,Geen privé-uitgaven ten aste van post representatie" ALS JE ALLES GOEB BEKIJK leusiler krant i/VD-vrouwen krijgen geen emancipatie subsidie Prijswinnaars kleurwedstrijd Winnaars advertentiepuzzel TOYOTA LEUSDEN v Groeneveld opticiens -WaaL i en W in brief aan Leusden '85: )ok eigen liberale fractie in raad is tegen: Jchrijf avond Amnesty >4 AUTO EEMHAVEN Sint bij JUID op bezoek leusder krant Vergadering commissie ABZ Papier container bij 't Palet Sinterklaas feest bij KPO Wieldoppen gestolen Sinterklaas weekindegemeede/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws DONDERDAG 4 DECEMBER 1986 'an de redaktie) LEUSDEN - Er zijn in 1985 een privé-uitgaven ten laste an de post representatie ge acht. Dat schrijven B en W hun antwoord op de vragen an Leusden '85. Die partij elde schriftelijke vragen ver de representatierekenin- en van 1985 en de budget- ouders. Leusden '85 wil in- jge in de betreffende reke- ingen omdat men via derden iformatie heeft gekregen aaruit blijkt, dat de specifi- itie van de post representa- e in 1985 er anders uit zou en dan de gegevens die ver- Irekt werden in de commis- e Algemene Bestuurszaken. In een brief aan het college, ge- iteerd 10 november 1986, werd alsnog gevraagd om inzage in die rekeningen. Het college weigert dat echter. „Ten aanzien van de rekening 1985 stellen wij, dat er geen andere specificatie van de post representatie bestaat dan de specificatie aan u verstrekt in de commissie Algemene Bestuursza ken. Andersluidende informatie die door u hierover zou zijn verkre gen, wijzen wij zonder meer af', zo staat in het antwoord op de vragen te lezen. „Naar aanleiding van het voren staande", gaan B en W verder, „en mede gelet op de ter zake afgege ven goedgekeurde accountants verklaring ontvalt de grond aan uw verzoek om inzage in de desbe treffende facturen. De rekening 1985 is door de raad voorlopig en door Gedeputeerde Staten defini tief vastgesteld. Met andere woor den, voor deze rekening is dé charge verleend." B en W voegen daar aan toe: „Wij hebben het voornemen de proce dures met betrekking tot budget bewaking en mandatering op korte termijn aan de commissie Finan cieel Beleid en Beheer ter bespre king voor te leggen." MISVERSTAND „Een mogelijk bij u ter zake le vend misverstand kan wellicht worden weggenomen door u erop te attenderen, dat er behalve een post representatie ook een post verversingen is", aldus het college. Die post geeft een totaal bedrag van 48.145,33 aan, gespecificeerd in 31.015,78 gulden voor koffie, thee, suiker en melk en 17.129,55 gulden voor ovenge verversingen (fns- en alcoholhoudende dran ken). De tweede vraag die Leusden '85 stelde (zijn er rekeningen inge diend die alleen door de budget houder zelf zijn ondertekend?) ant woordt het college ontkenend. „Om de verantwoordelijkheden nog duidelijker te leggen en de coördinatie van de uitgaven op het gebied van representatie en verversing nog verder te verfijnen, hebben wij op 5 augustus 1986 na dere richtlijnen vastgesteld", vult het college aan. In die richtlijnen is geregeld dat facturen met alleen door de bud gethouder, maar, penodiek ach teraf, ook door de betreffende portefeuillehouder inhoudelijk worden beoordeeld. INTERN Verder delen B en W in hun bnef mee dat het aanwijzen van budget houders een ïntern-organisaton- sche aangelegenheid is. Ook wordt ontkend dat er voor noct rpnre- sentatie een andere budgethouder i is aangesteld. „In het kader van de beoogde verdere verduidelijking van verantwoordelijkheden en ver- j betenng van de coördinatie is het budgethouderschap van de post verversingen van de chef interne zaken overgegaan naar het betref- j fende diensthoofd, te weten hoofd secretarie", staat in de bnef. Ook wilde Leusden '85 weten of er op 25 september 1986 tussen de oude budgethouder bij het indie nen van een rekening bij de meuwe budgethouder een heftig conflict is ontstaan. Volgens het college is dat met het