Raadsdiscussie over begroting had omgang met elkaar als hoofdthema I Raad wil toch geld voor Speel-o-theek commentaren-— —^—meningen— :ractie Leusden'85 demonstratief weggelopen: Samen aan het werk DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws Het was Evelien Blom, die de )0 Tot ,lts afr,eel- Zij constateerde, dat B.V.: ij kerk UBbL (van de redaktie) LEUSDEN - De discussie over de gemeentelijke financien tijdens de behandeling van de gemeentelijke begroting voor volgend jaar, vorige week donderdag, ging nauwe lijks over geld. Recente publicaties, vragen die gesteld zijn en een voor stel van PvdA, Leusden'85 en D66, om het gebruik van alcoholische dranken binnen het gemeentehuis te beper ken bleken aanleiding voor menige raadsfractie, om zich in hun inleiding uitvoerig uit te laten over de onderlinge verhoudingen. Daarbij kwam nog, dat de fractie van Leusden'85 voor de beantwoording in de eerste termijn van de zijde van het college van B&W, demonstratief opstapte. Als reden gaf de fractie, dat ze zich met regelmaat buiten spel gezet voelde, en dat vragen niet volledig en/of niet tijdig zouden zijn beantwoord. Die stap bleek voor de andere fracties aanleiding, nog eens terug te komen op wat in de eerste termijn al was opgemerkt. Daarbij lag de nadruk op de vraag, hoe men van elkaar verwachtte, dat de onderlinge samenwerking, ondanks politieke en daardoor begrijpelijke standpunten, zou moeten functioneren. fractievoorzitter Alnch Parson, vond dat enig zelfonderzoek op zijn plaats was. 'Politici hebben nogal eens de neiging om zichzelf en hun eigen ideeen zalig te verklaren of vanuit deze wetenschap te opere ren. Al gauw is dan de stap ge maakt naar het verketteren van voorstellen van anderen, waarbij ieder gevoel voor relativeren ont breekt. Mogelijkheden tot dialoog worden afgesneden en natuurlijk heeft de ander het altijd gedaan.' 'Objectief bestaat het met, dat je zelf feilloos bent en dat de andér alleen maar fouten maakt. Kijken we tevens in de geschiedenis, dan constateer ik, dat in de raad, maar ook er buiten, met een zekere stel selmatigheid een beeld wordt op gebouwd van een knoeiend gemeentebestuur, dat het met nauw neemt met de waarheid, het liefst de activiteiten beperkt tot het inne men van zoveel mogelijk alcohol in zo kort mogelijke tijd, de bevolking 'pakt', schandalig handelt, voortdu rend affaires veroorzaakt, enzo voort', zo zei Alnch Parson. SNUFFELEN iar fractie mstemde met de 'posi- tf-kritische geluiden van de kant in de WD en van GPV/SGP.' aarbij noemde zij onder meer •erschrijding van kredieten, en •n goede onderbouwing van de ikken, op basis waarvan de raad ka? asluiten neemt, slaap Voor wat betreft de PvdA merkte op, dat er ondanks de positieve ;luiden toch veel negatieve ge- «lens bleken te leven. 'We ken- Hara in de standpunten van de PvdA 1, Nu ;er woningbouw, grondpnjzen, 'In de raad ontstaat dit beeld, doordat mederaadsleden stelsel matig insinuerende vragen stellen, vertrouwelijke informatie uitdra gen, als onfnsse speurneuzen snuf felen aan de glazen van anderen, 1654.