Ook nu voorgestelde grenswijziging blijft voor Leusden onaanvaardbaar' Provengaalse serie van Lafeber Piekuur bij Open Podium Midnight Specials zaterdag in De Geut Gemeente schrijft opnieuw brief: Geslaagde avond N.B.P.V. geslaagde kaartavond n De Til Avond voor alleenstaanden Ontspannings avond van A.B.T.B. Vergadering werkgroep Milieu educatie Concert Nieuwjaars receptie B&W Succes voor dansmariekes GoudenKlomp Geslaagden reanimatie- cursus EHBO Openbare vergaderingen in december Gemeentehuis vrijdagavond 5 december gesloten Expositie m St. Elisabeth Ziekenhuis i Regio DONDERDAG 27 NOVEMBER 1986 (Van de redaktie) LEUSDEN - De wijziging, die Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht hebben aangebracht in hun standpunt over de grenswijziging tussen Leusden en Amersfoort, gaat het Leusdense college van B&W nog niet ver genoeg. Al tijdens meerdere bijeenkomsten van gemeenteraad en commissies bleek overigens, dat de Leusdense politiek het daar unaniem over eens is. B&W hebben dan ook opnieuw een brief geschreven aan de provincie, waarin zij aangeven dat ook de aangepaste plannen van GS voor de gemeente Leusden onaanvaard baar zijn. In de brief stellen B&W. dat ze eleurgesteld zijn over het feit, dat GS de argumenten van Leusden ilechts deels hebben gehorto- reedr. Namelijk voor Oud Leusden, en met voor het voormalige gevan genenkamp Amersfoort en voor de loge Kley Het Leusdense college is er te leurgesteld over, dat nergens in het ontwerp-plan voor de gresncor- rectie wordt ingegaan op de Leus dense stellingen, die de aannames van GS ondergraven 'Immers GS karakteriseren de voorgestane wij zigingen als kleine grenscorecties die een herkenbaar grensverloop (de A-28, red.) bevorderen', aldus B&W. VOORBIJGEGAAN In het geheel wordt voorbijge gaan aan stellingen, dat onjuiste gegevens met betrekking tot m het gedmg zijnde aantallen hecares zijn gebruikt. Geen enkele onder bouwing van het standpunt dat lou ter de Rijksweg 28 zou kunnen gel den als herkenbaar grensverloop. Voor de hand liggende alternatie ven worden op geen enkele wijze in discussie gebracht of zelfs be spreekbaar gemaakt. Onweer sproken blijft het hanteren van on juiste argumenten die geen ver band houden met het feitelijke voorstel', aldus B&W. Met die laat ste opmerking doelen zij op een passage uit een nota van begin dit jaar, die gaat over het opheffen van de gemeente Hoogland. INCONSEQUENT Verder is het Leusdense college van mening, dat een consequente visie op de grenscorrectie bij GS ontbreekt. Daarbij verwijzen zij naar de grens tussen de gemeen ten Zeist en De Bilt, waar het stand punt, dat de rijksweg een hard uit gangspunt is voor een herkenbaar grensverloop niet wordt gehan teerd. Voorts constateren B&W, dat op merkingen over de samenhang van ruimtelijke ordening, stedelijk en landelijk gebied, en over de sa menhang in beheer en bestuur on weersproken blijven. 'Wij menen de stelling te kunnen verdedigen, dat Gedeputeerde Staten blijkbaar een echte en di recte beoordelmg van de aange dragen punten niet wenst op grond van het ontbreken van argumenten die het standpunt van Gedepu teerde Staten zouden moeten kun nen bevestigen en die van de ge meente zouden moeten kunnen ontzenuwen', aldus B&W FARCE Het college van B&W stelt in de bnef aan Gedeputeerde Staten ten slotte: 'De mogelijkheden van ho ren en bestuurlijke inspraak zijn een farce geweest, nu tal van argu menten en stellingen onweerspro ken zijn gebleven. Wij dringen, op nieuw, bij u erop aan om met alle kracht en middelen het definitieve statenvoorstel ten gunste van Leus den te amenderen.' LEUSDEN - Op de maande- ijkse bijeenkomst van de Ne derlandse Bond van Platte- ands Vrouwen, vorige week dinsdag, had men een spreek ster van de S.O.S. uitgenodigd. Die afkorting staat m dit geval oor Stichting Ouders Sekteleden Deze stichting