O* O* Moeizame winst Roda(za) ondanks bliksemstart: 3-2 Mineur Duikvlucht Roda(zo) zet ioor na verlies bij 'Vogels' Achterveld ontevreden net gelijkspel2-2 Antilopen naar nieuwe nederlaag Dames SVA tegen Unitas onderuit YftETKAl, -.Kit I.A NS fierde nederlaag op rij: EUSDEN - Onder het motto: de eerste klap is een daalder faard en met twee rake klappen in de beginfase kan er elemaal niets meer misgaan, nam Roda '46 in de wed- trijd tegen WA'71 zaterdag op het Burg. Buiningpark al innen vijf minuten een riante 2-0 voorsprong. Een grote verwinning lag dan ook in de lijn der verwachtingen. realiteit bleek echter geheel anders, want nog in de erste helft waren twee snelle uitvallen van de midden- loter uit Achterberg goed voor even zoveel tegendoel- onten: 2-2. Na de hervatting haalde de ploeg van Wim an der Linden de volledige winst alsnog verdiend bin- rainer Wim van der Linden ïrklaarde het grillige wed- rijdverloop als volgt: ,,Toen ico Romeijn geblesseerd uit- el, was de organisatie volle- g weg. Na die snelle 2-0 voor trong konden we niet de rust het geduld opbrengen om dezelfde voet door te gaan. dereen holde naar voren, met gevolg dat we twee simpele >als om de oren kregen. Na ist hebben we WA'71 con- int onder druk gehouden en >en kansen meer weg gege- De zege was verdiend", al- de succesvolle zaterdag- iiner. zaterdag-elf kwam razend snel uit de startblokken. In de tweede minuut lobde Fokko van Leyenhorst de bal van grote afstand achter de vertwij felde WA-keeper. Een juweel tje: 1-0. Drie minuten later kon ook nummer twee al op het scorebord worden opgehan gen, nadat Nico Romeijn uit een corner vanaf links raak kopte. Ook na de tweede tref fer bleef Roda'46 kansen creëren. Agressief en gecon centreerd hadden de Leusde- naren tegen de slaapwande lende verdediging van WA'71 het doelsaldo nog aanmerkelijk kunnen verfraaien. Met name Wout Beurink had voor een snel gelopen koers kunnen zor gen, ware het niet dat de mid denvelder uit een voorzet van Harry Settels de bal van dichtbij overkopte. WA'71 bleef zo een afslachting bespaard. En dat kwam de Achterbergers wel goed uit, want naarmate de wedstrijd vorderde zakte het energieke spel van de Leusdenaren als een plumpudding ineen en kregen ze alle gelegenheid om de bakens te verzetten. Twee maal zag doelman Berry Buunk hoe de bal achter hem in het net plofte: 2-2. Nadat coach Van der Linden in de rust kennelijk orde op zaken had gesteld, begonnen de Leusdenaren de tweede helft opnieuw met een agressieve spelwijze en werd de tegen stander voortdurend onder druk gehouden. Een kwartier na rust schoot invaller Ton Kas pers net over. Hij was halver wege de eerste helft ingevallen voor de aan het oog gewond geraakte Nico Romeijn en was zelf nog herstellende van een lichte enkelblessure. Tot tweemaal toe ontsnapte WA'71 dat steeds harder ging ingrijpen tijdens het Roda-of- fensief ternauwernood aan een tegen-goal bij respectievelijk een schot van Harrie Kersies en een kopbal van Coen van Dijk, terwijl ook Karei Ouwerkerk nog een keer de paal raakte. De verlossende en verdiende treffer viel acht minuten voor tijd toen de altijd alerte Coen van Dijk op aangeven van Fokko van Leyenhorst hard via de doelman inknalde. De wijze waarop dit doelpunt tot stand kwam, gaf weer eens overdui delijk aan dat Coen van Dijk 'in de punt van de aanval' van niet geringe waarde is. Hetgeen door de trainer