Cunstmarkt Claeverenblad rok minder belangstelling Nairn onthaal Sinterklaas ^vandaag in Öe leusder krant- leusder krant Beplanting wordt uitgedund SERVA VOLVO Beaujolais Primeur avond groot succes Dixieland in De Hakhorst Glasbak in Stoutenburg verdwijnt Ochtend over veiligheid in Wolboom Winkeliers actie in Achterveld fgelopen zaterdag bij gemeentehuis: BDUI tlNDREDAKTIE: Hans Mosterd Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden ffl U hebt vandaag toch wel even naar de Leusder Kabel Krant gekeken? Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV leu rkrant x DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 60 USDEN - Dit weekend kon men de jaarlijkse kunst- rkt bezoeken, die gehouden werd in boerderij 'Claeve- iblad'. el Leusdense kunstenaars toonden daar hun werk. waren tekeningen van Ans Ham die pas twee jaar verbon den is aan de Amsterdamse academie voor beeldende vor ming en u al een expositie geeft van haar werken Annie van de Zande, gespecia liseerd in textiele werkvormen, maakt kuststukken van vliseline en papier met acrylverf Zij produceert van oud papier nieuw papier door het met de hand te scheppen. Zo onstaan er aparte werkstukken. Bé Klein, grafisch werker, brengt met behulp van een rol ler de inkt op het doek Ook de beeldjes van loodstolsels aan eikeer gelast, waren grappig om te zien. Behalve Annet hamster, die er met keramiek stond, waren de etsen en handgedrukte kaarten van Els Knaap te bewonderen. Nan Schepers stelde haar emaille-werk ten toon. Ook kon men van haar zelfgemaakt emaille-broches kopen. Er was heel wat te zien op deze kunstmarkt Ook 'stockwerk' was te bewonderen, dit zijn de overgebleven werken van vo rige tentoonstelingen, samen met de boeken van Cees Vial, die de markt georganiseerd heeft. Helaas was er dit jaar met zo veel belangstelling, als in de vorige jaren en werd er ook minder verkocht bestond dit jaar minder belangstelling voor hinstverkoop in 't Claeverenblad, dan m eerdere jaren LEUSDEN - Komende maanden wordt de beplan ting in de gemeentelijke plantsoenen gesnoeid en uitgedund. Deze werk zaamheden zijn noodzake lijk om te voorkomen dat struiken en bomen elkaar gaan verdringen en dat pa den en tuinen overgroeid raken. Op het eerste gezicht maken hei snoeien en uitdunnen een nogal ngoureuze indruk. Daar bij is de kans aanwezig dat tij delijk wat meer inkijk onstaat in tuinen die aan het openbaar groen grenzen. Maar daar staat tegenover dat het besloten ka rakter van de beplanting op de lange duur wordt gewaar borgd Voor nadere informatie kunt u terecht bij de voorman die ter plaatse het werk uitvoert, of bij één van de beide opzichters van de afdeling Plantsoenen Opzichter van de wijken Alandsbeek, De Wetering, Munnikhove. Bosveld, Clave- renblad, Wildenburg, De Ha mershof en Leusden-Zuid is de heer D.P.L. Leunis, telefoon 941247; opzichter van de ove rige wijken is de heer B. Olde- warris, telefoon 941594. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 lel 033-630154 Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag In de gemeente Leus den. DUU Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (Van één onzer medewerksters) LEUSDEN - Sinds donder dag 20 november kan ieder een weer genieten van de Beaujolais Primeur. Die dag was er voor liefhebbers en vaste klanten een Beau jolais Primeur-avond geor ganiseerd in café De Swar- testeegh, waarbij iedere gast van slijterij/wijnhan del Van de Hengel een gra tis glas ter kennismaking aangeboden kreeg. Men kon een keuze maken uit zes soorten: de lichte, zoals bijvoorbeeld PasquierDes- vignes, of de wat zwaar dere als bv. Joseph Drouhin De muzikale bijdrage van toet senist