Middenmoot Roda (zo.) onderuit ames Leos raken rerder achterop leus tier krant VttETKAL @ltJlliAKS eren maakten korte metten met Oberon 2 Olympia '25 met 1 -0 winnaar: KWIEK INKEL Leusdenaren op erepodium DINSDAG 18 NOVEMBER 1986 9 LEUSDEN-ACHTERVELD - Er werd afgelopen weekeinde maar één duel voor de competitie gespeeld: het inhaal- duel tussen Olympia'25 en Roda'46 in de eerste klasse A van het zondagvoetbal. De kans om zich van de teleur stellende resultaten in de afge lopen maand een beetje te re vancheren en om zich en pas sant op de ranglijst te verbete ren, hebben de Leusdenaren ondanks een duidelijke ople ving net niet kunnen waarma ken. Met 1-0 trok de Roda zon dag bij het hoger geklasseerde Olympia aan het kortste eind, waardoor de Leusdenaren defi nitief afhaakten in de race om de titel en nu een vaste plaats in de middenmoot hebben inge nomen. Uitslagen le klasse R: Olympia'25-Roda'46 1-0 Stand le klasse R: BFC 11 17 (24-12) Naarden'79 11 15 (27-16) Olympia'25 11 14 (17-13) Nederhorst 11 14 (17-12) EMM 11 13 (13- 6) Achterveld 11 12 (22-21) WZA 11 10 (17-18) Roda'46 11 10 (19-22) Zuiderzeevogels 10 7 (17-22) Austerlitz 10 7 (12-23) Actif 11 6 7-22) Laren 11 4 (10-20) na er rkinc uttige rden ziger da bekert verder na 3-1 overwinning op tweede klasser Cobu Boys. spel de Amersfoorters zou overklassen en niet bij een 2-1 voorsprong in de tweede helft, maar net aan de gelijkmaker kon ontsnappen. Wellicht wa ren de spelers al met hun ge dachten bij de belangrijke con frontatie met koploper Muske tiers. TEMPO In een gezapig tempo scha kelde het zaterdag-team, dat een kwartier voor rust libero Fokko van Leyenhorst met een spierblessure zag vertrekken, Cobu-Boys uit. Marcel Daatse- laar was Fokko's vervanger. In de zestiende minuut had Fokko van Leyenhorst al van zich doen spreken door een directe vrije trap van buiten het zestienme tergebied in te schieten: 1-0. Daarna bleven de Leusdenaren aandringen, maar openingen vond men zelden. Het overzicht Dntbrak. Roda'46 waande zich <ennelijk al in de volgende ronde, maar schrok toch even oen Cobu-Boys kort voor het ■ustsignaal de gelijkmaker liet aantekenen. Een foute terug speelbal van Wout Buerink, die de liberopositie van Fokko van Leyenhorst had overgenomen, bracht Boysspeler Van de Bor alleen voor keeper Berry Buunk. Met een uitgekiende lob werd de goalie kansloos gepasseerd: 1-1. Deze stand was echter van korte duur, want een minuut la ter zorgde Coen van Dijk al weer voor een voorsprong. Uit een goed opgezette aanval over rechts kaapte de spits met het hoofd de bal weg voor de geheel vrij staande Nico Ro- meijn en bracht zijn team daar mee vlak voor rust op 2-1 OVERWICHT In de tweede helft bleef Roda'46 de toon aangeven, maar de weinig gevarieerde aanvalspatronen leverden geen LEUSDEN - Roda-zondag is van het inhaalduel tegen Olympia'25 geen steek wijzer geworden. Hoewel de Leus denaren met name in de eerste helft goed voor de dag kwamen en diverse malen in kansrijke posities voor de vijandelijke vesting van Olympus verschenen, waren het de Hilversummers die na de hervatting de volle winst naar zich toetrokken. Eén doelpunt was genoeg om de zondag-elf van trainer Meidert Vlugt opnieuw met lege handen te laten en een nieuwe kater te bezorgen. fUSDEN - Roda '46 ont- ng zaterdag op Burg. Bui- ngpark voor de derde be- jronde het Amersfoortse obu-Boys. De represen- nt uit de tweede klasse af- jling Utrecht heeft spor- •f en naar vermogen te- nstand geboden aan de K>r deze gelegenheid in fart/wit gestoken Leus naren, die zonder aan- ierder Ton Kaspers moes- n aantreden. it gemis van de balvaardige geroutineerde middenvel- r was in deze ontmoeting erkbaar en zeker van invloed i het totale wedstrijdbeeld, i 3-1 overwinning mag dan rdiend zijn, maar is bepaald et na overtuigend spel tot ind gekomen. ji het