Ruime zege Roda(za) bij Veluwse Boys: 0-4 Winterstop Achterveld winnaar in derby tegen VVZA Leusdenaren handhaven zich in kopgroep: leusiler k MTML WK AL Am Zeehelden voor tweede maal verslagen; KI/VIEK ^EN5 WINKEL Jonge Haaien in element SV A-dames Oliebollen actie van De Haaien Jan Drost vertrekt bij Achterveld DINSDAG 16 DECEMBER 1986 10 OVERWICHT LEUSDEN - De Roda-zaterdag heeft in Gaxderen met een minimum aan inspanning de op papiet lastige uit-wedstrijd tegen Veluwse Boys met 0-4 gewonnen. De opvallendste speler op het sportpark Westeneng was Coen van Dijk, de Roda-spits maakte maar liefst drie treffers. Veluwse Boys kon daar nau welijks iets tegenover stellen en moest lijdzaam toezien hoe de Leusdenaren in de slotfase het klasseverschil in de cijfers tot uitdrukking brachten. Trainer Wim van der Linden had Ronald de Haas buiten de basiself gehouden. De technisch begaafde linkerspits kampt al weken met enig vormverlies. KJaas ae Vnes (links) en Fokko van Leijenhorst kijken toe hoe Co de Smalen zich ontdoet van een tegenstander. LEUSDEN/ACHTERVELD - In de afdeling Utrecht is de winterstop begonnen, na niet minder dan veertien speeldagen en drie com plete bekersessies. Zelden in de historie van het afde lingsvoetbal was de compe titie zo ver op dreef met het ingaan van de kerstreces. Als dat begin 1987 zo door gaat, zullen vroeg in het voorjaar de eerste beslissi- nen over promotie en de- gredatie gaan vallen, als koning winter tenminste zijn grillen tot een mini mum blijft beperken. Het lijkt vooralsnog ondenk baar, maar niets is nu een maal zo onvoorspelbaar als het Hollandse weer. Voor de Roda-zaterdag, dat ko mend weekeinde nog het be- kertreffen tegen hoofdklasser DEV uit Doom te goed heeft, lijkt de winterstop uiterst onge legen te komen. De zaterdag- trein van trainer Wim v.d. Lin den draait op volle toeren en zit prima in de race om de titel; de laatste halte op weg naar de fel begeerde KNVB. Met begerige blikken, kijken de Leusdena ren vooruit naar de doorslagge vende ontmoetingen tegen de Musketiers uit Eist en de return tegen TOV in Baarn. "Laat ze maar komen", is de algemene opinie in het zaterdagkamp bij Roda'46. Duels waar vroeger tegen opgekeken werd, zoals afgelopen zaterdag het treffen tegen Veluwse Boys in Garde ren, worden vol zelfvertrouwen afgewerkt. En met succes. Ui terst koelbloedig schoven de Leusdenaren de kansloze Velu- wenaren met 0-4 aan de kant alsof het een oefenwedstrijd betrof, die als generale repeti tie diende voor het "grote" werk Dat beide rivalen TOV en ook Musketiers 1986 afsloten, geeft straks aan de voortzetting van de competitie een span ning, die borg staat voor een interessante ontknoping. Veen- sche Boys en Hoogerheide konden dat niet voorkomen, en gingen met 4-1 en 0-1 de boot in. Ook daarin is het pleit nog lang niet beslecht. Het Utrechtse WOO pakte weer een punt tegen het toch sterker geachte Bloemenkwartier (2-2), terwijl stadgenoot Hercules bij WA'71 in Achterberg met 0-2 even uit de zorgen kwam. SVL werd het kind van de rekening door met 3-1 van WJ te verlie zen. dat daarmee de aansluiting met de sub-top heeft voltooid. UITSLAGEN HOOFDKLASSE: Veluwse Boys - Roda'46 0-4 WA'71-Hercules 0-2 WOO-Bloemenkwartier 1-1 Hoogerheide - Musketiers 0-1 TOV - Veensche Boys 4-1 WJ - SVL 3-1 STAND HOOFDKLASSE: TOV 14 24(27- 9) Musketiers 13 22(26- 8) Roda'46 12 20(28-10) Bloemenkwartier 14 15(19-18) Hoogerheide 14 14(22-18) WJ 13-13(24 25) WA'71 14 12(20-28) Hercules 14 10(16-24) Veensche Boys 13 9(24-31) SVL 14 9(15-25) Veluwse Boys 13 8(22-22) WOO 14 6(12-28) WINST EN VERLIES In de le klasse A gaat het met Roda'46 nog steeds niet goed; de vijfde nederlaag