O* O* AL eusden laat Hengelo kansloos ieos toont karakter [VS te sterk voor Antilopen Haaien succesvol in Vleuten ames gelijk tegen De Dommel eren zetten zegetocht voort Vergadering LTV Lookhorst Schaats- ruilbeurs in De Til w iEUSDEN De herenhockeyers hebben zich overtuigend evancheerd voor de ongelukkige nederlaag, die de ploeg in eerste wedstrijd van het seizoen tegen Hengelo leden. Op g en terrein werden de gastheren stevig de oren gewassen (1- waardoor de ploeg van Rob Weers zich nog goed in de race de hoofdprijzen weet. B )e dames vechten verbeten voor lijfsbehoud in de tweede 1 sse en na het 2-2 gelijkspel, dat men afgelopen zondag op het lleipark tegen De Dommel behaalde, zijn de kansen daarop I een maar toegenomen. oor de heren lijkt de winterstop ploeg volop te scoren, In de laatste loeg te komen. Men voelt zich twee ontmoetingen werd maar steeds uitstekend thuis in de liefst negen maal het doel van de ehjke eerste klasse, maar pas tegenstander gevonden en daar afgelopen weken begmt de schortte het m de voorafgaande pe- james van Leusden hielden De Dommel in bedwang. node nogal eens aan. Dat Leusden de favorietenrol niet schuwt, bleek afgelopen zondag overtuigend. Ondanks het feit dat de basis door het ontbreken van dne spelers behoorlijk uitgedund was, had men geen enkele moeite met Hengelo. Met verfrissend en snel hockey werd de ploeg, waar in de eerste wedstnjd van het seizoen nog van verloren werd, aan de kant geschoven. De openingsfase werd geken merkt door opportunisme Beide teams kwamen allerminst behou dend uit de startblokken, wat voor het publiek tot aantrekkelijke si tuaties voor beide doelen leidde. Maar treffers bleven uit. Toen de ploegen de overtollige energie kwijt waren, ontwikkelde Leusden langzaam maar zeker een veld- overwicht. Vlot combinerend zet ten de Leusdenaren hun tegenstander onder druk en dat had een aantal corners tot gevolg. Eén daarvan kwam in het doel te recht. Maar om niet geheel duide lijke redenen weigerde de scheidsrechter de treffer te ratifi ceren. REBOUND Even later was het echter wel raak. Een door Thorvald Goosman afgeschoven bal werd door Maar ten Jonges beheerst ingeslagen: 0- 1. In de tiende mmuut vergrootte Thorvald Goosman de marge naar twee treffers. Via een schitterende aanval, waarin Maarten Jonges en Frank de Ruiter een hoofdrol speel den, werd de attent opgestelde Goosman in staat gesteld de Hen gelodoelman te verrassen. On danks het feit dat het slechts Leusden was wat de klok sloeg, verzuimde men m de eerste helft de wedstnjd al te beslissen. In de eerste minuten na de pauze kwam Leusden voor het eerst met de rug tegen de muur te staan. In een alles-of-niets offensief gmg Hengelo met man en macht in de aanval en met zonder resultaat. Een hoge bal in de cirkel, die er met gevaarlijk uitzag en naast leek te gaan, werd door invaller Ralph Quik, die de met een polsbreuk kampende Pieter Breugel verving, gestopt, waarna de bal een eenvou dige prooi werd van de toege snelde Hengelospits; 1-2. Quik werd daarna vervangen door veteraan Frank Marree (Mar- tijn Marree en Michel van Vuuren hielden het ziekbed), waarna de rust in de Leusder defensie terug keerde. Hengelo kwam dan ook niet meer in het spel voor en de Leusdenaren konden onbevangen op zoek gaan naar nog meer doel punten. Allereerst was Flip van Da len succesvol via een in de rebound ingeslagen strafcomer. Hans Ro bert vain de Doe maakte het karwei definitief af met een tip-in na een lange corner. Hoewel er de rest van de tweede helft nog vele mooie kansen ontstonden, zorgde van de Doe meteen voor de eindstand: 1-4. RETURN Voor de dames stond de return met De Dommel