Inde marge LOEP OP Pauze Sleutel Joost(1) 'opulair Joost (2) Joost (3) Niet overal (2) Tuin vuil Gegund Joost(4) Niet overal (1) Sportief (1) Sportief (2) Sportief (3) Sportief (4) Sportief (5) Kerstmannen Geflest Fles wijn Stal Milieu Rijmlijn De cirkel van schuld en boete I.P.V.O. Prick DONDERDAG 4 DECEMBER 1986 er aangename stemming te kweken. Er werd heel wat afgelachten en de comsumpties kwamen ook wat sneller door dan normaal. Of het door de vele consumpties kwam of door het vele lachen weten we niet. Opmerkelijk was, dat maandagavond het ene na het andere raadslid even de vergadering verliet om datgene te doen dat ieder mens van tijd tot tijd moet doen, even naar het toilet. „Zeker een sigaretje roken?", werd er opgemerkt als er weer iemand de zaal verliet. Een overigens niet terechte opmerking, want het rookverbod zal pas ingaan tijdens de eerstvolgende commissie vergadering. Door het vele heen en weer geloop werd de stemming nogal onrustig. „Kunnen we geen plaspauze in gaan lassen in plaats van een rookpauze?" zo luidde op een gegeven ogenblik een voorstel van één van de raadsleden. Het voorstel werd overigens niet in behandeling genomen, gelachen werd er wel. Wat sleutelkinderen zijn wisten alle raadsleden die zitting hebben in de commissie welzijn en onderwijs wel. Het gaat hier om kinderen die na schooltijd „met een sleutel om him nek" op straat rondzwalken omdat vader en moeder beiden werken en er voor het betreffende kind geen opvang is. Een ondeugende wethouder Gijs van Woudenberg wist zelfs wel te vertellen wat een „sleutelclubje" was. Maar wat nu in hemelsnaam „sleutelfiguren" waren moest even worden uitgelegd. Het betreffende woord werd door Van Woudenberg gebezigd in een mededeling over een mogelijk onderzoek onder Leusdense jongeren. „We willen eerst eens met een paar sleutelfiguren praten, voor we verder gaan", aldus de wethouder. Een ambtenaar moest er aan te pas komen om uit te leggen wat de wethouder bedoelde. „We willen eerst eens praten met bijvoorbeeld de pastoor, de Leusdense jongerenwerker en wellicht wat gezichtsbepalende jongeren voordat we vaststellen dat er sprake is van een Leusdense jongerenproblematiek", aldus de ambtenaar. De raadsleden begrepen het allemaal. Ondertussen vragen wij ons wel af welke kinderen in onze omgeving „gezichtsbepalend" gevonden zullen worden. Als raadslid zijn er twee dingen, die men in de gaten moet houden: men moet op het beleidsterrein dat men bestrijkt weten, waar men over praat. Dat is de eerste voorwaarde. Maar dat garandeert niet, dat men ook in aanmerking komt voor her-verkiezing. Dat heeft de praktijk al meerdere malen uitgewezen. Vandaar dan ook, dat men met regelmaat op moet vallen. Er zijn mensen, die daar geen enkele moeite mee hebben, rd bi W se D; nu inten. n: Br er ig - Het is bijna zover, de zoveelste verjaardag alweer van Sin as. Morgenavond zullen velen, zowel kinderen als volwassenen, vol de pakjes van de Sint uitpakken. Als dat voorbij is, zit er de Goedheihgman weer een zware klus op. Dan kan hij weer terug Spanje om daar te gemeten van een welverdiende rust. oJ verwachting klopt ons hart. We moeten nog eventjes geduld heb- Maar een oprecht dank u wel Sinterklaas is hier toch wel op zijn Dank u wel voor uw bezoek aan ons land, aan al die scholen, en, instellingen et cetera. En natuurhjk al vast bedankt voor de Goeie reis terug, Sinterklaas! Het is afgelopen met het roken tijdens vergaderingen van de commissie welzijn en onderwijs. Jedere commissie moet zelf maar uitmaken of er tijdens de vergadering gerookt kan worden", zo hadden de raadsleden onderling afgesproken. De commissie 