op rij werd een feit. Kop loper BFC gaf de Buintng- parkers de volgende dreun met 3-1, waardoor de situa tie er feitelijk nog somber der uitziet dan een jaar gele den; zeker wat het aantal punten betreft, maar omdat er nog vier clubs onder de Leusdenaren genoteerd staat is er nog geen reden tot paniek. Zolang Austerlitz, dat met 8- 2 door Naarden werd weg geschoten, Actif dat met 1-0 van nvaal Laren verloor, en Zuiderzeevogels dat met 3-1 bij Olympia'25 klop kreeg, niet langszij komen, heeft de ploeg van Meindert Vlugt de zaken volledig in de hand. Het is echter wel zaak om straks in de onderlinge duels koppen met spijkers te slaan om het heft echt in eigen handen te houden. Aan kop veranderde er niets, omdat SC Nederhorst overeind bleef tegen EMM. Achterveld bleef op het vin kentouw door in een doel puntrijke wedstrijd met 4-3 van WZA te winnen. En dat geeft de Achtervelders de armslag om bij de hervatting van de stnjd mee te blijven dingen naar een hoge eind klassering. Roda'46 en de koplopers zijn gewaar schuwd! UITSLAGEN IE KLASSE: A BFC-Roda'46 3-1 Naarden'79-Austerlitz 8-2 SC Nederhorst - EMM 4-3 Laren-Actif 1-0 Achterveld - WZA 4-3 Olympia'25 - Zuiderzeevogels 3-1 STAND IE KLASSE A: Na zijn voortvarende competi- tie-stait, waarbij hij tot Roda's smaakmaker uitgroeide, zakte daarna zijn inbreng vér beneden het teamniveau. Daarom was za terdag slechts een rol als wissel speler voor hem weggelegd. Wout Buennk schoof hierdoor op naar de linkerflank, hetgeen hij goed deed. Vooral m samenwerking met de wéér op dreef zijnde Co de Smalen en de actieve Ton Kaspers zorgde de gehele linkerflank voor gevaar. Het was dan ook met zo verwon derlijk dat juist aan deze kant de eerste treffer van Coen van Dijk tot stand kwam. Het openingsdoel punt moet echter voornamelijk op het conto van Wout Buerink wor den bijgeschreven: de gelegen heids-linksbuiten bediende in de twintigste minuut met een bekeken voorzet Coen van Dijk op maat, die de bal voor het intikken had. Kort daarna mocht de spits het op eigen houtje doen, echter oog in oog met de keeper faalde hij in de afwer king. na deze doelpoging ver flauwde het wedstrijdbeeld. Met name Veluwse Boys legde een teleurstellende prestatie op de toch al gladde grasmat, waardoor als extra handicap de bal een onbe rekenbare snelheid kreeg. Ook de als gevaarlijk bekend staande aan valler Adne Bettink kon geen pot ten breken. Slechts eén keer liet de ex-IJsselmeervogelspeler zich gel den, toen hij na een halfuur uit een vrije trap doelman Berry Buunk voor een geslaagde reflex naar de rechterbenedenhoek dwong. Voor de rest zat de irritante Bettink volle dig in de tang bij rechtervleugel verdediger Klaas de Vries, die noch koud noch warm werd van zijn intimidaties. Maar het was met alleen Ve luwse Boys dat zich niet van zijn beste zijde liet zien, want ook de Leusdenaren kenden na een korte opleving voor rust een mindere pe riode. Ze speelden de bal wel aar dig rond in de achterhoede, maar van een effectieve, snelle opbouw was allerminst sprake. Via risico volle lange passes probeerde men de spitsen in stelling te brengen. De beste mogelijkheid kwam van Hame Kersies die uit een corner de bal fraai op doel kopte, maar zijn inzet gestopt zag. De Veluwse Boys-doelman behoedde daarmee zijn team vlak voor rust voor een nóg grotere achterstand. Na rust was het al rood en zwart wat de klok sloeg, mede doordat Veluwse Boys achterin de poort wagenwijd open gooide. Keeper Berry Buunk hoefde dan ook zel den in actie te komen. Dit in tegen stelling tot zijn collega aan de over kant die tot dnemaal toe de bal uit het net moest halen. Harry Settels was degene die Roda's tweede doelpunt