Kwestie rond representatie kosten blijft voortduren TOYOTA 3sn [leusden; ■eusder krant Gezellig Sinterklaas feest voor KPO-vrouwen Sint bezocht KPJ en jeugd Avanti Gratis controle autoverlichting Veilig Verkeer Fakkelwacht Amnesty in De Hamershof Snelheids controle Achterveld Knutselen in De Moespot leusder krant Kerststukjes maken in Blijhof Boete voor Amersfoorter AUTO EEMHAVEN KI/l/lÉK INKEL Geen krant ontvangen? Geleidelijk kouder? ft)&e weet in degemeerie/\ Leusden Achterveld DINSDAG 9 DECEMBER 1986 plaatselijk nieuws commissie financiën behandeld zal worden, kon hij niet zeggen. Verder vroeg hij fractievoorzit ter Stoelinga om bij zijn schriftelijke vragen aan te geven waar de infor matie waarover zijn partij be schikte vandaan kwam. „Dat moet ik zelf weten", reageerde Stoelinga bits. „Ik wil alleen nagaan of de informatie juist is. En daarom wil ik inzage in de rekeningen." (Van de redaktie) LEUSDEN - Het ziet er naar uit dat de kwestie rond de representatie-rekeningen van 1985 en 1986 een langdurige aangelegenheid gaat worden. Burgemeester Rademaker weigerde vorige week donderdagavond tijdens de verga dering van de commissie Algemene Bestuurszaken om nader op de zaak in te gaan. Voor Leusden '85 is dat aanleiding om opnieuw schriftelijke vragen te gaan stel len. Ben Stoelinga, fractievoorzitter van Leusden '85, bracht vonge week de zaak weer ter sprake. Re den daarvoor waren de summiere antwoorden van B en W op de vra gen die de partij eerder schriftelijk stelde. Stoelinga noemde de ant woorden teleurstellend. „Het is triest dat er in deze zaak geen openbaarheid komt", zei hij. „Wij willen als nog inzage in de rekeningen om te kijken of onze informatie juist is." Stoelinga bracht donderdag avond een meuw feit boven tafel. Het college zou al in de zomer van dit jaar de V.N.G. (de Vereniging van Nederlandse Gemeenten) ge vraagd hebben of het college ver plicht is om opening van zaken te geven in deze kwestie. De V.N.G. GEEN BEHOEFTE Burgemeester Rademaker: uitspraak van de raad. Ben Stoelinga: ...rottigheid.. zou daarop positief geantwoord hebben. Ten eerste op basis van de gemeentelijke verordening en ten tweede op basis van de Wet op Openbaarheid van Bestuur. TER INZAGE Stoelinga wilde weten waarom het college advies gevraagd had aan de V.N.G. en waarom er geen in zage in de rekeningen was gege ven terwijl de V.N.G. dat juist had aanbevolen. Verder wilde hij dat de brief van de V.N.G. ter mzage wordt gelegd voor de raadsleden. Burgemeester Rademaker on derbrak Stoelinga op dat moment. Hij zei dat de wethouder van finan cien nader op de zaak zal in gaan. „Verder moet de raad vaststellen wat er gaat gebeuren", aldus Rade maker. Wanneer de kwestie m de Burgemeester Rademaker zei vervolgens dat het college daar geen behoefte aan heeft. „U vraagt de raad maar om een uitspraak", deelde hij Leusden '85 mee. Stoe linga nam daar geen genoegen mee „Representatie valt onder uw portefeuille", riep hij, waarop de burgemeester droogjes reageerde met „Dat valt onder het college." Dat schoot bij de fractievoorzit ter van Leusden '85 duidelijk in het verkeerde keelgat. „Wij maken al die toestanden niet. Wij willen zelf onze informatie controleren. Men kan Leusden '85 dan ook met ver wijten dat zij rottigheid naar buiten gooit die belastend is voor een aantal mensen." „U kunt deel twee van onze vra gen verwachten", zo besloot Ben Stoelinga zijn betoog. „Als u denkt dat daarmee het belang van de ge meente gediend wordt, moet u dat niet laten", antwoordde de burge- meenster kortaf. LEUSDEN - De afdeling Leusden-Achterveld van Veilig Verkeer zal