Gasbedrijf is te duur Overlegcommissie voor verkeerszaken ingesteld 'Nonsens, dat er 400 meter grond zoek is' ■eusder krant Commissie wil dat B&W druk uitoefenen op bestuur Gasbedrijf Centraal Nederland: IVethouder Wagenaar naar aanleiding vraag CDA: Bibliotheek gesloten r1 Wethouder bekritiseert indirect burgemeester: 'Is het er nog niet? Dan is het een ABZ-zaak' Kerstviering KPO Achterveld leusder krant Spaanse avond in Zooz Forse boete voor rijden onder invloed JëkaaL Wij weten alles over keukens. Daarom adviseren wij Miele. Huizenga Miele Even wat kouder Leusden Achterveld DONDERDAG 11 DECEMBER 1986 plaatselijk nieuws (van de redaktie) LEUSDEN - De Leusdense commissie voor Finan cieel Beleid en Beheer vindt, dat de gemeente Leusden een actieve rol moet spelen in een wijzi ging van de manier, waarop het Gasbedrijf Centraal Nederland de re keningen voor de afne mers vaststelt. Dat bleek afgelopen maandagavond, tijdens een vergadering van de commissie. Aanleiding tot die stelling- name was een brief van de heer J.A. Does uit Achterveld. In die brief verzocht de heer Does het gemeentebestuur, aktie te ondernemen. Al m een artikel in onze krant van 14 augustus van dit jaar maakte de heer Does dui delijk, dat de manier waarop het betreffende gasbedrijf haar rekeningen opstelt, de Leusdenaren meer kost, dan terecht is op basis van wat ze geleverd krijgen. Dat zit in de lineaire bereke ningswijze van het gasbedrijf ingebakken. Kortweg komt het erop neer, dat het gasbe drijf het geschatte jaarver bruik door twaalf (maanden) deelt. Dat bedrag moet men dan betalen, waarna aan het eind van het jaar een afreke ning plaats vindt over de daad werkelijke kosten. Uit de landelijke verbruiks- statistieken blijkt echter, dat het gasverbruik niet lineair over twaalf maanden verloopt. Wanneer het boekjaar van een gasbedrijf loopt van 1 ja nuari tot 31 december, levert dat geen problemen op. Maar het Gasbedrijf Centraal Ne derland hanteert voor ver schillende plaatsen binnen haar verzorgingsgebied ver schillende boekjaren. VOORSCHIETEN Om een lang verhaal kort te houden: het boekjaar dat in Leusden wordt gehanteerd - van 1 mei tot 30 apnl - houdt in dat Leusdenaren voorschie ten, wat klanten van het gasbe drijf elders wel geleverd krij gen, maar met een betalings achterstand betalen. Dat is ook als zodanig er kend. De heer Does bracht de kwestie voor de Geschillen commissie Openbare Nuts- besrijven, die hem weliswaar in het gelijk stelde, maar te vens stelde dat de manier waarop een gasbedrijf haar betalings-regime regelde, tot de bevoegdheden van dat be drijf gerekend moest worden. Met andere woorden: de heer Does had gelijk, maar er werd niets aan gedaan. REGIONAAL Omdat het nutsbedrijf niet wenste m te gaan op een brief van de heer Does over de kwestie, maar stelde dat pas wat kon worden gedaan, als er namens een groep aangeslote nen aan de bel werd getrok ken, benaderde de heer Does de gemeente Leusden. Hel college van B&W stelde de commissie voor, de zaak op regionaal niveau aanhangig te maken. Dat was naar de me ning van het college het plat form, waar dit thuis hoorde. Dat ging de verschillende commissieleden echter niet ver genoeg.Zij bleken van me ning, dat de vertegenwoordi ger van de gemeente Leusden in het bestuur van het Gasbe drijf, de zaak daar aanhangig In Leusden schiet de gasgebruiker aan het gasbedrijf Centraal Nederland voor, wat elders wel geleverd wordt, maar met een betaal-achterstand aan het gasbedrijf wordt voldaan. Op verzoek van Achtervelder J.A. Does zal het Leusdense gemeentebestuur er binnen het bestuur van het gasbedrijf op aandringen, dat de manier waarop men de kosten voor de