Gemeente gaat bemiddelen in conflict geluidsoverlast Vrijdagavond Hoor zitting De Hakhorst M ^vandaag in Qe leusder krant- PTTl yj ÜJ Bewoners dreigen met burgerlijke ongehoorzaamheid: leusder krant Expositie van kerststukjes Voorlichting WOL over alarmsysteem ouderen Discussie avond voor jonge boeren SERVA V0LV0 Auto beschadigd Rookverbod wint terrein i i 1 rl I Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Aquarellen in bieb Volg de borden KOESTRAAT WIE JARIG IS KIJKT TOCH WEL EVEN NAAR DE LEUSDER KABELKRANT? Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Tele* BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV pkrant DINSDAG 9 DECEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 64 (Van de redaktie) LEUSDEN - De gemeenteraad van Leusden gaat een bemiddelende rol spelen in het conflict dat is ontstaan over de geluidsoverlast rond activiteitencentrum De Korf en café Monet. Volgens omwonenden loopt de situatie behoorlijk uit de hand. In een brief aan de raad wordt dan ook gedreigd met onder meer „het toepassen van burger lijke ongehoorzaamheid". De commissie Algemene Be stuurszaken behandelde vorige week donderdag in haar maande lijkse vergadering het probleem van de geluidsoverlast. Dat ge beurde naar aanleiding van de brief van een vijftal bewoners vah de Schepershilt. Daarin wordt een opsomming van de overlast ge maakt. Wat De Korf betreft gaat het om het niet in acht nemen van de slui tingstijden. „Regelmatig vertrek ken bezoekers veel later (één tot anderhalf uur) dan is toegestaan", aldus de briefschrijvers. Verder ondervindt men hinder van auto's die voor De Korf staan te toeteren en met veel lawaai wegrijden en van bussen die toneelgezelschap pen en dergelijke komen ophalen en die „rustig een half uur stationair staan te draaien". Ook het verzamelen van sport- groepen voor de ingang van De Korf zorgt regelmatig voor grote irritatie bij omwonenden. „Dit gaat gepaard met lawaai-overlast van auto's en het nodige lawaai van de sporters", zo staat er in de bnef. „Dit geschiedt vaak op zaterdag en zondagochtenden om zeven uur 's morgens." De ondertekenaars van de bnef wijzen er verder op dat de afspra ken die de gemeente met De Korf hieromtrent maakte, niet in acht worden genomen De overlast met betrekking tot café/restaurant Monet bestaat, al dus de omwonenden, uit het vol gende: de muzifek in het café staat vaak veel te hard en ten gevolge van de sluitingstijden vertrekken bezoekers na een uur of twee uur 's nachts. „Dit gaat met veel lawaai gepaard. Afgelopen zaterdag (men doelt op 22 november, red.) was het om 03.30 uur rustig. Het lawaai was zo hevig dat alle omwonenden de politie hebben gebeld. Het leek of er „oorlog" was. Ook bij Monet, zeggen de brief schrijvers, worden de sluitingstij den niet in acht genomen. „Diverse malen zijn er bezoekers die om drie of vier uur vertrekken met het nodige lawaai." De omwonenden: „Door dit ge heel wordt er gemiddeld per week tien uur van onze nachtrust afgeno men. Wij vinden dat niemand het recht heeft ons onze nachtrust af te pakken. Bovendien hoort het - vol gens de hinderwet - van 22.00 uur tot 07.00 uur rustig te zijn." KLACHTEN Al eerder heeft men de zaak bij de gemeente aangekaart. In juli dit jaar vond een gesprek plaats met wethouder Wagenaar. Er zou toen één en ander geregeld wor den. Dat is dus niet gebeurd. In augustus volgde een gesprek met de burgemeester. Hij zei dat men moest geven en nemen. Tevens deed hij de toezegging dat de klachten in de diverse commis sies besproken zouden worden. Ook dat