op het programma. In de basis ontbrak de gebles seerde doelvrouwe Simone Fok- kema, waardoor Bob Ebbmk een beroep moest doen op B-jumore Charlotte van de Ven, die zich uit stekend van haar taak kweet. De Leusdenaren kwamen zeer gemotiveerd aan de start. Via een aantal goed opgezette aanvallen bouwde men aan een overwicht Leusden verscheen regelmatig in de cirkel van de tegenstander. Om dat er te weimg aanvulling van ach teren kwam, bleven de treffers m die periode uit. Er was een strafcomer nodig om de score open te breken. In de vijftiende minuut haalde Carolien Meinen vernietigend uit en bracht haar ploeg daarmee verdiend aan de leiding. Ook na het doelpunt behield Leusden het initiatief, hoewel De Dommel een aantal malen gevaar- Hockeygevecht op het scherpst van de snede. lijk voor keepster Charlotte van de Ven opdook. De juniore bewees meteen haar waarde en hield haar doel knap schoon. In de vijfentwin tigste minuut moest echter ook zij het antwoord schuldig blijven op een keihard ingeslagen strafcor- ner, waarmee De Dommel weer op gelijke hoogte kwam. Met de ba lans m evenwicht werd ook de pauze gehaald. De tweede helft leek een per fecte kopie van de eerste. Met name m het eerste gedeelte na rust was Leusden de sterkere ploeg. Die inzet werd beloond met een doelpunt van andermaal Carolien Memen, die een strafcomer be nutte: 2-1. Hierna begon Leusden echter te rommelen. In plaats van de combi natie te zoeken ging men op de solotoer, waarvan De Dommel han dig profiteerde. Het was dan ook niet meer dan logisch dat de gelijk maker, opnieuw uit een strafcomer, tot stand kwam. In de slotfase eiste de reserve-doelvrouwe van Leus den de hoofdrol voor zich op door een strafpush te keren, waarmee ze er voor zorgde dat de dames in elk geval één punt dichter bij het be houd van het tweedeklasserschap kwamen. ^EUSDEN - De dames van LEOS hebben in Sliedrecht een eziar bevochten 2-3 zege behaald. Op karakter kwamen de a,sdenaren tweemaal uit een achterstand terug, waarna men oile vijfde set twee punten veilig stelde. De volleybalsters dhaven zich nog steeds in de hoogste regionen van de derde sie. et begint er steeds meer op te lijken dat de heren een zeer euze titelkandidaat gaan worden in de tweede klasse. De g van Bert van Doorn bleef zeven maal achtereen ongesla- Zaterdag werd het laaggeklasseerde Servio/Havas aan de ekar gebonden (0-3), waardoor de eerste plaats nog niet in aar kwam. ilJ ie >ach Ad van Woensel van de ie esselectie van LEOS weet zich ro laatste weken een geplaagd Verscheen hij aan het begin \a de competitie met een toch al brede selectie aan de start een slepende blessure bij orla Gijssen en de voorlopige uit- r keling van Lisette van de Ven ta cheurde enkelbanden), vielen ta euw twee basisspeelsters (ge- lelijk) weg. t leidde er zaterdag bijvoor toe dat er regelmatig w^sie-opstellingen binnen de lij- verschenen, waardoor het hit pij j ke :e< IND DERDE DIVISIE D lie I NIVOC'68 7-17 SOVOCO 2 7-16 ABCOUDE 7-15 LEOS 7-15 DAC 7-12 TRIVOS 7-12 UTRECHT 2 7-12 NVC 7- 9 SLIEDRECHT SPORT 7- 6 DUNO 6- 5 HARDERWIJK 7- 4 VOLEEM 6- 0 geen verbazing mag wekken dat de Leusdenaren het uitermate moeilijk hadden. Dat men er uitein delijk in slaagde twee punten voor de poorten van de hel weg te sle pen, moet voor een belangrijk deel worden toegeschreven aan de vechtlust en het karakter dat de Leusdenaren in de ontmoetmg met Sliedrecht Sport demonstreerden. Of deze eigenschappen alleen voldoende zullen zijn om stand te houden in de ontmoetingen met SO- VOCO en Nivoc, welke de komen de weken op het programma staan, moet nog afgewacht worden. KUNSTGREPEN In de eerste set probeerde Ad van