donderdagavond een gratis verlichtingscon trole houden. De con trole zal worden gehou den bij garage Buiten huis, Pr. Frederiklaan 2 te Leusden-Zuid. Iedereen die ae verlichting van zijn auto wil laten na zien is van harte welkom tussen 18.30 en 22.00 uur. Men hoeft geen lid van Vei lig Verkeer te zijn. Het is zowel voor leden als voor rüet-leden Nu de wintersportvakanties voor de deur staan is het ze ker aan te bevelen de ver lichting te laten controle ren, wat veel moeilijkhe den kan besparen. LEUSDEN - Woensdag 10 december houdt de Am- nesty-groep Leusden een fakkelwacht in winkel centrum de Hamershof, van vier tot zes uur 's mid dags. Amnesty Internatio nal heeft die dag tot inter nationale dag van de Rechten van de Mens uit geroepen. De dag is bedoeld, om mensen meer bewust te maken van de schendin gen van de rechten van de mens, die plaatsvinden, ook in landen die de Uni versele Verklaring van de Rechten van de Mens hebben ondertekend. Woensdagavond is er ook een schrijfavond van Amnesty International. Die vindt plaats in basis school 'De Brink', Lijster beslaan 54. Dat begint om 19.30 uur. LEUSDEN - Bij een snelheids controle op de Hessenweg, af gelopen maandag tussen 08.45 uur en 09.30 uur, heeft de rijkspolitie elf processen verbaal uitgeschreven. Acht bestuurders van personen auto's reden te hard: tussen de 60 en 70 kilometer per uur. Ook hield men een dnetal bromfietsers aan. Zij reden 55 kilometer per uur. ter wijl 30 kilometer is toegestaan. ACHTERVELD - Vrijdagavond van 19.00 - 20.30 uur is er weer knutselen in de Moespot Deze knutselavond is voor de jeugd van 8-12 jaar. Er zullen deze avond kerstkaar ten, kerststukjes en kerststallen worden gemaakt. (advertentie) agenda's 1987? Pr. Julianaplein 7, 8 en 9 Amersfoort 033 - 631824* Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar, 33.90 per half iaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi) geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t n.v. BDU B V te Barneveld. met ddidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. De dames van de K.P.O. kunnen terugkijken op een geslaagde Sinterklaasviering LEUSDEN - Kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar kunnen komende zaterdag (13 december) in het Blijhof-ge- bouw aan de Lisidunalaan 2 terecht voor het maken van allerlei kerststukjes. Deze ochtend begint om 10.00 uur en ♦ot 12.00 uur. Behalve de diverse kerststukjes kunnen er ook kerst- en nieuw jaarskaarten gemaakt worden. Kinderen die hieraan willen meedoen, worden verzocht om het volgende materiaal mee te nemen: een bakje of boterkuipje, afval van de kerstboom en wat kerstversier selen. Voor leden van Blijhof bedragen de kosten voor deelname 1,50 gul den (op vertoon van de lidmaat schapskaart) en voor met-leden 2,50 gulden. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Freek Gemts, telefoon 033- 94.41.15. ACHTERVELD - Evenals voorgaande jaren kreeg de KPJ bezoek van de Sint. Het was dit jaar anders dan men ge wend was. Er was een goede opkomst. Niet minder dan 40 leden waren blijkbaar zo nieuwsgierig dat zij aanwezig waren. Na eerst koffie met speculaas te hebben genuttigd werden de aanwezigen in groepjes van zes verdeeld. LEUSDEN - De dames van de K.P.O. kwamen vrijdagmor gen ieder met een pakje en een rijm naar De Kom aan de Hamersveldseweg om de verjaardag van Sint Nicolaas te vieren. In de hal stonden al een paar wasmanden klaar voor de pakjes. Mevrouw Van de Hengel-De Jonge opende het feest met een gedicht en een zelfbedacht verhaal vol fantasie De aanwezigen geno ten daar volop van. Vervolgens werden de manden met