Leusden '85 doet zo nodig beroep op Wet Openbaarheid van Bestuur" Meneer Kaktus naar Leusden wandaag in Tien dagen 'zitten' en jaar rijbewijs kwijt Öe leusder krant- Eerdere vragen aan B&W over representatiekosten: ^ateidag in De Korf: Wegens rijden onder invloed: Paspoorten worden duurder Filmavond in Moespot sbI leusder krant SERVA VOLVO Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden L Krant valt uit op twee donderdagen f RESTAURANT f ROS BEYAART l Volg de borden KOESTRAAT Geen krant ontvangen? LEUSDER KABELKRANT-RIJKERS HEBBEN EEN STREEPJE VOOR. DE LEUSDER KABEL KRANT: Konijntje m de Wetering s EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 16 DECEMBER 1986 - 18e JAARGANG NO. 66 (Van de redaktie) LEUSDEN - Als het college van B en W niet bereid is om Leusden '85 inzage te geven in alle rekeningen, notities en adviezen met betrekking tot de post representatie, dan wil de partij het college daartoe dwingen via de Wet op Open baarheid van Bestuur. Dat schrijft de fractie van Leusden '85 in een brief aan het college. Met die brief, gedateerd 15 de- smber 1986, reageert Leusden '85 :p de antwoorden die het college •af op de al eerder gestelde chriftelijke vragen. „Zowel de ant woorden als de wijze van bespre- en in de commissies vinden wij onduit teleurstellend", aldus de ractie. „Het is ons blijkbaar met oldoende gelukt om het college, !oor het stellen van vragen, onze org in deze kwestie duidelijk te laJaen." „Eén van de uitgangspunten an Leusden '85 is duidelijkheid te erschaffen m zaken, waarover aar ons oordeel onduidelijkheid «staat of waarover geheimzinnig- eid is ontstaan. De wijze waarop iet College meent te moeten om- •aan met onze fractie, achten wij eker niet in het belang van de nwoners en de door alle fracties atgesproken wens, om tot een goede samenwerking in de ge meenteraad te komen. Het weigeren om informatie te verstrekken en het toepassen van de doorzichtige techniek om zaken door te schuiven naar andere com missies, ervaren wij als een uiterst trieste zaak en past zeker niet in onze democratische rechtsvorm. Openheid en duidelijkheid zijn een vereiste bij alles wat zich afspeelt rondom de presentatie 1985," zo stelt men in de brief. „Bij de beantwoording van onze schriftelijke vragen geeft U aan dat een incident (een kranteartikel me dio 1986) aanleiding was orde op zaken te stellen, waarmee U duide lijk maakt dat er een structureel probleem aanwezig was inzage budgetbewaking en representatie 1985." Fractievoorzitter Ben Stoelinga van Leusden '85. DOELMATIGHEID „Wij achten het een taak van de gemeenteraad om de doelmatig heid van de uitgaven die op de post representatie geboekt zijn, m het oog te houden en zonodig te con troleren. Het is onjuist dat het Col lege zich verschuilt achter de rechtmatigheidscontrole, die het venficatiebureau heeft verricht. Wij nemen zonder meer aan dat het bureau haar werk juist en betrouw baar heeft uitgevoerd. Het doelma- tigheidsaspect, en daar gaat het juist om, is bij de controle niet aan de orde. Het gaat ons om het feit er zeker van te zijn, dat de post representa tie wordt bestemd voor die doel einden waarvoor deze post op de begroting wordt opgenomen. Dat betekent dat op die post geen uitga ven geboekt dienen te worden die verband houden met zaken die tot de bureaukosten, de post verver singen, de post reis- en verblijfs kosten of lot pnvézaken behoren. Door de informatie, waarover wij beschikken, en ie manier waarop het College onze vragen omzeilt, kunnen wij niets anders constate ren dan dat er wel degelijk iets aan de hand is met de post