Ben Bobbink sloot helaas niet aan bij de intieme sfeer van wijn en kaarslicht. Door middel van de te luide dansmuziek, welke men eerder zou ver wachten op bruiloften en par tijen, probeerde hij een enigs zins misplaatste stemming te forceren. De firma Rotol ver zorgde overigens de geluids apparatuur. Dit echter deed weinig afbreuk aan het feit dat de sfeer onder de aanwezigen heel goed was De wijn (en uiteraard ook an dere drankjes), de kaas, het kaarslicht, het samenzijn met vrienden en bekenden, de vriendelijke bediening: al deze factoren bij elkaar maakten de Beaujolais Pnmeur-avond zeer geslaagd. Uit de grote belangstelling mag worden opgemaakt dat in Leus den behoefte bestaat aan der gelijke initiatieven Een avond die dus volgend jaar zeker voor herhaling vatbaar is. LEUSDEN - De Jazzsocieteit Leusden organiseert een jazzconcert oude stijl op zondagmiddag 30 novem ber. De bedoeling is dat het in de Hakhorst in Leusden een gezellige, luchtige muziek- middag wordt met de na druk op speelplezier. Gastorkest is de formatie Blue Monday Seven die een ont spannen sfeer zullen creëren met jazzmuziek uit het oude stijl-repertoire met gedegen ar rangementen Dat repertoire bestaat uit Oud-Blank, New Or leans en ook wat 40-er jaren swing, en er wordt ook veel ge zongen De Blue Monday Seven hebben zojuist een nieuwe LP uitge bracht en iedere 25e bezoeker krijgt een exemplaar aangebo den de bezetting van de overal veel luisteraars trekkende BM7 be staat uit: Jacques Tulkens, Trompet/Cornet/Zang. Eduard Rahusen, Trombone/Zang; Pe ter Fiévez, Clannet/Saxen/ Zang; Henk Smit, Piano; Ene Deurvorst, Banjo/Gitaar/Piano, Jaap ten Bosch, Bas/Zang, Lo- dewijk Verwoerd, Slagwerk/ Trompet/Zang. Aanvang in de Hakhorst 14.30 uur. De entree bedraagt voor donateurs/ 4,-, anderen/ 7,-. STOUTENBURG - De glasbak in Stoutenburg wordt wegge haald, omdat handhaving niet meer zinvol is. Volgens de ge meente wordt van de glasbak weinig gebruik gemaakt. Inwoners van Stoutenburg kun nen voortaan het glas apart blijven meegeven op de dagen dat de glas- en papierauto langs komt. De glas bak zelf verhuist naar 't Erf, waar een grote behoefte is aan een extra container. LEUSDEN - In de Wolboom aan de Hamersveldseweg 2A wordt op vrijdag 28 november een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over veiligheid in en om het huis. Deze begint om 09.30 uur en duurt tot onge veer 11.30 uur. De organisatie hiervan is in handen van de vereniging voor Welzijn Ou deren te Leusden en de kruis vereniging Leusden- Achterveld. Tijdens deze bijeenkomst wordt onder meer besproken welke on veilige situaties zich in en om het huis kunnen voordoen en hoe mei\ deze kan voorkomen. Vanzelfspre kend is er ook gelegenheid tot het stellen van vragen. De toegang tot deze voorlichtingsbijeenkomst is gratis. ACHTERVELD - Nu de Sint weer in het land is, houdt ook de Achter- veldse winkeliersver eniging weer een win kelactie. De actie is maandag 24 november van start gegaan en gaat door tot en met 6 december. Tijdens deze actie zullen de consumenten bij beste ding van elke 2,50 gulden een waardebon ontvangen. Met deze waardebonnen is weer een aantal mooie prij zen te winnen. De eerste prijs is een waardebon van 500 gulden. Verder zijn er zes prijzen van 100 gulden en nog een groot aantal waardebonnen van 25 en van 10 gulden. Om de winkelactie nog aantrekkelijker te maken heeft men ook nog kans op één van de vele taarten die de deelnemende winke liers beschikbaar stellen. De actie wordt ditmaal ge houden onder de motto's 't Platteland heeft zijn ei gen middenstand" en "Koopt in den vreemde niet wat Achterveld u biedt". (advertentie) Elke dag 24 uur per