[leusden; Enthousiast onthaal van Sinterklaas in Achterveld PGJU bracht vrolijke klucht 1 ■eusder krant Veel belangstelling voor calligraferen okaal_ Volks kerst zang Bejaarderi- woensdag 'eel kinderen bij intocht: lijden onder ijbewijs leusder krant Benzine gestolen Inbraak (tkx weekindegetmde/\ Leusden Achterveld Amerikaanse verwachtingen b cht gewonde j aanrijding DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 plaatselijk nieuws 3 sooisop ACHTERVELD - In ver band met het feit dat de grote zaal van Ons Ge bouw door omstandig heden donderdagmid dag, de middag van de wekelijkse soosmiddag, niet beschikbaar is, wordt de soosmiddag voor bejaarden gehou den op woensdagmid dag, en wel op dezelfde plaats en op dezelfde tijd. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.cL Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 25 november 19.30 uur: Openbaar fractiebe- raad van de PvdA in het gemeente huis. 20.00 uur: Openbare vergade ring van de Planadviesgroep m Groot Krakhorst, Bolderikhof 18. Donderdag 27 november 20.00 uur: Openbare vergade ring van de gemeenteraad in de raadszaal van het gemeentehuis aan 't Erf 1. Vrijdag 28 november 09.30 uur: Voorlichtingsbijeen komst m De Wolboom aan de Ha- mersveldseweg 2A over veiligheid in en om het huis. 20.00uur: Disco/soos-avond in De Geut aan de Zwarteweg. Zaterdag 29 november 10.30 uur: Sinterklaas in de Blij- hof aan de Lisidunahof. 14.00 uur: Sinterklaas in de Blij- hof aan de Lisidunahof. 21.00 uur: Live-optreden van Midnight Specials in De Geut aan de Zwarte weg. Zondag 30 november 15.00 uur: Piekuur en Open Po dium m De Geut aan de Zwarteweg. Woensdag 26 november 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw 09.00 uur: Handwerkhobby Club in de Moespot 20.00 uur: Jaarvergadering Kruisvereniging in het Kruis- gebouw. Donderdag 27 november 20.30 uur: Volksdansen in de Moespot. Zaterdag 29 november 20.00 uur: Disco Show in de Klaveet. Zondag 30 november 14.00 Disco in de Klaveet Dinsdag 2 december 09.00 uur: Welfareclub Zon nebloem in Ons Gebouw LEUSDEN - Voor de twintigste maal houdt Leusden op woensdag 17 december a.s. een volkskerstzang voor alle inwoners. Deze bij eenkomst, zoals in voor afgaande jaren georga niseerd door het comité volkskerstzang, begint om 19.30 uur en wordt gehouden in de R.K. kerk St. Jozef aan de Ha- mersveldseweg te Leus den-C. De achter ons liggende week leverde toch weer veel regen en wind op. Opmerke lijk was de neerslag, die we afgelopen donderdag in Ach terveld maten. In mijn regen meter trof ik maar liefst 27,3 mm. aan. Dat is dichtbij het record dat ik mat op 27 de cember 1985. Toen viel er op Tweede Kerstdag 33 mm. neerslag, voorafgaand aan de inval van de koude. De verwachte storm in het weekeinde bleef uit en het weer viel nog niet eens tegen. Er waren opklaringen en met de regen viel het mee. Zon dagmiddag passeerde nog een buienstoring. Bere kend tot en met 22 november kom ik op mijn station op een gemiddelde temperatuur van 8,5 graden uit. Normaal is 5,9 over de hele maand. Hieruit blijkt, hoe zacht deze maand tot nu toe verlopen is. Erg veel verandering wordt er ook deze week niet verwacht. De weerkaarten blijven een levendige de pressie-activiteit op de oce aan aangeven en dus zal het weerbeeld wisselvallig zijn, met soms wat zon maar ook regelmatig perioden met re gen en veel wind, als er een depressie dicht in de buurt komt. Een kou-inval van enige betekenis wordt ook deze week niet voorzien. Vorig jaar rond deze tijd was het totaal ander weer. Toen was de maximale tem peratuur op 24 november in Achterveld 0 graden, een echte ijsdag dus. En dat was al de derde in die maand. De week van 24 tot 30 november was met een gemiddelde tem peratuur van 0,1 zeer koud. Op 30 november viel de dooi in en december weid een voorjaars-achtige maand, tot de Kerst. Nu even het weer op iets langere termijn. De Ameri kaanse weerkundigen voor zien voorlopig geen kou- inval. Tot 15 december geen vorst in Europa tot aan de Oeral. Ons land zal, samen met Duitsland, Engeland en Noord-Frankrijk zeer nat zijn. Zuid-Spanje beleeft bo- ven-normale temperaturen. Tja, de Amerikaanse bere keningen zijn vaak betrouw baar gebleken. Toch blijf ik de kans op een koude decem- ber-maand groter achten, dan die op een zachte maand. Zoals ik vorige week al schreef, roept actie reactie op. Bovendien is het al weer vijfjaar geleden, dat we voor het laatst een koude maand december hebben beleefd. Dat was in 1981. Het enige wat we samen kunnen doen