Nieuwe bezwarende verklaringen voor Leusden over reserveringen WD-fractie ie wijken in Jaarfeest PJGU Valse munten Ge leusder krant- Juid zonder geluid Aanr ij dingen Aanrijding in Stoutenburg Cursus tegen slecht slapen Inbraken SERVA VOLVO leussler krant Demonstratie calligrafie bij boekhandel Hamershof Valse APK-sticker Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Ie rdere getuigenverhoren m kavel-kwestie: Huisvuil in Alandsbeek en in De Wetering Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering ffl krant DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 59 ran de redaktie) EUSDEN - Naar inmiddels bekend is geworden, zijn vorige a reek voor de rechter-commissaris van de Utrechtse rechtbank 1 chter gesloten deuren drie verklaringen afgelegd in het kader an het voorlopige getuigenverhoor over de Leusdense kavel 5. Die kavel werd, zoals bekend, verkocht aan een gegadigde, rwijl een inwoner van Zeist een reservering had lopen. Dat heeft er inmiddels toe geleid, dat de eerste koper de avel heeft verkocht aan de inwoner van Zeist. De juridische erwikkelingen maakten het voor de eerste koper, de familie r is, moeilijk om op redelijke termijn de eigen plannen te f onnen verwezenlijken, waarna men de gemeente toestem- ling vroeg, de kavel door te verkopen. Dat mocht van de ■meente, als de bouwgrond in eerste instantie werd aangebo- en aan de Zeistenaar, 'omdat deze zo'n grote belangstelling onde', zoals het van gemeentewege geformuleerd werd. Die ansactie heeft inmiddels zijn beslag gekregen. EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement f 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV Verhuur woningen in Hamershof noord start 3 december pag. 3 Leusden Maarten Boon wil zelfhulpgroep starten pag. 4 Grote oefening EHBO in Achterveld pag. 5 Leusden ver-leden: De Lockhorst pag. 5 Administratie Projekt Amersfoort - Leusden slaat aan pag. 6 Film: Absurde maar sublieme humor in „Down and out in Beverly Hills" pag. 6 Deze week in het hart van de Leusden pag. 7 t/m 14 Krant een uitneembare Sint Nicolaasbijlage Voortbestaan ponyclub staat op het spel: strijd voor overkappmg manege Nieuwe Hagenauwe lijkt verloren „Amersfoortse HBS" 115 jaar: Zonder voorop te lopen openstaan voor vernieuwingen Sport: judo-examens bij Avanti Loep op Leusden Servicepagina DOKTERSDIENST: tel. 941210 pag. 15 pag. 15 pag. 16 pag. 17 pag. 19 Dat bleek echter voor de heer H. sing, de betreffende inwoner van iist, geen reden om de inmiddels gang gezette gerechtelijke pro cure stop te zetten. Hij liet een >orlopig getuigenverhoor ïnstel- n, waarin meerdere betrokkenen middels gehoord zijn. Dat voorlopige getuigenverhoor bedoeld, om na te gaan of het >or de heer Eising zm heeft, een rocedure tegen de gemeente te Naast portretten van de betref- nde raadsleden en korte ken- hetsen, wordt in de folder het )lgende gesteld: 'We horen nogal eens zeggen dat i leden van de gemeenteraad met eten, wat er onder de mensen eft en dat men dikwijls ver van de irgers af staat. LEUSDEN In de wijken Alandsbeek oost en west en in De Wetering wordt vanaf komende maandag, 24 no vember, het huisvuil 's mor gens opgehaald, in plaats van I's middags, aldus een mede deling van de gemeente. Van gemeentewege wordt |de bewoners van genoemde «rijken verzocht, het huisvuil van af 's morgens half acht [aan de weg te hebben staan. beginnen om schadevergoedmg. En daar begint het steeds meer naar uit te zien. Nadat in een eerder stadium al bleek, dat de onder ede afgelegde verklaringen van drie fractievoorzitters uit de Leusdense gemeenteraad en de verklaring van gemeentesecretaris Beier van Gooi uitermate strijdig waren, zijn nu weer dne verklaringen afge legd, die bezwarend zijn voor de gemeente Leusden. Gemeentese Dat is voor een deel waar natuur lijk. want het is immers niet goed mogelijk