geval. „Uw informatie is met geheel correct", schrijft men in de bnef. „Er is sprake geweest van een schriftelijk vastgelegd en het college ter kennis gebracht ver schil van opvattmg tussen twee diensthoofden over de omvang van een voorgenomen bestelling." Tenslotte wilde Leusden '85 we ten of het juist is om te veronder stellen dat er een verband ligt tus sen het conflict, zoals eerder ge noemd, en het gebeuren op 25 september 1986 aan het einde van de raadsvergadering. Gemeente secretaris Reier van Gooi moest toen ziek de raadszaal verlaten. Naar verluidt zou er overmatig al coholgebruik in het spel zijn ge weest. Het antwoord van B en W kort en bondig: „Wij kunnen noch mogen een verband tussen een en ander veronderstellen." (van één onzer medewerkers) LEUSDEN Leusdense vrouwengroeperingen hebben bij de gemeente aangeklopt voor in totaal een bedrag van tienduizend gulden voor emancipatie-aktiviteiten. De „Vrouwen in de WD" horen ook bij één van de groeperingen die subsidie hebben aangevraagd. „Politie ke groeperingen krijgen tot nu toe in Leusden geen subsi die", aldus Ineke Jansen (PvdA) maandagavond in de com missie welzijn en onderwijs. „Van mij mag het, maar dan moeten we onze subsidieverordening eerst aanpassen", aldus het commentaar van het PvdA-raadslid. Tot niet geringe verbazing van alle aanwezigen bleek ook Joost de Jongh (WD) dezelfde mening te huldigen. Men was er toen snel uit, derhalve geen subsidie voor de WD-vrouwen. Het meeste geld dat Leusden uit geeft voor emancipatie-aktiviteiten wordt van het Rijk terugontvangen. Voor het volgend jaar kan Leusden maximaal 13.000,- van het Rijk krijgen voor aktiviteiten met een emancipatoir karakter. Een aantal Leusdense vrouwenorganisaties heeft de weg naar deze extra bron van inkomsten inmiddels weten te vinden en doet dus een beroep op het overheidsgeld. De behandeling van de subsidie-aanvraag is inmid dels een steeds weerkerend ntueel binnen de commissie welzijn en on derwijs. Behalve de afwijzing van de aan vraag van de „Vrouwen in de WD", waarover verder niet veel gepraat werd, vroeg een andere aanvraag de aandacht. De gemeen te Leusden had zichzelf ook ge plaatst op de lijst van subsidie aanvragers. INFO De gemeente wil een „emancipatie-info" uitbrengen die gencht is op mannen en op hun rol bij de emancipatie van vrouwen. De gemeente heeft haar eigen aan vraag ook zelf beoordeeld. „De man als doelgroep voor bevorde ring van rolbewustzijn is heel be langrijk. Zonder medewerking van mannen komt emancipatie van de vrouw niet uit de verf', aldus de motivatie om in totaal 5.800,- uit te trekken voor de bewuste info. De meeste raadsleden zetten maandagavond de nodige vraagte kens bij de eigen gemeentelijke subsidie-aanvraag die, zo bleek uit een antwoord van een assisterende ambtenaar, bedacht is door het col lége van burgemeester en wethou ders. „Ver gezocht, laten we het geld dan liever met gebruiken", zo luid de het commentaar van CDA- fractievoorzitter Evelien Blom. De andere raadsleden lijken er net zo over te denken. Als B. en W. het hele voorstel niet veranderen zal de beslissing m de vergadering van de voltallige ge meenteraad genomen moeten wor den. Mogelijk wordt het hele voorstel dan serieuzer behandeld dan maandagavond het geval was. Door de plaatsing van de gemeentelijke subsidie-aanvraag voor „mannene- mancipatie" op de lijst werd de hele "stemming nogal lacherig. Beste jongens en meisjes, Allereerst wil ik jullie allemaal heel hartelijk bedanken voor al die mooie kleurplaten die jullie de afgelopen we ken bij de Leusder Krant hebben ingeleverd. Het was erg moeilijk om de mooiste eruit te halen. Eigenlijk waren ze allemaal even mooi. Maar ja, er waren maar tien lekkere speculaaspoppen beschikbaar. Per leeftijdscategorie hebben we de beste kleurplaat gekozen. De jongens en meisjes die een prijs hebben ge wonnen, kunnen die op vrijdagochtend 5 december vanaf 09.00 uur ophalen bij het