|'urwoningen, emancipatie en so- ale voorzieningen. Alle respect roor, maar het is ieder jaar :elfde liedje. En voor wat betreft vraag, hoe we met elkaar om an, geldt dat voor ons allemaal', dus Evelien Blom. Met D66 bleek het grotendeels eens te zijn met tgeen die partij had verwoord rer de criminaliteit. :3JV< dubb 'kraan EINET ERTROUWEN 1 uitsi 125,- iCHUl- istreelü en vrij- aai 375,' meter 289. uitvoe al Lad 941134 Met betrekking tot Leusden'85 •Tvolgde zij: 'De beschouwingen n Leusden'85 blinken met uit in isitieve zin. Kntiek hebben op za- 1 y m is goed, want we zijn allemaal rantwoordelijk voor het beleid t wordt gevoerd, en moeten daar ik de consequenties van durven agen. Hoe gaan we met elkaar Met alle respect voor de ver- lullende principes werken we .iint een basis van vertrouwen. Ik cgin langzamerhand het gevoel te iigen dat het vertrouwen omslaat wantrouwen, en op deze manier >rdt het werken moeilijker. Niet een voor de Raad, maar ook de ibtenaren betalen hun tol.' Als er fouten gemaakt worden of a, is dat mets nieuws, dat gebeurt eral. Dat kan ook niet anders, iar laten we dan gezamenlijk ar oplossingen zoeken, zodat het itrouwen in het gemeentebe- weer hersteld wordt', aldus 'elien Blom. CON- PE Irene voot andeer- len, kruis elfonderzoek De WD-fractie, bij monde van Fons Ummels:'...samen verder... tegenover journalisten dubieuze feiten verspreiden zonder ge noemd te willen worden. Een raad die zo opereert, verlaagt zichzelf, aldus Parson. 'Buiten de raad wordt ook one venredige aandacht geschonken aan problemen, hetgeen wellicht mede veroorzaakt wordt door overbelichting in de media. Er wor den zelfs politieke pamfletten met ranzige teksten verspreid.' Daarop stelde Parson, er geen enkele moeite mee te hebben, dat gemaakte fouten werden gesigna leerd. Hij achtte het problematisc her, dat de indruk werd gewekt, dat incidentele fouten gezien zou den moeten worden als een structu rele zaak, waarbij het college van B& W en de ambtenaren met opzet bezig zouden zijn de gemeente on behoorlijk te besturen.' VOGELVRIJ Com Verduin:'., negeren proble men...' voortdurend oude koeien uit de sloot te halen. Tenslotte nep Parson diegenen, die zich aangesproken zouden mo gen voelen op, een andere maruer van politiek te gaan bednjven, 'meer in de lijn met het principe van het monisme, wat aan het besturen van een gemeente ten grondslag ligt.' Daarmee bedoelde hij te zeg gen, dat men meer van het principe uit zou moeten gaan, dat het college van B&W er namens de gehele raad zit. PROBLEMEN Corri Verduin, fractievoorzitster van de PvdA, ging ook uitvoeng m op de onderlinge verhoudmgen. Alhoewel zij namens haar fractie in eerste instantie constateerde, dat er in Leusden veel goede dingen tot stand zijn gekomen, en dat er sprake is van een riante financiële positie van de gemeente, kwam zij tevens tot de slotsom, dat er wel degelijk problemen zijn. 'Ernstige bestuurlijke problemen waarbij memgeen m Leusden, in de regio en zelfs in het land zich af vraagt wanneer de gemeenteraad m Leusden orde op zaken stelt', aldus Corri Verduin. BOOS 'Wij menen dat in het omgaan met elkaar fouten, vele fouten zijn gemaakt CDA en WD maken zich boos over de manier, waarop de pers sommige problemen aanpakt die zich in Leusden afspelen, en roepen over geschonden journalis tieke waarden. Maar de fractie van de PvdA maakt zich veel bozer over de handelwijze van het college bij het omgaan met burgers die een andere mening zijn toegedaan of die gebruik maken van hun rech ten. En wij vinden, dat de hele ge meenteraad hierover verontwaardigd zou moeten zijn.' 