Gemeente foute procedure verweten ■cusder krant IN NUKERK:. WINKELEN NOG LEUSDEN ioorzitting over bestemmingswijziging De Hakhorst: Alcoholcontrole leidde tot aantal bekeuringen Kaarten in De Til leusder krent Max Milieu naar Leusden Inbrekers slaan slag: buit van tien mille Leusdenaar tegen boom 3okaaL v DE 125 NWV WINKELIERS m 1-0 voor Amerika iweekinclegemeenbe/\ Leusden Achterveld DINSDAG 16 DECEMBER 1986 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Afgelopen vrijdag maakten dertien indie ners van een bezwaarschrift tegen de geplande hore- cabestemming van De Hakhorst gebruik maken van de mogelijkheid, die de gemeente hen bood, om hun grieven toe te lichten tijdens een hoorzitting van de Commissie Bezwaar- en Beroepsschriften. Deze com missie stond onder leiding van de VVD-er Joost de Jongh en bestond verder uit Jan Jacobs (PvdA), Ma- rius Boersen (CDA), Ben Stoelinga L'85) en Ep Oostra (D'66) en (de afwezige) Harm Offereins (GPV/SGP). e belanghebbenden hadden een bezwaar tegen een open- are hoorzitting. Voorzitter sost de Jong legde de aanwe- gen de doelstelling van deze zond uit: „Het is de taak van Commissie om alle adviezen ijzonder nauwkeurig te be- tuderen. Op grond van deze udie wordt te zijner tijd een ivies naar de gemeenteraad ,tgebracht". Joost de Jong zei verwachten dat, de behande- ng in de gemeenteraad van ja- uari 1987 plaats zal vinden, oewel hij dat liever nog in de- imber rond had willen heb- EZW AARDEN llereerst kwam de heer ïijersen naar de microfoon e. Aan de hand van tekenin- !n en een grote foto legde hij m de Commissie uit, dat er tij- sns de bedrijfsleiding van ob Verduin nog een tweetal [uiloften heeft plaats gevon- en. En dat, terwijl hij dat met eer zou doen. Een en ander ng gepaard met veel overlast de vorm van geluid, veel ge- irkeerde auto's en stank, heer Lindenbergh beschul- gde het gemeentebestuur n een ernstige procedure- ut. Tijdens de raadsvergade- ig van 27 november was voor- •steld aan de gemeenteraad n te verklaren, dat een wijzi ng wordt voorbereid van het •stemmingsplan 'Alands- >ek', voorzover dat betrek- ng had op Waarden 25a. Men ïlde voor, dit besluit in wer- ng te doen treden op 8 de- mber 1986. Dit voorstel hield n ongegrondverklaring c.q. verlegging van de bezwaar- hriften in. Een hoorzitting is toen nog niet gehouden. heer Lindenbergh zei te ver- ichten, dat de gemeente nu it een ander ambtelijk stuk mt. Naar zijn mening maakte de gemeente misbruik van de vrijstelling ex. artikel 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening. De indieners van dit bezwaar schrift namen de gemeente kwalijk, dat zij door deze han delswijze van de gemeente on voldoende kansen kregen om met bezwaren naar voren te ko men. Indieners van dit be zwaarschrift spraken boven dien de vrees uit, dat het in de toekomst niet meer mogelijk zou zijn om de oude be stemming aan zijn trekken te la ten komen, namelijk de sociaal- culturele. Door De Hakhorst als zodanig af te stoten, ontdoet de ge meente zich van één van de tóch al schaarse accommoda ties voor sociaal-culturele acti viteiten, terwijl de gemeente met geen enkel alternatief te voorschijn is gekomen: een verarming voor een gemeente bestuur dat zichzelf respec teert. Spreker verwoordde namens mede-bezwaarden, zich door de gemeente "genomen en ge schaad" te voelen. Hij vertelde meteen, dat zij verder zouden doorvechten, wanneer de ge meente hun bezwaar met-ont vankelijk zou verklaren. LAAT Voorts nam de heer Linden bergh de gemeente kwalijk, dat de uitnodiging pas op het allerlaatste ogenblik geschied was, terwijl de bijeenkomst op een uitermate ongelukkig tijd stip plaats vond. De voorzitter van de commissie kon dit be zwaar niet delen: de commissie had gedacht een uitstekend tijdstip gekozen te hebben. Merkwaardig genoeg om de zelfde redenen waarom de be zwaarden het juist