Woensel noodgedwongen Asja Vermeulen als middenblokkeer- ster, maar dat ging de lange, maar jonge speelster niet echt goed af. Om van Woensels woorden te ge bruiken, LEOS stond in die eerste set slechts ,,als poppetjes in het veld", waardoor Sliedrecht een re latief eenvoudige klus had: 15-7. Omdat de zaken in de eerste set allerminst naar wens verliepen, nam de coach opnieuw zijn toe vlucht tot een aantal kunstgrepen. Gemma Moors nam de plaats mid den voor het net in, terwijl op de buitenpositie Astnd van Dijk (een speelster uit het tweede), vanwege haar lengte en Nadja Gijssen inge zet werden. Dat leek de uitwerking niet te missen. Nadat de Leusdena ren aanvankelijk met 4-1 achter kwamen, kreeg men meer grip op de aanval van Sliedrecht. Vechtend voor elke bal werd puntje voor pun tje binnen gehaald en de achter stand omgebogen in een voor sprong: 4-6. Routinier Gemma Moors had daarna het beslissende antwoord m huis, want met haar service konden vijf punten op rij gescoord worden, waarmee een gat werd geslagen. 8-11. LEOS kwam niet meer in ge vaar en met 12-15 was de stand weer gelijk. DUBBELTJE Maar wie gedacht zou hebben dat LEOS, gesterkt door het optre den in de vonge set, door zou stoten en de toch kwetsbare tegenstander onder druk zou houden, kwam be drogen uit. In de verdedigmg re gende het stopfouten, waardoor men aan redelijk aanvalsspel al he lemaal niet toekwam. De dankbaar profiterende tegenstander zorgde er daarna wel voor dat de Leusde naren in het verhaal met meer voor kwamen en met 15-7 verzekerden de Sliedrechters zich m elk geval al van één wedstrijdpunt. Het was duidelijk, na de „stijlvol le" nederlaag in de derde set, dat er wat moest gebeuren. Voornamelijk op karakter krabbelden de Leus denaren in de vierde set overemd en sleepten een beslissende vijfde uit het vuur. Toch gmg één en ander nit zonder slag of stoot. Het initiatief wisselde voortdurend. Sliedrecht nam een 6-3 voorsprong, die met de moed der wanhoop en ten koste van bloed, zweet en tranen werd weggewerkt (7-8). Daarna leek Sliedrecht de wed strijd te gaan beslissen toen men op 14-11 kwam. Maar uit een goed in geslagen serve van Carmen Dirkse putte LEOS echter de moed om nog een keer terug te komen, hetgeen de ploeg geen windeieren zou leg gen. Met 14-16 werd de meer span nende dan fraaie set in beslag ge nomen, waarna beide teams zich nog konden gaan opmaken voor een vijfde. Het spreekwoordelijke dubbeltje balanceerde daarin lan ge tijd op zijn even spreekwoorde lijke kant (12-12), maar viel uitein delijk een voor Leusden gunstige richting uit: 13-15. ZEGEREEKS De heren lijken de aanloop naar de seneuze ontmoetingen m de tweede klasse te gebruiken om de messen te scherpen. De ene tegen stander na de andere wordt achte loos terzijde geschoven, zodat er in Leusden reikhalzend wordt uitge keken naar de ontmoetingen met LOVOC, Vif en Surf. Dan kan LEOS laten zien wat de zegereeks tot nu toe waard is geweest en of men werkelijk tot daden m staat zal zijn die tot promotie kunnen leiden. Voorlopig worden de critici m elk geval overtuigend de mond ge snoerd. Afgelopen zaterdag toonde men geen clementie met het laag geklasseerde Servio/Havas, dat in de sfeerloze hal De Meent m Hilver sum met 0-3 kansloos gelaten werd. LEOS begon uitermate voortva rend en op de moeilijk bespeelbare service van de Leusdenaren had de tegenstander geen enkele keek: 0- 7. Dat Servio nog terugkwam tot 6- 15 lag vooral aan enig concentratie verlies bij de LEOS-heren. LEOS HEREN 1 KLASSE 2B STAND 1. LEOS 1 7-14 2 VIF 2 7-14 3. SURF 6-12 4. LOVOC 2 6- 8 5. VOLEEM 7- 8 6. LEOS 3 6- 5 7. OBERON 2 7- 5 8. SOVOCO 4 7- 4 9. AGAVS 