'Fouten worden gemaakt en dat is incidenteel ook niet erg, maar het college weigert telkens tegemoet te komen aan burgers die zich te gen willekeur verzetten. Men be weert dat de pers en kritische stemmen schade toebrengen aan personen, maar naar onze mening veroorzaakt het ontkennen en ne geren van de problemen extra schade.' Vervolgens merkte Corri Ver duin op, dat de besluitvorming in het verleden, aan de hand van de gegevens die het college had ver strekt. lang met altijd zo goed door dacht bleken te zijn. Zij noemde daarbij een groot aantal voorvallen uit het verleden, en verbond daar aan de conclusie, 'dat met ver keerde voorlichting, zogenaamd goede gesprekken die achteraf veel minder goed verlopen blijken te zijn, en vaak onvolledige infor matie de raad moet proberen de juiste keuze te doen.' JA-EN-AMEN 'Kennelijk zijn er raadsleden, die zelf helemaal niets in te brengen hebben en zich daarom moeten verlagen tot het systematisch in dis credit brengen van anderen, waarbij geen middel te erg is en geen schandalig woordgebruik wordt geschuwd, terwijl personen al helemaal vogelvrij verklaard zijn. Is dit de methode om jezelf te profi leren?', zo vroeg Alnch Parson zich af. Daarop stelde hij, memand het recht te willen ontzeggen kritiek uit te oefenen, maar deed tevens een dringend beroep, om een positieve benadenng te hanteren, en met van Leusden'85, stelde in zijn alge mene beschouwing vast, dat het feit dat zijn partij met drie zetels m de raad vertegenwoordigd was. voor zichzelf sprak 'Dat zegt eigenlijk al alles. Ondanks de lovende woor den, die CDA en WD bij voortdu ring nchting College sturen, blijkt het m Leusden allemaal heel anders te liggen', aldus Stoelmga. Daarop constateerde hij, dat de stelling dat politiek zich op een algemeen, af standelijk en abstract niveau zou moeten afspelen, in Leusden nu net tot de problemen zou hebben ge leid. Maar de oorzaak van een aantal problemen ligt juist in de mensen, die het beleid uitvoeren, de manier waarop en de intentie waarmee ze dat doen. Leusden'85 is niet uit op prive-personen, maar we nchten ons wel op bestuurders zoals ze in hun werk functioneren. We zullen met schromen dit aan de orde te stellen om zodoende veranderin gen te realiseren. Het is maar al te gemakkelijk om voortdurend per sonen in functie, ook al zijn ze dui delijk in de fout gegaan, met cliché's en voorspelbare vriend schapspraatjes te steunen. Dat maakt de politiek in Leusden zo ongeloofwaardig, zo afstandelijk en onbegrijpelijk voor de inwoners', aldus Ben Stoelinga. Daarop citeerde hij een aantal passages uit de al eerder gepubli ceerde algemene beschouwmg van zijn partij, waarin werd aange geven, wat er bij de gemeente Leusden, naar de opvattingen van Leusden'85, voor verbetering vat baar zou zijn. VERDOEZELEN 'Alle notities, nota's en prachtige volzinnen ten spijt blijft het accent liggen op de mensen die het uitvoe ren en het gemeentelijk apparaat dat ze daann ondersteunt Steek de hand eerst eens in eigen boezem, geacht college, en geef met altijd anderen de schuld. Die 'spijkers- op-laag-water-politiek' heeft alleen tot doel, het eigen beleid en de fouten die gemaakt zijn te verdoe zelen. Denkt u maar eens aan uw reactie op de afkeuring van Gede puteerde Staten inzake het Ruige Veld', zei Stoelmga. LOF Daarop vervolgde hij, met zijn lof uit te spreken ten aanzien van het ambtelijke apparaat. 'Orize lof gaat vooral uit naar de ambtenaren die dagelijks geconfronteerd worden met de gevolgen van de politieke toestanden en elke keer maar weer het werk moeten doen om alles weer in goede banen te leiden', aldus Stoelinga, die vervolgde met: 'Om de gevolgen van het politieke beleid in de ambtelijke organisatie met in de openbaarheid te bren gen, stelt deze Raad vervolgens een kleine personeelscommissie in, simt twee partijen daarvan uit en bekokstoven de ambtelijke zaken in beslotenheid.' 