na afloop vol mondig werd bevestigd. De 3-2 winst werd door het fel meele vende publiek met gejuich be groet. Opstelling: Berry Buunk. Fokko van Leyenhorst. Karei Ouwerkerk. Klaas de Vnes. Co de Smalen, Wout Beurink, Hame Kersies, Nico Ro meijn (Ton Kaspers), Ronald de Haas, Coen van Dijk en Harry Set tels (Martin Brouwer). DINSDAG 9 DECEMBER 1986 LEUSDEN/ACHTERVELD - Wat de Roda-zaterdag in de slotfase van het heftige treffen met WA'71 wel lokte, wilde hun clubgenoten één dag later bij Zuiderzeevogels niet zo vlotten. Zo kon het gebeuren dat de formatie van trainer Wim van de Linden qua verliespunten mede aan kop van de hoofdklasse kwam terwijl collega Meindert Vlugt met zijn manschappen in de eerste klasse steeds verder gaat wegzakken met alle nare gevolgen van dien. Kortom, bij Roda'46 was het dit weekeinde een wereld van verschil met Achterveld daar ergens tussen in. Zelfs iets meer naar de negatieve dan naar de positieve kant. Want het 2-2 gelijkspel bij staartclub Actif, was niet be paald spectaculair te noemen. EUSDEN - De zondag-formatie van Roda'46 komt stood* aster in de hoek waar de klappen vallen. Werd een WHk irder tegen aartsrivaal VVZA reeds een zeker punt VOX- teeld, tegen Zuiderzeevogels kregen de Leusdenaron ©p- euw te weinig. Lelystad moest de ploeg van Meindert Vlugt lijdzaam ezien hoe Zuiderzeevogels in de slotfase tegen do vgr inding in de volle winst alsnog naar zich toetrok (2-1) op n moment dat Roda'46 alle aanspraak op een koetbaar lijkspel mocht maken. Op voorhand kunnen duels te gen Zuiderzeevogels in de pol der als lastig bestempeld wor den. Zeker als beide clubs de punten hard nodig hebben om het hoofd in de hectische strijd om lijfsbehoud boven de fatale streep te houden. Het was voor de Leusdenaren dan ook een soort vierpunten-wedstrijd, die voor de nabije toekomst van doorslaggevende betekenis kon zijn. Bij winst immers kon den de rood-zwarten zonder zorgen aan de winterstop be ginnen, zonder zich enige angst in te boezemen voor het dit jaar nog resterende treffen tegen titelkandidaat BFC in Bussum. Kortom, vooraf lagen de kaarten vrij duidelijk. Met Bobby Schoordijk in de punt van de aanval en John Jan sen acterend vanuit de tweede lijn in plaats van de wat laat ge arriveerde Ben Wittenberg, gaf Roda'46 duidelijk aan zich van Zuiderzeevogels niets aan te trekken. Onder het mom wie waagt, die wint gooiden de Ti co Bosman: .gelijkmaker. ze klap kwamen de Buining- rkers niet meer te boven, zo- aan de vierde nederlaag in :cessie en een plaats in de iep van de staartclubs van le klasse A niet te ontkomen de Leusdenaren van meet af aan de gaskraan wagenwijd open. Dat Zuiderzeevogels daaraan zijn volledige medewerking verleende, door bij balverlies massaal op eigen helft de offen sieve daden van de zondag-elf af te wachten, was een tacti sche vondst, die mogelijk uit nood geboren, bij het publiek echter weinig waardering vond. Desondanks wist Roda in de eerste helft diverse kansen te creëren. Erik Jan Sleeking zag na een combinatie met Remco Bosman zijn inzet op de lat plof fen, waarna niemand bij machte was om de terugge kaatste bal het laatste beslis sende tikje te geven. Ook gele- genheidsspits Bobby Schoor dijk, had zijn vizier bij een scrimmage voor het vijande lijke doel niet helemaal op scherp staan; zijn schot teis terde eveneens het houtwerk, waardoor de hatelijke nul niet van het scorebord was