om van alles wat U en Uw medeburgers denken en vinden op de hoogte te zijn. Alhoewel de WD altijd een open oor heeft voor Uw vragen en wen- LEUSDEN - De recente dief stal van de geluidsapparatuur uit het cultureel centrum De Woelige Hoek in Leusden- LEUSDEN - Op de Maanweg vond maandag een aanrijding plaats. Autmobilist K. uit Leusden reed vanaf het parkeerterrein bij het po litiebureau de weg op, en gaf daar- cretaris Reier van Gooi loopt inmid dels nog altijd de kans, dat de rechter-commissaris een vervol ging tegen hem instelt op verden king van meineed. OPTIE Waar het bij de laatste drie ver horen om ging was de vraag, in hoeverre het bij de gemeente Leus den gebruikelijk was, dat er uitvoe rig uitleg werd gegeven aan gegadigden voor bouwpercelen, als de mogelijke kopers te kennen gaven, een optie of reservering te willen. In een getuigenverhoor, dat op 24 januari van dit jaar plaats vond, verklaarde de Leusdense ge meente-ambtenaar die met de uit gifte van de bouwpercelen belast was, dat bij reserveringen altijd aan de betrokkenen wordt meege deeld, dat een reservering be paalde verplichtingen met zich meebrengt. Zo zou men bereikbaar moeten zijn, omdat als men dat niet zou zijn, de kavel tussentijds kan worden verkocht aan een andere gegadigde. 'Om die reden vraag ik sen, kan de fractie zich best voor stellen dat U, om welke reden dan ook, de weg naar ons nog met kent.' PLAN 'Omdat de WD dat al lang beseft is reeds voor de verkiezingen van maart jl. het plan ontwikkeld, om in de komende vier jaar alle wijken van Leusden en Achterveld te be zoeken. De bedoeling van deze bezoe ken is iedereen de gelegenheid te geven in een persoonlijk gesprek met onze gemeentedraadsleden verlangens en meningen te uiten', aldus de WD. Vervolgens wordt opgemerkt, dat over uiteenlopende zaken kan worden gesproken, en ook over het functioneren van de WD-fractie m de Leusdense gemeenteraad. Er zal uitsluitend onder vier ogen van gedachten worden gewisseld, maar ook bestaat de gelegenheid, om met meerdere raadsleden of met WD-wethouder Jan Wagenaar tespreken, zo meldt de WD tot slot. Zuid speelt de jeugd aldaar danig parten. Om geld bij el kaar te krijgen voor om nieuwe apparatuur aan te schaffen, houdt de jongeren vereniging Juid een actie. Voor vijfendertig gulden per half uur zorgt Juid ervoor dat Sinterklaas, vergezeld van twee Zwarte Pieten, bij u aan huis komt. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met telefoon 033-94.07.59. bij geen voorrang aan een auto, bestuurd door P uit Waalre. De schade bleef beperkt tot de auto's. Op het kruispunt van de Smidse en de Dafplaats verleende Leusde- naar K. met zijn auto geen voorrang aan automobiliste B.. eveneens uit Leusden. Ook hier beperkte de schade zich tot de auto's. ook altijd het werkadres van de gene, die een kavel heeft gereser veerd, althans het telefoonnummer', verklaarde de Leusdense ambtenaar in januari on der ede. STRIJDIG Die stellingen werden vorige week maandag, zo blijkt uit de schriftelijke verslagen van de ach ter gesloten deuren gehouden zit tingen, danig ondergraven. Maar liefst dne getuigen verklaarden, dat bij de reserveringen die zij zelf in Leusden op bouwgrond hadden gehad, er niets van die strekking was meegedeeld. Waar de betreffende ambtenaar verklaarde: 'Het begrip bereik baarheid moet erg eng gezien wor den. Is die persoon - degene die een reservering heeft, red. - op dat moment niet bereikbaar - bedoeld wordt het moment waarop zich een andere koper meldt, red. - dan is de laatste gegadigde koper' staan de verklaringen van de laatst ge hoorde getuigen daar recht tegen over. De eerste getuige verklaarde namelijk onder meer, dat hij ook een reservering vo_or een kavel in 't plan Bosveld had. 