'Waar blijft de verantrwoorde- lijkheid van de gemeenteraad als we het college daar met op aan spreken? Maar het is de meerder heid van de raad voldoende om af en toe een kritische opmerking te maken, die met seneus genomen hoeft te worden omdat verder ja- en-amen wordt gezegd. Steeds weer sluiten CDA en WD de gele deren, bij voorkeur m de wandel gangen. De fouten worden toegedekt en de boodschappers van de kritiek worden vervolgens genegeerd of omgebracht', aldus Corri Verduin. 'Het kwaad verontschuldigen is het kwaad vermenigvuldigen Leusden staat inmiddels bol van de geruchten en vermoedens met haive en hele waarheden Als ge meenteraad hebben we de plicht om te proberen tot een oplossing te komen en het gemeentebestuur te laten functioneren zoals het be hoort', zo zei zij, waarop zij en op roep deed om daar samen met andere fracties aan te werken. vragen er drie waren beantwoord. Hij vond dat een schande. 'Wij voelen ons echt belazerd door het college. Wij vinden dit ronduit schandalig en arrogant om zo een partij te negeren. Wij zullen u van avond op dezelfde manier behan delen, als u ons normaliter behandelt. Wij pikken dit niet lan ger.' Hij betitelde de begrotingsbe handeling als 'één grote poppenkast', en kondigde aan dat zijn partij niet deel zou nemen aan het seniorenconvent, als daar za ken aan de orde zouden komen, die volgens zijn fractie in de openbaar heid behandeld zouden moeten worden. AANWAKKEREN Daarop was het woord aan Harm Offereins (GPV/SGP), die met een aantal opmerkingen het al gaande zijnde vuurtje van de bepaald grim mige discussie nog eens behoorlijk aanwakkerde. Na een aantal vragen en toelich tingen te hebben gevraagd op punten uit de begrotmg, gmg ook Offerems in op de onderlinge ver houdingen. Hij constateerde, dat er Ben Stoelinga:'...geen antwoord altijd spanningen zullen ontstaan, waar mensen moeten samenwer ken, waar het om het nemen van beslissingen gaat. 'Gelukkig leven we in een vnj land, waar ieder z'n eigen mening ook mag uiten. Anders wordt het, als niet de mening, maar de mens bestreden wordt. Wanneer, zonder enig bewijs, ernstige beschuldigin gen worden geuit Dat is laag bij de gronds en voor ieder weldenkend mens onverteerbaar. Het zal u dui delijk zijn, dat ik hierbij doel op gedragingen van Leusden'85. Deze partij heeft nadrukkelijk te kennen gegeven, met mee te willen bestu ren. Hoe dat te rijmen valt met de grondwettelijke taak van de ge meenteraad, vermag ik met te zien, maar dat is haar zaak. Dat zij, al dan met vermeende misstanden, aan de kaak stelt, is haar goed recht. Maar het lukraak uiten van beschuldigin gen acht ik onaanvaardbaar. Om die reden zal mijn fractie, zolang Leusden-'85 deze praktijk volhoudt, op geen enkele wijze medewer king verlenen aan door haar inge diende voorstellen. Zelfs niet als die, wat ik overigens niet voor mo gelijk houd, op zich goed zouden zijn.' Ook Harm Offerems besloot daarna met te zeggen, dat hij hoopte dat de gespannen sfeer in de gemeenteraad weer gladgestre ken zou kunnen worden. Ep Oostra (D66) liet daarop we ten, geen behoefte te hebben nader op de onderlmge verhoudmgen in te gaan, en beperkte zich m de eerste termijn tot de begrotmg zelf. NIETSZEGGEND BESTUURDERS Ben Stoelmga, fractievoorzitter AJnch Parson:'...onfatsoenlijk...' REPRESENTATIE 'Het hoofdstukje representatie verdient wel emge toelichting', al dus Stoelinga. 