zakelijkheden „Mensen denken dat het alleen met make-up te maken heeft" TOYOTA rurbulente discussie over bestrijding hondepoep Mooie opbrengst leusder krant Actie bij Foto Muns Schoonheidsspecialiste Marieke van de Kar (24): AUTO EEMHAVEN Die tas komt altijd van pas. /ergadering ^anadviesgroep Defenraad: nieuwe voorstellen EEN DRAAG- OF RUGTAS DE 125 NWV WINKELIERS plaatselijk nieuws Om aan al die verwarring en mis verstanden een einde te maken, spreekt Marieke liever van een huidverzorgingsinstituut. „Dat klinkt met voor iets aan huis, maar dan weten de mensen wel dat het om huidverzorging gaat." Iedereen, jong en oud, is van harte welkom bij schoonheidssalon 't Claevertje. Er zijn twee behande lingen mogelijk. Een voordelige, waarmee Marieke het voor ieder een mogelijk wil maken om een schoonheidsspecialiste te bezoe ken, en een luxe, speciaal voor mensen die zich willen verwennen er daar wat voor over hebben. 't Claevertje is niet de enige schoonheidssalon in Leusden. Van een moordende concurrentie is desondanks geen sprake. „Beslist met", benadrukt Marieke van de Kar. „Dat zou ik ook met willen, leder heeft zijn eigen methode van behandelen. Het gaat er om: wat spreekt de klant aan." Salon 't Claevertje vindt u aan het Zadel 20 (achter Boerderij 't Claeverenblad) in Leusden-Cen- trum. Telefonisch is Marieke van de Kar te bereiken via 033- 94.79.25. Mensen die een af spraak willen maken of die ge woon wat meer willen weten, worden vriendelijk verzocht om 's avonds tussen 18.00 uur en 19.00 uur te bellen. LEUSDEN - Mevrouw Raaymakers-Saris uit Leusden is vorige week behoorlijk in de prijzen gevallen bij Centra Wim Wahle in winkel centrum De Hamershof. Zij is één van de vijf Nederlanders die een lang weekeinde voor twee personen naar Keulen won. Dat was de hoofdprijs van een wedstrijd in het kader van de Duitse week die de Centra-organisatie recentelijk hield. Afgelopen donderdag kreeg mevrouw Raaymakers-Saris die mooie prijs uitgereikt. Op de foto van links naar rechts: bedrijfsleider De Kreek, mevrouw Wahle, winnares mevrouw Raaymakers-Saris en de heer Wim Wahle. LEUSDEN - „Bedenk originele fotomomenten en win een leuke prijs". Met deze slogan houdt Foto Muns in winkel centrum De Biezenkamp een prijsvraag waarbij elke deel nemer in ieder geval met een Kodak Kwartetspel naar huis gaat. Daarnaast is er ook een aantal mooie hoofdprijzen be schikbaar. De actie wordt gehouden in het kader van de heropening van Foto Muns. Wat u moet doen om kans te maken om één van de vele leuke pnjzen? Gewoon een wedstrijdfor- mulier halen en zoveel mogelijk ori ginele fotomomenten verzinnen. Enkele voorbeeldjes: een dagje naar de dierentuin, surfen, een bruiloft. Een deskundige jury buigt zich over alle ingezonden ideeën en wijst de prijzen (waaronder sport tassen, badlakens en toilettassen) toe. Maar, zoals gezegd, voor ie dere deelnemer ligt er in ieder ge val het Kodak kwartetspel klaar. DINSDAG 25 NOVEMBER 1986 vaak. Het gaat er dan ook om om die eerste stap te durven nemen." „Mensen vinden het wel logisch dat ze regelmatig naar de kapper gaan en dat ze gel en shampoo gebruiken. Dat is veel meer inge burgerd", constateert Marieke. „De enige manier om die drempelvrees weg te nemen, is veel publiciteit. Mensen kunnen ook vrijblijvend bellen", zegt ze. „Ze zitten niet met een overal aan vast. Dat