zo'n onge lukkig tijdstip vonden: tijdens een koopavond, erg vroeg in De commissie voor Beroeps- en Bezwaarschriften hoorde vrijdagavond de mondelinge bezwaren tegen het wijzigen van de bestemming van De Hakhorst aan. de avond, in de drukke decem bermaand. "SNEEUWBALEFFECT" Vervolgens nam de heer Van Mierlo het woord. Hij schetste de commissie zijn hoopvolle verwachting van een aantal ja ren geleden: een rustige woon omgeving. Veel lawaai en late bruiloften, dronken automobi listen maakten daar gauw een eind aan. Hij vertelde de com missie, dat hij op een goede nacht de beheerder van De Hakhorst had opgebeld. Aan de andere kant kreeg hij te ho ren: 'Kunt U niet wat harder spreken? Het is hier zo'n la waai!' Sprekend genoeg voor de onleefbare situatie voor de omwonenden van De Hakhorst. Hij vertelde de commissie ook van het sneeuwbaleffect: door het grote geluidsvolume van De Hakhorst was hij genood zaakt om zijn eigen geluidsap paratuur eveneens harder te zetten, waardoor zijn buren tot dezelfde daad gedwongen wa ren. Om de maat vol te maken liet de heer Van Mierlo de com missie weten, dat de gezamen lijke drukte en overlast van de Hakhorst, van Jacco's Cafetaria en de Dansschool langzamer hand teveel werden. Hij wees op de volstrekte mogelijkheid om 's avonds buiten te zitten. De parkeerruimte in de smalle straatjes rond de Hakhorst was naar zijn mening ook veel te erg. De heer Van Mierlo begreep, dat de commissie de belangen van bezwaarden moest afwe gen tegen die van de exploitant van de Hakhorst. Dat die afwe ging in het voordeel van de om wonenden moest doorslaan, leek hem duidelijk. LEIDSE PLEIN De heer Van Gessel liet vervol gens aan de commissie weten, dat hij sterke overeenkomsten zag met Leidsepleintoestan- den: op veel te korte afstand van elkaar een dansschool, een cafetaria, een eetcafé en een gelegenheid om jeu-de-boule te spelen. De grenzen van het voor de omwoners toelaatbare zijn inmiddels duidelijk over schreden: toe vier uur in de ochtend heeft men nog last van wegrijdende, vaak schreeu wende dronken automobilis ten. Politie en gemeentebe stuur zijn kennelijk met in staat om die geluidsoverlast in te dammen. De heer Van Gessel zei, deze hoorzitting als een farse te erva ren. Hij vroeg zich af, welke ga ranties de gemeente kan bie den voor de toekomst. Voorzit ter Joost de Jongh antwoordde hierop, dat de hoorzitting be- i slist heel serieus genomen dient te worden. „Bovendien, het horeca-bedrijf zal aan zeer duidelijke voorwaarden gehou den worden. Vergunningen kunnen bij niet naleven worden ingetrokken." De heer Jacobs 1 deelde nog mee, dat de toe lichtingen op de bezwaren, als mede de bezwaren zelf, zeer seneus behandeld zullen wor den door de commissie. VRAAGTEKENS De heer Van der Wiel voelde er niet voor om in herhaling te valen. Hij liet echter wel weten, dat hij grote vraagtekens zet bij de politiek van de gemeente. In een later stadium zal vervan ging van de sociaal-culturele accommodatie veel meer geld gaan kosten, dan de verkoop van de Hakhorst nu oplevert. Hij vond, dat de gemeente op onelegante wijze belastinggel den en subsidies weggeeft aan een enkele particuliere onder nemer. SFEER De hoorzitting had over het al gemeen een plezierig, zij het ook hard karakter. Meerdere malen werd duidelijk gemaakt, dat men hier geen bezwaar maakte tegen de nieuwe ex ploitant van De Hakhorst, men hier geen bezwaar maakte te gen Rob Verduin. Deze liet her haaldelijk horen, dat hij de beste voornemens had voor de toekomst. De volgende ochtend hadden wij een kort gesprek met één der bezwaarden, de heer Reijersen. Pikant détail is, dat het huis van de familie Reijersen de naam heeft meegekregen: 'Onze Wens'. De heer Reijersen: "Wij heb ben die woning drie jaar gele den gekocht als zijnde onze wens. Wij hadden daarvoor in Amersfoort gewoond in een flat: 72 huisgezinnen