'We hebben nooit de bedoeling gehad, het hele ge meentelijke apparaat te beschuldi gen van overmatig drankgebruik. Zeer zeker niet Waar het ons om gaat zijn de volgende zaken: Er kan ons inziens bezuinigd worden op representatie en de post verversingen; in openbare en besloten bijeen komsten van raad, commissies en werkgroepen hoort geen alcohol; goed gastheerschap zit niet in wat je aanbiedt, maar m hoe je bent.' BELAZERD Tenslotte gmg Stoelmga m op de antwoorden, die het college op de vragen van zijn partij had gegeven. Hij constateerde, dat van de twmtig Voordat daarop het college van B&W aan de beantwoording kon beginnen, meldde Joop Kool na mens Leusden'85, dat zijn fractie opstapte 'Wij verlaten de vergade ring nu. Uw nietszeggende ant woorden hebben wij geen behoefte aan', aldus Kool, waarop de drie man tellende raadsfractie de zaal verbet. INTEGRITEIT Burgemeester Rademaker:', stui tende qualificatie...' zaken Degenen die dat wel deden zouden hun energie beter aan een positievere benadering kunnen wijden, nog los van het feit, dat ze over zichzelf afriepen, wat ze ande ren verweten: gebrek aan inzicht en gebrek aan oprechtheid. De ar rogantie van de macht van het col lege, zoals die was verwoord, noemde de burgemeester 'een stuitende qualificatie.' Tenslotte merkte hij op, dat de beantwoording van de vragen die Leusden'85 had gesteld, berustte op een misverstand. 'Wij hebben een aantal aandachtspunten opge merkt, geen vraagpunten. Helaas, als dat een misverstand op dat punt is geweest, dan spijt mij dat', aldus Rademaker. Wethouder Fons Ummels (CDA) sloot zich m grote Ujnen aan bij de woorden van de burgemeester. Ook hij was van merung, dat de tijd en energie beter besteed konden worden om als raad samen te be denken, hoe het beter zou kunnen. BETREUREN In de tweede termijn, toen de verschillende raadsfracties weer aan het woord kwamen, zei Eveben Blom namens het CDA, dat haar fractie het betreurde, dat Leusden'85 was weggelopen. 'Deze partij onttrekt zich daarmee aan de gezamenhjke verantwoordebjk- heid van de gemeenteraad. En de aanleiding ontgaat me', zei zij. Alnch Parson noemde namens de fractie van de WD daarop het gedrag van Leusden'85 onvolwas sen, onfatsoenlijk, 'een démasqué van deze groepering, en ondemo cratisch, neigend naar anarchisme.' Die woorden ontlokten Joop Kool van de mmiddels weer terugge keerde fractie van Leusden'85 tot dne maal toe de eis om veront schuldigingen. Iets, waar de burge meester niet op inging Ook Com Verdum betreurde de gang van zaken. 'Weglopen of niet meer luisteren naar goede argu menten, is dat nu het tolerante Ne derland? De democratie heeft hier een zeer dun laagje getoond. Al direct na de verkiezingen noemde wethouder Wagenaar de college- vorming een 'makkie' Daarmee sloot hij vier partijen uit. Dat de heer Parson dan nu het monisme noemt, waarbij het college van iedereen is, is de gotspe van het begrotingsjaar. Dat is niet liberaal.' Waarna zij een oproep deed aan de verschillende partijen, de democratie met uit te sluiten. Ook Jan Jacobs gmg namens de PvdA nog nader op de kwestie in. Hij stelde, dat zijn fractie het op zich wel met de gedachte van het zoge naamde monisme eens was, maar dat dat in de praktijk wel erg moei- bjk werd, 'als een college, dat op een smalle basis stoelt, ook verti caal