Veredelt ^vandaag in Öe leusder kranlr Voorwaardelijk 'zitten' en )oete geëist tegen Leusdenaar JL SERVA VOLVO Beaujolais Primeur avond in Swartesteegh Twee keer te veel op Een beetje beet is ook beet' Intocht Sint Nicolaas in Achterveld krant gemeente Leusden ICLjl Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen? ST. NIC0LAAS BIJLAGE Konijntje m de Wetering EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV I r krant; DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 58 (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamsmtg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 (advertentie) Donderdag a.s. verschijnt er een ekstra dik nummer van de Leusder Krant met daarin een speciale St. Nicolaas bijlage. aktueel en 't meest informatief Geslaagd concert van Reformation Pag. 3 Kunst Veredelt zingt al 60 jaar het hoogste lied Pag. 5 Raadsdiscussie over begroting had omgang met elkaar als hoofdthema Pag. 7 Pag. 9 LEUSDEN - Donderdag avond 20 november wordt in café De Swartesteegh de Beaujolais Primeur 1986 ge presenteerd. Slijterij/wijn handel Herman van de Hen gel biedt de gasten bij en tree een glas Primeur aan. 1986 belooft een goed wijnjaar te worden. Hierbij denkt men niet alleen aan de Beaujolais, maar ook aan wijnen uit de ge bieden van Bordeaux, de uoire en de Rhone. In De Swartesteegh staan zes verschillende Beaujolais Pri meurs klaar waaruit men een keuze kan maken. Kaas en stok brood zullen hierbij natuurlijk niet ontbreken. De muzikale omlijsting van de avond is in handen van de solis ten Cees Smit (gitaar) en Ben Bobbink (piano). Aanvang van de avond is om 21.00 uur en de toegang is gra tis. LEUSDEN/ACHTERVELD - De rijkspolitie te Leusden heeft het afgelopen weekeinde twee dronken personen aan gehouden binnen de ge meente grenzen. De eerste was de 63-jarige J.v.d.B. uit Terschuur. Hij reed vrijdag middag rond 17.30 uur slinge rend over de Jan van Arkelweg. Tot twee maal toe negeerde V.d.B. stopteken van de politie. De laatste zette vervolgens een achtervolging in en reed de man uiteindelijk klem in de Bisschop van Dieststraat. Daar bleek dat hij te veel alcohol genuttigd had. De blaastest gaf een promillage van 1,8. Nadat een bloedtest was afge nomen werd de man met een pro ces verbaal naar huis gestuurd. Zaterdagnacht rond 01.30 uur kreeg de politie een melding bin nen over iemand die al „enkele uren zo blauw als een konijn" rond liep ter hoogte van de kruising Noorderinslag/Hamersveldseweg. Toen de politie ter plaatse kwam, trof men een jongeman aan die niet meer helemaal besefte wie en waar hij was Ook wist hij niet precies te vertellen of hij nu 16 of 17 jaar was. In dit geval werd geen proces verbaal opgemaakt. Wel werd de jongen naar zijn ouderlijk huis in Woudenberg gebracht, waar hij rustig zijn roes kon uitslapen. LEUSDEN - Zaterdagavond werd het grote Prinsenbal ge- louden in de Roda-kantine. De muziekgroep 'Locomotion' was speciaal uit Ede gekomen om dit feest op te luisteren. Zij speelden populaire liedsjes zioals 'Janus, Janus pak me nog een keer' en 'Lekker is maar ene vinger lang'. Bierdoor zat de stemming er al gauw in. In het begin van de avond was het nogal stil. Er kwamen later veel nieuwe jonge gezichten., die bleken le horen bij mensen die de gewoonte van de ouderen had den overgenomen, om laat te komen. Uiteindelijk liep de zaal aardig vol. (van één onzer medewerksters) Jeugdprins Natnek opende met een kleine deputatie het