53 Raad behandelt vanavond procedure voor pannekoekenhuis in Hakhorst touw Hamershof-Noord bereikt hoogste punt [I IE vandaag in 9e leusder krant* III yj uu Bezwaarden zijn niet gehoord lond februari eerste winkels gereed; leusder krant 00 Winnaars op Kabelkrant SERVA VOLVO m W- BDU rl I Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden LET OP LET OP LET OP Donderdagavond 4 december pakt Sint Nicolaas in Leusden grandioos uit! LET OP LET OP LET OP AUTOlSSELT Geen krant ontvangen? Konijntje m de Wetering EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie ^sschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal - Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 27 NOVEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 61 (van de redaktie) LEUSDEN - De gemeenteraad behandelt vanavond een voorstel van het college van B. en W. om de planologische procedure voor het vestigen van een pannekoekenhuis in de schuur van De Hakhorst. Tegen dat voornemen hebben 58 inwoners van Leusden bezwaar aangetekend. Die bezwaarden zijn niet gehoord. Het college wijst ook zonder zo'n hoorzitting, zo blijkt uit het voorstel, de bezwaren af. Die gang van zaken wekt bevreemding, daar waar bin nen de Leusdense gemeentepolitiek juist de laatste tijd zo vaak wordt gesproken over een „open bestuur" dat „ge bruikersvriendelijk" moet zijn. Weliswaar schrijft de wet een hoorzitting in het onder havige geval niet bindend voor, maar de gang van zaken staat wel haaks op wat alle Leusdense politieke partijen met de mond beleiden. De bezwaren van procedu rele aard, die zijn ingediend, wijst het college af, omdat uit jurisprudentie zou blijken, dat dat kan. Het gaat erom, dat er nooit een verzoek om vrijstel ling is gedaan. Volgens de be zwaarden kan er dar ook nooit een procedure ingevolge arti kel 19 van de wet op de ruim telijke ordening worden opge start. Het college blijkt van me ning te zijn, dat dat wel kan. Bovendien is het college van mening, dat het verzoek om mee te werken aan vestiging van een pannekoekenhuis in De Hakhorst als een indirect verzoek om vrijstelling kan worden opgevat. BEDOELING VERLIES „Overigens is naar ons oor deel vooral de bedoeling van de vnj stellingsprocedure van belang", zo schnjft het college. „Opzet is om tot een wel overwogen beslissing te kun nen komen. Aan deze bedoe ling wordt noch door het ont breken van een direct verzoek om vrijstelling, noch door het ontbreken van een aanvraag om bouwvergunning op enige wijze geweld aangedaan". BESLUIT De Hakhorst. Voor wat betreft het ontbre ken van een voorbereidings- besluit merkt het college op, dat zo'n besluit pas hoeft te gelden op het moment dat de vrijstelling wordt verleend. Dat hoeft dus niet, als de procedure wordt gestart, zo blijkt het college van mening te zijn. Ook het argument van de bezwaarden, dat er alleen maar naar het belang van de exploitant gekeken zou zijn, acht het college niet te rechtvaardigen: dat valt ner gens uit af te leiden, aldus het college. Immers, het gebruik van ar tikel 19 „wordt gekozen onder meer vanuit het oogpunt van voldoende rechtsbescher ming", aldus B. en W. Het planologische bezwaar, dat een sociaal-cultureel ge bouw verloren gaat omdat het aan die bestemmmg wordt onttrokken, wijst het college eveneens af. De Hakhorst was in de vi sie van het college „mede" bestemd voor sociaal-cultu rele doeleinden, gezien het werkelijke gebruik van het pand in het verleden. Het college voert daarbij het gebruik als galerie en eetcafé, verhuur aan Latent Talent en gebruik als peuter speelzaal aan. Bovendien, zo is het college van mening, blijven ook bin nen de gewijzigde exploitatie sociaal-culturele activiteiten mogelijk, zij het dat dat afhan kelijk is van het particulier ini tiatief. Bovendien blijft de oor spronkelijke bestemming, zo schrijft het college, bestaan in sociaal-culturele doelemden, omdat alleen maar een vrij stelling wordt verleend van de bestaande bestemming PARKEREN Ook het argument, dat er in de toekomst geen ruimte zal zijn voor