pakjes binnengebracht en mocht men er om beurten een pakje met gedicht uithalen. De ge dichten moesten natuurlijk worden voorgelezen. Om elf uur verscheen Sinterklaas m hoogst eigen persoon met twee Zwarte Pieten. De voorzitster gaf de Sint een presentje voor zijn ver jaardag en las een mooi gedicht voor. Later bedankte zij iedereen voor de eigen inbreng van de ge zellige ochtend. Op een gegeven moment kwa men er twee Pieten binnen Deze beide heren hadden een flinke ruzie met elkaar. Het ging er om wie nu echt uitgeno digd was, want ze hadden bei den een Sint meegebracht. Ter wijl men nog bezig was dit on derling uit te maken stapte er nog een derde Sint de zaal bin nen De ruzie werd bijgelegd en de dne Sinten gingen broe derlijk naast elkaar zitten. De ingedeelde groepen moes ten nu aan de hand van ge stelde vragen er achter zien te komen wie de echte was. De Sinten mochten geen antwoord geven, alleen maar ja of nee knikken. Men kwam er hier echter niet mee uit, waarop ge vraagd werd door de antwoor den met ja of nee. Nadat een aantal vragen was gesteld en een aantal antwoorden was ge geven vertrokken de drie Sin ten weer. Aan de hand van de gestelde vragen en een gemaakt gedicht moest geraden worden wie de drie Sinten waren. Er waren drie prijzen voor de dne beste groepen. De Sinten bleken Jan van Middelaar, Teus Hak en Rudi van den Berg te zijn. Tijdens zijn bezoek aan Achter veld vergat de Sint de jeugd van sportvereniging Avanti niet. Deze middag waren de peuters en kleuters met de moeders in de sportzaal aanwe zig, evenals de jeugd van 7-11 jaar. Plotseling kwam de Sint verge zeld van twee Pieten de zaal binnen. Dit tot grote verrassing van de aanwezign. Na een kleine toespraak door de Sint was het de beurt aan de peu ters en de kleuters om de Sint het een en ander van hun kun nen te laten zien. Er werden wedstnjden gehou den zoals de hindernisbaan, di verse gymoeferungen en voor de oudere kinderen ook jazz- gymnastiek. De gymnastiek stond onder leiding van Conny Eichelsheim en de jazz-gym- nastiek onder leiding van An nie Doornekamp. De deelne mers deden deze middag extra hun best, om in een goed blaadje bij de Sint te komen. Zowel voor de kinderen als voor de aanwezige ouders en andere belangstellenden en ook voor de Sint werd het een hele gezellige en ook span nende middag LEUSDEN/UTRECHT - Om dat zijn vriendin in Leus den niet wilde dat hij op 26 september vorig jaar bleef slapen, moest een 38-jarige inwoner van Amersfoort zich vrijdag voor de Utrechtse politierechter, mr. H. de Klerk, verant woorden wegens rijden on der invloed, hij kreeg daar voor als straf 400 gulden boete en een voorwaarde lijke ontzegging van de rij- (advertentie) Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur) Tel 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. bevoegdheid van vier maanden. Na acht pilsjes werd de man geconfronteerd met de onge lukkige omstandigheid dat zijn vriendin liever had dat hij thuis ging slapen. "Ik kon geen kant op", vertelde de inwoner van Amersfoort de rechter Nadat hij was aangehouden werd vastgesteld dat er 1,02 promille alcohol in het bloed van de Amersfoorter zat "U had een taxi kunnen nemen Dat is goedkoper dan de straf, die u nu krijgt", hield de offi cier van justitie, mr. Y. Kruyer, de verdachte voor. Zij eiste 500 gulden boete en vier maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. De rechter kwam tot een milder oordeel omdat het alcohol pro millage, waarmee de man had gereden, niet "zo verschrikke lijk hoog is als we hier dagelijks meemaken." (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Afgelopen