inleidde. Dat ging met nogal wat hilariteit gepaard, omdat de rechtsbuiten op slinkse wijze de bal tussen de benen geklemd hield t en vervolgens in de doelmond krulde, waar Coen van Dijk ter- plekke was voor de „finishing touch": 0-2. Uit de draai knalde hij de bal in de linkerboven hoek. In het laatste halfuur werd Roda'46 niets meer in de weg ge legd. Frank en vrij kon de zater dag-elf op jacht naar nog meer goals, maar de gevolgde tactiek bracht met het beoogde rende ment. In plaats van om via kort combinatiespel (één-tweetjes) de chaotisch acterende Veluwse Boys-achterhoede te ontlopen, bleef men volharden in de lange pass, die echter zelden op de plaats van bestemming kwam. Wat dat betreft sprak doelpunt nummer drie boekdelen toen Coen van Dijk na een kort opgezette aanval op rechts tussen Ronald de Haas, inge vallen voor Harry Settels, en Hame Kersies nummer drie mocht aante kenen. In de slotfase bracht invaller Rob Verdier na een soloactie van Wout Buerink de stand op 0-4, waarmee de zaterdag-formatie van trainer Wim van der Linden de eerste helft van het seizoen met een gedeci deerde overwinning afsloot en zich uitstekend blijft weren m de strijd om het felbegeerde kampioen schap. Opstelling: Berry Buunk, Fokko van Leyenhorst. Karei Ouwerkerk, Klaas de Vnes, Ton Kaspers, Co de Smalen, Nico Romeijn, Wout Bue rink, Hame Settels (Ronald de Haan), Harrie Kersies en Coen van Dijk (Rob Verdier). In het Veluwse bos torent Nico Romeyn hoog boven een Veluwse Boy uit en illustreert daarmee symbohsch de overmacht van Roda. ACHTERVELD - Het Achterveldse voetbal lijkt het, in vergelijking tot de zondagafdeling in Leusden, op punten te gaan winnen. De ploeg van de scheidende trainer/ coach Jan Drost illustreerde deze veronderstelling door voor de tweede maal dit seizoen de streekderby met VVZA te winnen. Dit in tegenstelling tot Roda dat tegen dezelfde zeehelden tweemaal bot ving. Na opnieuw een doelpuntenfestijn, waar de Achtervelders patent op lijken te hebben, bleef men de Amersfoortse concurrent met 4-3 de baas, hetgeen de oranjehemden en passant een plaats winst in het klas sement opleverde. De steeds hardnekkiger wor dende, maar vooralsnog onbe vestigde geruchten, als zou trainer/coach Jan Drost Achter veld op korte termijn verruilen voor Hoofdklasser Hooglander veen (hij zou zijn laatste wed strijd inmiddels bij Achterveld op de bank gezeten hebben), konden de ploeg niet uit hun evenwicht brengen. Sterker nog, de Achtervelders boden Drost een passend af scheidsgeschenk in de vorm van een overwinning op WZA, een tegenstander die nog altijd als 'lastig' te boek staat. De ma nier waarop past ook volledig in het concept dat het optreden van de ploeg uit het kerkdorp kenmerkte; opportunisme en veel doelpunten. Zo herin nerde de toeschouwer zich on getwijfeld de eerste ontmoe ting tussen WZA en Achter veld, toen na reguliere speel tijd 3-3 op het scorebord stond, waarna er in blessuretijd nog ruimte bleek voor sensatie; in de luttele minuten die volgden slaagde Achterveld er in nóg dne maal doeltreffend uit te ha len, waarna 3-6 een geflat teerde, maar fraaie uitslag was. En de zich bij voorbaat ver kneukelende toeschouwer kreeg ook zondag weer waar voor zijn geld. Met zeven treffers op het Ker- stenssportpark steeg de aan- trekkelijkheidswaarde van het duel weer naar grote hoogte. En toen de kruitdampen waren opgetrokken en Achterveld twee punten rijker was, bleek het de ploeg tevens een plaats winst in het klassement te heb ben opgeleverd. Ten koste van EMM rukte men op naar de vijfde stek. TERUGSPEELBAL Om het Amersfoortse gevaar te bezweren, startte Jan Drost zon dag met twee spitsen in de ba