het realiseren van het - nog geplande - buurtsteun- punt, omdat daar m belang rijke mate gebruik van zal wor den gemaakt voor parkeren voor het pannekoekenhuis, acht het college niet juist. Nog aan te leggen parkeer ruimte voor dat buurtsteunpunt kan immers ook voor het pan nekoekenhuis worden ge bruikt. aldus het college. VERKOOP Waar bezwaarden te ken nen hebben gegeven, bang te zijn dat de situatie met betrek king tot De Hakhorst uit de hand zou kunnen lopen, als het wordt doorverkocht, deelt het college van B. en W. ook die mening niet. „Binnen de geldende be stemming is een gebruik van De Hakhorst door grotere ge zelschappen ook met uitge sloten", aldus het college. „Zo werden er bijvoorbeeld wel eens bruiloften gevierd. Daar mee wil niet gezegd zijn, dat er dus geen sprake van overlast kan zijn, maar het feitelijke ge bruik, na het verlenen van de vrijstelling, niet zoveel anders hoeft te worden". Omdat de bezwaren op aan namen zijn gebaseerd, vindt het college dan ook, dat er geen aanleiding is om het te gendeel te veronderstellen. „Het voert ons te ver om al op voorhand te veronderstel len dat het gebruik van De Hakhorst uit de hand zal lo pen", aldus het college Dat is bovendien van memng, dat er dan andere middelen bestaan, om overlast aan te pakken. ETHISCH Voor wat betreft de bezwa ren van ethische aard acht het college in het kader van de aan de orde zijnde procedure „in het geheel niet ter zake doende". „Wij zien dan ook geen aan leiding, om in dit voorstel op deze bezwaren in te gaan", al dus het college van B. en W Leusden gaat woningzoekenden uit regio niet meer inschrijven pag. 3 Lezing Historische Kring: „Munnickhoven dankt zijn naam aan slechte tabak" pag. 3 Woedende PvdA-fractie: „Waarom kreeg directeur gemeentewer ken toestemming voor langdurige reserving van bouwkavels?' pag. 5 Museum Don Bosco in oprichting: fascmerend, maar nog onbekend museum bmnen Leusdense grenzen pag. 7 Film: „Ruthless People" met Bette Midler in glansrol pag. 8 Gemeente schnjft opnieuw brief aan GS: „Ook uw voorgestelde grenswijziging blijft voor Leusden onaanvaardbaar pag. 9 Sport: Avanti deelt de punten pag. 11 Gehandicapten Sport Vereniging Amersfoort bestaat vijfjaar pag. 12 Loep op Leusden Servicepagina pag. 13 pag. 15 DOKTE RSDIENST: zaterdag: 03425-1222 zondag: 944223 (advertentie) Zie Leusder Krant 2 december (Van de redaktie) LEUSDEN - „Er kunnen nog zulke fraaie plannen worden gemaakt, de uitvoering is afhankelijk van de inzet en de vakbekwaamheid van de bouwers." Dat zei wethouder Gijs van Woudenberg gistermiddag ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt van het bouwproject Hamershof-Noord. „Vanuit het gemeentehuis hebben we daar letterlijk en figuurlijk een goede kijk op en met genoegen constateren we dat er hard en goed gewerkt wordt." Gisteren om tien mmuten over ie werd de Nederlandse vlag ge ssen in verband met het bereiken n dat hoogste punt. Naderhand srd er met de bouwers van Ha- ershof-Noord het glas geheven in sn geïmproviseerde tent op de laats waar straks het nieuwe post- mtoor komt. ,Leusden is een dynamische ge- eente", begon wethouder Van oudenberg zijn toespraak tot de uwezigen. „Op een dag als van- ag krijgt die dynamiek een extra cent Het bereiken van het hoog- e punt van wat ik maar kortweg Et Macéka-project noem, verdient meer dan één reden bijzondere ndacht." Van Woudenberg legde vervol- ns uit waarom. „In de eerste aats is dat natuurlijk omdat in dit project een vestiging van Albert Heijn wordt ondergebracht. Bui tenstaanders vragen zich wellicht af waarom dat zo iets bijzonders is. In iedere andere plaats van ruim 26.000 inwoners is een Albert Heijn-winkel de gewoonste zaak van de werëld. Zo niet in Leusden." BIJZONDER Behalve dynamisch is Leusden ook bijzonder, aldus de wethouder gisteren. „Dat is wel gebleken bij de invulling van Hamershof-Noord, het gebied waarin het Maceka- project zo'n prominente plaats in neemt", zei hij. „Ik zal u op een feestelijke dag als vandaag met vermoeien met een