boeiende gedachten achter geslaagde uitvoering gospelkoor Reformation 3okaaL leusfler lauwt Vierhonderd gulden boete voor Leusdenaar wegens mishandeling leusder krant Inbraak Filmavond PV Leusden Emmaüsgangers komen Avond NBPV Regelmatig staande ovaties: Volg de borden KOESTRAAT Geleidelijk iets kouder Leusden Achterveld DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws 3 LEUSDEN-ZUID - In de bijna volle Dorpskerk van Leusden-Zuid concerteerde vrijdagavond het Gospel koor Reformation. Op indrukwekkende wijze slaagde het koor in samenwerking met eigen instrumentalis ten er in om de blijde boodschap die door de bijbel heenklinkt, te vertolken. Als gastzanger-gitarist ver leende bovendien Michel Patty medewerking aan het geheel. recies om kwart voor acht ierd het aanwezige gehoor telkom geheten. Een extra telkom werd uitgesproken oor de gast van deze avond en oor hen die via de kerkradio ive' verbonden waren met de erk Vervolgens deed dirigent ert Mannée dit welkom dun- etjes over; hij introduceerde aama de uit te voeren num- lers. ROGRAMMA et lied 'Geef mij Heer', een ompositie van ds. W van oijen en A Bijvank, was het erste optreden. De inhoud van it lied bezingt een bede om racht in het leven. Meteen bij e inzet manifesteerde zich de rootste tekortkoming van eze uitvoering: de dwarsfluit- de pianopartijen, die ver- )lkt werden achtereenvolgens oor Astnd Bloemendal en stnd Nieuwenburg. werden zeer benadrukt door de ge- idsversterkerapparatuur. at bracht twee nadelen met ch mee: enerzi ds hoorde len het geluid ko .- en van an- are plaatsen ('ui ispreker- jxen) dan waar he eigenlijk indaan zou moeten romen, imelijk van de plaats waar de uziek ten gehore werd ge- racht. Anderzijds werd het oor, dat het zonder ver- erking deed, op de achter- rond gedrukt, waardoor er an niet correcte balans van tvoerende partijen ontstond, oor mijn gevoel was de ge- oemde geluidsversterking be- ist niet nodig geweest: aan de ie kant niet, omdat ie Dorps- ;rk echt niet zo'n gr te ruimte aan de andere kant niet, om- t de akoestische kwaliteiten van deze kerk uitgesproken goed zijn te noemen. Bij het eerste lied kreeg men des te sterker de indruk, dat het koor nog niet geheel op dreef was. VERGELIJKING Bij het tweede lied 'Leven als de bomen', een toonzetting van H. Bouma en A. in der Maur werd een muzikale vergelij king gemaakt tussen het leven van de mens en dat van een boom. Begrippen als toevlucht, herfst, schaduw, lente en nieuw leven waren typerend voor deze compositie. Het koor rea geerde exact op de wel zeer duidelijke directie van G. Man née. Af en toe was een vals ak koord hoorbaar. De derde compositie van L. v.d. Linden. 'Vader ik wil U da ken', kenmerkte zich door een boeiend samenspel van dwars fluit en piano. Met naar mijn ge voel te weinig dynamiek wist men toch een mooie klankkleur in het geheel te leggen. De mannenpartijen hadden wat sterker mogen doorkomen. Bij het volgende nummer 'Op dracht' van K. 't Hart en R. Borst leek het koor goed los te ko men. Met name was hulde voor de tenoren- en bassengroep hier op zijn plaats. De verstaan baarheid was uitstekend, ter wijl het publiek van veel schoonheid kon genieten bij de pianobegeleiding. PLEZIER 'I want to be there', een toon zetting van J.W Peterson en handelend over het laatste der tijden, werd prachtig vertolkt door koor en begeleiding. Men Het optreden van het gospelkoor Reformation leverde een muzikale avond op, die het publiek met regelmaat enthousiaste reacties ontlokte zag hier ook het plezier tijdens het zingen van dit werk op de gezichten van de koorleden. Veel meer dynamische effec ten kwamen hier tot uiting. Goede afwisselingen van piano- en fortedelen Ook hier hadden de mannenstemmen wat meer forte mogen geven. Wanneer je met jezelf in de knoop zit, kun je altijd weer bij God terecht. Hij geeft je weer hoop in je leven. Dat was de in houd van de compositie 'Je bent niet dood' van N Ben schop en A. Bijvank De vertol king van dit nummer ken merkte zich door een goed tempo, een enthousiast zin gend koor; met name de bas sen kwamen hier goed naar vo ren MICHEL PATTY Met het nu volgende optreden van gitarist-zanger Michel Patty kwam er niet alleen veel meer vaart in het concert, maar zeker ook veel meer humor. Luid ap plaus was na ieder ten gehore gebracht nummer dan ook op zijn plaats. Gevoelvol en kundig bege leidde Patty zichzelf tijdens zijn muzikaal