Inde marge oorlichting (1) >orlichting (2) ïorlichting (3) Dorlichting (4) Voorlichting (6) Beco (2) Beco (3) Ad hoc (1) Ad hoe (2) Geen Amerikanen (1) Geen Amerikanen (2) Tuin vuil Kalender Anderwijs Ouwe koeien (1) norlichting (5) Bec°U) Ouwe koeien (2) Tanks in de raadzaal (1) Tanks in de raadzaal (2) Tanksin de Raadzaal (3) Tanks in de Raadzaal (4) Reserve I.P.V.O. Prick loep op Leusden «iactie: Hans Mosterd iragen: Martin Hermens, m Bleuel, Hans Verhorst, Jan Janus Visser(!). DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 ch ïn haj 1st >e voorlichting in Leusden •t wat. Raadsfracties bomen rat over af, en er is ook in Beleidsprogramma, aan de d waarvan dit mooie dorp vordt bestuurd, uitgebreid dacht aan geschonken. [u schreven we al eens der dat zelfs goede rlichting slecht beleid niet d kan maken, en daar is wat af gelachen. Dat was toch de grootste onzin die er tond, zo werd ons links en Hts voorgehouden. r 9 [aar wat de invullling van voorlichting betreft, kan er «usden nog tot in lengte van in worden gepraat over de ig, wat voorlichting en een d, openbaar bestuur, nu toch leen hebben. En de praktijk >t dan uit, dat dat voor wat eft het huidige college van gemeester en wethouders bijster veel is. 'ant wat te denken van de DrlJvoorden, die Ep Oostra van onlangs kreeg? In zijn mene beschouwing op de eentelijke begroting voor P" iend jaar vroeg Ep, of het mogelijk zou zijn om de uitenlijst van het college nbaar te maken, at is een gebruik, dat in ere gemeenten en oorbeeld bij de provincie cht al jaren een gewoonte niet in Leusden, dus. ant je kunt wel een idsprogramma erschrij ven dat bol staat van oorlichting, in de praktijk is >lijkbaar toch maar een toestand. Ep Oostra kreeg ainste nul op zijn rekest. manier waarop geeft dan ien aan, in hoeverre men pe en het Leusdense college B&W zo al niet bereid, dan Ma domweg niet in staat is, om in I lichting te bedrijven, ne it blijkt namelijk uit het Ie; foord, dat Oostra kreeg, en n de schoolboekjes mag den gebruikt als een rlijk schoolvoorbeeld van na als stijlfiguur wel de tradictio in terminis' wordt irfeemd. et zo maar een voorbeeld, r een schitterend voorbeeld. de et college van burgemeester Wethouders schrijft in de itwoording van Oostra's 1 ig namelijk het volgende: 1 /ij achten het onze plicht u oortduring al die informatie irstrekken die nodig en lig is om tot verantwoorde s uiten te komen. Zorgvuldige rbereiding daarvan kan in aantal gevallen de izaak tot intern beraad in houden. Wij menen lalve op het verzoek van niet te kunnen ingaan.' daar bleef het niet bij. it mondeling voegde [emeester Rademaker daar ge week donderdag nog het volgende aan toe: 'Het in de vergaderingen van B& bsoluut niet om mystieke |en. Het zijn allemaal one, dagelijkse dingen over stellen, notities en u lelijke. En van ei eimzinnigheden is geen Jte.' e)1 maag, die dus keihard reind bleef was, wat er dan itegen publicatie van een uitenlijst zou zijn. P: aaruit Ep Oostra cludeerde: 'Zo'n c; uitenlijst kan misschien wel [en, en soms lastige erpen, maar kan ook vragen komen. Vragen die ontstaan geruchten die er komen Jk de foute werking van de tam. Maar het is duidelijk, n het op neer komt is, dat oor je wordt gedacht en rmee basta!' aarna Ep dus feilloos Den ik in werd gestuurd, wat beetje flauw is van het *ge, omdat Ep daar al tut. waarvan het nog zin heeft om die aan dit college te stellen, gezien de afwijzende reacties op vragen naar echte informatie is dan ook: 'Wie lust er nog