uiteenzetting over alle hobbels en kuilen die wij bij de tot stand kommg van dit pro- Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten ject zijn tegengekomen Ik wil van daag volstaan met de constatering dat gemeentebestuur en inwoners blij zijn met de komst van Albert Heijn naar Leusden." Maar ook met de komst van de andere winkels, waaronder Créati- que en Joh. Klaassen, is men zeer tevreden in Leusden. Van Wou denberg: „Wij beschouwen dit als een waardevolle, voor de Leus dense consumenten belangrijke aanvulling op het winkelbestand." WONINGEN Ook de realisering van 38 wonin gen stemde de wethouder geluk kig. „Er is over de toewijzing van het project een plezierige samen werking tussen u, meneer Zuider vaart, en mijn medewerkers van het bureau huisvesting", consta teerde Van Woudenberg. „Het re sultaat van een goed overleg is het inrichten van een kleine expositie in het gemeentehuis waarop wo ningzoekenden kunnen kennis ne men van veel wetenswaardighe den over de appartementen die te huur worden aangeboden." De gemeente wil met dit project een doorstroming bereiken. Men hoopt dat met name oudere wo ningzoekenden een huis gaan hu ren boven het winkelcomplex Ha mershof-Noord. „We verwachten dat er veel Leusdense woningzoe kenden zijn' die gemteresseerd zijn in uw huurappartementen van wege de gunstige ligging ten op zichte van winkelvoorzieningen", zei de wethouder van huisvesting. „Uw 38 huurappartementen vor men met de projecten aan de Korte Geer en in Groenhouten het laatste gedeelte van de zogenaamde tweede fase", ging Van Wouden berg verder. „Hoewel de regionale vijf-vmger-theone van toepassmg mag zijn, is er beleidsmatig voor gekozen om de toewijzing te be perken tot de 1100 Leusdense wo ningzoekenden, en daaronder een aantal doorstromers in het bijzon der." REDELIJK „We vinden het redelijk om uit sluitend Leusdenaren met dit pro ject te helpen nu Amersfoort vol doende bouwactiviteiten heeft en mogelijkheden kent om regionale woningzoekenden te huisvesten", zo verdedigde Gijs van Wouden berg het gemeentelijke standpunt. Hij besloot zijn toespraak met de gebruikelijke felicitaties. „Ik wens u toe dat de verdere afbouw even vlot zal verlopen als u en wij zo graag willen, zodat we bij de ope ning over enkele maanden kunnen zeggen: het geleverde werk is af' voegde hij daar nog aan toe. De heer W. Zuidervaart van Ma- céka Vastgoed BV zei desge vraagd dat men het complex nog voor de zomervakantie van het ko mende jaar officieel hoopt te ope nen. Maar m februari of maart wor den al de eerste winkels opgele verd. „Begin apnl zullen de eerste openingen zijn", voorspelde de heer Zuidervaart. Als de winter met al te streng wordt, dan zijn deze data makkelijk haalbaar want men ligt op het moment voor op het bouwschema. De vlag in top op Hamershof-noord bekende adressen feliciteren (advertenties) LEUSDEN De namen van de winnaars van de gezamenlijke win- keliersactie „Bon m de Ton" zijn niet alleen op de trekkingslijsten bij de inmiddels in Leusden bekende adressen te leren, maar ook dage lijks te zien op de Leusder Kabel krant. Ook het gewonnen geld be drag m de vorm van waardebonnen en de datum van beschikbaar zijn worden op kanaal 4 van de plaatse lijke kabel vermeld Wilt u echter trekkingen van dagen daarvoor weten, dan moet u zich toch even bij de desbetreffende winkels vervoe gen, die op de aktie posters staan. (advertentie. AMERSFOORT DEALER Amsteróamseweg 7. lel 033-630154 De enige olficial MAZDA dealer voor Leusden e.o. Uw ollicial Ma/da-dealor op - 10 minuten rijafstand van uw hu-s AMER5FUUHI '^LEUSDEN Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Volg de borden naar AUTO ISSELT Allround Japanese occasion centre, mei meer den 50 occasions in alle Japanse merken. SOEST Industrieterrein De isseit mazoa Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033- 940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911 BEZWAARDEN DE HAKHORST: het wordt steeds bruiner gebakken.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1