heeft zich ten doel gesteld om ouders of gezinsleden te helpen als een kind zich bij één van de vele sekten heeft aangeslo ten. De spreekster wees er verder op dat het met alleen om kmderen gaat, maar ook om levenspartners die zich van onze maatschappij ke ren. De stichtmg wil met name steun geven wanneer zich door deze om standigheden problemen voor doen. De spreekster gaf op zeer duidelijke wijze uitleg over het werk van de stichtmg. Het werd dan ook een indrukwekkende avond voor de aanwezige leden. jEUSDEN - In het jongeren- oc centrum De Til werd onlangs ïen schutjas-concours gehou- len. Het FNV, de ABTB, de >VL en De Til namen alle deel net twaalf personen. De ivond had een gezellig en spannend verloop. De einduitslag werd als volgt: 1. FNV met 10421 punten; 2. PVL met 920 punten; 3. De Til met 904 pun ten; 4. ABTB met 878 punten. De vier personen met de hoogste punten bij de diverse verenigingen waren. Andre, Jan en Herman Smal en Jan Pnnsen van de FNV; Daan Hubregtsen, mevrouw Voorburg, Fnts de Vos en Wout Vrijhoef van de PVL; Nico Schimmel, John Tig- gelaven, Arno en Herman Schim mel van De Til en Klaas Brouwer, Jan Hak, Arie van Daatselaar, Cees van 't Klooster en Antoon van Daat selaar van de ABTB. LEUSDEN - De NVSH afdeling X Amersfoort/'t Gooi houdt op :ondag 7 december aan staande een middag voor al leenstaanden met en zonder kinderen. Deze middag wordt gehouden in het gebouw van de NVSH aan de Curacaolaan 49 te Amersfoort. Voor meer informatie hierover kan men 's avonds na acht uur, bellen naar 033-62.22.17. LEUSDEN - De A.B.T.B. afde ling Hamersveld houdt op woensdag 3 december een ontspanningsavond in jonge rencentrum De Til aan de Ha- mersveldseweg. Deze bijeen komst begint om 20.00 uur. De avond begint met een dia- quiz over Leusden. Dat gebeurt on der het motto „Wat goed aanslaat, moet je niet veranderen". Vervol gens is er gelegenheid tot het spe len van vele gezelschapsspelletjes „Hebben jullie hiervoor nog wen sen, dan vernemen wij die graag", aldus de organisatoren. De quiz is gratis. Voor de spel letjes wordt een ïnleggeld ge vraagd. De te winnen pnjzen zijn geheel in de Sint Nicolaassfeer LEUSDEN - De vergadering van de werkgroep Milieu educatie van afgelopen maandag is niet doorgegaan in verband met een besloten commissievergadering. De werkgroep heeft daarom haar bijeenkomst moeten ver schuiven naar maandag 1 de cember om 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staande volgende punten: opening; notulen vorige vergadering; ingekomen stukken; mededelingen; schoolprogramma; wegberminventarisatie; ouderpar ticipatie; brandweerkazerne; be heer Liniedijk, wat verder ter tafel komt en rondvraag. LEUSDEN/BARNEVELD - Het Ve- luws Vocaal Ensemble geeft zater dag 29 november een concert in de St. Catharinakerk te Barneveld. Op het Italiaanse programma staan werken van Da Palestnna, Di Lasso en Monteverdi. Solistische mede werking wordt verleend door or ganist Egbert Schoenmaker. Het Vocaal Ensemble staat onder lei ding van Paul Mirck. De toegangs prijs bedraagt vier gulden. Mensen met een CJP of een 65-pluspas beta len slechts 2,50 gulden. ®/SD£W - Afgelopen zondag was er smds lange tijd weer eens een open podium in O] J C De Geul aan de Ivarteweg in Leusden Jongeren, die muziek willen en kunnen maken. Leien goed van zich horen tijdens heer genaamde Piekuur. Wie het festijn gemist heeft, hoeft met te treuren Ook komende zondag wordt er weer een °Pen Podium c.q Piekuur gehouden in De Geut. En wel vanaf 15 00 uur. LEUSDEN - Intrada 1986 was een succes voor de dansman- kes van de CV De Gouden Klomp'. Silvia Houtveen won voor de 3e maal in successie de le pnjs bij de solo's senioren, tevens won zij de wisselbeker voor de beste solodansmarieke. Jeanette Mater en Jack Mensing wonnen de le prijs bij de paren garde senioren. De showgroep behaalde de 3e