1 welzijn en onderwijs was de eerste commissie waarin over rookgedrag tijdens vergaderingen werd gesproken. Lily van Amerom (WD) bracht an het onderwerp ter sprake omdat dj „last heeft van de rook". „Als we nu eens gewoon een ookpauze instellen op het moment dat voor de tweede keer koffie wordt binnengebracht", zo luidde het voorstel van het iberale raadslid. „Ik ben voor", luidde de spontane reactie van 3 Ineke Jansen (PvdA). Enkele heren in het gezelschap Sputterden nog wat na. „Namens Ie sigarenrokers meen ik te noeten opmerken dat een .an ookpauze voor een sigaret niet ir ang genoeg is voor een res igarenroker", aldus WD-er ere oost de Jongh. „Vroeger zat ik de laast Lily en omdat ze last had latie an mijn rook ben ik aan de er- iverkant gaan zitten", probeerde larm Offereins (GPV/SGP) nog ven. „Als we nu na negen uur of ndelalf tien alleen maar mogen oken?", suggereerde erd ervolgens Bram Vroon (CDA). Voor Ben Stoelinga (Leusden oos- 5) hoefde er helemaal niet Ion erookt te worden. „Gewoon ■f de oorvergaderen", zo luidde het heb- oorstel van Ben. Uiteindelijk Wawerd men het er toch over eens at er voortaan éen rookpauze omt tijdens de vergadering, ee uiten de commissiekamer kan ai an de rookbehoefte bevredigd >plo rorden. jiler lij: De enige die zich wat zorgen laakte over de genomen iaatregel van „niet roken tijdens e vergadering" was voorzitter lijs van Woudenberg. Als de ergaderingen van de commissie a maar niet minder populair 2-\ orden bij het publiek, zo dacht wethouder hardop. Want éen ding is duidelijk. Ook toeschouwer zal de gang op oeten voor het roken van een garetje of een sigaar. Hilariteit om, door de opmerking van de ethouder. „Wat zullen de f, 7-12 trgaderingen van de commissie lgemene Bestuurszaken van de irgemeester populair worden", werd al vanuit de commissie >gemerkt. De wethouder, of zijn nbtenaar, deed er dan! aandagavond alles aan om een ch, z ot, d 10 6 leivic 4. 8-4 7-1 Hans Mosterd Bijdragen:Frits van Breda en loep op Leusden anderen daarentegen wil dat maar niet lukken. WD-er Joost de Jongh behoort duidelijk tot de eerste categorie. Zelf al een opvallende verschijning, is hem dat echter niet voldoende. Dat blijkt met regelmaat, sinds hij in de gemeenteraad zit, en de discussies met de nodige of onnodige, natuurlijk, het is tenslotte maar hoe men dat bekijkt - toevoegingen verlevendigt. Zo was het tijdens de laatste raadsvergadering ook weer raak. Naar aanleiding van een voorstel over een in te stellen werkgroep voor economische en consumentenzaken, die dan in een later stadium weer zou worden omgebouwd naar een commissie, waarna de gemeentelijke verordening over commissies weer zou moeten worden aangepast (Hallo, bent u er nog), had Joost de volgende in petto: 'Als de vader de WD is, en de ambtenaren de moeder, dan moet het kind wel een mooi stuk zijn.' Aldus sprak Joost, met de allure van een kenner. Of gewoon, als liefhebber, natuurlijk. Daar was de kous nog niet Weerdt wilde graag de notulen ontvangen van de besloten vergadering van de maandag daarvoor. Toen was er gesproken over de relatie tussen de gemeentesecretaris en de gemeenteraad, naar aanleiding van tegenstrijdige verklaringen, die voor de rechtbank zijn afgelegd. De Weerdt had die bijeenkomst niet bijgewoond, en wilde graag kunnen nalezen, wat daar nu was gezegd. 'Ik vind het niet gepast, dat u die vraag stelt', zo reageerde een weer eens zeer verontwaardigde burgemeester Rademaker. En daarmee was de kous af. Nou ja, af. Want even later was het weer raak. Waar de burgemeester een oproep deed om toch vooral de hoorzitting van de provincie over de grenswijziging bij te wonen, merkte Gert de Weerdt op: *U doet daar nu wel zo'n ferme oproep. Maar misschien kunt u er de raad ook eens op wijzen, dat er zeer interessante bijeenkomsten hebben plaatsgevonden over het streekplan.' 