peultjes?' En het antwoord, dat daar gezien de filosofie van dit college met betrekking tot informatie en voorlichting op te verwachten valt, zal ongeveer als volgt luiden: 'Alhoewel wij het in het algemeen gesproken van groot belang achten, u juist te informeren aangaande het beleid van het college hetgeen, zoals u zult begrijpen, voor een groot deel stoelt op de persoonlijke voorkeuren van de onderscheidene college-leden, kunnen wij onmogelijk voldoen aan de beantwoording van uw vraag aangaande de bestaande opvattingen binnen het college met betrekking tot de smaak van peultjes.' 'Eerstens is het zo, dat de vraag niet gedetailleerd voldoende is, om hier een eenduidige en als zodanig ook op te vatten visie vanuit het college over te verschaffen. Immers, daartoe is de vraagstelling niet gedetailleerd genoeg. Zoals uw raad zal begrijpen, is een eventuele beantwoording grotendeels afhankelijk van de wedervraag, of hier jonge, dan wel wat oudere peulen worden bedoeld, hetgeen van groot belang is ten aanzien van de waardering van de smaak, en de uitwerking der peulen op de betreffende smaakpapillen van de onderscheidene collegeleden.' 'Een geheel ander zaak is, dat indien wij dergelijke informatie zouden verschaffen, hieruit rechtstreeks de persoonlijke voorkeuren van college-leden met betrekking tot respectievelijk jonge, dan wel oude peulen, zou blijken. Dit nu, acht dit college niet getuigen van een correcte benadering inzake mogelijke publiciteit terzake. Immers, de persoonlijke smaak met betrekking tot peulen behoort in de visie van dit college gerekend te worden tot de persoonlijke levenssfeer van de onderscheidene college-leden.' 'Een laatste overweging met betrekking tot de vraag, die ons ertoe bracht te besluiten, daadwerkelijke beantwoording achterwege te laten is, dat het naar onze mening onjuist zou zijn u de gevraagde informatie aangaande de culinaire voorkeuren binnen ons college te verstrekken, dan wel daar enig inzicht in te verschaffen, omdat dit politiek gesproken duidelijk zou kunnen maken, welke college-leden mogelijk welke invloed hebben aangewend in relatie tot ons recente besluit dat leidde tot de ontruiming van volkstuinen in Leusden Zuid.' Aldus het Leusdense college van B&W, in een voorlichtende, inhoudelijk ook echt zoden aan de dijk zettende, fictieve maar verre van ondenkbare persverklaring. En waarmee meteen afdoende is verklaard, waarom voorlichting in de visie van het Leusdense college slechts een peuleschilletje is, wat duidelijk iets heel anders is, dan een bananeschil. Niet dat het bij het vorenstaande, hypothetische geval blijft. Want waar verschillende politieke partijen zich recentelijk op het geheel nieuwe, net ontdekte terrein van de voorlichting hebben gestort, waaraan, gezien de opmerkingen die daarover zijn en worden gemaakt, dus nogal eens iets schort, komt men tot vreemde ontdekkingen. Waar zowel het beleid, als de voorlichting zelf ter discussie staan, kan men het college van B&W namelijk enige eerlijkheid niet ontzeggen. Dat blijkt, als men het 'Handboek voor de Nederlandse pers en publiciteit', en wel de editie van oktober 1986 erop naslaat. Daar staan namelijk, in deel 1, alle gemeentelijke voorlichtingsafdelingen keurig aangegeven. Compleet met de woordvoerder - in het Leusdense geval Hans Hermans - ,het privé-adres en telefoonnummer. Gezien de meer dan talrijke opmerkingen die in de gemeenteraad over het voorlichtingsbeleid zijn gemaakt, verbaasde het ons eigenlijk niets, dat