Vergane Glorie... Verhuizen naar Leusden wordt straks moeilijker Gouden Ezelsoor voor Fleur vandaag in Öe leusder krant» BDU II UJ n i UU Poging tot aanranding leusder nieuwsblad |UJ[ krent gemeente Leusden QJ' économische binding gemeente nodig voor vergunning: SERVA VOLVO Geen krant ontvangen? Mishandeling Vroeg dronken Konijntje m de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden PUZZELAARS KIJKEN NAAR DE LEUSDER KABELKRANT 'EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Jsschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsleidamsevreg 7 lel 033-630154 Wanneer u voor dmsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en19.30uur).Tel.033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met ■onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. LEUSDEN/EDE - De oud-Achterveldse Fleur Bourgonje kreeg afge lopen dinsdagmiddag het Gouden Ezelsoor uitgereikt voor de ver koop van haar debuutroman Spoorloos in 1985. Dat gebeurde tijdens de jaarvergadermg van de organisatie van Fabrikanten van Grafi sche Eindprodukten (FGE) m De Reehorst te Ede. Het Gouden Ezelsoor is een jaarlijkse pnjs voor die debuterende schrijver of schrijfster van wie m een bepaald jaar de meeste boeken zijn verkocht. Van Fleur Bourgonje's roman Spoorloos, uitgegeven bij Uitgeverij Meulenhoff, zijn in 1985 8.898 exemplaren verkocht. Dit jaar verscheen van Fleur Bourgonje de novelle De Terugkeer, eveneens bij Meulenhoff. De schrijfster werd m 1946 te Achterveld geboren, woonde vervolgens in Parijs, Chih, Argentinië, Venezuela en Argentinië. Sinds 1981 verbhjft ze in Amsterdam. B. W. in antwoord aan Leusden '85: Geen privé-uitgaven ten laste van representatie pag. 3 Geen emancipatie-subsidie voor WD-vrouwen pag. 3 Theatergroep Baobab speelt m de Korf pag. 5 Leusdens Ver-leden: Ridderhofstad pag. 5 Raadsleden bekijken clubhuis LTV „Lockhorst", dat in slechte staat verkeerd pag. 6 Joggen afgesloten met certificaten pag. 6 Leusdense afdeling steunt zwarte vrouwen uit Zuid-Afrika bij studie in ons land pag. 7 Sport: Schaakvereniging sportclub van de maand pag. 8 Loep op Leusden pag. 9 Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIENST: tel. 948111 krant: LEUSDEN-Afgelopen vrijdagavond rond 21.00 uur is er op het fietspad langs de Arnhemseweg een poging tot aanranding gedaan. Een 19-jarig meisje uit Woudenberg werd daar, op het stuk tussen de Schutterhoeflaan en het politiebureau, door een man van haar fiets gesleurd en in de sloot getrokken. Er ontstond een handgemeen. Toen de man de fiets m de sloot probeerde te gooien, zodat er vanaf de weg niets te zien was, zag het meisje kans om weg te lopen. Zij ging direct naar het politiebureau in Leusden-Zuid De Woudenbergse kon slechts een vaag signalement geven van de dader. Het gaat om een man m de leeftijd van 25-35 jaar, normaal postuur, licht krullend haar en gekleed in een donkere jas en broek. Het onderzoek van de politie is nog in volle gang. Eventuele getuigen worden verzocht zich te melden bij het bureau in Leusden-Zuid, bereikbaar onder telefoonnummer 033-94.44.44. LEUSDEN - De ghjbaan, die merug Leusdens ingezetene zo veel plezier heeft gebracht, saat eenzaam en verlaten op een zandvlakte. Dat is. wat over is van het zwembad Bavoort. Misschien is dat op zich geen bijster leuke constatering. Immers, dat is in een 'jonge' plaats als Leusden een beeld, dat men niet zo vaak tegenkomt: het beeld van vergane glorie Onafhankelijk BOUl Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten Daar staat echter tegenover, dat op dezelfde plaats, waar nu de ghjbaan staat te wachten op een koper, een nieuw zwembad gaat verrijzen. Weliswaar zonder een buitenbad, maar toch: een nieuw zwembad Waarmee de vergane glorie de basis wordt voor een hopelijk succesvolle voortzetting van een voorziening, waar in Leusden een duidelijk behoefte aan is. LEUSDEN - De heer Van de B. uit Leusden heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. De man reed rond 01.05 uur op zijn fiets over de Hamersveldse- weg. Ter hoogte van de Jozefkerk zag hij een personenauto, die dwars over de weg geparkeerd stond Van de B. stapte van zijn fiets. Tegelijkertijd kwam de be stuurder van de auto uit zijn voer tuig. Er ontstond een handgemeen, waarbij Van de B. m zijn gezicht werd getrapt. De politie heeft de dader kunnen opsporen aan de hand van het kenteken van de auto. Er wacht hem een proces verbaal. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft afgelopen zon dagochtend twee dronken personen van de weggehaald en verbaliseerd. De 47-jange W. uit Leusden werd rond 03.45 uur aangehouden op de Groene Zoom. Iets eerder, rond de klok van 02.20 uur, viel die eer te beurt aan de 19-jarige V., eveneens uit Leusden. Beide mannen moesten een bloedproef ondergaan en kregen een rijverbod opgelegd. De ministeriele eis zal in Leus den voorlopig geen oplossing bie den voor de mensen die m deze categorie vallen. Leusden kent een lijst van „belangstellende woning zoekenden". De laatste groep men sen wordt op deze lijst geplaatst. In de praktijk gaan echter Leusdena- ren voor, zodat er weinig hoop is voor mensen die van de mmister dan weliswaar als woningzoe kende moet worden aangemerkt maar met in Leusden wonen. Blijkens de reaktie in de commis sievergadering van maandag avond zal plaatsmg op genoemde bijlage B niet op veel weerstand stuiten in de gemeenteraad. Wet houder Wagenaar en wellicht een deel of de gehele WD-fractie zal tegen het betreffende voorstel stemmen. (advertentie) VERHUIZEN NAAR LEUSDEN: en valt dat dan allemaal onder hetzelfde waterschap. DONDERDAG 4 DECEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 63 Het voorstel kwam maandag- vond aan de orde m de commissie relzijn en onderwijs van de ge- neente Leusden. Het voorstel lijkt op niet al te veel «zwaren te stuiten in kringen van aadsleden. Alleen wethouder Jan Vagenaar (WD) heeft verklaard Q net accoord te zullen gaan met het «treffende voorstel. De wethou- ier is van mening dat iedere Ne- ierlander zich in Leusden moet ainnen vestigen, zo blijkt uit het aadsvoorstel. Bij monde van Lily van Amerom WD) verklaarde de WD maan- lag dan ook dat de WD:fractie /ellicht verdeeld zal stemmen als iet voorstel aan de orde komt in de naandelijkse raadsvergadering. Het feit dat Leusden straks alleen dog maar huisvesting zal verlenen an mensen die economisch aan de gemeente zijn gebonden, betekent niet, dat het voor de huidige wo ningzoekenden eenvoudiger wordt om aan een huis te komen. De woningvoorraad in Leusden is en blijft beperkt. Daarom zullen Leusdenaren die op een woning toewijzing wachten, weinig gaan merken van het te nemen gemeen teraadsbesluit. BIJLAGE De hele discussie rond de in schrijving van de woningzoekende heeft te maken met de woonruimte- beschikking. Deze beschikking kent dne bijlagen. Tot nog toe wa ren de Eemlandgemeenten ge plaatst op de bijlage A. Dit bete kent dat gemeenten de eis konden stellen van economische gebon- De wonmgbouw m Leusden zal zich, nog meer dan in het verleden, richten op de eigen woningbehoefte van Leusdenaren. In de praktijk kwam het er eigenlijk al op neer, dat economische bmdmg met Leusden belangrijk was. Zo is het gemeentehjk bureau huisvesting nauw betrokken bij de verhuur van de woningen boven de winkels in Hamershof Noord Elke dinsdag starl onze nieuwe kabelkrant-puzzel met een vaste week-prijs plus elke keer een andere BONUS-prijs, beschikbaar gesteld door één van onze adverteerders. De Leusder Kabel Krant: ook de oplossing voor snel en doelmatig adverteren! (van één van onze medewerkers) LEUSDEN - Als de gemeenteraad daar mee instemt kunnen straks alleen nog maar mensen met een economi sche binding met Leusden zich in de gemeente vestigen. Een uitzondering wordt gemaakt voor mensen die een huur kunnen betalen van boven de 685,per maand. De uitzondering geldt ook voor kopers van woningen, duurder v dan 172.000,Met de maatregel verliest Leusden zijn taak als opvang voor de regio. Alleen Amersfoort zal binnen de regio nog woonruimte bieden voor mensen die niet direkt aan de gemeente zijn gebonden. denheid aan de regio alvorens een Het gewest Eemland wil nu graag, vestigingsvergunning af te geven, dat alle Eemlandgemeenten, met uitzondering van Amersfoort, bij de minister het verzoek indienen om op bijlage B geplaatst te worden. Plaatsing op deze bijlage houdt in, dat om voor een vestigingsver gunning in aanmerking te komen de economische gebondenheid met de gemeente moet worden aangetoond. EIGEN BEHOEFTE Als de gemeenteraad accoord gaat met de plaastsmg op de be wuste bijlage B, houdt dat m dat vanaf de realisering van 't Ruige Veld alleen nog maar gebouwd gaat worden voor de zogenaamde eigen behoefte. Dit betekent overigens met dat men straks in Leusden moet werken om in aanmerking te kun nen komen voor een woning. Stu denten en werklozen die hier wo nen komen wel degelijk voor een woning m aanmerking. Hetzelfde geldt ook voor een aantal catego- riën bejaarden, incomplete gezin nen en forenzen die al in Leusden wonen. Ook kinderen van mensen die minimaal twee jaar m Leusden wo nen, zullen net als voorheen, op de lijst van woningzoekende geplaatst worden. Het ministerie eist van iedere Nederlandse gemeente dat ook mensen worden ingeschreven, die met aan het arbeidsproces deelne men, als gevolg van invaliditeit, ou derdom of langdurige werkloos heid, ongeacht of zij in Leusden wonen of met. Hetzelfde geldt voor gescheiden mensen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1