sis. Erik de Jong en Hans van de Kooy werden op die posities geposteerd, terwijl Klaas van de Heuvel en Gerard de Bree- mer afwisselend het midden veld bezetten, om er voor te zorgen dat de vooruitgescho ven stellingen van scherpe mu nitie zouden worden voorzien. Voorlopig was het echter WZA, dat de wedstrijd in de aanvangsfase beheerste In de eerste tien minuten werden de Achtervelders op eigen speel- helft teruggedrongen, maar ge lukkig voor de gastheren kwam men die periode schadevrij door. De defensie van de te genstander bleek kort daarop meer kwetsbaar; de eerste de beste aanvallende actie van Achterveld bracht de achter hoede van WZA dermate in de problemen dat via een eigen doelpunt de score werd open gebroken. Daar was een verre uittrap van keeper Gerard van de Bedum aan vooraf gegaan, die de op scherp staande Erik de Jong bereilde Deze bracht de rech tervleugelverdediger zó in moeilijkheden, dat een terug speelbal in een onhoudbaar schot veranderde, waarna Erik de Jong de felicitaties van zijn ploeggenoten in ontvangst mocht nemen: 1-0. Even later miste Robbie de Vette een uitstekende moge lijkheid om zijn ploeg naar een grotere voorsprong te schie ten, maar vrijstaand voor de keeper leek hij plotseling door faalangst te worden bevangen, waardoor de actie niets ople verde. Meer succes had Hans van de Kooy. In de 34e minuut benutte hij een riante mogelijk heid, nadat hij door Erik de Jong in kansrijke positie was gemanoeuvreerd: 2-0. Toch kwam WZA nog voor rust weer in de wedstrijd, toen een foutje in de Achterveld-defen sie koelbloedig werd afge straft. OPPORTUNISME Na de thee was de tegenvaller voor Achterveld het sein om weer frank en vrij voor de aan val te kiezen. En zoals vaker werd ook nu het opportunisme beloond. Al na tien minuten kon de WZA-doelman weer gaan vissen. Erik de Jong be diende Hans van de Kooy op maat, die de bal op de borst op ving, alvorens het leder snoei hard in de touwen te jagen. Nog geen twee minuten later hervond WZA opnieuw de aansluiting via een fraaie kop bal. De strijd bleef hierdoor het open karakter houden. De beslissing viel in de 22e mi nuut, toen de hardwerkende Gerard van de Beemer 4-2 liet aantekenen. In de daarop vol gende fase liet Achterveld di verse uitstekende mogelijkhe den op een grote zege lopen toen met name Klaas van de Heuvel en Gerard van de Bree- mer, na een hoekschop, voor open doel misten. De laatste vijf minuten van het duel wer den toch weer spannend, om dat WZA via een strafschop weer in de race kwam. Achter veld hield echter stand, zodat de verdiende overwinning met gejuich begroet kon worden. "BFC 14 22(30-14) Olympia'25 14 10(25-14) SC Nederhorst 14 20 (26-17) Naarden'79 14 18(37-22) Achterveld 14 16(31-29) EMM 14 15(20-14) WZA 14 12(23-26) Roda'46 14 10(23-30) Zuiderzeevogels 13 9 (20-28) Austerlitz 13 8(18-37) Laren 14 8(15-24) Actif 14 79-28) (advertentie) V Snoopy? leusderweg 7 Amersfoort 033 - 631824* LEUSDEN - Zaterdag werd in het zwembad De Zwoer te Driebergen de vierde Speedojaargangwedstrijd afgewerkt. Op het pro gramma stonden alleen 400 m en 800 m vrije slagnum mers. De drie sterkste Haaien pupillen geboren in '75 en later, deden aan deze wedstrijd mee, te weten Saskia Helsdingen, Jan Wil lem van Dijk en Rogier Tol- 0 j-JJ0g Jan-Willem van Dijk. In programma nr. 3, de 800 m vrije slag meisjes 1975, beet Saskia Helsdingen de spits af. Met een tijd van 11.49.5 bleef Saskia enigszins boven haar beste prestatie. De 800 m vrije slag jongend 1975 leverde een spannende strijd op om de 2e en 3e plaats tussen Jan Willem van Dijk en Lucien Smits van de zwemvereniging De Zwoer. De laatste 25 m gaf de doorslag. Met slechts één meter