'Ik kan u met vertellen, wat het begrip reservering inhield, de betreffende ambtenaar heeft mij mets daarover verteld. Evenmin heeft hij mij ge zegd, dat gedurende de termijn van reservering ik bereikbaar moest zijn. Wel heeft hij mijn huisadres als correspondentie-adres genoteerd. Tegen mij is door hem met gezegd, dat als ik in de reservenngspenode niet bereikbaar zou zijn een ander de gereserveerde kavel zou kun nen kopen, dat laatste zou voor mij ook met acceptabel zijn geweest', aldus de verklaring Deze getuige verklaarde ook nog: 'Toen mij werd meegedeeld, dat op de kavel -bedoeld wordt hier een andere kavel, waar een andere gegadigde een optie op had en waar deze getuige ook be langstelling voor had, red. - een optie lag, is met mij met gesproken over de mogelijkheid om degenen die de optie hadden op te bellen en te vragen of zij terstond van de op tie gebruik wilden maken.' STOUTENBURG Maan dag vond op de Stoutenbur- gerlaan te Stoutenburg een aanrijding plaats tussen een personenauto en een brom fiets. De bromfietser reed over de Stoutenburgerlaan, komende uit de richting Hoe velaken en haalde twee voor De tweede getuige verklaarde vorige week, evenmin te horen te hebben gekregen, dat hij bereik baar moest zijn tijdens de periode dat de optie die hij had, hep. 'Tij dens ons gesprek, waarbij ik de optie kreeg, is door de betreffende ambtenaar niet tegen mij gezegd, dat ik in die optietermijn bereik baar moest zijn.' Daartentegen was wel gezegd, dat het mogelijk was dat er contact op werd genomen, als er een an dere gegadigde was voor het be treffende bouwperceel. Ook wees deze getuige erop. dat er destijds - het gaat hier om 1982 - een andere situatie was, omdat van de 150 ka vels er ongeveer twintig waren ver kocht. INFORMEEL De derde getuige, die vorige week een verklaring tegenover de rechter-commissaris aflegde, ver klaarde, dat het contact tussen hem en de ambtenaar 'heel informeel' verliep. Hij kon zich niet herinne ren, of hem gevraagd was naar zijn telefoonnummer. Zijn adres was, door de gevoerde correspondentie met de gemeente, bekend, zo stelde hij. Het reserveren ging door het invullen van zijn naam op de kavels op de plankaart, waann hij was geïnteresseerd. En tenslotte verklaarde hij: 'Ik had het gevoel dat door het noteren van mijn naam op de plattegrond ik voor die ka vels de eerste keus had,' Binnenkort zal nog een vierde getuige worden gehoord, waarna de heer Eismg m overleg met zijn advocaat nader zal bezien, of hij een procedure tegen de gemeente Leusden zal beginnen. Gelet op hetgeen er tijdens de getuigenverhoren aan tegenstrij digheden aan het licht is gekomen, mag zulks overigens waarschijnlijk worden geacht. LEUSDEN - De Regionale Kruisvereniging Leusden- Achterveld organiseert bij vol doende deelname een cursus slapeloosheidsbehandeling. Hierbij leert men zich ontspan- LEUSDEN - De P.J.G.U. Leus den viert komende zaterdag (22 november) het jaarfeest in aktiviteitencentrum De Korf aan De Smidse 1. Op het pro gramma staat een toneelstuk in drie bedrijven met daarop aansluitend een gezellige avond. De avond begint om 20.00 uur; de zaal gaat al om 19.15 uur. De toegang be draagt 7,50 gulden. „Amor richt zijn pijlen zelf' is de hem rijdende fietsers in. Op het moment dat hij aan het inhalen was, naderde uit te genovergestelde richting een personenauto. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. De bromfietser, de heer De J. uit Scherperizeel, en zijn broer die als passagier meereed liepen verwon dingen op en werden naar een zie kenhuis in Amersfoort overgebracht. De bestuurder van de auto, de heer M. uit Putten kwam met de schnk vrij. maar zijn auto was zwaar beschadigd. De brom fiets werd geheel vernield. nen en minder gevoelig zijn voor spanning oproepende ge dachten, zodat men op natuur lijke wijze, zonder pillen of 'slaapmutsje', kan slapen. De curus oestaat uit acht donderdagavonden -met één uiteondering - te beginnen op 8 januari volgend jaar en wordt gehouden in het wijkgebouw, De Roo van Aldewereltlaan 13, Leusden Zuid. De kosten be dragen fl0:-. Voor informatie: op door-de- weekse dagen van 8.15-9,00 uur: tel. 941218; op maandag, woensdag en vnjdag van 13.00- 13.30 uur tel. 940818. titel van het toneelstuk dat op het programma staat. En, zoals deze titel al doet vermoeden, zal er weer volop te lachen zijn. „Voor de tal loze liefhebbers van onversneden plattelands-humor gesneden koek" zo kondigt de P.J.G.U. aan. De driedelige komedie van D.J. Eggengoor wordt gespeeld door Ronald van de Bunt, Marijke Moes- Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033- 940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr. 03420-94911. LEUSDEN - Er is ingebroken in een directiekeet bij de fietscrossbaan in Leusden. Afgelopen maandag werd daarvan aangifte gedaan bij de politie. Twee hengels met bijbe horende molens werden gestolen. Op de Landjonker werd uit de auto van Leusdenaar S. een autora dio-cassetterecorder gestolen met een waarde van duizend gulden. Aan de auto waren geen sporen van braak te vinden. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 lel 033-630154 bergen, Annelies van Wee, Frank van de Bunt, Irene van Haaster, Gerda de Lange, Nico van Haaster, Dick van Wee. Corrie Veldhuizen een Arie Verwey. De regie is in handen van Willem van Engelenho ven. Ella Verwey treedt op als souf- fleuse en Giny Mulder als grimeuse. Het decor is vervaardigd door Ed van Loenen, Gerrit van de Berkt, Frank van de Bunt en John Wanner Na de eerste twee bedrijven is er een pauze met lotenverkoop. Dan volgt het derde bednjf en tot slot een gezellig samenzijn met muziek van de band Apollo. BEZWARENDE VERKLARINGEN: zou de gemeente Leusden daar een optie op hebben genomen. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft vorige week een inwoner van Den Haag aangehouden omdat hij valse (zilveren) munten uit 1864 pro beerde te verkopen. Hoewel de munten een klem percentage zilver bevatten, waren het geen originele plakken. De man liep tegen de lamp toen hij zijn waren probeerde te verkopen voor een prijs die ver beneden de waarde van echte oude munten lag. De pohtie maakte proces verbaal op. Men verdenkt de Hagenaar van ophchtmg c.q poging daartoe. De valse munten zijn m beslag genomen. Onafhankelijk |BDU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Boekhandel Ha mershof organiseert zaterdag 22 november een demonstratie calligrafie, van één tot vier urn 's middags. Dat doet men, om dat steeds meer mensen ertoe overgaan om een deel van hun wenskaarten rond het einde van het jaar zelf te maken. Voor de demonstratie zorgt Evert van Dijk, éen van de wei nigen in ons land, die zich be roepshalve met calligrafie bezig houdt, Aan de demon stratie is ook een wedstnjd verbonden, voor deelname moet men een werkstuk ma ken met een calhgrafie-vulpen met als onderwerp de decem- ber-maand. Daar zijn mooie prijzen mee te winnen, onder meer drie Callygraphysets met een winkelwaarde van f350,-. LEUSDEN - Maandag hield de politie m Leusden een automo bilist aan, vanwege de staat waann diens voertuig ver keerde Bij het technische onderzoek kwamen verschillende techni sche gebreken naar voren. Bij nadere controle bleek, dat de auto was voorzien van een valse A.P.K.-sticker. Een nader onderzoek wordt inge steld. LEUSDEN - De Leusdense raadsfractie van de WD gaat de wijken in. Dat werd al eerder aangekondigd. Maar nu is het zover: afgelopen weekeinde werd in de wijk Claeve- rpnblad/Wildenburg een folder huis-aan-huis verspreid, waarin het bezoek van de liberalen wordt aangekondigd. Dat zal plaats vinden komende donderdag, 20 november, in Boerderij 't Claeverenblad, waar men tussen acht en elf uur 's avonds welkom is.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1