in genoemd handboek voor de pers en publiciteit de gemeente Leusden ontbreekt. Waarmee zwart op wit wordt toegegeven, dat de gemeente Leusden niet over een dergelijke afdeling beschikt, noch over voorlichtingsambtenaren. En waarmee het ons voor de betrokkene spijt, maar de conclusie voor de redaktie onvermijdelijk is - terwijl we dat stiekum eigenlijk al eens hadden gedacht -gemeentelijk woordvoerder Hans Hermans bestaat niet. Leusdense gemeenteraad bleek in het verleden geen moeite te hebben met het overschrijden van de zogenaamde werkgelegenheidsnorm om het bedrijf naar Leusden te halen. Maar de praktijk wijst uit, dat er nog veel te weinig ruimte bij het bedrijf is, om te kunnen parkeren. Beco organiseert met regelmaat beurzen, waar de meubeldetailisten van heinde en verre op afkomen. En dat is te merken ook. Zo kon men afgelopen maandag genieten van een aanblik waarvan de optimisten hadden gehoopt, dat die zich tot de opening van het nieuwe bedrijfspand zou perken, enige weken geleden. Ook toen al stonden de bermen van de Groene Zoom bomvol blik, en dat was ook afgelopen maandag het geval. Het bedrijf organiseerde toen één van de veelvuldige beurzen. Op voorhand had de gemeente overigens al verkeersmaatregelen genomen, afgelopen maandag: er was ter plaatse een-richtings-verkeer ingesteld. Maar aan die situatie komt op korte termijn een einde, als we wethouder Jan Wagenaar mogen geloven. Op een vraag van Joop Kool antwoordde de wethouder vorige week, dat hij over niet al te lange tijd met voorstellen zou komen, om aan die ongewenste situatie een eind te maken. Over ongewenst gesproken: zou het misschien te regelen zijn dat Beco-bezoekers óf gespreid vertrekken, óf met politiebegeleiding de parkeerplaatsen verlaten? Want de situatie ter plekke, zo rond vijf uur 's middags is zonder overdrijving levensgevaarlijk te Afgelopen zaterdag vond in sportzaal De Meent de uitreiking plaats van de beker en de wed strijdbal, ter ondersteuning van het feit, dat de sportredactie van de Leusder Krant, samen met Pim Berghuizen, hadden besloten de eerste teams van volleybalclub LEOS tot Sportclub van de Maand uit te roepen, over oktober. Op zich niets bijzonders, zult u zeggen. Ware het niet, dat de or ganisatie van één en ander nogal een ad-hoc-karakter droeg. Uw sportverslaggever, die op bij gaande foto ietwat vermoeid uit zijn ogen kijkt en nog duidelijk de sporen van de voorafgaande vrij dagavond vertoont, bleek totaal niet op zijn taak voorbereid. Hij was namelijk compleet verrast, toen hij zaterdagochtend om een uur of elf vernam, dat zijn aanwe zigheid in De Meent om één uur 's midags verlangd werd. Een misverstand omtrent het tijdstip van de uitreiking was de oorzaak. Dat leidde ertoe, dat de publicitair fors aan de weg timmerende nieuwe voorzitter van LEOS, Willem van de Ven, bij het vernemen van welke eer zijn teams te beurt zou vallen, geen moment aarzelde de organisatie van de feestelijkheden met voortvarendheid ter hand te nemen. Zó voortvarend zelfs, dat en Pim Berghuizen en de sportredacteur van de Leusder Krant totaal verrast waren en slechts ten koste van de - gelukkig zeer aanwezige - improvisatie hun gezicht konden redden, alhoewel de foto anders doet vermoeden... Dank gaat dan ook in de eerste plaats uit naar (ex-) fotograaf Janus Visser, die vooi deze gelegenheid bereid bleek te zijn, zijn oude stiel nog weer eens op te vatten, waardoor een en ander in elk geval werd vastgelegd. Dit alles neemt natuurlijk niet