'Ah, meneer De Weerdt, bent u daar geweest?', vroeg de burgemeester daarop. Waarop De Weerdt kort maar krachtig antwoordde met: 'Nee.' Zoals u ziet, niet overal MimsterDe Korte was afgelopen week uitvoerig in beeld, vanuit het naburige Woudenberg. We geloofden onze ogen met. Bij het - twijfel achtige, naar later bleek - optreden van deze minister kwam Joost de Jongh namelijk helemaal niet in beeld. mee af. Want toen de burgemeester later op de avond nog eens wilde laten merken, dat hem een aantal dure woorden niet onbekend waren, moest ons aller Joost ook dat overtreffen. Waar ging het om? Het één of andere nagekomen stuk, dat een fout in een ander stuk moest herstellen. 'Ik bied u in commissie de verontschuldigingen voor deze omissie aan', zei burgemeester Rademaker. Waarop Joost riep: 'Het lijkt wel een emissie.' Nu is één van de dingen die je nooit moet doen, een duur woord gebruiken dat je niet volledig kent. Want een emissie, een uitgifte van aandelen, was het nu net niet. Eén van de kenmerken van een emissie is namelijk, dat die in het algemeen zeer zorgvuldig wordt voorbereid. En dat, Joost, kun je van het onderwerp waar de burgemeester over sprak, de raadsstukken, nauwelijks beweren. aanwezig dus, die Gert de Weerdt. Met dat tuin vuil in Leusden wil het toch niet zo bijzonder, zo moeten we helaas constateren. Want wat nu te denken van de melding van gemeentewege, dat twintigduizend kubieke meter geen zes, maar zesduizend ton weegt? Voor de goede orde: er is dus ruim twee ton aan geld beschikbaar voor het verwijderen van zesduizend ton tuinafval. Overigens valt binnenkort de aanschaf van een apart vat te verwachten, om dat geld in op te staan. Jawel, een compsteervat... Zulke dingen hebben natuurlijk wel gevolgen. Want waar Joost alom en nadrukkelijk aanwezig is, zijn er als gevolg van dat gegeven natuurlijk andere zaken, die hun geloofwaardigheid verliezen. Toen dan ook afgelopen maandag in Den Haag de heibel uitbrak over wat de minister van economische zaken, de WD-er De Korte in Woudenberg had gezegd, bleek dat onmiddellijk. 's Avonds werd wat de heer De Korte had gezegd - en ook wat hij niet had gezegd - uitvoerig uit de doeken gedaan, vanuit een zaaltje in Woudenberg, tijdens een uitzending van Den Haag Vandaag. We geloofden er niets van. Dat kon nooit gebeurd zijn. Want een WD-bijeenkomst, zo dichtbij, én gepaard met een politieke rel, dat bestond eenvoudig niet. Joost de Jongh was namelijk niet in beeld geweest. Wat dat betreft leek het wel wat op die foto's, samen met Vanessa... Sommigen uwer zal het verbazen, maar het PvdA- raadslid Gert de Weerdt is niet overal bij. Dat bleek vorige week donderdag maar weer eens. Wat wilde het geval? De Alle raadsleden waren maar wat blij, vorige week donderdag. En wel, omdat de burgervader de aanwezigen wist te melden, dat het zwembad niet alleen aanbesteed, maar bovendien al gegund was, ook. En wel aan een bedrijf in Alphen aan de Rijn. Daar had hij echter, zo bleek later, voor zijn beurt gesproken, overigens zonder dat dat aan de burgervader zelf lag: de Zwembadstichting had hem verkeerd ingelicht. Dat bleek uit een brief, die we van de gemeente ontvingen, en waarin het volgende staat vermeld: 'Deze mededeling, afkomstig van de Zwembadstichting, blijkt helaas niet juist te zijn geweest.' De zaak is nog in het stadium van de inschrijving, zo wordt gemeld, een procedure die volgt op een