gebeurde niet. „In juli hebben wij een gesprek gevoerd met de politie. De politie deelde ons mede niet veel te kun nen doen; enkel wat extra sur veilleren en het opnieuw binnen het politieteam bespreekbaar maken van onze klachten", aldus de omwonenden. Een gesprek met de eigenaar van Monet leverde ook al niets op. Men had hem gevraagd of hij rekening wilde houden met de omwonenden. „Dan had u daar maar niet moeten gaan wonen", luidde zijn commentaar. OPLOSSING De betrokkenen zijn het nu meer dan beu. „Dat ons milieu vervuild wordt en wij niet toekomen aan onze nachtrust, is blijkbaar met be langrijk. U - als gemeenteraad - heeft naar onze mening de zorg voor alle burgers en met alleen de zorg voor bepaalde groeperingen. Wij verzoeken u dan ook met klem voor het geschetste probleem een passende oplossing te creeeren." Mocht er geen passende oplos sing komen, dan gaan de omwo nenden de volgende stappen on dernemen: -het indienn van een schade claim ingevolge de wet op de Ruimtelijke Ordening artikel 49; -het indienen van bezwaar schriften volgens de Arob wet voor het verlenen van toestemming voor elke toekomstige activiteit m ge noemde centra; -via de burgerlijke rechter actie ondernemen wegens een onrecht matige overheidsdaad; -het toepassen van burgerlijke ongehoorzaamheid. „Tot nu toe hebben wij via ge sprekken getracht genoemde kwestie te regelen. Tot nu toe zon der succes. Wij hopen dat dit nu wel gebeurd opdat bewoners en oenoemde centra in harmonie met elkaar kunnen leven", zo besluit men de bnef aan de raad INDRUK De problemen met betrekking tot de geluidsoverlast rond De Korf en Monet zijn nog steeds niet opgelost Als er niet snel een oplossmg gevonden wordt, gaan de omwonenden stappen ondernemen De leden van de commissie Al gemene Bestuurszaken waren da nig onder de indruk van de brief Men vond dan ook dat er zo snel mogelijk een oplossmg gevonden moet worden. Menigeen dichtte de gemeente hierbij een bemidde lende rol toe. Burgemeester Rademaker wees erop dat oplossingen met voor de hand liggen. Hij deelde mee dat momenteel onderzocht wordt of er een andere uitgang in De Korf is te realiseren. „Dat zou wel bouwkun dige problemen opleveren", zei hij. Ook wordt er gedacht aan een soort van terrasafscheiding. Ver der heeft men vertrekkers van sportclubs gevraagd om voortaan vanaf de parkeerplaats aan de zuidkant te vertrekken. „Een bepaalde onmacht moet je erkennen^', aldus de burgervader. Hij noemde het aanpassen van het sluitingsuur een onmogelijkheid „in verband met het sociale ver keer" „De controle van de politie op naleving van de sluitingsuren is erg goed. Je kunt je afvragen of we sluitingsuren moeten afschaffen. Er is dan sprake van spreiding m het vertrek van de gasten. In diverse gemeenten wordt daarmee geex- perimenteerd." RUBBER TEGELS Rademaker noemde ook nog de mogelijkheid van het aanbrengen van rubber tegels. Die zouden veel lawaai opvangen. „We kunnen ons ook afvragen in hoeverre we er goed aan hebben gedaan om wo ningen boven de winkels te plaat sen." Namens de omwonenden lichtte mevrouw T.Dnessen vonge week donderdag de brief toe. „Ik woon daar al zes jaar. Die geluidsoverlast zorgt voor een lawaai waar je niet goed van wordt. We moeten er een heleboel energie msteken om er iets tegen te doen. Dat willen we met. Maar we moeten het wel doen voor onze nachtrust." „Ik vind het niet correct dat er meer naar de exploitanten van de winkels dan naar de omwonenden wordt gekeken", vervolgde zij haar betoog. „Negentig procent van het lawaai is afkomstig van De Korf