in de competitie nog •eds ongeslagen Roda'46 echt toch verwacht worden t het met fris open aanvals- Dick van 't Klooster ...uitblinker... bleven de Hilversummers op de been en kregen daarbij hulp van Perry Wendel, die het no dig vond om een schitterend ingekopte bal van Ron van Burgstede met het hoofd te ver lengen, waardoor de inzet niet onder maar over de lat van het vijandelijke doel verdween. Daarmee deed Roda'46 zichzelf de das om. Wat de Leusdena ren in de slotfase nog probeer den. zo'n kans op de verdiende gelijkmaker deed zich niet meer voor. Olympia kwam goed weg en Roda'46 bleef in de hoek waar de klappen val len. Indien de Leusdenaren de ko mende weken dezelfde inzet zullen tonen en iets zuiniger met de kansen gaan omsprin gen, dan kan succes niet uitblij ven. Geluk moet je immers af dwingen, luidt een bekende cliché-uitspraak. Remco Bosman ..wemig gelux ENKELBANDEN Maar net toen LEOS op weg leek om in de derde set orde op zaken te stellen kreeg men een enorme te genvaller te verwerken. Lisette van de Ven kwam ongelukkig op de grond terecht en bleek haar enkel banden te hebben gescheurd. De speelster, onder wiens leiding het herstel gestalte begon te krijgen, kon naar het ziekenhuis worden af gevoerd, waarna haar aangeslagen collega's met meer in hun spel kwa men: 10-15. In de vierde set bleken de Leus denaren nog wel in staat om zich nog éénmaal op te laden, maar overtuiging was er met meer Met name defensief liet men zich keer op keer verrassen door listige bal letjes die over het blok getild wer den. Achter het LEOS-bïok lag zo veel ruimte dat een toeschouwer (in wie wij de oud-voorzitter Han Seton meenden te herkennen) zich liet verleiden één en ander te vergelij ken met het begrotingstekort van LEOS-Penmngmeester Verhagen. „Het gat van Dio" bleek echter een adequate omschrijving van de feilen in de LEOS-verdedigmg. Toch werd de set met de moed der wanhoop nog een prooi voor de Leusdenaren (15-13), maar de in spanningen hadden zoveel energie gevraagd dat de vijfde en beslis sende set met 6-15 aan gene zijde van het net terecht kwam. BEWEGELIJK De heren blijven in de tweede klasse verbazen. Waar trainer Bert van Doorn aan het begm van het seizoen verwachtte in de midden moot mee te kunnen draaien, lijkt nu ruimte om te veronderstellen dat er meer m zit. De ontmoetingen met de directe concurrenten Vif, Surf en Lovoc in december zullen moeten uitmaken wat zes overwinningen op nj tot nu toe waard zijn geweest. Hoe kijkt Bert van Doorn, na zes wedstrijden, aan tegen de presta ties van zijn team? Van Doorn: „Het is nog wat vroeg om aan de resultaten tot nu toe al vergaande conclusies te verbin den, we zijn toch ook wat geholpen door een gunstige competitieloting, maar een aantal zaken zijn toch wel duidelijk geworden. We zijn als team gegroeid, en dan bedoel ik dat minder in technisch als wel in mentaal opzicht. Ik zie dat men be reid is om voor elkaar te werken en minder op individueel succes uit is. Er wordt nu ook genoten van een punt dat als team gescoord wordt. Daarnaast is de veerkracht groter geworden en dat heeft ook met mentale groei te maken. Dat heb ben de tot nu toe gespeelde wed strijden al wel uitgewezen Tegen standers waar we vorig jaar moeite mee hadden hebben we nu eenvou dig verslagen", aldus Van Doorn. Zaterdag wachtte de heren de ontmoetmg met de reserves van Oberon. Hoewel de stand op de ranglijst deed vermoeden dat het duel eventueel ook schriftelijk af gedaan zou kunnen worden, bleek de ploeg er toch een om rekening mee te houden. De lage klassering is geflatteerd te noemen, omdat Oberon al zware tegenstanders tegenover zich vond. en daarvan slechts nipt ver loor. Het was dan ook de verdienste van LEOS dat de tegenstander met m het spel kwam. Er werd erg bewegelijk ge speeld en met name de spelverde lers hielden de druk op de ketel De eerste set werd een eenvoudige prooi voor de Leusdenaren (15-5), die eigenlijk alleen in de tweede set een inzinking doormaakten. Het herstel volgde echter op tijd (15- 10), waarna de laatste set, in de win ning mood, winnend werd beslo ten (15-9). agenda's 1987? Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* LEUSDEN Afgelopen zaterdag, tijdens de Na tionale'Winter Clubkam pioenschappen zwem men die in Leiden plaats vonden, was er goud weggelegd voor twee Leusdense zwemsters. Suzanne van de Brink en Paula Zondervan, leden van de Amersfoortse zwemvereniging AZPC, i Suzanne van den Brink. iEUSDEN - De LEOS dames leden zaterdag in de ontmoeting Trivos dubbel verlies. Niet alleen de wedstrijd ging verlo- maar in de derde set, juist toen de Leusdenaren weer op ief kwamen, scheurde Lisette van de Ven, één van de belang- cste steunpilaren van het team, haar enkelbanden; zij lijkt Dr lange tijd uitgeschakeld. De toch al niet brede basis werd irdoor verder versmald, hetgeen met het oog op de nabije komst weinig optimistisch stemt. )e heren gingen onvermoeibaar door. Ook de zesde wed- ijd werd winnend besloten. De mannen van Bert van Doorn aden Oberon geen enkele set en blijven daardoor lijstaan- erder in de tweede klasse. )e dames lijken het spoor m de de divisie, na een bliksemstart, beetje kwijt te raken. Na het Ües vorige week tegen Abcou- slaagde de ploeg van Ad van ensel er ook in thuis-hal De ent niet in om het laaggeklas- rde Tnvos uit Wychen de baas blijven. Toch waren er zaterdag achtende omstandigheden. Boui iet wegvallen van Lisette van de eauiofc op een cruciaal moment in de derde set heeft ongetwijfeld het moreel ondermijnd. LEOS leek m die fase net te herstellen van het overigens wemig verheffende spel in de eerste twee sets De eerste set waren de Leusde naren kansloos. De niet echt impo nerende tegenstander werd geen strobreed in de weg gelegd, waar door die kans zag snel het eerste wedstnjdpunt binnen te halen (5- 15). Vooral op karakter kwam LEOS in de tweede set terug. Al snel bleek wanneer de tegenstander onder druk gezet werd, deze be gon te rommelen. Maar omdat de Leusdenaren slechts bij vlagen goed uit de verf kwamen, moest men het vooral van vechtlust heb ben. Wendy Bosboom demon streerde dat in overvloed met een aantal schitterende stops en met een paar IJzersterke smashes van Lisette van de Ven liet zij zien waar om zij nog steeds tot de nationale jeugdselectie behoort. Toch kwa men deze momenten te weinig voor om over de tegenstander heen te lopen, om daarmee het zelfvertrou wen terug te vinden. Nadat LEOS met 8-2 had voorgestaan, kwam Tri vos terug tot 11-12. Er ging dan ook een zucht van verlichting door de Meent, toen de set met 15-13 door sterke serves van Asja Vermeulen alsnog werd binnen gehaald. wterr rale nd. waar omzetten, waardoor Olympia een terechte achterstand werd bespaard. Want de omzettin gen in de Roda-gelederen ble ken op het spel van de Buining- parkers een verfrissende uit werking te hebben. Dick van 't Klooster toonde zich weer de kilometervreter bij uit stek en wist door zijn loopver mogen en routine rust in het zondag-elftal te brengen. Jan van Eijden organiseerde de de fensie naar vermogen en corri geerde zijn vleugelverdedi gers Martin Daatselaar en Perry Wendel waar mogelijk was. Roda'46 bepaalde het spel- beeld voortdurend, maar ver gat dat in de cijfers tot uitdruk king te brengen. TEGENSLAG In de tweede helft waren de rollen enigszins omgedraaid. Olympia kon wat frequenter voor het doel van Hildebrand van de Meer verschijnen. Echt i gevaarlijk werd het echter niet, omdat de Leusdenaren het ge vaar steeds in de kiem wisten te smoren, echter op een te genstoot na. I Halverwege het tweede bedrijf moest de gehele achterhoede 'i incluis de Roda-doelman het antwoord schuldig blijven op I een goed