voorselectie. En voor de goede orde: die mededeling was dus niet afkomstig van de burgemeester. Maar van de Zwembadstichting. En het was niet goed, om dat de burgemeester zo maar te laten zeggen. Zonder dat het waar was. Foei. Nooit meer doen, hoor. Want zo blijf je toch niet geloofwaardig? Voor oplettende lezers van het blad 'Sport International' viel er deze week weer het één en ander te genieten. Volkomen onverwacht dook in dat internationale kader namelijk de naam op van de vlek Leusden. Voor Leusdense navelstaarders het zoveelste bewijs, dat de Wereld om 't Erf draait. Het artikel, dat de aandacht vroeg, handelde over de Stichting Theo Koomen Fonds. Die stichting streeft, sinds een jaar, naar het oprichten van een sportief monument van de helaas overleden sportverslaggever. En wat blijkt, daarbij is ook het oog op Leusden gevallen. Daar immers, bestonden al grote plannen, en wel voor een Huis van de Sport. Tussendoor in het artikel duikt nog een andere Leusdenaar op in de persoon van Heinze Bakker, secretaris van de Nederlandse Sport Pers, en dan begint het echt: de plannen voor een Theo Koomen Centrum dat er volgens de doelstelling van de Stichting moest komen. Kosten: tussen de 25 en 35 miljoen gulden. Citaat uit het bgetreffende artikel: 'Wie met zulke bedragen schermt, pretenties koestert en de verwachting wekt dat het werven van miljoenen een fluitje van een cent betekent, kan rekenen op de warme belangstelling van vele gemeenten. Eén daarvan was Leusden waar het de bedoeling is een zogenaamd Huis van de Sport te realiseren.' Daarop geeft het artikel de oorspronkelijke gedachte achter de plannen voor een Huis van de Sport weer: het huisvesten van een aantal sportbonden. Een gedachte, die gezien de huidige huisvesting van bonden aan de ene kant, en gezien de financiéle positie van bonden aan de andere kant, inmiddels is verlaten. Kortom zo'n centrum was net wat voor Leusden, zo tekenen we op uit de mond van woordvoerder Roggekamp, die in het betreffende artikel namens de gemeente wordt geciteerd. En wat had woordvoerder Roggekamp te melden? Jawel, mevrouw, meneer, dat het aantrekkelijke kanten voor de gemeente had, waarbij als terloops de werkgelegenheid, de aantrekkingskracht van Leusden op zich vestigende bedrijven en de plaatselijke middenstand werden genoemd. We keken nog eens goed, en ja hoor: woordvoerder Roggekamp stond er. En dat, terwijl we toch echt dachten, dat het hier duidelijk om een tekst van wethouder Jan Wagenaar ging. *Wij hadden ruimte te bieden en het Theo Koomen F onds zocht naar ruimte', aldus gemeentelijk ambtenaar Roggekamp. 'Met dat uitgangspunt hebben we elkaar in orienterende gesprekken ontmoet', zo vervolgt hij zijn relaas. 'Twee keer, als ik me goed herinner.' En dan komt de voorkeur van de gemeente Leusden ter sprake: 'Onze voorkeur gaat uit naar een indoor- atletiekcentrum,maar het idee van een Theo Koomen F onds was bespreekbaar', zo werd uit de mond van deze gemeentelijke woordvoerder opgetekend. Waarop de mededeling volgt, dat men 'helaas' niet verder is gekomen, omdat de Stichting met een andere gemeente, te weten Eindhoven, in zee ging. Op de vraag, of men (de stichting) wat te bieden had, antwoordde de heer Roggekamp: 'Men had een mooi voorlopig ontwerp. Meer niet. Nee, geen geld, dat bleek wel.' Waarna voor sommige Leusdenaren een geruststellende passage volgt met: 'Onze behoefte is niet zó groot dat we voor elke prijs zo'n centrum in huis wilden of willen héden. De grond bijvoorbeeld is niet gratis en subsidies, nee hoor. Misschien is een andere gemeente happiger?' De tijd zal het leren. Sinterklaas is nauwelijks het