is...afwachten. ÏUSDEN - Het rijden zonder oewijs heeft de 18-jange [.G. uit Leusden een proces :baal opgeleverd. De politie :ld de jongeman vonge iek vrijdagavond rond 19.30 aan bij een controle op de oortseweg. |G. bracht de auto netjes tot itand en schoof een plaatsje Zijn passagier nam vervol- is plaats achter het stuur, ilaas voor het tweetal was de )litie getuige van deze stoe- dans. Een proces verbaal het resultaat. Er viel met regelmaat te lachen tijdens de klucht, die de PGJÜ-jongeren op de planken zetten. Inafhartkelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Herschijnt elke dinsdag en donderdag. daktie: Martin Hermens en Hans Mosterd daktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Indredaktie: Hans Mosterd flevering kopij en advertenties: X5r het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor ft donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie. mtoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op lerkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur [elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) ibonnementsgeld: 66.80 per |aar. 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal [lachten bezorging: [s abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 Ir te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op ttonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt linemen met onze mspekteur bezorging, overdag 03420 94206 labestellen foto's: t meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u «stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) Ij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v BDU B V te Barneveld. duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, timer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, (bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en [15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm) |liunt ook contant betalen op ons kantoor husden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling tvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- antenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Zaterdagsavond hield de P.J.G.U. (Plattelands Jongeren) haar jaarlijkse toneelavond. De leden voerden het toneelstuk 'Amor richt zijn pijlen zelf op. Het was een onvervalste boe- renklucht, die met veel enthou siasme werd opgevoerd. Amor, de god van de liefde richt al heel wat jaren zijn liefdespijlen om zo twee mensen voor de rest van hun leven aan elkaar te verbinden. de moeder des huizes, moeder Alberdien probeert voor haar kinderen een goed huwelijk te regelen. Voor haar is het stand punt 'geld bij geld, grond bij grond' een belangrijk uitgangs punt. De kinderen denken er echter anders over en laten zich niet dwingen. Er komen heel komische sce nes in het stuk voor, zelfs een stukje sexuele voorlichting. Moeder Van Tutten, die haar dochter wil uithuwelijken aan de zoon des huizes, licht haar dochter voor op het toneel. De beide moeders hadden van te voren alles afgesproken Een vrijgezel, die zijn opwach ting komt maken in hetzelfde huis om de dochter des huizes te trouwen, is ook al moeders mooiste niet. Hij is bovendien 'zo kippig als een haan' Veider heeft hij uitspraken als „een man zonder vrouw is als een paard zonder teugels, een vrouw zonder man als een schip zonder roer". Op het toneel is het een en al actie, er wordt gevochten en gevrijd. Uiteindelijk komt alles toch goed. De vrijgezel trouwt met de dochter van moeder Van Tutten, een rol die prachtig gespeeld werd. De kinderen van Moeder Alberdien mogen het zelf weten; vandaar de naam van het stuk Amor richt zijn pijlen 'zelf'. Tijdens de voorstelling wekten problemen met het openen en sluiten van de gordijnen de no dige hilariteit op. Na het stuk werd er een loterij gehouden, die gevolgd werd door een disco met muzikale medewerking van 'Apollo' De P.J.G.U is een vereniging voor jonge mensen vanaf 15 jaar, die sport, dans en spel or ganiseert Volleybal- en voetbaltoer nooien, disco-avonden, auto- puzzelritten en nog veel activi teiten staan op het programma. Nadat de Coedheütgman m Achterveld ontvangen was. maakte hij een rondrit door het dorp ,,U bent de oudste man die ik ken en volgens mij heeft u ook de mooiste baard van de hele EEG. We hebben hier een groot aantal kinderen in het dorp en ik kan u verzekeren dat het allemaal hele lieve kinde ren zijn. We hopen dat u op uw verjaardag geen van de kinde ren met een cadeau zal verge ten Heel fijn vinden wij het dat u met uw knechten ook de kin deren