en Monet. Ik heb wel eens cynisch tegen wethouder Wagenaar ge zegd: de gemeente mag onze hui zen opkopen om er een dovencen- trum van te maken. Dan is het pro bleem opgelost." Namens de raad beloofde bur gemeester Rademaker dat men de hele kwestie binnen afzienbare tijd rond probeert te knjgen. „Maar", voegde hij daar aan toe, „het totaal vermijden van de levendigheid kan niet." LEUSDEN - De hoorzitting over De Hakhorst, waar toe de gemeenteraad in haar laatste vergadering heeft besloten, wordt ko mende vrijdag, 12 decem ber, gehouden. Dat ge beurt in de kelder van het gemeentehuis. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Op die avond worden die genen, die een bezwaarschrift nebben ingediend tegen de bestemmingsverandering van De Hakhorst m de gelegen heid gesteld, hun bezwaren mondeling toe te lichten. Dat gebeurt voor de commissie voor Bezwaar- en Beroeps chriften uit de gemeenteraad. Voorzitter van die commissie is VVD-er Joost de Jongh. Tegen het voornemen van het college van B&W, om vesti ging van een pannekoeken- huis in De Hakhorst .mogelijk te maken, hebben 58 Leusdena- ren bezwaar aangetekend. In eerste instantie liet het zich aanzien, als zou er geen hoorzitting plaatsvinden. Het besluit stond al op de raads- agenda van november. Maar de raad bleek unaniem van mening, dat een hoorzitting in dit geval gewenst was. Overigens wees het college van B&W in eerste mstantie alle bezwaren éf. LEUSDEN - In de bibliotheek Nieuw Langenbeek is sinds 5 december een expositie te zien van Marcel Baaijens. De tentoonstelling, die loopt tot en met 3 januari 1987, is tij dens de openingstijden van de openbare bibliotheek te be zichtigen. Marcel Baaijens is onlangs terug gekomen van een wereldreis van een jaar met een unieke verzame ling geschetste dagboeken. Tij dens zijn trektochten door Azié en Nieuw-Zeeland heeft hij ter plekke ook aquarellen gemaakt met de meest uiteenlopende onderwer pen: van tropische stranden en oosterse tempels tot robuuste ar chitectuur en bergtoppen in de Hi malaya. Op deze vierde expositie van Marcel Baaijens zijn 28 werken te zien uit India, Nepal en Indonesié. Deze zullen iedereen die van rei zen houdt zeker aanspreken. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUj Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten LEUSDEN - Op vrijdag 12 en zaterdag 13 december wordt bij de kwekerijen aan dse Ur- sulineweg 4B de jaarlijkse ex positie Het andere Kerst stukje gehouden. De tentoonstelling is speciaal be doeld voor mensen die nog kerst versieringen zoeken. Men kan een kijkje nemen en eventueel een kerstukje bestellen. Dat wordt dan nog voor de kerst bij u thuis afgele verd. Behalve de kerststukjes is er te vens een expositie van sieraden en aquarellen op zijde te zien. Die wordt verzorgd door respektieve- lijk Myranda Rog-Van Zelm en Elle Steenmeijer. Op vrijdag is de expositie te be zichtigen van 10.00 uur tot 21.00 urn en op zaterdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. LEUSDEN - De stichting Welzijn Ouderen Leusden organiseert op dinsdag 16 december voorlichtings bijeenkomsten over een alarmsysteem voor oude ren, dat binnenkort in werking wordt gesteld. Dat systeem is bedoeld, om mensen die in zekere mate hulpbehoevend zijn en toch zo •cu.y mogelijk thuis willen blij ven wonen. Het gaat om een zogenaamd 'spreek-luister- systeem.' De bijeenkomsten zijn op dinsdag 16 december om 10.00 uur in 'de WOLboom', Hamers- veldseweg 2A in Leusden en om 16.00 uur in 'St. Joseph', Hessenweg 218 in Achterveld Voor inlichtingen kan