gezongen evangelie. De teksten die gebracht wer den gaven stof tot nadenken. Hetgeen bij mij als nadeel ople verde, dat ik niet zo zeer meer op de muziek-technische as pecten lette. Vermoedelijk echter is dat ook een bijbedoe ling van het koor. Immers het woord Gospel betekent evan gelie. En daar moet naar geluis terd worden. Michel Patty gaf er blijk van een volwaardig gitanst te zijn: niet alleen akkoorden werden gespeeld, maar ook het meer klassieke gitaarspel had zijn plaats. Mede door de te grote geluidsversterking kwam bij mij een gevoel van nieuwsgie righeid naar boven: hoe zou deze man zingen zonder ver sterking? Per ongeluk kwam het antwoord later op de avond, toen de geluidsverster- king niet functioneerde. Toen werd meteen ook helemaal dui delijk, dat Michel Patty het be slist zeer goed kon zonder ver sterking; hij heeft een zeer dra gend stemgeluid. MUZIKAAL TRIO Een hoogtepunt tijdens het op treden van Patty was wel een trio-zang, ten gehore gebracht door Gert Mannée, Gert-Jan Vis, tenor en Michel Patty. 'A time for every Purpose' was de naam van dit driestemmig lied. Mijn bewondering ging uit naar de prachtige diepe basstem van Gert Mannée. Zeer spon taan en intens zingend werd de tenorpartij vertolkt door Gert- Jan Vis Met wat extra aandacht kan Gert-Jan het op het gebied van zang nog heel ver brengen Alle hulde was op zijn plaats Een oorverdovend applaus kon dan ook niet uitblijven. Na dit wel ïjzersterke nummer van de Gospelgroep vertolkte Michel Patty nog een dnetal lie deren, waarna het aan Reforma tion was om het laatste nummer voor de pauze ten gehore te brengen: 'Morning has broken' van E Lojeski en E. Farjeon. In het begin was de vertolking wat tegen het onzuivere aan Vlekkeloos werd de rest van dit nummer vervolgens gebracht. Met name het werk van slag werker Kees Vaarkamp was boeiend te noemen. Dirigent Mannée was zichtbaar blij, toen hij dit nummer afsloeg. BESTE Na de koffiepauze bleek een klein aantal mensen reeds ver trokken. Jammer voor hen, want het beste deel van de avond zouden zij moeten mis sen. Met plezier werden ach tereenvolgens uitgevoerd: 'They hung Him on a cross', ge toonzet door G. Mannée, 'Dichtbij' van K. de Bruine, 'Een nieuw begin' van J Hamstra en H. Schoute, 'Heer die onze Va der in de heem'len zijt' van Mr. J. v. Haenngen en W. Har- denbol en het 'Lied van de op rechtheid' van C. Letter en R. Bontan. Van al deze stukken kon ver meld worden, dat het enthou siasme van het koor zeer groot was; het geluid van de mannen stemmen werd allengs sterker en beter. Afgezien van wat kleine schoonheidsfoutjes als een afgebroken voorspel en hier en daar een onzuivere klank, was het resultaat ruim voldoende tot goed te noemen. Bewondenng wisten dwarsflui- tiste en pianiste te oogsten. Het 'Lied van de oprechtheid' werd in sterke mate gunstiger be paald door de slagwerker, die voor mij een heel concert zou mogen verzorgen. SYNTHESIZER Een boeiende combinatie vcrmde het optreden van Gert Mannée als synthesizerspelei samen met slagwerker en dwarsfluitiste. Weer de groot ste bewondering voor de slag werker. die ingehouden maar beslist zeer gedecideerd zijn partij speelde SLAGWERKER Hierna was het de beurt aan deze slagwerker om als solist een eigen improvisatie ten ge hore te brengen. Een prachtig humoristische show werd ver gezeld van grote kundigheid vlekkeloos ten gehore ge bracht. Een uitbundig juichend publiek was zijn beloning. Op verzoek trad het drietal Mannée, Patty en Vis op de planken om een herhaling te brengen van het voor de pauze uitgevoerde werk 'A time for every Purpose'. Het publiek reageerde nog uitbundiger dan de eerste keer en begon vol ijverig de maat mee te klappen. Een staand applaus volgde. Hierna trad Michel Patty weer op het podium. Een enkel num mer werd begeleid door de synthesizer en de tenorzanger. Gevoelig en intens samenspel, sublieme klankkleur en (veel betere) afstemming van de ge luidssterkte waren hier de in grediënten voor een zeer muzi kaal genot. Bij het laatste num mer dat Patty ten gehore bracht, kreeg hij achtergrond ondersteuning van het Gospel koor Reformation. De harde po litiek van Zuid-Amenka, het verdriet van de dwaze moeders en de solidariteitsgedachte wa ren de thema's van deze vertol king. De begeleiding van het koor was recitatief: in het begin nauwelijks hoorbaar door de reeds eerder genoemde ver sterking, opklimmend echter in