opgebouwde Hilver- sumse aanval. Er was voor de Roda-zondag geen houden meer aan en prompt stond Olympia tegen de verhouding in met 1-0 aan de leiding. Een tegenslag van jewelste, die zjn uitwerking niet miste. Ter stond sommeerde trainer Mein- dert Vlugt om risico's te gaan nemen door achterin een op een te gaan spelen. Voorstop per Ron Burgstede kreeg een vnjbnef om naar voren door te schuiven als versterking voor de aanval die in de persoon van Erik Jan Sleeking die in de ba sis was gekomen voor Frans van de Berg al vers bloed had gekregen Vooral bij hoekschoppen zorgde Enk Jan Sleeking met zijn effectvolle draaiballen voor paniek in de Olympia-verdedi- ging. Met hangen en wurgen maakten deel uit van een kwartet dat op de 4 x 100 meter vrije slag eerste werd en daarmee tevens het Kampioenschap van Nederland behaalde. Het viertal dat gecom pleteerd werd door Ma- roesja Geutjes en Naomi Sedney, realiseerde een tijd van 4,31,5, De succesvolle estafette ploeg legde op de 4 x 100 meter wisselslag be slag op de derde plaats in de tijd van 5.18 0. Paula Zondervan. teit is ge inwon iats ide ve dames van LEOS, geflankeerd door de trainers Herman Terschegget (links) en Ad van Woensel, lijken na de de achtereenvolgende nederlaag het spoor een beetje bijster. Trots kijken de heren van LEOS in de lens van onze fotograaf als ze hun nieuwe trainingspakken laten zien. De ploeg, die na zes wedstrijden nog steeds ongeslagen is, werd door sponsor Radio Drieenhuizen uit Amersfoort, die indertijd ook de dames van nieuwe kleding voorzag, in smaakvolle outfit gestoken. Want na het échec tegen EMM, eveneens in Hilversum, was het de zondag-trainer die als eerste de knuppel in het hoenderhok gooide, in de veronderstelling dat daar een positieve uitstra ling van zou uitgaan. Het mid denveld werd volledig gereno veerd Jaap Zwemeberg en Bobby Schoordijk verdwenen uit de basis ten faveure van twee oudgedienden: Dick van 't Klooster en Ben Wittenberg. Gelegenheidslibero Bas Peters kampte met spit. Zijn plaats werd ingenomen door Jan van Eijden. Ook de voorhoede kende kende een mutatie. Aan voerder Peter Knijf was voor drie wedstrijden geschorst, waardoor Remco Bosman als extra aanvaller de Roda-voor- hoede mocht versterken. Uitgerekend de jongste van het kwartet invallers had in de eer ste helft bepaald niet Vrouwe j Fortuna op zijn hand. Twee I doelnjpe mogelijkheden kon Remco Bosman niet in treffers rendement op. Het elftal van trainer Van der Linden onder hield te weinig tempo en moest zelfs af en toe nog beducht zijn op de tegenstoten van de Amersfoorters, die een vrije trap in de zeventigste minuut tegen de paal zagen belanden. Daarvoor hadden de Leusdena ren de stand al naar een hogere score kunnen tillen Vooral Marcel Daatselaar was een paar keer dicht bij een treffer. De werklustige invaller was echter weinig gelukkig met zijn scho ten van afstand. Zo dwong hij even na rust met een diagonaal schot de keeper naar de bo venhoek voor een geslaagde reactie. Ook Nico Romeijn en Harry Se tels verzuimden te scoren. U een vnje scnop van gelegen heidsaanvoerder Ronald de Haas kopte linkshalf Nico Ro meijn voor het doel langs. In de eindfase toonde Harry Settels zich te zelfzuchtig door na een pass van Marcel Daatselaar zelf vanuit een moeilijke positie op doel te schieten, terwijl mede spelers de bal zo voor het in schuiven hadden. Drie minuten voor tijd werd het toch nog 3-1 door Ronald de Haas, die een blunder van de keeper gedecideerd afstrafte Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst (Marcel Daatselaar), Klaas de Vries, Karei Ouwerkerk, Co de Smalen, Nico Romeijn (Pim Bastiaanse), Hame Kersies. Wout Buennk, Coen van Dijk, Harry Set tels en Ronald de Haas Technisch hoogstandje, gedemonstreerd door Klaas de Vries.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9