Verhuur woningen start 3 december zakelijkheden 3 TOYOTA Goed-goed LEUSDEN ■eusder krant \j Winkels Hamershof-noord allemaal verhuurd: Kaarten in De Til Grote opbrengst bingo Lionsclub Expositie verlengd leusder krant Vergadering werkgroep Milieu educatie Tekenfilm bij Blij hof AUTO EEMHAVEN Open podium De Geut Snelheids controle in Achterveld Geutpasjes JokaaL Miele keukens, duurzaam tot in details. Huizenga Miele Nog geen winter te# weetinckjemeede/ Leusden Achterveld LEUSDEN De totale oppervlakte (3000 m2) van het nieuwe winkelcentrum Hamershof-Noord in Leusden is nu verhuurd. Bij de grote supermarkt van Albert Heijn, waar alle versgroe- pen aanwezig zullen zijn, komt een vijftal winkels, dat als welkome aanvulling op het Leusdense winkelbestand kan wor den aangemerkt. Bovendien zal een nieuw PTT-kantoor ter plaatse als een belangrijke publiekstrekker fungeren. Volgens de planning zullen de nieuwe winkels in april of mei van het volgend jaar hun deuren kunnen openen. DONDERDAG 20 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws Ook Macéka Vastgoed zal zich bij deze expositie presenteren „Want", zegt de heer Zuidervaart. „wij stellen pnjs op een goed con- i tact met de toekomstige bewo ners". OPLEVERING In samenwerking met alle be trokkenen is Maceka Vastgoed al begonnen met de voorbereidingen voor de opening van het complex. 26 november om 15.00 uur kan de loop. De deelnemers zelf LEUSDEN - De derde kaart avond van dit seizoen in jon gerencentrum De Til mocht zich in een grote verheugen. Er waren maar liefst 68 deel nemers. De avond had een heel prettig en spannend ver- huisvesting van de gemeente Leus den. Deze afdelmg zal vanaf eind no vember in het gemeentehuis een expositie inrichten, waar allerlei bijzonderheden van het complex op tekeningen te zien zullen zijn Gegadigden kunnen hier tevens in schrijfformulieren verkrijgen. Op 3 en 10 december 1986 zullen gegadigden voor deze woningen uitgebreide inlichtingen ontvangen op het gemeentehuis en wel van 14.00 tot 17.00 uur. vlag voorlopig al in de top, want dan wordt het hoogste punt bereikt j Wethouder G. van Woudenberg, van maatschappelijk werk en on- derwijs, zal dan de vlag hijsen. De ruwbouw zal in januari 1987 gereed zijn en dne a vier maanden later zal de oplevering plaats kun nen vinden. ren over het algemeen zeer tevreden over de gang van za ken bii deze kaarth»***»«*nincr De uitslagen bij het klaverjassen waren als volgt: 1. C. van Buren. 5598 punten; 2. de heer Van Ewijk, 5334 punten; 3. A. Aelberts, 5226 punten; 4. de heer Coens, 5181 punten; 5. mevrouw De Kruyff, 5102 punten; 6. de heer Schoenmaker; 7 de heer Huurde man, 8. mevrouw Diettrich, 9. de heer Eek en 10. me vrouw Van Buren. Bij het schutjassen vielen de vol gende personen m de pnjzen: 1 Th. Wijntjes, 94 punten; 2 A. Schimmel Sr., 90 punten; 3. W. Vrijhoef, 78 punten; 4 H. Smel, 76 punten; 5. j.H.Visser, 67 punten; en 6. C. van Daatselaar, 66 punten. De heer W. Zuidervaart, direc- leur van Macéka Vastgoed uit Maarssen die het projekt ontwik kelde, is zonder meer tevreden over het aanbod van winkels dat de laatste fase van de Hamershof zal completeren. ,Wij hebben allemaal onderne mers uit Leusden kunnen aantrek ken Samen bieden zij een pakket artikelen dat volgens ons goed aan sluit bij de wensen van de Leus dense consument, die straks m feite alles dicht bij huis kan kopen". Albert Heijn is zonder meer al een grote trekpleister. „Het wordt een complete supermarkt van 1000 volgens het allernieuwste