zaterdag was het ideaal weer voor klussen buitenshuis. De zon scheen volop en het was relatief zacht. De erop volgende nacht heeft het licht gevro ren. Veel stelde het niet voor. De zondag bood een tries ter beeld. Er was de gehele dag bewolking en het voelde koud aan. Regen van beteke nis viel er niet. Op de satel lietopnamen van zondag was een frontaal systeem op de oceaan zichtbaar, welke langzaam over Engeland oostwaarts trok. Dit zal ons inmiddels met wat regen ge passeerd zijn. Het koufront zal vandaag wel voor wat buien zorgen. Inmiddels zijn er aanwijzi- gingen dat er wat gaat ver anderen in het weerbeeld. Computerprognoses gaven zondag aan dat in de tweede weekhelft een hogedrukge- bied boven Oost-Europa aan wezig is dat geleidelijk in vloed gaat uitoefenen rich ting westen. De depressies zouden dan via de Britse eilanden moe ten afbuigen naar het noord oosten. De regenkansen ne men na vandaag af en er komt meer zon. Geleidelijk gaat dat ook gevolgen heb ben voor de temperatuur. Deze gaat omlaag en later deze week wordt de kans op lichte vorst in de nacht gro ter. Ook overdag wordt het kouder. Let wel, dit zijn de ver wachtingen van afgelopen zondag. Er kan dus nog van alles wijzigen. Of de ge noemde weersverandering gaat uitlopen op winterweer van betekenis, moeten we af wachten. Spectaculair was een uit breiding van de hogedruk vanuit Rusland op li decem ber 1946. Op de ochtend van de 14de kon men een extra nieuwsuitzending beluiste ren: het K.N.M.I. waar schuwt voor een plotselinge koude-inval. Inderdaad steekt die avond een naar oost ruimende wind harde wind op; de thermometers zakken. Berlijn meldt al 23 graden vorst! De koude golf heeft binnen luttele dagen de Ierse zee, Italië en Griekenland be reikt. Het zou de voorbode worden van één van de lang ste en strengste winters al- lertijden (1946/47). De eer ste week van december le verde toen een gemiddelde temperatuur op van 7,2 gra den, hetgeen gerust warm genoemd mag worden. Veel neerslag is er niet gevallen. De grote vraag in de ko mende week wordt dus: gaan we eindelijk kouder weer krijgen? Donderdag volgt het antwoord. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubnek vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495 Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. dinsdag 9 december: 20.00 uur vergadering commis sie Openbare Werken en Ruimte lijke Ordenmg, kelder gemeente huis 20.15 uur: Valleiconcert, N.H. kerk, Leusden Zuid 20.30 uur overhandiging cheque Lions Club aan ICCO, 't Ros Beyaart woensdag 10 december: 16.00-18.00 uur fakkelwacht Am nesty International in De hamershof 19.30 uur- schrijfavond Amnesty International in De Bnnk 20.00 uur. theatergroep Baobab met 'Cnmen Injura' in De Korf. donderdag 11 december: 18.30-22.00 uur Gratis controle autoverlichting van Veilig Verkeer Nederland, garage Buitenhuis, Prins Fredenklaan 2. Leusden Zuid. Woensdag 10 december: 9.00 uur handwerk hobbyclub, De Moespot Donderdag 11 december: 13.30 uur bejaardensoos. Ons Genoe gen Donderdag 11 december: 20.30 uur Volksdansen, De Moespot Vrijdag 12 december: 19.00 uur knutselen jeugd 8-12 jaar, De Moespot Vrijdag 12 december: 20.00 uur kaarttoernooi, De Hessenkar Zaterdag 13 december: 20.00 uur Disco Show, De Klaveet Zaterdag 13 december: 20.00 uur Disco Show, m.m.v. Wild Birds, De Moespot Zondag 14 december: 14.00 uur Disco De Klaveet Maandag 15 december: 20.00 uur SVA-kaarttoernooi, kantine sportpark Dinsdag 16 december: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem, Ons Genoegen

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3