prijs in de cate gorie showdansen senioren. ACHTERVELD - De plaat selijke E.H.B.O. hield dit sei zoen weer een reanimatie- cursus. Dat er van de zijde van het publiek steeds meer be langstelling is voor de reani matie bleek ook nu weer. Er waren ditmaal zeventien deel nemers. De cursus werd ge houden op 28 oktober, 4 en 11 november. De instructeur was de heer A. de Jonge uit Leus den, hoofd van de afdeling hartbewaking van èen der Amersfoortse ziekenhuizen. Na afloop van de cursus werd een examen gehouden. Alle 17 deelnemers slaagden. Dat waren Carolien van de Berg-Tolboom, mevrouw A. Boersen, Ron Hoe laars, mevrouw J. de Kleine-Warfe- mius, mevrouw M. van Druten, mevrouw L. Kerkhof-de Vette, me vrouw B. Eggenkamp-van Dijk, Jos Lammers, Chris Esveld, mevrouw A. Sandig, mevrouw E. Nieuwkerk, mevrouw J. Jongbloed, D de Kooter, Jacqueline de Vette, Ar- noud Spaay en mevrouw C. van Marwijk-Hak. Het ligt in de bedoeling om eind maart 1987 nogmaals een derge lijke cursus te organiseren indien er voldoende belangstelling is. In middels hebben zich voor deze cursus al weer enkele personen aangemeld. LEUSDEN - In O.J.J.C. De Geut aan de Zwarteweg is ko mende zaterdag (29 novem ber) weer te genieten van live-muziek. De band Mid night Specials verzorgt dan een optreden in het jongeren centrum. Dat concert begint om 20.30 uur. De entreeprijs is 4,50 gulden. Op vertoon van een Geutpasje krijgt men één gulden korting. Midnight Specials staat m de om geving van Gouda al jarenlang ga rant voor een avondje prettig in het gehoor liggende popmuziek. En kele bandleden spelen al meer dan tien jaar samen. Dat komt ook tot uitdrukking in de keuze van het repertoire: popmuziek van alle tij den; van Everly Brothers tot Bruce Springsteen. Synthesizers ontbreken bij Mid night Specials; het gaat hier om een echte, onvervalste gitaar-groep. Dat houdt met in dat men gekant is tegen het gebruik van synthesizers. Maar, zo zegt men zelf, wat klinkt er nu mooier dan een electrische Fen der gitaar? De band bestaat uit: Wim Ver beek (solozang en slaggitaar), Wil lem Piet en Jaap Verschoor (beiden sologitaar en zang), Jan Wouters (basgitaar) en Harry Wensink (drums). Mensen die nog geen Geutpasje hebben, kunnen dat aan de balie van het jongerencentrum kopen. De kosten zijn vijf gulden. Boven dien moet men een pasfoto meene men. LEUSDEN - In de maand decem ber worden de volgende openbare commissie- en werkgroepverga- denngen gehouden: 1: Welzijn en Onderwijs (aanvang 20 30 uur). 4: Algemene en Bestuurszaken. 8: Financieel Beleid en Beheer 9: Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. 16 Planadviesgroep. 18: Raad. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het gemeente huis. 't Erf 1 te Leusden-centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en m de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde verga deringen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week volgend op die waann de vergadering is gehouden LEUSDEN - De afdeling burger zaken is vrijdagavond met geopend voor het publiek. Het spreekuur van de wethouders komt 's avonds te vervallen. Aangepaste skiles Het centrum voor Bewegings-scho- ling aan de Borgerlaan 1 start bij vol doende belangstelling een skicursus voor mensen met een lichte handicap, zoals moeilijk bewegen, hoogtevrees of andere angsten. Telefonische inlichtin gen kan men verkrijgen via nummer 632882 en 632547. Duivententoonstellingen De Sierduivenfokkersvereruging Amersfoort en Omstreken houdt van 27 tot en met 29 november haar jaarlijkse 'Keistadshow' waaraan 37 speciaalclubs deelnemen met circa tweeduizend sier- duiven. De show is in De Flint. Er is ook een verkoopbeurs, alsmede een wed strijd, onder andere voor de Keistadcup die beschikbaar is gesteld door de ge meente Amersfoort. De openingslijden van de show zijn: donderdag van 20 00 tot 