die geen ouders meer hebben niet zult vergeten." PESETA'S "Hier in het dorp hebben we ook economisch aan u gedacht. Een grote hoeveelheid pese ta's heeft u meegebracht om hier in Nederland de cadeus te kunnen kopen. We hebben er hier op gerekend en u kunt ze inwisselen bij de RABO bank voor Nederlands geld. We wensen u en uw Pieten weer een hele fijne tijd in Neder land." De Sint dankte voor het harte lijke welkom. "Ik ben blij dat ik weer in Achterveld ben. Jullie weten dat ik heel graag naar Achterveld kom. Het is een fijn dorp en er zijn heel veel lieve kinderen. De kinderen mogen weer allemaal hun schoentje zetten, waarna mijn Pieten wel zullen zorgen dat er een ge schenk in komt. Ik vraag jullie allemaal wel om geen oude schoenen in de open haarden te verbranden. Dat is niet zo leuk voor de Pieten als ze het cadeau komen brengen. Het ;HTERVELD - Zaterdag- ddag maakte de Sint zijn ocht in Achterveld. Om 30 uur arriveerde hij, rgezeld van zijn Pieten, huize St. Joseph. Hij rd voorafgegaan door de iziekvereniging DWS, de inirettes en de Majoret- LEUSDEN - Uit een auto die geparkeerd stond aan de Bo- hemen in Leusden is tijdens het afgelopen weekeinde 25 liter benzine gestolen. LEUSDEN - Afgelopen zon dagavond is er rond 19.00 uur ingebroken in een auto die ge parkeerd stond nabij het AC restaurant te Leusden. Gestolen werd een zwarte bood schappentas met daarin een njbe- wijs, paspoorten en kledingstukken. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor. Men kon in de auto komen nadat een portier raam was mgeslagen. het bordes werd hij wel- tn geheten door de heer van Zandbrink. „We zijn d blij dat u ook dit jaar er een bezoek aan Ach- veld hebt willen bren- i. Het grote aantal kinde dat hier aanwezig is, wijst wel hoe geliefd u en Pieten hier in het dorp Dank zij de medewer- van de winkeliersver in Achterveld was voor u ook nu weer mo- naar Achterveld te Ook namens de zie- bejaarden van harte 11 stinkt dan zo door die schoor steen." OUDE SPORTZAAL "Ik ben aan het zoeken naar een gebouw waar we een tijdje goed uit kunnen rusten. Ik heb inmiddels vernomen dat er hier in Achterveld een oude sport zaal te koop is. Ik heb momen teel geen geld genoeg om deze te kopen. Maar men heeft mij verteld dat er met de Leus- dense vroede vaderen wel wat te schipperen is We zullen het proberen en misschien kan ik de zaal dan wel voor een appel en een ei kopen Hierna maakten de Sint en zijn knechten een rondgang door het dorp ook nu weer voorafge gaan door de muziekver eniging DWS De rijtoer ein digde bij D'Ouwe Peerdestal. waar de Sint zich nog geruime tijd met de kinderen bezig hield. Voo één van de aanwe zige kinderen was het wel de dag van zijn leven. De Sint wist dat hij deze dag jarig was. Hij moest bij de Sint komen, die hem met zijn verjaardag felici teerde, waarna hij door twee Pieten op de schouders werd genomen terwijl alle aanwezi gen het 'lang zal hij leven' voor hem zongen ISDEN - B.R. uit Veenen- [1 raakte afgelopen vrij- ochtend rond 09.00 uur it gewond bij een aanrij- g op de Burgemeester Van Postlaan. Hij werd ter ob- iratie overgebracht naar ziekenhuis. iroorzaker van het ongeval ,de automobiliste G.D. uit Leus- Zij kwam uit de richting Groen- en-Zuid en wilde de lemeester Van der Postlaan op. ig de jongeman uit Veenendaal ïjn brommer wel, maar dacht nog net voor te kunnen wezen, daarentegen dacht dat de au- ibiliste wel zou stoppen omdat oorrang had. Hij reed dus ge- i door, maar raakte daarbij het Eipatscherm van de auto. Een j was het gevolg, ïrwondingen bleken geluk- erkt te zijn gebleven tot en- euzingen. In Achterveld werd Sinterklaas enthousiast binnengehaald De belangstellmg voor de calligrahe was, gezien de grote hoeveelheid mensen die naar de boekhandel kwamen, groot. LEUSDEN - De calligrafie- specialist Evert van Dijk, schrijver van het stan daard-werk „Calligrafe ren", uitg. Gaade, had tij dens zijn demonstratie af gelopen zaterdag bij Boek handel Hamershof niet ge noeg aan de drie uur die hij hiervoor had uitgetrokken. Tot vijf uur bleven er drommen mensen rond zijn tafel verza meld Van Dijk demonstreerde de verschillende technieken en materialen van de kunst van het schoonschrijven door de na men van de belangstellenden op te schrijven en deze dan mee te geven Als gevolg van deze succes volle demonstratie zal Boekhan del Hamershof begin 1987 een bekende striptekenaar uitnodi gen voor het demonstreren van de techniek van het stripteke nen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3