men bellen: 033 - 942724 of 03425 - 1644. LEUSDEN/WOUDENBERG - De diverse afdelingen van de P.J.G.U., de U.L.G. en de G.M.v.L. houden op maandag 15 december een grote dis cussie-avond in Hotel Schim mel aan de Stationsweg 243 te Woudenberg. Deze bijeen komst heeft als theme „Kan sen voor de toekomst bij meer regels" en begint om 20.00 uur. Aan deze discussie doen land- bouwvertegenwoordigers uit de (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 eren irrhèt céritfüm van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. (pi Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. Tweede Kamer mee, te weten P.M. Blauw (WD), J. van Noord (CDA) en R. Tazelaar (PvdA). Gespreks leider is Jonkheer J.W. Steengracht van Oostcapelle. „Jonge boeren willen gaan be ginnen, maar is er nog een goede toekomst?" aldus de organisatoren in een persbericht. „Er komen steeds meer regels. Superheffing en de regelgevmg rond de mest zijn hiervan voorbeelden. Er wordt nog gesproken over nog lagere quota, wereldmarktprijzen, uitrij- verbod mest, etcetera. Hoe kunnen we er bovenuit komen en is een agrarisch bedrijf nog wel over te nemen?" „Hebben we m de politiek nog veel te zeggen? En hoe moet dat straks als er nog veel minder boe ren zullen zijn. Waar blijven de kleinere bedrijven? Wordt de in vloed van Brussel, de consument en de milieubeschermer niet veel te groot om nog zicht op de toe komst te hebben?" Over deze vragen wil men de mening van de uitgenodigde ka merleden horen. „Waar gaat het heen en waar zijn we nu aan toe? Actuele problemen met het zicht op de toekomst." Kwestie rond representatiekosten blijft voortduren Pag. 3 Feikel wacht Amnesty Pag. 3 Srnt tevreden over Hui2e St. Joseph Mininatuurtjes Moeizame winst Rode (za.) Weer nederlaag voor Roda (zo.) Onnodig verlies LHV (advertentie) Want misschien wordt ook u gefeliciteerd in onze speciale felicitatie-rubriek Het zou sneu zijn om dat te missen. De Leusder Kabel Krant: voor het gebak moet u zelf zorgen ROOKVERBOD: gaan die commissies straks ook in rook op. LEUSDEN - Bij de Leusdense politie is afgelopen donderdagavond aan gifte gedaan van de beschadiging van een beige personenauto van het merk Mitsubishi. De auto werd aan de voorzijde beschadigd, maar hoe dat is ge beurd. is niet bekend. Vandaar, dat de politie getuigen zoekt van het voorval. De beschadiging werd om streeks negen uiir 's avonds gecon stateerd De auto stond gepar keerd op het parkeerterrein bij de Centra. 1 LEUSDEN - Het rook verbod w het Leusdense gemeentehuis wint steeds meer terrein. In navolging van de commissie Welzijn en Onderwijs heeft nu ook de commissie Algemene Bestuurszaken besloten om het roken alleen nog maar toe te staan m een speciaal daarvoor ingestelde rookpauze. Voordat het echter zover was, voerden de leden van die commis sie een ludieke discussie. Zo deelde Manus Boersen (CDA) mee dat zijn kleding na een vergadermg altijd verschrikkehjk naar de rook stonk. Ep Oostra (D66) vreesde dat het publiek in de toekomst weg zou blijven omdat ook deezoekers het roken tot de rookpauze zouden moeten beperken. Joost de Jongh (WD), die zelf graag een sigaartje opsteekt, probeerde het „noodlot" nog te keren.„Ik heb gehoord dat dit gebouw zo gebouwd is, dat niet-rókers geen last hebben van rokers. We hebben daar geld in geïnvesteerd, dus laten we gewoon roken aldus het pleidooi van de liberaal. Maar, zoals gezegd, dat mocht niet baten. Joost de Jongh: ...geinves- Manus Boersen: ...kleding teerd... stuikt...

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1