2 7- 3 10. SERVIO/HAVAS 6- 3 11 GEMINl/DALOMA 4 6- 1 12. TOUCHE'86 2 6- 1 Dat concentratieverlies speelde de ploeg ook in de tweede en der de set parten, waardoor de wed strijd wegzakte naar een bedenke lijk mveau. De Hilversummers ble ken niet bij machte gebruik te ma ken van de situatie, waardoor ook een ongemotiveerd LEOS redelijk eenvoudig zegevierde (11-15, 11- 15). Voor aanstaande zaterdag staat de eerste belangrijke ontmoeting op het programma. In Leusden komt LOVOC op bezoek, dat, na de nederlaag tegen Vif afgelopen weekeinde, gebrand zal zijn op eerherstel. LEUSDEN - De Lawn Tennis Vereniging Lockhorst te Leus den houdt op vrijdag 12 de cember a.s. de algemene ledenvergadering in het club huis op het Burgemeester Bui- ningpark. Men begint om 20.00 uur. Jules Baars... tevreden.. LEUSDEN Een negental Haaien deed afgelopen zater dag met groot succes mee aan de derde Speedojaargangwed- strijd onder 12 jaar in Vleuten. Er werd maar liefst zes maal ere metaal mee naar Leusden genomen, en bovendien wer den weer twee clubrekords verbeterd, diverse persoon lijke records scherper gesteld. Trainer/coach Jules Baars was na afloop dan ook tevreden over de prestaties van zijn jong ste pupillen. De nieuwe clubre cords kwamen op naam van Jan Willem van Dijk en Rogier Tol boom. Jan Willem vestigde een nieuw Haaienrecord op de 200 m wisselslag jongens geboren in '75. Mt zijn tijd van 2.49.2 was hij 2 .2 seconden sneller dan de oude recordtijd van 2.51.4 en ruim 4.5 seconden sneller dan zijn tot dan toe beste prestatie. Bovendien bleef Jan Willem met deze tijd al zijn concurren ten voor en eindigde met ruime voorsprong als eerste. Eerder in de wedstrijd had de Leusde- naar het nog tegen zijn concur renten moeten afleggen op de 100 m vlinderslag. Jan Willem werd met een tijd van 1.23.6 derde. RUGSLAG Het tweede clubrecord werd door Rogier Tolboom geves tigd op de 100 m rugslag jon gens '76. Met zijn nieuwe club recordtijd van 1.29.2 werd hij op deze afstand derde. Eerder had Roggier reeds een tweede plaats veroverd op de 100 m schoolslag. Met een tijd van 1.38.7 was Rogier 2 seconden sneller dan ooit te voren. teerde het om als vierde te ein digen in een nieuwe persoon lijke tijd van 1.37.6 (was 1.42.9). Een verbetering van maar liefst 5,3 seconden. Overige uitslagen: Tamara van Gorkom, 100 m vlinderslag (m *75) 1.30.6 Erno Pickee, 100 m schoolslag (j '75) 1.42.8 Jeroen Verhoeven, 100 m schoolslag (j '76) 1.45.3 Leon van Doornik, 100 m vnje slagö '77 en later) 1.20.7 Saskia Helsdingen, 200 m wis selslag (m '75) 3.02.9 Jeroen Verhoeven, 100 m rug slag (j, 76) 1.40.8 MEISJES Bij de meisjes waren het Saskia Helsdingen en Sandra van We gen die zich in de prijzen zwommen. Sandra won overtui gend de 100 m vrijeslag meisjes '77 en later. De tijd van Sandra 1.26.0 was ruim 3 sec. sneller dan haar oude toptijd. Saskia Helsdingen snelde op de 100 m vlinderslag meisjes '75 haar tot dan toe beste prestatie met 3.5 seconden. Haar tijd van 1.26.3 was bovendien goed voor een fraaie derde plaats. Simone Buitelaar die op de 100 m rugslag meisjes '76 als eerste reserve mee mocht doen en derhalve als langzaamste het laatste geplaatst was pres LEUSDEN - Zaterdag 29 no vember houdt schaatsvereni ging Zwanenburg een schaatsruilbeurs in De Til. De beurs begint om 10.00 uur en eindigt om ongeveer twee urn 's middags. De schaatsvereniging herin nert eraan, dat de beurs erop duidt dat het nieuwe schaats seizoen nadert. 