kantoor van de Leusder Krant aan de Asschatterweg 19 in Leusden-Centrum. De winnaars: Wim Blom, Hamersveldseweg 2 D, Leusden (1 jaar). Charlotte Valkenet, Hertenhoeve 6, Leusden (3 jaar). Ferdinand Noorlander, Postweg 8, De Glind, Barneveld (4 jaar). Marjolein Peperkamp, Rozengaarde 12, Leusden (5 jaar). Riana Vrijhoef, Lijsterbeslaan 10, Leusden (6 jaar). Ruben en Jord Kooijman, Benedictijnenhof 80, Leusden (5 en 2 jaar). Linda Smal, Hessenweg 91, Stoutenburg (2 jaar). Freddy Timmer, Hessenweg 189 B, Achterveld (8 jaar). Boudewijn Roest, Ardennen 24, Leusden (9 jaar). Marco Morsink, Vogelwikke 19, Leusden (11 jaar). Natuurlijk gaan alle tekeningen mee naar Spanje! Sint Nicolaas. LEUSDEN - Bijna driehonderd lezers van de Leusder Krant hebben de puzzel, die in de Sint Nicolaas-bijlage stond, ingevuld en afgegeven op ons kantoor. Een aantal waar we natuurlijk blij mee zijn. Helaas hebben we voor slechts 25 mensen een overheerlijke roomboteramandelstaaf klaar liggen. Mocht u in de prijzen gevallen zijn, dan kunt u vrijdag 5 december vanaf 09.00 uur op het kantoor van de Leusder Krant aan de Asschatterweg 19 terecht. Daar ligt dan uw ovenverse verrassing te wachten. De volgende mensen zien we morgen graag even op ons kantoor: T. van Kolfschoten. Emelaarseweg 13A: A.Hogenbijl, Wilgenlaan 24; Mevrouw T van de Sande-Van Laren, Brinkhorst 25; B. van Keulen, Wilgenlaan 60; J. van Ooyen, Zilverreiger 19; Laura, Krooneend 3; C. van Loenen, Hamersveldseweg 133; J.Soesbergen, Hamersveldseweg 102A; Mevrouw M.Schwencke, Van Diepenheim Scheltuslaan 44; C.M. Schonk, Dioriet 9; J. van de Berg, Ceertrudishof 13; Magda van de Knol-Stroom, Marterhoeve 20; Jan Koos de Wolf, Tarweland 19; Marjone van Kampen, Grienden 6; A. Overvest, Asschatterweg 215; J van Roosendaal, Wilgen laan 40; Annete Groenevelt, Landjonker 33; Ron Sittrop, Terberghorst 17; Fr. de Kruijff, Vlasland 34; Van Staalduwen, Bruinhorst 9, mevrouw Tim- mer-Elsinghorst, Hessenweg 189B; H.M. Ouwehand, Washorst 15; W.J. Zwambach, Beek forel 27; D.Terpstra, Kon Wilhelminalaan 6; en J.T. Ha- nnga, Ruisvoom 13. EUSDEN - De maandelijkse :hrijfavond van Amnesty In- rnational wordt in decem- ix op woensdag 10 december gehouden. Dus niet, zoals ge bruikelijk, op een maandag avond. De plaats waar dit ge beurt blijft hetzelfde: de open bare basisschool De Brink aan de Lijsterbeslaan 54 te Leusden-Centrum. Belangstellenden zijn daar tus sen 19.30 uur en 21.30 uur van harte welkom. 10 December is de dag van de Rechten van de Mens. Voor velen is dat wellicht een aanleiding om een bnef te schnjven ten behoeve van gewetensgevangenen. Deze maand wordt er geschre ven naar de autoriteiten van Tur kije, Laos en Zambia. Het betreft mensen die onrechtmatig worden gevangen gehouden. Op de schnjf- avond liggen voorbeeldbneven m het Nederlands, maar ook in an dere talen klaar om overgeschre ven te worden. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - Zaterdag 6 decem ber houdt Jongerenvereniging JUID een sinterklaasdisco voor de jeugd tot 14 jaar. Dit zal 's middags gebeu ren. De aanvang zal om 14.00 uur zijn en de middag eindigt om 17.00 uur. Naar verluidt, zal Sinterklaas waarschijnlijk ook langs komen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar, 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De commissie Al gemene Bestuurszaken houdt vanavond om 20.00 uur een openbare vergadering in de commissiekamer van het ge meentehuis aan 't Erf 1. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: vervanging DAF-tankautospuit, wijziging overlegverordening, rookgedrag tijdens commissievergaderingen en het algemeen delegatiebesluit. LEUSDEN - Komende maan dag staat er bij de openbare basisschool 't Palet in Leus- den-Zuid weer een papiercon tainer. Tussen 08.00 uur en 14.00 uur kan men daar het oude papier kwijt. Ook op de volgende data kan men met oud papier terecht bij 't Palet: 12 januari, 9 februari, 16 maart en 6 april 1987. LEUSDEN - De dames van de Katholieke Plattelandsvrou wen Organisatie (KPO) vie ren komende vrijdag 5 de cember gezamenlijk het Sin terklaasfeest. Dat gaat gebeu ren in De Kom aan de Hamers veldseweg, aanvang 09.30 uur. Het is de bedoeling dat alle le den een cadeautje maken (voor een bedrag van maximaal vijf gul den) en dat voorzien van een ge dichtje Voor meer informatie kan men bellen naar mevrouw Glaude- mans, telefoon 033-94.18.03. LEUSDEN - Van een tweetal auto's zijn in het afgelopen weekeinde alle wieldoppen gestolen. In beide gevallen ontbreken sporen van de da dels). De betreffende auto's stonden geparkeerd aan de Gildenburg en op het parkeerterrein naast De Korf. (advertentie) zuurstofdoorlatend? En., altijd een proefperiode van 2 maanden. Daarnaasi hebben wy een uniek koningssysteem met onze komakilenspas. Kom langs voor gratis advies. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. Sint en Piet hoeven dit jaar niet te vrezen dat het een koude en witte Sint Nicolaas zal wezen Een vorstinval van enige betekenis wordt nog niet ver wacht Maar dat hadden de meeste weerdeskundigen ook niet gedacht December had welliswaar een koude start Maar depressies met zachte lucht hebben Koning Winter getart Zijn invloed reikt nog niet verder dan het hoge Noorden Het is dan ook flink koud, daar in die verre oorden Wij blijven de komende da gen nog in zachte lucht met regen En met name voor oudere mensen is dat een zegen Voor het komend week einde wordt regen voorzien Met een actieve depressie en wat wind misschien Een hogedrukgebied bo ven de Alpen en Balkanlan- den Legt depressies rond IJs land en Scandinavië aan ban den Een koufront dat in het weekeinde passeert Zorgt ervoor dat de wind dan tijdelijk naar het noor den keert Deze voert dan wat kou dere lucht aan Maar waarschijnlijk is het zachte weer tot 10 december niet van de baan Ten noorden, van de de- pressiebanen is het zeer koud plots En IJsland boekte dinsdag -17 graden Celcius vol trots Toch kan ook bij ons het weer in december snel om slaan En dan kunnen onze schaatsliefhebbers weer over de (natuur)ijsbanen gaan Voor hen is er nog hoop, immers de winter moet nog beginnen En vele oma's en opa's we ten nog wel een verhaal te verzinnen Van een jaar waarin het onverwacht ging vriezen Dus wintermensen hoeven de moed nog niet te verliezen Morgen dus geen makker staakt uw wild geraas Want storm wordt niet ver wacht met Sinterklaas De maan schijnt waar schijnlijk niet door de bomen Want bewolking zal dit voorkomen Ik wens een ieder een goede Sinterklaas Met veel marsepein en speculaas! Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uux per dag op kabel 4. Donderdag 4 december 20.00 uur: Openbare vergade ring commissie Algemene Be stuurszaken ui commissiekamer van het gemeentehuis. Vrijdag 5 december 09.30 uur KPO-smterklaasfeest in De Kom aan de Hamersveldse weg. 20.30 uur: Video-disco in De Geut aan de Zwarteweg. Zaterdag 6 december 20.30 uur: Video-disco in De Geut aan de Zwarteweg. 14.00 uur: Smt er klaas-disco van JUID m de Woelige Hoek te Leus den-Zuid. Zondag 7 december 17.00 uur: Optreden van de band Central Fuse in café De Brouwen) aan de Zwarteweg. Maandag 8 december 08.00 uur Papiercontainer bij 't Palet m Leusden-Zuid. 20.00 uur: Openbare vergade ring van de commissie Financieel Beheer en Beleid in de commissie kamer van 't gemeentehuis aan 't Erf. Dinsdag 9 december 08.30 uux: Vrouwen voor Vrede met stand in winkelcentrum De Bie zenkamp. Donderdag 4 december: 20.30 uur Volksdansen De Moespot Zaterdag 6 december: 20.00 uur Disco Show De Kla- veet Zaterdag 6 december: 20.00 uur Gehuwdenbal café Buitenlust Zondag 7 december 11.30 uur Fruhschoppen in d'Ouwe Peerdestal. Zondag 7 december: 14.00 uur Disco de Klaveet Zondag 7 december: 20.30 uur Disco Chalenge Ons Gebouw Dinsdag 9 december: 9.00 uur Welfareclub Zonne bloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3