klanten berekent, wordt gewijzigd. diende te maken Bovendien wenste de commissie, dat de raad verder geinformeerd zou worden over wat het gasbe drijf voornemens was, aan deze zaak te gaan doen. De commissie besloot het college hiertoe opdracht te ge ven. (van de redaktie) LEUSDEN - De gemeente Leusden is sinds afgelopen dins dagavond een overlegcommissie voor verkeerszaken rij ker. Wethouder Jan Wagenaar (WD) installeerde de com missie dinsdagavond, nadat de commissie verkeerszaken uit de gemeenteraad daarmee had ingestemd. Met het instellen van die over- gcommissie doet de gemeente eusden een poging, om te komen it een structurele oplossing van de keersproblemen die zich in usden voordoen. Tot voor kort as het zo, dat inwoners die in hun ngeving een verkeersprobleem jnstateerden, daarmee bij de ver- eerscommissie uit de raad, of bij de betreffende wethouder terecht kwamen. De overlegcommissie voor ver keerszaken is bedoeld als een platform voor al diegenen, die de gemeente benaderen over een verkeersprobleem. Het ligt m de bedoeling dat, als er geen gemak kelijke oplossing mogelijk is die financieel geen gevolgen heeft voor de gemeentebegroting, de betreffende inwoners de gelegen heid krijgen het probleem monde ling voor de overlegcommissie toe te lichten. De commissie kan dan adviseren aan de verkeerscommis- sie uit de raad, aan B&W, of moge lijk zelf maatregelen nemen. PROEF Men wil in eerste instantie een half jaar 'proefdraaien' met deze commissie, waarna zal worden be keken, of het aan de verwachtin gen voldoet. Voor wat betreft de gang van zaken m de commissie, een eigen budget voor het oplossen van kleine problemen, de wijze waarop de commissie zal gaan rapporteren en aanverwante huishoudelijke za ken, zal in de eerste vergadering van de overlegcommissie worden besloten. De leden van de commissie ko men voort uit alle raadsfracties. Het zijn: Henk Ossendrijver (CDA), Ton Voortman (WD), Gert de Weerdt (PvdA), Harm Offereins (GPV/ SGP), Ep Oostra (D66) en Joop Kool (Leusden'85). Tot voorzitter van de commissie werd unaniem Ton Voortman benoemd. Ton Voortman (WD) werd una niem tot voorzitter van de overleg commissie voor verkeerszaken be noemd. oorspronkelijke oppervlakte van het terrein, en tussen de optelsom van de verkochte kavels. "Er was geen verschil', aldus de wethouder, die verder weigerde aan te geven, waar de oplossing dan gezocht moet worden. van de redaktie) EUSDEN - Het CDA bleek tijdens de vergadering van de ommissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Orde- ing verontwaardigd te zijn over één van de vragen, die de vdA onlangs schriftelijk stelde over de verkoop van avels. Met name de vraag, waar vierhonderd vierkante meter ond in Munnikhove gebleven is, bleek het CDA in het »rkeerde keelgat geschoten te zijn. Henk Ossendrijver (CDA) con- ateerde tijdens de vergadering tenminste, dat het erop leek alsof de PvdA veronderstelde, 'dat de vuile was hier en daar nog in de grond zit.' Bovendien wees Ossendrijver erop, dat het beantwoorden van vragen het ambtelijk apparaat veel extra werk kost, terwijl de ambte naren al zo druk zijn. Wethouder Jan Wagenaar sprong daarop in. 