land uit, of de kerstman staat met zijn paspoort klaar bij de grens. En niet eentje, maar een hele rij staat de trappelen om ons land binnen te komen. De reden? Wel, in het Marriott Hotel te Amsterdam wordt op 20 december aanstaande de Landelijke Kerstmannen Bijeenkomst gehouden. De belangrijkste vraag die tijdens dit „congres" gesteld wordt, luidt: wordt het dit jaar een witte kerst? Waarom juist die vraag? „De slee is immers hét transportmiddel van de kerstman", zo staat in de aankondiging te lezen. Hoewel het hier om een Kerstmannen bijeenkomst gaat, zijn ook de Kerstvrouwen van harte welkom. Samen uit, samen thuis niet waar. Toegang tot de bijeenkomst heeft iedereen, die als kerstman gekleed is. Geïnteresseerden moeten zich op die 20ste december om 16.00 uur melden in de Library Bar van het hotel. Wat er verder gaat gebeuren? „Dan kiest de enige echte Kerstman de beste, grappigste of meest originele namaak Kerstman", lezen we in het persbericht. „De winnende Kerstman krijgt op eerste kerstdag een gala-buffet voor vier personen aangeboden." Reden genoeg dus, zo leek het ons, om een reisje naar Amsterdam te wagen. Het Marriot Hotel vindt u aan de Stadhouderskade 19-21. Recentelijk belandde op ons bureau een rapport over het onderzoek naar het gebruik van polyesterflessen. Het resultaat van dat onderzoek mag er zijn: de consumenten schijnen zeer tevreden te zijn met de nieuwe fles. „Van de kopers heeft 17,4 procent alleen een proefaankoop verricht", zo lezen we in het rapport. „80,9 procent heeft de polyesterfles opnieuw gekocht. De meerderheid van de respondenten heeft al vijf of meer keren de polyesterfles gekocht." Opvallend vonden wij de zogenaamde terugbrengbereidheid. Die is namelijk maar liefst 73 procent. „Ruim zeventig procent vindt dat het makkelijker is deze fles naar de winkel terug te brengen dan een glazen fles." Hoeveel het onderzoek, waaraan ruim honderdduizend flessen deelnamen, heeft gekost weten we niet. werd leeggedronken. Maar ze maakten zich druk om niets. De fles wijn was namelijk bedoeld voor de inmiddels vertrokken voorzitter Joost de Jongh. Maar ons aller Joost zat bij het fractieberaad van zijn partij en dus niet bij de Planadviesgroep. Toen de burgemeester het gezelschap verliet, nam hij demonstratief de fles met inhoud weer mee, de leden van het orgaan wat beteuterd achterlatend. Het bleef dus bij koffie tijdens de eerste vergadering met de nieuwe voorzitter. In de St. Janskathedraal te Den Bosch is het al volop kerstmis. Een beetje vroeg, zult u denken, maar toch is het zo. Sinds afgelopen maandag is daar de beroemde en bezienswaardige kerststal weer te bezichtigen. Het betreft een rijkdom aan dieren en talrijke beelden en kostuums. De Bossche kunstenaar Hakkie van Rosmalen heeft zich over de kerststal ontfermd. Van maandag tot en met vrijdag kan men er van 10.00 uur tot 17.00 uur terecht, op zaterdag van 10.00 uur tot 11.30 uur en van 13.30 uur tot 17.00 uur. Wie wil, kan op zondag na de kerkdienst de stal bezichtigen. Dit alles tot en met 11 januari van het volgende jaar. Als u gaat kijken, vergeet dan niet een kwartje of gulden te deponeren in het ja- knikkende Maria-beeldje. We moeten u echter wel waarschuwen: er zijn in het verleden mensen van hun geloof afgevallen bij het zien van al die pracht en praal. We hebben al heel wat jaren achter de rug. Het Jaar van de Vrouw, Het Jaar van het Kind, Het Jaar van de Gehandicapten, en dergelijke. U kunt er vast nog over meepraten. Nu staan we aan de vooravond van het Jaar van het Milieu. Cynischer kan haast niet gezien de recente giflozingen in de Rijn. En in 1988, zo lazen we