functioneert. Wethouder Um mels zei straks: Wij als bestuurders en u met ons' en dat geeft wel aan wat ik bedoel', aldus Jacobs, die verder nog opmerkte, dat een be roep op zijn partij, om bereid te zijn tot compromissen, mogehjk was, maar dat op dat punt hetzelfde zou moeten gelden voor CDA en WD, aldus Jan Jacobs 'En daarbij is het ons ook begon nen om het personeel hier in huis. Want als de bjnen die zich nu afte kenen, werkelijkheid worden, dat komt er een radicabserende on- wikkeling op gang Wij zullen dan ook de antwoorden op de schnfte- bjke vragen van Leusden'85 af wachten, waarna we daar verder in het seniorenconvent en in de com missie voor Algemene Bestuursza- Burgemeester J.W.M Radema ker zei daarop, dat men ervan uit diende te gaan, dat het streven naar oprechtheid en integriteit bij al die genen, die zich met het gemeente- bjke bestuur bezig houden, voorop staat. Dat er achteraf bezien fouten worden gemaakt, noemde de bur gemeester normaal, omdat dat nu eenmaal gebeurt, op plaatsen waar gewerkt wordt, 'En wie heeft alle ontwikkelingen m de hand, wie kan voorzien wat er allemaal gaat ge beuren'. vroeg hij zich af. Affaires horen blijkbaar in dit levendige geheel thuis', zo consta teerde de burgemeester. Verder vond hij, dat niemand erbij gebaat was, te speuren naar de gang van Het ging er tijdens de be grotingsbehandeling in de Leusdense gemeenteraad fors aan toe. Beschuldigin gen, gevat in een taalgebruik dat er ook al niet om loog, gaven aan dat de onderlinge verhoudingen in de Leus dense raad nogal te wensen overlaten. Oorzaken: de voortdu rende aanvallen op het col lege vanuit de oppositie zijn niet in goede aarde gevallen, en inhoudelijk zijn die aan vallen noch vanuit het col lege, noch vanuit de 'coalitie-partijen', CDA en WD ooit zakelijk weerlegd. Men mag zich, uit demo cratisch oogpunt, afvragen of weglopen, zoals Leusden'85 heeft gedaan, een antwoord op de gestelde vragen zal en kan bewerkstelligen. Anderzijds zou het ook niet goed zijn, als de Leusdense politiek geen goede nota zou nemen van de argumenten die tot dat weglopen hebben geleid. En dat van een partij, waarvan de fractievoorzitter zelf niet geheel ten onrechte concludeert, dat het feit dat zijn partij in de raad zit, op zich voldoende zegt. Nu is tijdens de begrotings vergadering vanuit CDA en WD, evenals vanuit de oppo sitie, luid en met regelmaat geventileerd, dat er beter sa mengewerkt zou moeten kun nen worden. Dat is mooi. De onderzoe ken die lopen, en die in ver schillende commissies aan de orde zullen komen, bieden daar alle gelegenheid toe. Het zou voor Leusden dan ook getuigen van een politiek gezien positief-kritische be nadering, als aan die samen werking in seniorenconvent en commissie Algemene be stuurszaken daadwerkelijk inhoud zou worden gegeven. ken op terug zullen komen', zo besloot Jacobs. VERWOORD Ben Stoelinga van Leusden'85 lichtte daarop nog eens het hande len van zijn fractie toe. 