Waar is het college van B&W eigenlijk mee bezig?' m Ill JÖEL Cwyf „Nooit gesprek gehad" Zwaar gewonde bij aanrijding ^vandaagm Öe leusder krant- Adventsviering inteken van Soweto-kaarsen Wijziging doorgifte TV-geluid Nederland 1 en 2 via CAI-radio Kerstavond N.B.P.V. leusdei krant SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU i I yj n i uu kommissie verontrust over overschrijdingen begroting: John Visser: O J Auto Vandermeer WIJ KUNNEN DE KABELKRANT-KIJKERS N0Q GEEN FILM AANBIEDEN Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering krant DONDERDAG 11 DECEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 65 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV LEUSDEN - De raadscommissie voor Financieel Beleid en Beheer is behoorlijk verontrust over de overschrijdingen van de gemeentelijke begroting, die bekend zijn, en die zich nog aan zullen dienen. Dat bleek afgelopen maandagavond tijdens de vergade ring van die commissie, toen de actualisering van de begroting voor dit jaar aan de orde kwam. Die actualisering is een gevolg van de automatisering in de gemeentelijke administratie, die het mogelijk maakt tussentijds een overzicht te verschaffen van de begroting, en de feitelijke uitgaven. Alhoewel de commissie het in grote lijnen wel eens was met wat het college zelfstandig had uitgevoerd, werd toch geconcludeerd, dat de gemeenteraad in de toekomst eer der inzage zou moeten krijgen in de financiële gang van zaken, om ook zelf beslissingen te kunnen nemen. Bovendien werd geconstateerd, dat een aantal over schrijdingen wel erg laat was opgemerkt. Daarbij kwamen zijdelings ook nog andere overschrijdingen ter sprake, die momenteel nog nader worden onderzocht, en waarvan de ware omvang nog niet bekend is. Het bedrag, dat we eerder noemden van rond de half miljoen gulden wordt van gemeentewege als 'volslagen uit de lucht gegrepen' omschreven. Andere informatie doet echter vermoeden, dat de overschrijdingen wel degelijk een aanzienlijke omvang hebben, waarbij het overigens om meer dan alleen 't Palet gaat. De actualisering van de begro ting is in feite een weergave van hoe het staat met de uitvoering van de begroting. Op een aantal punten wijkt die uitvoering namelijk af van ?/at er was geraamd. Dat is op zich normaal, maar wat afgelopen dins dag ter sprake kwam was de ma nier, waarop het college van B&W enerzijds de controle uitoefent, an derzijds welke meerkosten er ge maakt worden, zonder dat de ge meenteraad daar in gekend wordt. Beide aspecten bleken nogal wat kritiek op te leveren aan het adres van het college van B&W. Aan de andere kant bestond er overigens ook waardering voor de omvangrijke informatie, waar de commissie over kon beschikken, en werd vastgesteld, dat de ramin gen in grote lijnen juist waren ge bleken. INSPRAAK Zo concludeerde Corri Verduin (PvdA), dat het college een aantal aanschaffen maar vast gedaan had, terwijl de raad daar volgens de gemeentelijke procedures aan te pas had moeten komen. Boven dien, zo constateerde zij, functio neerde met name de commissie voor Algemene Bestuurszaken 'De Woelige Hoek', tegenwoordig het onderkomen vooreen jeugd- en jongerencentrum in Leusden Zuid. Zowel bij de verbouwing, als bij de inrichting bleek, dat de bedragen waarvoor men bij de gemeente dacht, dat het werk verricht kon worden, veel te laag geraamd waren. In het geval van de inrichting was het nog gekker: die inrichting was gewoon vergeten. En het bedrag dat de gemeenteraad daarop beschikbaar stelde als aanvullend krediet werd vervolgens met meer dan de helft overschreden. nauwelijks. Terzake doende on derwerpen schoof de voorzitter - burgemeester Rademaker - óf door, óf ze kwamen helemaal niet aan de orde. 'Ik kan niet zeggen, dat we het op zich niet eens zijn met de beleids beslissingen, die zijn genomen, maar het college had de gemeente raad daar bijtijds inspraak en in zage in moeten geven', aldus me vrouw Verduin. Verder wees zij erop, dat het schoolbestuur dat het beheer had over de Woelige Hoek een ca deautje in de schoot geworpen was. Achterstallig onderhoud ter waarde van f62.000,- was maar voor negenduizend gulden doorbere kend, 'een koopje', aldus Com Verduin. Bovendien vond zij de veront waardiging over de subsidie voor de speel-o-theek, die het college en het CDA ten toon spreidden tijdens de begrotingsbehandeling vonge maand onjuist. 