'Vragen over representatie onderdeel van budgetbewaking' erste optreden van De Valleizangers 't Startblok verkeerde 'in de ban van de ring' Dubbel optreden tijdens blueshappening in De Geut Cheque voor ICCO Groeneveld opticiens Wethouder zegt commissie toe: Tijdens de volkskerstzang: Sint in Stoutenburg Aktie tegen defensie belasting Schrijfavond Amnesty in Achterveld WIJ KUNNEN DE KABELKRANT-KIJKERS NOG GEEN FILM AANBIEDEN plaatselijk nieuws maar fel dagelijks de filmagenda met alle films die in de Amersloortse bioscopen dageli|ks te zien zgn En dat is toch wel gemakkelijk De Leusder Kabel Krant voor wie verder kijkt Het Leusdense mannenkoor De Valleizangers tijdens hun generale repetitie voor de komende Volkskerstzang m de St. Jozefkerk. Die repetitie werd op 6 december jongstleden gehouden. (van de redaktie) LEUSDEN - De vragen, die Leusden'85 heeft gesteld over de representatiekosten van de gemeente Leusden over 1985 zullen aan de orde komen bij de totale behandeling van de budgetbewaking. Dat meldde wethouder Fons Um- mels (CDA) de commissie Financieel Beleid en Beheer afgelopen maandagavond. Woordvoerder Rob Peek van Leusden'85 reageerde te leurgesteld. 'Eerst heeft de burgemeester de kwestie uit ABZ naar deze commissie verwezen, en nu worden we hier weer het bos in gestuurd', liet Peek weten. De vragen van Leusden'85 heb ben betrekking op de jaarrekening van 1985. In de post representatie zou daar een en ander niet klop pen, hetgeen onder meer heeft ge leid tot een interne reorganisatie bij de gemeente, waarbij andere 'bud gethouders' zijn benoemd. Boven dien zou de zaak aanleiding zijn geweest tot een conflict tussen de gemeentesecretaris en een andere ambtenaar, hetgeen uiteindelijk weer aanleiding zou zijn geweest tot het onwel worden van de se cretaris na de raadsvergadering van september. Daarbij zou sprake zijn geweest van overmatig drank gebruik. Wethouder Fons Ummels:er mee opgeknapt Tot op heden heeft burgemees ter Rademaker geweigerd, op de zaak in te gaan. Dit met de stelling, dat de jaarrekening als afgehan deld moet worden beschouwd. Ook vorige week deed hij dat tij dens de vergadering van de com missie, die hij zelf voorzit, Algemene Bestuurszaken (ABZ). Op het functioneren van die com missie, en op dat van de voorzitter, ontstaat ovengens binnen Leusens politieke knngen meer en meer kritiek. Hetgeen ook geldt voor waar het hier om gaat: de burge meester schoof de vragen van Leusden'85 door naar financien, waar wethouider Fons Ummels 'er mee werd opgeknapt." Dat werd maandagavond eigen lijk ook met zoveel woorden ge constateerd, waar met name Com Verduin (PvdA) stelde, dat de wet houder natuurlijk slechts gehouden was aan het beantwoorden van vra gen van financiële aard. 'Er zou hier een uiteenzetting worden gegeven, en waar blijft die nu?', zo reageerde Rob Peek op het ontwijkende antwoord van wethou der Ummels. De wethouder gaf daarop om standig weer. dat het hier eigenlijk ging om vragen, die betrekking hebben op budgetbewaking in het algemeen. Hij zegde toe, dat de kwestie aan de orde zal komen, als de ambtelijke commissie die mo menteel de overschrijdingen op verschillende projekten bekijkt, met haar rapport komt. De wethou der noemde daarbij januan of fe bruari volgend jaar als datum, waarop een en ander aan de orde zou moeten komen. De bezwaarschriften-aktie is één van de door de landelijke Bewe ging Weigering Defensiebelasting BWD) bedachte modellen voor mensen die bezwaren hebben te gen het gedwongen meebetalen aan het militaire apparaat. De BWD is uit op het verkrijgen van een wettelijke erkenning van gewetensbezwaren tegen het ge dwongen meebetalen. Tegelijker tijd bepleit zij de instelling door de overheid van een njksvredesfonds, waarin de gewetensbezwaarden hun defensiebelasting kunnen stortten. De Leusdense ïrutaitiefgroep heeft zich gewend tot een grotere groep mensen met de vraag om aan de aktie mee te doen. Het is de bedoeling om de bezwaarschriften nog deze maand gezamenlijk aan de inspekteur der belastingen te Amersfoort aan te bieden. Inlichtingen kunnen worden ver kregen bij Hanna Wesseling, Ko renschoof 16, telefoon 943725. Op dit adres kan iedereen die aan de aktie wil meedoen uiterlijk 15 de cember a.s. haar of zijn bezwaar schrift ook inleveren. (advertenties) STOUTENBURG - Afgelo pen donderdag 4 december bezocht Sinterklaas met één van zijn Pieten ook Stouten burg. Hij was wederom te gast in het huis van de familie Van Dijk, waar