'Het is nonsens, dat er vierhonderd vierkante meter zoek is. Dat mist elke grond', aldus de wethouder. Namens de PvdA constateerde Gert de Weerdt daarop, dat er wel degelijk een verschil was tussen de Wethouder Jan nonsen. Wagenaar: LEUSDEN - In verbamd met de komende feestda gen is de openbare biblio theek Nieuw Langenbeek op de volgende dagen en tijden gesloten: woensdag 24 december vanaf 16.00 uur; donderdag 25, vrijdag 26 en zaterdag 27 de ge hele dag; woensdag 31 december vanaf 16.00 uur; donderdag 1 januari de gehele dag. Vanaf vrijdag 2 januari kan men tijdens de gebrui kelijke openingsuren weer in de bibliotheek te recht. LEUSDEN - De kritiek op het functioneren van bur gemeester Rademaker beperkt zich niet langer tot kritiek van en aantal raadsfracties. Dat kan worden opgemaakt uit de woorden van zowel wet houder Fons Ummels (CDA) als die van wethou der Jan Wagenaar (WD), deze week in verschil lende commisievergade- ringen geuit. Tijdens de commissieverga dering van de commissie Fi nancieel Beheer en Beleid liet Fons Ummels al duidelijk blij ken, het niet bijster op prijs te stellen dat vragen van Leusden'85 over de represen tatie door de burgemeester waren doorgeschoven in zijn richting. De burgemeester weigerde de vragen in zijn commissie, die van Algemene Bestuursza ken, te behandelen en ver wees ze naar de commissie van wethouder Ummels. Dat was maandagavond. Bovendien werd tijdens die commissievergadering ge constateerd, dat het college van B&W een aantal zaken had geregeld, zonder dat dat - on der meer - in de commissie voor Algemene Bestuurszaken aan de orden was geweest. Dinsdagavond was het weer raak, toen de milieu-actie 'Max Milieu' ter sprake kwam. Harm Offerems (GPV/SGP) had al tij dens de behandeling van de begroting gevraagd, waarom die actie niet ook in Leusden werd gevoerd. Wethouder Wagenaar zegde toen toe, dat die actie in december in Leus den van start zou gaan. Dinsdagavond vroeg Offe rems er weer naar, omdat van de aktie m Leusden nog niets was gebleken. 'Max Milieu', overpeinsde wethouder Wagenaar hardop, 'is dat er nog niet? Dan is het een ABZ-zaak.' ACHTERVELD Dinsdag avond 16 december houdt de KPO het Kerstfeest in D' Ouwe Peerdestal. De aan vang is 20.00 uur. Mevrouw Alice Brouwer-de Weijer zal deze avond op de haar eigen wijze verzorgen. Zij zingt, de clameert en begeleid zichzelf hier bij. Het belooft een sfeervolle avond te worden. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterli|k maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en histórische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - In de Zooz, die te vinden is in het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg, wordt komende zaterdag een Spaanse avond gehouden. Deze zonnige happening begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. „En misschien komt de Goed Hei- ligman ook nog even langs", aldus de organisatoren. (advertentie) MIELE Keukencentrum Zeist Moniaubamirut 241 Tel 034Ö4 15750 Miele Keukens LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse politierechter, mr. R. Meertens-Zeeman, heeft woensdag een 31-jarige inwo ner van Leusden veroordeeld tot tweeduizend gulden boete, wegens autorijden met ruim vier maal teveel alcohol in het bloed. Voorts kreeg de Leus- denaar een voorwaardelijke gevangenisstraf. „In een hele moeilijke periode", een jaar geleden, was de man met teveel drank op achter het stuur gaan zitten. De politie controleerde hem, omdat hij met zijn auto op de verkeerde weghelft reed. De bloedproef wees uit dat het alco holpromillage in zijn bloed 2,15 be droeg. „Een zelfs voor deze zaal niet echt gebruikelijk promillage," aldus officier van justie, mr. P Ben der. De officier eiste vrijwel dezelfde straf die de politierechter oplegde. Hij had echter bij de voorwaardelij ke ontzegging liever de bijzondere voorwaarde gezien, dat de Leusde- naar zijn auto alleen voor het werk mag gebruiken. Omdat mr. Meer- tens ervan overtuigd was dat het een incident betrof, zag zij daar van af. door Jan Versteegl De nacht van maandag op dins dag was warm. De temperatuur bleef steken bij 9 graden. En dat is zelfs boven de normale dag temperatuur