etmaal aktueel lokaal nieuws en sport. Met prijspuzzel, agenda's en andere nuttige informatie. De Lcuxdcr tiabiT Kram: Elke dag op elk moment beschikbaar Enthousiast onthaal van Sinterklaas in Achterveld Pag. 3 Vrolijke klucht an PJGU Pag. 3 Het weer in Leusden Pag. 3 Bouwvergunningen ter discussie Pag. 7 Hockeyers laten Hengelo kansloos Pag. 7 Leos toont karakter Pag. 9 Schaakvereniging Leusden na 40 jaar springlevend Pag. 11 (Van één onzer medewerksters) IJSDEN - Het dixieland-orkest 'The Tempting Seven' akte al spelend een rondwandeling door de Hamershof uiteindelijk op 't Erf, in afwachting van Sint Nicolaas, koor wachtende kinderen te begeleiden bij enige sin- klaasliedjes. Even na één uur waren in de verte de nken van Lisiduna te horen, als aankondiging dat de it in aantocht was. De Goedheiligman arriveerde in een ichige met bloemen versierde koets met een schimmel foor, te samen met zijn tien zwarte Pieten. dat hij de wethouders Um- Van Woudenberg en Wa genaar had voorgesteld, heette burgemeester Rademaker de Sint van harte welkom in Leus den. Hij vertelde in het kort de plaatselijke gebeurtenissen van het afgelopen jaar, zoals de gedwongen nieuwbouw van De Hobbit, het verstrekken van computers aan de basisscholen en over de Provincie welke een bepaald gedeelte van Leusden wil afnemen. Over dit laatste was de Sint niet erg te spreken en hij zou in overweging nemen om de pro vinciale bestuuders in de zak mee te nemen naar Spanje. KOERS VERLANGLIJSTJE Voorts bracht de burgemeester zijn verlanglijstje voor Leusden naar voren; een nieuw politie bureau en een nieuwe brand weergarage. "omdat de oude versleten zijn". Ook gaf hij te kennen dat hij graag een einde zag komen aan vernielingen aan auto's, lantaarnpalen en Muziekvereniging Lisiduna zorgde voor vrolijke muziek tijdens de intocht dergelijke door "stoute kinde- van de grote kmdervnend. ren". Sinterklaas beloofde de ko mende weken een oogje in het zeil te houden. Hij hoopt dat de inwoners van Leusden zouden proberen hun gemeente mooi te houden. Hierna volgde alweer een an der welkom namelijk door Pim Berghuizen namens de winke liers van winkelcentrum De Ha mershof. Hopelijk heeft Sinter klaas kunnen verstaan wat te gen hem gezegd werd; de om standers hebben er slechts naar kunnen raden. nodigde kinderen tot 12 jaar uit Sinterklaas en Zwarte Piet na te maken, door middel van plak ken, knippen, tekenen, boetse ren enzovoort. De werkstukken kunnen tot 2 december ingele verd worden bij de ABN m De Hamershof en bij Foto Muns in De Biezenkamp. De prijzen kunnen 6 december afaehaald worden. Sinterklaas zit zelf in de jury, dus kinderen: doe je best! Na een rondgang door De Bie zenkamp, waarbij zoveel moge lijk handen werden geschud en pepernoten werden uitge deeld, vertrok de Sint naar 't Hamersveld voor zijn welver diende rust. vas een drukte van jewelste bij het gemeentehuis m verband met de komst van Sinterklaas naar Leusden. Na zijn rondgang door De Ha mershof stapte de Sint weer in zijn koets om koers te zetten naar winkelcentrum De Biezen kamp alwaar, na genoten te hebben van The Tempting Se ven (die zelfs in het Modewin keltje in volle glorie ging staan spelen) weer een grote groep kinderen met ouders op de Sint stond te wachten. H van de Hengel heette Sinter klaas welkom namens de win keliers van De Biezenkamp. Hij Burgemeester Rademaker maakte zijn verlanglijstje bekend aan de Sint. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uurde Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel nr 03420-94911. kinderen die vragen worden overgeslagen. VERLANGLIJSTJE BURGEMEESTER:

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1