weg, dat onze felicitaties niet minder welgemeend zijn. Er komt in Leusden dus geen Amerikanen wijk. Dat vertelde wethouder Jan Wagenaar vorige week, tijdens de behandeling van de begroting. Gezien de inspanningen van die wethouder in het verleden, om de Amerikanen naar Leusden te halen, een teleurstelling. Even ter herinnering: de Amerikanen wijk zou eerst bij het toekomstige Huis van de Sport moeten komen. Later werden plannen voorbereid voor Kamp Waterloo. Van de zijde van de provincie, zo vertelde Wagenaar de raadsle den, had men laten weten er niets voor te voelen. Niet voor Leus den, en helemaal niet voor Kamp Waterloo. TVe zijn geen Don Quichote en u ook niet, dus we zien er maar van af, zo meldde de wethouder. Op die constatering volgde een diepe stilte... Maar een hartekreet moest hij er wel bij kwijt. Het is wel jam mer, dat de provinciale overheid en enkele partijen in deze ge meenteraad van mening zijn dat mensen, die garant staan voor on- Wat het tuin vuil in Leusden al niet kost. Tonnen worden afgevoerd, ten koste van tonnen, als we het allemaal goed begrijpen. Dat hield wethouder Fons Ummels een belangstellende Rob Peek van Leusden'85 tenminste voor, toen die vorige week vroeg of het geen tijd werd, dat de tarieven van de reiniginsrechten niet eens zouden moeten worden aangepast aan de reële kosten. Immers, er was al weer ruim een ton terug gekomen van de Afval Verwerking Rijnmond (AVR). Dat kon niet, zo meldde de wethouder, omdat er nog tonnen tuinafval afgevoerd moesten worden. Nu herinneren we ons, dat dezelfde vraag vorig jaar ook al aan de orde werd gesteld, en wel door de PvdA. En ook toen kon er niets terug worden betaald, dan wel gekort op de heffing, want ook toen moesten er nog tonnen tuinafval worden afgevoerd. Misschien is het toch eens zaak, die tonnen tuinafval maar eens af te voeren, en te kijken hoeveel ton dat dan wel moet kosten. Want de vraag werpt zich inmiddels op, of het reserveren van ruim twee ton aan geld voor het afvoeren van twintig ton tuinafval niet een beetje veel is. En op basis van de huidige berekeningen zou het wel eens kunnen, dat er per hoofdbewoner per jaar best een tientje minder betaald zou kunnen worden aan reinigingsrechten. En een tientje is nog wel geen ton, maar ook met veel tientjes kweekt men een fraaie reserve, natuurlijk. besteed. Met de kerst-, voorjaars- en paasvakanties worden de kampen gehouden. Kosten: f325,- per persoon. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de Vereniging Anderwijs, postbus 13228,3507 LE Utrecht, telefonisch op woensdag-, donderdag en vrijdagochtend van 09.00 tot 12.00 uur te bereiken op telefoonnummer 030 521239. Alhoewel het getal dertien zelf niet als erg gunstig bekend staat, valt er dit jaar wel degelijk iets positiefs op te merken over dat aantal. Voor de dertiende maal namelijk, ze veiligheid van denken, van woord, geen deugdelijke huisves ting behoeven', zo liet hij weten. Wat dat te maken heeft met pla nologische bezwaren, om een dergelijke wijk half in Den Treek te verwezenlijken, zei hij er niet bij: 'Dat is het enige, dat ik ervan zou willen zeggen', zo stelde Jan Wagenaar. Dezer dagen mochten we een persbericht ontvangen van de Vereniging Anderwijs, waarin wordt gewezen op de mogelijkheden die deze club biedt. Optimistisch als men blijkbaar is, begint het persbericht met: 'Achterstand op school? Slechte cijfers? Uitleg nodig?' Kortom, de vereniging Anderwijs heeft daar een oplossing voor. En alhoewel we echt