voor deze tijd van het jaar. Maar dinsdag passeerde een koufront en dat betekende een afkoeling. Wordt het nu geleidelijk kou der, zoals begin deze week ver wacht werd? Welnu, het lijkt erop dat er in de tweede week- helft een hogedrukgebied via Frankrijk doorschuift naar West-Duitsland om vervolgens Oost-Europa te bezoeken. Dat be tekent dat de neerslagkansen af nemen en het weerbeeld rustiger wordt. Het gevolg: een afkoeling 's nachts, hetgeen lichte vorst kan inhouden op de normale waarne- minoshooqte (1.50 meter). Ook overdag wordt het dan wat kou der. Zeker als de mist, 's nachts gevormd, langdurig blijft han gen. Dit weerbeeld houdt dan tot het weekeinde aan. Op de huidige weerkaart (die van dinsdagavond) gaat alle aan dacht uit naar een actieve storm- depressie boven de Atlantische Oceaan. De luchtdruk bedraagt 945 hpa en dat is zeer laag. De verwachte trekrichting van die stormdepressie is naar Schotland en Scandinavië. Maar vermeld moet worden dat hogedrukgebieden in deze tijd van het jaar erg taai kunnen zijn. Dat wil zeggen dat depres siefronten zeer gemakkelijk vast kunnen lopen zodra ze het vaste land van Europa naderen. Of dat nu ook zo is, moet even worden afgewacht, evenals de verplaat singsrichting van de stormde pressie. Als de kaarten niet liegen, dan zal er in het weekeinde weer een grote kans op regen zijn en wordt er de volgende week opnieuw zachte lucht aangevoerd. Dat be tekent dat koning Winter nog geen echte vuist kan maken. De laatste prognoses voor de rest van de maand van onze Ame rikaanse weervrienden bevesti gen dit. Zij voorzien tot het einde van deze maand geen echte win terkou in West-Europa. Tot op he den hebben ze gelijk. We wach ten af hoe het verder verloopt. De schaatsen kunnen in ieder geval nog even in het vet blijven. (In het weeroverzicht van af gelopen dinsdag is een fout geslo pen. In de passage over de winter 1946/47 werd opgenomen dat de gemiddelde temperatuur in de eerste decemberweek 7,2 graden bedroeg. Dat moet zijn de eerste decemberweek van 1986.) Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeén of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6.- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Donderdag 11 december 18.30 uur: Gratis autoverlich- tingscontrole van Veilig Verkeer Nederland bij garage Buitenhuis te Leusden-Zuid. Vrijdag 12 december 10.00 uur: Expositie Het andere Kerststukje, Ursulineweg 4B. 19.30 uur Hoorzitting De Hak- horst in de kelder van het gemeen tehuis. Zaterdag 13 december 10.00 uur Expositie Het andere Kerststukje, Ursulineweg 4B. 10.00 uur Kerstsnikjes maken in Blijhof, Lisidunalaan 2. 20.00 uur: Spaanse avond in de Zooz, Jeugdhonk aan de Hamers veldseweg. 21.00 uur: Hank Swank en A Shot of Rhythm and Blues in De Geut aan de Zwarteweg. Zondag 14 december 14.30 uur: Figurentheater Trian gel in Groot Krakhorst. 19.00 uur Adventsviering in de Marcuskerk. Dinsdag 15 december 19.30 uur: Openbaar fractiebe- raad van de PvdA in het gemeente huis. 20.00 uur: Kerstavond van de N.B.P.V. in 't Vooronder. 20.00 uur: Vergadering Planad viesgroep in het gemeentehuis. Donderdag 11 december: 20.30 uur Volksdansen, De Moespot Vrijdag 12 december: 19.00 uur knutselen jeugd 8-12 jaar, De Moespot Vrijdag 12 december: 20,00 uur kaarttoernooi, De Hessenkar Zaterdag 13 december: 20.00 uur Disco Show, De Klaveet Zaterdag 13 december: 20.00 uur Disco Show, m.m.v. Wild Birds, De Moespot Zondag 14 december: 14.00 uur Disco De Klaveet Maandag 15 december: 20.00 uur SVA-kaarttoernooi, kantine sportpark Dinsdag 16 december: 9.00 uur Welfareclub Zonnebloem, Ons Genoegen

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3