alle kinderen van Stoutenburg tot de leeftijd van ongeveer 8 jaar verlangend naar de goedheilig man uitke ken. Hij werd dan ook onder luid gezang binnengehaald. Zwarte Piet had een kruiwagen meegenomen om alle kadootjes te kunnen vervoeren. Alle kinderen kwamen één voor één bij Sin terklaas en maakten een gezellig praatje met hem. Het bleek dat Sin terklaas weer veel wist van alle kindertjes. Van Zwarte Piet kregen zij een zak vol pepernoten. Het viel Sinterklaas o"p dat er dit jaar veel erg kleine kinderen aan wezig waren, dus valt de vergrij zing van Stoutenburg nogal mee. Na nog eens flink gezongen te heb ben kregen alle kinderen persoon lijk van Smt een pakje uitgereikt, wat met stralende gezichtjes werd ontvangen en uitgepakt Ook bij het wegaan werd er weer luid gezon gen, waarbij men maar weer hoopt, dat hij het volgend jaar weer komt. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. ACHTERVELD - De leerlin gen van de basisschool 't Startblok hadden bericht ontvangen, dat de Sint met zijn knechten de school zou komen bezoeken. In ver band met dit bezoek stu deerden de gezamenlijke leerlingen een toneelstukje in Bij zijn komst op de school bleek na verwelkoming, dat de Sint zijn ring was kwijt geraakt Hij stuurde er een 'zoek-Piet' op uit om de nng te zoeken. Die ging naar diverse landen op zoek naar de ring. Als eerste land bezocht hij Bos- land. De Sint doet daar vaak een dutje. Mogelijk dat de ring daar verloren is Hij is echter ruet te vinden. Bij zijn terug komst bij de Sint brengt hij ver slag uit en brengt daar duide lijk de vernieling van de bos sen naar voren, veroorzaakt door de zure regen. Het volgende land is waterland Daar het vrouwtje van Stavoren haar ring in het water had ge worpen waarna deze door een vis was ingeslikt probeert de 'zoek-Piet' een vis te vangen Hier komt Neptunus te voor schijn, die de Piet vertelt dat er vrijwel geen vis meer is en er binnenkort helemaal geen vis en beplanting in het water zal zijn. Dit in verband met de ver vuiling van het water. Hem wordt verzocht dit goed onder de aandacht te brengen aan al len waar hij op bezoek gaat. In het sprookjesland komt hij terecht bij de zeven geitjes. Deze werden door de wolven bedreigd. Als de Piet de geitjes wil helpen komt de moeder te voorschijn, die op de Piet wil schieten. Na een gesprek komt zij tot de ontdekking wat de Piet van plan was. Als moraal komt hier naar voren om heel zuinig en goed voor dieren te zijn. In het dromenland gaat Piet even rusten en valt in slaap. Als hij wakker wordt komt hij zijn evenbeeld tegen, die zijn 'kwade ik' is. Hier krijgt hij te maken met een gevecht tussen goed en kwaad. Het wel en het niet jokken. De groep die steeds met jokken bezig is ver liest de strijd. Niet jokken maar steeds eerlijk zijn, zo luidt de moraal Op bezoek in Luilekkerland ternational. Degenen die deze avond willen schrijven zijn vanaf 19.30 uur weer van harte welkom bij Nel Schwa- germann aan de Verjaagde Ruiterweg. Amnesty schrijft naar de autori teiten van landen waar de rechten van de mens worden geschonden. In die landen worden personen vanwege hun politieke overtuiging, ras en geloof onrechtmatig gevan gen gehouden zonder dat zij een eerlijk proces knjgen en ook nog vele malen worden mishandeld. Voorbeeldbrieven, zowel m het Nederlands als m de taal van het betrokken land, zijn aanwezig. Men kan meer dan één brief schrijven. Postpapier, enveloppen en postze gels zijn eveneens aanwezig Er zal deze avond worden ge schreven naar de autoriteiten van Turkije, Laos en Zambia. stante aanbod uil de internationale modewereld dal permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. LEUSDEN - Het Leusdense mannenkoor De Valleizan gers staat aan de vooravond van het eerste optreden. Vol gende week woensdag zal het gezelschap tijdens de Volks kerstzang in de St. Jozefkerk zijn eerste openbare optreden geven. Voor de liefhebbers een must, dus. Het herenkoor bestaat momen teel uit veertig leden. Het gezel schap staat onder leiding van diri gent Joop Schrijer. Ondanks het feit dat men nauwelijks een jaar bezig is, kan men al een behoorlijke mu zikale rondreis verzorgen. Er kan worden geput uit onder meer musi cal-fragmenten, licht klassieke werken en volksliederen, alle in verschillende talen. Tijdens de volkskerstzang op 17 december aanstaande worden na tuurlijk kerstliederen vertolkt. Naast twee gebruikelijke liederen zingen De Valleizangers ,,Zum Glo ria" van F.Schubert en „Still" in