hopen, dat het een hier overbodige opmerking is, omdat met name onze lezers die nog aan de een of andere vorm van scholing bezig zijn, natuurlijk geen enkel probleem hebben waar het om de studieresultaten gaat, vermelden we het toch maar even. Voor de zekerheid. De vereniging organiseert zogenaamde bijspijkerkampen, waarbij de nadruk ligt op vakantiekamp, en niet op school. Waar wel veel aandacht aan wordt gegeven, is de manier van werken en leren van de scholier. Iets waar, volgens de vereniging Anderwijs, in het algemeen te weinig aandacht aan wordt verschijnt de Novüv/Gast aan Tafel kalender. Van de 48 fotografen, die hebben meegedongen, hebben er twaalf een foto voor de kalender mogen leveren. Die kalender is in negen landen en in zes talen verkrijgbaar. In ons land is er een nieuwe manier, waarop de kalender besteld kan worden: zoals de zon in de derde wereld nooit ondergaat, zo schrijft men in het persbericht, zo kan de kalender vierentwintig uur per dag besteld worden: 013 - 633355. De kalender kost - exclusief de verzendkosten - f33.50. Tijdens de laatste raadsvergadering, waarvan argeloze zielen van tevoren nog het idee hadden, dat die over de gemeentelijke begroting voor volgend jaar zou gaan, is wel het een en ander gezegd. Zo werd de PvdA, die in haar algemene beschouwing nog eens in was gegaan op alles wat er allemaal mis is gegaan in de recente Leusdense geschiedenis, verweten dat ze ouwe koeien uit de sloot haalde. 'Ouwe koeienbeleid' werd dat genoemd. Maar de waarheid (zónder hoofdletter overigens) gebiedt te zeggen, dat die koeien van de PvdA nauwelijks de tijd hebben gekregen om de leeftijd die bij zo'n dier hoort, te halen. toktisch de enige vraag, Parkeren bij de Beco blijkt nog een probleem. De Want hoe zag het - inmiddels trouwens haast legendarische - lijstje van Corri Verduin eruit? De tennishal, Prochemko, de geluidsmuur, Beco, het Huis van de Sport, de Amerikanenhuisvesting, het COT (Compagnies Oefenterrein) op de Leusder Hei, kavel 25, het invullen van de omgeving van de Schoolsteegbosjes (de dorpsweide), diverse grote kredietoverschrijdingen (o.a. 't Palet en de kelder van het gemeentehuis), grondtransacties in 't Ruige Veld (afgekeurd door GS), verkoop van De Hakhorst (sociaal culturele pannekoeken) en het verplaatsen van peuterspeelzaal Nijntje (heeft de wethouder nu wel of geen nieuwbouw beloofd). Het commentaar van CDA en VVD: 'daar moetje niet meer over praten.' Het commentaar van Ep Oostra: 'misschien kan de wethouder de nieuwbouw van Nijntje betalen uit die geweldige financiële meevaller die hij pas heeft gehad. Ik doel op de verkoop van De Hakhorst.' Commentaar van de burgemeester: 'Affaires horen blijkbaar in dit levendige geheel thuis.' Commentaar van een verbijsterde toehoorder: 'Die affaires hebben, in agrarische termen vertaald, nog nauwelijks de leeftijd van een pink, en hooguit van een vaars. Dus waar halen ze nou die ouwe koeien vandaan...' Het zal, als we de toekomstvisie van PvdA-er Gert de Weerdt moeten geloven, niet lang meer duren of er verschijnen tanks in de Leusdense raadzaal. Dat viel tenminste op te maken uit zijn betoog over het roemruchte artikel 19 uit de wet op de ruimtelijke ordening. Wat was het geval? De WD had zich in haar algemene beschouwing nogal opgewonden over het misbruik, dat de PvdA zou maken van dat wetsartikel. Volgens de liberalen zouden de socialisten het gebruiken als een soort controle, en daar zou dan wantrouwen ten opzichte van het college van B&W aan ten grondslag liggen. Volgens de nieuwe wet kunnen in het Leusdense geval vijf raadsleden bepalen, of ontheffingen volgens dat roemruchte wetsartikel in de raad moeten worden behandeld, of dat het college dat maar moet doen. De WD bleek van mening, dat de PvdA daar oneigenlijkl gebruik van maakte: als controle en niet als instrument, om het ruimtelijke beleid op poten te zetten. Daar was De Weerdt het mee oneens. 