representa tie 1985. Vandaar dat wij het College met klem verzoeken inzage te verstrek ken m alles wat onder de post re presentatie valt. Wij denken hierbij aan een chronologische opsom ming van boekingen in 1985, waar bij het doel en de gebruikers wor den aangegeven. Om U enigszins op weg te helpen, geven wij U enige onderdelen aan: - reis- en verblijfskosten perso neel en gemeentebestuur, - rookwaren; - lunches en diners; - verversingen; - recepties e.d. Bovendien vragen wij een dui delijk antwoord op de volgende vragen: 1) Welke kostensoorten heeft U op de post representatie 1985 ge boekt, gespecificeerd naar in terne- en externe vertegenwoordi ging, waarbij aangegeven dient te worden wie de uitgave heeft ge daan en voor welk doel dat gedaan is? 2) Kunt U ons de verzekering ge ven dat op deze posten geen uitga ven zijn geboekt, die geen verband hebben met de (externe) repre sentatierichtlijnen van de ge meente? Wij bedoelen hier met name de uitgaven voor lunches en diners. 3) Zijn er posten onder represen tatie geboekt die behoren tot de post reis- en verblijfskosten perso neel en/of zijn er posten geboekt otider representatie en onder reis- en verblijfskosten die van gelijk karakter zijn? 4) Bent U alsnog bereid ons volle dig inzage te geven in alle rekenin gen, notities en adviezen met be trekking tot de post representatie, zonder daartoe gedwongen te wor den via de Wet op de Openbaar heid van Bestuur? 5) Bent U met ons van mening dat volledige duidelijkheid, openheid en openbaarheid in het belang is van alle betrokken partijen en dat daardoor negatieve publiciteit kan worden voorkomen? 6) Bent U met ons van mening dat de wijze waarop wij nu over deze materie met elkaar in „gesprek" zijn weinig bijdraagt aan de open heid welke dient te bestaan over de interne huisregels van de organi satie en bovendien weinig bij draagt aan het verbeteren van het democratisch functioneren van het college naar de gemeenteraad. 7) Bent U bereid alsnog het door U ingewonnen advies bij de VNG over openbaarheid van bestuur ter inzage te leggen voor de leden van de gemeenteraad en bent U bereid aan te geven waarom U dit advies gevraagd hebt?" „Voor alle duidelijkheid willen wij U erop wijzen dat wij er niet op uit zijn om ambtenaren in een kwaad daglicht te stellen. Dat zeer zeker niet! Leusden'85 richt zich tot het College, omdat deze zaak de verantwoordelijkheid van het col lege is. Wij willen niets anders dan dat deze zaak zo snel mogelijk op gehelderd wordt. In het kader van „het beter met elkaar omgaan" ho pen wij dat het college van deze zaak geen langlopende „affaire" gaat maken, want dan blijken alle onlangs uitgesproken woorden niets meer te zijn dan loze kreten." Leusden'85 dringt dan ook aan op een snelle afhandeling van de vra gen. Gemeente werd tijdens hoorzitting foute procedure verweten inzake De Hakhorst Figurentheater Triangel: verstilde monumenten gaven te denken pag. 3 pag. 5 Verlichtingscontrole bleek geen overbodige luxe Veel lof voor LTS Don Bosco Sport: ruime zege Roda zaterdag Achterveld winnaar derby tegen WZA Antilopen op inzet naar verdiende zege Leos gelijk pag. 9 pag. 9 pag. 10 pag. 10 pag. 11 pag. 11 Cl herhaal van Miki" (1981) e:". „Ope ratie keihard 42" (1983) en voor kleuters „Kweetniet" (1981) en „Op visite bij Meneer Kaktus" (1985). PROGRAMMA EUSDEN - Meneer Kaktus, weetniet en Mevrouw Stera- and komen zaterdag 20 de- eruber naar Leusden toe. Het ezelschap geeft dan om 4.00 uur een optreden in acti- iteitencentrum De Korf aan Ie Smidse 1. Wie nog in het ezit is van het Bouwdorp- asje kan voor twee gulden