22.00 uur, vrij dag van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 10 00 tot 16.30 uur De officiële ope ning is donderdag om 20.30 urn- De vereniging 'De Ordonnans' houdt op zaterdag 29 en zondag 30 november een duivententoonstelhng in het clublo kaal aan de Klimopstraat in Soester- kwartier Zaterdags kunnen be langstellenden terecht van 20.00 tot 22.30 uur en zondags van 10.00 tot 13.00 uur Inlichtingen bij B. Gooyer, St. Boni- faciusstraat 17 Advent martktfeest Op zaterdag 29 november is m het gebouw van de Vnje School, als vienng van de advent, een marktfeest waarop men onder meer kransen, kerststalfigu ren en kaarsversieringen te maken Er is hulp aanwezig. Belangstellenden, ook kmderen vanaf vier jaar met ouders, zijn welkom van 10.00 tot 12.00 uur, of van 14 00 tot 16.00 uur Beroepskeuzedagen Op woensdag 26 en donderdag 27 november houdt de Stichting voor school- en beroepskeuzevoorlichting 'open huis' m het gebouw aan de Heili- genbergerweg 34 men kóm dan infor matie knjgen over scholen, opleidingen, en vakkenpakketkeuze; er zijn beroepskeuze-adviseurs en psy chologen aanwezig. Het open huis is op beide dagen van 9.00 tot 21.00 uur. LEUSDEN - De nieuwjaarsrecep tie van burgemeester en wethou ders vindt plaats op maandag 5 ja nuari van 19.30 tot 20.45 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. AMERSFOORT - In het Smt Elisa beth Ziekenhuis is tot en met 20 december een tentoonstelling te. zien van werk van Loek Lafeber. Ineke Hofman en Charlotte van Zwanenburg Loek Lafeber toont de van hem be kende verstilde pastels. De pastels to nen zijn indrukken en verwerking vna het zuidelijk licht en het Provencaalse landschap. In de serie die hij in het ziekenhuis laat zien, is de tendens te bespeuren van landschap m heel etheri sche sfeer, maar toch nog als zodarug herkenbaar, via het lijnenspel van de geometrisch ingedeelde akkers, naar een abstract spel van lijnen. Als vertrekpunt mag „Apres l'Orage" (Na het Onweer) beschouwd worden het is het landschap dat in de nuancen van paars achterblijft na een hemeluit- barsting Ook „Le Matin" (De Ochtend) met zijn zachte rose tinten en „La Lu- miere" (Het Licht), een pastel, waarin het licht zich even boven de honzon manifesteert terwijl de bergen lang zaam overtrokken gaan worden door een heel mtiem licht, liggen in de lijn van het etherische landschap, dat nog als zodarug herkenbaar is Dan komt de aanzet naar de volledige abstractie toe in póistels als „Les Champs" (De Velden), waann het lij nenspel van de geometrisch inge deelde akkers een rol speelt, en in ..Le Printemps" (De Lente) en ..Provence", v/aann heel vaag ook v/eer op die lijnen, die al vaak als diagonalen door de pastels trekken, wordt doorgecompo- neerd. Tenslotte is er dan de reeks van volle dig abstracten als „Le Secret" (Het Ge heim), ,,L' Espace" (De Ruimte). „Rencontre" (Ontmoeting), v/aann een volkomen abstract spel met lijnen en kleuren wordt uitgevoerd, waarmee deze elkaar ontmoeten, van elkaar weg vloeien en de sfeer die van het ongrijp baar mystieke van het heelal ademt. Het is subtiel werk, dat de schoonheid van het licht in de Provence fijnzuug en ge nuanceerd weergeeft In de vitnnes zijn de sieraden van Ineke Hofman en de keramische voor werpen van Charlotte van Zwanenburc te zien. Het zijn voornamelijk groot ge houden sieraden in strakke vorm en eenvoudige steenvattmg Soms is er al leen een kleine ingreep in de vlakken gedaan De combinatie van zilver ook met ongekleurd plexiglas doet het heel goed. Ineke Hofman vervaardigt zeer draagbare sieraden. Charlotte van Zwanenburg maakt eenvoudige keramiekvormen. deksel potjes. vaasjes, schaaltjes, voornaunelijk in aardkleuren. Vaasjes met nauv/e halsjes vertonen soms aan de opening iets scherfachtigs, of er vallen kleine blaadjes langs.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9