ALS JE ALLES GOED BEKIJKT Inde marge Eremedaille bij afscheid Ander kerststukje Groeneveld opticiens LOEP OP Kerst zonder lichtje DE LEUSDER KRANT: Broodnijd in het onderwijs (1) EHBO Broodnijd in het Going to the dolls I.P.V.O. Prick onderwijs (3) Broodnijd in het onderwijs (2) Wat u nog niet wist, vertellen wij Wat u maar wilt, drukken wij KANTOOR LEUSDER KRANT Onze Mia(l) Onze Mia (2) Mee bezig... loep op Leusden 'Er is in Leusden een commis sie verontrust over de over schrijdingen van de begroting. Argeloze Leusdenaar: 'ééntje maar?' 'John Visser het pas weten, dat hij meneer Monet nog nooit gesproken had. 'Laurens Jan:'In 't Ros Beyaart kan natuurhjk ook geen sprake zijn van iemand spre ken, daar converseer je-. Het gasbedrijf is in Leusden te duur. 'Argeloze Leusdenaar: 'Maar het is hier toch voornamehjk vrije sector?' 'Volgens mgewijden op het gemeentehuis, is er geen sprake van vierhonderd vier kante meter grond die zoek is. Die zijn gehoon in het water gevallen. 'Leusden heeft een overleg commissie voor verkeersza ken. 'Cymsche Leusdenaar: 'Ja, met tachtig kilometer per uur m de bebouwde kom. 'Die Jan Wagenaar kan er wat van, met zijn 'is het er nog niet? Dan is het een ABZ-zaak. 'Argeloze Leusdenaar: 'Ja, maar toch knap dat hij weet wat er wél gebeurt, en dat hij ook weet wat er mét gebeurt. 'Laurens Jan: 'To happen, or not to happen, that is the ques tion.' "Spaanse avond in de Zooz.' Ozé 'Bij het Startblok verkeerde men in de ban van de ring. 'Zou de Inspecteur van het on derwijs al een klacht hebben gehad? 'In Leusden is een aktie gaande tegen de defensie-be lasting Mihtante Leusdenaar: Ja, we zijn een offensief begonnen.' 'Volgens wethouder Ummels is representatie onderdeel van de budgetbewaking. 'Argeloze Leusdenaar. 'Oh. vreemd. Ik had altijd begre pen, dat de budgetbewaking onderdeel was van de repre sentatie. 'Het programma van figu- renthgeater Triangel was een samenvatting van vijfentwintig jaar wérk. 'Cynische Leusdenaar: 'En kon dat allemaal in één uur?' Leusden'85 heeft de Wet op de Openbaarheid van Bestuur ontdekt. 'Argeloze Leusdenaar: Ja, dat is een wet waar zelfs de rrunis- ter-president niet onderuit kan.' Politiek bewuste Leusdenaar: 'Maar die is dan ook geen bur gemeester vein Leusden. 'Tijdens de hoorzittmg over de Hakhorst werden géén panne koeken geserveerd. 'Het koekjesmonster: 'Wat hoor ik? Koeken?' 'Cymsche leusdenaar, staan de bij de echoput: 'Dat hoor je verkeerd. Dat was de echo van 'opdoeken. 'De verstilde momenten van Triangel gaven te denken. 'Cymsche Leusdenaar: 'Dat is dan ook de reden, waarom er in Leusden zo weimg verstilde momenten zijn. 'De penodetitels bij het bow len zijn verdeeld. 'Dat heb je natuurhjk, met zo'n sport. 'Cynische Leusdenaar: 'Nee- Man Achterveld. Daar hebben ze nu ook een bridgeclub. 'Argeloze leusdenaar: Ja, en?' 'Cynische Leusdenaar: 'Nou, dat is toch ook alleen maar, om groot slemp te kunnen maken. 'De verhchtingscontrole bij auto's bleek geen overbodige luxe. 'Leusdens automobihst: 'Daar gaan je na al die jaren toch langzaam de lampen van uit. DONDERDAG 18 DECEMBER 1986 Redaktie: Hans Mosterd Bijdragen: Frits van Breda en Martin Hermens uit waarom: „De schoolbesturen van andere scholen in Leusden stelden het niet op prijs dat een folder over openbaar onderwijs op het gemeentehuis te krijgen was". In het besturenoverleg van het onderwijs was dit duidelijk geworden. Omdat de andere vormen van onderwijs in dit besturenoverleg in de meerderheid zijn, werd, zo moeten we aannemen, besloten