is vaak een angst van mensen; Dat ze meteen ergens aan gebonden zijn." De laatste jaren bezoeken ook i steeds meer mannen een schoon- heidsspecialiste. Maar dat is over het algemeen eerder uitzondering dan regel. „Veel mannen denken: als ik het vertel, dan zeggen ze dat ik een mietje ben", zegt Marieke daarover. „Maar het gaat puur om j de huidverzorging. Dat is voor een l man net zo belangrijk als voor een vrouw." VERWARRING LEUSDEN - Leusden is weer een schoonheidssalon rijker. Sinds begin oktober namelijk houdt Marieke van de Kar haar salon 't Claevertje aan het Zadel 20 draaiende. Voor lopig alleen op donderdag middag, zaterdag en in de avonduren. Behalve schoon heidsspecialiste is ze ook ma nicure en pedicure. Reden genoeg dus om eens een kijkje te nemen bij Marieke van de Kar. „Ik vmd het leuk om iets voor mezelf te beginnen", legt Marieke, 24 lentes jong, uit over het waarom •/an de salon. „Huidverzorging is momenteel erg in. De mensen zijn druk bezig met aerobic dancing, fitness en haarverzorgmg." Wie denkt dat een schoonheids specialiste tot taak heeft om van lames weer modepoppen te ma- ken, heeft het mis. „Mensen den ken dat het alleen met make up te naken heeft", aldus Maneke van le Kar. „Ze vragen dan ook of ik ze cnap kan maken. Maar het gaat om luidverzorging." Overdag werkt ze bij een gara- jebednjf. Daar doet ze de boek houding. Nu doet ze ook de idmirustratie van haar eigen salon. )e noodzakelijke vakdiploma's ieeft ze in de avonduren gehaald. ,Ik heb een cursus schoonheids- erzorging gevolgd en heb het Sti- as-diploma. Dat is het eruge ■rkende diploma", vertelt Maneke an de Kar. Stivas is de afkorting an Stichtmg Vakexamen Schoon- 1e ids verzorging. Daarnaast volgde laneke ook nog een jaar een pedi- iire-cursus Waarom ging ze juist schoon- eidsverzorgmg studeren? Ma- eke: „Ik wilde een gerichte opleiding in de avonduren volgen omdat ik graag zelfstandig iets wilde doen." Zoals gezegd beperkt ze haar salon-bezigheden voorlo pig tot in de avonduren en tot de donderdagmiddag en zaterdag. „Er zijn heel wat klanten nodig voor een volle praktijk", verzekert ze. Het opbouwen van een klanten kring staat momenteel voorop. Het is de bedoelmg dat ze zich er straks full time mee bezig gaat houden. „Ik heb nu gemiddeld zo'n twee klanten per avond. De meeste men sen komen om de zes tot acht we ken terug", zegt ze. Het plaatsen van advertenties en mond-op- mond reclame zijn voorlopig de belangrijkste wegen om bekend heid te krijgen, vindt ze zelf. Op wat voor termijn ze full time m haar salon gaat werken, weet ze 'nog met. „Het liat eraan hoe het gaat lopen", aldus Maneke. „In vijf jaar? Dat moet kunnen lukken." Ze wil wel zo snel mogelijk elke mid dag in haar salon bereikbaar zijn. In de ochtenduren wil ze dan haar werk bij de garage voortzetten. BEHOEFTE Ze is van plan om bijscholings cursussen te gaan volgen. Maar welke precies weet ze nog niet. Marieke: „Ik moet in de praktijk leren waar behoefte aan is. Krijg ik veel acne-klanten, dan ga ik acne cursussen volgen. Komen er veel mensen met littekens, dan ga ik camouflage-cursussen doen." Dat laatste onderwerp trekt haar wel aan. „Iemand met een groot litteken in zijn gezicht heeft vaak een schaamtegevoel. Je kunt die mensen helpen en leren zo'n litte ken te camoufleren. Dan gaan ze zich een stuk zekerder voelen. Het zelfde