'Dat is bela chelijk, in het licht van dit verhaal', zei zij. SPELERIJ Ook Harm Offereins (GPV/SGP) was van mening, dat er een aantal merkwaardige kanten aan het fi nanciële stuk zat. 'Het geeft enig inzicht in de spelerij van het college, hier en daar', aldus Offereins. Hij vond een post van dertienhonderd gulden voor het schoonmaken van de gordijnen in het gemeentehuis een eigenaar dige kostenpost. 'Zo krap begroten we als raad toch niet' hield hij de wethouder voor. Ook Offereins vroeg zich af, waarom een aantal zaken, dat het college vast had uitgevoerd, niet in de verschillende raadscommissies aan de orde was gekomen. Hij noemde daarbij met name de openbare verlichti. Daar had het college op eigen houtje besluiten genomen om een aantal lantaarn palen te plaatsen - onder meer op Walstro, de Ambachtsweg, de Ka- naalweg, in Alandsbeek Oost en in Leusden Zuid- waarvan Offereins van mening was, dat dat in de ver- keerscommissie aan de orde had moeten komen. Hij noemde dat overigens alleen maar als voor beeld. Verder constateerde Offereins, dat het in een eerder stadium al aangevulde krediet voor de inrich ting van De Woelige Hoek ook nog eens voor meer dan vijftig procent was overschreden, wat leidde tot zijn vraag: 'Waar is het college ei genlijk mee bezig?' Tenslotte constateerde Offe reins: 'Het is een erg droevige zaak, vooral omdat we nu weten dat het geen uitzondering is.' MOEITE Alnch Parson (WD)vond, dat de overschrijdingen op het totaal aan tal posten van de begroting, zowel in aantal als in omvang meeviel. Zijn kritiek luidde, dat over grotere be dragen minder duidelijk besluiten in de raad werden genomen. Bo vendien had hij met de overschrij dingen met betrekking tot de Woelige Hoek 'grote moeite.' Daar bij verwees hij naar het (andere) onderzoek met betrekking tot de overschrijdingen bij 't Palet en be pleitte eveneens tijdige informatie aan de gemeenteraad. 'Met betrekking tot deze actuali sering heb ik twee zorgen', zo con cludeerde Parson. 'Het geeft te denken over de kwaliteit van de budgettering, en de overschrijdin gen zijn wel erg laat geconsta teerd.' 'Ik wil u dan ook heel vriendelijk, heel beleefd, en heel dnngend ver zoeken, dat zoiets met nog eens voorkomt', zo besloot Parson zijn betoog. SUBSIDIE Ook Ep Oostra (D66) sloot zich bij de eerder geuite kritiek aan. 'Je kunt constateren, dat we nog ver weg zijn van de budgetbewaking', aldus Oostra. Bram Vroon (CDA) was het ook eens met de kntiek van de andere commissieleden. 'Er is geld uitge geven aan zaken, waar op zich geen haast mee was. Dat had best een maand kunnen wachten, tot het m de daarvoor bestemde commis sies was behandeld', aldus Vroon. Hij noemde als voorbeeld onder meer een subsidie voor 'Volks feesten', waar Sinterklaas mee be doeld bleek te zijn. 'Dat kan hele maal niet, dat hoort via de commis sies te lopen, zo constateerde hij. Ook hij wees nog op de over schrijdingen met betrekking tot de Woelige Hoek, en sprak de waar schuwende woorden: 'Dat mag niet meer voorkomen.' TOEKOMST In zijn reactie op de geuite kri tiek benadrukte wethouder Um- mels, dat hij het wel eens was met die kritiek. Hij legde er boven dien de nadruk op, dat de context van het onderzoek dat gaande is naar de overschrijdingen gezien moet worden in relatie tot de vraag, hoe deze gang van zaken in de toekomst voorkomen kan worden. LEUSDEN - Er heeft nooit een gesprek plaatsgevon den tussen de eigenaar van café/restaurant Monet en de omwonenden inzake de geluidsoverlast. Dat zei John Visser, de betreffende eigenaar, gisteren in een korte reactie op het artikel dat dinsdag verscheen in de Leusder Krant. „Ik ben wel op de hoogte van de problemen", aldus de heer Visser, „maar men heeft mij nooit direct benaderd. Ik vind het vreemd dat de omwo nenden nooit contact met mij hebben opgenomen." De uitspraak „Dan had u daar maar niet moeten gaan wonen" is dan ook onterecht in zijn mond gelegd. Volgens de heer Visser heeft éen van zijn personeelsleden die wat on gelukkig gekozen