Ahold-concept", aldus de heer Zuidervaart, wiens bednjf ook de 38 boven de winkels liggende huur- appartementen realiseerde. De andere winkels die in Ha mershof-Noord worden gevestigd Djn: Creatique (handwerken en :elfmaakmode), Joh. Klaassen (de licatessen), Interieurverzorging Van Kersbergen, Radio Drieënhui- zen en Schoenhandel 't Panterhuis. ROODGLOEIEND Voor de verhuur van de 3- en 4- kamerappartementen bestaat eveneens een grote belangstelling. „De telefoon staat echt roodgloeiend Dat is best te begrij pen van voor circa 550,- per maand treft men hier een goed ge situeerde, mooie en ruime woning aan", zo laat de heer Zuidervaart weten. De centrale entree is voorzien van liften, terwijl de achterzijde van het complex bovendien bereikbaar is via een hellingbaan. Het platte dak (waaronder Albert Heijn is ge vestigd) zal ingericht worden als een gezellige daktuin. Daar bevin den zich ook de bergingen. Op de eerste etage vormen de ruime ter rassen een opvallend element. TOEWIJZING De toewijzing van de 38 wonin gen is in handen van de afdeling LEUSDEN - De bingo-avond die de Leusdense Lionsclub op 31 oktober in De Korf hield, heeft netto een bedrag van 3200 gulden opgebracht. Dit geld is bestemd voor twee projecten: de aanleg van een dierenweide op het terrein van het verpleegtehuis Lisi- dunahof te Leusden en de ac tie Redt de Kinderen, een vaccinatieproject voor de kin deren in Afrika. De belangstelling voor de bingo-avond was goed, hoewel de organisatie graag meer publiek had gezien Desalniettemin is men zeer tevreden met de opbrengst Het bedrijfsleven van Leusden had voor vele mooie pnjzen ge zorgd. Zo kon men een weekemde Brussel voor twee personen win nen, evenals een zonnehemel, ra dio's en foto-camera's De Lionsclub heeft het voorne men om aan beide eerder ge noemde projecten in de nabije toekomst meer aandacht besteden. Men wil op korte termijn opmeuw activiteiten ontwikkelen om deze doelen te steunen In ieder geval wordt er in de loop van volgend jaar wederom een bingo-avond gehou den. De in aanbouw zijnde winkels met erboven de woningen. LEUSDEN/UTRECHT - De exposi tie „Ketters en papen onder Filips II", die momenteel in het Catha- rijneconvent te Utrecht te zien is, wordt vanwege de overweldi- gende belangstelling verlengd tot en met 14 december. Sedert de opening van deze ten toonstelling op 11 oktober dit jaar ftfa Slooff-van Amsterdam:'...alleen goede spulletjes... Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tol 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: I 66,80 per jaar 33,90 per half |aar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kuni u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde toto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met ddidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De werkgroep Milieu-educatie in Leusden houdt komende maandag (24 november) een openbare ver gadering in het gemeentehuis aan 't Erf. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. De agenda ziet er als volgt uit: Opening: Notulen vorige vergadering; Ingekomen stukken, Mededelmgen: Schoolprogramma. Wegberminventarisatie; Ouderparticipatie, Brandweerkazerne; Beheer Liniedijk; Wat verder ter tafel komt; Rondvraag LEUSDEN - Rita Slooff-van Amster dam is in Leusden begonnen met een winkeltje in tweede-hands kin derkleding, genaamd 'Goed-goed.' Zij neemt gebruikte kinderkleding van klanten in, bepaalt samen met hen de pnjs waarvoor het verkocht kan worden, en verkoopt het dan weer Dat