dat de gemeente geen informatiefolder mocht beschikken. De folders zijn nu verspreid over de openbare scholen. Bij het bestuur van het openbaar onderwijs moet u dus niet zijn als u iets wil weten over het openbaar onderwijs. LEUSDEN - Winkelcentrum De Hamershcf moet dit jaar enigszins noodge dwongen het traditionele en feestehjke kersthcht missen. Voor het ver- hchten van de kerstbomen gebruiken we normaal licht", aldus een woord voerder van het winkelcentrum. „Maar de jeugd maakt de lampjes kapot. De gevaren mogen duidehjk zijn: enen klein kind die met zijn hand in een lege fitting gnjpt staat een flinke schok te wachten. En daar zit men, zeker met de feestdagen voor de deur, met op te wachten. De wmkehersverenigmg kreeg vervolgens van de Puem, de provinciale electriciteitsmaatschappij, de opdracht om 24 volt te gebruiken voor de feestverhehting. Maar wat is nu het geval: men beschikt met over de noodzakehjke trafo's. Vandaar dus geen kerstverhehting voor de kerstbo men in De Hamershof. LEUSDEN - Afgelopen vrijdagmiddag nam de heer J.A. Burger na zestien jaar trouwe dienst afscheid van de pohtieschool De Boskamp in Leusden. Bij dat afscheid ontvwd hij een koninkhjke onderscheidmg: de Ereme daille m de Orde van Oranje Nassau. De daarbij behorende versierselen werden hem uitgereikt door mr. A. Baron van Harinxma Thoe Slooten, voorzitter van het bestuur van De Boskamp De heer Burger was één van de eerste vaste docenten op de politieschoo. Hij begon er als agent en maakte zijn hele camére aan de school. Eerder dit jaar werd hij toegelaten m de officiersrangen. Volgens een woordvoer der van de school heeft de heer Burger veel bijgedragen om de opleiding op een hoger mveau te krijgen. In vele commissies heeft hij daarvoor veel werk verricht. De laatste jaren was hij werkzaam als algemeen coördinator van de pohtieschool. Waar een groot dorp toch klein in kan zijn, daai staat een mens nog wel eens versteld van. Dit in tegenstellmg tot wat een aantal inwoners van het Leusdense schijnt te denken: dat de wereld om 't Erf draait. Neem nou de cultuur. Om maar eens iets te noemen. En kele maanden geleden pre senteerde de Culturele Raad van leusden een heel feest programma, waartoe men niet karig was met de mtnodigm- gen. Met kwistige hand werden de uitnodigingen verzonden, zodat niet alleen de redacties van de hier ter plaatse ver schijnende bladen van het heugehjke nieuws op de hoogte werden gesteld. Nee, ook de landehjke dagbladen ontvingen een uitnodiging om zich op een bepaald tijdstip naar het Leusdense te spoe den. En dit alles, om uitvoerig op de hoogte te worden ge steld van wat Cultureel Leus den dit seizoen wel weer niet zou gaan beleven Daar was men in Rotterdam. Den Haag en Amsterdam na tuurhjk nauwelijks in geïnte resseerd, reden waarom er uit die plaatsen dus ook niemand verscheen. Dit tot, het is haast overbo dig dit te zeggen, stijle verba zing van degenen, die deze bijeenkomst hadden georga niseerd. De sukkels. Dat ze daar in Mokum geen kennis wensten te nemen, van het Leusdense Culturele Pro gramma, zeg. De redenen om in Leusden te wonen, waren met onrrud- delhjke ingang weer met een tje vermeerderd: elders m het land woonden slechts cultuur barbaren, dat was wel duide hjk. Zo was het, en niet anders. Waarna we met smaak aan het culturele seizoen begon nen: in Amsterdam, waar Wim T. Schippers een groot publiek letterlijk 'to the dogs' kreeg. Bij welke gelegenheid onmiddel- hjk duidehjk werd, op welk een hoog cultureel peil het pu bhek daar wel stond. Er