geldt overigens voor acne." Wat is eigenlijk de basis van een goede hmdverzorging? „De huid goed reinigen", is het advies van Marieke van de Kar. „Niet met wa ter en zeep, maar met een milk. Zo'n milk reinigt een hmd pas echt. Wa ter en zeep niet. Dat wrijf je er al leen maar overheen." „Daarnaast moet je een aange paste dagcrème gebruiken. Die beschermt je huid tegen (weers)in- vloeden van buitenaf. En 's avonds een nachtcrème. Het doel daarvan is dat de huid optimaal functioneert, Dat houdt m dat de huid soepel blijft en niet uitdroogt." MONSTERTJES Hebben al die middeltjes nou echt zin? Maneke is er van over tuigd dat dat zo is. „In de praktijk hoor ik wel eens: ach, dat is alle maal onzin. De hmd houdt zichzelf schoon. Maar als ik die mensen monstertjes meegeef, dan merken ze na een paar keer gebruiken dat het resultaat heeft. Het product moet zichzelf verkopen; wij advise ren alleen." En dan nog eens; „Wassen op zichzelf doet mets. Dat smeer je alleen op je gezicht. Als je een milk gebruikt, komt het vuil op die milk en dat haal je er weer af met watjes." DREMPELVREES Nog niet iedereen weet makke lijk de weg naar een schoonheids specialiste te vmden. „Er is een grote drempelvrees", aldus Ma rieke van de Kar. „Dat geldt ook voor pedicure. Als mensen dikke lagen eelt onder hun voeten heb ben, denken ze dat daar toch mets aan te doen is. Ze schamen zich (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 IJSDEN - De planadvies- oep houdt vanavond een lenbare vergadering in de liskamer van boerderij root Krakhorst aan de Bolde- khof 18 te Leusden-Cen trum. Deze vergadering, ae eerste onder leiding van de nieuwe voorzitter Hans Pekel haring, begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer een discussie over kinderopvang en de speel-o-theek Hamertje Tik. Ja, u leest het goed, wanneer u als abonnee een nieuwe abonnee aanbrengt ontvangt u van ons geheel gratis De nieuwe abonnee ontvangt van ons wekelijks de krant met al het nieuws uit eigen plaats en regio feld uit dat het niet de bedoe ling was, dat de hele raad weer zou reageren. Er waren twee schorsingen no dig van de kant van het college en van de raad om er uit te ko men. Vanuit het college viel de keus op de zakjes met schepjes. Het college hoopt er een volgende vergadering op terug te ko men. Van Gooi hoopte verder dat de rondvraag niet die turbulentie op zou leveren als het punt hon- depoep. Na afloop werd het pseudocol- lege bedankt met zakken ap pels. Van Gooi vond de verga dering erg goed voor herhaling vatbaar. De CDA-vrouwen gaan nu door met hun cursus poli tieke scholing. LEUSDEN - De handwerkverkoop die vorige week in het bejaardenhuis 't Hamersveld aan de A. Buiruggaarde werd gehouden, is een groot succes geworden. Men noteerde een opbrengst van maarliefst 684,20 gulden! Met dat geld kunnen de bejaarden voorlopig weer volop handwerken. Mensen die overigens nog belangstellmg hebben voor de zelfgemaakte kleding en dergelijke kunnen rustig een keer 't Hamersveld binnenlopen. In de vitrine aldaar worden doorlopend handwerken voor verkoop aangeboden. (advertentie) Ik ben abonnee op De Leusder Krant en ontvang gratis EEN DRAAG- OF RUGTAS. Naam Adres Postcode/plaats: De nieuwe abonnee is: Naam I Adres Postcode plaats: Betaling per jaar (met betaling wachten tot acceptgirokaart is toegestuurd) B Betaling: per