gebeurt allemaal op het adres Dordogne 20. Tot en met de cember is er ook tweede-hands speelgoed verkrijgbaar, in ver band met de feestdagen 'Jk streef er wel naar, dat er al leen goede spullen in de verkoop komen, dus geen kleding, die met het vele wassen al wat sleets is geworden. En de kinderkleding moet ook passen in het huidige mo debeeld', aldus Rita over haar nieuwe activiteit. De openingstijden van 'Goed- goed' zijn: dinsdagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur; LEUSDEN - Speel- en recrea tievereniging Blijhof draait komende zaterdag (22 novem ber) de Walt Disney film „Drie Caballeros" in het gebouw aan de Lisidunalaan 2. Er staan twee voorstellen ge pland: één om 10.30 uur en één om 13.30 uur. De entreeprijzen bedragen twee gulden voor leden (op vertoon van het hdmaatschapsbewijs) en dne gulden voor niet-leden. Voor meer inlichtingen kan men bellen naar 033-94 10 71. Hoofdpersoon m deze m het Ne derlands gesproken film is nie mand mmder dan Donald Duck. Samen met zijn vrienden Panchito en José Carioca beleeft hij vele avonturen op hun reis door het land van de samba, Zuid-Amenka. Mu ziek en dans staan dan ook centraal m deze boeiende en leuke teken film, die ongeveer tachtig minuten duurt brachten 17.000 mensen een be zoek aan de ketters en papen. Dit succes heeft alle verwachtingen overtroffen. Op grond van het gemiddelde dagbezoek verwacht men dat in totaal ruim 25.000 bezoekers naar de expositie zullen komen. Als dat inderdaad gebeurt, dan komt deze tentoonstelling op de eerste plaats van de top tien van de best be zochte exposities in het Catharijne- convent. Die plaats wordt nu nog mgenomen door de tentoonstelling „Anderhalve eeuw gereformeer den" die in 1984 werd gehouden en 24.983 bezoekers trok. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 (advertentie) MIELE Keukencentrum Zcisi Monuuhjn-.ira.il 241 Tel 03404 I5750 Miele Keukens woensdagmiddag van 14.30 tot 17.00 uur; vrijdagochtend van 09.00 tot 12.00 uur. LEUSDEN - Vanaf komende zon dagmiddag is De Geut aan de Zwarteweg weer geopend voor alle jongeren, die muziek willen en kun nen maken. Voor komende zondag hebben zich al enkele bandleden aange meld om de middag te vullen. Belangstellenden die willen komen kijken of die mee willen doen zijn welkom op het 'Piekuur', dat om dne uur begint. Voor meer informatie kan men bellen: tel. 944729, door de week na 18.00 uur en in het weekeinde over dag. ACHTERVELD De Rijkspolitie in Achterveld hield maandagmiddag een snelheidscontrole op de Hessenweg. Ditmaal werd het inkomende verkeer ko mende uit de richting Stou- tenburg gecontroleerd. Tegen elf bestuurders werd proces-verbaal opgemaakt wegens overschrijding van de toegestane snelheid van SO kilometer per uur De geconstateerde snel heden lagen tussen de 60 en 79 kilometer per uur LEUSDEN - Vanaf komende vrij dagavond is het weer mogelijk om een Geutpasje aan te schaffen Zo'n pasje biedt voordelen, die dit jaar nog aantrekkelijker zijn gemaakt, dan ze al waren. Tot die voordelen behoren: vrij entree op soos/disco-avonden; korting van f 1.