een LEUSDEN - In Leusden is een initiatiefgroep een aktie „bezwaarschriften defensie belasting" begonnen. De le den van de groep willen met deze aktie bezwaar aanteke nen tegen het verplicht mee betalen aan de (atoombewa pening door middel van de belastingen. Dat meebetalen gebeurt bijvoorbeeld via de inkomsten- en loonbelasting en via de btw op de elektrici- teits- en gasrekeningen. De rijksuitgaven voor defensie bedragen in 1986 ongeveer 13,5 miljard gulden, dat wil zeggen ruim 1000 gulden per inwoner. moet hij door een rijstebrij berg. Alle daar wonende per sonen zijn steeds volop aan het snoepen. Zij willen de Piet ook dwingen hieraan mee te doen. Hij weet echter te ontkomen en geeft de goede raad aan de aanwezige kinderen om heel wat minder te snoepen, tijdig naar de tandarts te gaan en steeds goed de tanden te poet sen. Tot slot gaat hij op de fiets en komt in het land Hoogland te recht. Hier komt hij met zijn fiets in botsing met een andere fietser. Na een gesprek tussen beiden waar hem op het hart wordt gedrukt in het verkeer wel beter uit te kijken blijkt, dat die persoon een voormalig on derwijzer aan de school is ge weest. Hij weet zich te herinne ren dat de Sint bij een vong be zoek zijn hand had beschadigd en daar verbonden was Moge lijk ligt de ring nog in de ver banddoos. Dat blijkt te klop pen. De Sint heeft volop van het op gevoerde toneelstukje genoten en hij was heel blij dat ook de jeugd nu al goed doordrongen is van de problemen die er zijn in verband met het milieu en dergelijke. De leden van de band A Shot of Rhythm. Komende zaterdag zijn ze te zien en te beluisteren in O.J.J. C. De Geut aan de Zwarte weg. LEUSDEN - Tijdens de blues happening in De Geut van ko mende zaterdag treden twee bands op, te weten Hank Swank en A Shot of Rhythm and Blues. Het dubbelconcert begint om 21.00 uur. De toe gangskaarten kosten 4,50 gul den per stuk. Op vertoon van de Geutpas betaalt men slechts 3,50 gulden. De pasjes zijn zaterdag ook weer ver krijgbaar voor vijf gulden per stuk. „Het dubbel optreden betekent automatisch veel extra live muziek voor een normale toegangsprijs", aldus de organisatoren. De spits wordt afgebeten door de voorma lige Geutband Hank Swank. Na een jaar lang repeteren beleeft deze puur Leusdense aangelegenheid z'n officiële premiere. De repertoire-keuze van de band is er de directe oorzaak van dat Hank Swank van start gaat tij dens de blueshappening. Het re pertoire bestaat uit regelrechte klassiekers uit de rhythm and blues. Hank Swank wordt gevormd door drummer Peter „animal" Grool, bassist Tony „macaroni" Hil- berts en gitanst Herby „slowhand" Koekoek. HOOG TEMPO Nadat Hank Swank de stemming enn heeft gebracht, is het de beurt aan A Shot of Rhythm and Blues Deze band heeft al eerder diverse optredens in De Geut verzorgd. Het grote enthousiasme van die con certen rechtvaardigt alleszins een nieuw optreden. A Shot of Rhythm heeft in De Geut een reputatie van de band die van geen ophouden weet. In hoog tempo worden rhythm and blues klassiekers uit de zestiger en zeventiger jaren op het publiek afgevuurd Zaterdag komt de band met en kele nieuwe en verrassende num mers die bij vorige optredens nog niet zijn uitgevoerd. De band is overigens voor een groot deel een familie-aangelegenheid. Leusde- naar Jan Willem van Wijk speelt bas, zijn broers Boudev/ijn en Mare respectievelijk slaggitaar en drums Peter Klink completeert het gezelschap en speelt sologitaar. LEUSDEN - De heer J. Zwaa, directeur van het Interkerkehjk Contact Orgaan (ICCO), ontving dinsdagavond een cheque van tienduizend gulden. Dat bedrag had de Lions Club Leusden bij elkaar weten te krijgen via onder meer twee succesvolle bmgo-avonden. Het geld werd ingezameld ten bate van het Togo-projekt. Er worden ACHTERVELD - Maandag- fwee ohepersen voor het verwerken van palm- en kokosvruchten aangeschaft. De overhandiging van de cheque avond kan er weer geschre- vond plaats in 't Ros Beyaart. ven worden voor Amnesty In- bewerking van Norman Luboff. De Valleizangers repeteren elke donderdagavond in de Groen- horst-school aan de Meent 3 te Leusden-Centrum, en wel van 20.00 uur tot 22.00 uur. Belangstellende zangers vanaf 18 jaar zijn van harte welkom om het koor te komen ver sterken. Het kunnen lezen van het muziekschrift is beslist met nood zakelijk. Voor nadere informatie kan men bellen naar 033-94.24.59, 033- 94.26.46 of naar 033-94.23.36.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5