een geleidelijk steeds groter wordend crescendo Michel Patty bracht hierna nog een lied ten gehore: 'The Shadow of your Smile'. Na een slotwoord, bloemen en applaus werd een toegift gegeven: 'Swing low, sweet chanot'. Een nummer, dat met voorbereid was, maar zeer goed ten ge hore werd gebracht. VROUWENSTEMMEN Het zal ongetwijfeld opgevallen zijn, dat ik hiervoor niets ver meld heb over de prestaties van de dames van het Gospel koor De reden is simpel: goede wijn behoeft geen krans. Voor het hele concert geldt, dat zij een goede, over wegend zuiver gezongen en goed hoorbare partij ten ge hore brachten. Jaap Riewald LEUSDEN „Heeft u die man inderdaad gepakt", vroeg de Utrechtse politie rechter, mevrouw mr. R. Meertens-Zeeman, donder dag aan een 27-jarige inwo ner van Leusden. De man stond terecht wegens mis handeling en kreeg daarvoor een boete van vierhonderd gulden. Het vonnis was gelijk aan het voorstel van de offi cier van justitie, mr. G. B. van Ginkel. 's Avonds laat, op 16 februan vong jaar, zat de verdachte wat te eten in een cafetaria in zijn woonplaats. Op een goed mo ment kreeg hij ruzie met een plaatsgenoot. Buiten vielen er klappen. Daarop deed de plaatsgenoot aangifte bij de politie. „We zijn inmiddels al weer dikke vnenden", vertelde de man de rechter. Hij zou samen met het slachtoffer hebben ge- Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor hel dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor hel donderdagnummer tol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschalterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 lot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 66.80 per |aar. 33,90 per halt |aar. f 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur ie hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunl u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Uusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. probeerd de aangifte in te trekken. Daartoe waren ze met z'n tweeen naar het politiebu reau getogen Het is echter niet gelukt een vervolging te voor komen. „Eenmaal in de handen van justitie, altijd in de handen van justitie", zei de rechter schert send. Volgens haar is het zo dat, als de politie van een mis- handelingskwestie procesver baal heeft opgemaakt, de zaak altijd bij de officier van justitie op het bureau terecht komt. Die beslist dan over de ver dere afhandeling. In dit geval besliste mr.. Van Ginkel dat de zaak voor de rechter moest ko- ACHTERVELD - Vrijdag middag werd er ingebroken in de woning van de familie D. aan de Walter van Amersfoortstraat. De in braak vond plaats tussen 1S.45 uur en 18. IS uur. Met een schroevedraaier of an der dergelijk voorwerp werd de achterdeur van de woning geforceerd. De ge hele slaapkamer, de kasten en de laden werden door zocht. Tot op heden wordt er niets vermist. De dader is vermoedelijk ge stoord en heeft via de voordeur de woning verlaten De voor deur bleek bij de ontdekking van de inbraak niet geheel ge sloten te zijn. De politie ver zoekt degenen die tijdens ge noemd tijdstip iets bijzonders bij de woning hebben gezien contact met haar op te nemen, telefoon 03425-1607. ,r LEUSDEN - Vnjdag 21 novem ber houdt de Postduivenver eniging Leusden een filmavond over de duivensport voor haar leden en donateurs Deze film van de heer Donker uit Roosendaal gaat over di verse lossingen van regionale en nationale vluchten. Tevens zal deze film aandacht besteden aan de hokkenbouw, en de verzorging van duiven. Mochten er geïnteresseerden zijn om deze filmavond bij te wonen, zij kunnen informatie verkrijgen op de telefoonnum mers 940839 en 940870 en te vens een plaats reserveren. De bijdrage in de kosten zal 3,- p.p. bedragen, de aan vang is 20.00 uur. ACHTERVELD - Zaterdag 22 november komen de Em maüsgangers weer een be zoek aan Achterveld bren gen. Degene die kleding, die niet meer gedragen wordt, op wil ruimen kan die zaterdag tussen 10.00 uur en 16.00 uur brengen bij de Emmaüsgangers. Zij zul len dan weer staan op de parkeerplaats tegenover hotel De Roskam. De Emmaüsgangers zijn men sen die samen een werkleefge- meenschap vormen, in de geest van Abbé Pierre, die meer dan 35 jaar geleden in Pa rijs Emmaus oprichtte. Waardeloos is iets dat Emmaus niet k'ent. Door het ophalen en verwerken van overtollige kle ding en textiel kan Emmaus in haar levensonderhoud voor zien en is men in staat ieder jaar vele