- op band- of stunt avonden; je knjgt Telegeut en an der Geutmeuws thuisgestuurd. Bovendien kan de Geutpas voor taan na een jaar verlangd worden De pasjes zijn aan de balie van De Geut verkrijgbaar en kosten f5,- (en denk om een pasfoto). door Jan Versteegt De levende natuur is danig van slag. Een mevrouw in het Limburgse Geleen hoort nog iedere ochtend de merels zin gen. Dat komt natuurlijk om dat de temperaturen in deze herfst en met name in novem ber flinke hoogstandjes heeft gehaald. Inmiddels is de stroming op de Atlantische Oceaan weer versterkt West-Oost ge worden. Dit heeft tot gevolg gehad dat na het weekeinde de temperatuur geleidelijk wat is teruggelopen. Ook zijn de depressies, in tegenstel ling tot vorige week, geacti veerd. Met name in de buurt van IJsland treffen we diepe stormdepressies aan. Ge noemde depressies leveren van tijd tot tijd storingen op, die ons gebied passeren en regen en wind achterlaten. Zolang de depressies een vrij noordelijke baan over IJsland naar Scandinavië vol gen, hoeven we niet te vrezen voor een kou-inval. De stro ming blijft hierdoor namelijk zuid-west tot west. Anders zou het worden, indien de de pressies naar het zuid-oosten zouden afbuigen. Dan zou aan de achterzijde steeds koudere lucht worden aange- voer met naar noord-oost draaiende wind. Mogelijk, dat dit beeld is weggelegd voor de maand december. Immers, ook in de natuur geldt dat actie - in dit geval zacht weer - wordt gevolgd door reactie, dus mogelijk kouder weer. In de tweede helft van de week neemt de kans op wat kouder weer wel wat toe. Wanneer het 's nachts kan opklaren is de mogelijkheid van vorst aan de grond niet uit te sluiten. Maar naar ver wachting zal dit tijdelijk zijn. Voor het weekeinde voorzien de weerkaarten opnieuw de pressies, die zachte lucht naar ons transporteren, ge paard met regen en - veel - wind. Mogelijk, dat het Al pengebied wel wat langer in de kou zit, met als gevolg sneeuwval boven 400 meter hoogte. Volgens overlevering was 19 november - gisteren, dus - een belangrijke dag. Op de naamdag van St. Elisabeth werd vroeger namelijk ge zegd: 'Sinte Liesbeth doet verstaan, hoe de winter zal vergaan.' Dat zou voor de schaats liefhebbers onder ons geen goed perspectief opleveren. Want woensdag leverde geen winters beeld op. Maar zie hier: In het jaar 1890 was het zacht tot 25 november. Toen viel de winter in, terwijl de plassen nog op straat lagen. De maand december werd ij zig koud met een dieptepunt tussen Kerst en Oud en Nieuw. December nadert... Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-red aktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer ƒ6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Donderdag 20 november 20.00 uur:Wijkbezoek WD- fractie in boerdenj 't Claeveren- blad aan de Brink. 21.00 uur:Beaujolais Primeur avond in café De Swartesteegh. Zaterdag 22 november 10.30 uur:Film in Blijhof aan Lisi dunalaan 2. 13.30 uurFilm m Blijhof aan Lisi dunalaan 2. 13.00 uur:Demonstratie calligra- fie in Boekhandel Hamershof 14.00 uur:Kunstmarkt in 't Clae- verenblad aan de Bnnk. 20.00 uurPJGU jaarfeest in De Korf aan de Smidse. Met onder meer het toneelstuk Amor ncht zijn pijlen zelf'. 20.00 uurDisco/soos avond in De Geut aan de Zwarteweg. 20.30 uurAvond voor alleen staanden m De Mof met muziek van The Hobbits. Zondag 23 november 14.00 uurKunstmarkt m 't Clae- verenblad aan de Bnnk. 15.00 uur:Piekuur met open po dium in De Geut aan de Zwarteweg. Maandag 24 november 20.00 uur:Openbare vergade ring van de Werkgroep Milieu educatie in het gemeentehuis. Zaterdag 22 november 10.00 uur:Emmaüsgangers op de parkeerplaats tegenover De Ros kam. 13.30 uur: Intocht van Sin terklaas. Ontvangst bij Huize St. Joseph. 20.00 uur Disco-show in De Klaveet. Zondag 23 november 14.00 uur:Disco in De Klaveet. Dinsdag 25 november 09.00 uur:Welfareclub van De Zonnebloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3