op isite bij Meneer Kaktus. Kin eren die niet zo'n pasje heb- en, moeten vier gulden be ien. Meneer Kaktus en zijn vrienden zijn smds 1984 zeer bekend dankzij de televisie-optredens in het Vero- nica-televisieprogramma Tmeke. Hierdoor groeide niet alleen de be kendheid, maar ook de populariteit van Meneer Kaktus. Dat resul teerde weer in de opname van een langspeelplaat: „De Grote Meneer Kaktusplaat" en de uitgave van „Het Grote Meneer Kaktusboek". De wekelijkse vijf minuten in het programma van Tineke waren voor het kinderpubhek nauwelijks vol doende. Daarom kreeg Meneer Kaktus zijn eigen televisieshow. Elke woensdagmiddag is hij te zien op de televisie. In het theater speelt Kaktus dit seizoen twee verschillende voor stellingen: een vernieuwde versie van „Op visite bij Meneer Kaktus" voor kinderen van 3 tot 9 jaar en Yucca" voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. Het eerstgenoemde programma, een muzikale kome die, wordt zaterdag in Leusden ge speeld. THEATER Hoofdpersoon van het Amster damse Kaktus-theater is Peter Jan Rens. Na schnjf-, regie- en akteer ervaringen binnen verschillende groepen besloot hij in 1978 om zijn eigen manier van theater te gaan maken en Rens richtte Kaktus Theater op. Sinds die datum ont stond er een groot aantal voorstel lingen: voor volwassenen het saty- risch psychodrama „Koning Kaktus voor oude lullen" (1978), een muzi kale hommage aan de ouderdom „Ballade" (1979), een dampend drama over fascisme en eenzaam heid „Voetbal" (1980), een muziek theaterstuk over een sportman en een spastische jongen „De beul komt terug" (1981) en een cam pingdrama vol salsa „Leve tante Ans" (1984). Voor de kinderen maakte hij de programma's „Koning Kaktus voor kinderen" (1979), „Popster en werkster" (1980), de musicals „Het In het programma dat Theater Kaktus zaterdag in Leusden brengt, gaan Meneer Kaktus, Kweetniet en Mevrouw Stemband op zoek naar een geheim. En niet zo maar een geheim. Nee, het is een stevig ge heim waar je wat aan hebt; een geheim dat zoden aan de dijk zet en waarmee je verder komt in het le ven. Maar om achter dat geheim te komen moet er wel wat gebeuren. Door middel van valpartijen, mis lukkingen. ellende om te lachen, misverstanden, liedjes, droevige momenten, spanning en opluchting wordt het geheim van Riool Fee ontsluierd. Kortom: reden genoeg voor alle kinderen vanaf 3 jaar om eens te gaan kijken. Wie meer wil weten, kan even bellen naar Roy Robbemond, telefoon 033-94.76.14. Volwassenen mogen alleen naar binnen onder begeleiding van een kind. LEUSDEN/UTRECHT - „Ik begrijp dat u het wel prettig zou vinden om hier met een milde straf vandaan te gaan. Maar dat zou niemand begrij pen." Zo sprak de Utrechtse politierechter, mr. A. Weijsen- feld, donderdag tegen een 34- jarige inwoner van Leusden. Deze was voor de vierde keer betrapt toen hij met te veel drank op achter het stuur zat. „Wat vindt u er nou van", vroeg de rechter aan de inwo ner van Leusden. „Het is de grootste ramp", antwoordde deze. Hierop zei de rechter: „Dat drinken van u is de groot ste ramp, niet dat u door justi tie gepakt bent". Dat gebeurde de laatste keer 28 juli dit jaar. Volgens de verbalisan ten deed de man een poging „de drukste weg van Nederland" aan de verkeerde kant op te njden. Die benaming had de Utrechtseweg toen nog. Inmiddels heeft de Rijks weg door Amelisweerd de ver keersstromen over de Utrechtse- weg wat verminderd. Op het politiebureau is bloed van de verdachte afgetapt. De bloed proef leverde een promillage van 1,80 op. Tijdens de zitting vertelde de Leusdenaar dat hij de avond voordat