tienduizenden guldens te geven aan de medemens in nood. Emmaus kan men onder andere vinden in het dorpje Haarzuilens, gelegen tussen Amsterdam en Utrecht. Alle kleding die Emmaus op haalt, wordt gesorteerd op bruikbaarheid en óf voor de ei gen verkoop, óf voor verkoop aan handel en industrie. Inci denteel wordt kleding ter be schikking gesteld voor verzen ding aan projecten. Van de opbrengst worden pro jecten voor de allerarmsten (over het algemeen in de Derde Wereld) bekostigd. Dit zijn vooral projecten die zich rich ten op de eerste levensbehoef ten. Bij het bekostigen van die projecten maakt Emmaus geen onderscheid in politieke en godsdienstige overtuiging of in ras of nationaliteit. (advertentie) Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. A Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. door Jan Versteegt Er ligt een extreem zachte week achter ons. Met name donderdag was een echte uit schieter. met in Zuid Limburg door 'fohn-effect' een tempe ratuur van maar liefst 18 gra den. Maar een record is dat niet. Voor de Bilt staat dat op 19,3 graden, genoteerd op vijf november 1899. En m Limburg is al eens 20 graden genoteerd in de maand november Het wachten is ook nog steeds op de eerste vorstnacht, dit seizoen. Ook dat is echter geen record In 1974 moest het station Vlissingen tot januari wachten, voordat de tempera tuur beneden het vriespunt kwam Het weekend had weer twee gezichten. Zaterdag viel er re gen en zondag mochten we profiteren van een 'adem pauze'. Het bleef zacht voor de tijd van het jaar. Toch gaat de temperatuur nu geleidelijk af takelen. De stroming wordt meer westelijk en deze voert iets koudere lucht aan De tem peratuur komt deze week op een niveau van acht tot negen graden en dat is normaal in deze tijd van het jaar Periodiek trekken storingen van de oce aan over, die wat regen af zul len leveren. Grote hoeveel heden worden met verwacht. Ook de wind zal niet uitschie ten tot stormkracht. Echt herfstweer wordt het dus niet. Anders verliep de maand november in het jaar 1919. Dat was en sneeuwnjke slacht maand. Op 11 november kon er al worden geschaatst, en dat is met verwonderlijk wan neer we zien, dat er vanaf de vijde tot en met de zeventiende november, het elke nacht licht tot matig vroor. De tiende en elfde waren in Groningen zelfs uitgesproken ijsdagen. Ook viel er toen veel sneeuw De aardappelen zaten nog in de grond, en die bevroren uiter aard Zo kan het dus raar gaan in ons 'kikkerlandje.' Het is normaal, dat de natuur rond deze tijd in winterslaap gaat. Het blad valt af en som mige dieren verzamelen een voedselvoorraad. Door het extreem zachte weer van de afgelopen weken is de natuur van slag. Muggen 'dansen' nog als ware het september, terwijl we december al naderen. De natuur zou dan best eens uit een ander, en veel kouder, vaatje kunnen tappen. LEUSDEN De afdeling Leus den van de NBPV houdt komen de dinsdag 18 november) weer een bijeenkomst m het vrouwen ontmoetingscentrum 't Voor onder aan de Burg. Van der Postlaan 2. De avond begint om 20.00 uur en heeft als thema: sekten. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistanef 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland) Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels ƒ6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 18 november 20.00 uur:Avond van NBPV in 't Vooronder over sekten. Woensdag 19 november 14.30 uurHandwerkverkoop in 't Hamersveld aan de A. Buining-park 34. 19.30 uurOefenraad in het ge meentehuis aan 't Erf. 20.00 uur.Bingo-avond in De Kla- veet aan de Postweg 1. 20.00 uur:Jubileumconcert van Kunst-Veredelt in de Dorpskerk te Leusden-Zuid. Vrijdag 21 november 19.00 uuriKunstmarkt in 't Claeve- renblad aan de Brink Woensdag 19 november 09.00 uur:Handwerkhobbyclub in De Moespot 14.30 uur Handwerkverkoop m t Hamersveld aan het A Buiningpark 34. 20.00 uur Bingo-avond in De Kla- veet, Postweg 1. 20.00 uur: Jubileum-concert van Kunst-Veredelt in Dorpskerk te Leusden-Zuid Donderdag 20 november 13.30 uurBejaardensoos in Ons Gebouw. Zaterdag 22 november 10.00 uurEmmausgangers op de parkeerplaats tegenover De Ros kam. 13.30 uur Intocht van Sin terklaas. Ontvangst bij Huize St. Joseph. 20.00 uur: Disco-show in De Klaveet. Zondag 23 november 14.00 uurDisco in De Klaveet. Dinsdag 25 november 09.00 uurWelfareclub van De Zonnebloem m Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3