carna valsbal om half elf. De oude pnns, George Die trich, nam afscheid, evenals de raadsleden en zei dat hij inmid dels de leeftijd had om er mee op te houden. Om elf over elf zou de nieuwe Pnns komen. Deze liet echter wel een half uur op zich wach ten. Toen men eindelijk dacht, dat de prins zou komen, was het de oude prins weer die bin nenkwam. Hij was gekleed als begrafenisondernemer, wat een weergave bleek te zijn van de manier waarop de nieuwe prins in optochten meeloopt van buurtcarnavalsvereni- gingen enzovoort. Hij dronk op zijn knieën een glaasje Jagermeister. De echte nieuwe prins werd toen bin nengedragen. Hij kwam onder een enorm grote zwarte hoed vandaan. Het was Everard van de Hen gel, wel bekend in ons dorp. Er dansten verschillende dansma riekes door de zaal om de sfeer te verhogen. De nieuwe prins werd met luid gejuich ontvan gen. De president van de car- navalsvereniginge de 'Gouden Klomp' installeerde hem, even als de nieuwe raadsleden, waaronder zich een echte Lim burger bevond, te weten Henk Houthakker. De nieuwe zelfbedachte naam van de pnns was Pnns Dobber de Enige. Dit alles vanwege zijn naam Everhard van de Hengel. Hij vaardigde een proclamatie uit, waarvan de bepalingen wa ren te lezen op vissen die aan een grote hengel vast zaten. Er waren in totaal dertien 'kreten'. Zoals bijvoorbeeld: 'Zolang we dobberen, zinken we niet', en 'een beetje beet is ook beet'. George Dietrich, de oude prins werd geïnstalleerd als senaats lid, een erefunctie voor het le ven indien hij zich niet mis draagt. De nieuwe prins onder scheidde allerlei mensen, zoals zijn enige en eerste adjudant Hans Greefhorst. Op de onderscheidingen stond: Hengelen naar leut', De kreet 'Leusden... Alaaf werd die avond vaak gehoord. Alles zal dit jaar in het teken staan van vissen en dobberen. De spreektaal zal het 'vissersla tijn' zijn. Het kindercarnaval zal 'donder- padjesfeest' heten. Het was za terdag druk en gezellig en er werd uitbundig gedanst, zoals de 'Charleston' en de 'Jive'. jsdei LEUSDEN/UTRECHT - „Niet lakbaar, hooguit ongeluk- ig." Zo betitelde de Utrechtse fficier van justitie, mr. P. lender, vrijdag tijdens de aak tegen een 42-jarige inwo- er van Leusden het optreden an de Leusdense politie in de van deze verdachte. De lan stond terecht wegens het legen van ontuchtige han- elingen bij een meisje van egen jaar. Ook zou hij haar schadelijke" plaatjes hebben De verdachte ontkende de fei ten. Dat heeft hij vanaf het begin gedaan. Daarom noemde de Leus dense advocaat, mr. G. Boven, het optreden van de politie „laakbaar", Nadat er een aanklacht tegen de verdachte was ingediend, werd deze midden overdag van zijn werk gehaald door twee rechercheurs. Zo kon iedere collega van de Leusdenaar zien, dat er iets aan de hand was. „Ook al wordt mijn cliënt uiteindelijk vrijgesproken, dan nog blijven de mensen denken: toch zal er wel iets van waar zijn," aldus de raadsman. Hij vond dat de Leus dense politie de verdachte net zo goed had kunnen opbellen met het verzoek om even nacu n«i uiim.au ie komen. Waar het allemaal om draaide, was een affaire, die op 1 juni dit jaar speelde Een negen-jarig meisje speelde bij de verdachte thuis, met diens dochter. Dochter en vriendin zouden op een goed moment ruzie met een zoontje van de verdachte hebben gekregen. Daarop besloot de inwoner van Leusden zich met de twee meisjes te bemoeien. Hij zou het tweetal „smenge" zelfgemaakte schetsen hebben voorgehouden. Een