onlangs, staat het Jaar van de Cinema op het programma. Misschien dat men één en ander terug kan brengen tot een gezamenlijk feestjaar: het moet volgend jaar toch wel mogelijk zijn om al die films in de vrije wateren te ontwikkelen, niet waar. Wat je ook van onze burgervader mag denken, hij leeft in ieder geval mee met alle zaken die zich binnen de gemeentegrenzen afspelen. Vorige week dinsdagavond kwam hij de nieuwe Planadviesgroep succes wensen met de taak die haar is gegeven. Natuurlijk onderstreepte Rademaker nogmaals de belangrijkheid van het adviesorgaan. Zo hoort dat nu eenmaal. Hij had ook een fles (rode?) wijn bij zich. Menig lid van de planadviesgroep vroeg zich af of die fles nog diezelfde avond Mocht u, in verband met pakjesavond, nog verlegen zitten om een rijmpje, dan kunt u, als u tenminste snel bent, vandaag nog terecht bij de rijmlijn van het damesblad Libelle. Als u dat nummer draait, wordt u verbonden met een zogenaamde professionele sneldichter. Die produceert zo voor de vuist weg een gedichtje voor u. Eén telefoontje, een paar markante gegevens over man, vriend of kind, iets over het cadeau en de dichters (er zitten er in totaal zes) geven per telefoon onmiddellijk een kant en klare rijm door. En de Libelle hoopt zo natuurlijk aan nieuwe onderwerpen voor haar blad te komen. Kijk dus uit wat u allemaal zegt tegen die sneldichter, want voor u het weet krijgt u de Libelle-redaktie aan de deur. O ja, wilt u van de rijmlijn gebruik maken, dan moet u wel eerst even Libelle kopen. Slimme zet van die mensen daar. (mh) Waar we vorige week con stateerden. dat een eminent duo ons voor de bevallmg on zer schulden behoedt, gaat dat verhaal naar valt te vrezen, nog iets verder. Of het tenslotte gewóón stommiteit is, of politiek op portunisme, dat ertoe leidt dat mensen geen flauw benul meer hebben van wat schuld eigenlijk is, doet verder niet zozeer terzake Waar politiek opportunisme toe leidt, kunnen we tenslotte haast dagehjks zien tijdens de uitzendingen van het onvolpre zen Den Haag Vandaag. En korter bij de deur kunnen we voor die constatering ook te recht, en dat in ruime mate. Wat natuurhjk veel belang rijker is, zijn de gevolgen. En die mogen er zijn, zo konden we nog onlangs constateren. Waar de politiek zich een mo raal aan durft te meten, waann falen en knoeien openlijk wordt gehonoreerd - sterker nog. haast voorwaarde voor een loopbaan schijnt te wor den - valt natuurlijk te ver wachten dat ook anderen zo onderhand denkenze kunnen me wat. En omdat na de schuld haast onvermijdelijk de boete komt, vraag ik me af, hoe het eigen lijk met uw belasting-moraal is gesteld. Dat is namelijk een aardig voorbeeld: de mijne bijvoor beeld heeft, op een mooie dag in maart, nu al weer jaren gele den, opportunistisch gebruik gemaakt van het feit dat het raam open stond, en ik heb hem nooit weer gezien. Zo geldt dat ook al op het gebied der wetenschap. Welk een vindingen, welk een intel lectuele inspanningen men zich daar met getroost. Dat moet men niet onderschatten. Nu is het hoe dan ook al jaren zo ver, dat heden met een academische titel mijnent wege op een zeer argwanende benadering kunnen rekenen Immers, waar een titel een schijn van intellect doet ver moeden, wijst de praktijk in memg geval het tegendeel uit. Daar moest ik onlangs weer eens aan denken, toen ik las dat twee onderzoekers had den mtgezocht, wat de voor naamste oorzaak was van het feit. dat mensen in de schulden kwamen, en daar ook m ble ven steken. Dat kwam, verdomd als het met waar is, omdat die mensen arm waren, zo concludeerden deze wetenschappers van de koude grond. Nu is, evenals dit