kon tijdens die produktie - die ook nog met zestigduizend gulden was gesubsidieerd - geen lachje af, zeg. Tot een paar honden op het toneel uitgebreid toegaven aan een natuurlijke aandrang, waaronder het tapijt en een stoel te hjden hadden, hetgeen plotseling tot hilariteit leidde. Zoals een kind bij de woor den 'pies' en 'poep' op onna volgbare wijze m de lach kan schieten vanwege het lekker zeggen van vieze woorden, zo het cultureel Mokum zich daar toch aardig in de kaart kijken. Vandaar dan ook, dat ik me er recent zeer op verheugde, dat men in Leusden kennehjk zo gek met is, en men zich ook overigens bewust bhjkt te zijn van het feit, dat er verschil is tussen Amsterdam en Leus den. Aangezien bij die gelegen heid echter geen attributen aanwezig waren, zoals bij de levende have van de heer Schippers, betwijfel ik, of daar veel gelachen is. Maar overigens kon ik mij er uitsekend in vinden, toen dui dehjk werd dat men in Leus den met naar de dogs gmg, maar het, op het juiste, provin ciale mveau, hield bij 'going to the dohs. Instruct rice I. Maes-van der Werff heeft eer van haar werk gehad, samen met onderwijzeres M. Rap. Beide dames hebben zich gedurende een paar maanden wekelijks ingespannen, om een EHBO-A jeugdcursus te organiseren. Het resultaat mocht er zijn, alle 27 cursisten hebben het examen (van het Jeugd Rode Kruis) inmiddels met goed gevolg afgelegd. Dat waren: Klaas-Henk Banga, Raimond Beks, Jessica van den Berg, Jan tine van de Bunt, Esmée Cornelissen, Melisse van Dijk, Miranda van Galen, Barbara Groeneveld, Marcel Hilwig, Roald Keus, Lisette de Koning, Edith Kooijman, Lisette de Kruyf, Mathilde Lawalata, Marcel Lenten, Daan van der Linden, Shirley Manusama, Bert Pruis, Marijke Soesbergen, Marjon Top, Gerwin Vons, Rozalia V/alet, Marjolein Wardekker, Miranda Wassink, eelco „Een verkeerde gedachtengang", aldus de ambtenaar die elke dag druk is met onderwijszaken. Iemand die op het gemeentehuis komt en iets wil weten over het openbaar onderwijs kan wel degelijk bij de afdeling onderwijs aankloppen voor het krijgen van informatie. „Tenslotte is de gemeente het bestuur van het openbaar onderwijs, dus van de openbare scholen weten we veel meer te vertellen dan van andere scholen", aldus de betreffende ambtenaar. Een nieuwe inwoner van Leusden die belangstelling toont voor het openbaar onderwijs krijgt een adreslijst met alle adressen. De nieuwe folder, speciaal bedoeld voor nieuwkomers, krijgt de belangstellende toekomstige inwoner van Leusden niet. Hij moet maar op de adreslijst kijken waar hij het beste de spiksplinternieuwe folder kan halen. Misschien mag de afdeling onderwijs iemand wél vertellen, welke openbare school het dichtst bij hem in de buurt te vinden is? Het is de openbare scholen in Leusden lange tijd een doorn in het oog geweest, dat het openbaar onderwijs niet kon beschikken over een overzichtelijke folder waarin alle openbare scholen vermeld stonden. In zo'n folder zouden behalve de benodigde namen en adressen ook gegevens moeten staan over het specifieke karakter van elke school. Een dergelijke brochure is er na veel vijven en zessen gekomen. Voordat iedere school het eens was met de redactie van de inhoud gingen er de nodige maanden heen. Tijdens de vergadering van de gemeenschappelijke medezeggenschapsraad voor het openbaar onderwijs kwam een lid van het dagelijks bestuur met de verheugende mededeling dat de fel begeerde folder er nu was en voor iedereen te krijgen was op het gemeentehuis. Een complimentje voor de afdeling