weg te krijgen. STRAFSCHOP Zuiderzeevogels had aanval lend nog weinig in de melk te brokkelen, omdat de Roda-de- fensie onder aanvoering van Jan van Eijden aan de twee spit sen geen kind had. Op het mo ment dat voorstopper Ron v. Burgstede zijn directe tegen stander even uit het oog ver loor. zat er voor Jan van Eijden niets anders op om op het randje aan de noodrem te trek ken. Met een fikse buiteling 'vloog' een 'vogel' de 16-meter binnen, de overtreding had zich echter buiten de beruchte lijnen voltrokken. De arbiter die het allemaal niet zo snel had kunnen volgen, gaf de thuis ploeg daarentegen het voor deel van de twijfel en depo neerde na een duidelijke aarze ling de bal op de stip als een soort verlate Sinterklaas-sur prise. Dit buitenkansje dacht de 'specialist' bij Zuiderzeevo gels even simpel af te ronden, maar met een schitterende reaktie, zag doelman Hilde- brand v.d. Meer kans om de bal nog te beroeren. Via zijn vin gertoppen, verdween het leder echter toch in het net waardoor hij het foutje van de arbiter net niet recht kon zetten. Na de hervatting offerde trainer Meindert Vlugt terecht een ver dediger op (Martin Daatselaar) voor de wat offensiever inge stelde Ben Wittenberg. De druk op het doel van Zuider zeevogels nam naarmate de tijd vorderde toe, de gelijkmaker kon met uitblijven. Hoewel de counters van de thuisclub ge vaarlijk bleven, was het Remco Bosman die halverwege als een duveltje uit een doosje een vrije trap van John Jansen bin- nentikte (1-1), nadat vooral Bob Schoordijk iets te onnauwkeu rig met de kansen omgespron gen was en wederom het hout werk op zijn weg had gevon den. De puntendeling leek toen vei lig, er zat zelfs nog meer in. Een schuiver van de doorgebroken Frans v.d. Berg werd door de doelman van Zuidervogels ech ter dusdanig getoucheerd dat de bal prompt voor de doellijn al zijn snelheid kwijt was en roerloos bleef liggen. Bij een van de weinige corners voor Zuiderzeevogels sloeg voor de Leusdenaren het noodlot toe. Als een komeet sloeg de kop bal achter Hildebrand van de Meer in (2-1waardoor het voor zijn ploeg in de resterende mi nuten slechts een kwestie van buigen of barsten werd. Een ware klopjacht werd op het doel van de 'Vogels' ge opend, het mocht helaas niet baten. De tijd verstreek zonder dat er nog doelpunten vielen, omdat het geluk, in de afwer king ontbrak. Roda-zondag zal bij de voortzetting van de strijd, karakter moeten blijven tonen om niet dieper weg te zinken. Enk Jan Sleeking:.houtwerk. Gelet op de inzet en de toch aanwezige kwaliteit is er nog geen enkele reden tot paniek, maar het is voor de volgelingen van Meindert Vlugt wel zaak om snel mogelijk op het win nende (scorende) pad terug te keren, voordat de Roda-zondag de concurrentie echt voorbij ziet 'vliegen'. De grootste winst boekten de Leusdenaren dus op zaterdag, nadat bekend werd dat kop loper Musketiers bij Bloe- menkwartier de ongeslagen status met 2-1 was kwijt ge raakt. Roda'46 en TOV profi teerden door met 3-2 en 1-0 van WA'71 en Hoogerheide te winnen. De strijd om het kampioen schap en promotie naar de KNVB is dus bij het ingaan van de winterstop nog een kwestie tussen drie clubs die komend voorjaar bij onderlinge con frontaties gaan uitmaken wie als winnaar uit de bus komt. De Roda-zaterdag heeft uitste kende vooruitzichten. Hoewel de zege op het keiharde WA'71 uit Achterberg uiterst cuneus tot stand kwam (zie ver slag elders in deze krant) heb ben de Leusdenaren nog nooit zo'n zelfverzekerde indruk ge maakt als dit seizoen. Zonder een moment in paniek te raken, lijken de rood-zwarten over tuigd van het feit dat het dit sei zoen maar eens moet gebeu ren: de promotie naar de KNVB vierde klasse is dichter bij dan ooit. De Utrechtse clubs spelen in dit kader geen enkele rol van betekenis. Hercules en WOO toonden in het onderlinge tref fen aan niet voor elkaar onder te doen (2-2), terwijl WJ bij Veensche Boys niet verder dan een 2-2 gelijkspel kwam. Ve- luwse Boys deed prima zaken door SVL op eigen bodem te verslaan: 1-3. Uitslagen hoofdklasse: Roda'46-WA'71 3-2 Bloemenkwanier- Musketiers 2-1 TOV - Hoogerheide 1-0 Veensche Boys - WJ 2-2 SVL - Veluwse Boys 1-3 Hercules - WOO 2-2 Stand hoofdklasse: TOV 13 22 (23- 8) Musketiers 12 20 (25- 8) Roda'46 11 18 (24-10) Hoogerheide Bloemenkwanier WA'71 WJ Veensche Boys SVL Veluwse Boys Hercules WOO 13 14 (22-17) 13 14 (18 -17) 13 12 (20-26) 12 11 (21-24) 12 9 (23-27) I (14-22) 8 (22-18) 8 (14-24) 5 (11-27) 13 12 13 13 TEGENVALLER In de eerste klasse A vielen de Leusdense resultaten tegen. De Roda-zondag kon in Lelystad de prestatiecurve niet in posi tieve richting ombuigen en zich uit de zorgen spelen: met 2-1 trokken de Leusdenaren helaas aan het kortste eind. Achter veld moest bij Actif één punt inleveren: 2-2. Olympia'25 en SC Nederhorst werden de grote winnaars door het puntverlies van koploper BFC bij Naarden (1-1) en eigen winst bij WZA (0-2) en Auster- litz (1-2). EMM deelde met La ren de punten (1-1), waardoor de situatie er met name voor Roda'46 niet gunstiger op werd, zeker als je bedenkt dat de formatie van trainer Mein dert Vlugt voor het kerstreces nog bij koploper BFC op beoek moet ais de weergoden tenmin ste hun goedwillende mede werking blijven verlenen. Uitslagen le klasse A: Zuiderzeevogels - Roda'46 WZA - Olympia'25 EMM - Laren Actif - Achterveld Austerlitz - SC Nederhorst Naarden'79 - BFC Stand le klasse A: BFC Olympia'25 SC Nederhorst Naarden'79 EMM Achterveld WZA Roda'46 Zuiderzeevogels Austerlitz Actif Laren 13 20 13 18 13 18 13 16 13 15 13 14 13 12 13 10 12 9 12 8 13 7 13 6 2-1 0-2 1-1 2-2 1-2 1-1 (27-13) (22-13) (22-14) (29-20) (27-26) (27-26) (20-22) (22-27) (19-25) (16-29) 9-27) (14-24) HTERVELD - De voetballers van Achterveld hebben adag in Hilversum gedeeltelijk revanche gehaald voor nederlaag die de ploeg van Jan Drost in de eerste ont ering met Actif had geleden. Enigszins ongelukkig amen de Hilversummers in de slotseconden nog op ge- te hoogte: 2-2. ewel de Achtervelders de tste tijd iets terugvallen, rdat vaker met een gelijk- genoegen wordt geno- n, blijft men in de eerste sse van het zondagvoetbal dig meetellen. Maar terug tend kan de voetbalenthou- t zich toch niet aan de in- St onttrekken dat er met te in de treffens met EMM tige week) en Actif ex- 'fdklasser, maar nu ook in eerste klasse ver terugge en, meer in had gezeten, dag hadden de Achtervel- wellicht de pech dat de <e en geroutineerde Actif Üe, die lange tijd uit de rou- was geweest, deze wed- d had uitgekozen om zijn *ee te maken. ^niettemin togen de kerk- Pbewoners, de opportunis me speelwijze trouw blij- onvervaard ten aanval. En dat leverde de ploeg, met Henk van Rijnsoever en Klaas van de Heuvel in de basis, al in de tweede minuut een nante sconngsmogelijkheid op Erik de Jong verzond een strakke