met één ingang. Verschrikkelijk was dat. Dit leek ons nu een heel rustige hoek. Achteraf viel dat nogal tegen: pal tegen een ca fetaria, zeg maar sta-caraven, en dit café-restaurant met veel harde muziek. Diverse kerken zijn politierapporten opge maakt. De hele buurt had last van het lawaai en de drukte." "Het liep gewoon de spuigaten uit: Jacco heeft heerlijk ijs en de jeugd geniet daarvan. Maar wij moeten 'genieten' van de jeugd die daar met de bromfiet sen lawaai maken. Vaak opge voerde motoren, dus extra veel lawaai. Rondjes rijden, met veel poeha op de remmen staan en weer een rondje scheuren. Dit is iets geweest, wat wij met konden voorzien bij de koop van het huis. Met het huis op zich zijn we dik tevre den. Maar het is jammer, dat ze ons voor de koop niet op de hoogte hebben gebracht van de constante geluidsoverlast. Maar ja, zo slim zijn ze wel: dat zou de prijs alleen maar ge drukt hebben." Mevrouw Reijersen vertelt, dat zij het wel bij de vorige bewo ners geïnformeerd hebben. Maar de geluidsoverlast was „niet noemenswaard". MEESCHUDDEN De heer Reijersen: "Dat feest vieren, daar zijn we helemaal niet op tegen, hoor. Maar die knetterende, oorverdovende muziek is verschrikkelijk ge weest, eerlijk waar: je lag ge woon op je bed mee te schud den. Mevrouw Reijersen laat weten, dat niet èlle bruiloften zo luid ruchtig geweest zijn: "Er waren ook keren, dat het rustig was Of als we hier de TV behoorlijk hard aan zetten, dan hoorden we het ook niet. Het kon ook heel rustig: bijvoorbeeld van het Gemengd Koor Leusden dat hier repeteerde, hadden wij absoluut géén last." De heer Reijersen: "De schuur is zó gehorig: als de kinderen met een speelgoedautootje over de vloer rollen, dan gaat het geluid je hier door merg en been. Zó gehorig is het, en dat is geen flauwekul." SLAAPPILLEN Mevrouw Reijersen: "Zelf heb ik niet zo'n enorme last gehad van die autootjes. Je weet im mers: dat zijn kinderen. Dat neem je voor wat het is. Maar 's avonds is het erg hinderlijk. Te genwoordig moet ik slaappil len gebruiken om nog van enige nachtrust te kunnen ge nieten." Mevrouw Reijersen steekt met onder stoelen of banken, dat er sprake is van asociaal gedrag, wanneer mensen mensen zo luidruchtig feest te moeten vieren, dat een hele buurt ver plicht wordt, mee te vieren te gen hun zin. Zij is teleurgesteld over het gebrek aan medewer king bij de politie, wanneer zij een telefonische melding doet van geluidsoverlast: "De politie zegt gewoon, dat zij moet af wachten of er nog meerdere mensen komen die klagen..." "Of', zo vult de heer Reijersen aan, "je krijgt als antwoord, dat ze echt geen tijd hebben. Op een geïrriteerde toon ook nog." De heer Reijersen vertelde ver der nog, dat het samenleven met de vorige Hakhorstbeheer- der beslist wel "harmonisch" ging: "Hij zei altijd: Ome Jan, als het te hard gaat, bel dan even of kom een borrel drinken en dan beloofde hij dat het zachter zou gaan. Maar er ge beurde niets. Rob Verduin nu heeft belooft zich 'netjes' op te stellen. Ik heb hem gisteren uit de tent gelokt, en goed ook..." LEUSDEN - In de nacht van zaterdag op zondag hield de Rijkspolitie in sa menwerking met perso neel van de gemeentepoli tie uit Bameveld een alco holcontrole. Van 23.45 tot 00.30 uur werd de controle gehou den in de omgeving van de Klaveet. Daarna werd nog tot 03.00 uur gecontroleerd in Stoutenburg en op de Hessenweg en Helweg. Vier bestuurders kregen na het ondergaan van de bloedproef proces-ver baal. Aan acht bestuur ders werd een rijverbod opgelegd. Tevens werd een autobe stuurder proces-verbaal aangezegd daar betrok kene niet in het bezit was van een rijbewijs. Enkele bestuurders kre gen bovendien en bekeu ring, omdat het door hen bestuurde voertuig nog niet APK was gekeurd, hoewel het voorgeschre ven tijdstip reeds was ver lopen. LEUSDEN - In jongerencen trum De Til aan de Hamers- veldseweg wordt komende donderdag een kaartavond gehouden. Er is dan qelegen- heid tot schut- en KI i'Wjjs- sen. Liefhebbers kunnen zich vanaf 19.30 uur tot 19.50 uur inschrijven. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur. De kosten van deelname be dragen 3,50 gulden. Er zijn donderdagavond diverse prijzen te winnen. Een gedeelte daarvan staat in het teken van kerstmis, zoals kerststollen, kip- pen-kerstkransen en wijn. Ieder een kan aan de kaartavond mee doen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd. Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 166,80 per jaar, 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: AJs abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagmiddag 18 00 ir te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op tiet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, it duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ukunt ook contant betalen op orte kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto( s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Max Milieu, de provinciale milieu-mascotte, brengt zaterdag 20 december een bezoek aan Leusden. Hij zal op die dag samen met wet houder Fons Ummels om 11.00 uur het startsein geven voor de officiële ingebruikname van een speciale container voor chemisch afval. Inwoners van Leusden zijn daar bij van harte welkom; zij kunnen dan gelijk van de mogelijkheid ge bruik maken chemisch afval in te leveren. De container staat op de ge- meentewerf aan de Hamersveldse- weg 105 en biedt plaats aan scha delijk afval, zoals verfresten, be strijdingsmiddelen, accu's, batte rijen en overig chemisch afval. Tussen half twaalf en half één zal Max Milieu een ronde maken over de Hamershof, waarbij hij informa tie zal uitdelen over het op verant woorde wijze omgaan met milieu schadelijke stoffen. Voor nadere informatie kunt u bellen naar de gemeentewerf, te lefoon 033-94.15.94. ACHTERVELD - Woensdag 10 december werd ingebro ken bij de familie Van B. aan de Jan van Arkelweg. De inbraak vond plaats tus sen 16.30 en 20.30 uur. De dader(s) zijn via achter de woning gelegen tuinen naar de achterzijde van de woning gegaan. Hier werd de achterdeur geforceerd, waardoor de woning kon worden betreden. Zowel de woonkamer als de slaapka mer werden doorzocht. Ontvreemd werd een groot aantal sieraden ter waarde van 7000,-. Verder werden ont vreemd een videorecorder, een fotokoffer met fotoappara tuur en geld. De totale waarde van het ont vreemde is 10.000. Uit het door de politie inge stelde onderzoek bleek dat de betreffende daders ook heb ben ingebroken in Leusden. In de omgeving waar deze in braak was gepleegd werden dne lege portemonnees gevon den van de inbraak in Achter veld. Getuigen hadden in Ach terveld verdachte auto's waar genomen. Uit het politieonder zoek bleek echter dat de be trokken auto's niets met de in braak te maken hadden. STOUTENBURG - De heer Van Z. uit Leusden raakte afgelo pen zaterdag rond 23.00 uur zwaar gewond bij een eenzij dig ongeval op de Horsterweg in Stoutenburg. De man reed in zijn wagen vanuit Stoutenburg richting Leusden. In één van de bochten verloor hij de macht over het stuur. Van Z. kwam tegen een boom tot stilstand. Hij liep daarbij een gecompliceerde beenbreuk en hoofdwonden op en moest overgebracht worden naar het een ziekenhuis. De politie vermoedt dat er over matig alcohol gebruik in het spel is. Er is dan ook een bloedproef afge nomen. De uitslag daarvan is nog niet bekend. De auto raakte bij het ongeval flink beschadigd. (advertentie) door Jan Versteegl Toen de Amerikanen eind no vember hun verwachtingen be kend maakten voor het weer in Europa in december, had ik mijn ernstige twijfels. Tot 15 decem ber voorzagen zij absoluut geen kou in geheel Europa. Welnu, zij hebben (opnieuw) gelijk gekre gen. Nu maar