'Als de gemeenteraad die verantwoordelijkheid neemt, wordt de WD boos', aldus De Weerdt. Maar dat was nog niet alles. De WD-fractie had namelijk aangekondigd, dat de PvdA een eind zou moeten maken aan die vorm van het gebruik. 'Anders', zo stelde de WD, 'zullen wij de raad voorstellen om geen gebruik meer te maken van die bevoegdheid.' En dat was Gert de Weerdt blijkbaar helemaal in het verkeerde keelgat geschoten en met hem zijn fractie. Zij noemden dat namelijk arrogant en ondemocratisch. Bovendien, zo meldde De Weerdt, zou zijn fractie een dergelijk besluit voor vernietiging voordragen, omdat het strijdig zou zijn met de wet. Daarin immers, zijn nou juist die bevoegdheden aan de raadsminderheid toegekend', aldus de Weerdt. Ook dat was echter nog niet alles. Want De Weerdt had ook nog een advies aan zijn liberale opponenten. Namelijk, om één 'D' en de 'V maar uit de partijnaam te schrappen, omdat volgens deze denkwijze van vrijheid en democratie toch geen sprake meer was. Daar voegde De Weerdt tenslotte nog aan toe: 'Het wachten is alleen nog op het moment, waarop de WD-fractie met het voorstel komt, zich uit het Koninkrijk af te scheiden en een Republiek Leusden uit te roepen. Enige daarvoor benodigde tanks kan men dichtbij betrekken.' Waarbij het natuurlijk niet uitgesloten is, dat de tanks pas in de raadzaal zullen verschijnen, als ondanks alle inspraak het toekomstige COT zich tot 't Erf zal gaan uitstrekken... Parkeren rond en bij de Beco: een probleem. Logica is een vak apart. Niet dat ik de pretentie heb, daar iets nieuws mee te beweren. Tenslotte wist men dat in het oude Griekenland al. En als we de Stoa en de Leusdense ge meenteraad met elkaar zouden vergelijken, is het niet moeilijk om te raden, in wiens voordeel dat uit zou vallen. Spreekvaardigheid natuur- hjk daar gelaten, want daar kunnen ze hier wat van. Maar waar ik het hier over wil hebben, is de inhoud van uw en mijn portemonnee. Geen reden om te schrikken, maar wel om even goed op te letten. Wat gebeurde mij namehjk, vorige week? Ik las, dat vol gens Leusdens financieel ho gere logica financiële reserve niet telt. Immers, geld uit die pot voor grondaankopen zou met ten laste komen van de gemeente- hjke begroting: daar was alle maal apart voor gespaard, zeg. Geheel m de hjn van die ge dachte ben ik vervolgens op pad gegaan, om onder meer mijn Sinterklaasaankopen te doen. Dat was, zo dacht ik, als ik dat via mijn giro-betaalkaarten maar van mijn spaarrekening betaalde, toch voor nop, met waar? Niet waar, dus. Want tot mijn verbijstering ontving ik dezer dagen een af schrift van mijn bank, waaruit bhjkt dat het positieve saldo, dat tot voor kort mijn spaarre kening sierde, veranderd is in wat ook wel wordt omschreven als 'rood staan. Prompt vroeg ik mij daarop af, of die Jan Wagenaar en Fons Ummels, gezien hun financiële fabels, misschien geheim lid waren geworden van de partij die zij het meest plegen te bestrijden: de rooien. Immers, die lm gooien vol gens de wethouders maar met geld, als ze de kans knjgen. Iets dat zij zelf zo