voorzet die door Robbie de Vette op de pantoffel werd ge nomen. De Actif doelman gaf echter meteen zijn visitekaartje af, door de snoeiharde inzet fraai te keren. Achterveld bleef de betere ploeg, maar men verzuimde te scoren. Dat deed Actif niet. In de dertigste minuut ging Ach terveld-aanvoerder Adri van de Heuvel in de fout en van dit bui tenkansje profiteerde de Actif- spits gretig: 1-0. Een tegenvaller in het Achter- veldse kamp, die echter goed opgevangen werd. Maar, hoe wel Henk van Rijnsoever daar met een strak schot dichtbij was, de gelijkmaker bleef voor rust uit. TELEURGESTELD In een poging om meer druk op de ketel te knjgen, verving trainer Jan Drost in de pauze Herman Burgsteden voor Klaas van de Heuvel, en dat wierp vruchten af. Actif werd op ei gen speelhelft vastgezet en na ongeveer een kwartier had Ge rard van de Breemer het voor Achterveld verlossende schot in huis. Hij rondde een aanval, die door Haary van Dalen en Erik de Jong was opgezet be kwaam af: 1-1. Maar Achterveld wilde en kreeg meer. Waar Klaas van de Heuvel nog faalde, (zijn kopbal kwam terug van de onderzijde van de lat), had opnieuw Ge rard van de Breemer wél suc ces. In de dertigste minuut leek hij voor de bezoekers de volle buit binnen te halen. Het mocht echter niet zo zijn, want in de slotseconden be zorgde de invaller van Actif zijn ploeg, uit één ban de spaar zame uitvallen, de gelijkmaker, waarna Achterveld ietwat te leurgesteld, en gezien de veld- verhouding ook terecht, met één punt genoegen moest ne men. SUCCES LEUSDEN - De korfballers van Antilopen zijn er in de be langrijke uitwedstrijd tegen het Eindhovense Rust Roest niet in geslaagd de prestatiecurve in opwaartse richting om te buigen. Met 14-11 leden de Leusdenaren hun derde achtereenvolgende nederlaag, waarmee men in de hoek waar de klappen vallen lijkt plaats te nemen. Het moet de korfbalhefhebber in Leusden langzaam angstig om het hart worden. Hoewel de competitie nog maar net be gonnen is, gaat het met Antilo pen niet naar wens. In de over gangsklasse A. waar voor de Leusdenaren dit jaar handha ven het parool is, liep men za terdag, na twee ingecalcu leerde nederlagen, opnieuw tegen verlies aan. Maar nu te gen een tegenstander waarvan werd verwacht dat er meer in zou zitten. Een tegenvaller dus voor de ploeg van Kees van Buren, die, en dat is nu zo langsamerhand gemeengoed, op technisch en conditioneel vlak voor geen te genstander op het een na noog- ste korfbalniveau hoeft onder te doen. Zaterdag werd echter nog eens heel duidelijk dat po tentiële mogelijkheden alleen niet voldoende zijn. Om in deze klasse mee te kunnen komen zijn juist elementen als inzicht en precisie in de afwerking on ontbeerlijk. En daar liggen bij de Leusdenaren nu net de pro blemen. Het verlies van afgelopen zater dag betekent verder dat de prestatiedruk alleen maar is toegenomen. Antilopen be schikt op dit moment niet over een ploeg die daaruit inspiratie put om tot grootse daden te ko men, hetgeen het perspectief voor de nabije toekomst niet al te rooskleurig maakt. AARDIG Toch ontspon zich voor de ogen van het publiek in Eind hoven een zeer aardig duel. Rust Roest bleek inderdaad een ploeg van het kaliber Anti lopen Omdat beide ploegen, met name in de eerste helft met grote regelmaat scoorden, was het treffen het aanzien meer dan waard. Toch liet Antilopen op een beslissend moment de aansluiting glippen, wat