hij werd aangehouden een feestje had gehad. „Alcohol moet je met alcohol bestrijden", had hij de volgende ochtend gedacht. In rap tempo sloeg de man twee halve li ters bier achterover. Zo kwam het dat hij met een aanzienlijk promilla ge rondreed toen hij om tien uur 's ochtends werd aangehouden. „Uitermate gevaarlijk", vond de officier van justitie, mr. H. Donker, het weggedrag van de inwoner van Leusden. Hij wenste de verdachte veroordeeld te zien tot twee weken gevangenisstraf en één jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De rechter maakte daar tien dagen ge vangenisstraf en één jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid van. IJcö eater Kaktus, met Peter Jan Rens, Joost Hes en Annemieke Hoogendijk, komt zaterdag naar Leusden. LEUSDEN - Als gevolg van een verhoging van de rijks leges worden paspoorten na 31 december duurder. Paspoorten voor 16-jarigen en ouder gaan 70,50 kos ten, 6,30 meer dan de hui dige prijs. Paspoorten voor jongere onder de 16 jaar worden 3,15 duurder en gaan 43,50 kosten. De prijs van identiteitskaarten (toeristenkaarten) voor meederjarigen wordt 31,- een verhoging met 0,75; voor minderjarigen blijft de prijs op 19,75 gehand haafd. De laatste mogelijkheid om een paspoort of identiteitskaart aan te vragen voor de nu geldende prijs is op woensdag 24 decem ber tussen 08.30 uur en 12.30 uur. Voor wie aangewezen is op de avondopenstelling van de afdeling ourgerzaKen is die laatste mogelijkheid op vrijdag 19 december van 19.00 uur tot 20.00 uur. Wie geen gelegenheid heeft om voor 24 december een pas poort aan te vragen of te verlen gen doet er verstandig aan dat in ieder geval vóór 1 april 1987 te doen Dan worden alle hier boven genoemde reisdocu menten nog eens met 11,65 in prijs verhoogd. ACHTERVELD - De Stich ting De Moespot houdt vrij dag een filmavond. De film die wordt vertoond heeft als titel 'Police Academy II'. De aanvang is om 20.00 uur en de entree bedraagt vier gulden. LEUSDEN In verband met de feestdagen zal de Leus der Krant niet verschijnen op de donderdagen 25 de cember en 1 januari. Op de tussenliggende dinsdagen, 23 december en 30 december, ver schijnt de Leusder Krant wel. Voor die data gelden de normale aanlevertijden voor zowel kopij, als voor advertenties. Dat wil zeg gen dat beide op maandag voor twaalf uur in ons be zit moeten zijn, voor plaat sing in de krant van de daaropvolgende dinsdag. Vanaf dinsdag 6 januari verschijnt de krant weer volgens het normale schema, op dinsdag en op donderdag. (advertenties! Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- hJ den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers: 75 cent per stuk I OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR I Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- I lijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend I Zaterdags gesloten. AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 tel 033-630154 C Koude èn warme schotels voor de feestdagen. f Hamersveldseweg 55, tel. 033-943127. 6 Parkeren in het centrum van Amersfoort in de Parkeergarage Koestraat. A Tarief: f 0,50 per 20 minuten. Open op koopavonden tot 22.00 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30uur) Tel.033- 940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr 03420-94911. (advertentie) Want er zijn nog maar weinig gemeenten in Nederland, waar je op elk moment van de dag of de nacht het nieuws uit eigen plaats zo snel bij de hand hebt. Glashelder nieuws zonder strepen! MENEER KAKTUS: .Leusden is the place for me.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1