'We hebben een manier toegepast, waarop we zelf hebben ervaren, te worden be handeld. En nu is eindelijk eens verwoord, wat wij al lang ervaren hebben. Er is nu eenmaal sprake van een nieuwe situatie. Als fractie hebben wij mets te maken met oude afspraken, en wij willen ge woon de jmste informatie op de juiste tijd ontvangen' zei hij. Waarop Joop Kool nog een plei dooi hield voor het afschaffen van delegatiebesluiten, waarbij het college een aantal bevoegdheden heeft. Tenslotte volstonden Harm Offe rems (GPV/SGP) en Ep Oostra (D66) met de respectievelijke op merkingen, dat het niet willen mee werken aan voorstellen van Leusden'85 wellicht een wat emo tionele uiting was geweest, en dat de manier, waarop die avond met elkaar omgegaan werd, bepaald met de juiste was Als resultaat van de hele dis cussie werden de voorstellen van PvdA, Leusden'85 en D66, om het Ep Oostra:'...respect voor elkaar drankgebruik tijdens gemeente lijke bijeenkomsten en ook het roken, te beperken, verworpen. Voor wat betreft het drankge bruik stemden CDA, WD en GPV/SGP tegen, en bij het roken alleen CDA en WD, terwijl de overige partijen voor waren. (van een onze medewerksters) LEUSDEN - Afgelopen donderdag heeft een meerderheid van de raadsfracties tijdens de begrotingsbehandeling B en W opdracht gegeven een subsidie van 10.000,- vrij te maken ten behoeve van het oprichten en exploiteren van een speel-o-theek in Leusden. Uit welke post dat bedrag moet komen is nog niet zeker, maar dat het gevonden moet worden, mag worden aangenomen. De speel-o-theek-oprichters hebben niet helemaal gekre gen waar ze om gevraagd hebben, 10.000,- van de mini maal begrootte 13.000,-, maar zij zijn vast van plan nu te beginnen. ,,Dan maar met wat minder speelgoed" en ,,Met deze ge meentelijke toezegging kunnen wij fondsen zoals het Na tionaal Jeugdfonds aan gaan schrijven, dus misschien valt het nog mee", zo luidden de reacties. Harm Offereins ..geen medewer king...' De speel-o-theek zal waar schijnlijk een plek vinden in het Blijhof-gebouw aan de Ans- fnduslaan. Wanneer de ope ning zal plaatsvinden is uiter aard nog niet bekend: ,,Maar wees er van overtuigd dat het geen dag later zal zijn, dan strikt noodzakelijk is". De werkgroep speel-o-theek startte twee en een half jaar ge leden. Het initiatief kwam voort uit een kruisvereniging thema avond met als onderwerp 'spel- en-speelgoed'. De groep initiatiefneemsters, zeven dames aangevuld door losse adviseur, hebben vanaf het begin gedegen en met volle inzet willen aanpakken. Zozeer zelfs, dat naar aanlei ding van het eerste subsidie verzoek werd opgemerkt 'of vrouwen met deze achtergrond wel op vrijwillige basis willen blijven werken'. De progressieve raadsfracties stonden sympathiek tegenover deze welzijnsvoorziening waar veel mensen voor weinig (over heidsgeld informatie kunnen krijgen (o.a. door speelgoed te lenen) over spel en speelgoed De WD-fractie, bij monde van Joost de Jongh toonde zich, zo dra hij overtuigd was, bereid samen met de andere fracties naar een positieve advisering ten aanzien van het subsidie verzoek te streven. Desalniettemin werd na een positief advies het eerste subsi dieverzoek afgewezen. De werkgroepleden leerden wat politiek was; met een verschil 'ussen menselijk willen en poli tiek kunnen. De hoop en inspanningen wer den gencht op een tweede ver zoek. Maar tot haar teleurstel ling moet de werkgroep vast stellen dat de speel-o-theek in de begroting van wethouder Van Woudenberg niet eens ge noemd werd. Tijdens de be grotingsbehandeling afgelo pen donderdag is de wet houder door een meerderheid van de fracties WD, PvdA, D66 en L'85, gevraagd alsnog 10.000,- beschikbaar te stel len. Het CDA stemde tegen om be- grotings-technische reden en GPV/SGP blijven het onnodig vinden dat een dergelijke voor ziening door de overheid ge subsidieerd wordt De wethouder zal nu echter zijn begroting moeten aanpassen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7