het eerste breekpunt in de wed strijd betekende. Bedroeg de marge lange tijd twee punten in het nadeel van de Leusdenaren, toen Jan Costa, haast traditiegetrouw, een strafworp miste en de daar opvolgende aanval van Rust Roest wél succes opleverde, gaapte er meteen een gat van vier treffers: 9-5. Het aanvalsvak met Koos Meinsma, die na een wat onge lukkige strart uitgroeide tot de beste Leusdenaar, vocht daarna terug, hetgeen in twee strafballen resulteerde, die door Meinsma verzilverd wer den. Met 9-7 werd de rust ge haald. De eerste tien minuten waren de beste van Antilopen en ze verschaften het thuisfront ook uitzicht op succes. Via een doorbraak van Jan Costa her vond men meteen na de rust de aansluiting (9-8), waarna Koos Meinsma met twee treffers de Leusdenaren voor het eerst na het beginsignaal weer naast de tegenstanders hielp (10-10). Het zou ook voor het laatst zijn. Geholpen door de scheids rechter mocht Rust Roest een strafworp nemen, die benut werd. De tegenslag bleek Anti lopen teveel. Het aanvalskwar- tet Nancy Laheij, Frank van de Pijpekamp, Joyce Osnabrugge en Jan Costa bleek niet meer bij machte om de vijandelijke korf te vinden, zodat het uiteindelijk Rust Roest was dat na tien doel puntloze minuten de impasse doorbrak en daarmee meteen de wedstrijd besliste. De Leusdenaren gaven aan niet meer in de kansen te geloven en fout op fout stapelend moest men toezien hoe de tegenstan der bij 14-10 langzaam maar ze ker uit het gezicht verdween. Dat Jan Costa m de slotsecon den met een fraai afstandsschot de score een draaglijker aan zien gaf, mocht slechts de cijfe raars onder ons nog tot enthou siasme brengen. ACHTERVELD - Vrijdagavond zal de derde ronde worden ge speeld van het Hessenkar kaarttournooi. De aanvang is om 20.00 uur. Inschrijven vanaf 19.30 uur. Er is deze avond weer een aantal mooie prijzen te winnen. ACHTERVELD - De dames van Achterveld hebben in Veenendaal tegen Unitas geen vuist kunnen maken. De wedstrijd, waarin Carla Boersen van het dames voetbal afscheid nam, ging met 4-2 verloren. De Achtervelders werden al na vijf minuten met een achter stand geconfronteerd, toen de bal uitstekend over de uitlo pende keepster Rita Wouters werd gelobd. Nog voor rust lie pen de Veenendalers verder uit, door een penalty te benut ten. De door de keepster van Unitas ingeschoten bal leek in eerste instantie door Rita Wou ters te worden gestopt, maar het leder bleek niet echt onder controle en huppelde het Ach- terveldse doel in: 2-0 Achterveld het zich door deze gang van zaken echter aller minst uit het veld slaan en deze instelling werd beloond met een treffen van Anja Boersen. Zij rondde een aanval af, die door de gezusters Ilona en Ca- rola Hoogland werd opgezet. Met 2-1 werd ook de pauze ge haald. Na de thee leek er voor de SVA zelfs meer in te zitten, toen Ca- rola Hoogland de gelijkmaker aantekende. Ze had de bal op een wat rommelige manier in bezit gekregen, maar ze ging uitstekend door en wist de keepster te verschalken. Daarmee hadden de bezoekers wel hun kruit verschoten en het kostte Unitas in het laatste ge deelte van de tweede helft be trekkelijk weinig moeite om de winst veilig te stellen. Via een kopbal, na een corner, kwam men opnieuw op voor sprong, waarna het licht voor Achterveld kort daarop defini tief uitging met een hard af standsschot: 4-2.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7