knap wisten te voorkomen, door dan maar met reserve-gelden te smijten begrijp ik nu. Daarop deed zich nog de mogehjkheid voor, dat het om zogenaamd 'Monopoly-geld' ging, waar overigens ook da nig de klad in zit, gezien de ook daar geconstateerde inflatie. Ook niet dus, het ging om uw geld. En wat mezelf betreft, kan ik het wel vast verklappen: als u dit kolommetje volgende week mist, dan komt dat omdat ik geen tijd heb gehad om het te schrijven. Ik moet namehjk ziendat ik snel weer wat ex tra's verdien, vanwege mijn tot in de min gedaalde spaarreke ning. Inmiddels ben ik natuurhjk wel slimmer geworden. Want in de eerste plaats verdien ik dat extra geld natuurhjk alleen nog maar zwart, en in de tweede plaats zet ik het ner gens op een rekening. Dat is volgens de wethou ders en mij, zo begrijp ik in middels, namehjk echt de enige manier, om gratis bood schappen te doen Niks geen algemene reserve meer voor mij. Zwarte reserve, dat is de boodschap. Leusden is een Hema njker. Aan al die kassa's te zien, wel ja. Laurens Jan,Is deelnemen aan de aktie Bon in de Ton' in Leusden wel bon ton?' 'Sinds dat Konijn in de Wete ring regelmatig de voorpagina haalt, houdt hij zich aardig koest. "PvdA wil meer informatie over grondtransacties' 'Burgemeester: 'Zijn die dan al uitgevoerd?' 'Sinterklaas komt. 'Dat kost dan weer een hoop Pietermannen. 'Zaterdag 22 november komt de Goedheihgman in Leusden 'Naar verluidt is hij tussendoor nog even samen stappen met de Masters of the Universe. 'Argeloze LeusdenaanDat de burgemeester Leusden'85 feh- cit eerde' 'Cynische Leusdenaar: 'Dat heb je verkeerd begrepen, het was meer condoleren' 'Wethouder Wagenaar: 'Juris ten verdienen in Leusden een goedbelegde boterham. 'Corri Verduin: 'Dat is onjuist. Juristen verdienen aan Leus den een goedbelegde boter ham.' 'Toch eens vragen, of erin de gemeente Leusden nog een restantje te pacht is. 'Laurens-Jan: 'To rent or not to rent, that is the question. Argeloze Leusdenaar 'Zag jij in de Leusder Krant ook het kopje 'Bloedproeven?' 'Nog argelozer automobilist: 'Hadden die dan nog niet ge noeg op?' "Sportschool 2000 uit zijn jasje gegroeid' Dan moeten ze daar maar minder gespierd rondlopen. 'Het koekjesmonster 'Een restantje van dertien-en-een- halve hectare koekjes, zei u?' 'Cynische Leusdenaar: 'Ja, en allemaal van eigen deeg.' "Films in het kort' Dus toch nog censuur? 'Argeloze Leusdenaar: 'Wat lees ik nu, herstel van de Giants ondanks verlies?' 'Cynische Leusdenaar 'Dat is m navolging van het college van B&W.' "Impala organiseert meer kampen 'Hertenkampen 'Leusden wordt inmiddels ge teisterd door Prins Dobber de enige. 'Kijken, of hij bhjft drijven. 'Emmaüsgangers komen naar Achterveld. 'Er staat met bij, wanneer ze weer gaan. 'Kunst Veredelt zingt al zes tig jaar het hoogste hed. 'Toontje Lager korter. Argeloze Leusdenaar: Vol gens Harm Offereins moet de gespannen sfeer in de ge meenteraad weer worden gladgestreken. 'Cynische Leusdenaar: 'Is dat de voorloper van wat straks stnjkijzerpohliek genoemd gaat worden?' *De\ Speel-o-theek komt er toch.. 'Wethouder Cijs opent die straks met een rammelaar. Argeloze Leusdenaar: 'Wat moet ik me nou voorstellen bij een oefenraad voor dames?' Cynische Leusdenaar 'Ce- woon, daar komen die strijkii- zers weer aan te pas. "LHV-heren zien Shot niet staan' 'Laurens-Jan: 'Shit, zeg.' 'De Beaujolais Primeur komt naar de Swartesteegh. 'Laurens-Jan: 'ja, met jeu de boules na.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 17