agent noemde de schetsen later „pornografisch en erotisch". Door de rechtbank kunnen de plaatjes nooit worden beoordeeld omdat de verdachte ze heeft vernietigd. „Ik vond de aantij gingen een aantasting van mijn ar tistieke vnjheid. Uit boosheid heb ik ze vernietigd", vertelde de man de rechters. Hij zei bovendien de schetsen niet zelf getoond te heb ben. Ze zouden door de twee meis jes uit een kast zijn gehaald. Later op de dag zou de verdachte met de twee kinderen hebben „ge speeld". Daarbij zou hij het bezoe kende meisje ontuchtig hebben betast. Ook daarvan zou volgens de man geen sprake zijn geweest. „Wat hebben twee kinderen van negen jaar er voor baat bij om der gelijke verklaringen af te leggen?", vroeg de officier van justitie, mr. P. Bender, zich af. Hij achtte daarom beide feiten bewezen. Zijn eis was één maand gevangenisstraf voor waardelijk en 500 gulden boete te gen de man. Uitspraak over twee weken. ACHTERVELD - Dankzij de medewerking van de Ach- terveldse winkeliersver eniging komt Sint Nicolaas ook dit jaar weer een be zoek aan Achterveld bren gen. Zaterdag houdt de Sint zijn intocht. Hij wordt om 13.30 uur ontvangen op het bordes van huize St. Jo seph. Na zijn verwelkoming maakt hij een rondrit door het dorp. ue route is als volgt: Start Huize St. Joseph, Hessenweg, Ruurd Vis serstraat, Van Geijnstraat, Ren- tinckstraat, Jan van Arkelweg, Verjaagde Ruiterweg, Van Ol- denbarneveltstraat, Pater Stormstraat, W. van Amersfoort- straat, Verjaagde Ruiterweg en dan via de Hessenweg naar het eindpunt, D'Ouwe Peerdestal. Daar zal Sint en zijn Pieten zich nog enige tijd met de kleine kinderen en hun moeders be zig houden. Bij heel slecht weer houdt de Sint zich met de kleine kinde ren een uurtje bezig, samen met zijn Pieten, in D'Ouwe Peerdestal. De rondrit komt dan te vervallen. Uit de tekeningen die de kinde ren meebrengen zullen de mooiste door de Pieten worden uitgezocht. PRINS DOBBER: 'nder een grote hoed vandaan...daar was'ie dan, de nieuwe Prins. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting, leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. I T% a n TT v V m - Er kwamen veel oud-leden, stuur was zeer verheugd over alle geschenken, bloemen en (van een onzer medewerk- J0ke Snijder bood een ge- bedoeld voor het gemengde ovenge blijken van genegen- s1ers) mengd boeket aan, symbolisch koor. heid. LEUSDEN - Zaterdagmid dag vanaf 3 uur hield de zangvereniging 'Kunst ver edelt' een receptie ter gele genheid van het 60-jarig be staan. Deze christelijke ge mengde vereniging is opge richt op 17 september 1926. Een paar keer per jaar houden zij een uitvoenng ergens in ons land. De repetities worden elke week gehouden in de Neder landse Hervormde kerk in Leusden-Zuid. Op woensdag 19 november wordt er een gratis jubileum concert gegeven in diezelfde kerk. hij was nog onder éen hoedje te vangen. I Onafhankelijk BDU BUallBI nieuwsblad [~J~1 Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. De receptie werd druk be zocht. Wethouder Gijs van Woudenberg en echtgenote waren aanwezig, verder afge- i vaardigden van de muziekver- I eniging Lisiduna, de kantonj 1 van de Marcuskerk, de zang vereniging 'De Lofstem' uit j Leersum, Joke Snijder van de KPO (Katholieke Plattelands- vrouwen Organisatie) afdeling, en dirigent Pieter Leebeek en zijn ouders. De fehcitaties van onder meer wethouder Gijs van Woudenberg.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1