achter stand werd Jan Willem derde. De tijd die hij realiseerde was echter uitstekend Voor het eerst in De Haaien geschiede nis zwom een Haai onder 12 jaar beneden de 11 minuten. Jan Willem kwam tot een tijd van 10.51.8, waarmee het club record met bijna 20 seconden verbeterd werd. Voor de kleine Haaien delega tie was de koek nog niet op Last but not least kwam het Haaienkanon Rogier Tolboom nog uit op de 400 m vrije slag jongens '76. Rogier had van meet af aan een voorsprong op zijn concurren ten welke hij in de loop van de race verder uitbouwde Ro giers tijd van 5.24.6 was uitste kend. Hij bleef daarmee 0,2 sec. onder zijn beste prestatie en verbeterde derhalve het in zijn bezit zijnde clubrecord. Met deze tijd zal Rogier zeker hoog scoren op de landelijke ranglijst. ACHTERVELD - De dames voetballers van Achterveld ontvingen zondag op het Kerstenssportpark kop loper Celeritudo uit Utrecht. Met 0-2 moesten de gastvrouwen hun meerdere erkennen in de tegenstan der. Dat het duel met de koploper met enige angst tegemoet werd gezien bleek uit het op treden van de Achtervelders. Men kwam uiterst gespannen uii uc aiaiioloKKen, waarvan de tegenpartij handig profiteerde. De Achterveld ploeg, waarin de geblesseerde Melissa Prin ses en de zieke Anja Voorburg ontbraken, kreeg al vlot een achterstand te incasseren, toen de bal slim over de ver uit haar doel gekomen keepster Rota Wouters werd gelobt. Dezelfde doelvrouwe ging ook bij het tweede doelpunt niet vrijuit. Door verkeerd uit te lo pen was zij er schuldig aan, dat de Celeritudo spits de marge kon vergroten naar 0-2. Hierna ontspon zich een meer gelijkwaardige wedstrijd, die aan beide zijden goede moge lijkheden opleverde. De spit sen stonden echter niet (meer) op scherp, zodat de rest van het duel doelpuntloos verliep. LEUSDEN - Zwem- en polo club De Haaien uit Leusden houdt ook dit jaar weer een oliebollen-actie. In verband hiermee zijn leden van de ver eniging de afgelopen weken al op vele adressen aan de deur geweest. Mocht er bij u nog niemand langs geweest zijn, dan kunt u bellen naar het volgende telefoonnummer 033-94.17.16. Uw bestelling wordt dan opgenomen. Een zakje met zes oliebollen kost u 3,50 gulden. Be stellen is mogelijk tot en met 29 december. Daarna gaat men de lekkernijen bakken ACHTERVELD - Maak ten wij in ons verslag van de voetbalwedstrijd Ach terveld tegen WZA nog melding van het feit, dat het vertrek van trainer Jan Drost op onbevestigde ge ruchten gebaseerd was, navraag bij de voorzitter van de SVA leerde inmid dels dat deze berichten juist zijn. Na drie jaar gaan het bestuur en de in Nij- kerkerveen woonachtige Drost in goede onderlinge verstandhouding uit el kaar. Drost kon zijn positie als 'trainer verbeteren, omdat hij bij hoofdklasser Hooglanderveen aan de slag kon. Hoewel het Achterveld- bestuur bij monde van voorzit ter Cor van Marwijk teleurge steld reageerde, kon men voor de redenen van de trainer be grip opbrengen. Van Marwijk: „Wij hadden natuurlijk graag gezien dat Drost nog een jaar met deze jonge selectie had Achterveld trainer Jan Drost. gewerkt. De ploeg doet het nog steeds boven verwachting goed en de prestaties lijken volgend jaar zelfs nog voor verbetering vatbaar. „Maar het is evenzeer be grijpelijk dat Drost de kans om een hoofdklasser te trainen met beide handen wil aangrij pen, al kwam zijn ontslagaan vraag twee weken geleden als een donderslag bij heldere he mel", aldus Van Marwijk. Het bestuur is inmiddels in de slag met een meuwe kandi daat. Namen wilde de voorzit ter nog niet kwijt. Uitsluitsel daarover is evenwel op korte termijn te verwachten.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 10