uitlating ge daan. Meer wil John Visser niet zeggen over de situatie. „Ik vind het te vroeg om daar op te reageren. In de loop van ja nuari vindt er een gesprek plaats met de burgemeester en de omwonenden." Een pre cieze datum daarvan is nog niet bekend. LEUSDEN - De werkgroep we- relddiakonaat van de Her vormde Gemeente en de Ge reformeerde Kerk te Leusden houden op zondag 14 decem ber een adventsviering in de Marcuskerk. Deze viering staat in het teken van de So weto-kaarsen actie en begint om 19.00 uur. Dominee I.Kolokoto, een zwarte Zuidafrikaanse predikant die op het ogenblik in Kampen studeert, zal tijdens deze viering over de achtergronden van de actie vertel len. De kaarsen worden ook te koop aangeboden. Men kan zo zijn of haar steun en solidariteit met de mede-chnstenen in Soweto betui gen. Ook zijn er twee gasten uit LEUSDEN - Met ingang van gisteren wordt het voor CAI- abonneec via de radio te ont vangen televisie-geluid van de zenders Nederland 1 en 2 op een andere frequentie doorgegeven. De nieuwe fre quenties zijn: tv-geluid Ne derland 1 - 101,4 Mhz; tv-ge luid Nederland 2 - 102,9 Mhz. Deze wijziging houdt tevens in dat bij stereo-tv-uitzendinv.gen het geluid van Nederland 1 en 2 via de radio ook in stereo te ontvangen is. Uiteraard moet de radio dan wel voor stereo-ontvangst geschikt zijn en op de kabel aangesloten. In verband met deze frequentie wijziging zijn ook de frequenties van NDR-2 en -3 veranderd. Na half januan is NDR-2 te ontvangen op 105,3 Mhz en NDR-3 op 106,1 Mhz. Tot half januari zijn beide zenders niet via de kabel te ontvangen. Namibië aanwezig. Het tweetal is momenteel in Nederland om aan dacht te vragen voor de nog steeds voortdurende illegale bezetting van hun land door Zuid-Afrika. Tij dens de vienng zal één van hen vertellen over de huidige situatie in Namibië. LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelands Vrou wen, de N.B.P.V., houdt op dinsdag 16 december haar maandelijkse bijeenkomst. Gezien de tijd van het jaar staat deze avond in het teken van het naderende kerstfeest. Voor de pauze wordt er een be roep gedaan op de creativiteit van de aanwezigen. De tweede helft van de avond zal een wat stemmi ger karakter dragen. Zoals gebruikelijk wordt de bij eenkomst gehouden in 't Vooron der aan de Burgemeester Van der Postlaan 2. De aanvang is om 20.00 uur. Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bi) kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar. De Fiesta, de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten de nieuwe Ford Transit bestelwagen! U kunt naar hartelust kijker., voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. AL MEER DAN 10 JAAR UW VER7 Fluorweg 49-51 - Amersfoort Tel. 033-1554« VERTROUWEN WAARD maar wel dagelijks de y1 filmagenda met alle films die in X: de Amersfoortse bioscopen dagelijks te zien zijn. En dat is toch wel gemakkelijk. De Leusder Kabel Krant: voor wie verder kijkt JL Gasbedrij f Centraal Nederland is in Leusden te duur pag. 3 Overlegcommissie voor verkeerszaken ingesteld pag. 3 Eerste optreden De Valleizangers tijdens Volkskerstzang pag. 5 Dubbel optreden tijdens blueshappening in De Geut pag. 5 Figurentheater Triangel: programma is selectie van 25 jaar werk pag. 6 Sport: De Haaien m de brand, uit de brand Giants mcompleet naar verlies Loep op Leusden Servicepagina DOKTERSDIENST: tel. 948080 LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Arnhemse- weg/Treekerweg, afgelopen dinsdag rond 13.30 uur, raakte een echtpaar uit Maarn ge ladvertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 wond. De vrouw moest met zwaar letsel worden overge bracht naar de intensive care afdeling van een ziekenhuis. Het echtpaar H. reed in een per sonenauto over de Arnhemseweg. Ter hoogte van de Treekerweg kreeg men geen voorrang van N.T. uit Leusden die m een bestelauto zat. Beide voertuigen liepen be hoorlijke schade op. Tegen de Leusdenaar werd proces verbaal opgemaakt. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur) Tel. 033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 OVERSCHRIJDING BEGROTING: als dat maar niet begrotelijk wordt

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1