voorlichting zou je kunnen zeggen, want tenslotte is het gemeentebestuur tevens bestuur van het openbaar onderwijs en wat is logischer dan dat het bestuur informatie verschaft over de scholen waarvoor zij verantwoordelijk is. De folder is er weliswaar, maar ligt niet op het gemeentehuis. Zelfs de informatie dat de folder alleen gegeven zou worden aan mensen die daar expliciet om vroegen, bleek niet juist te zijn. De mededeling dat de brochure „passief verkrijgbaar" zou zijn klopte dus niet. Een ambtenaar van de afdeling onderwijs legde (advertentie) Want achter het meest complete nieuwsblad van Leusden staat de meest complete drukkerij van Midden-Nederland. Vraag informatie: Asschatterweg 19, tel. 033-941495. Mia Veen kreeg gisteren uit handen van algemeen directeur H. Heme van de BDU de zilveren BDU-speld overhandigd. EUSDEN - Liefhebbers van bijzondere kerststukjes konden vorige week vrijdag en zaterdag hun hart ophalen bij ie expositie Het Andere Kerststukje. Er waren weer heel wat mooie (kunst)werkjes te zien. Twee namen mogen iet ongenoemd bhjven, te weten Carline Elffers en Joop Oudshoorn. De eerste verzorgde de tentoongestelde kerststukjes, waarvoor Oudshoorn de bloemen leverde. Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. Wicherts, Erwin Wiertz, en Pascal van Zanten. U bent dus gewaarschuwd: niet flauw vallen in de buurt van één van deze gediplomeerde EHBO-ers, want daar volgt onmiddellijk mond- op-mond-beademing op. 'Onze Mia', mevrouw Veen voor bezoekers van het kantoor van de Leusder Krant, had gisteren iets te vieren. Of, beter gezegd, de Leusder Krant had wat te vieren. En wel, dat mevrouw Veen 12,5 jaar bij de krant werkte. Een moment om eventjes bij stil te staan. Dat mag dan ook wel, want Mia is de spil, waaromheen alles draait, op ons kantoor. Vandaar dan ook, dat de redaktie van deze krant én superlatieven, én qualificaties tekort kwam, om aan te geven hoe belangrijk zij voor ons is. En, eerlijk is eerlijk, dat gebeurt ons niet vaak... Vandaar, dat we hier slechts Vandaar dan ook, dat we hopen nog tot in lengte van jaren van haar aanwezigheid op het kantoor van de Leusder Krant te kunnen genieten. We hadden er vorige week nog eentje voor u in petto gehouden, één van de onnavolgbare bijdragen van Fons Ummels tot de discussie. Het ging om de overschrijdingen, die in Leusden bij verschillende verbouwingen en nieuwbouw- projekten optreden. Dat ontlokte Harm Offereins de vraag: Waar is het college van B&W mee bezig?' Waarop Fons onverbiddellijk toesloeg met: "Wat bedoelt u. Op dit moment?' (advertentie) kunnen volstaan met een greep uit wat we bedachten: -Onze Mia is, vertaald in termen van voetbalkenners, de Wim Jansen van het vroegere Feyenoord: nooit opvallend, altijd aanwezig, en altijd in vorm; -Onze Mia is, in termen van literatuur-liefhebbers, De Stille Kracht; -Onze Mia is, voor al diegenen die slechts miltaire termen verstaan, de moeder van de troep. Dat wil zeggen, de sergeant-majoor, maar dan - gelukkig voor ons - alleen met de positieve kwaliteiten van een dergelijke functionaris. -Onze Mia is, voor Brecht- liefhebbers, de Mutter Courage van de Leusder Krant; -Onze Mia is tenslotte, in termen van het krantenvak, een stopper die constant op het steen aanwezig is, in geval van nood. Naast onze Bestaande kollektie vindt u de speciale knipoog- (ollektie. Meer dan 200 merkmomuren die stuk voor stuk ilechts f 65 - kosten. Met dezelfde seivice, vakmanschap en garantie die u van ons gewend bent

Leusder Krant | 1986 | | pagina 15