'Afgelopen sei zoen hebben we gedurende 23 dagen genoten van onze schit terende ijsbaan. Wat was er een heerlijke, sportieve en prettige sfeer. Alle scheuren werden gedicht met mayon naise en Jagermeister, laten we hopen dat het in 1987 weer zo mag zijn', aldus het bestuur van de schaatsvereniging. BREEKPUNT ÏUSDEN - De korfballers van Antilopen zijn er niet in ge- pli gd hun debuut in de Overgangsklasse van de microcompe- 3ii met een overwinning te bekronen. Tegen het op voorhand stitelkandidaat bestempelde KVS kwam men een fractie 0 tt: 10-12. „Achteraf had er misschien toch meer ingezeten", was het commen taar van trainer Kees van Buren na afloop „Ik heb de wedstrijd van vandaag wellicht te voorzichtig be- s Meinsma probeert het van afstand. naderd. Maar ik heb bewust voor rust in de ploeg gekozen. Met een jonge ploeg als deze is het geen kunst om zo op ze m te praten dat ze stijf van de zenuwen het veld in gaan en dat heb ik vandaag, gelet op de tegenstander niet willen doen. Ook al omdat ik er niet van uit ga dat we om de eerste plaatsen mee zullen gaan doen, was mijn uit gangspunt voor vandaag met weg gespeeld te worden. En dat is met gebeurd. Waarmee ik dus met on tevreden ben. Het blijft echter jam mer als je na afloop moet constate ren dat je, misschien met een iets andere instelling, zo'n wedstnjd ook had kunnen winnen", aldus de oefenmeester Afgaande op de woorden van de trainer moet het knjgen van zelfver trouwen de winst zijn die afgelopen zaterdag werd geboekt. Want het blijft een feit dat een nipt verloren wedstnjd evenveel (even weinig) punten oplevert als een wedstnjd waarin een ploeg wordt wegge speeld. Dat was dus zaterdag in ieder ge val niet zo. Van wegspelen was geen sprake. In tegendeel, bij tijd en wijle waren de Leusdenaren de betere ploeg Waar men echter te kort schoot, was het scoren. Daann toonde de tegenstander, waarin vooral het sterke herenviertal op viel, zich geroutmeerder. Het eerste kwartier was er spra ke van een gelijk opgaande strijd. Het eerste breekpunt vormde in de dertiende mmuut een strafworp, waarmee Jan Costa m de gelegen heid werd gesteld de ploegen weer naast elkaar te brengen. Hij miste echter, waarna KVS de eerstvol gende tegenstoot benutte om Anti lopen van slag af te brengen: 2-4. Niet lang daarna echter toonde Koos Meinsma aan de zenuwen wel in bedwang te hebben, door een door Jeanet Jekel veroorzaakte strafworp te benutten. In die fase was Antilopen de be tere ploeg, die stevig aandrong op zoek naar de gelijkmaker. De po gingen van het vak met Koos Meinsma, Daniél Beekman, Mar- gret Versteeg en Jeanet Jekel ble ven echter vruchteloos, waarna KVS tegen de verhouding in 3-5 liet aantekenen. Het gat van twee doel punten bleef tot aan de rust be staan, want KVS had op fraaie tref fers van Nancy Laheij (afstand) en Margret Versteeg (doorloper) even zo vaak het goede antwoord in huis: 5-7. want KVS nam de gelegenheid ten baat de marge naar drie punten te vergroten. En dat leek een onover brugbare achterstand. Ten koste van de grootst mogelij ke moeite kwamen de Leusdena ren via Joyce Osnabrugge en Mar gret Versteeg en een ditmaal wél benutte strafworp van Jan Costa te rug tot 8-10. Een afstandsschot en een strafworp bezegelden defini tief het lot van de Leusdenaren: 8- 12. In de slotfase kwam Antilopen, via treffers van Nancy Laheij, die een doorloopbal fraai afrondde, en Jan Costa nog terug tot 10-12. Maar er was de Leusdenaren daarna on voldoende tijd gegeven om nog te rug te komen in de wedstrijd. MISSER Meteen na de rust Üet opnieuw Jan Costa de kans op aansluiting liggen door voor de tweede keer in successie een strafworp te missen. Een kostbare misser, zo leek het, Jan Costa (r.) miste op belangrijke momenten twee strafwoipen, waardoor Antilopen tegen KVS tekort kwam.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9