jaar per halfjaar kwartaal z Geschenk: boodschappentas rugtas (aankruisen wat wordt gewenst). I Invullen en opsturen naar: I BDU, afd. Abonnee-service I Antwoordnummer 21, 3770 VB Bameveld. I (postzegel is niet nodig) Van één onzer medewerksters) iEUSDEN - Woensdagavond werd in het gemeentehuis te .eusden een vergadering van de oefenraad gehouden. )at waren vrouwen, die de CDA-cursus politieke scholing ebben gevolgd en dat nu in de praktijk uitproberen. Ir werd een rollenspel gespeeld, waarbij gemeentesecre- iris Van Gooi fungeerde als burgemeester en de heer La- eman (chef Welzijn en Onderwijs) als gemeentesecre- aris. De dames Verduin (PvdA), Van de Kar (CDA) en rilsma (VVD) speelden de rol van wethouder. ladat de vergadering geopend ras kwam Leusden '85 aan het 'oord om zijn spijt te betuigen ver hetgeen gebeurd was. Zij oden een traktatie bij de kof- e aan om dit te versterken. 'Iethouder Verduin legde ver- olgens uit wat de gemeente- tad doet en kan doen. Zij rilde dat de bezetting van de iad van die avond in de toe- omst er ook landelijk zo uit ju komen te zien. p dit ogenblik zijn er slechts procent vrouwelijke leden, procent vrouwelijke wet- ouders en 4 procent vrou- elijke burgemeesters in Ne erland. sn van de punten die aan de de kwam was het reservebe- id, dat werd goed gekeurd, ok de subsidie voor de :haakvereniging Leusden punt werd echter afgewim peld. Het probleem van de honde poep kwam eveneens aan de orde. Er werd uitgebreid over gepraat en er werden veel vra gen gesteld. Voorzitter Van Gooi zei dat het zelden was voorgekomen dat een onder werp zö uitvoerig in de raad be handeld werd, dar het reeds in diverse commissievergaderin gen besproken was. werd goedgekeurd. Het col- lege wil de schaakvereniging STOFZUIGER gebruik laten maken van de kelder van het gemeentehuis in verband met de hoge huur die zij nu moet betalen. BEZWAREN Hiertegen bestonden enige be zwaren, met name van de kant van de GPV/SGP, die de voor waarde wilde stellen dat er za terdagavond na half twaalf en zondag niet geschaakt zou mo gen worden. Dit vond het col lege moeilijk te aanvaarden; er worden immers jeugdschaak toernooien op zondag gehou den. Volgens een PvdA-lid zouden de vrouwen in de kelder in het gedrang komen door de schaakvereniging. Dit stand- Het voorstel om een honde- poepstofzuigér aan te schaffen werd afgekeurd in verband met het mestoverschot. "Waar gaat de poep dan heen?" was de vraag. Bovendien, zo bleek, worden veel honden 's avonds uitgelaten. Dan is de stofzuiger buiten werking. SGP vond dat men boetes moest geven aan de overtreders. Er werden door de raad vier wijzigingsvoorstellen gegeven Een nieuw plan werd voorge steld om houtsnipperpaden aan te leggen, waar de honden hun behoeften kunnen doen. Het CDA stelde voor folders te ver spreiden, waarin de burgers op hun verantwoordelijkheid zou den worden gewezen. Het aan stellen van een milieu-inspec- teur werd voorgesteld door Leusden '85. De WD stelde voor verbods borden te plaatsen bij de win kelcentra. Wethouder Van de Kar wilde geen snipperpaden in verband met het gevaar voor spelende kinderen Volgens wethouder Verduin was een milieu-inspecteur te duur. Ook de borden vond zij te duur. VERTWIJFELD Voorzitter Van Gooi riep op een bepaald ogenblik vertwij- (advertentie)

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5