soort 'we tenschap', een ander bekend verschijnsel dat we, naarmate we opuder worden, soms be ter beseffen, wat ons als kind al werd voorgehouden. Zo had ik ooit een oom, die zwoor bij wat hij noemde, 'een gezonde kop met boerenverstand. En het is wel duidehjk, dat met alle bijzondere wetten, su perheffingen en wat dies meer zij, het zeldzaam geworden verschijnsel van een gezond boeren-verstand in de toe komst nog verder af zal ne men. En wiens schuld dat voor een groot deel is, daar heb ik zo mijn eigen gedachten over. Maar dat we er met z'n allen de boete voor gepresenteerd krijgen, daar kunt u vast op rekenen. Waarmee de cirkel weer helemaal rond is. als we ver volgens bedenken, wie die boete dan gaat innen.. 'Het is toch te hopen, dat die Jan Wagenaar tenminste be wust wethouder is geworden. 'Laurens Jan 'To be aware or not to be aware, that is the question. 'Vier Rode Vrouwen In de Marge, wat zijn dat? 'Cynische Leusdenaar: 'Mar- ginaaltjes' 'Laurens Jan: 'Aan pannekoe ken bakken ligt in Leusden geen recept ten grondslag, maar een procedure 'Argeloze Leusdenaar: 'Oh, ik dacht dat hier alles volgens het Wagenaar-procedé ging. 'In Hamershof Noord werd het hoogste punt bereikt. 'Argeloze Leusdenaar: En iets verderop, bij de woningen voor 55-plussers, is sprake van een hoogtepunt. 'Humoristische Leusdenaar: 'Maar het toppunt zit toch m het gemeentehuis. 'Als de naam Munmckhoven afkomstig is van slechte tabak, mogen de bewoners daar wel uitkijken voor de pijp die ze roken. 'Argeloze Leusdenaar: 'Maar die roken toch Belinda's.' 'Leusden gaat een andere ma nier toepassen voor het in schrijven van woningzoeken den. 'Cynische Leusdenaar. 'Ja, be halve de plaatselijke minima mogen straks ook de regionale minima naar Amersfoort. 'De directeur gemeentewer ken reserveerde kavels. 'Argeloze Leusdenaar: 'Lo gisch, hij verkavelde toch ook de reserveringen?' 'Argeloze Leusdenaar: 'Ge zien de blief van B&W aan de provincie rijst het vermoeden, dat het college toch een idee heeft, van waar in Leusden de grenzen hggen.' 'Het gemeentehuis is op pak jesavond gesloten. 'Cynische Leusdenaar: 'Dat is er eentje, om heel goed over na te denken...' 'Melding van de EHBO in Achterveld: 'De deelnemers aan de boeiende avond over sportletsel zijn allemaal onge deerd naar huis gegaan. 'De Haaien houden een ohe- bollenactie. 'Gegarandeerd geen plastic tussen het voedsel. 'Argeloze Leusdenaar 'Dat poppenspel voor volwassenen is internationaal, en, hoe be staat het, toch heeft het een bekend trekje.' "t Palet schijnt tonnen te veel te hebben gekost. 'Laurens Jan: 'Dat is nou ty pisch Leusden. Overal elders kwamen de tonnen met be trekking tot de schilderkunst pas jaren later aan de orde. 'Cynische Leusdenaar, 'Jawel, maar dan heb je het wel over ontvangen, en niet over te veel betalen. 'Leusden'85 heeft ook ant woord op haar vragen gekre gen. 'Argeloze Leusdenaar: 'Is, wat in die bnef stond van het col lege van B&W dan het héle antwoord?' 'Humoristische Leusdenaar: 'Jazeker. En logisch toch, want in de tijd rond Sinterklaas zijn er nu eenmaal vragen, die wor den overgeslagen.' 'Argeloze Leusdenaar: 'Het college van B&W geeft tegen woordig wel heel actief pers berichten uit.' 'Lachende Leusdenaar: 'Dat klopt, wat ze aan de ene kant te kort komen, daar laten ze aan de andere kant een persbe richt over verschijnen. 'Laurens-Jan: 'Dat levert na tuurlijk wel een schilderachtig palet op. 'Cynische Leusdenaar: 'Dat krijg je met zo'n kleurrijk col lege. 'Laurens Jan: 'Je moet niet zo laten merken, dat je die cho kers beschouwt als lefdoek- jes.'

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9