afwachten of de verwachting tot eind december (aanhoudend zacht) ook uitkomt. De koude lucht boven Oost-Eu ropa is in het afgelopen week einde wel iets naar het westen opgeschoven. Zo meldde Berlijn zondagochtend sneeuw bij min twee graden. Bij ons viel het weer in het weekeinde wat tegen. Zaterdag regende het en zondag bereikte een storing vanuit het kanaal ons gebied. Er viel wat natte sneeuw in het Zuiden van het land. De temperatuur bleef met een graad of 4 a 5 iets onder normaal. Op de satelliet-beelden van zondag was een groot regenge- bied zichtbaar boven de oceaan, ter hoogte van Ierland. Dit gebied zal ons land inmiddels gepas seerd zijn met wat regen. Zondag leek de kans dat daarbij wat natte sneeuw zou vallen niet ondenk beeldig. De verder vooruitzichten zijn wat onzeker. De Duitse weer- dienst voorziet in de tweede weekhelft „nass.kalt" weer met regen en sneeuw; dus kouder weer. De vooruitzichten, opge steld in het Engelse Reading, voorzien tot vrijdag aanhoudend wisselvallig en vrij zacht weer. We moeten dus afwachten hoe het weer zich deze week verder ontwikkelt. Hopelijk kan ik er donderdag wat duidelijker over zijn. Inmiddels zit de eerste helft van december erop. De schaats liefhebbers zijn nog niet aan htm trekken gekomen. Het weer was te zacht, vooral de eerste week, en met de neerslag valt het mee. Overigens is er nog geen echte sneeuwdag genoteerd. Een veel aan mij gestelde vraag de laatste tijd is: „Krijgen we een witte kerst?" Welnu, som mige meteorologen schijnen dit ver vooruit te kunnen voorspel len. Een van hen beweert nu al dat de kans op een witte kerst zeer gering is. Ik herinner dan maar even aan vorig jaar. Toen verliep de eerste kerstdag zacht, maar aan het einde van de tweede kerstdag stroomde plot seling koude lucht binnen en ging het 's avonds sneeuwen. Het kan raar gaan. Ook de vroege wintersporters komen nog maar weinig aan hun trekken; er ligt nog maar weinig sneeuw in de wintersportcentra. De kans dat daar spoedig verbe tering in komt, lijkt gering. Afgelopen zaterdag heeft Om roep Leusden opnamen gemaakt voor het jaarovexzicht 1986. Dat programma wordt komende za terdag op de kabel uitgezonden. Het weer is hierin ook vertegen woordigd. Samen met de ex-TV weerman John Bernard (nu werk zaam bij Meteo Consult) spreek ik over enkele „weer-hoogtepun- ten" van het bijna afgelopen jaar in onze gemeente. Het is maar dat u het weet. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele benchten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagehjks felicitatie-nibnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tarief: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. Dinsdag 16 december 19.30 uur: Openbaar fractiebe- raad van de PvdA in het gemeente huis. 20.00 uur: Kerstavond van de NBPV m 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Vergadering Planad viesgroep op de zolder van Groot Krakhorst aan de Boldenkhof. Woensdag 17 december 19.30 uur: Volkskerstzang in de St. Jozefkerk aan de Hamersveldse- weg. 20.00 uur: Bingo-avond m De Kla veet aan de Postweg 1. Donderdag 18 december 20.00 uur: Kaartavond in jonge rencentrum De Til aan de Hamers- veldseweg. 20.00 uur: Openbare raadsverga dering m het gemeentehuis aan 't Erf 1. 20.15 uur. Thema-bijeenkomst in 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2. Dinsdag 16 december 20.00 uur: Kerstavond KPO in 'd Ouwe Peerdestal. Woensdag 17 december 09.00 uur: handwerk-hobby- club in De Moespot. Donderdag 18 december 14.30 uur: Kerstmiddag bejaar den soos in Ons Gebouw. 20.30 uur: Volksdansen in de Moespot. Vrijdag 19 december 20.00 uur: Filmavond in de Moespot. Zaterdag 20 december 20.00: Disco Show in de Kla veet. Zondag 21 december 14.00 uur: Disco in de Klaveet. Dinsdag 23 december 09.00 uur: Welfare club Zonne bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3